Ranking 3 najlepszych zmywarek Whirlpool w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

Najlepsza Zmywarka Whirlpool – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Popularnością wśród konsumentów cieszą się zmywarki Whirlpool, dlatego to właśnie je opisaliśmy w przygotowanym zestawieniu. Konkretne modele wybraliśmy na podstawie opinii publikowanych w Internecie. Przejrzeliśmy wiele stron w poszukiwaniu rzetelnych recenzji. Z naszej analizy wynika, że jednym z najczęściej polecanych sprzętów jest zmywarka Whirlpool WFC3C26FX. Jest ona bezpieczna w użytkowaniu, bo ma zabezpieczenie przed wylaniem się wody na zewnątrz. 8 programów pracy pozwala na szybkie dopasowanie ustawień, w zależności od tego, jakie naczynia znajdują się w środku. Sprzęt charakteryzuje się niskim zużyciem wody i cichą pracą. Silnik inwerterowy jest wytrzymały i gwarantuje efektywność działania. Jeśli z jakichś przyczyn ten model Ci nie odpowiada, przejdź do opisów innych urządzeń. Whirlpool WFC 3C26 X to zmywarka z drugiego miejsca. Ma ona zabezpieczenie przed zalaniem i funkcję opóźnionego startu. Zużycie wody podczas jednego cyklu nie jest duże. Urządzenie ma 8 programów pracy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zmywarka jest wyposażona w nowoczesny silnik inwerterowy, który nie generuje dużego hałasu i wibracji. Do wyboru mamy 8 automatycznych programów, w tym szybki i intensywny. Sprzęt daje możliwość zmywania przy połowie załadunku.

Wady

Urządzenie ma wiele różnych funkcji. Początkowo część konsumentów miała problem z ich uruchamianiem, więc warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi zmywarki.

Podsumowanie

Sprzęt pomieści 14 kompletów, dlatego często poleca się go większym rodzinom. To model w klasie A++, który ma estetycznie wyglądającą obudowę w kolorze Inox. Zmywarkę wyposażono w funkcję Multizone umożliwiającą skuteczne zmywanie wybranego kosza z brudnymi naczyniami.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie pozwala na bezpieczne mycie kieliszków i szklanek z delikatnego szkła. W razie potrzeby możemy skorzystać z funkcji opóźnionego startu, aby zmywarka włączyła się o określonej godzinie. Wysokość górnego kosza można samodzielnie regulować.

Wady

W czasie czyszczenia obudowy trzeba zachować ostrożność i używać w tym celu tylko miękkich ściereczek. Wszystko przez to, że obudowa jest podatna na drobne zarysowania.

Podsumowanie

Zmywarka cicho pracuje i jest łatwa w obsłudze. Rodzicom opiekującym się małymi dziećmi z pewnością spodoba się opcja blokady przycisków. Daje ona pewność, że maluchy nie włączą samodzielnie urządzenia. Co więcej, sprzęt wyposażono w niezbędne zabezpieczenia, m.in. przed zalaniem. Gwarantuje to bezpieczeństwo użytkowania.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt wykorzystuje technologię 6-ty Zmysł, w efekcie czego sam wykrywa poziom zabrudzenia naczyń i dostosowuje ciśnienie wody w dyszach. To nowoczesny model o dużej pojemności, pomieści nawet 14 kompletów naczyń.

Wady

Kupującym przeszkadza przede wszystkim brak lampki, która sygnalizowałaby kolejne etapy pracy zmywarki. Według nich jest to ważny element pozytywnie wpływający na komfort użytkowania.

Podsumowanie

Urządzenie jest przystosowane do zabudowy. Zostało ono wyposażone w 8 różnych, automatycznych programów pracy, m.in. nocny i szybki. Elektroniczny wyświetlacz sprawia, że obsługa zmywarki nie jest skomplikowana i poradzi sobie z tym każdy domownik. Położenie koszy można zmieniać, tak aby umyć nawet bardzo duże naczynia.

 

 

Zmywarki Whirlpool – ranking

 

1. Zmywarka Whirlpool WFC3C26FX

 

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości zmywarki, to polecamy Ci zainteresowanie się modelem Whirlpool WFC3C26FX. Jest to bardzo nowoczesny sprzęt tej marki, który cechuje się dużą energooszczędnością, zatem jego użytkowanie nie narazi nas na zbyt duże koszty.

Posiada aż 8 wbudowanych programów, które pozwolą nam szybko dopasować tryb pracy do rodzaju mytych naczyń. Wiedz bowiem, że materiały takie jak porcelana nie powinny być traktowane zbyt wysoką temperaturą. Urządzenie oferuje również szybki tryb pracy, który przeznaczony jest do lekko zabrudzonych talerzy. Pojemność zmywarki to 14 kompletów naczyń, zatem maszyna będzie odpowiednia dla dużej rodziny. W czasie pracy poziom hałasu zmywarki nie przekracza 46 dB, zatem model ten nie będzie przeszkadzać domownikom.

