Ranking 9 najlepszych mini piekarników w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Mini piekarnik — przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W niewielkiej kuchni dobrze sprawdzi się mini piekarnik Esperanza EKO005 z eleganckim, nowoczesnym designem. Ma pojemność wynoszącą 20 l i moc 1600 W. Zapewnia szybkie i wygodne przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Mini piekarnik ma 3 funkcje pieczenia oraz grzałki umieszczone na górze i na dole. W efekcie potrawy przypiekane są równomiernie. Regulowana temperatura i czas pracy umożliwiają przyrządzenie dań w łatwy sposób. Jeśli potrzebujesz większego mini piekarnika, dobrym wyborem jest model Koliber SUPERMAX X-3000-W. Jego pojemność wynosi 48 l, a moc 2000 W. W efekcie sprawdza się również do pieczenia ciast. Mini piekarnik Koliber ma regulowaną temperaturę oraz wbudowany timer.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Mini piekarnik Esperanza ma dużą moc wynoszącą 1600 W, która pozwala przygotować wszystkie ulubione potrawy. Jego pojemność wynosi 20 l. Ma zarówno dolną, jak i górną grzałkę. Regulacja temperatury w zakresie od 0 do 250 stopni Celsjusza oraz timer ułatwiają przygotowywanie potraw. Tacka na okruchy pozwala łatwo wyczyścić piekarnik.

Wady

Przednia szyba nie jest dodatkowo wzmacniana, przez co ciepło ucieka z wnętrza mini piekarnika, a tym samym czas przygotowywania posiłku się wydłuża.

Podsumowanie

Do małej kuchni dobrze sprawdzi się mini piekarnik Esperanza, ponieważ z powodzeniem zastąpi tradycyjne urządzenie. Jego moc i pojemność umożliwiają przygotowywanie i podgrzewanie posiłków dla całej rodziny. Regulowana temperatura i czas pracy ułatwiają gotowanie. Piekarnik jest estetyczny i wykonano go z wysokiej jakości materiałów.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą mini piekarnika Koliber jest przede wszystkim jego duża moc i pojemność. Można w nim piec także ciasta. Termoobieg zapewnia równomierne i szybkie zapiekanie potraw. Mini piekarnik ma regulację temperatury w zakresie od 0 do 250 stopni Celsjusza. Timer pozwala ustawić dowolny czas pracy urządzenia.

Wady

Przewód zasilający jest krótki, ma jedynie metr długości, przez co trudno ustawić go w kuchni, musi znajdować się blisko kontaktu. Obudowa nagrzewa się podczas pieczenia.

Podsumowanie

Do pieczenia ciast, mięs, ryb i zapiekanek warto wybrać mini piekarnik Koliber. Ma moc 2000 W i pojemność 48 l, dlatego dobrze sprawdza się dla całej rodziny. Jest elegancki, wykonano go solidnie. Regulowana temperatura i timer pomagają w przygotowywaniu ulubionych potraw. Mini piekarnik ma w zestawie ruszt, rożen i tackę do pieczenia oraz oświetlenie zamontowane wewnątrz.

Rozważ też

Zalety

Mini piekarnik z funkcją mikrofali ma 7 automatycznych programów. Funkcja automatycznego ważenia dostosowuje moc pieczenia do przygotowywanej potrawy. Panel sensoryczny oraz obrotowy pierścień zapewniają łatwą obsługę i zmianę ustawień. Elegancki design pasuje do kuchni w każdym stylu. Mini piekarnik przeznaczony jest do zabudowy.

Wady

Przyciski na obudowie nie są podświetlane, co utrudnia obsługę urządzenia. Sygnał zakończonej pracy jest bardzo głośny i długi, nie da się go dopasować do swoich preferencji.

Podsumowanie

Jeśli brakuje Ci miejsca na blacie kuchennym, to dobrym rozwiązaniem będzie mini piekarnik z funkcją mikrofali przeznaczony do zabudowy. Jest elegancki i pasuje do każdej kuchni. Panel dotykowy oraz pierścień zapewniają łatwą obsługę. Funkcja automatycznego ważenia oraz aż 7 programów umożliwiają przygotowanie pysznej potrawy lub podgrzanie gotowego już dania.

