Ranking 6 najlepszych barwników spożywczych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.07.24

 

Barwniki spożywcze – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Aby nadać słodkim deserom bardziej atrakcyjnego, przyciągającego oczy wyglądu, warto wykorzystać produkty służące do nadawania koloru. Barwniki spożywcze w proszku to zestaw zawierający 11 szt. Przeznaczony on jest do koloryzacji mas cukrowych, ciast, kremów, lodów, sosów, oraz innych deserów. Każdy z barwników znajduje się w pojemniczku, zawierającym 5 g proszku. Produkt może zabarwić od 20 kg do 50 kg ciasta. Wielu konsumentów decyduje się na zakup barwników spożywczych naturalnych Food Colours. W skład zestawu wchodzi 8 sztuk pojemniczków w kolorach: Żółty jasny, żółty słoneczny, pomarańczowy, różowy, czerwony, zielony, niebieski, brązowy. W każdym ze słoiczków znajduje się po 3 g proszku barwiącego.


 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Barwniki spożywcze można wykorzystać do koloryzacji mas cukrowych, ciast oraz różnego rodzaju deserów. Dostępne są w wielu odcieniach, dlatego z łatwością będziemy mogli osiągnąć zamierzony kolor. Dzięki kolorowym proszkom nasze słodkie desery nabiorą ciekawego wyglądu. Produkt nie zawiera substancji modyfikowanych genetycznie (GMO).

Wady

Barwniki znajdują się w małych słoiczkach. Są w postaci proszku. Konsumenci uważają, że taka struktura sprawia, że produkt łatwo rozsypuje się i brudzi różne przedmioty.

Podsumowanie

Zestaw zawiera 11 szt. słoiczków, w których znajduje się kolorowy proszek. Dostępne są kolory: Żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, zielony, fioletowy, niebieski, cielisty, czarny, brązowy oraz dodatkowo kolor biały.

Drugi wybór

Zalety

Prezentowany zestaw zawiera barwniki, które wykonano ze składników pochodzenia naturalnego. Produkt bardzo dobrze sprawdza się do zabarwienia wypieków, kremów, galaretek, czy też napojów. Proszki są bardzo łatwe w użytku. Wystarczy rozpuścić je w wodzie, mleku lub śmietanie, a następnie dodać do przyrządzanej potrawy. Kolory można łączyć ze sobą w celu uzyskania większej gamy barw.

Wady

Niektórzy uważają, że pojemniczki dołączone do zestawu są bardzo małe. Z tego względu ilość znajdującego się w nich proszku barwiącego jest niewielka.

Podsumowanie

W skład produktu wchodzi 8 pojemniczków, zawierających po 3 g kolorowego proszku (żółty jasny, żółty słoneczny, pomarańczowy, różowy, czerwony, zielony, niebieski, brązowy).

Rozważ też

Zalety

Prezentowany produkt bardzo dobrze sprawdza się do barwienia mas cukrowych, ciast, deserów, lodów oraz napojów. Od 1 g do 3 g żelu może zabarwić 1 kg masy. Tubki, w których znajduje się żel są bardzo poręczne, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z wyciskaniem z nich substancji koloryzującej. Zestaw zawiera wszystkie podstawowe kolory, które możemy ze sobą mieszać.

Wady

Użytkownicy twierdzą, że w zestawie znajduje się mała ilość kolorów barwników. Niektórzy mają problem z doborem odpowiedniej ilości produktu w celu otrzymania oczekiwanego koloru.

Podsumowanie

Komplet barwników spożywczych zawiera 8 kolorów (czerwony, żółty, zielony, niebieski, czarny, różowy, fioletowy, brązowy). Waga netto zawartości każdej z tubek wynosi 20 g. Substancja koloryzująca ma postać żelu.

 

 

6 najlepszych barwników spożywczych. Opinie w 2024 roku 

 

Do dekoracji deserów, oprócz różnych ozdób, warto zakupić także barwniki spożywcze. Nadadzą ciekawego wyglądu każdemu ciastu, lodom, czy też innemu daniu, które właśnie przygotowujemy. W dalszej części artykułu zmieszczono ranking barwników spożywczych. Znajdują się w nim produkty chętnie polecane przez konsumentów.

 

Barwniki spożywcze w proszku

 

1. Barwniki spożywcze w proszku, Zestaw 10szt

 

Jeżeli chcesz, aby Twoje desery nabrały barwnego, wyglądu, warto zakupić barwniki spożywcze w proszku. Zestaw składa się z 11 sztuk słoiczków. W każdym z nich znajduje się 5 g kolorowej substancji. Pojemniczki zamykane są na zakrętkę, dlatego nie musimy się obawiać, że się nam rozsypią. 

