Ranking 3 najlepszych piekarników parowych Samsung w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Piekarnik parowy Samsung – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Piekarniki marki Samsung cieszą się bardzo dużą popularnością, ale który model jest najlepszy? Postanowiliśmy to sprawdzić. W tym celu przeanalizowaliśmy obowiązujące trendy zakupowe oraz opublikowane przez konsumentów opinie. Jak się okazało, najwięcej pochlebnych komentarzy zebrał sprzęt Samsung Dual Cook BQ1VD6T131, którego pojemność wynosi 65 l. Ma on 65 różnych programów pracy ułatwiających pieczenie ciast oraz przygotowywanie potraw. Utrzymanie urządzenia w czystości nie jest trudne, co jest dodatkową zachętą do częstego używania go. Ponieważ wewnątrz piekarnika znajdują się teleskopowe prowadnice, wkładanie blach i naczyń jest bardzo wygodne. Jeśli sprzęt nie do końca przypadł Ci do gustu, nie martw się. W zestawieniu są też inne urządzenia uważane za łatwe w obsłudze i użyteczne. Przykładem jest Samsung Chef Collection NV73J9770RS – model o pojemności równej 73 l, który ma dotykowy, 4,6-calowy wyświetlacz. Ciche domykanie drzwi i system pirolitycznego czyszczenia to podstawowe atuty urządzenia. Ma ono również zabezpieczenie przed dziećmi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model działa w trybie Eco Convection, co oznacza, że zużywa tylko tyle energii, ile faktycznie aktualnie potrzebuje. Chłodne drzwiczki piekarnika, nawet w momencie, kiedy sprzęt się nagrzewa, to duża zaleta zwłaszcza dla osób, które mają małe dzieci. Programy Auto Menu pozwalają łatwo i szybko przygotować ulubione potrawy.

Wady

Brak zapamiętywania ostatniego ustawienia temperatury i trybu pieczenia może być irytujący dla osób, które naraz muszą przygotować kilka potraw w podobny sposób.

Podsumowanie

Modelem można sterować zarówno dotykowo, jak i za pomocą wygodnego pokrętła. Piekarnik nagrzewa się dość szybko, a obsługa urządzenia jest intuicyjna. W zestawie znajduje się wiele przydatnych narzędzi, między innymi naczynie do pieczenia parowego.

Drugi wybór

Zalety

Piekarnikiem można sterować za pomocą prostej w obsłudze aplikacji obsługiwanej poprzez domową sieć Wi-Fi. Technologia czyszczenia pirolitycznego skutecznie spopiela resztki osadzające się na ściankach piekarnika, dzięki czemu można je szybko usunąć i cieszyć się czystym wnętrzem piekarnika.

Wady

Pojemnik na wodę jest wykonany z kruchego tworzywa, trzeba więc uważać w trakcie czyszczenia i użytkowania, by nie pękł i przez to nie stracił szczelności.

Podsumowanie

Automatyczne programy pieczenia są bardzo chętnie użytkowane przez kupujących, ponieważ pozwalają szybko przygotować najpopularniejsze potrawy. Urządzenie jest proste w obsłudze, a jego nowoczesny design pasuje do wnętrz urządzonych w modernistycznym stylu.

Rozważ też

Zalety

Łagodny domyk drzwi sprawia, że zamykają się one bardzo delikatnie, a Ty masz pewność, że nie zniszczą się zbyt szybko pod wpływem gwałtownego zatrzaskiwania. Model został wyposażony w zabezpieczenie przed dziećmi. Precyzyjna kontrola temperatury pozwala przyrządzić idealnie wypieczone potrawy.

Wady

Niestety, model nie został wyposażony w system Dual Cook, co dla niektórych użytkowników stanowi istotną wadę produktu.

Podsumowanie

Piekarnik utrzymuje ciepło przygotowanych potraw, co jest istotną funkcją dla osób, których domownicy zjadają obiad o różnych porach. Sterowanie piekarnikiem odbywa się w sposób elektroniczny i dotykowy. Klasa energetyczna urządzenia to A+. Pojemność piekarnika wynosi 75 l.

 

 

3 najlepszych piekarników parowych Samsung. Opinie w 2024 roku

 

 

1. Piekarnik Samsung BQ1VD6T131 Dual Cook

 

Decydując się na zakup piekarnika parowego, warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który pozwoli na przygotowanie różnorodnych potraw. Takim urządzeniem jest właśnie Samsung Dual Cook BQ1VD6T131. Maszyna pozwala na przygotowanie dwóch dań na raz, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Jest to możliwe dzięki dwóm osobnym komorom.

Dużym atutem prezentowanego modelu są dwa termoobiegi, które gwarantują równomierne pieczenie. Poza tym urządzenie ma pojemność aż 65 l, co pozwala na przygotowanie dużych porcji na wystawne przyjęcia. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i energię elektryczną, co na pewno odbije się pozytywnie na Twoich rachunkach. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, podgrzana może zostać tylko jedna komora. Menu urządzenia ma aż 65 opcji przygotowania potraw, dzięki czemu przyrządzisz dietetyczną wersję ulubionych dań.

