Najlepszy garnek emaliowany Olkusz

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Wiele osób wybiera garnki emaliowane Olkusz szukając wyposażenia do swojej kuchni. My również chcemy polecić Ci te produkty, bo czytając opinie konsumentów można dojść do wniosku, że są to trwałe i estetycznie wykonane naczynia. Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajął garnek Silesia do Rosołu Krem przeznaczony w szczególności do gotowania pysznego rosołu. Ma on sporą pojemność, więc można przygotować jedzenie dla całej rodziny, a także gości. Produkt pokryto specjalną powłoką zabezpieczającą, która chroni przed korozją i ułatwia utrzymanie go w idealnej czystości. Naczynie jest przeznaczone do używania na wszystkich rodzajach kuchenek, także indukcyjnych. Garnek ma lekko wywinięte brzegi. Warto zwrócić uwagę na oryginalną estetykę. Naczynie jest przyozdobione kolorową grafiką prezentującą kurę i koguta. Fl1 Pyza Zp Dekor to kolejny garnek emaliowany Olkusz, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Jest on sprzedawany w zestawie z solidnie zrobioną pokrywką wyposażoną w uchwyt.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Powłoka emaliowana, jaką pokryty jest garnek sprawia, że w jego środku nie namnażają się żadne bakterie. Garnek jest bardzo duży, więc można przygotować dużo jedzenia na raz. Model jest odporny na korozję i łatwo się go czyści bez konieczności szorowania.

Wady

Uchwyt pokrywki podczas gotowania niebezpiecznie się nagrzewa. Dlatego podczas podnoszenia pokrywki musisz być bardzo uważny, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Podsumowanie

Pojemność modelu wynosi 10 l. Jest to żółty garnek, który ma czarne uchwyty, a z przodu udekorowano go obrazkiem przedstawiającym koguta i kurę. Średnica garnka wynosi 25 cm. Można go używać na płycie indukcyjnej i innych kuchenkach.

Drugi wybór

Zalety

Na garnku znajduje się bardzo ładny wzór przedstawiający koguta z kwiatami. Obrazek jest żywy, a co najważniejsze, trwały. Uchwyt pokrywki jest izolowany, więc nie musisz się bać, że się poparzysz. Garnek jest solidnie wykonany i nie niszczy się.

Wady

Jeśli chcesz mieć pewność, że obrazek będzie trwały, nie myj garnka zbyt często w zmywarce i nie szoruj go twardą szczotką.

Podsumowanie

Garnek ma średnicę 22 cm, a jego pojemność to 5 l. Ma on kolor beżowy i został ozdobiony obrazkiem. Pokrywka jest przezroczysta, a jej uchwyt jest czerwony. Przez pokrywkę można łatwo obserwować przygotowywane danie.

Rozważ też

Zalety

Garnek można bez problemu myć w zmywarce. Utrzymanie go w czystości nie jest więc problemem. Model jest emaliowany, więc jest bezpieczny dla zdrowia, nie rozwijają się w nim bakterie. Powłoka nie zmienia smaku dań.

Wady

Z czasem ładny wzór koguta z przodu garnka może być mniej estetyczny. Jeżeli chcesz, aby farba nie odpryskiwała, to nie radzimy korzystać z bardzo mocnych płynów do mycia naczyń i ostrych ścierek.

Podsumowanie

Garnek jest żółty, a jego pokrywka jest czarna. Pojemność modelu wynosi 7 l. Na środku produktu widnieje wizerunek koguta. Waga garnka to 1 kg. Model ma grube dno, dzięki któremu potrawy się nie przypalają i zachowują ciepło.

 

 

Garnki emaliowane Olkusz – ranking

 

 

Silesia do Rosołu Krem

 

Warto pomyśleć nad zakupem garnka emaliowanego Silesia do Rosołu Krem, który wyróżnia atrakcyjny design. Naczynie jest pokryte emalią w kolorze kremowym, ładnie komponującą się z grafiką przedstawiającą kurę i koguta. W zestawie znajduje się odpowiednio dobrana do garnka pokrywka z uchwytem.

Dokładne wymiary produktu to: średnica – 25 cm i wysokość – 21,5 cm. Pojemność naczynia jest równa 10 l. Emaliowana powłoka pokrywająca garnek zdecydowanie zwiększa jego wytrzymałość chroniąc go m.in. przed zarysowaniami i korozją. Dodatkowo powłoka przeciwdziała rozwijaniu się bakterii. Naczynie ma gładką powierzchnię, więc nie trzeba mocno go szorować, aby pozbyć się nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń.

Jak zapewniają konsumenci, dno szybko i równomiernie się nagrzewa, a jedzenie do niego nie przywiera. Zaletą jest to, że garnek jest przystosowany do używania na wszystkich kuchenkach. Naczynie jest estetycznie wykonane i stanowi ładny dodatek do kuchni.

