Ranking 11 najlepszych lodówek side by side w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Lodówka side by side — przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W każdej kuchni przyda się pojemna lodówka. Konsumenci polecają przede wszystkim model LG InstaView ThinkQ GSX961NSAZ. Na przodzie wbudowany jest szklany panel, który rozświetla się po dwukrotnym stuknięciu w jego powierzchnię. Umożliwia to zajrzenie do wnętrza lodówki bez potrzeby uchylania drzwi. Lodówka ma również kostkarkę do lodu, która nie potrzebuje podłączenia do rur z wodą. Wnętrze chłodziarki jest pojemne, zawiera liczne półki i szuflady do odpowiedniego przechowywania produktów spożywczych. Dobrym wyborem do każdej kuchni jest także lodówka Samsung RS68N8241B1. Na drzwiach ma łatwą w obsłudze kostkarkę. W chłodziarce i zamrażarce panują optymalne warunki, a system oddzielnej cyrkulacji powietrza zapobiega mieszaniu się zapachów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Lodówka side by side LG ma szklany ekran, który umożliwia zajrzenie do wnętrza lodówki bez otwierania drzwi. Kostkarka nie potrzebuje połączenia ze źródłem wody, ma swój pojemnik. W chłodziarce znajduje się półka na wino oraz szuflada na sery i wędliny. Lodówka zapewnia optymalny poziom wilgoci dla owoców i warzyw.

Wady

W lodówce brakuje półek, na których da się ustawić pionowo butelki z wodą lub alkoholem o pojemności większej niż 0,5 l. Ponadto pompka do wody w kostkarce pracuje bardzo głośno.

Podsumowanie

Dla całej rodziny dobrze sprawdzi się lodówka side by side LG, ponieważ jest pojemna i funkcjonalna. Można sterować nią z telefonu, za pomocą specjalnej aplikacji. Lodówka ma kostkarkę oraz specjalny panel do podglądu zawartości wnętrza. Chłodziarko-zamrażarka pozwala przechowywać różne rodzaje produktów spożywczych w optymalnych dla nich warunkach.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą lodówki side by side Samsung jest technologia, która zapewnia niezależne od siebie obiegi powietrza, co nie tylko pozwala utrzymać optymalną temperaturę, ale także zapobiega mieszaniu się zapachów. Technologia No Frost eliminuje powstawaniu szronu. We wnętrzu znajduje się dużo półek i szuflad do przechowywania.

Wady

Kostkarka czasem działa nieprawidłowo, to znaczy nie wyłącza się przez długi czas, aż cały układ się zablokuje i trzeba wyjmować pojemnik, aby go wyczyścić.

Podsumowanie

Stylowa i pojemna lodówka side by side Samsung to dobry wybór do każdej kuchni. W środku dostępnych jest wiele półek i szuflad w różnych rozmiarach. Warunki panujące w chłodziarce i zamrażarce są odpowiednio dobrane do przechowywanych w nich produktów, które długo zachowują dobry smak i świeżość. Zamrażarki nie trzeba ręcznie rozmrażać.

Rozważ też

Zalety

Lodówka Gorenje ma klasę energetyczną A+++, dlatego nie zużywa dużych ilości energii elektrycznej. System wymuszonej cyrkulacji powietrza zapewnia równomierne chłodzenie całego wnętrza. Funkcja No Frost zapobiega powstawaniu szronu na ściankach zamrażarki oraz na produktach. Wyświetlacz LED ułatwia obsługę.

Wady

Drzwi chłodziarki czasem się nie domykają, trzeba zwracać na to szczególną uwagę, aby nie doprowadzać do strat zimnego powietrza i większego zużycia energii.

Podsumowanie

Nowoczesna lodówka Gorenje sprawdzi się zarówno dla jednej osoby, jak i całej rodziny. Wewnątrz chłodziarki dostępnych jest wiele półek i szuflad w różnych rozmiarach. Zamrażarki nie trzeba ręcznie rozmrażać i czyścić, ponieważ wyposażono ją w system No Frost. Lodówka Gorenje jest estetyczna i elegancka. Przede wszystkim jednak jest energooszczędna.

 

 

11 najlepszych lodówek side by side. Opinie w 2024 roku

 

Lodówka to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. To w niej przechowuje się najwięcej żywności, dlatego musi być pojemna i funkcjonalna. Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać dla siebie, z pewnością pomoże Ci nasz ranking lodówek side by side. Znajdziesz w nim najchętniej polecane przez konsumentów urządzenia, które sprawdziły się w niejednym domu.

 

Lodówka LG side by side

 

1. Lodówka Side by Side LG InstaView ThinQ GSX961NSAZ

 

Jeśli w swojej kuchni lubisz stosować nowoczesne rozwiązania, spodoba Ci się lodówka side by side LG InstaView ThinQ GSX961NSAZ. Jej wymiary to: 179 cm wysokości, 91,2 cm szerokości oraz 73,8 głębokości. Składa się z pojemnej komory chłodzącej z dwuskrzydłowymi drzwiami oraz z zamrażarki. Lodówka side by side LG ma wbudowany szklany panel z funkcją InstaView. Wystarczy zapukać w niego dwa razy, aby zobaczyć wnętrze chłodziarki bez strat zimnego powietrza. Lodówkę wyposażono w system wytwarzania lodu SpacePlus, znajdujący się w drzwiach. Nie trzeba podłączać do niego wody, pobierana jest ona ze specjalnego pojemnika wielokrotnego użytku.

