Dystrybutory do piwa ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Jeśli zależy Ci na tym, aby podawanie piwa gościom przebiegało w profesjonalny i higieniczny sposób, koniecznie zastanów się nad zakupem dobrej klasy dystrybutora. W naszym rankingu najwyżej ocenianym przez użytkowników sprzętem jest prosty, lecz praktyczny Hendi 598962. Produkt wyposażony w zbiornik o pojemności 5 l z pewnością będzie wystarczający nawet dla większej grupy (do 10 osób). Korpus urządzenia ma wysokość 115 cm, natomiast średnica tuby wynosi 10 cm. Na szczególną uwagę zasługuje dość łatwa obsługa. Aby nalać piwo, wystarczy podstawić szklankę pod kran, a następnie przytrzymać rączkę do momentu całkowitego napełnienia naczynia. Innym dystrybutorem polecanym przez konsumentów jest Philips HD3620/25. Sprzęt wyposażony jest w zbiornik o pojemności 6 l i waży niecałe 9 kg. O stanie ilości płynu informuje nas niewielki wyświetlacz LED zamontowany na froncie modelu. Użytkownicy cenią urządzenie za jego niezawodne działanie. Nalewanie piwa nie wymaga szczególnych umiejętności, ponieważ dystrybutor kontroluje tempo podawania napoju, uniemożliwiając tworzenie się grubej warstwy piany.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dystrybutor wyróżnia się ciekawym wyglądem, dlatego może stanowić atrakcyjną dekorację stołu podczas zorganizowanego w domu przyjęcia. Produkt został wyposażony w niekapiący kran, w efekcie czego uda nam się uniknąć plam na stole lub dywanie.

Wady

Model ten jest polecany nie tylko do użytku domowego, ale również do pubów i restauracji. Niemniej jednak w lokalach gastronomicznych dystrybutor niezbyt dobrze się sprawdza. Wpływa na to głównie stosunkowo mała pojemność (5 l).

Podsumowanie

Produkt został wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa, więc nie musimy się martwić, że zbyt szybko ulegnie uszkodzeniu. Choć dystrybutor nie jest pozbawiony wad, bez wątpienia zrobi duże wrażenie na gościach i ułatwi nalewanie piwa.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Wyposażono go m.in. w wyświetlacz LCD, na którym możemy odczytać aktualną temperaturę piwa i poziom napełnienia zbiornika. Dystrybutor ma zabezpieczenie przed dziećmi, które uniemozliwia pociechom dostęp do alkoholu.

Wady

Choć sprzęt jest wyjątkowo funkcjonalny, niektórzy użytkownicy narzekają, że jednocześnie jest zbyt ciężki. Produkt waży ponad 8 kg, dlatego możemy mieć problem z przeniesieniem go w inne miejsce, np. podczas sprzątania na kuchennym blacie.

Podsumowanie

Waga urządzenia nie powinna zniechęcać do zakupu, jeżeli zależy nam na wygodnym i łatwym w obsłudze dystrybutorze. Model pozwala wytworzyć idealną pianę, a jest to możliwe za sprawą utrzymania optymalnego ciśnienia podczas nalewania alkoholu.

Rozważ też

Zalety

Model marki Krups wygląda nowocześnie i bez wątpienia zwróci na siebie uwagę zaproszonych do domu gości. Produkt jest wyposażony w specjalny mechanizm umożliwiający chłodzenie piwa i wytwarzanie optymalnego ciśnienia podczas nalewania płynu do szklanek.

Wady

Z opinii użytkowników można wywnioskować, że najistotniejszą wadą dystrybutora jest to, że pasujące do niego pojemniki z piwem mają zbyt małą pojemność (ok. 2 l). To powoduje, że zbiorniki z napojem trzeba często wymieniać.

Podsumowanie

Mimo wszystko produkt może umilić czas spędzany z rodziną lub znajomymi, np. na grillu lub przyjęciu urodzinowym. Warto podkreślić, że dystrybutor jest łatwy w obsłudze i dzięki niemu o dowolnej porze możemy napić się zimnego piwa.

 

 

Najlepsze dystrybutory do piwa w 2024 roku

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje piwa – butelkowane lub beczkowe. Bardzo duża liczba koneserów zaznacza, że to właśnie drugi typ charakteryzuje się pełnym smakiem. Ważne jest też, odpowiednie podanie tego złotego trunku. W tym celu polecamy zakupić dystrybutor, dzięki któremu będziesz mógł podać piwo w estetyczny i elegancki sposób, bez jego rozlewania. Dlatego właśnie sporządziliśmy dla Państwa ranking dystrybutorów do piwa.