W prezentowanym zestawie znajdują się takie kolory, jak: Żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, zielony, fioletowy, niebieski, cielisty, czarny brązowy oraz biały. W celu uzyskania jeszcze większej gamy kolorów możemy je ze sobą mieszać. Każdy z nich ma bardzo długą datę przydatności, która wynosi od 18 do nawet 36 miesięcy. Barwniki nie zmieniają zapachu oraz smaku potraw.

Opinie o barwnikach spożywczych są bardzo pozytywne. Konsumenci z chęcią decydują się na zakup prezentowanego produktu. Dzięki niemu mogą nadać najprostszym deserom bardzo barwnego wyglądu, który z pewnością przyciągnie wzrok każdego dziecka. Ponadto produkt jest bardzo wydajny. Każdy z pojemniczków może zabarwić od 20 kg do 50 kg ciasta (jest to zależne od intensywności otrzymanego koloru).

 

 

 

 

Naturalne barwniki spożywcze

 

2. Barwniki Naturalne Spożywcze, Zestaw 8 szt Food Colours

 

Naturalne składniki spożywcze Food Colours to zestaw 8 małych słoiczków z kolorowym proszkiem (żółty jasny, żółty słoneczny, pomarańczowy, różowy, czerwony, zielony, niebieski, brązowy). Kolory mają bardzo ładne kolory. Ich barwę możemy samodzielnie komponować, dodając większą lub mniejszą ilość proszku i mieszając ze sobą kilka kolorów.

W każdym pojemniczku znajduje się 3 g proszku barwiącego. Można go stosować do koloryzacji biszkoptu, śmietany, mas, lodów i innych części deseru. Aplikacja substancji koloryzującej nie jest skomplikowana. Produkt jest bardzo wydajny. Zawartość pojedynczego pojemniczka może zabarwić 0,5 kg przygotowywanej przez nas potrawy. 

Wielu rodziców decyduje się na zakup barwników spożywczych. Wynika to z tego względu, że kolorowe jedzenie zachęci nawet największego niejadka do spróbowania przyrządzonego deseru, czy też innej potrawy. Barwniki spożywcze w proszku mogą nadać ciastu kolorowej barwy, ale również, łącząc ze sobą różne elementy deseru, tworzyć postacie z ulubionych bajek.

 

 

 

 

Barwniki spożywcze w żelu

 

3. Komplet Barwniki Spożywcze w Żelu 

 

Jeżeli barwniki spożywcze w żelu, to produkty, których poszukujesz, mamy dla Ciebie zestaw zawierający sześć kolorów: Czerwony, niebieski, żółty, zielony, różowy, fioletowy, brązowy, czarny. Żel koloryzujący znajduje się w małych tubkach o bardzo prostym wyglądzie. Każda z nich ma pojemność 20 g. 

Barwniki spożywcze przeznaczone są do mas cukrowych, ciast, deserów, lodów, napojów, a także innych dań, które samodzielnie sporządzamy. Używając kolorowych produktów, nadajemy potrawie nie tylko bardzo oryginalnego wyglądu, ale także zachęcamy do skosztowania, co jest istotne w przypadku małych dzieci. 

Wiele osób decyduje się na zakup prezentowanego zestawu, z tego względu, że barwnik ma postać żelu. Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, w której produkt mógłby się nam rozsypać. Opakowania w kształcie tubek umożliwiają łatwą oraz precyzyjną aplikację barwnika do sporządzanego dania. Produkt koloryzujący jest bardzo wydajny. Od 1 g do 3 g żelu może zabarwić nawet 1 kg masy.

 

 

 

 

Barwniki spożywcze w płynie

 

4. Barwnik Spożywczy w Płynie, Zestaw 7 x 25ml Liquid Color

 

Barwniki spożywcze w płynie to produkty, których od dawna szukasz? Możesz je bez problemu zakupić w sklepach internetowych, ale również tych, które zajmują się dystrybucją artykułów spożywczych stacjonarnie. W skład prezentowanego zestawu wchodzi 7 plastikowych buteleczek wypełnionych kolorowym płynem.