Lodówka side by side z kostkarką zawiera dużą półkę na wino oraz pojemnik do przechowywania serów i wędlin w odpowiedniej temperaturze. Systemy FreshBalancer i Moist Balance Crisper zapewniają optymalny poziom wilgotności dla warzyw i owoców. Lodówka jest pojemna, chłodziarka zmieści 405 l produktów spożywczych, a zamrażarka 195 l. Urządzenie można kontrolować przez smartfona, na co pozwala technologia Smart ThinkQ.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu lodówki side by side LG. Zapewnia ona dużo miejsca do przechowywania żywności i ma wiele funkcjonalnych rozwiązań. Kostkarka połączona ze zbiornikiem umożliwia ustawienie lodówki w dowolnym miejscu, nawet daleko od źródła wody.  

 

 

 

 

Lodówka Samsung side by side

 

2. Lodówka Side by Side Samsung RS68N8241B1

 

W dużej kuchni dobrze sprawdzi się lodówka side by side Samsung RS68N8241B1. Jej wymiary to: 178 cm wysokości, 91,2 cm szerokości i 71,6 cm głębokości, a pojemność wszystkich komór wynosi łącznie 617 l. Lodówka jest nowoczesna i wykończono ją estetycznie. Na drzwiach zamontowana jest kostkarka z panelem pozwalającym kontrolować ilość lodu. Technologia Twin Cooling Plus zapewnia dwa niezależne od siebie obiegi chłodnego powietrza. W efekcie w chłodziarce i zamrażarce panują inne warunki, a zapachy się nie przenikają. Lodówka side by side Samsung minimalizuje wszelkie wahania temperatury, co zmniejsza zużycie energii elektrycznej.

Lodówka nie wymaga rozmrażania, ponieważ technologia No Frost zapobiega osadzaniu się szronu. Wewnątrz chłodziarki można dowolnie organizować przestrzeń i ułożenie produktów. Więcej miejsca zapewniają głębokie pojemniki drzwiowe. Metalowa półka na wino umożliwia wygodne przechowywanie butelek. Lodówkę wyposażono w system szybkiego zamrażania oraz szybkiego chłodzenia produktów, co sprawdza się przy dużych ilościach jedzenia.

Opinie o lodówkach side by side Samsung, wystawione przez konsumentów, są pozytywne. Użytkownicy są zadowoleni z jakości i szybkości chłodzenia, dużej ilości miejsca wewnątrz chłodziarki i zamrażarki oraz z technologii No Frost. 

 

 

 

 

Lodówka side by side czarna

 

3. Lodówka Side by Side Gorenje NRS9183MB 

 

Elegancka lodówka side by side Gorenje NRS9183MB pasuje do każdej kuchni. Jej pojemność całkowita netto wynosi 516 l, a wymiary urządzenia to: 178,6 cm wysokości, 90,8 cm szerokości oraz 63,6 cm głębokości. Lodówka ma klasę energetyczną A+++, co zapewnia niskie pobory energii elektrycznej. W chłodziarce nieustannie działa system wymuszonej cyrkulacji powietrza, co umożliwia utrzymanie stałej temperatury. Całe wnętrze lodówki jest równomiernie schłodzone. System No Frost zapobiega osadzaniu się szronu w zamrażarce. W efekcie nie trzeba pamiętać o regularnym rozmrażaniu urządzenia.

Czarna lodówka side by side ma elegancki wygląd, ale bardzo pojemne wnętrze. W środku dostępnych jest wiele komór, szuflad i półek do przechowywania różnego rodzaju żywności. Dodatkowa półka na butelki pozwala utrzymać porządek wewnątrz lodówki. Wyświetlacz LED z funkcją SensoTech umożliwia szybką i łatwą obsługę urządzenia. Na panelu można wybrać ustawienia temperatury oraz uruchomić jeden z dostępnych trybów, między innymi oszczędność energii HolidayMode lub szybkie zamrażanie.

Konsumenci przeprowadzili test lodówek side by side, który wykazał, że model Gorenje dobrze sprawdza się do niedużych mieszkań, jak i dla całej rodziny. Użytkownicy polecają go ze względu na pojemne wnętrze, niskie zużycie energii elektrycznej i funkcję automatycznego rozmrażania.  