 

 

9 najlepszych mini piekarników. Opinie w 2024 roku

 

Mini piekarnik to dobre rozwiązanie, gdy w kuchni brakuje miejsca. Sprawdza się także na działkach, w biurach lub kiedy potrzebne jest dodatkowe urządzenie do przyrządzania posiłków. W ofertach sklepów znaleźć można wiele rodzajów mini piekarników z różnymi funkcjami i o innej mocy. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ranking z polecanymi przez użytkowników modelami.

 

Mini piekarnik Esperanza

 

1. Mini Piekarnik Esperanza EKO005 

 

Jeśli brakuje miejsca w kuchni na podstawowe sprzęty, dobrym rozwiązaniem będzie mini piekarnik Esperanza EKO005. Jego szerokość nie przekracza 50 cm, dlatego zmieści się w każdej wnęce. Piekarnik ma pojemność 20 l, więc sprawdzi się do pieczenia ciast, przygotowywania zapiekanych dań, pizzy, czy ryby. Jego moc wynosi 1600 W, dlatego szybko się nagrzewa. W środku znajduje się zarówno dolna, jak i górna grzałka, co zapewnia równomierne opiekanie potraw. Mini piekarnik Esperanza ma 3 różne funkcje pieczenia.

Temperaturę pieczenia można dowolnie ustawiać w zakresie od 0 do 250 stopni Celsjusza. Piekarnik wyposażono w minutnik z regulacją do 60 minut. Nóżki antypoślizgowe zapobiegają przesuwaniu się urządzenia na blacie kuchennym. Piekarnik ma dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak tacka na pizzę, ruszt do grilla oraz uchwyt do garnków. Obudowa jest elegancka, jej czarny odcień pasuje do każdej kuchni. Na spodzie piekarnika znajduje się wyjmowana tacka na okruchy, która ułatwia utrzymanie wnętrza urządzenia w czystości.

Konsumenci polecają dobry i tani mini piekarnik Esperanza, ponieważ szybko się nagrzewa i umożliwia przygotowanie wielu różnych potraw. 3 tryby pieczenia oraz dodatkowe elementy wyposażenia usprawniają gotowanie.  

 

 

 

 

Mini piekarnik z termoobiegiem

 

2. Mini Piekarnik Koliber SUPERMAX X-3000-W 

 

Dla wymagających użytkowników polecamy mini piekarnik Koliber SUPERMAX X-3000-W. Jego wymiary to: 58 cm szerokości, 36 cm wysokości i 41 cm głębokości. Komora ma pojemność 48 l, więc z łatwością pomieści duże naczynia żaroodporne, całego kurczaka, a nawet standardowe blachy do pieczenia ciast. Mini piekarnik Koliber ma moc wynoszącą 2000 W, co zapewnia szybkie nagrzewanie się jego wnętrza oraz sprawne przygotowywanie potraw. Obudowa ze stali nierdzewnej zapewnia trwałość, a także elegancki wygląd. Piekarnik wyposażono w regulację temperatury w zakresie od 0 do 250 stopni Celsjusza oraz termoobieg.

Mini piekarnik z termoobiegiem zapewnia równomierne i szybkie opiekanie potraw. Wewnątrz komory znajduje się oświetlenie, które pozwala kontrolować przygotowywane dania. Piekarnik wyposażono także w minutnik z zakresem od 0 do 60 minut. Producent zapewnia dodatkowo ruszt, tacę do pieczenia, rożen oraz rączkę to rusztu i tacy. Mini piekarnik jest łatwy w obsłudze.

Opinie konsumentów na temat mini piekarnika Koliber są pozytywne. Użytkownikom podoba się łatwość obsługi oraz jego pojemność. Pozytywnie zakończył także test mini piekarników, ponieważ ma dużą moc, szybko się nagrzewa i równomiernie opieka potrawy.  