Silesia do Rosołu Krem to bardzo dobry garnek emaliowany Olkusz do 100 zł. Dokładne wymiary naczynia to: średnica – 25 cm i wysokość – 21,5 cm. Pojemność wynosi 10 l.

 

Zalety

Powłoka zabezpieczająca: Garnek ma powłokę zabezpieczającą, która chroni metalowy korpus przed działaniem korozji. W efekcie na powierzchni naczynia nie pojawiają się ślady rdzy, co gwarantuje długi czas użytkowania.

Dno: Silesia Kura ma solidne, odpowiednio grube dno, które szybko i równomiernie się nagrzewa, więc czas przygotowania rosołu czy innego smacznego dania nie jest zbyt długi.

Uniwersalność: Naczynie jest przystosowane do używania na wszystkich rodzajach kuchenek. Nawet osoby, które mają w swojej kuchni sprzęt indukcyjny mogą zdecydować się na zakup tego produktu.

Czyszczenie: Do ścianek nie przywierają resztki jedzenia, więc czyszczenie garnka jest proste. Warto czyścić go zaraz po użyciu, bo wtedy pielęgnacja zajmuje niewiele czasu.

Design: Emalię w kremowym kolorze przyozdobiono ładną grafiką prezentującą kurę i koguta. Naczynie ma nie tylko praktyczne zastosowanie, ale też stanowi atrakcyjny dodatek do kuchni.

 

Wady

Uchwyt na pokrywce: Część osób twierdzi, że uchwyt na pokrywce nie jest odpowiednio duży, co utrudnia nieco jej podnoszenie.

 

 

 

 

Fl1 Pyza Zp Dekor

 

Fl1 Pyza Zp Dekor to emaliowany garnek polecany przez wielu konsumentów. Z tego też powodu nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Średnica naczynia jest równa 22 cm, a pojemność wynosi 5,3 l. W garnku możemy przyrządzić smaczną zupę, ugotować ziemniaki czy inne warzywa. Istnieje możliwość jego mycia w zmywarce.

Produkt wykonano z emaliowanej stali, która zachowuje swój kształt i ładny wygląd nawet po długim czasie użytkowania. Do zestawu dołączono pokrywę zrobioną z wytrzymałego szkła. Jest ona przezroczysta i ma bakelitowy uchwyt, który się nie nagrzewa. W każdej chwili możemy podnieść pokrywę i sprawdzić stan przyrządzanej potrawy. Naczynie można używać na kuchence indukcyjnej, gazowej i elektrycznej.

Zdaniem kupujących garnek ładnie się prezentuje. Kolorowa, sielankowa grafika dobrze komponuje się z jasną emalią i czerwonym uchwytem na pokrywie. Naczynie szybko i równomiernie się nagrzewa. Nie jest ono zbyt duże, więc nie ma problemu z jego przechowywaniem nawet w małej kuchni z niewielką ilością szafek.

Garnek emaliowany Fl1 Pyza Zp Dekor ma średnicę równą 22 cm. Pojemność naczynia wynosi 5,3 l. Produkt wykonano ze stali.

 

Zalety

Wytrzymałość: Opinie konsumentów, jak również test garnków emaliowanych Olkusz potwierdzają, że model Florina Pyza jest wytrzymały i nie niszczy się pod wpływem działania wysokiej temperatury. Nawet po wielu tygodniach intensywnego użytkowania produkt wygląda, jak nowy.

Nienagrzewający się uchwyt: Dołączona do zestawu pokrywa ma bakelitowy uchwyt, który jest odporny na działanie wysokiej temperatury. W efekcie możemy podnosić pokrywę nawet bez używania rękawicy ochronnej.

Przeznaczenie: Naczynie jest uniwersalne, bo mogą z niego korzystać osoby mające kuchenki gazowe, elektryczne i indukcyjne.

Szklana pokrywa: Znajdująca się w komplecie pokrywa została zrobiona z dobrej jakości szkła. Jest ona przezroczysta, więc nie zawsze trzeba ją podnosić, aby sprawdzić, co dzieje się z przygotowywanym daniem.

 

Wady

Kolorowa grafika: Podczas czyszczenia naczynia trzeba uważać, aby nie pocierać zbyt mocno kolorowej grafiki, bo może to skutkować jej zniszczeniem.

 

 

 

 

Olkusz 7L

 

Prezentujemy garnek emaliowany Olkusz 7L dostosowany do używania na wszystkich rodzajach kuchenek. Produkt jest polecany na prezent, bo nie trzeba się zastanawiać, jaki sprzęt w swojej kuchni ma osoba, którą chcemy obdarować. Naczynie jest estetycznie wykonane. Na jasnym tle znajduje się grafika prezentująca koguta. Dołączona do zestawu czarna pokrywka ładnie kontrastuje z pastelową emalią.

