Najlepszy filtr do wody Dafi

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Jaki filtr do wody Dafi wybrać? Odpowiedzi na to pytanie szuka sporo konsumentów, co ma związek z dużą popularnością tej marki. Zapoznaliśmy się dokładnie z opublikowanymi w Internecie opiniami na temat poszczególnych produktów i wybraliśmy te najlepsze. Dafi Unimax jest najczęściej polecanym filtrem do wody. Produkt jest dostępny w przystępnej cenie, więc jego zakup nie stanowi dużego obciążenia dla domowego budżetu. Filtr zrobiono z dobrej jakości materiałów, które, co najważniejsze, są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Osoby, które mają Dafi Unimax w swoim domu podkreślają, że jest on skuteczny. Po przefiltrowaniu woda ma delikatniejszy smak. Jest ona pozbawiona rdzy, kamienia, chloru i pestycydów. Korzystanie z filtra stanowi też sporą oszczędność pieniędzy i jest istotne z punkt widzenia dbania o środowisko (zmniejsza ilość wyrzucanego plastiku). W naszym rankingu znalazł się też model Dafi Classic. Filtr należy zmieniać przeciętnie raz w miesiącu. Jego wydajność wynosi do 150 l cieczy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To uniwersalny wkład pasujący do dzbanków filtrujących różnych producentów. Pozwala on na oczyszczenie wody z chloru, kamienia, pestycydów i innych zanieczyszczeń, w efekcie czego możemy ją bez obaw pić. Produkt jest wykonany z bezpiecznych dla zdrowia materiałów.

Wady

Nie dla wszystkich osób wymiana filtra jest łatwą czynnością. Część kupujących uważa, że wyjmowanie zużytego wkładu nie jest proste, bo wymaga użycia dużej siły.

Podsumowanie

Filtrowanie 1 l wody zajmuje 1, maksymalnie 2 minuty. Wkład wystarcza na ok. 30 dni, umożliwia przefiltrowanie od 150 l do 200 l wody. To przydatny produkt. Dzięki niemu możemy zrezygnować z kupowania wody w plastikowych butelkach i tym samym lepiej zadbać o środowisko.

Drugi wybór

Zalety

Filtr oczyszcza wodę z kranu z różnych zanieczyszczeń, takich jak chlor, metale ciężkie itp. Możemy ją bezpiecznie pić, a także dolewać do żelazka i innych sprzętów nie obawiając się o powstanie osadu wapiennego.

Wady

Za wadę produktu uznaje się stosunkowo małą wydajność. Jeśli poziom twardości wody jest wysoki, wkład wystarcza na przefiltrowanie maksymalnie 100 l. Niektórzy konsumenci twierdzą, że trzeba wymieniać go częściej niż co 30 dni.

Podsumowanie

Wkład może neutralizować substancje odpowiadające za nieprzyjemny posmak wody, gdyż wzbogacono go o węgiel aktywny. Używanie filtra jest w pełni bezpieczne. Z uwagi na jony srebra, zapobiega on rozwojowi bakterii w pełnym dzbanku.

Rozważ też

Zalety

Wkład nie tylko usuwa z wody kranowej chlor, zanieczyszczenia organiczne i metale ciężkie, ale do tego wzbogaca ją o jony magnezu. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wydajność filtra mieści się w zakresie od 150 do 200 l wody.

Wady

Jeśli nie dociśniemy zbyt mocno filtra w dzbanku, przepływająca przez niego woda nie będzie dobrze oczyszczona. Są osoby, dla których zakładanie nowego wkładu jest bardzo kłopotliwe.

Podsumowanie

Produkt może zachęcać do zadbania o środowisko naturalne. Picie przefiltrowanej wody z kranu jest w pełni bezpieczne, dlatego możemy zrezygnować z kupowania tej butelkowanej. Wkład ma specjalną siateczkę, która wyłapuje pływający w wodzie osad, pianę itp.

 

 

Filtry do wody Dafi – ranking

 

 

Dafi Unimax

 

Dafi Unimax to produkt, który zdobywa wiele pozytywnych recenzji konsumentów. Jest on przystosowany do dzbanków w standardzie MAXTRA. Sprawdzi się także w pojemnikach typu Anna, Brita, Zelmer, Dafi czy Laica.

