Blendery wysokoobrotowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Z naszej analizy rynkowej wynika, że najchętniej wybieranymi blenderami wysokoobrotowymi, które dobrze działają, są Happycall Axlerim HC-BL2000 i Philips HR3652/00. Pierwsze urządzenie daje możliwość ustawienia odpowiedniej prędkości obrotów oraz ma tryb pulsacyjny, a także specjalny program do przygotowania koktajli. Sprzęt wykonany jest z wytrzymałych materiałów, a jego pojemnik można bez przeszkód myć w zmywarce. Model ma ostre noże ze stali nierdzewnej, które gładko wchodzą w twarde warzywa i owoce. Produkt jest bezpieczny w użyciu, gdyż można go włączyć, dopiero gdy dzbanek jest dobrze zamontowany na podstawie. W przypadku, gdy chcesz wiedzieć więcej o naszej drugiej propozycji, czyli Philips HR3652/00 to polecamy przeczytać informacje o nim w naszym artykule. Blender nadaje się do użytku w każdym domu. Urządzenie utrzymuje odpowiednią temperaturę, dzięki czemu z artykułów spożywczych nie wytrącają się składniki odżywcze. Sprzęt ma szklany dzbanek, który po użyciu można myć w zmywarce. Dużym urozmaiceniem blendera jest jego dodatek w postaci książki z przepisami na różne koktajle. Nie musisz wymyślać nowych mieszanek, tylko skorzystać ze spisu i stworzyć smaczny napój.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest zrobiony z wytrzymałych i solidnych elementów, dlatego nie niszczy się podczas pracy. Sprzęt jest efektywny - szybko mieli nawet twarde warzywa i owoce. Produkt łatwo wyczyścić - z obudowy szybko schodzą zabrudzenia, a dzbanek można włożyć do zmywarki.

Wady

Niewielkiej grupie nie odpowiada, że sprzęt jest dość głośny, dlatego nie mogą przygotować koktajlu o każdej porze, gdyż mogą zbudzić domowników.

Podsumowanie

Ostrza blendera są zrobione ze stali nierdzewnej, która jest ostra i mocna. Dzbanek wykonano z tworzywa sztucznego bez szkodliwego BPA. Model ma regulację prędkości obrotów. Maksymalna moc produktu jest równa 2600 W. Sprzęt ma także tryb pulsacyjny i programy odpowiednie do wykonania koktajli.

Drugi wybór

Zalety

Model daje możliwość kruszenia lodu, co przydaje się podczas przygotowywania sorbetów czy kawy mrożonej. Sprzęt ma program do robienia koktajli - blender automatycznie włącza odpowiednią prędkość. Produkt ma specjalny popychacz składników, dzięki któremu ostrza się nie zacinają.

Wady

Niektórzy konsumenci twierdzą, że otwieranie pojemnika jest stosunkowo nieporęczne. Zdarza się, że po pewnym czasie użytkowania ostrze lekko się tępi, co powoduje, że w koktajlu są nierozdrobnione kawałki warzyw lub owoców.

Podsumowanie

Moc produktu jest równa 1400 W. Sprzęt ma w zestawie duży, 2 l dzbanek szklany, który można myć w zmywarce. Istnieje możliwość ustawienia różnej prędkości obrotów w zależności od potrzeb. Ostrze blendera jest zdejmowane i można je myć w zmywarce. Do zestawu dołączono książkę z przepisami.

Rozważ też

Zalety

Blender wysokoobrotowy ma blokadę pokrywy zwiększającą bezpieczeństwo pracy. Silnik uruchamia się tylko wtedy, kiedy pokrywa jest dobrze zamknięta. Urządzenie ma 10 gotowych programów pracy. Ostrza ze stali nierdzewnej nie są podatne na zniekształcenia.

Wady

Dla konsumentów wadą okazuje się to, że sprzęt nie ma funkcji turbo. Przyznają też, że podczas pracy blender generuje stosunkowo duży hałas, który może okazać się nieprzyjemny nie tylko dla użytkownika, ale też pozostałych domowników.