 

 

 

 

Mini piekarnik z mikrofalą

 

3. Kuchenka Mikrofalowa Bosch BFL634GB1

 

W małej kuchni warto wybierać wielofunkcyjne sprzęty, takie jak mini piekarnik, kuchenka mikrofalowa Bosch BFL634GB1, która przeznaczona jest do zabudowy, a jej elegancki design pasuje do pomieszczeń w każdym stylu. Mini piekarnik ma wymiary: 59,4 cm szerokości, 31,8 cm głębokości i 38,2 cm wysokości. Wyposażono go w 7 automatycznych programów, które można dostosowywać do przygotowywanej potrawy. Ponadto, dla większego komfortu podczas gotowania i lepszego smaku dań, mini piekarnik Bosch ma funkcję automatycznego ważenia. Dopasowuje ona poziom mocy do rodzaju przyrządzanego dania.

Mini piekarnik jest łatwy w obsłudze, steruje się nim za pomocą dużego, czytelnego wyświetlacza. Ponadto na obudowie znajduje się panel sensoryczny oraz obrotowy pierścień do zmiany ustawień. Mini piekarnik z mikrofalą ma komorę o pojemności 21 l. Jego moc to 900 W, co wystarcza do przygotowywania i podgrzewania posiłków. Mini piekarnik ma również funkcję rozmrażania, która pozwala szybko przygotować gotowe dania.

Konsumenci w swoich opiniach pozytywnie oceniają mini piekarnik do zabudowy Bosch. Jest łatwy w obsłudze oraz wygląda elegancko i estetycznie. Duży wyświetlacz oraz panel sensoryczny usprawniają przygotowywanie ulubionych potraw. 

 

 

 

 

Mini piekarnik elektryczny

 

4. Mini Piekarnik First Austria 5041-2 

 

Na działce, w biurze, czy małym mieszkaniu przyda się mini piekarnik First Austria 5041-2. Jego wymiary to: 37 cm szerokości, 21 cm wysokości oraz 27 cm głębokości. Komora ma pojemność 10 l, dlatego dobrze sprawdza się do przyrządzania tostów, czy podgrzewania dań. Moc mini piekarnika wynosi 800 W, a kwarcowe grzałki zapewniają szybkie nagrzewanie oraz gotowość urządzenia do pracy. Lampka kontrolna informuje, kiedy można umieścić w środku potrawę. Mini piekarnik elektryczny ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 100 do 230 stopni Celsjusza.

Dolne pokrętło służy do ustawiania czasu pracy mini piekarnika. Timer ma zakres od 0 do 60 minut. Mini piekarnik ma wysuwaną tackę na okruchy, która ułatwia utrzymanie wnętrza komory w czystości. Podwójna szyba minimalizuje emisję ciepła, a tym samym zapobiega spadkom temperatury. Mini piekarnik ma dwie grzałki, dolną i górną, które zapewniają równomierne opiekanie potraw. 

Opinie o mini piekarnikach First Austria są pozytywne. Konsumenci, którzy mają je w swoich domach są zadowoleni z wyboru. Mini piekarnik pozwala szybko przygotować przekąski i podgrzać potrawy.

 

 

 

 

Mini piekarnik MPM

 

5. Mini Piekarnik MPM MPE-05T 

 

Mini piekarnik MPM MPE-05T sprawdzi się w każdej kuchni. Ma elegancki design, pasuje więc do różnych stylów i jest ozdobą pomieszczenia. Jego wymiary to: 39 cm wysokości, 51,8 cm szerokości i 32,9 cm głębokości. Mini piekarnik ma pojemność 32 l, nadaje się do przyrządzania potraw dla całej rodziny. Jest wygodny w obsłudze, ma możliwość regulowania temperatury w zakresie od 100 do 230 stopni Celsjusza. Mini piekarnik MPM ma także timer pozwalający na ustawienie dowolnego czasu pracy, od 0 do 60 minut.