 

Nasze zalecenia

 

Hendi 598962

 

Pierwszym wartym uwagi produktem jest urządzenie firmy Hendi – model 598962. Jest to dobry i tani dystrybutor do piwa, który cieszy się renomą. Będzie on idealny zarówno do restauracji czy baru, jak również do użytku własnego. Może okazać się niezastąpiony podczas rodzinnych przyjęć, jak urodziny czy letni grill.

Nalewając trunek przy pomocy tego dystrybutora możesz mieć pewność, że nic się nie rozleje. Produkt został wykonany z wysokiej klasy szkła akrylowego, które gwarantuje nie tylko estetyczny wygląd, ale również dużą wytrzymałość.

Poza tym urządzenie posiada wysokiej jakości niekapiący kran, co stanowi duże udogodnienie. Dzięki temu możesz nalewać trunek bez obawy o bałagan czy zacieki.

Ten najlepszy dystrybutor do piwa ma pojemność aż 5 l, dzięki czemu będzie idealny na rodzinne przyjęcia. Średnica urządzenia to 100 mm, a jego wysokość to 1150 mm. Opinie o produkcie są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili jego estetyczny design i dużą funkcjonalność.

Dystrybutor do piwa Hendi 598962 to sprzęt o pojemności 5 l. Urządzenie w kształcie podłużnej tuby ma wysokość 115 cm, a średnica pojemnika na płyn wynosi 10 cm. Produkt zrobiony jest z plastiku i szkła akrylowego.

 

Zalety

Kran: Producent zaprojektował kran w taki sposób, aby dokładnie zabezpieczał przed kapaniem piwa. Specjalne gumki zainstalowane wewnątrz nalewaka uniemożliwiają przeciekanie płynu, dzięki czemu po zakończeniu nalewania powierzchnia pod kranem pozostaje czysta.

Podziałka: Na podłużnej tubie narysowana została podziałka, która informuje nas o ilości wlanego do kufla piwa oraz o tym, ile płynu pozostało w dystrybutorze.

Szkło akrylowe: Górna część urządzenia wykonana została z wysokiej jakości szkła akrylowego. Materiał odporny jest na zarysowania oraz nie pęka w momencie np. upadku z wysokości.

Waga: Hendi 598962 to produkt o małej wadze. Zastosowanie lekkich materiałów powoduje, że bez problemu zabierzemy go na piknik.

Obsługa: Aby uruchomić dystrybutor, wystarczy wlać do odpowiedniego pojemnika piwo, a następnie nacisnąć rączkę. Takie zastosowanie sprawia, że sprzęt będzie idealnym prezentem dla osób, które mogą mieć trudności z podłączaniem bardziej skomplikowanych urządzeń działających na prąd.

 

Wady

Nalewanie piwa: Część konsumentów uważa, że nalewanie piwa do długiej tuby powoduje powstawanie piany, którą trudno jest wydobyć z dystrybutora. Uważają, że napełnienie pojemnika jest czasochłonne i wymaga wprawy.

 

 

 

 

Philips HD3620/25

 

Philips HD3620/25 to urządzenie, które z powodzeniem poradzi sobie w profesjonalnej pijalni piwa. Zasilany prądem silnik pracuje z mocą 70 W, co powoduje, że sprzęt jest wydajny, a przy tym pobór energii jest niewielki.

Jedną z kluczowych funkcji dystrybutora jest monitorowanie poziomu piwa w beczce oraz kontrolowanie terminu przydatności napoju. Oprócz tego specjalne czujniki sprawdzają na bieżąco temperaturę płynu, dzięki czemu piwo możemy podawać dopiero wtedy, gdy osiągnie idealne 3 st. C. Jest to dobre rozwiązanie na letnie dni, gdy temperatura podawanego alkoholu odgrywa bardzo ważną rolę.

W trosce o zdrowie konsumentów producent zaprojektował swój sprzęt w taki sposób, aby każdorazowa wymiana beczki z napojem przebiegała w maksymalnie higieniczny sposób. Elementy, które mają bezpośrednią styczność ze zwrotnym zbiornikiem np. rurki, są wymieniane wraz z pojemnikami na piwo. To ogranicza rozmnażanie się bakterii powodujących np. psucie się alkoholu. Ponadto, urządzenie myjemy tylko z zewnątrz. Wewnętrzne podzespoły czyszczą się automatycznie, co ogranicza rozwój drobnoustrojów i znacznie skraca czas poświęcony na konserwację produktu.