Podsumowanie

W zestawie znajduje się szklany dzbanek dostosowany do przygotowywania gorących potraw. Komplet obejmuje też praktyczne akcesorium przeznaczone do popychania składników w kierunku ostrzy tnących. Urządzenie ma łatwy system obsługi.

 

 

Najlepsze blendery wysokoobrotowe w 2024 roku

 

Polecamy przeczytać nasz ranking blenderów wysokoobrotowych, który składa się z kilku ciekawych modeli. Zestawienie powinno ułatwić Ci wybór odpowiedniego sprzętu do domu.

 

Nasze zalecenia

 

Happycall Axlerim HC-BL2000

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem przydatnego blendera, który pomoże Ci w kuchni przy przygotowaniu wielu potraw, to może zdecydujesz się na Happycall Axlerim HC-BL2000. Obroty urządzenia można ustawić na różną prędkość, co przekłada się na moc od 1200 W do 2600 W. Istnieje możliwość włączenia trybu pulsacyjnego.

Noże modelu są zrobione ze stali nierdzewnej, która jest nie tylko wytrzymała, ale również dobrze naostrzona. W pojemniku mieści się około 2 l płynów i jest on wykonany z BPA FREE. Urządzenie waży 4,3 kg. Model jest dość łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Dla bezpieczeństwa zastosowano blokadę, która uniemożliwia włączenie blendera, kiedy nie jest nałożony pojemnik.

Istnieje możliwość włączenia różnych trybów pracy, pozwalających na przygotowanie napojów (koktajli, soków), zup czy sosów. Można także rozdrobnić różne produkty spożywcze takie jak owoce czy warzywa. Użytkownicy twierdzą, że blender pozwala uzyskać idealnie kremową konsystencję produktów.

Happycall Axlerim HC-BL2000 to blender wysokoobrotowy z silnikiem o mocy 3,5 KM. Model ma stalową obudowę. Jego wymiary to: 19,7 cm x 21 cm x 46,5 cm.

 

Zalety

Ostrza: Blender wysokoobrotowy ma 6 ostrzy ze stali nierdzewnej, które wyróżnia efektywna praca. Elementy te są oporne na zniekształcenia i inne uszkodzenia, a dodatkowo na długo zachowują swoje właściwości.

Trzy programy pracy: Użytkownik może wybrać jeden z trzech dostępnych programów pracy: gotowanie, smoothie i drinki. Dodatkowo sprzęt ma ręczny regulator obrotów umożliwiający dostosowanie ustawień w zależności od potrzeb.

Chłodzenie silnika: Prezentowany blender ma chłodzony silnik, co zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii. Test blenderów wysokoobrotowych potwierdza, że sprzęt nie nagrzewa się intensywnie.

Blokada bezpieczeństwa: Model ma blokadę bezpieczeństwa, która nie dopuszcza do uruchomienia blendera, jeśli kielich jest niezałożony lub niepoprawnie przymocowany.

Stalowa obudowa: Blender ma stalową obudowę, która nie tylko dobrze się prezentuje, ale też jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Głośna praca: Z uwagi na to, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas korzystanie z niego może przeszkadzać domownikom.

 

 

 

 

Philips HR3652/00

 

Wielu konsumentów doceniło blender Philips HR3652/00, ponieważ pomaga im w utrzymaniu zdrowej diety. Użytkownicy cenią produkt za elegancki wygląd i dużą solidność. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z książki ze 106 przepisami na różne koktajle, która dostępna jest po zarejestrowaniu blendera na stronie producenta.

Prędkość modelu wynosi maksymalnie około 35000 obrotów na minutę – można zmieniać tempo, używając wygodnej gałki. Dodatkowo urządzenie ma tryb pulsacyjny oraz programy automatyczne – mielenie kostek lodu i przygotowywanie koktajli. Do zestawu dołączony jest pojemnik z miarką, który przydaje się, jeśli potrzebujesz ściśle odmierzonej ilości składników. Moc sprzętu jest równa 1400 W.