Moc mini piekarnika MPM wynosi 1600 W, co zapewnia szybkie nagrzewanie. Wewnątrz znajduje się żarówka, która umożliwia kontrolowanie przygotowywanych potraw. Mini piekarnik ma funkcję termoobiegu, co zapewnia równomierne opiekanie produktów. Do przyrządzania smażonych potraw przyda się także funkcja grilla. W zestawie z mini piekarnikiem znajduje się również kratka grillowa, tacka oraz uchwyt.

Konsumenci podkreślają w swoich opiniach, że model MPM to dobry mini piekarnik. Umożliwia on przygotowywanie posiłków, pieczenie ciast i podgrzewanie przygotowanych wcześniej dań.  

 

 

 

 

Mini piekarnik Severin

 

6. Mini Piekarnik Elektryczny Severin TO 2054

 

Wśród polecanych sprzętów do kuchni, warto zwrócić uwagę na mini piekarnik elektryczny Severin TO 2054. Dobrze sprawdza się w niedużych pomieszczeniach, w biurach i na działkach. Jego wymiary to: 31 cm głębokości, 35,8 cm szerokości oraz 21 cm wysokości. Pojemność mini piekarnika to 9 l, dlatego nadaje się do podgrzewania potraw, przygotowywania przekąsek i przystawek. Moc wynosząca 800 W zapewnia sprawne nagrzewanie urządzenia i szybkie przyrządzanie dań. Mini piekarnik Severin ma minutnik, który umożliwia ustawienie czasu pracy w przedziale od 0 do 60 minut.

Mini piekarnik ma 4-stopniowy przełącznik, który pozwala wybrać sposób grzania. Można ustawić grzanie górne, dolne oraz górne i dolne jednocześnie lub całkowicie wyłączyć urządzenie. O zakończonej pracy informuje sygnał dźwiękowy. Do zestawu dołączono kratkę oraz tackę do pieczenia. Wewnątrz mini piekarnika znajduje się lampka, która pozwala kontrolować proces pieczenia.

Opinie konsumentów o mini piekarniku Severin są pozytywne. Dobrze sprawdza się szczególnie na kempingach, na działce lub w biurze. Z tego powodu uwzględnia go nasz ranking mini piekarników. Podgrzewanie potraw jest szybkie, a urządzenie obsługuje się łatwo. 

 

 

 

 

7. Camry CR 111 Piekarnik elektryczny 45 L

 

4.Camry CR 111 -Kolejna nasza propozycja to mini piekarnik Camry CR 111. Ten model ma wymiary: wysokość 33,5 cm, szerokość 58 cm i głębokość 34 cm. Jego pojemność wynosi 43 litry, a moc 2000 W. Decydując się na zakup tego urządzenia wraz z samym piekarnikiem otrzymamy również ruszt, brytfannę do pieczenia, akcesoria do rożna oraz uchwyt do wyjmowania czy to rusztu czy brytfanny.

Długą żywotność sprzętu powinno zapewnić wykonanie elementów grzejnych ze stali nierdzewnej. Natomiast komfort użytkowania podnosi funkcja termoobiegu, czy timer, który możemy ustawić na maksymalnie 60 minut, oraz automatyczne wyłączanie się urządzenia po ukończeniu pracy.

Piekarnik poinformuje nas o tym fakcie sygnałem dźwiękowym. Producent przewidział możliwość regulacji temperatury w zakresie 100 – 250° C. Możemy także wybrać sposób grzania urządzenia. Istnieje możliwość osobnego włączenia grzałki górnej lub dolnej. Mogą one także pracować równocześnie.

Opinie o mini piekarnikach Camry CR 111 przedstawiają to urządzenie jako sprzęt o odpowiedniej pojemności, który szybko się nagrzewa. Dodatkowo konsumenci wspominają, że piekarnik łatwo się czyści.

Camry CR 111 to dobry mini piekarnik do 300 zł. Prezentowane urządzenie ma pojemność 43 l, a jego wymiary są następujące: wysokość – 33,5 cm, szerokość – 58 cm i głębokość – 34 cm. Moc maksymalna piekarnika wynosi 2000 W.

 

Zalety

Akcesoria: W zestawie z piekarnikiem znajduje się ruszt, brytfanna do pieczenia, a także praktyczny uchwyt do wyjmowania, na przykład brytfanny.