Komplet, który opisujemy zawiera kolory: Żółty, zielony, pomarańczowy, niebieski, fioletowy, różowy, czerwony. Każdy z nich znajduje się w pojemniczku o pojemności 25 ml. Produkt jest bardzo wydajny. Przy jego pomocy możemy uzyskać bardzo intensywne kolory napojów, galaretek, lodów, ciast, biszkoptów i innych deserów. Wystarczy jedynie kilka kropel substancji, a nasze danie zabarwi się na wybrany kolor. 

Większość konsumentów uważa, że prezentowany produkt to dobry barwnik spożywczy. Przy jego pomocy przyrządzane przez nas potrawy będą wyglądały niczym z najlepszej cukierni. Proces aplikacji oraz uzyskiwania odpowiedniego koloru jest bardzo prosty. Kolory w celu uzyskania większej gamy kolorystycznej można ze sobą łączyć, w zależności od ilości dodawanej substancji możemy zwiększać lub zmniejszać intensywność osiąganego koloru.

 

 

 

 

Barwniki spożywcze Wilton

 

5. Wilton Zestaw Barwników Spoż. w Żelu 8 kolorów 

 

Barwniki spożywcze Wilton mają żelową strukturę. W zestawie znajduje się 8 słoiczków. Każdy z nich waży 28 g. W komplecie możemy znaleźć takie kolory, jak: Cielisty, żółty, różowy, czerwony, fioletowy, niebieski, zielony oraz czarny. Każdy z nich wyróżnia się dużą intensywnością barwy, którą możemy zwiększać lub zmniejszać w zależności od ilości dodanego żelu.

Prezentowany produkt ma wszechstronne zastosowanie. Dzięki temu, że dokładnie wtapia się w substancję, do której jest dodawany, nie potrzebujemy dodatkowo rozrabiać go z wodą, aby uzyskać lepszy efekt. Wystarczy dodać kilka kropel, a następnie dokładnie połączyć ze sobą wszystkie składniki. Bez większego problemu można go stosować do masy, lukru, polewy, czy nawet marcepanu. 

Konsumenci chętnie wybierają barwniki spożywcze do ciast ze względu na wydajność produktu. Od 1 g do 3 g żelu, proszek może zabarwić nawet 1 kg wykonywanej przez nas potrawy. Oprócz wydajności istotna jest także intensywność osiąganych kolorów, która w przypadku prezentowanego barwnika jest bardzo duża.

 

 

 

 

Barwniki spożywcze Dr Oetker

 

6. Barwnik Spożywczy Czerwony 10g Dr.Oetker

 

Wielu konsumentów poleca barwniki spożywcze Dr Oetker. Wynika to z tego względu, że jest to bardzo popularna marka, produkująca wiele produktów stosowanych do przygotowywania wyrobów cukierniczych. Istnieje możliwość zakupu pojedynczego barwnika, dlatego samodzielnie możemy skomponować zestaw kolorów, który jest nam najbardziej potrzebny.

Prezentowany produkt to dobry i tani barwnik spożywczy. Sprzedawany jest w tubkach o pojemności 10 g. Substancja ma żelową konsystencję, dzięki której z łatwością będziemy mogli dodać określoną ilość do naszego deseru. Sprawdzi się do koloryzacji m.in. mas, kremów, lukrów oraz ciast. W zależności od tego, jaką ilość barwnika wykorzystamy lub jakie kolory ze sobą połączymy, możemy uzyskać różnorodne odcienie tego samego koloru.

Test barwników spożywczych wykazał, że po dodaniu produktów Dr Oetkera możemy mieć pewność, że nie zmienią one smaku, ani zapachu przyrządzanej potrawy. Produkt bardzo dobrze łączy się z kremami oraz masami. Poręczna tubka, w której znajduje się żel, znacznie ułatwia jego dozowanie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki barwnik spożywczy kupić?

 

Wielu konsumentów zastanawia się, jakie są najlepsze barwniki spożywcze, jakie są ich rodzaje, oraz czy warto je kupić? Produkty często przydają się do dekorowania ciast oraz zachęcenia małych dzieci do zjedzenia jakiegoś dania. Aby lepiej przybliżyć wiedzę na temat produktów koloryzujących do deserów, stworzyliśmy znajdujący się poniżej poradnik. Staraliśmy się w nim zawrzeć wszystkie informacje, które powinieneś wiedzieć przed zakupem barwników spożywczych.

Jakie są rodzaje barwników spożywczych?