Blender ma w zestawie szklany dzbanek o pojemności 2 l, który można myć w zmywarce. Pojemnik wykonany jest ze szkła, co powoduje, że nie wchodzi w żadne reakcje z pożywieniem – trzeba jednak uważać, aby go przypadkiem nie zbić. Ostrza urządzenia są ściągalne, więc łatwo je porządnie umyć.

Blender wysokoobrotowy Philips HR3652/00 ma moc równą 1400 W. Urządzenie osiąga prędkość do 35 000 obrotów na minutę.

 

Zalety

Tryb ręczny: Użytkownik korzystając z trybu ręcznego może zmiksować miękkie owoce, a także twardsze produkty spożywcze np. orzechy. Prędkość pracy jest regulowana ręcznie, więc istnieje możliwość dopasowania sprzętu w zależności od aktualnych potrzeb. Dodatkowo blender ma tryb przeznaczony do robienia koktajli.

Szklany dzbanek: W zestawie znajduje się szklany dzbanek 2-litrowy. Jest on solidnie wykonany, a istotną zaletą jest możliwość jego mycia w zmywarce.

Odłączane ostrza: Utrzymanie sprzętu w idealnej czystości nie powinno być problemem. Ostrza można łatwo odłączyć od podstawy i umyć ręcznie. Ta czynność nie powinna nam zająć dużo czasu.

Stabilna podstawa: Blender ma stabilną, dobrze wyważoną podstawę, która nie przesuwa się po blacie w trakcie pracy.

 

Wady

Nagrzewa się: W nielicznych opiniach można przeczytać, że urządzenie stosunkowo szybko się nagrzewa.

 

 

 

 

Tefal Ultrablend Boost Vacuum

 

Prezentujemy blender wysokoobrotowy Tefal Ultrablend Boost Vacuum o mocy 1300 W. Urządzenie ma tryb pracy pulsacyjnej. W zestawie znajdują się dwa kielichy (pojemność 1,75 l i 2 l), dostosowane do pracy na gorąco i na zimno. Do ciepłych potraw przeznaczony jest zbiornik zrobiony z termoodpornego szkła, a do zimnych kielich z tworzywa Tritan. Zależnie do tego, którą misę przymocujemy, panel sterowania będzie świecił na czerwono lub niebiesko.

Blender kielichowy ma blokadę pokrywy, co oznacza, że silnik pracuje tylko wtedy, gdy pokrywa jest dobrze zamknięta. Gwarantuje to maksymalne bezpieczeństwo. Urządzenie ma 10 automatycznych trybów pracy. W zestawie znajduje się praktyczne akcesorium do popychania składników.

Użytkownicy przyznają, że sprzęt dobrze radzi sobie z miksowaniem różnego rodzaju składników, zarówno miękkich, jak i bardzo twardych. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Model wyposażono w wytrzymałe ostrza wykonane ze stali nierdzewnej.

Blender wysokoobrotowy Tefal Ultrablend Boost Vacuum ma moc równą 1300 W. Model wyposażono w 6-ramienny nóż ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Programy automatyczne: Do dyspozycji użytkownika jest 10 programów automatycznych przeznaczonych do przygotowywania dań na zimno i na ciepło. Można z nich korzystać i w ten sposób skrócić czas potrzebny na wybranie konkretnych ustawień.

Funkcja Vacuum: Urządzenie ma funkcję Vacuum, czyli blendowania w próżni. Oznacza to, że przed przygotowaniem potraw na zimno z kielicha usuwane jest powietrze, co zmniejsza ryzyko utleniania się składników w trakcie miksowania.