 

 

 

 

Lodówka side by side biała

 

4. Lodówka Side by Side Samsung RS68N8240WW 

 

Zachęcamy do rozważenia zakupu lodówki side by side Samsung RS68N8240WW, ponieważ jest elegancka, pojemna i funkcjonalna. Jej wymiary to: 178 cm wysokości, 91,2 cm szerokości oraz 71,6 cm głębokości. Całkowita pojemność netto lodówki to 617 l. Klasa efektywności energetycznej urządzenia to A+. Lodówka side by side Samsung ma system obiegu chłodnego powietrza, który zapewnia równomierne schłodzenie całej komory. Funkcja No Frost zapobiega powstawaniu szronu, co eliminuje potrzebę ręcznego rozmrażania zamrażarki.

Biała lodówka side by side ma nowoczesny design. Eleganckie drzwi są proste i gładkie, znajduje się na nich jedynie kostkarka. Wewnątrz lodówki znajdują się liczne półki i szuflady, w których można przechowywać różne produkty spożywcze. Sprężarka digital inverter pracuje wydajniej i ciszej niż klasyczne modele. Lodówka Samsung ma funkcje super chłodzenia i super mrożenia do przechowywania dużych ilości produktów spożywczych.

Osoby, które zdecydowały się na wybór lodówki Samsung, polecają ją innym użytkownikom. Konsumenci chwalą ją przede wszystkim za estetyczny wygląd, pojemne wnętrze i wygodną kostkarkę. Funkcja zapobiegania powstawaniu szronu sprawia, że jest to dobra lodówka side by side dla osób, które nie mają czasu na czyszczenie wnętrza zamrażarki i chłodziarki. 

 

 

 

 

Lodówka Beko side by side

 

5. Lodówka Side by Side Beko GNE64021XB 

 

Niezależnie od stylu, w którym urządzono kuchnię, z pewnością pasować będzie do niej lodówka side by side Beko GNE64021XB. Jej minimalistyczny wygląd sprawia, że jest elegancka i designerska. Lodówka side by side Beko jest jednak przede wszystkim funkcjonalna. Ma klasę energetyczną A+, dlatego nie zużywa dużych ilości prądu. Pojemność chłodziarki wynosi 368 l, a zamrażarki 190 l, dlatego jest to duża, rodzinna lodówka side by side. Wymiary urządzenia to: 179 cm wysokości, 91 cm szerokości i 70,5 cm głębokości.

Technologia NeoFrost zapobiega powstawaniu szronu, zarówno na żywności, jak i ściankach zamrażarki. W efekcie nie trzeba pamiętać o regularnym rozmrażaniu lodówki. Funkcja szybkiego mrożenia dobrze sprawdza się podczas przechowywania dużej ilości produktów spożywczych. Sprężarka inwerterowa generuje hałas na bardzo niskim poziomie, jest również wytrzymała.

Dobra i tania lodówka side by side Beko jest chętnie polecana przez użytkowników. Konsumentom podoba się design urządzenia, ale są przede wszystkim zadowoleni z pojemnych komór oraz funkcji zapobiegającej powstawaniu szronu. Lodówka jest funkcjonalna i sprawdza się dla całej rodziny.  

 

 

 

 

Lodówka side by side Bosch

 

6. Lodówka Side by Side Bosch KAG93AIEP 

 

Wartą rozważenia propozycją jest lodówka side by side Bosch KAG93AIEP. Sprawdzi się w każdej kuchni. Wymiary lodówki to: 178,7 cm wysokości, 90,8 cm szerokości oraz 70,7 cm głębokości. Klasa efektywności energetycznej chłodziarko-zamrażarki to A++, co zapewnia wydajną pracę przy niskich poborach prądu. Lodówka side by side Bosch ma funkcję NeoFrost, która zapobiega osadzaniu się szronu wewnątrz komór. Tryb super chłodzenia szybko obniża temperaturę, co można wykorzystać na przykład przed dołożeniem nowych, świeżych produktów.

Lodówka side by side ma dużą szufladę MultiBox, w której można przechowywać warzywa i owoce w optymalnej dla nich temperaturze. Półki ze szkła hartowanego w zamrażarce można dowolnie wyjmować, zwiększając dostępną przestrzeń. Specjalna półka na butelki w chłodziarce ułatwia przechowywanie napojów, które można dodatkowo schłodzić, wykorzystując kostkarkę. Lodówka side by side w kuchni to niezastąpione urządzenie. Ma wygodny, zewnętrzny panel sterowania oraz alarm informujący o niedomkniętych drzwiach.

Konsumenci polecają lodówkę side by side Bosch, ponieważ jest estetyczna i pojemna. Dobrze sprawdza się nawet do przechowywania wysokich tortów, czy pizzy o dużej średnicy. Lodówka ma łatwą w obsłudze kostkarkę i liczne półki, które ułatwiają organizację całego wnętrza chłodziarko-zamrażarki.  

 

 

 

 

7. Samsung Lodówka Side by Side RS7768FHCBC

 

1.Samsung RS7768FHCBCWśród producentów lodówek – Samsung zajmuje jedną z najwyższych pozycji. Nic więc dziwnego, że nasz ranking lodówek side by side otwiera urządzenie tego właśnie producenta, a dokładnie model Samsung RS7768FHCBC. Jest to idealnie zaprojektowana czarna lodówka wyposażona w kompresor Digital Inverter, który optymalizuje moc chłodzenia. Jest to najlepsza lodówka side by side w bardzo atrakcyjnej cenie.