Ponieważ w czasie 1 cyklu maszyna zużywa jedynie 9,5 l, wielu konsumentów zdecydowało się na jej zakup. Do tego urządzenie cechuje się dużą efektywnością suszenia, zatem zaraz po wyjęciu ze zmywarki, naczynia mogą znaleźć się na stole obiadowym. Whirlpool WFC3C26FX to zmywarka w klasie energetycznej A++. Zużycie wody wynosi 9,5 l na jeden cykl.

 

Zalety

Silnik: W urządzeniu zastosowano wysokiej jakości silnik inwerterowy. Specjalna konstrukcja pozwoliła skutecznie zredukować hałas i wibracje. Silnik działa wydajnie, a przy tym jest oszczędny.

Zmywanie połowy załadunku: Mając Whirlpool WFC3C26FX nie trzeba czekać, aż zmywarka się zapełni. Istnieje możliwość zmywania przy połowie załadunku z mniejszym zużyciem wody, energii, a także czasu.

Regulacja górnego kosza: Jeśli naczynia się nie mieszczą, w celu ich ułożenia można regulować położenie górnego kosza i w ten sposób zyskać dodatkową przestrzeń.

Automatyczne programy: Użytkownik może skorzystać z aż 8 gotowych programów pracy. Ich wybranie zajmuje dosłownie kilka sekund.

Cicha praca: Przeprowadzony test zmywarek Whirlpool potwierdził, że opisywany model jest cichy i dlatego sprzęt można bez obaw ustawić w nocy i nie martwić się o to, że będzie zakłócał nasz spokojny sen.

Bezpieczeństwo użytkowania: System Overflow skutecznie zabezpiecza przed wydostaniem się wody ze zmywarki.

 

Wady

Obsługa: Trzeba poświęcić nieco więcej czasu na dokładne zapoznanie się z instrukcją i poznanie wszystkich funkcji urządzenia.

 

 

 

 

2. Zmywarka Whirlpool WFC 3C26 X

 

Model Whirlpool WFC 3C26 X to godny polecenia sprzęt, który za sprawą nowoczesnej technologii nazywanej Szóstym Zmysłem pomoże Ci zmniejszyć wydatki na prąd i wodę. Wynika to z tego, że funkcja ta pozwala na używanie podgrzanej wody przy pomocy pompy ciepła, która jest znacznie wydajniejsza niż tradycyjna grzałka.

Klasa energetyczna modelu to A++, co oznacza, że Twoje rachunki ulegną zmniejszeniu. Co więcej, w czasie 1 cyklu, urządzenie zużywa jedynie 9 l. Dodatkowo, inteligentny system wykrywa stopień zabrudzenia naczyń i samodzielnie dopasowuje zużycie wody oraz detergentów. Dzięki temu, gdy załadujesz zmywarkę lekko zabrudzonymi talerzami, nie zostanie użyta jej pełna siła. Udogodnieniem jest specjalny program pracy, który używa tylko temperatury na poziomie 40 st. C. Dedykowany jest on dla bardzo delikatnych naczyń wykonanych ze szkła.

Prezentowany model jest nieco większy, zatem pomieści nawet 12 zestawów naczyń. Z tego powodu konsumenci, którzy lubią wyprawiać wystawne przyjęcie zdecydowali się ten model. Zdaniem użytkowników ta elegancka zmywarka Whirlpool w dobrej cenie, to godny polecenia model. Zmywarka Whirlpool WFC 3C26 X ma wymiary: 60 cm x 85 cm x 60 cm. Klasa energetyczna to A++.

 

Zalety

Opóźniony start: Zmywarka ma funkcję opóźnionego startu. Można ustawić wybrany program na konkretną godzinę np. jeśli zależy nam na tym, aby urządzenie działało w nocy, kiedy jest niższa stawka za energię.

Blokada przycisków: Wielu użytkowników, którzy są rodzicami, docenia możliwość blokady przycisków. Ta opcja zwiększa bezpieczeństwo użytkowania sprzętu.

Składane grzbiety: Zmywarka ma składane grzbiety w dolnym koszu zmywarki, które pozwalają lepiej zagospodarować przestrzeń wewnątrz urządzenia i ustawić w środku nawet duże naczynia.

Program delikatny: W razie potrzeby można skorzystać z delikatnego programu, który myje naczynia w stosunkowo niskiej temperaturze. Jest on przeznaczony do szkła. Do wyboru są też inne przydatne programy.

 

Wady

Obudowa: Trzeba uważać podczas czyszczenia obudowy, bo jest ona podatna na drobne zarysowania.

 

 

 

 

3. Zmywarka Whirlpool WIC 3C26

 

Jeśli poszukujesz wydajnej zmywarki, to polecamy Ci Whirlpool WIC 3C26. Jest to bardzo nowoczesny i prosty w obsłudze sprzęt, który zdecydowanie skróci czas zmywania. Sprzęt jest elegancki i dobrze dopasuje się do każdego wnętrza. Dedykowany do zabudowy.