Dwa kielichy: W zestawie znajdują się dwa kielichy. Jeden z nich, przystosowany do przygotowywania gorących potraw, jest zrobiony z termoodpornego szkła. Drugi kielich wykonano z wytrzymałego tworzywa Tritan. Kiedy do podstawy podłączony jest kielich do zimnych potraw przyciski świecą się na niebiesko.

 

Wady

Brak funkcji turbo: Niektórzy konsumenci za wadę urządzenia uznają to, że nie ma ono funkcji turbo.

 

 

 

 

Gallet HS703

 

Jednym z ciekawych i chętnie wybieranych przez użytkowników modeli jest Gallet HS703. Blender przydaje się do przygotowania potraw na różne okazje – przyda się, gdy chcesz zrobić sobie swój codzienny koktajl lub zaskoczyć gości pyszną zupą-krem.

Urządzenie ma wbudowane ostre noże zrobione ze stali nierdzewnej, które można używać do kruszenia lodu, bez obaw, że się stępią. Moc silnika produktu jest równa 1800 W – istnieje możliwość doboru programu (6 poziomów prędkości), mającego od 15000 do 27000 obrotów na minutę.

Nóżki antypoślizgowe sprawiają, że sprzęt się nie przesuwa po blacie podczas blendowania. Do zestawu dołączono specjalny popychacz, przesuwający poszczególne produkty spożywcze w dzbanku, gdy się zablokują – szczególnie te duże czy dość suche. Poziom hałasu urządzenia sięga 85 dB. Waga modelu jest równa 4,82 kg. Pojemność dzbanka wynosi 2 l i jest on wykonany z tritanu. Konsumenci doceniają ten produkt za zastosowanie wyłącznika czasowego i tego, że nie trzeba sprzętu kontrolować.

Gallet HS703 to dobry blender wysokoobrotowy do 500 zł. Moc urządzenia jest równa 1800 W.

 

Zalety

Kielich: W zestawie otrzymujemy 2-litrowy kielich zrobiony z wytrzymałego Tritanu. Jest to materiał, który nie zawiera szkodliwego dla zdrowia BPA, a dodatkowo nie chłonie zapachu, ani się nie odbarwia.

Bezpieczeństwo pracy: Użytkownik ma zapewnione bezpieczeństwo pracy. Przy podstawie znajdują się antypoślizgowe nóżki chroniące przed przesuwaniem się urządzenia. Dodatkowo model jest zabezpieczony przed przegrzaniem.

Komfort pracy: Blender wysokoobrotowy ma 9 prędkości pracy do wyboru, a dodatkowo timer, który pozwala ustawić dokładny czas działania. To wygodne rozwiązania.

 

Wady

Przyciski: Choć dotykowe przyciski są dobrze opisane i powinno się z nich wygodnie korzystać czasami trzeba mocniej je dotykać, aby wybrać interesujące nas ustawienia.

Głośna praca: Urządzenie generuje hałas na poziomie 85 dB, więc korzystanie z niego może być uciążliwe dla domowników.

 

 

 

 

BioChef Living Food 975

 

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem dobrego blendera, który dzięki wysokim obrotom szybko mieli owoce i warzywa? W takim razie BioChef Living Food 975 to bardzo dobre urządzenie, które Ci się spodoba, gdyż spełnia te wymagania.

Model sprawnie i szybko mieli owoce i warzywa, a także przykładowo lód – można blendować miękkie i twarde produkty spożywcze. W urządzeniu zastosowano 3 programy, dające różne prędkości obrotów (max. 32000 obrotów na minutę) – siekanie, do zup i smoothie. Obsługa urządzenia jest bardzo szybka i intuicyjna. Co ciekawe, blender można używać do mielenia mięsa.

W modelu zastosowano dzban o pojemności 2 l. W sprzęcie użyto noży ze stali nierdzewnej. Moc silnika produktu wynosi 1470 W. Sterowanie urządzeniem jest wygodne, gdyż korzysta się z panelu dotykowego LCD. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt jest bardzo wydajny i nie nagrzewa się zbytnio podczas pracy. Interesują Cię opinie o blenderach wysokoobrotowych, którymi jest opisywany producent BioChef? W większości są bardzo pozytywne – jak twierdzą konsumenci, urządzenia są wytrzymałe i praktyczne.