Produkt wyposażony jest w szufladę Big Box oraz system regulowanych półek, przez co przechowywanie żywności staje się dużo prostsze. Jest to idealny model z pojemną kostkarką. Model ten jest niezwykle nowoczesny i elegancki. Trzeba też podkreślić, że wyposażony jest w technologię chłodzenia Twin Cooling Plus, która umożliwia niezależne chłodzenie komór chłodziarki oraz zamrażarki.

Ponadto sterowanie temperaturą i wentylatory zapewniają odpowiednią wilgotność w danej komorze, co stwarza optymalne warunki do przechowywania żywności. Klasa energetyczna tego sprzętu to A++. Pojemność chłodziarki wynosi 361 l, a pojemność zamrażarki 184 l.

Nie można też zapomnieć że opinie o lodówkach side by side Samsung są bardzo pozytywne. Użytkownicy podkreślają przede wszystkim dobrą jakość wykonania i dużą wydajność, co dowodzi, że jest to urządzenie warte uwagi.

Lodówka side by side Samsung RS7768FHCBC to duże urządzenie w klasie energetycznej A++. Ma ono chłodziarkę o pojemności 361 l i zamrażarkę mieszczącą 184 l.

 

Zalety

Kompresor: Sprzęt został wyposażony w kompresor Digital Inverter. Element ten jest solidnie wykonany i nie ulega awariom. Dobiera on odpowiednią moc chłodzenia, dzięki czemu nasze jedzenie przez długi czas pozostaje świeże.

Szuflada Big Box: Urządzenie ma szufladę Big Box, w której można zmieścić dużo produktów spożywczych np. warzyw czy owoców. Użytkownik ma także możliwość regulacji położenia półek, co pozwala dostosować lodówkę do naszych aktualnych potrzeb i odpowiednio rozplanować położenie poszczególnych składników.

Kostkarka: Prezentowany model posiada kostkarkę. Przyda się ona podczas rodzinnych uroczystości, a także w upalne dni, kiedy chcemy się orzeźwić i wypić chłodny napój.

Technologia Twin Cooling Plus: Technologia ta pozwala na niezależne chłodzenie komór chłodziarki i zamrażarki. W efekcie przechowywane pożywienie jest przez długi czas świeże.

Sterowanie: Istnieje możliwość regulacji temperatury chłodzenia. Funkcja ta sprawia, że możemy dostosowywać pracę urządzenia do znajdujących się aktualnie w lodówce produktów spożywczych.

 

Wady

Użytkownicy podają, że drzwi lodówki zamykają się szybko samoistnie. Może to być w pewnych sytuacjach irytujące.

 

 

 

 

8. Beko GN 163220X Lodówka Side by Side

 

2.Beko GN 163220XBeko GN 163220X to kolejna propozycja na naszej liście. Klasa energetyczna tej lodówki to A+, co gwarantuje niższe zapotrzebowanie na energię. Model ten jest wyposażony w system No Frost, a także Active Dual Cooling, dzięki czemu w lodówce utrzymuje się odpowiednia temperatura do przechowywania żywności, jak również poziom wilgoci. Bardzo dużą zaletą modelu Beko GN 163220X jest uszczelka antybakteryjna.

Te dwa elementy chronią wnętrze lodówki przed drobnoustrojami. Nie można też zapominać, że model ten ma energooszczędne oświetlenie LED. Wygodę użytkowania zapewnia również elektroniczny wyświetlacz. Beko to producent skupiający się najwyższej jakości produktu, bezawaryjności oraz najnowocześniejszych systemach ochrony żywności, a jednocześnie proponujący swoim klientom produkty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Lodówka BEKO GN 163220 to przede wszystkim przestrzenna chłodziarko-zamrażarka, której wysokość wynosi 182 cm. Ponadto ma bardzo ciekawy design i świetnie sprawdzi się w każdej nowoczesnej kuchni. Pojemność chłodziarki wynosi 349 l, a pojemność zamrażarki 190 l.

Zużycie energii na rok wynosi 484 kWh – dlatego też znalazła się na drugim miejscu naszego rankingu. Dzięki takiej specyfikacji produkt ten zyskał wiele pozytywnych ocen i recenzji zadowolonych użytkowników.

Beko GN 163220X to bardzo dobra lodówka side by side do 3000 zł. Jest to urządzenie w klasie energetycznej A+. Pojemność chłodziarki to 349 l, a pojemność zamrażarki wynosi 190 l.

 

Zalety

Active Dual Cooling: System ten pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury w urządzeniu. Dwa niezależne od siebie parowniki i wentylatory zachowują optymalny poziom wilgoci, przez co przechowywane jedzenie jest świeże przez długi czas.

Uszczelka antybakteryjna: Element ten pozwala zachować higieniczność i chroni przed rozwojem bakterii. Znajdujące się w lodówce jedzenie ma zapewnioną odpowiednią ochronę.

