Najlepsza zamrażarka No frost

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Zamrażarki No frost – ranking

 

 

Bosch GSN54AW31

 

Prezentujemy Ci produkt Bosch GSN54AW31, czyli zamrażarkę No frost w klasie energetycznej A++. Została ona wyposażona w oświetlenie LED, które nie tylko efektownie wygląda, ale również doskonale oświetla wszystkie szuflady i ich zawartość. Co więcej, żarówki LED zużywają znacznie mniej energii niż te tradycyjne, mają też dłuższą żywotność. Wymiary produktu wynoszą: 176 cm x 70 cm x 78 cm.

Producent wyposażył powyższy model w szereg zaawansowanych technologii, m.in. MultiAirFlow. Jej obecność sprawia, że na wszystkich poziomach urządzenia wytwarzany jest delikatny ruch zimnego powietrza. Zdolność zamrażania modelu marki Bosch wynosi 22 kg/24 h.

Z opinii konsumentów można wywnioskować, że do największych zalet prezentowanej zamrażarki należy m.in.: estetyczny wygląd, wysoka jakość wykonania i niski poziom hałasu, wynoszący 42 dB. Wiele osób doceniło urządzenie Bosch także za obecność wbudowanej kostkarki IceTwister, której obsługa jest niezwykle łatwa i komfortowa.

 

 

 

 

Samsung RZ28H6050SS

Samsung RZ28H6050SS to zamrażarka z funkcją No frost, dzięki której zapomnisz o konieczności regularnego rozmrażania tego typu urządzeń. Prezentowany model ma zdolność zamrażania wynoszącą 17 kg/24 h i klasę energetyczną A+. Wymiary produktu wynoszą natomiast: 180 cm x 59,5 cm x 68,4 cm.

Do cech charakterystycznych modelu marki Samsung należy zaliczyć wyjątkowo estetyczny wygląd. Powyższa zamrażarka ma smukłą obudowę z lustrzanym połyskiem, a także wyświetlacz LED umieszczony na stalowym panelu. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie prezentuje się elegancko w każdej kuchni. Co więcej, opisywany sprzęt wyposażono w technologię o nazwie Multi Flow, która zapewnia równomierne chłodzenie we wszystkich szufladach.

Konsumenci docenili produkt Samsung RZ28H6050SS za funkcjonalność. Umożliwia on szybkie schłodzenie świeżo zakupionych produktów, a także optymalizuje panującą w środku temperaturę i poziom wilgotności. Dla wielu osób zaletą jest też blokada rodzicielska, za sprawą której dzieci nie zmienią samodzielnie ustawień urządzenia.

 

 

 

 

Amica FZ2916.3DFX

 

Model Amica FZ2916.3DFX to zamrażarka o klasie energetycznej A+, która wyróżnia się praktycznością i innowacyjnością. Urządzenie zostało wyposażone m.in. w funkcję Alarmu Niedomkniętych Drzwi. Taka opcja zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu i zapobiega niespodziewanemu rozmrożeniu się produktów.

Zdolność zamrażania sprzętu Amica FZ2916.3DFX wynosi 20 kg/24 h. Oznacza to, iż w krótkim czasie możesz zamrozić nawet duże ilości produktów spożywczych. Wymiary opisywanego modelu wynoszą: 185,5 cm x 59,5 cm x 66,2 cm. Producent wyposażył go w kostkarkę, z pomocą której szybko przygotujesz i pokruszysz lód niezbędny do schłodzenia napojów czy drinków dla niespodziewanych gości.

Jak przekonują konsumenci, jest to zamrażarka No frost w dobrej cenie, która skrywa wiele zalet. Podstawową jest zdecydowanie duża liczba pojemnych szuflad. Jest ich aż 6, dzięki czemu możesz mieć bardzo łatwy dostęp do wszystkich schowanych do środka produktów spożywczych.

 

 

 

 

Jaką zamrażarkę No frost wybrać?

 

Zamrażarka No frost, czyli inaczej bezszronowa, to urządzenie wyposażone w specjalny mechanizm kontrolujący poziom wilgotności. Jego obecność sprawia, że na ściankach nie osadza się szron ani lód. Dzięki temu nie musimy pamiętać o regularnym rozmrażaniu sprzętu, co wiąże się z wyjmowaniem wszystkich umieszczonych wewnątrz produktów. Jeżeli nie wiesz, jak znaleźć dobrą zamrażarkę tego typu, zajrzyj do poniższego poradnika. Znajdziesz tu nie tylko kilka wskazówek ułatwiających zakup, ale także zestawienie 3 godnych uwagi produktów.

Chcąc wybrać najlepszy dla siebie model zamrażarki No frost, musisz przede wszystkim zadecydować, czy będzie to produkt wolnostojący czy do zabudowy. Te pierwsze cieszą się nieco większą popularnością, gdyż zwykle są one bardziej pojemne i funkcjonalne. Niemniej w przypadku kuchni o niewielkim metrażu model do zabudowy może sprawdzić się znacznie lepiej. Ze względu na mniejsze wymiary można go lepiej dopasować do reszty wyposażenia. Wiele osób przekonuje jednak, że zamrażarki do zabudowy często okazują się bardziej awaryjne.

Pod uwagę staraj się wziąć też pojemność urządzenia. Im większa jest Twoja rodzina, tym większego sprzętu będziesz potrzebować, aby pomieścić wszystkie produkty spożywcze. Na komfort użytkowania znaczący wpływ może mieć również liczba szuflad. Najlepiej, jeśli będzie ich kilka (np. dwie większe i jedna mniejsza). To sprawi, że łatwiej ułożysz poszczególne składniki czy zamrożone potrawy.

Najlepsza zamrażarka No frost w 2024 roku powinna być energooszczędna, aby nie narazić Cię na wysokie rachunki za prąd. Robiąc zakupy sprawdź więc, jaką klasę energetyczną ma model, który wpadł Ci w oko. Najlepiej wybierać produkty w klasie energetycznej A, A+ lub z większą liczbą plusów. Możesz mieć wówczas pewność, że Twoja zamrażarka nie tylko nie zwiększy rachunków za zużycie energii elektrycznej, ale również nie wpłynie negatywnie na stan środowiska naturalnego.

Dobrze, jeżeli zakupiony przez Ciebie sprzęt nie będzie pracować zbyt głośno. To pozytywnie wpłynie na komfort oraz zadowolenie użytkowania produktu. Zwykle zamrażarki No frost generują hałas na poziomie 40 dB. To optymalna wartość, która sprawi, że ciągła praca urządzenia nie będzie przeszkadzać żadnemu z domowników.

Najlepsze zamrażarki No frost cechuje także wysoka zdolność zamrażania. Określa ona liczbę kilogramów, jaką sprzęt może zamrozić w ciągu 24 godzin. Najbardziej wydajne będą modele ze zdolnością zamrażania wynoszącą od 8 kg do ok. 18 kg. Jeśli często zamrażasz dużą liczbę składników, ta wartość powinna być nieco większa (może przekraczać nawet 20 kg).

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