Jest kilka rodzajów barwników spożywczych. W sklepach możemy kupić bardziej naturalne oraz syntetyczne. Naturalne pozyskiwane są głównie z produktów roślinnych, a syntetyczne pozyskuje się podczas przeprowadzania procesów chemicznych. Występują w trzech postaciach: Proszek, płyn oraz żel. Najmniejszą intensywność zabarwiania wykazują produkty w płynie. W przypadku barwników w proszku i żeli, kolory, które uzyskamy, mają bardzo podobne nasycenie. W tym przypadku wybór jest zależny od ceny lub sposobu aplikacji. Produkty żelowe znajdują się zazwyczaj w małych, poręcznych tubkach z aplikatorem, który ułatwia dozowanie. Barwniki w proszku znajdują się zazwyczaj w małych słoiczkach, z których przy pomocy miarki lub łyżeczki, możemy wziąć odpowiednią ilość potrzebnej nam substancji koloryzującej.

 

Kolory barwników

Podczas zakupów wielu z nas zastanawia się, jaki barwnik spożywczy wybrać. Warto pamiętać, że nie musimy mieć całej gamy kolorów, ponieważ możemy je ze sobą łączyć, aby uzyskać brakujące barwy. Jednak wiele osób decyduje się na zakup większej ilości. Wynika to ze względu na wygodę. Dostępne są także specjalne kolory, takie jak srebrny i złoty, które trudno samodzielnie uzyskać. Jak już wcześniej wspomniano, kupując kilka podstawowych kolorów, można je ze sobą łączyć, w celu uzyskania większej gamy. Przykładowo, łącząc żółty z czerwonym, uzyskamy pomarańczowy, żółty z niebieskim – zielony, niebieski z czerwonym – fioletowy, itd. W zależności od ilości danej barwy można zwiększać intensywność otrzymanego koloru.

 

Barwniki domowej roboty

Istnieje przekonanie, że najlepszy barwnik spożywczy, to ten wykonany w domu. Jeżeli nie mamy czasu wychodzić do sklepu lub po prostu nie chcemy kupować syntetycznych barwników, warto samodzielnie je zrobić. Jednak warto pamiętać o tym, że intensywność ich kolorów może być delikatnie przygaszona, nie tak mocna, jak w przypadku produktów pochodzenia chemicznego. W dalszej części artykułu zaprezentowano sposoby uzyskania danego kolorów.

Różowy oraz czerwony: sok z buraka, sok z malin & sok z granatu.

Fioletowy: sok z jagód.

Zielony: sok lub drobno posiekane liście ze szpinaku & pasta pandanowa.

Żółty i pomarańczowy: syrop pomarańczowy lub skórka pomarańczy, szafran & kurkuma.

Niebieski: sok z jagód & świeża aronia.

Brązowy: kakao & kawa.

Czarny: węgiel apteczny.

Jak stosować barwniki spożywcze?

Duża gama kolorów barwników, jakie możemy zakupić w sklepie lub zrobić samodzielnie sprawia, że możemy wykonać deser, w jakim tylko chcemy kolorze. Każdy wypiek wyróżnia się oryginalnością. W zależności od konsystencji barwnika warto stosować się do poniżej określonych reguł:

płynny najlepiej sprawdzi się do barwienia kremów, lukru oraz ciasta przed pieczeniem,

w proszku, po rozcieńczeniu w wodzie lub alkoholu, dobrze zabarwi lukier. Często wykorzystywany jest także do malowania pędzelkiem powierzchni lukru.

w żelu dobrze barwi masy plastyczne.

 

Barwniki spożywcze w dobrych cenach

Barwniki spożywcze nie mają wygórowanych cen. Każdy z nas może sobie pozwolić na ich zakup. Na rynku mamy trzy rodzaje substancji koloryzujących. Występują w postaci proszku, płynu oraz żelu. Zakup pojedynczego barwnika w żelu to koszt ok. 5 zł. W sklepach możemy znaleźć zestawy, które zawierają wiele kolorów. Ich cena zależy głównie od rodzaju konsystencji, w jakiej występują. Najtańsze okazują się zestawy barwników w proszku, których cena wynosi ok. 25 zł, najdroższe to produkty w postaci żelowej. Ich cena waha się od 50 zł do 60 zł. Komplet w płynie kosztuje zazwyczaj ok. 40 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić barwniki spożywcze?