Wkłady filtrujące mają odpowiednio opracowany skład, dzięki czemu skutecznie oczyszczają wodę. Usuwają chlor, metale ciężkie oraz inne szkodliwe substancje, które mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Pozbywają się także związków odpowiedzialnych za powstawanie kamienia kotłowego. Jest to on szczególnie niebezpieczny dla sprzętów domowych, ponieważ obniża ich wytrzymałość i naraża je na awarie. Filtrowanie 1 litra wody zajmuje ok. 1-2 minuty. Wydajność produktu to ok. 150 l – 200 l wody. Starcza on więc na blisko 30 dni.

Prezentowany filtr jest ceniony wśród konsumentów. Osoby, które go zakupiły uważają, że jest on wydajny i dobrze oczyszcza wodę. Usuwa z niej nadmiar szkodliwych substancji, które są niebezpieczne dla naszego organizmu. Tym, co niewątpliwie zachęca do kupna produktu jest jego przystępna cena.

Unimax to bardzo dobry filtr do wody Dafi do 10 zł. Jest on przeznaczony do używania przez ok. 30 dni (200 l cieczy).

 

Zalety

Skuteczność działania: Filtr do wody pozwala skutecznie pozbyć się szkodliwych substancji, które mogłyby mieć zły wpływ na nasze zdrowie. Usuwa on pestycydy, chlor, rdzę i kamień.

Poprawia smak wody: Osoby, które stosują Dafi Unimax przyznają, że zdecydowanie poprawia on smak wody. Nie musimy się martwić, że zainwestujemy w ten produkt i nie będziemy go używali.

Usuwa kamień: Prezentowany filtr skutecznie usuwa kamień. Można to zauważyć po pewnym czasie użytkowania, kiedy na naszym czajniku nie pojawia się trudny do usunięcia osad.

Wykonanie: Produkt zrobiono z dobrej jakości materiałów, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia (nie zawierają szkodliwych substancji).

Wydajność: Biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę filtra, jego wydajność jest na bardzo dobrym poziomie.

 

Wady

Przecieka: W nielicznych recenzjach użytkownicy zwracają uwagę na to, że przez filtr czasami przecieka woda, co jest związane z jego nieidealnym dopasowaniem do dzbanka.

 

 

 

 

Dafi Classic

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Dafi Classic. Jest to produkt, który starcza na długo. Przy dużej twardości wody (ok. 213,6 mg CaCO/dm3) z jego pomocą przefiltrujemy ok. 100 l. Jeśli jednak jest ona bardziej miękka, wydajność wkładu filtrującego jest znacznie wyższa.

Filtr zawiera odpowiednio dobraną mieszankę filtrującą, która skutecznie pozbywa się żelaza oraz metali ciężkich. Świetnie radzi sobie z chlorem oraz innymi, niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami. Znacznie redukuje twardość wody. Zapobiega rozwojowi bakterii w przefiltrowanej cieczy przez ok. 24 godzin.

Jak zauważają konsumenci, jest to godny uwagi produkt. Filtrowanie wody jest szybkie. Zajmuje jedynie jedną, do dwóch minut. Warto dodać, że filtr jest wydajny i dobrze radzi sobie z usuwaniem substancji mogących mieć zły wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Aby przefiltrować wodę wystarczy włożyć wkład do dzbanka i zalać go wodą z kranu. Jego wymiana jest równie prosta i zajmuje dosłownie chwilę.

Wydajność filtra do wody Dafi Classic wynosi ok. 150 l. Produkt jest dostosowany do dzbanków Brita, Kenwood, Laica oraz Anna.

 

Zalety

Pozbywa się metali ciężkich: Jak zapewnia producent, filtr skutecznie usuwa z wody metale ciężkie, które mogłyby spowodować obniżenie naszego samopoczucia i wpływać negatywnie na zdrowie.

Jony srebra: Model ma jony srebra, które zapobiegają rozwojowi bakterii. W związku z tym nie musimy się martwić, że woda w dzbanku nie będzie świeża. Jeśli jednak zdarzy nam się zostawić ciecz na dłuższy czas w zbiorniku (np. kilka dni), lepiej będzie napełnić go od nowa.

Ogranicza powstawanie osadu na czajniku: Filtr skutecznie zmiękcza wodę, dzięki czemu zawiera ona mniej kamienia. To z kolei sprawia, że w czajniku nie powstaje osad.

Przeznaczenie: Model jest dostosowany do dzbanków serii Classic różnych firm (Brita, Kenwood, Laica oraz Anna), co czyni go uniwersalnym.

 

Wady

Wykonanie: Część osób uważa, że jakość wykonania produktu powinna być nieco lepsza.