Philips HD3620/25 to profesjonalny dystrybutor do piwa o pojemności 6 l. Zasilany jest energią elektryczną i działa z mocą 70 W. Cały korpus ma wymiary 49,3 cm x 44,4 cm x 28,6 cm i waży 8,3 kg.

 

Zalety

Wskaźnik temperatury: Na wyświetlaczu LED znajdziemy informację o obecnej temperaturze piwa. Urządzenie pokazuje nam, kiedy napój osiąga idealny stan, który szacuje się na 3 st. C.

Monitorowanie stanu piwa: Sprzęt monitoruje, ile piwa zostało w zbiorniku oraz kontroluje datę jego ważności. Wszystkie informacje wyświetlane są na monitorze, dzięki czemu w odpowiednim momencie możemy wymienić płyn, nie narażając się tym samym na podanie nieświeżego płynu.

Stałe ciśnienie: Dystrybutor wyposażony został w specjalne mechanizmy, które utrzymują ciśnienie na stałym poziomie. Taka funkcja ogranicza ilość powstawania piany, co znacznie ułatwia podawanie piwa.

Zabezpieczenia: Producent dołączył do zestawu kurek na nalewak. Jest to zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem sprzętu przez dzieci.

 

Wady

Mobilność: Ze względu na dość sporą wagę sięgającą prawie 9 kg, urządzenie jest mało mobilne. Wymaga bowiem korzystania z osobnych toreb oraz instalowania go w miejscu podłączonym do sieci elektrycznej.

 

 

 

 

Krups VB650E

 

Osobom, które poszukują nowoczesnych rozwiązań połączonych z innowacyjnym designem, polecamy produkt VB650E marki Krups. Dystrybutor zaprojektowany został wspólnie z pracownikami firmy Heineken i wyglądem przypomina położoną w pozycji poziomej puszkę piwa. Prostota wykonania oraz odpowiedni dobór kontrastujących ze sobą kolorów sprawia, że urządzenie świetnie wpasuje się w klimat każdego spotkania.

Zbiornik o pojemności 2 l wyposażony jest w mechanizm chłodzący, dzięki czemu napój utrzymywany jest w stałej temperaturze. Ponadto monitor ciśnienia kontroluję prędkość nalewanego piwa, co ogranicza powstawanie piany.

Jeśli podczas imprezy rzadko korzystasz z dystrybutora, jednak nie chcesz całkowicie go wyłączać, możesz wprowadzić sprzęt w stan spoczynku, naciskając przycisk ON/OFF. W tym momencie rączka przy kraniku zostaje wyłączona, co obniża ryzyko przypadkowego jej naciśnięcia i rozlania napoju.

Bardzo ważną kwestią podczas podawania piwa jest zachowanie czystości wokół dystrybutora. W przypadku Krups VB650E o porządek na blacie dba specjalna podstawka zamontowana poniżej kraniku. Dzięki niej płyn, który np. nie zmieścił się w kuflu, trafia do niewielkiego, łatwego do opróżniania zbiornika. Taka właściwość nie tylko wpływa na estetykę otoczenia, ale również powoduje, że powierzchnia jest sucha i bardziej stabilna.

Zaprojektowany przez Heinekena dystrybutor Krups VB650E to urządzenie o pojemności 2 l. Korpus sprzętu waży niecałe 7 kg, natomiast jego wymiary w przybliżeniu wynoszą: 45,5 cm x 33 cm x 29,5 cm.

 

Zalety

Podstawa: Sprzęt ustawiony został na specjalnych, gumowych nóżkach, które ograniczają jego ślizganie się. Jest to szczególnie ważna właściwość, gdy korzystamy z dystrybutora na mokrej powierzchni w miejscu, gdzie jest dużo ludzi i ryzyko strącenia urządzenia jest dość wysokie.

Taca: Pod kranem zainstalowano kratkowaną tacę, która magazynuje rozlane piwo. Kiedy zbiornik napełni się, wystarczy go wyciągnąć, opróżnić i ponownie umieścić na wystającej podstawie.

Design: Produkt został zaprojektowany w formie położonej poziomo puszki. Cały model stanowi wierną kopię rzeczywistego opakowania na napój. Z tego względu dystrybutor bardzo dobrze prezentuje się na blacie i z pewnością będzie przykuwać uwagę naszych gości.

 

Wady

Marki piw: Dystrybutor kompatybilny jest jedynie ze ściśle określonymi markami piw. Użytkownik musi więc dokładnie zastanowić się, czy wskazane przez producenta napoje będą dla niego odpowiednie.