Prosty panel obsługi sprawia, że nawet osoby starsze nie będą miały problemu z obsługą maszyny. Do zalet zmywarki zaliczamy wbudowane 8 programów pracy, które pozwalają na odpowiednie dobranie intensywności mycia. Do wyboru mamy takie funkcje jak tryb szybki, nocny, do delikatnego szkła oraz intensywny. Klasa energetyczna urządzenia to A++, zaś zużycie wody w czasie 1 cyklu to 9 l. Model posiada 2 kosze, co ułatwi odpowiednie ułożenie naczyń, tak aby wszystkie zostały jednakowo umyte.

Wielu konsumentów doceniło dużą pojemność modelu, który pozwala na jednorazowe umycie nawet 14 kompletów naczyń. Co więcej, maszyna gwarantuje efektywne suszenie, zatem zaraz po zakończeniu pracy zmywarki możemy ustawić naczynie na stole i z nich jeść.

Model WIC 3C26 to dobra zmywarka Whirlpool do 1200 zł. Zużycie wody podczas cyklu wynosi 12 l. Wymiary urządzenia to: 82 cm x 59,5 cm x 57 cm.

 

Zalety

Duża pojemność: Zmywarka mieści w środku do 14 kompletów naczyń. W efekcie nie powinno być problemu z tym, aby posprzątać po dużym rodzinnym obiedzie albo spotkaniu ze znajomymi.

Kosze: W modelu zastosowano kosze z systemem Flexi Space. Oznacza to, że można dostosowywać ich położenie w zależności od aktualnych potrzeb. Dopasowanie przestrzeni do wielkości konkretnych naczyń nie jest problemem.

Technologia 6-ty Zmysł: W zmywarce zastosowano technologię 6-ty Zmysł. Dzięki niej sprzęt automatycznie wykrywa poziom zabrudzeń i na tej podstawie dostosowuje ciśnienie wody w dyszach.

 

Wady

Brak lampki: Użytkownicy zwracają uwagę na brak lampki sygnalizującej poszczególne etapy pracy. Ich zdaniem wskaźnik jest przydatnym elementem.

 

 

 

 

Jaką zmywarkę Whirlpool wybrać?

 

Organizując przyjęcie musimy liczyć się z tym, że po jego zakończeniu czeka nas dużo zmywania naczyń. Niestety, czynność ta jest bardzo męcząca i potrafi zabierać dużo czasu. Z tego powodu coraz więcej domostw inwestuje w zmywarkę, która wyręcza w zmywaniu naczyń. Aby jednak zadbać o to, by nasze drogie zastawy się nie zniszczyły, należy zakupić wysokiej jakości model. Jeśli nie wiesz jak tego dokonać, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego jak kupić najlepsze zmywarki Whirlpool. Co więcej, artykuł został wzbogacony o niewielkie zestawienie, w którym dokładnie opisaliśmy trzy ciekawe modele tego producenta.

 

 

Whirlpool jest znaną na całym świecie marką, która słynie z produkcji wysokiej klasy sprzętów gospodarstwa domowego. W swojej ofercie firma posiada takie maszyny jak pralki, lodówki, kuchenki, chłodziarki oraz zmywarki. Powodem niesłabnącej popularności producenta jest elegancki design sprzętów oraz wykorzystanie najnowszych technologii do ich produkcji.

W czasie pracy zmywarka wykorzystuje zarówno prąd, jak i wodę. Z tego powodu, polecamy Ci zakupić urządzenie, które będzie się mogło pochwalić jak najmniejszym ich zużyciem. Rekomendujemy zakup modeli, które oznaczone są klasą energetyczną A++. Taki znak oznacza, że maszyna jest tania w eksploatacji i nie narazi Cię na duże rachunki. W przypadku kwestii poboru wody do pracy, zalecamy inwestowanie w produkty, które zużywają jej około 15 l w czasie jednego cyklu. Naturalnie, jeśli sprzęt potrzebuje mniejszej ilości, również powinniśmy rozważyć jego zakup.

Pamiętaj również aby dopasować wielkość modelu do Twoich wymagań. Najlepsza zmywarka Whirlpool w 2024 roku powinna być w stanie pomieścić odpowiednią ilość kompletów naczyń. Dla osób żyjących samodzielnie poleca się produkty kompaktowe. Czteroosobowym rodzinom zalecamy inwestycję w zmywarki o szerokości 45 cm, a dużym rodzinom – 60 cm.

Powinieneś się również zastanowić, gdzie chcesz umiejscowić swój zakup. Na rynku dostępne są dwa typy urządzeń: wolnostojące lub do zabudowy. Pierwszy rodzaj modeli dedykowany jest do dużych powierzchni. Sprzęty do zabudowy dobrze się sprawdzają w małych przestrzeniach, gdzie brakuje miejsca.

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Paulina

November 8, 2023 at 7:27 pm

Zmywarka super a posiadam model WFC3C33PFX .Dobrze domywa w krótkim czasie .Producent dorzuca pół roczny zapas kapsułek co jest rewelacyjne .Jestem zadowolona w 100%

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

December 8, 2023 at 7:27 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespol KuchennePrzyrzady.com

Répondre