 

 

 

 

Dafi MG+

 

Dafi MG+ to produkt, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Jest on przeznaczony do dzbanków filtrujących typu MAXTRA. Filtr oczyszcza wodę kranową i wzbogaca ją o jony magnezu. Po przefiltrowaniu woda jest zdatna do picia i gotowania. Jak podają konsumenci, ma ona bardzo dobry smak.

Wydajność wkładu filtrującego to ok. 200 l. Po 30 dniach należy go wyrzucić i wymienić na nowy. Filtr redukuje zawartość metali ciężkich w wodzie. Usuwa z niej szkodliwe substancje, które wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Poprawia smak, zapach oraz barwę wody. Filtracja trwa ok. minuty.

Prezentowany produkt to filtr do wody Dafi w dobrej cenie. Polecany jest on osobom borykającym się z niedoborem magnezu. Jak podają konsumenci, filtr ten cechuje wydajność. Skutecznie usuwa on osady i groźne substancje. Przefiltrowana woda jest dobra w smaku i zawiera wiele korzystnie wpływających na nasze zdrowie substancji.

Dafi MG+ to filtr do wody przeznaczony m.in. do dzbanków Brita, Aquaphor, Filter Logic i Bosch Tassimo. Wydajność modelu wynosi 200 l.

 

Zalety

Działanie: Filtr skutecznie redukuje zawartość szkodliwych substancji w wodzie. Usuwa on z cieczy metale ciężkie. W ten sposób woda zyskuje lepszy smak i jest bardziej przejrzysta.

Idealna czystość wody: Wykonany przez użytkowników test filtrów do wody dowiódł, że produkt Dafi MG+ gwarantuje idealną czystość cieczy. Wszystko dzięki temu, że dolna pokrywa modelu o mikroporowatej strukturze dokonuje ponownej filtracji mechanicznej.

Uniwersalność: Do zakupu filtra zachęca m.in. to, że jest on uniwersalny. Można go używać z dzbankami Brita, Dafi, Aquaphor, Filter LOgic, Bosch Tassimo i Laica BI-FLUX.

 

Wady

Wydajność: Pewna grupa konsumentów sugeruje, że wydajność filtra jest nieco mniejsza, niż zapewnia producent.

 

 

 

 

Jaki filtr do wody Dafi wybrać?

 

Dzbanki filtrujące to dobra inwestycja. Przy ich użyciu oczyścimy wodę z groźnych dla zdrowia substancji. Dzięki temu nawet woda z kranu będzie smaczna i pełna wartości odżywczych. Do pracy tego typu produktu potrzeba jednak dobrej jakości filtra. W związku z tym, że wielu konsumentów ma wątpliwości, jaki model wybrać, przygotowaliśmy poradnik. Znajdują się w nim podstawowe informacje, które okazują się niezwykle przydatne podczas zakupów. Poza poradnikiem, znajdziesz na naszej stronie także zestawienie uwzględniające najlepsze filtry do wody Dafi.

 

 

Nie bez powodu wybraliśmy produkty tej marki. Jest ona doceniana przez konsumentów, przez co może pochwalić się dużą grupą zadowolonych klientów. Firma produkuje nie tylko różnego rodzaju filtry do wody, ale także dzbanki filtrujące oraz poręczne butelki.

Przed zakupem określonego modelu musimy się upewnić, czy jest on dostosowany do dzbanka, który mamy w domu. Zwykle na opakowaniu filtra znajdziemy informację na temat jego przeznaczenia. W ten sposób łatwo określimy, czy będzie on odpowiedni. Ważną właściwością jest także wydajność. Warto, aby wybrany przez nas produkt starczał na długo. Konsumenci są zdania, że najlepszy filtr do wody Dafi w 2024 roku zapewnia efektywną filtrację przez ok. 30 dni. W rezultacie możemy przefiltrować ok. 200 l wody. Dzięki temu nie musimy zbyt często wymieniać wkładu, i tym samym nie jesteśmy narażeniu na pokrywanie wysokich kosztów użytkowania dzbanka.

Filtry przeznaczone do wody usuwają wiele szkodliwych substancji. Pozbywają się zanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie czy chlor. Ich działanie jest dokładnie opisane na opakowaniu, dlatego warto zapoznać się z informacjami tam zawartymi. Wśród dostępnych na rynku modeli znajdziemy np. takie, które są stworzone z myślą o osobach zmagających się z niedoborem magnezu. Istnieje więc możliwość dopasowania produktu do naszych potrzeb. Warto pamiętać, że inwestując w dobrej jakości filtry dbamy o nasze zdrowie. W efekcie jesteśmy mniej narażeni na choroby.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