Blender wysokoobrotowy BioChef Living Food 975 ma moc równą 1680 W. Urządzenie wykonuje do 32 000 obrotów na minutę.

 

Zalety

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Bezawaryjną pracę blendera gwarantuje skutecznie działające zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki niemu urządzenie nie osiąga zbyt wysokiej temperatury.

Popychacz: W zestawie znajduje się popychacz, który nie tylko ułatwia wprowadzanie składników do kielicha, ale też służy do pomiaru temperatury. Wiele osób twierdzi, że jest to przydatne akcesorium. W komplecie otrzymujemy także sitko do przecedzania soków.

 

Wady

Zarysowania: Obudowa jest podatna na drobne zarysowania, dlatego trzeba uważać, aby jej nie uszkodzić w trakcie czyszczenia. Do pielęgnacji urządzenia z zewnątrz warto używać delikatnych szmatek.

Obsługa: Niewielka grupa osób przyznaje, że na początku obsługa blendera nie przebiega sprawnie.

 

 

 

 

Jaki blender wysokoobrotowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Blender wysokoobrotowy pomaga w przygotowaniu zdrowych soków, ale też zup-kremów, sorbetów czy musów owocowych. To praktyczny sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w naszej kuchni. Planujesz zakup tego typu produktu? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Są w nim wskazówki ułatwiające dokonanie wyboru.

 

 

Po co nam blender wysokoobrotowy?

Urządzenia takie jak blendery wysokoobrotowe wyglądają jak modele kielichowe. One także mają duży dzbanek, w którym umieszcza się składniki potrzebne na sok czy zupę. Różnica między tymi sprzętami polega na tym, że urządzenia wysokoobrotowe uzyskują kilka razy większe obroty, w efekcie czego znacznie szybciej rozdrabniają artykuły spożywcze do odpowiedniej konsystencji.

Mając blender wysokoobrotowy w kuchni, możemy bez trudu przygotować owocowe i warzywne soki pełne błonnika, smoothie, dipy czy pasty do kanapek, a nawet samodzielnie zmielić zboża na mąkę. Okazuje się więc, że sprzęt można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Z pomocą takiego urządzenia problemem nie powinno być również skruszenie lodu do drinków, przygotowanie masła orzechowego oraz naturalnych kosmetyków do twarzy bądź włosów.

 

Moc

Moc silnika blendera to jeden z najważniejszych parametrów, jakie musimy sprawdzić, robiąc zakupy. Jej wartość w przypadku sprzętów wysokoobrotowych przeważnie mieści się w zakresie od 800 W do 2000 W. Duża moc urządzenia to gwarancja, że szybko uda nam się zmiksować nawet najtwardsze artykuły spożywcze, takie jak np. jabłka, marchew czy orzechy.

 

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotowa sprzętu nie powinna być mniejsza niż ok. 25 000 obr./min. Inaczej możemy mieć problem z przygotowaniem soku lub deseru. Niektóre blendery dają nam możliwość regulacji prędkości obrotów noża, a tym samym dopasowanie sposobu ich działania do swoich potrzeb.

Jeśli wahamy się, jaki blender wysokoobrotowy wybrać, sprawdźmy, który z modeli został wyposażony w funkcję Pulse przydatną w czasie siekania. Dzięki niej możemy zwiększyć obroty silnika i zachować kontrolę nad tym, jak drobno będą zmielone wrzucone do pojemnika składniki.

 

Noże

Modele wysokoobrotowe mają kilka noży, zwykle od 4 do 8 (poziomych, skierowanych w dół, czasem także ząbkowanych). Ich wytrzymałość zależy od materiału wykonania. Najlepszym wyborem jest sprzęt wyposażony w noże ze stali nierdzewnej, które nie są podatne na korozję, odbarwienia czy uszkodzenia mechaniczne, głównie pęknięcia i wyszczerbienia.