Oświetlenie: Prezentowany model został wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED, które zapewnia dobrą widoczność wszystkich przechowywanych w środku lodówki produktów spożywczych.

Design: Wygląd produktu spotyka się z uznaniem konsumentów. Opisywany model ma nowoczesny design, więc pięknie prezentuje się w kuchni i pasuje do reszty znajdującego się w niej wyposażenia.

Cena: Biorąc pod uwagę jakość wykonania oraz dostępne funkcje, lodówka ma przystępną cenę. Dzięki temu model jest popularny i chętnie wybierany przez użytkowników.

 

Wady

Głośność pracy: Pewna grupa Internautów twierdzi, że urządzenie głośno pracuje.

 

 

 

 

9. Lodówka Side by Side LG GSL545SWYV

 

3.LG GSL545SWYVPodobnie jak nasza druga propozycja, model GSL545SWYV posiada klasę energetyczną A+. Pojemność chłodziarki wynosi 362 l, a zamrażarki 178 l. Warto też zauważyć, że roczne zużycie energii to 463 kWh. Ponadto LG daje aż 10 letnią gwarancję na kompresor liniowy.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, że kompresory montowane w produktach LG uzyskały certyfikat niemieckiego instytutu VDE potwierdzający 20 letnią niezawodność. Dystrybutor wody i lodu w tym modelu jest niezwykle nowoczesny, a kostkarka wyposażona w kruszarkę pozwala nam uzyskać idealną wielkość lodu do napojów oraz deserów.

Sam design lodówki też jest bardzo atrakcyjny i idealnie pasuje zarówno do kuchni bardzo nowoczesnej, jak i tej nieco bardziej tradycyjnej. Niewątpliwym atutem tej lodówki z kostkarką są przezroczyste półki oraz jasne oświetlenie Led, ułatwiające obsługę w nocy. Warta uwagi jest też tzw.

FRESH ZONE, czyli strefa pozwalająca na dłuższe przechowywanie mięsa, czy ryb bez zamrażania. Nie dziwi więc fakt, że opinie o tym produkcie są bardzo pozytywne, a użytkownicy niejednokrotnie podkreślają zalety, jak pojemność, czy ciekawy design.

Lodówka LG GSL545SWYV w klasie energetycznej A+ to urządzenie, którego pojemność chłodziarki wynosi 362 l, a zamrażarki 178 l. Model ten ma kompresor objęty aż 10 letnią gwarancją, co świadczy o jego niezawodności.

 

Zalety

Niezawodność: Produkt objęty jest 10-letnią gwarancją na kompresor liniowy. Stanowi to potwierdzenie wysokiej jakości wykonania. Warto dodać, że znajdujący się w urządzeniu kompresor ma certyfikat niemieckiego instytutu VDE zapewniający o niezawodności.

Kostkarka: Sprzęt został wyposażony w kostkarkę, która przyda się w wielu sytuacjach. Element ten został wzbogacony o kruszarkę, która pozwala uzyskać odpowiednią wielkość lodu.

Wygląd: Design lodówki sprawia, że pasuje ona do większości wnętrz. Będzie odpowiednia zarówno do kuchni urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i bardziej nowoczesnym.

Fresh Zone: Strefa ta umożliwia przechowywanie mięsa oraz ryb bez konieczności ich zamrażania. Dzięki temu produkty te lepiej smakują i pozostają dłużej świeże.

 

Wady

Cena: Pojawiają się opinie, że lodówka głośno pracuje podczas wytwarzania lodu.

 

 

 

 

10. Bosch KED90VI20 Lodówka Side by Side

 

4.Bosch KED90VI20Numer czwarty w naszym rankingu to Bosch KED90VI20. Ta lodówka side by side posiada klasę energetyczną A+, jest także wyposażona w system No Frost. W ciągu roku model zużywa mniej więcej 436kWh. Pojemność zamrażarki wynosi 163 l, a chłodziarki 370 l, jest więc nieco mniejsza niż nasze poprzednie propozycje.

Trzeba jednak zauważyć, że dzięki temu ma mniejsze wymiary i lepiej sprawdzi się w ograniczonych metrażowo kuchniach. Warto też wspomnieć, że w ciągu 24 godzin zamraża do 10 kg produktów, a nie 12 kg jak pozostałe polecane przez nas urządzenia. Nie jest to duża różnica, ale osoby szukające większej i mocniejszej zamrażarki powinny raczej zwrócić uwagę na wcześniej przedstawione modele.

Wciąż jednak jest to naprawdę dobry model lodówki side by side wyposażony w system FreshSense. Pozwala on na osiągnięcie optymalnych warunków do przechowywania żywności. Oznacza to, że lody nie będą zbyt twarde, ani też za miękkie, a stała temperatura pozwoli na zachowanie produktów żywnościowych w idealnym stanie przez długi czas.

Warto też wspomnieć o systemie SuperCooling, dzięki któremu w lodówce można ustawić naprawdę niską temperaturę, która sprawdzi się w czasie imprez. W efekcie jest to jedna z najczęściej polecanych lodówek tego typu, z bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Konsumenci zauważają, że jest to niezwykle elegancka i wydajna propozycja.