Niska awaryjność: Wiele osób zauważa, że prezentowane urządzenie jest wysoce bezawaryjne i tym samym stanowi inwestycję, która będzie nam służyć przez wiele lat.

Funkcjonalność: Piekarnik ma wbudowany sygnał dźwiękowy, szeroki zakres regulacji temperatur oraz metod grzania.

 

Wady

Brak dobrej izolacji: Urządzenie bardzo się nagrzewa i emituje dużo ciepła, co wynika z tego, że ma kiepską izolację.

Brak oświetlenia: Użytkownicy piekarnika narzekają na to, że nie ma on dobrego oświetlenia.

 

 

 

 

8. Adler AD6010 Piekarnik elekt. 45 L

 

2.Adler AD6010Adler AD6010 to dobry i tani mini piekarnik, jest to również najtańszy model prezentowany w naszym zestawieniu. Jego wymiary wynoszą: wysokość 42,7 cm, szerokość 56,38 cm i głębokość 36,45 cm. Pojemność piekarnika to 45 litry, a całkowita moc urządzenia wynosi 2000 W.

Ten mini piekarnik pracuje w zakresie temperatur 100 – 230° C. Użytkownik może sobie dobrać odpowiednie grzanie przygotowywanej potrawy: od góry, od dołu lub z obydwu stron. Do dyspozycji mamy również termoobieg i minutnik. Producent przewidział możliwość ustawienia timera do 60 minut.

Kupując ten produkt w zestawie znajdziemy również ruszt, rożen i brytfannę do pieczenia. Użyteczne mogą się również okazać uchwyty do wyjmowania poraw, które także zostały dołączone. Drzwiczki piekarnika otwierają się do dołu, a dzięki zainstalowanej wygodnej rączce otwieranie i ich zamykanie będzie ułatwione.

Osoby, które zakupiły ten produkt w swoich komentarzach wyrażają swoje zadowolenie z piekarnika. Przestawiają go jako urządzenie wielofunkcyjne o dużej pojemności. Komentują również przystępną cenę tego mini piekarnika.

Adler AD6010 to model o następujących wymiarach: wysokość – 42,7 cm, szerokość – 56,38 cm i głębokość – 36,45 cm. Urządzenie ma moc maksymalną, która wynosi 2000 W. Prezentowany piekarnik posiada pojemność 45 l.

 

Zalety

Funkcjonalność: Prezentowany piekarnik jest wyposażony w termoobieg. Poza tym może grzać wyłącznie od dołu lub od góry. Posiada również minutnik.

Regulacja pracy: Urządzenie ma łatwy w obsłudze system sterowania, który pozwala na ustawienie odpowiedniej temperatury. Bez problemu dostosujemy jego działanie do przygotowywanej potrawy.

Uchwyty: Uchwyty do wyjmowania potraw są bardzo praktycznym dodatkiem. Nie musimy obawiać się, że w czasie wyjmowania dania poparzymy się.

Drzwiczki: Drzwiczki piekarnika są otwierane do dołu, jak w klasycznym, dużym modelu. Mają one podwójną szybę i nie nagrzewają się zbyt szybko.

Pojemność: Jak na mini piekarnik model ten ma całkiem sporą pojemność, która wynosi 45 l.

 

Wady

Precyzja termostatu: Jak zauważają konsumenci, termostat urządzenia nie jest zbyt precyzyjny.

 

 

 

 

9. Piekarnik elektryczny Blaupunkt EOM401

 

Blaupunkt EOM401 to sprzęt o pojemności 26 l. Całkowita moc urządzenia wynosi 1600 W, a jego wymiary to: 44,9 cm x 39,1 cm x 28,9 cm. Piekarnik ma w komplecie akcesoria, które znacząco ułatwiają przygotowywanie ciast i potraw. Są to: aluminiowa brytfanka, stalowy rożen i ruszt.