 

Poziom generowanego hałasu

Ze względu na dużą moc i prędkość obrotową, blendery zaliczane do tych wysokoobrotowych generują większy hałas niż modele ręczne. Jednak biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych na rynku sprzętów, z pewnością uda nam się znaleźć właściwy produkt. Jeśli nie chcemy, aby inni domownicy narzekali na zakłócanie ich spokoju, wybierzmy blender pracujący na poziomie mniejszym niż 85 dB.

 

Pojemność dzbanka

Dzbanek, do którego trafiają artykuły spożywcze do rozdrobnienia czy siekania, powinien mieć pojemność nie mniejszą niż 1 l. Inaczej konieczne może być podzielenie składników na kilka mniejszych porcji, a wtedy przygotowanie soku dla całej rodziny zajmie nam znacznie więcej czasu. Najlepszy blender wysokoobrotowy ma dzbanek wykonany z materiału bez szkodliwych i toksycznych substancji, takich jak Bisfenol A. Ten element budowy urządzenia musi być odporny na odbarwienia i łatwy w myciu, nie może też pochłaniać zapachów.

 

Sterowanie

Biorąc pod uwagę sposób sterowania, możemy wyróżnić sprzęty z pokrętłem oraz z przyciskami. Oba rozwiązania mogą okazać się tak samo wygodne, dlatego w tej kwestii znaczenie mają przede wszystkim nasze preferencje. Niektóre urządzenia są na tyle nowoczesne, że zamiast zwykłego pokrętła mają duży, dotykowy panel z wyświetlaczem. Może to znacząco ułatwiać wybór odpowiedniej prędkości obrotowej.

 

Komfort i bezpieczeństwo użytkowania

Na komfort użytkowania blendera wpływa nie tylko łatwość regulacji prędkości obrotów noży. Ważną rolę odgrywa też antypoślizgowa podstawa, która zapobiega przesuwaniu się urządzenia na blacie kuchennym. Warto również sprawdzić, czy takie czynności jak montaż i demontaż poszczególnych części budowy sprzętu nie sprawiają nam trudności.

Jaki blender wysokoobrotowy jest najlepszy pod względem bezpieczeństwa użytkowania? Dobry model to taki, który jest zabezpieczony przed przegrzaniem. Przydatna jest również blokada uniemożliwiająca włączenie urządzenia, gdy części zostały zamontowanie w niewłaściwy sposób.

 

 

Obudowa

Obudowa produktu powinna wykazywać odporność na uszkodzenia, a jednocześnie estetycznie się prezentować. Najczęściej jest więc ona wykonana ze stali, ewentualnie dobrej jakości tworzywa sztucznego. Co ciekawe, obudowa może tłumić hałasy i wibracje towarzyszące pracy silnika, pod warunkiem, że materiał jej wykonania jest odpowiednio gruby.

 

Funkcje

Do podstawowych funkcji blendera wysokoobrotowego zalicza się: miksowanie, rozdrabnianie i mieszanie. Modele wyposażone w nowoczesne technologie mogą ponadto kruszyć, mielić oraz ubijać składniki. Takie sprzęty są droższe, dlatego warto zastanowić się, czy na pewno potrzebujemy urządzenia z wieloma funkcjami. Czasem może być tak, że możemy nie mieć okazji do tego, aby wypróbować wszystkie dostępne opcje blendera.

 

Blendery wysokoobrotowe w dobrych cenach

Ile zapłacimy za sprzęt wysokoobrotowy? To zależy od mocy urządzenia, materiału wykonania, liczby dostępnych funkcji, a nawet marki. Do wyboru mamy zarówno stosunkowo tanie blendery (kosztujące kilkaset złotych), jak i te znacznie droższe, za które trzeba zapłacić ponad 1000 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