Lodówka side by side Bosch KED90VI20 w klasie energetycznej A+ to model, w którym zastosowano wiele ciekawych rozwiązań. Sprzęt ten ma chłodziarkę o pojemności 370 l, a zamrażarka zmieści 163 l mrożonek.

 

Zalety

Gabaryty: Zarówno pojemność zamrażarki, jak i chłodziarki jest nieco mniejsza od prezentowanych wcześniej modeli. Dzięki temu urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i jest odpowiednie do małych mieszkań.

FreshSense: Opcja ta zapewnia odpowiednie warunki do przechowywania produktów spożywczych. W efekcie zachowują one świeżość przez długi czas.

SuperCooling: Funkcja SuperCooling pozwala na szybkie oraz równomierne schładzanie potraw i napojów. Przydaje się ona przede wszystkich w trakcie rodzinnych przyjęć, czy imprez w gronie znajomych.

 

Wady

Głośność kostkarki: Niestety kostkarka w tym modelu jest głośna, co zniechęca do jej używania.

 

 

 

 

11. Lodówka Side by Side Amica FY408.3 DFX

 

5.Amica FY408.3 DFXNa ostatnim miejscu naszego rankingu lodówek side by side znajduje się propozycja od polskiego producenta – Amica FY408.3 DFX. Jest to model klasy energetycznej A+. Roczne zużycie prądu tego urządzenia wynosi 325 kWh. Jest to więc najbardziej energooszczędna propozycja na naszej liście, ale jednocześnie najmniejsza. Pojemność chłodziarki to zaledwie 272 l, a zamrażarki 138 l. Ta dobra i tania lodówka side by side ma wiele przydatnych funkcji.

Wszystkich rodziców na pewno zaciekawi opcja blokady rodzicielskiej, dzięki czemu maluch sam nie otworzy drzwi do chłodziarki i zamrażarki. Inne wygodne funkcje to Superchłodzenie, Superzamrażanie, Wakacje (zmniejsza zużycie energii i chroni przed przykrym zapachem, który powstaje, gdy urządzenie jest wyłączone) lub Impreza. Urządzenie ma wbudowane alarmy informujące o otwartych drzwiach oraz zbyt wysokiej temperaturze. W modelu zastosowano też technologię No Frost, a więc w lodówce nie musimy martwić się o wilgoć, narastający szron, a potem lód.

Bardzo dużą zaletą jest też Anti-Bacteria System, czyli powłoka pokrywająca wnętrze lodówki, dzięki której nie rozwijają się bakterie, a lodówka nie śmierdzi. To wszystko sprawia, że jest wysoce ceniona przez użytkowników, którzy wystawiają wiele pochlebnych opinii w sklepach internetowych.

Kolejna kwestia to Air System, który równomiernie rozprowadza powietrze i sprawia, że w całej komorze panuje jednakowa temperatura. Lodówka ma również manualną kostkarkę do lodu, dwa wygodne pojemniki na warzywa i owoce oraz podstawkę na jajka.

Amica FY408.3 DFX model klasy energetycznej A+, który rocznie zużywa 325 kWh prądu. Sprzęt ma chłodziarkę o pojemności 272 l i zamrażarkę 138 l.

 

Zalety

Funkcje: Urządzenie posiada wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest opcja Wakacje, która zmniejsza zużycie energii, a także sprawia, że we wnętrzu lodówki utrzymana zostaje świeżość, nawet wtedy, kiedy sprzęt zostanie wyłączony. Równie przydatne okazują się alarmy informujące o otwartych drzwiach oraz zbyt wysokiej temperaturze.

No Frost: Technologia ta sprawia, że na ściankach lodówki nie osadza się wilgoć, która z upływem czasu zamienia się w trudny do usunięcia lód. Dzięki temu nie musimy rozmrażać urządzenia w celu jego umycia.

 

Wady

Pojemność: Jak na model side by side, pojemność chłodziarki i zamrażarki jest zbyt mała.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaką lodówkę side by side kupić?

 

W każdej kuchni niezbędna jest lodówka. Dla dużej rodziny lub osób, które lubią gotować i przechowują duże ilości jedzenia, potrzebne jest pojemne urządzenie. Lodówka side by side to dobre rozwiązanie, które zapewnia dużo miejsca na wszystkie produkty spożywcze. Różni się ona od tradycyjnego modelu rozmieszczeniem chłodziarki i zamrażarki. W lodówce side by side znajdują się one obok siebie, a nie jak w tradycyjnych urządzeniach jedna komora pod drugą. Jeśli więc potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania, przyda Ci się pojemna chłodziarko-zamrażarka. Nasz przewodnik pomoże Ci zdecydować, jaką lodówkę side by side wybrać.