Garnek ma pojemność równą 7 l, a jego dokładne wymiary to: średnica – 24 cm i wysokość – 21 cm. Produkt wykonano z bezpiecznych i trwałych materiałów. Dno nagrzewa się w krótkim czasie i wykazuje odporność na zniekształcenia. Emaliowana powłoka chroni przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Opinie na temat garnka Olkusz 7L są w większości pozytywne, a konsumenci są zadowoleni z jego zakupu. Naczynie jest stosunkowo duże, więc można w nim przygotować jedzenie dla wielu osób. Czyszczenie produktu nie jest zbyt czasochłonne.

Olkusz 7L to emaliowany garnek o pojemności równej 7 l. Wymiary naczynia to: średnica – 24 cm i wysokość – 21 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Garnek wykonano z dobrej jakości materiałów, które nie wydzielają szkodliwych substancji pod wpływem działania wysokiej temperatury. Jest to gwarancją bezpieczeństwa użytkowania naczynia.

Powłoka zabezpieczająca: Produkt jest pokryty specjalną emaliowaną powłoką, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. zarysowaniami). Dzięki niej garnek przez dłuższy czas wygląda, jak nowy.

Uniwersalność: Z naczynia możemy korzystać bez względu na to, jaki sprzęt mamy w swojej kuchni. Garnek jest dostosowany do kuchenek gazowych, ceramicznych, halogenowych, elektrycznych i indukcyjnych.

 

Wady

Uchwyty: Znajdujące się po bokach i na pokrywie uchwyty szybko się nagrzewają, co zwiększa ryzyko poparzenia dłoni. Konieczne jest stosowanie rękawic ochronnych.

 

 

 

 

Jaki garnek emaliowany Olkusz wybrać?

 

Emaliowane garnki są idealne dla osób, które dużą wagę przywiązują do wyglądu kuchennego wyposażenia. Takie naczynia prezentują się oryginalnie i elegancko, dlatego przyrządzanie potraw z ich pomocą to wyjątkowo przyjemna czynność. Niemniej jednak, sam design to nie wszystko. Kupując produkt tego typu, musimy sprawdzić jego kilka innych cech. W naszym poradniku podpowiadamy, jak znaleźć idealny garnek pokryty emalią, aby ułatwić Ci podjęcie dobrej decyzji. Na jego końcu umieściliśmy ranking trzech modeli Olkusz.

 

 

Wybraliśmy markę Olkusz, ponieważ oferowane przez nią naczynia do gotowania są symbolem wyszukanego stylu i klasyki. Wielu konsumentów marzy o produkowanych przez tę markę garnkach. Wszystko przez to, że są one trwałe i solidne. Uważa się, że produkty Olkusz wyglądają pięknie w każdej kuchni, bez względu na wystrój.

Emaliowane naczynia są funkcjonalne i niezwykle praktyczne. Ponieważ podczas gotowania nie uwalniają one żadnych szkodliwych substancji dania zawsze są zdrowe i aromatyczne. Co więcej, takie naczynia nie niszczą się nawet przy codziennym użytkowaniu, dlatego mogą one nam bardzo długo posłużyć.

Najlepszy garnek emaliowany Olkusz w 2024 roku ma odpowiednią pojemność. To, który model wybierzemy, zależy w dużej mierze od tego, jak często gotujemy. Istotną rolę odgrywa również to, dla ilu osób przygotowujemy posiłki. Konsumentom mieszkającym samotnie i parom polecamy produkt o małej pojemności, do ok. 4 l. Większe naczynia (powyżej 4 l), dedykowane są dużym rodzinom.

Zazwyczaj garnki pokrywa się emalią jedynie z zewnątrz, a podstawowym materiałem wykonania jest np. stal nierdzewna. Takie rozwiązanie sprawia, że naczynie jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym możemy mieć pewność, że na powierzchni produktu nie pojawi się rdza. Nie tylko wygląda ona nieestetycznie, ale może też negatywnie wpłynąć na smak gotowanej potrawy. Dlatego podczas poszukiwań warto sprawdzić, z czego został wyprodukowany model, po który sięgamy.

W sklepach możemy spotkać zarówno pojedyncze garnki, jak i komplety składające się z kilku elementów. Dla osób, które lubią eksperymentować w kuchni zestaw kilku naczyń do gotowania jest lepszym wyborem. Najczęściej takie produkty różnią się pojemność. Poza tym wybór kompletu pozwala nam sporo zaoszczędzić, gdyż zakup pojedynczych garnków w różnych rozmiarach zwykle jest droższą inwestycją.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