Barwniki spożywcze, są to ogólnodostępne produkty stosowane do barwienia mas, biszkoptów, lodów i innych deserów. Możemy je zakupić w większości sklepów spożywczych, supermarketach oraz cukierniach. W zależności od tego, jaki prowadzimy tryb życia, a także od miejsca, w którym mieszkamy, mamy do wyboru dwie formy zakupów: Internetowe oraz stacjonarne. Obie z tych opcji niosą za sobą wiele zalet, ale także wad. W przypadku zakupu przez Internet możemy skorzystać z wielu okazji obniżających ceny, a także zaoszczędzić sporą ilość czasu. Zakupy stacjonarne umożliwiają dokładne obejrzenie wybranego produktu na żywo. Ostateczny wybór formy oraz miejsca zakupu zależy od nas samych.

 

P2: Jak zrobić naturalne barwniki spożywcze?

Wykonywanie naturalnych barwników spożywczych nie jest bardzo skomplikowane. Cały proces nie pochłania także dużo czasu. Do wykonania każdego z kolorów będziemy potrzebowali innych składników. Chcąc uzyskać kolor czerwony, potrzebny nam będzie sok z buraków (wyciskamy z warzyw lub gotujemy do uzyskania soku). W celu uzyskania koloru żółtego należy użyć kurkumy. Barwę pomarańczową możemy uzyskać z pomarańczy. Ścieramy skórkę z owoców, dodajemy cukier puder, a następnie delikatnie gotujemy. Jagody przydadzą nam się do stworzenia niebieskiego zabarwienia potraw. Owoce lasu należy ugotować z cukrem, przecedzić, a następnie całość delikatnie rozcieńczyć z wodą. Jeżeli potrzebujesz zielonego koloru, posiekaj liście szpinaku na drobne kawałki, ugotuj, a następnie odsącz całość z wody. Uzyskanie czarnej barwy będzie wymagało zakupienia węgla aptecznego. Należy go wymieszać z lekko wrzącą wodą.

P3: Ile kosztują barwniki spożywcze?

Barwniki spożywcze to produkty wykorzystywane głównie do wykonywania wyrobów cukierniczych. Dzięki powszechnej dostępności każdy z nas może wykonać zachwycające wyglądem wypieki. Na rynku mamy trzy rodzaje: Żelowe, w płynie oraz w proszku. Cena pojedynczego barwnika żelowego wynosi ok. 5 zł. Możemy także zakupić większe zestawy, które zawierają różne kolory. W zestawie znajduje się zazwyczaj od 6 do 10 buteleczek. Komplety zawierające produkty w proszku okazują się nieco tańsze od żelowych oraz płynnych odpowiedników. Ich cena waha się od 20 zł do 30 zł. Żelowe kosztują od 50 zł do nawet 70 zł, a produkty w płynie ok. 40 zł.

 

P4: Gdzie kupić barwniki spożywcze w proszku?

Obecnie na rynku mamy trzy rodzaje barwników spożywczych. Podzielono je ze względu na konsystencje. Możemy wyróżnić barwniki spożywcze w proszku, w płynie oraz w żelu. Produkty w proszku dostępne są nie tylko dla cukierników, ale również dla pozostałych kupujących. Nie powinieneś mieć problemu, aby je znaleźć w najbliższym sklepie spożywczym. Jeżeli jednak osiedlowy sklepik, który znajduje się w Twojej okolicy, nie ma potrzebnych artykułów, warto udać się do większego supermarketu, lub zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym. Możemy skorzystać z dużych portali aukcyjnych i kupić produkt po bardzo okazjonalnej cenie, lub zdecydować się na zakup w małym sklepiku, który specjalizuje się w sprzedaży wyrobów cukierniczych.

 

P5: Czym zastąpić barwniki spożywcze?

Barwniki spożywcze kupowane w sklepach często zawierają składniki, które nie są tolerowane przez wiele osób, głównie z powodu alergii. Z tego względu osoby te decydują się na wykonanie własnych, bardziej naturalnych barwników. Do ich zrobienia nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy ani trudno dostępnych składników. Większość z nich mamy zwykle we własnym domu. Przykładowo, chcąc osiągnąć kolor niebieski, potrzebne nam będą jagody, do uzyskania barwy pomarańczowej – skórka z pomarańczy. Barwniki spożywcze są często wykorzystywane do tego, aby zachęcić naszego malucha do zjedzenia jakiejś potrawy. Zamiast kolorowych naleśników, możemy je zrobić w naturalnym kolorze, natomiast przy pomocy dżemu, czy owoców stworzyć wesołe minki, czy nawet postacie. Wszystko zależy od naszej kreatywności oraz zdolności artystycznych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