Pojemność

Wybierając lodówkę do domu, niezależnie, czy jest to model tradycyjny, czy wersja side by side, trzeba zwrócić uwagę na pojemność komór. Decyduje ona o tym, ile produktów spożywczych można przechowywać jednocześnie. Lodówki side by side mają większą pojemność niż tradycyjne modele, często osiąga ona nawet 600 l. Dla czterech dorosłych osób z pewnością wystarczy 500-litrowe urządzenie. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy podana przez producenta wartość określa pojemność netto, czyli rzeczywistą wielkość poszczególnych komór.

 

Pobór energii

Wiele osób zastanawiając się, jaka jest najlepsza lodówka side by side, nie zwraca uwagi na jej pobór energii. Warto pamiętać, że pojemne urządzenie to nie tylko więcej miejsca do przechowywania, ale także większe koszty eksploatacji. Lodówka side by side pobiera prawie dwa razy więcej energii elektrycznej niż tradycyjne modele. Warto więc sprawdzić, jaką dane urządzenie ma klasę energetyczną. Najlepiej wybierać lodówki z klasą A+, A++ lub A+++.

 

Wnętrze lodówki

Niezależnie, czy w Twoim mieszkaniu stanie lodówka side by side do zabudowy, czy wolnostojąca, musi być ona funkcjonalna. Na komfort użytkowania wpływa przede wszystkim układ półek i szuflad we wnętrzu urządzenia. Poszukaj lodówki, która będzie najlepiej odpowiadała Twoich potrzebom. Zastanów się, jakie produkty najczęściej przechowujesz i dobierz odpowiednie urządzenie. W lodówkach side by side często wykorzystuje się specjalne półki na butelki, czy osobne szuflady na sery i wędliny lub owoce i warzywa. Często przechowujesz duże produkty spożywcze? Wybierz lodówkę z regulowanymi półkami. Sprawdź również rozmieszczenie szuflad w zamrażarce. Upewnij się, czy są wyjmowane i czy można je regulować. Dobrym rozwiązaniem są także półki na drzwiach, ponieważ zapewniają one więcej miejsca do przechowywania. Ułatwia to organizację wnętrza lodówki.

 

Dodatkowe funkcje

Najlepsza lodówka side by side jest nie tylko pojemna, ale także nowoczesna. Dlatego wybierając urządzenie dla siebie, sprawdź, jakie funkcje ma wybrany model. Najczęściej spotykany system to No Frost, który zapobiega powstawaniu szronu, a tym samym eliminuje potrzebę rozmrażania zamrażarki. Dobrym rozwiązaniem jest także wymuszona cyrkulacja powietrza, która zapewnia równomierne schłodzenie całej komory. Lodówki side by side mogą mieć także funkcje zmniejszające zużycie energii, gdy wszyscy domownicy są na wakacjach. W nowoczesnych urządzeniach stosuje się również panele, które umożliwiają zajrzenie do wnętrza lodówki bez uchylania drzwi. Przed dokonaniem zakupu dowiedz się jak najwięcej o wszystkich funkcjach dostępnych w różnych modelach i dobierz lodówkę do swoich potrzeb.

 

Kostkarka

Duża część lodówek side by side wyposażona jest w kostkarkę. Jest to urządzenie montowane zwykle na drzwiach, które wytwarza lód. Kostkarki często wymagają podłączenia do źródła zimnej wody, dlatego wybierając lodówkę, upewnij się, czy możesz zapewnić jej dostęp do przewodów hydraulicznych. Warto rozważyć zakup urządzeń, które korzystają z wbudowanych zbiorników. Nie wymagają one podłączenia do źródła wody.

Ceny lodówek side by side

Przeglądając oferty sklepów z RTV i AGD, z pewnością uda Ci się znaleźć lodówki side by side w dobrych cenach. Koszt zakupu takiego urządzenia jest jednak wyższy niż tradycyjnego modelu. Na cenę lodówki side by side wpływa jej pojemność, materiał wykorzystany do jej wykonania, a także dodatkowe funkcje. Najtańsze są modele bez kostkarek. Ich ceny zaczynają się od ok. 2 900 zł i mogą osiągać 4 000 zł. Jeśli chcesz mieć w domu lodówkę, którą wyposażono w kostkarkę, musisz zapłacić więcej. Ceny takich lodówek sięgają od 4 200 zł do 7 000 zł. Najwięcej kosztuje nowoczesne urządzenie z wbudowanym panelem do podglądu wnętrza komory chłodzącej. Cena takiej lodówki side by side może osiągać nawet 9 000 zł. Warto jednak zainwestować w dobry model znanej firmy, aby mieć pewność, że urządzenie posłuży przez wiele lat. Lodówka to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni i jej niezawodne działanie jest konieczne.  

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest lodówka side by side?

Lodówki side by side to nowoczesne urządzenia, które sprawdzą się w każdej kuchni. Zwykle są one duże, ponieważ składają się z dwuskrzydłowych drzwi. Co odróżnia je od tradycyjnych urządzeń? Lodówki side by side mają inny rozkład chłodziarki i zamrażarki. Obie komory znajdują się obok siebie, a nie jak w większości modeli jedna pod drugą. Wiąże się to z większą ilością dostępnego miejsca, szczególnie w zamrażarce. Lodówki side by side dobrze sprawdzają się do wąskich kuchni, ponieważ choć wydają się większe, mają krótsze drzwi niż tradycyjne modele. Urządzenia te nadają się szczególnie dla rodzin z dziećmi, ponieważ umożliwiają przechowywanie dużych ilości jedzenia.

