Ranking 6 najlepszych małych lodówek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Małe lodówki – przewodnik zakupowy, ranking i test  

 

Kuchnia w Twoim mieszkaniu, czy domu jest mała? Żeby zaoszczędzić i dobrze wykorzystać przestrzeń pomieszczenia, warto zakupić małą lodówkę. Lodówka Whirlpool ARG590A+ to propozycja dla kuchni o każdej wielkości. Pojemność chłodziarki wynosi 111 l, a części do mrożenia produktów – 18 l. Model w sprzedaży dostępny jest w kolorze srebrnym. Ma jedne drzwi zewnętrzne. W środkowej części mamy drzwiczki do części mrożącej, Polecaną przez kupujących jest także lodówka MPM 110-CZ-12. Wyposażona jest w dwoje drzwi (jedne do części chłodzącej, drugie do mrożącej). W sprzedaży dostępna jest w kolorze klasycznej bieli. Ze względu na niewielkie rozmiary sprawdzi się w małych kuchniach, niewielkich mieszkaniach oraz domach letniskowych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Lodówka jest bardzo pojemna. Część chłodząca może pomieścić 111 l, a zamrażarka 18 l. Produkt wyposażono w szklane półki, które można z łatwością wyczyścić. Producent zagwarantował użytkownikom zmianę kierunku otwierania drzwi. W zależności od rozłożenia mebli w kuchni każdy z nas może dostosować kierunek otwarcia do własnych potrzeb.

Wady

Lodówka ma jedne drzwi zewnętrzne. W środku znajdują się małe drzwiczki do zamrażalki. Dostanie się do części mrożącej dla niektórych użytkowników, jest męczące i czasochłonne.

Podsumowanie

Model dostępny jest w sprzedaży w kolorze srebrnym. Składa się z 2 półek na produkty i jednej komory na warzywa oraz przegrody mrożącej. Sprzęt wyposażono w jedne drzwi, na których od wewnętrznej części są półki. Jego wymiary liczą 81,5 cm x 59,6 cm x 54,5 cm.

Drugi wybór

Zalety

Model wyposażono w parę osobnych drzwi. Dzięki temu chcąc włożyć produkty spożywcze do części mrożącej, możemy bezpośrednio się do niej dostać. W części chłodzącej znajdują się dwie półki na jedzenie oraz jedna komora przeznaczona do przechowywania warzyw, oraz owoców. W tak zagospodarowanej przestrzeni powinniśmy zmieścić wszystkie potrzebne produkty.

Wady

Według niektórych użytkowników lodówka podczas pracy jest bardzo głośna. Konsumenci twierdzą, że wydobywa się z niej bardzo irytujący dźwięk.

Podsumowanie

Lodówka sprzedawana jest w kolorze białym. Wyposażona jest w parę drzwi (jedne do części chłodzącej, drugie do mrożącej). Jej wymiary wynoszą 85 cm x 48 cm x 52 cm. Pojemność chłodziarki liczy 60 l, a zamrażarki 25 l.

Rozważ też

Zalety

Klasa energetyczna lodówki A+ wskazuje, że jest ona ekologiczna. Zużywa jedynie 106 kWh. W jej wnętrzu znajduje się pokrętło umożliwiające regulację temperatury chłodziarki oraz zamrażarki. Dzięki temu każdy użytkownik może indywidualnie dopasować stopień chłodzenia do własnych potrzeb. Model jest mały, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

Wady

Część przeznaczona do mrożenia różnych produktów spożywczych jest bardzo mała. Dla części konsumentów, w szczególności tych, którzy mrożą dużą ilość jedzenia, jest niewystarczająca.

Podsumowanie

Wymiary zewnętrzne lodówki wynoszą 50 cm x 47 cm x 45 cm. Chłodziarka może pomieścić 40 l produktów spożywczych, a zamrażarka 5 l. Lodówka dostępna jest w kolorze białym.

 

 

6 najlepszych małych lodówek. Opinie w 2024 roku 

 

Remontujesz kuchnię, a lodówka, którą do tej pory używałeś ma już swoje lata i zastanawiasz się nad zakupem nowej. Jednak nie masz wiele miejsca na duże gabarytowo sprzęty? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy ranking małych lodówek. Zawarliśmy w nim wszystkie modele, które cieszą się największą popularnością wśród konsumentów. Możemy zagwarantować, że każdy z nich wyróżnia się wysoką jakością wykonania.

 

Mała lodówka do zabudowy

 

1. Lodówka Whirlpool ARG590A+

 

Jeżeli w Twojej kuchni dobrze sprawdzi się mała lodówka do zabudowy, warto sprawdzić model Whirlpool ARG590A. W sprzedaży dostępny jest w kolorze srebrnym. Jego wymiary wynoszą 81.5 cm x 60 cm x 50 cm. Taki rozmiar sprawia, że można go z łatwością umieścić między szafkami kuchennymi. Mała lodówka pod zabudowę zazwyczaj wykorzystywana jest w niewielkich mieszkaniach lub domkach letniskowych.

Pojemność chłodziarki liczy 111 l, a zamrażarki 18 l. W wewnętrznej części lodówki umieszczone są dwie półki na produkty spożywcze oraz przegroda na warzywa i owoce. W dostępnych miejscach z pewnością zmieścisz wszystkie najpotrzebniejsze oraz najczęściej używane przez Ciebie produkty konsumpcyjne.

Prezentowany model cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Wynika to głównie z dobrego zagospodarowania całej przestrzeni lodówki. Pomimo tego, że jest ona niewielkich rozmiarów, z łatwością możesz pomieścić w niej wszystkie najbardziej potrzebne produkty, z których korzystasz na co dzień. 

 

 

 

 

Mała lodówka z zamrażalnikiem

 

2. Lodówka MPM 110-CZ-12 

 

Mała lodówka z zamrażalnikiem MPM 110-CZ-12 dostępna jest w kolorze klasycznej bieli. Jej wymiary wynoszą 85 cm x 48 cm x 52 cm. Dobrze sprawdzi się w małych kuchniach, mieszkaniach przeznaczonych dla studentów, oraz domach letniskowych. 

Lodówkę podzielono na dwie części, chłodziarkę oraz zamrażarkę. Każda z nich ma osobne drzwiczki umożliwiające bezpośrednie dostanie się do wnętrza. Chłodziarkę wyposażono w dwie półki oraz pojemnik na warzywa i owoce, który dzięki swojej budowie może separować aromatyczne zapachy przechowywanych produktów spożywczych. Na drzwiach mamy dodatkową przestrzeń do przechowywania butelek oraz nabiału.

Test małych lodówek wykazał, że model MPM 110-CZ-12 może pomieścić 60 l w części chłodzącej oraz 25 l w części mrożącej. Konsumenci chętnie kupują prezentowany produkt, ponieważ przy jego pomocy mogą przechować wszystkie najbardziej potrzebne jedzenie.

 

 

 

 

Mała lodówka do biura

 

3. Chłodziarko-zamrażarka Beko BK07725

 

Potrzebna jest Ci mała lodówka do biura? Chłodziarko-zamrażarka Beko BK07725 jest dobrą propozycją do przechowywania jedzenia spożywanego w pracy oraz butelek z wodą, czy też innymi napojami. W sprzedaży dostępna jest w bardzo uniwersalnym kolorze – białym, który z łatwością możemy wkomponować w pomieszczenia urządzone w każdym stylu.

Większa część kupujących twierdzi, że jest to dobra mała lodówka, o klasie energetycznej A+. Oznacza to, że producent zadbał o to, aby model wywierał jak najmniejszą ingerencję w środowisko naturalne, a tym samym zmniejszył ilość potrzebnej energii wykorzystywanej do pracy lodówki.

Prezentowany model jest chętnie kupowany przez duże firmy do wyposażenia pomieszczeń biurowych, ale również przez indywidualnych klientów. Użytkownicy uważają, że mała lodówka Beko, może pomieścić bardzo dużą ilość produktów spożywczych wymagających schłodzenia. Mini zamrażarka usytuowana we wnętrzu chłodziarki daje możliwość mrożenia pożywienia.

 

 

 

 

Mała lodówka na napoje

 

4. Lodówka na napoje 108 l Royal Catering RCGK-108C

 

Mała lodówka na napoje Royal Catering RCGK-108C to model o pojemności 108 l, który wyposażono w 2 półki znajdujące się w wewnętrznej części sprzętu. Model jest niezbędny do wyposażenia każdej restauracji, baru, czy też kawiarni, a także takich miejsc, jak bufety, sklepy spożywcze, oraz stoiska gastronomiczne.

Chłodziarka przeznaczona jest głównie do przechowywania napojów, takich jak soki, woda, piwo. Szyba zamontowana na drzwiczkach zapewnia ich prawidłową ekspozycję. Lodówka może pomieścić 75 sztuk standardowej wielkości puszek, o pojemności 0,5 l oraz 0,33 l. 

Właściciele lokali gastronomicznych często decydują się na zakup prezentowanej chłodziarki. Wpływa na to jej oryginalny wygląd, który zapewnia prawidłową ekspozycję towaru. Dużym atutem jest także wytrzymałość sprzętu. Wypełniony całkowicie, może pomieścić aż 30 kg butelek oraz puszek z napojami.

 

 

 

 

Mała lodówka turystyczna

 

5. Lodówka Turystyczna Samochodowa 2w1 Malatec 12V 220-240 V 

 

Jeżeli często podróżujesz, dobrą propozycją dla Ciebie będzie mała lodówka turystyczna. Wyróżnia się bardzo stylowym, a zarazem prostym designem. W sprzedaży dostępna jest w kolorze czarnym. W jej przedniej części usytuowano duży srebrny, dokładnie wykonany uchwyt do otwierania.  Element zapewnia bardzo komfortowe otwieranie drzwiczek.

Ta mała lodówka samochodowa ma wyciąganą półkę oraz kieszonkę umieszczoną na drzwiach. Dzięki temu każdy użytkownik może swobodnie magazynować potrzebną ilość produktów spożywczych, przydatnych w trakcie podróży, czy też podczas rodzinnych pikników. Model wyróżnia się także stosunkowo cichą pracą.

Atutem, który wpływa na zakup prezentowanej chłodziarki przez konsumentów, twierdzących, że jest to dobra i tania mała lodówka, jest to, że można ją ładować na dwa sposoby, tradycyjnie – z gniazdka sieciowego, oraz przy pomocy gniazda zapalniczki samochodowej. Dodatkowo zainstalowany w górnej części lodówki uchwyt, pomaga w przenoszeniu jej w różne miejsca. 

 

 

 

 

Mała lodówka no frost

 

6. Lodówka Haier HMF-406S 

 

Mała lodówka no frost Haier HMF-406S to model wolnostojący, dostępny w kolorze srebrnym. Jego wymiary wynoszą: Wysokość – 51 cm, szerokość – 44 cm oraz głębokość – 47 cm. Pojemność całkowita wynosi 46 l, a użytkowa 42 l. Lodówka dobrze sprawdzi się w domkach letniskowych oraz małych mieszkaniach, czy też kawalerkach.

Model ma klasę energetyczną A+. Roczne zużycie energii przez urządzenie wynosi jedynie 106 kWh. Jest to prawie o 25% mniej energii, niż w przypadku lodówek, które w sprzedaży dostępne są w klasie energetycznej A. Mała lodówka z zamrażarką nie tylko pozwala nam na dbanie o środowisko naturalne, ale także na zaoszczędzenie sporej części gotówki.

Opinie o małych lodówkach są bardzo pozytywne. W przypadku prezentowanego modelu nie jest inaczej. Model wyposażono w komorę niskich temperatur, którą  usytuowano w górnej części urządzenia. Dzięki temu mamy możliwość zamrożenia wszystkich potrzebnych w danej chwili produktów spożywczych. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką małą lodówkę kupić?

 

Poszukujesz małej lodówki, która mogłaby zmieścić się w Twojej kuchni? Znalezienie odpowiedniego sprzętu może zająć sporo czasu. Wynika to głównie z małej przestrzeni kuchennej, którą możemy zagospodarować na sprzęt chłodzący. Podejmując decyzję o zakupie nowej chłodziarki, wielu zastanawia się, jaka mała lodówka jest najlepsza. W znajdującym się poniżej artykule powinieneś znaleźć wszystkie informacje, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego modelu.

Lodówki wolnostojące

Jedną z głównych zalet lodówek wolnostojących jest to, że możemy je umieścić w dowolnym miejscu naszej kuchni. Istotne jest jednak, aby pamiętać o tym, aby chłodziarka znajdowała się w jak najdalszej odległości od najbliższego źródła ciepła. W momencie, kiedy postawimy lodówkę w pobliżu mikrofalówki, grzejnika, piekarnika lub innego urządzenia grzejącego, to nasza chłodziarka może słabiej chłodzić. Ponadto, każda lodówka, powinna być oddalona od ściany o około 10 cm. Dzięki temu zapewnimy nie tylko prawidłową cyrkulację powietrza, ale także ułatwimy otwieranie lodówki.

 

Lodówki do zabudowy

W stosunku do modeli wolnostojących, lodówki do zabudowy są znacznie mniejsze. Na ich przedniej części znajduje się front dopasowany do znajdujących się w kuchni szafek. Urządzenia bardzo dobrze komponują się w kuchniach. Dzięki zastosowaniu tego samego materiału, co pozostałe meble w pomieszczeniu są mało widoczne gołym okiem.

 

Witryny chłodnicze

Urządzeniami służącymi do wystawiania butelek szklanych oraz puszek z napojami są witryny chłodnicze. W sprzedaży dostępne są w bardzo nietypowych rozmiarach, nawet jako słupek, usytuowany pomiędzy meblami. 

 

Lodówki turystyczne

Ten rodzaj lodówek dobrze sprawdza się do chłodzenia napojów podczas wakacyjnych wyjazdów. Większą część dostępnych modeli nie wyposażono w agregaty, dlatego ich zdolność chłodzenia często nie przekracza 12 st. C.

 

Ilość drzwi

Lodówki jednodrzwiowe wyposażone są w zamrażarkę, zazwyczaj usytuowaną w górnej części. Aby się do niej dostać, zwykle trzeba otworzyć wewnętrzne drzwiczki. Lodówki dwudrzwiowe, czyli tak zwane chłodziarko-zamrażarki, podzielone są na dwie osobne komory. W ich przypadku zamrażarka może znajdować się zarówno w dolnej, jak i w górnej części. Jednak w przypadku małych lodówek jest to częściej góra urządzenia. Każda z przegród (chłodziarka i zamrażarka) ma osobne drzwi otwierane od zewnątrz. 

 

Klasy energetyczne

Najlepsza mała lodówka to ta, o najwyższej klasie energetycznej. Oznacza to, że sprzęt może pobierać jak najmniejszą ilość energii. Na naszym rynku możemy zakupić urządzenia w jednej z trzech klas energetycznych: A+ (rocznie zużywa 280 kWh), A++ (rocznie zużywa 257 kWh), A+++ (rocznie zużywa 172 kWh). 

 

Głośność 

Przeglądając oferty różnych sklepów, możemy zauważyć, że przy opisach urządzeń znajdują się takie parametry, jak: Pojemność, zużycie energii oraz głośność. Ważne jest to, że parametr dźwięku podawany jest w stosunku do pracy kompresora. Nie jest brany pod uwagę stopień głośności systemu odmrażania. Najmniej hałaśliwe lodówki (35 dB.), nie mają zazwyczaj systemu odmrażania. Modele wyposażone w system No Frost mają zazwyczaj głośność od 37 dB. do nawet 46 dB. 

Pojemność

Na kartach energetycznych jest osobno podawana pojemność chłodziarki oraz pojemność zamrażarki. Pojemność danego urządzenia zależy od jego wielkości. Chłodziarki małych lodówek mają zazwyczaj pojemność od 40 l do 110 l, a zamrażarki od 10 l do 30 l.

 

Design i kolorystyka

Zastanawiasz się jaką małą lodówkę wybrać? Dostępnych wersji kolorystycznych jest bardzo wiele. Najbardziej popularne są lodówki w kolorach bieli oraz srebra. Najwięcej jest jednak urządzeń srebrnych. Możemy je podzielić na tańsze, posiadające powłokę emaliowaną, oraz droższe z powłoką szczotkowanej stali lub aluminium. Ostatnio coraz bardziej popularne są lodówki w kolorze czarnym. Jednak wielu czołowych producentów zdecydowało się na wprowadzenie modeli o bardziej nietypowych oraz oryginalnych kolorach. Tak więc możemy spotkać modele w odcieniach pastelowych, a nawet kilkukolorowe.

 

Małe lodówki w dobrych cenach

Jeżeli szukasz lodówki, powinieneś udać się do sklepu zajmującego się sprzedażą urządzeń AGD. Obecnie mamy dwie możliwości zakupów: Stacjonarne oraz internetowe. W sklepach stacjonarnych możemy obejrzeć przykładowe modele, jednak często zdarza się, że dostępny w sklepie asortyment jest bardzo mały. Wtedy pozostaje nam zamówienie modelu z katalogu lub zakupy przez Internet. W sklepach wirtualnych mamy dostęp do większej ilości urządzeń AGD. Łatwiej i szybciej znaleźć produkt, który najbardziej nam odpowiada. Ceny małych lodówek zaczynają się od 400 zł, a kończą nawet na 1500 zł. Droższe okazują się chłodziarki przeznaczone do zabudowy. Jeżeli chcemy zakupić model przenośny, będziemy musieli zapłacić od 100 zł do 200 zł. Właściciele sklepów, restauracji, kawiarni oraz barów często decydują się na zakup lodówek wystawowych, tzw. witryn chłodniczych. Nie należą one do najtańszych modeli. Ich cena wynosi zazwyczaj ponad 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Ile prądu zużywa mała lodówka?

Lodówka, w porównaniu do innych urządzeń AGD jest bardzo energooszczędnym produktem. Jednak musimy pamiętać, że takie sprzęty, jak toster, gofrownica, suszarka do włosów, lokówka, czy też prostownica nie są podłączone do prądu bez przerwy. W przypadku lodówki jest inaczej. Większość dostępnych małych modeli znajduje się w klasie energooszczędnej A+. Oznacza to, że roczne zużycie energii wynosi 260 kWh. Cena 1 kWh wynosi ok. 0,60 zł. Oznacza to, że roczny koszt ponoszony na opłatę zużycia energii przez urządzenie wynosi ok. 156 zł. Czy jest to duża kwota? W stosunku rocznym zdecydowanie nie. 

 

P2: Jakie ma wymiary mała lodówka?

Jeżeli szukasz lodówki do kuchni, powinieneś dobrze wymierzyć miejsce, w którym ma się znajdować, aby uniknąć sytuacji, w której okazuje się, że zakupione urządzenie nie mieści się w wyznaczonym miejscu. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych pomieszczeń, gdzie każdy centymetr przestrzeni liczy się i nie możemy sobie pozwolić na dodatkowe zastawienie niewielkiej przestrzeni. Obecnie w sprzedaży do wyboru jest bardzo duży asortyment małych lodówek. Zazwyczaj ich wysokość wynosi od 20 cm do 100 cm, szerokość od 15 cm do 50 cm, a głębokość od ok. 30 do 50 cm. Pojemność części chłodziarki przeważnie wynosi od 40 l do 110 l, a zamrażarki od 10 l do 30 l. 

P3: Ile kosztuje mała lodówka?

Małe lodówki sprzedawane są w sklepach zajmujących się dystrybucją urządzeń elektrycznych. W zależności od potrzeb oraz preferencji, zakupu możemy dokonać przez Internet oraz w sklepach stacjonarnych. Decydując się na stacjonarne zakupy, warto wziąć pod uwagę to, że w większości sklepów nie ma dostępu do dużego asortymentu. Część urządzeń możemy obejrzeć jedynie na ulotce. W sklepach internetowych często producenci dołączają filmiki z prezentacją danego produktu. Zakupy przez Internet są często bardzo korzystne, ponieważ możemy zaoszczędzić część gotówki, korzystając z kuponów rabatowych, wtyczek oferujących cashback (zwrot części wydanej gotówki) oraz tzw. porównywarek cen, pomagających znaleźć wybrany model po jak najbardziej okazjonalnej cenie. Mała podróżna lodówka kosztuje ok. 100 zł – 200 zł. Decydując się na zakup sprzętu do kuchni, musimy przygotować się na nieco większy koszt, od 400 zł do nawet 1500 zł.

 

P4: Ile watów ma mała lodówka?

W zależności, od tego, w jakim stopniu pomieszczenie kuchenne jest chronione przed napływem gorącego powietrza z zewnątrz, tym mniejsza ilość energii jest potrzebna, aby zachować w niej temperaturę, będącą w stanie utrzymać w niskiej temperaturze znajdujące się na półkach chłodziarki jedzenie. Ogólnie ujmując, moc większości dostępnych mini lodówek waha się od 50 W do 65 W. Jest to uzależnione od wielkości oraz poziomu i stopnia działalności zainstalowanej izolacji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