Produkt ma stylowo wyglądającą, czarną obudowę z matowym wykończeniem. Urządzenie daje nam możliwość regulacji temperatury grzania w zakresie od 90 st. C do 230 st. C. Piekarnik został wyposażony w kilka trybów pieczenia, m.in. termoobieg i rożen. Z uwagi na specjalny kształt tylnej ścianki obudowy sprzęt pozwala na przyrządzenie dużej pizzy (o średnicy nawet do 30 cm).

Model Blaupunkt EOM401 ma timer, dlatego możemy uniknąć salenia potrawy (po upływie określonego przez nas czasu piekarnik automatycznie się wyłącza). Konsumenci chwalą sprzęt także za łatwe mycie oraz prostą obsługę. Urządzenie świetnie wygląda na kuchennym blacie, a umieszczona w drzwiczkach podwójna szyba zapobiega przedostawaniu się ciepła z komory na zewnątrz.

Urządzenie Blaupunkt EOM401 ma moc 1600 W i pojemność 26 l. To model o wymiarach: 44,9 cm x 39,1 cm x 28,9 cm.

 

Zalety

Timer: Aby uniknąć zbyt mocnego przypieczenia ciasta lub potrawy możemy ustawić timer (do 60 minut). Po upływie określonego przez nas wcześniej czasu sprzęt wyłączy się automatycznie, dlatego podczas pieczenia możemy zająć się innymi obowiązkami domowymi.

Łatwe mycie: Komora urządzenia ma gładką powierzchnię, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z jej umyciem. Ponieważ w zestawie znajduje się specjalna tacka na okruchy możemy również uniknąć zabrudzenia dna piekarnika.

 

Wady

Długi czas nagrzewania: Mimo stosunkowo dużej mocy sprzęt zbyt długo się nagrzewa, co nierzadko powoduje, że pieczenie ciasta zajmuje znacznie więcej czasu, niż początkowo oczekiwaliśmy.

Nieprecyzyjna regulacja temperatury: Wielu konsumentów narzeka na brak możliwości regulacji temperatury z dokładnością do 5 st. C (na pokrętle zaznaczone są wartości co 50 st. C). Przez to potrawa może się nie dopiec lub przypalić z wierzchu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaki mini piekarnik kupić?

 

Mini piekarnik to dobre rozwiązanie zarówno wtedy, gdy w kuchni brakuje miejsca na standardowy sprzęt, jak i podczas wyposażania działki, biura lub kempingu. Jest poręczny, ponieważ zwykle nie waży dużo. Mini piekarnik umożliwia jednak przygotowanie i podgrzanie posiłku, nierzadko dla całej rodziny. Wybierając model dla siebie, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Nasz przewodnik podpowie Ci, jaki jest najlepszy mini piekarnik.

Rozmiar

Mini piekarniki są z pewnością mniejsze od standardowych sprzętów, jednak poszczególne modele różnią się rozmiarami także między sobą. Dlatego przed dokonaniem zakupu upewnij się, ile miejsca możesz przeznaczyć na urządzenie do przygotowywania posiłków. Jest to szczególnie ważne, jeśli mini piekarnik przeznaczony jest do zabudowy lub umieszczony będzie we wnęce. Wtedy wszystkie wymiary muszą być odpowiednio dopasowane do miejsca docelowego, w którym znajdzie się piekarnik. Jeśli chcesz postawić urządzenie na blacie, pamiętaj, aby jego długość i szerokość były o kilka centymetrów krótsze niż powierzchnia szafki. Oprócz zewnętrznych rozmiarów ważna jest także pojemność mini piekarnika. Do przygotowywania przystawek i przekąsek wystarczy urządzenie o pojemności 9 l. Jeśli jednak chcesz w mini piekarniku piec ciasta lub przyrządzać dania dla całej rodziny, warto wybrać większy model.