 

P2: Jak ustawić lodówkę side by side?

Lodówki side by side są większe niż standardowe modele, dlatego ustawienie ich w kuchni może sprawiać trudność. Duże modele mają dwuskrzydłowe drzwi, otwierane na prawą i lewą stronę. Oznacza to, że lodówka side by side nie może być przysunięta do ściany. W przeciwnym razie jedno ze skrzydeł drzwi nie otworzy się w pełni, co może blokować wysuwanie niektórych szuflad. Dlatego szukając odpowiedniego miejsca w kuchni na lodówkę side by side, trzeba upewnić się, czy fronty urządzenia otworzą się bez przeszkód. Jeśli Twój model wyposażono w kostkarkę, która potrzebuje podłączenia do źródła wody, ogranicza to wybór miejsca na lodówkę. Musi ona bowiem stać tam, gdzie można doprowadzić specjalny przewód. 

P3: Ile miejsca potrzeba na lodówkę side by side?

Lodówka side by side może wydawać się kłopotliwa w ustawieniu. Wbrew pozorom nadaje się ona jednak do wąskich pomieszczeń. Ustawiając lodówkę side by side trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Musi być ona odsunięta od ściany — odległość od niej powinna wynosić ok. 10 cm z boku oraz 20 cm od sufitu. Warto również zwrócić uwagę, gdzie znajduje się źródło wody, jeśli wybrany model lodówki ma kostkarkę. Urządzenie powinno być odsunięte od sprzętów, które emitują ciepło — od piekarnika, kaloryfera, czy kuchenki. Odległość od nich powinna wynosić ok. 30 cm. Przeciętna lodówka side by side ma od 170 do 190 cm wysokości, ok. 90 – 100 cm szerokości i 65 – 80 cm głębokości. Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane parametry, miejsce na lodówkę powinno mieć wymiary ok. 200 cm wysokości, 100-110 cm szerokości i 90 cm głębokości.

 

P4: Jak rozmrozić lodówkę Samsung side by side?

Tradycyjne lodówki często wymagały rozmrożenia zamrażalnika. Na ściankach komory, a nierzadko także na znajdujących się w środku produktach, osadzał się bowiem szron. Współczesne lodówki side by side, między innymi modele Samsung, bardzo często wyposażone są w funkcję No Frost. Oznacza ona, że nie trzeba przeprowadzać ręcznego rozmrażania. Lodówka sama dba o to, aby we wnętrzu chłodziarko-zamrażarki nie osadzał się szron. Utrzymuje więc stałą temperaturę i dba o zniwelowanie strat chłodnego powietrza. Gdy zajdzie taka potrzeba, lodówka sama automatycznie rozmrozi strefę, w której pojawił się szron. W efekcie użytkownik nie musi już martwić się uciążliwym czyszczeniem swojej chłodziarko-zamrażarki. 

 

P5: Jak podłączyć lodówkę side by side do wody?

Większość lodówek side by side wyposażona jest w kostkarkę do lodu. W związku z tym urządzenie musi być podłączone do wody. Ogranicza to możliwości ustawienia lodówki, ponieważ trzeba poprowadzić od niej wąż, łączący ją ze źródłem zimnej wody. Jeśli masz w domu zamontowany specjalny kranik, cała instalacja jest łatwiejsza. Potrzebna będzie szybko-złączka o średnicy 3/4 lub 1/2 cala. Może okazać się potrzebne również specjalne przyłącze. Wodę doprowadza się do lodówki odpowiednim wężem. Jeśli urządzenie stoi daleko od źródła płynu, trzeba połączyć kilka przewodów szczelnymi kolankami. Do węża należy podłączyć także filtr wody, jeśli znajduje się on w zestawie.  

 

 

Dodaj komentarz

3 KOMENTARZ

Beata Wrona

April 4, 2022 at 8:09 am

Do naszego nowego domu kupiliśmy Lodówkę Side by Side MPM-427-SBS-03. Duża , pojemna, sporo półek i pojemników na drzwiach. Ładny wygląd , super komponuje się w kuchni z białymi meblami, jest bardzo cicha. Jak najbardziej polecam. Działa i to najważniejsze. W tej klasie lodówek to moim zdaniem najciekawsza propozycja na rynku za taką cenę

Répondre
Wojciech

May 11, 2022 at 6:54 pm

Też posiadamy ta lodóweczkę Side By Side MPM-427-SBS-03Na żywo wygląda na o wiele droższą niż jest faktycznie, kolor i estetyka frontu wygląda pięknie. Układ lodówki jest bardzo wygodny i pojemny. Świetny wybór, jest cichutka i oszczędna.

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

April 4, 2022 at 1:08 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre