Najlepszy okap kuchenny Amica 

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Okapy kuchenne Amica – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024

 

 

Okapy kuchenne Amica – Ranking

 

 

Amica OTS625I

 

Dobry okap kuchenny jest niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. Jeśli zależy Ci na kupnie dobrego modelu to przeczytaj ten krótki opis okapu Amica OTS625I. Urządzenie to ma wysokość 17,4 cm, szerokość 60 cm i głębokość wynoszącą 32,5 cm. Ten szufladkowy okap wyposażony jest w dwa silniki o mocy 125 W. Natomiast maksymalny poziom hałasu generowany przez te silniki wynosi 59 dB.

Model ten może pracować zarówno jako pochłaniacz, jak i wyciąg. A pracę urządzenia możemy regulować na trzystopniowej skali za pomocą mechanicznego regulatora. Producent wyposażył Amica OTS625I w oświetlenie halogenowe, które działa niezależnie od samego okapu. Urządzenie będzie więc służyło jako dodatkowe oświetlenie, tak ważne przy pracach kuchennych. Dodatkowo w tym modelu znajdziemy dwa filtry tłuszczowe wykonane z aluminium, które będą chronić ściany i meble w naszej kuchni przed tłuszczem.

Zazwyczaj podczas gotowania i smażenia wzbija się on w powietrze, po czym osadza się na powierzchniach w kuchni. Możemy dodatkowo umieścić również filtr węglowy. Konsumenci przekazują, że produkt jest bardzo łatwy w montażu oraz obsłudze. Dodatkowo ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Amica OSS622

 

Amica OSS622 to dyskretny okap kuchenny o wysokości 15 cm, szerokości 60 cm i głębokości 50 cm. Został on wyposażony w jeden silnik o mocy 150 W i może działać zarówno jako pochłaniacz, jak i wyciąg. Model ten został wyposażony w jeden punkt świetlny. Wbudowane halogenowe oświetlenie ma moc 28 W. Światło działa niezależnie od okapu, możemy więc go używać nie tylko podczas gotowania, lecz także do oświetlenia kuchni.

Zazwyczaj urządzenia tego typu bardzo głośno pracują, ale nie Amica OSS622. Zaletą tego urządzenia jest generowanie hałasu na poziomie maksymalnym wynoszącym 52 dB. Jeśli lubisz oglądać telewizję podczas gotowania, to włączenie wyciągu nie spowoduje zagłuszenia filmu, który oglądasz. Użytkownik ma do dyspozycji 3 poziomy prędkości, które są regulowane przy pomocy przycisków umieszczonych na obudowie.

Producent nie zapomniał również o odpowiedniej filtracji. Ten okap kuchenny został wyposażony w dwa aluminiowe filtry tłuszczowe, które skutecznie zatrzymują drobinki tłuszczu. Rezultat jest taki, że wszystkie powierzchnie w kuchni są czystsze. Za największą zaletę konsumenci podają atrakcyjną cenę. Wskazują także, że ładnie się on prezentuje i cicho pracuje.

 

 

 

 

Amica OKC623S

 

Jeśli poszukujesz najlepsze okapy kuchenne Amica do kuchni w stylu nowoczesnym to powinieneś się przyglądnąć modelowi Amica OKC623S. Sprzęt jest wykończony szkłem w czarnym kolorze. Urządzenie ma wysokość 94,5 cm, szerokość 60 i głębokość 33 cm. Może ono pracować w tybie pochłaniacza i wyciągu. Jego moc wynosi 160 W. Dodatkowo w okapie wbudowane zostały dwie halogenowe żarówki, każda o mocy 20 W.

Natomiast maksymalny poziom hałasu, jaki sprzęt generuje wynosi 64 dB (minimalny wynosi 52 dB). Amica OKC623S został wyposażony w regulację prędkości. Możemy ją łatwo dostosować do naszych potrzeb za pomocą przycisków. Do wyboru mamy trzy prędkości. Sercem każdego okapu kuchennego jest filtr. W tym modelu został zastosowany aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy, który nie tylko skutecznie usuwa drobinki tłuszczu z powietrza zapobiegając tym samym jego osadzaniu się na meblach, ścianach i innych powierzchniach.

Został on tak skonstruowany, że po jego zabrudzeniu możemy go wyjąć i umyć pod bieżącą wodą. Po oczyszczeniu filtr nadaje się do ponownego użycia. Osoby, które zakupiły ten produkt podają, że jest on łatwy w obsłudze, ładnie się prezentuje, a co najważniejsze łatwo się czyści.

 

 

Jak wybrać okap kuchenny Amica?

 

Kuchnia to pomieszczenie, które niestety wymaga wiele pracy. By utrzymać je w odpowiednim stanie często musimy sprzątać i myć szafki. Zdarza nam się także częściej niż w innych pomieszczeniach malować ściany. Jest to związane m.in. z tym, że podczas gotowania generują się różnego rodzaju tłuszcze i inne opary, które osadzają się na wszystkich powierzchniach. Lekarstwem na ten problem mogą być dobrej jakości okapy kuchenne. Jednak wśród wielu różnych modeli dostępnych w sklepach, na który się zdecydować? My polecamy urządzenia renomowanych marek. Kupując taki sprzęt możemy być pewni, że urządzenie będzie działać poprawnie przez wiele lat. Jeśli decydować się na markowe sprzęty, czemu nie wspierać rodzimej produkcji? Do wyboru mamy kilka marek, wśród nich jest Amica.

Amica to polska firma działająca na rynku od 1945 roku, której siedziba mieści się we Wronkach. Od początku swojej działalności związana była z produkcją akcesoriów kuchennych. Obecnie Amica może się pochwalić dużym asortymentem produkowanych sprzętów. Co ważniejsze każdy wyprodukowany produkt jest wyposażony w nowoczesne technologie, które firma nieustannie ulepsza. Także, jeśli przypadną Ci do gustu wyroby Amica będziesz mógł wyposażyć ich sprzętem całą kuchnię. A czym powinny charakteryzować się najlepsze okapy kuchenne Amica w 2024 roku?

Jeśli przymierzasz się do zakupu tego typu sprzętu to przed dokonaniem wyboru powinieneś przeanalizować kilka najważniejszych parametrów, by być zadowolonym ze swojego nowego okapu. Przede wszystkim musisz zdecydować, czy Twój nowy sprzęt będzie działał w trybie pochłaniacza ,czy wyciągu. Pierwszy tryb jest stosowany, gdy opary nie są wyprowadzane na zewnątrz, a urządzenie pracuje w systemie zamkniętym. Natomiast podczas pracy w trybie wyciągu wszystkie zebrane podczas gotowania opary wyprowadzane są na zewnątrz budynku, do przewodu wentylacyjnego.

Gdy w Twoim mieszkaniu kuchnia jest połączona z salonem to zalecamy poszukania okapu generującego jak najmniejszy hałas przy pracy. W przeciwnym wypadku podczas gotowania posiłków będziemy przeszkadzać innym domownikom.

W okapach bardzo ważne są również filtry. Wszystkie okapy kuchenne Amica w dobrej cenie są wyposażone w filtry antytłuszczowe. A jeśli zależy Ci na dodatkowej ochronie możesz poszukać model, w którym można dodatkowo zainstalować filtr węglowy. Ważne jest także, by filtry te były wielokrotnego użytku. Ograniczy to w znaczący sposób koszty eksploatacji maszyny.

Jeśli jesteś gotowy do wybrania swojego własnego okapu Amica to poniżej prezentujemy kilka naszych propozycji, które według nas są warte uwagi.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