 

 

 

 

Hendi 598955

 

Hendi 598955 niewielkie urządzenie o wysokości 85 cm i średnicy 10 cm. Podłużny zbiornik maksymalnie mieści 3 l piwa. Podstawa dystrybutora wykonana została z grubego plastiku, natomiast górna jego część zrobiona jest ze szkła akrylowego. Dobór materiałów oraz wymiary produktu sprawiają, że jest on niezwykle lekki i poręczny. Taka właściwość wpływa na mobilność sprzętu i wygodę korzystania z niego nawet na plaży czy kempingu. Ze względu na to, że urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu, możemy ustawić je w dowolnym miejscu. Chętnie więc zabierany jest on na wakacje, gdzie warunki podawania alkoholu nie zawsze są sterylne.

Narysowana na przeźroczystym zbiorniku podziałka informuje nas o pozostałej ilości piwa. Ponadto pomaga w nalewaniu napoju do kufli, tak aby każdy z uczestników spotkania otrzymał taką samą porcję napoju.

Konsumenci podkreślają, że dystrybutor Hendi 598955 jest bardzo łatwy w obsłudze. Cały proces zamyka się w kilku krokach: napełnienie zbiornika, nalewanie piwa przy pomocy ruchomej rączki i ewentualne dolewanie alkoholu. Ostatnim punktem jest czyszczenie, które przebiega równie szybko. Wystarczy przepłukać szklany pojemnik wodą i przetrzeć podłużną szczotką.

Hendi 598955 to dobry dystrybutor do piwa do 200 zł. Wyposażony jest w zbiornik na napój o pojemności 3 l. Całkowita wysokość urządzenia to 85 cm, a jego średnica wynosi 10 cm.

 

Zalety

Zapasowy kran: Producent dołączył do zestawu zapasowy kran. Dzięki niemu możemy wymienić nalewak w momencie, gdy zaobserwujemy, że dotychczas zainstalowany element np. zaczyna przeciekać.

Pojemność: Do zbiornika możemy nalać 3 l piwa. Zdaniem konsumentów jest to optymalna pojemność dla niewielkiej grupy – do 6 osób.

Czyszczenie: Aby wyczyścić sprzęt, wystarczy przepłukać go wodą i przetrzeć długą szczotką. Jest to szybkie i łatwe zadanie, które możemy wykonać nawet w polowych warunkach.

 

Wady

Stabilność: Ze względu na swą budowę, dystrybutor możemy łatwo przewrócić. Plastikowa, śliska podstawa oraz dość spora wysokość sprawiają, że ryzyko przypadkowego potrącenia sprzętu i wylewania piwa jest dość duże.

Taca: Hendi 598955 nie posiada tacy na wylane piwo, przez co należy dokładnie uważać podczas jego nalewania.

 

 

 

 

Jaki dystrybutor do piwa kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Piwo to jeden z najczęściej podawanych podczas imprez i spotkań ze znajomymi napojów alkoholowych. Konsumenci decydują się na trunek nie tylko ze względu na stosunkowo niską cenę, ale również orzeźwiający smak i to, że piwo nie zawiera dużo alkoholu. Serwowanie tego typu produktu nie jest jednak łatwym zadaniem, szczególnie gdy chcemy ugościć większą liczbę osób. Ręczne opróżnianie butelek i napełnianie szklanek jest uciążliwe i produkuje dużo śmieci. Poza tym zakup piwa w dużych beczkach jest znacznie tańsze niż nabycie zgrzewki z 0,5 litrowymi puszkami.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki warto rozważyć zakup specjalnego urządzenia, które zostało stworzone po to, aby rozwiązać problem nalewania napoju. Ze względu na szeroki asortyment trudno jest jednak ocenić, jaki dystrybutor do piwa wybrać, aby spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Przyjrzyjmy się więc głównym właściwościom, jakie powinien posiadać dobrej klasy produkt.

Rozmiar – jaki dystrybutor do piwa jest najlepszy?

Pierwszą kwestią jest rozmiar dystrybutora. To bardzo ważne, aby już na wstępie określić, ile napoju powinno mieścić się wewnątrz zbiornika. Po pierwsze, zbyt mały sprzęt będzie frustrował Cię ciągłą koniecznością wymiany beczek. Ponadto, pamiętaj, że im mniejsza jest gramatura kupowanego produktu, tym cena jednostkowa jest większa. Kilkadziesiąt groszy dla zwykłego konsumenta nie stanowi zbyt wielkiej różnicy, jednak jeśli prowadzisz swój biznes, niewielkie sumy okazują się dość znaczące patrząc na miesięczny lub roczny bilans finansowy.

Z drugiej zaś strony, zbyt obszerne rozmiary będą Cię zmuszać do wlewania dużej ilości płynu. Taki zabieg zwiększy ryzyko, że będziesz marnować część piwa, na czym najbardziej ucierpi Twój budżet. Poza tym chłodzenie substancji również zabiera trochę czasu i prądu, więc im mniej zawartości, tym szybciej osiągnie ona odpowiednią temperaturę.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, warto dokładnie zastanowić się, czego konkretnie oczekujesz od dystrybutora. Jeśli głównie będzie służył Ci w domowym ogrodzie, na przyjęciu rodzinnym lub niewielkiej imprezie warto zaopatrzyć się w niewielki, kilku litrowy (np. 2 l lub 3 l) sprzęt, który z pewnością zaspokoi potrzeby grupy do 4 – 5 osób.

Jeśli jednak chciałbyś wykorzystać urządzenie w nieco większym gronie warto kupić pojemniejszy model. 5 litrowy dystrybutor powinien okazać się wystarczający dla 10 osób.

 

Chłodzenie

Obecne na rynku znajdziemy dwa rodzaje dystrybutorów do piwa. Jedne zbudowane zostały w formie zwykłego podajnika napoju, inne stanowią wielofunkcyjne urządzenie o rozbudowanej konstrukcji i szerokim zastosowaniu. Oczywiście, oprócz funkcji, oba te sprzęty bardzo mocno różni cena. Jednak jeśli poszukujesz profesjonalnego rozwiązania warto, żebyś przyjrzał się dystrybutorom z wmontowanym układem chłodzącym.

Takie rozwiązanie sprawi, że serwowane przez nas piwo będzie miało temperaturę idealną do picia, bez względu na warunki atmosferyczne. Zwykle, dobrej jakości urządzenia posiadają regulację w skali np. od 2 st. C do 15 st. C. Dzięki temu w upalny dzień możesz cieszyć się zimnym napojem, a w nieco chłodniejszy – cieplejszym.

 

Montaż zbiornika

Bardzo ważne jest, aby przed zakupem upewnić się, że dana puszka z naszym ulubionym trunkiem będzie kompatybilna z urządzeniem. Wszelkie szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi sprzętu. Najlepszy dystrybutor do piwa to taki, który w miarę możliwości będzie obsługiwał większość wkładów. Z tego względu producenci często zaopatrują swój produkt w specjalne nakładki, które zwiększają uniwersalność urządzenia.

 

Wskaźniki

Dość istotnymi dodatkami w dystrybutorze są wskaźniki. Zwracają one bowiem naszą uwagę na kilka bardzo ważnych czynników, które wpływają na jakość piwa. Warto więc zaopatrzyć się w sprzęt z podstawowymi podziałkami. Jednym z nich jest wskaźnik temperatury, który pokazuje, ile stopni Celsjusza w danym momencie ma płyn w zbiorniku. Jeśli zależy Ci na idealnym smaku i pięknej piance w kuflu powinieneś szczególną uwagę przywiązać do tego, jak ciepły jest napój.

Kolejny, istotny wskaźnik pokazuje, ile płynu pozostało w zbiorniku. Bardzo trudno jest sobie wyobrazić sytuację, w której co parę minut sprawdzamy ilość piwa. Takie czynności byłyby bardzo frustrujące zarówno dla nas, jak i dla naszych towarzyszy. Dlatego też, aby uniknąć kufla pełnego samej piany producenci wyposażyli swój sprzęt w specjalną podziałkę, która dokładnie pokazuje poziom napełnienia zbiornika.

Design

Bardzo prawdopodobne, że dystrybutor do piwa będzie jedną z głównych atrakcji organizowanego przez Ciebie grilla lub spotkania. Z tego względu oprócz właściwości technicznych, powinieneś wybrać model, który najbardziej będzie pasował do stylu pokoju gościnnego, tarasu lub altany.

Na rynku obecnie dostępnych jest bardzo wiele różnych kształtów i kolorów urządzeń. Jedne projektowane są w nowoczesnym stylu z chromowaną powłoką i czarnymi wstawkami z tworzywa sztucznego, inne stawiają na bardziej oryginalne dodatki wykonane ze szkła lub drewna.

 

Dystrybutory do piwa w dobrych cenach

Ceny dystrybutorów do piwa są bardzo zróżnicowane. Wpływają na nie przede wszystkim marka, rozmiar i styl urządzenia. Najprostszy sprzęt kupisz już za 50 zł, jeśli jednak zależy Ci na profesjonalnym i solidnym produkcie musisz przygotować się na wydatek nawet 500 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