 

Moc mini piekarnika

Bardzo ważną kwestią, która decyduje o tym, jaki będzie najlepszy mini piekarnik, jest jego moc. Decyduje ona nie tylko o szybkości nagrzewania, ale także o tym, jakie potrawy będzie można przyrządzać. Mini piekarniki zwykle mają moc od 1000 W do nawet 2000 W. Takie urządzenia wystarczą do pieczenia mięs, ryb, całych potraw, a nawet ciast. Im większa moc mini piekarnika, tym większe prawdopodobieństwo, że potrawa będzie dokładnie upieczona, również w środku. Jeśli jednak potrzebujesz urządzenia przede wszystkim do podgrzewania i rozmrażania gotowych dań, wystarczy model o mocy 800 W.

 

Regulacja temperatury i czasu

Na komfort użytkowania mini piekarnika wpływają między innymi takie udogodnienia, jak regulacja temperatury oraz timer. Większość urządzeń ma pokrętła, którymi ustawia się te parametry. Regulacja temperatury pozwala dostosować ją do przygotowywanego posiłku. Jeśli będziesz jedynie piec i grillować dania, wystarczy regulacja w zakresie od 100 do 250 stopni Celsjusza. Jednak w przypadku, gdy chcesz także podgrzewać wcześniej przygotowywane potrawy, warto wybrać mini piekarnik z regulacją od 0. Timer pozwala ustawić czas pracy urządzenia. W rezultacie nie musisz nastawiać alarmu lub regularnie spoglądać na zegarek. Po wyznaczonym czasie mini piekarnik wyłączy się, a potrawa się nie przypali.

 

Dodatkowe funkcje

Jeśli nie wiesz, jaki mini piekarnik wybrać, zastanów się, do czego jest Ci on potrzebny. Pomoże Ci to zdecydować, jakie funkcje powinno mieć Twoje urządzenie. Mini piekarniki mogą nie tylko piec, ale także grillować oraz rozmrażać. Przydatną funkcją jest termoobieg. Zapewnia on równomierne i szybkie opiekanie potraw. Dobrym rozwiązaniem, ułatwiającym przygotowywanie obiadu, jest również funkcja rożna. Najlepiej, aby rożen był obrotowy. Na rożnie można przygotować kurczaka z chrupiącą skórką. Większość mini piekarników ma dwie grzałki — górną i dolną. Warto upewnić się, czy możliwe będzie korzystanie tylko z jednej z nich lub z obu jednocześnie.

 

Dodatkowe wyposażenie

Do mini piekarników producenci często dołączają dodatkowe wyposażenie. Zwykle w zestawie znajduje się krata do grilla, tacka do pieczenia lub rożen. Specjalny uchwyt ułatwia wyjmowanie gorących naczyń. Dobrym rozwiązaniem, często stosowanym przez producentów, jest także wysuwana tacka na okruchy. Ułatwia ona utrzymanie wnętrza mini piekarnika w czystości.

Obudowa

Ważną kwestią przy wyborze mini piekarnika jest materiał, z którego wykonano obudowę oraz poszczególne elementy. Szyby powinny być wzmacnianie oraz odporne na uszkodzenia. Aby uniknąć strat ciepła, warto wybrać modele z podwójną szybą. Obudowa mini piekarnika musi być odporna na działanie wysokich temperatur, a jeśli urządzenie będzie stało na blacie, nie powinna także się nagrzewać. Wnętrze zwykle pokryte jest nieprzywierającą powłoką.

 

Mini piekarniki w dobrych cenach

Mini piekarniki można znaleźć w każdym sklepie z RTV i AGD. Ich cena zależy od wielu czynników, przede wszystkim mocy, dodatkowych funkcji oraz wyposażenia. Najtańsze mini piekarniki można kupić już za ok. 120 zł. Pojemne urządzenia o dużej mocy dostępne są w wyższej cenie. Koszt ich zakupu to od ok. 150 zł do ok. 350 zł. Najwięcej trzeba zapłacić za mini piekarnik z funkcją mikrofali, przeznaczony do zabudowy. Cena takiego urządzenia może osiągać 2000 zł.  

 

 

FAQ

 

P1: Jaki mini piekarnik wybrać do pieczenia ciast?