Technologia steam twin, która pozwala na przyszykowanie zdrowej wersji ulubionych dań, przypadła do gustu konsumentom. Z kolei funkcja Steam Add nawilża potrawy w czasie pieczenia, co minimalizuje ryzyko przesuszenia ich. Opinie użytkowników o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu klientów doceniło wysokiej jakości konstrukcję oraz wydajną pracę maszyny.

Samsung Dual Cook BQ1VD6T131 to sprzęt o pojemności 65 l. Jego wymiary są równe: 59,5 cm x 59,5 cm x 57,5 cm. To dobry piekarnik parowy Samsung do 2200 zł.

 

Zalety

Możliwość podgrzania jednej komory: Nie musimy rozgrzewać całego urządzenia, aby upiec ciasto lub przyrządzić obiad. Model daje możliwość podgrzania tylko jednej komory.

Funkcja Steam Add: Za sprawą funkcji Steam Add można zapobiec nadmiernemu wysuszeniu dania. Potrawa jest nawilżana podczas pieczenia.

65 programów pracy: Piekarnik ma 65 różnych programów pracy, w tym 40 standardowych oraz 25 trybów Steam Add.

Łatwe mycie: Mycie sprzętu nie jest trudne. Wystarczy napełnić pojemnik na wodę, ustawić opcję czyszczenia parą i odczekać 25 minut. Rozmiękczone resztki jedzenia można potem zetrzeć ściereczką.

Teleskopowe prowadnice: Urządzenie wyposażono w teleskopowe prowadnice. Ponieważ można je wysuwać, wkładanie blachy do rozgrzanego piekarnika jest bardzo proste.

 

Wady

Brak funkcji rozmrażania: Sprzęt nie ma funkcji, która umożliwiłaby szybkie rozmrożenie żywności wyjętej z zamrażarki.

 

 

 

 

2. Piekarnik Samsung Chef Collection NV73J9770RS

 

Samsung Chef Collection NV73J9770RS to urządzenie, które na pewno spodoba się osobom lubiącym piec ciasta. Jego pojemność wynosi 73 l, a całkowite wymiary to: wysokość – 59,5 cm, szerokość – 59,5 cm oraz głębokość – 56,6 cm. Nie musimy się obawiać przypalenia wypieku czy potrawy, bo prezentowany model ma przydatną funkcję kontroli temperatury.

Piekarnikiem steruje się elektronicznie, przy pomocy dotykowego wyświetlacza o przekątnej 4,6 cala. Bez trudu ustawimy czas pieczenia, optymalną temperaturę oraz właściwy tryb pracy. Drzwi domykają się płynnie i bez głośnego trzaskania. Wewnątrz urządzenia znajdują się wysuwane prowadnice, które pozostają stabilne, nawet gdy do środka wkładamy ciężkie naczynie.

Jak wynika z opinii wydawanych przez posiadaczy sprzętu, jest on łatwy w obsłudze. Piekarnik ma bardzo dużą pojemność, dlatego jest polecany większym rodzinom. Zabezpieczenie przed dziećmi daje pewność, że podczas zabawy w kuchni maluchy nie włączą samodzielnie urządzenia.
Piekarnik Samsung Chef Collection NV73J9770RS ma 4,6 calowy, dotykowy wyświetlacz. Całkowite wymiary sprzętu to: 59,5 cm x 59,5 cm x 56,6 cm, a jego pojemność wynosi 73 l.

 

Zalety

Termosonda: Sprzęt został wyposażony w termosondę, która umożliwia precyzyjne kontrolowanie temperatury potrawy i to bez otwierania drzwi. Przyda się ona m.in. w czasie pieczenia mięs.

Ciche domykanie drzwi: Zamykaniu drzwi nie towarzyszy duży hałas, co wynika z zastosowania specjalnych zawiasów.

Bardzo duża pojemność: To piekarnik o bardzo dużej pojemności, który umożliwia przygotowanie dwóch potraw lub ciast jednocześnie.

System pirolitycznego czyszczenia: Z uwagi na system pirolitycznego czyszczenia utrzymanie wnętrza piekarnika w czystości nie jest trudne.

 

Wady

Piszczące prowadnice: Jak zauważyło wielu kupujących, prowadnice piszczą w czasie wysuwania i wsuwania, zwłaszcza po ustawieniu ciężkiego naczynia.

 

 

 

 

3. Piekarnik elektryczny Samsung Chef Collection NV73J7740RS

 

Przedstawiamy piekarnik Samsung Chef Collection NV73J7740RS o pojemności 73 l, który obsługuje się przy pomocy dotykowego wyświetlacza. Urządzenie daje możliwość przygotowania dwóch dań jednocześnie. W pamięci sprzętu zapisano 40 automatycznych przepisów, w efekcie czego przyrządzenie posiłku czy upieczenie ciasta jest bardzo proste.

Posiadacze urządzenia przekonują, że nadaje się ono zwłaszcza do przygotowywania potraw mięsnych. Specjalny tryb Pro Roasting zapobiega nadmiernemu wysuszeniu dania, gdyż najpierw jest opiekane do 220 st. C, a dopiero później temperatura obniża się do wartości, którą ustawiliśmy. Piekarnik sam się czyści, bo został wyposażony w technologię Vapour Clean.

Jakie są zalety opisanego wyżej piekarnika? Jak wynika z komentarzy kupujących, obsługa sprzętu jest intuicyjna, dlatego wybór ustawień nie trwa zbyt długo. Ponadto urządzenie ma tryb Eco Convection pozwalający na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, a tym samym rachunków.

Sprzęt Samsung Chef Collection NV73J7740RS ma wymiary: 59,5 cm x 59,5 cm x 56,6 cm. Pojemność piekarnika wynosi 73 l.

 

Zalety

Kilka przydatnych funkcji: Urządzenie ma kilka ciekawych funkcji, które z pewnością wykorzystamy. Mowa tu przede wszystkim o podgrzewaniu talerzy oraz podtrzymywaniu temperatury potrawy, aby zbyt szybko nie wystygła. Co więcej, w pamięci piekarnika zapisano 40 automatycznych przepisów na ciasta i potrawy.

Chłodne drzwi: Drzwi są wykonane z potrójnej szyby, którą od wewnątrz pokryto dodatkowo warstwą odbijającą ciepło. Z tego względu front sprzętu zawsze pozostaje chłodny, co do minimum ogranicza ryzyko poparzenia dłoni. Test piekarników Samsung potwierdził, że drzwi się nie nagrzewają, niezależnie od ustawionej temperatury.

Intuicyjna obsługa: Obsługa sprzętu jest intuicyjna, dobór odpowiedniej temperatury oraz poziomów grzania nie sprawia żadnego problemu. Wielu osobom podoba się to, że piekarnik ma bardzo czuły na dotyk wyświetlacz, który szybko reaguje.

 

Wady

Nie ma funkcji gotowania na parze: Osoby dbające o sylwetkę narzekają na brak opcji gotowania na parze, która umożliwiłaby przyrządzanie dietetycznych potraw.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki piekarnik parowy Samsung wybrać?

 

Jak pokazują wynik badań, dania przyszykowane na parze są znacznie zdrowsze niż te smażone. Jest wiele urządzeń, które pozwalają na szybkie przygotowanie takiego typu potraw. Jednak piekarnik parowy łączy w sobie pracę wielu sprzętów. Z tego powodu, jeśli chcesz zadbać o swoją dietę, a jednocześnie ograniczyć ilość sprzętów w kuchni, polecamy inwestycję w taki produkt. Wiemy jednak, że jego zakup może być dość trudny, bowiem trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, który podpowie Ci, jak kupić najlepsze piekarniki parowe Samsung. Dodatkowo, na końcu artykułu znajdziesz niewielkie zestawienie najlepiej ocenianych modeli.

 

 

Samsung jest znaną koreańską firmą, która zajmuje się branżą AGD oraz produkcją laptopów, telefonów, komputerów, a nawet samochodów. Sprzęty tej marki można kupić na całym świecie, co jest gwarantem ich dużej wydajności i funkcjonalności. Konsumenci podkreślają, że zakupione sprzęty Samsunga są bardzo trwałe, zatem mogą być bezawaryjnie używane przez wiele lat.

Jeśli interesuje Cię najlepszy piekarnik parowy Samsung w 2024 roku, powinieneś zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Warto przede wszystkim zainwestować w model, który posiada dodatkowe funkcje zwiększające wydajność modelu. Ciekawymi opcjami są grill i przypiekanie, gdyż pozwolą na przyszykowanie ulubionych dań, w nieco zdrowszej odsłonie.

Przydatną funkcją jest termoobieg, który gwarantuje utrzymanie jednakowej temperatury w całej komorze. Jest to gwarantem równomiernego pieczenia. Dzięki temu wszystkie składniki zostaną przyrządzone w takim samym stopniu, co pozwoli Ci oszczędzić energię elektryczną oraz czas. W wysokiej jakości sprzętach, jakie chcemy polecić, opcja ta jest dostępna również podczas pieczenia w niskiej temperaturze.

Kwestią, która zasługuje na szczególną uwagę, jest utrzymanie wnętrza urządzenia w czystości. Wiele innowacyjnych maszyn ma możliwość wybrania funkcji autoczyszczenia, która samodzielnie usuwa resztki jedzenia. Jednak najbardziej efektywną opcją jest piroliza. Polega ona na nagrzaniu wnętrza piekarnika do temperatury 500 st. C na okres 2 godzin. Powoduje to stopienie wszystkich resztek organicznych. Ważna jest również powłoka, do której nie przywierają fragmenty jedzenia. Choć czyszczenie maszyny może wydać się prozaiczne, to jest ono bezpośrednio związane z wydajnością pracy urządzenia.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