Dobrze dobrany mini piekarnik może z powodzeniem zastąpić tradycyjny model. Można w nim nie tylko podgrzewać i zapiekać potrawy, ale w większości przypadków również piec ciasta. Mini piekarnik do przygotowywania deserów powinien mieć przede wszystkim odpowiedni rozmiar. Jest to ważne, ponieważ w małym urządzeniu nie mieszczą się standardowe blachy do pieczenia. Ważna jest także moc mini piekarnika. Powinna ona wynosić od 1600 W do 2000 W, aby mieć pewność, że ciasto nie będzie surowe w środku. Warto także wybrać mini piekarnik z regulacją temperatury oraz czasu. W efekcie możliwe będzie łatwe przygotowanie różnych rodzajów ciast i ciasteczek bez przypaleń.

P2: Jaką moc powinien mieć mini piekarnik elektryczny?

Mini piekarniki elektryczne dostępne w sklepach różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, ale przede wszystkim mocą. Wpływa ona na szybkość nagrzewania, a także na jakość przyrządzanych potraw. Do podgrzewania i rozmrażania wcześniej przygotowanych produktów i dań wystarczają mini piekarniki o mocy poniżej 1000 W. Jeśli jednak chcesz piec duże kawałki mięsa lub ryb, zapiekać dania lub piec ciasta, niezbędne będzie urządzenie o większej mocy. Najlepszym wyborem będzie mini piekarnik od 1600 do 2000 W. Wyższa moc wpływa na większy komfort pracy, ale także umożliwia przygotowywanie wszystkich ulubionych potraw.  Mięso i ryby są dobrze upieczone nie tylko z zewnątrz, ale także w środku. 

 

P3: Co jest lepsze — mikrofalówka czy mini piekarnik?

Wiele osób urządzających małe kuchnie, w których brakuje miejsca, stają przed wyborem, jakie urządzenie kupić — mikrofalówkę czy mini piekarnik. Mają one podobny rozmiar i wygląd, jednak różnią się możliwościami. Mikrofalówki mają mniejszą moc niż mini piekarniki. W efekcie nie można w nich piec, a jedynie rozmrażać i podgrzewać. Dlatego, jeśli potrzebujesz urządzenia do pieczenia i grillowania, lepszym wyborem będzie mini piekarnik. Może on również zastąpić mikrofalówkę w podgrzewaniu, a czasem nawet rozmrażaniu wcześniej przygotowanych potraw. Dlatego, jeśli nie masz wystarczająco miejsca na oba urządzenia, lepiej zdecydować się na mini piekarnik o odpowiedniej mocy i wymiarach. 

 

P4: Gdzie postawić mini piekarnik?

Mini piekarnik, ze względu na swoje nieduże wymiary, dobrze sprawdza się w małych kuchniach. Istnieje kilka rodzajów urządzeń — przede wszystkim wolnostojące i przeznaczone do zabudowy. Pierwszy typ można ustawić w dowolnym miejscu, również na blacie. Jeśli jednak zdecydujesz się na umieszczenie mini piekarnika na szafce kuchennej, pamiętaj, aby zabezpieczyć przestrzeń wokół niego. Obudowa może się nagrzewać, dlatego obok urządzenia nie powinny znajdować się żadne przedmioty. Warto również zadbać, aby do mini piekarnika nie miały dostępu dzieci. Powinien on znaleźć się w miejscu oddalonym od blatu roboczego, aby podczas przygotowywania posiłku przypadkowo się nie oparzyć. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie mini piekarnika we wnęce lub specjalnie przeznaczonej do tego szafce.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

stapoz

October 3, 2021 at 4:45 pm

“Wyroznia sie nowoczesnym designem”, “Ma regulowana temperature i wbudowany timer”. A, ktory, ku..wa nie ma regulowanej temperatury, timera czy nowoczesnego designu? Po co pisac cos co nic nie wnosi? Moza by napisac ktory ma podwojna szybe, ktory nie nagrzewa mocno obudowy, ktory ciezko sie otwiera, a ktorego rozno sie wygina?

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

October 11, 2021 at 5:32 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Podczas uaktualniania strony weźmiemy Pańskie wskazówki pod uwagę, by ulepszyć jakość tekstu.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.com

Répondre