Naleśnikarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 03.11.24

 

Smażenie naleśników na zwykłej patelni bywa trudne, dlatego wiele osób decyduje się na zakup naleśnikarki. Jeśli i Ty znalazłeś się tutaj w poszukiwaniu takiego sprzętu, dobrze trafiłeś. Wiemy bowiem czego potrzebują konsumenci i po przeanalizowaniu rynku wyłoniliśmy najlepsze produkty z tego segmentu. Wśród naleśnikarek na szczególną uwagę zasługuje model Severin CM 2198. Jest to solidny sprzęt służący do smażenia naleśników i innych typów placków. Produkt cechuje łatwy system obsługi i atrakcyjny wygląd. Ze względu na zastosowanie specjalnej, nieprzywierającej powłoki, smażenie naleśników na tej naleśnikarce będzie przebiegać bez większych problemów. Jeśli szukasz nieco większej naleśnikarki, raczej z myślą o punkcie gastronomicznym, ciekawą propozycję będzie stanowić Unold 4815. Urządzenie ma nieco większą średnicę i moc. Posiada system regulacji temperatury. Aby bliżej poznać cechy tych i innych produktów, polecamy Ci dalszą część naszego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Naleśnikarka zasilana elektrycznie o mocy 1000 W pozwala na przygotowanie pysznych naleśników o średnicy do 30 cm. Wykonana została z wysokiej jakości materiałów, zapewniających jej trwałość. Specjalna powłoka służy zapobieżeniu przywierania naleśników. Posiada regulację temperatury.

Wady

Za pomocą urządzenia Severin można usmażyć naleśniki o maksymalnej średnicy 30 cm. Z tego powodu nie nadaje się ono do gastronomii.

Podsumowanie

Niemiecka naleśnikarka to produkt idealny. Każdy jej element służy ułatwieniu eksploatowania przez użytkownika - od budowy, po włącznik, czujnik gotowości do pracy, antypoślizgowe nóżki czy zwijacz przewodu. Ma przy tym całkiem dobrą cenę, proporcjonalną do jakości urządzenia.

Drugi wybór

Zalety

Produkt marki Unold ma wysoką moc - 1250 W. Wyposażony jest w nieprzywierającą powłokę, pokrętło regulujące temperaturę oraz diodę wskazującą gotowość do pracy. Można usmażyć na nim naleśniki o średnicy do 33 cm. Producent dołącza do niego drewnianą łopatkę i wałek do rozsmarowywania ciasta.

Wady

Nieliczni użytkownicy stwierdzają, że czas nagrzewania się produktu jest dość długi - wynosi, mimo dużej mocy, około 5 minut.

Podsumowanie

Produkt może sprawdzić się w każdej kuchni - w tym w kuchni profesjonalnej. Jest wygodny w obsłudze i bardzo wytrzymały. Jego wygląd sprawia, że dopasuje się do każdego, kuchennego wnętrza. Jest prosty w przechowywaniu - szczególnie ze względu na kabel, który bez trudu można odłączyć.

Rozważ też

Zalety

Cienkie i pyszne naleśniki można przygotować także dzięki modelowi Clatronic. Urządzenie ma antyadhezyjną powłokę, która zapewnia jego wytrzymałość i odporność na ścieranie. Posiada także termoizolację, która chroni użytkowników przed poparzeniem. Ponadto, naleśnikarkę wyposażono w regulację termostatu i sygnalizator pieczenia.

Wady

Model dysponuje niewielką mocą, co wydłuża czas przygotowania naleśników. Same naleśniki mogą mieć średnicę do 29 cm, co w gastronomii może być niewystarczające. Nie ma powłoki zapobiegającej przywieraniu naleśników, co po pewnym czasie używania może utrudnić ich smażenie.

Podsumowanie

Chociaż nie posiada tylu atutów, co inne produkty na rynku, bez zarzutu spełnia swoją funkcję. Jest przy tym lekka, nie sprawia problemów z przenoszeniem i przechowywaniem. W parze z powyższymi cechami idzie całkiem dobra cena, co wpływa na pozytywny odbiór produktu.

 

 

Najlepsze naleśnikarki w 2024 roku

 

Naleśniki to danie, które kochają dorośli i dzieci. Smażenie ich na patelni często kończy się tym, że naleśnik jest gruby, nierówny, spalony lub co gorsza, nie można go z niej ściągnąć. Dlatego też warto zwrócić uwagę na specjalne urządzenia do smażenia naleśników, crepsów lub placków. Sprawdź nasz ranking najlepszych naleśnikarek i wybierz idealny model do swojej kuchni.

 

Nasze zalecenia

 

Severin CM 2198

 

1.Severin CM 2198Pierwsza propozycja to Severin CM 2198 – domowa patelnia elektryczna do naleśników w kolorze czarnym z łopatką do ciasta i drewnianymi pałeczkami do odwracania naleśników. Jest to łatwa w obsłudze naleśnikarka o średnicy 30 cm i mocy 1000 W. Ta wyjątkowa patelnia elektryczna do smażenia naleśników to doskonały sprzęt, który zastąpi zwykłą patelnię.

To niezwykle praktyczne i łatwe w obsłudze urządzenie, umożliwia szybkie i łatwe smażenie placków, naleśników, omletów lub tortilli. Niemiecka jakość firmy Severin zapewnia o tym, że jest to naprawdę trwałe urządzenie. Nowoczesny design, duża moc i jakość wykonania sprawiają, że jest to najlepsza naleśnikarka dostępna na polskim rynku.

Patelnia pokryta jest specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu. Wielkość modelu umożliwia smażenie naleśników o średnicy do 30 cm, a płynna regulacja temperatury zapobiega przypalaniu ciasta. Urządzenie ma włącznik / wyłącznik z kontrolką zasilania oraz specjalny wskaźnik gotowości do pracy urządzenia.

Aby ułatwić użytkowanie w naleśnikarce zamontowano antypoślizgowe nóżki oraz specjalny zwijacz przewodu. Produkt ceniony jest przez użytkowników za mocną powłokę i łatwość obsługi.

Severin CM 2198 to patelnia elektryczna do przygotowania naleśników, omletów i innych placków. Model ten ma średnicę 30 cm, a jego moc wynosi 1000 W. Urządzenie dostępne jest w kolorze czarnym. Produkt sprzedawany jest w zestawie z łopatką do ciasta i drewnianymi pałeczkami do odwracania naleśników.

 

Zalety

Moc: Urządzenie ma moc 1000 W. Dzięki temu szybko się nagrzewa i skraca pracę związaną ze smażeniem naleśników oraz innych placków.

Powłoka: Model ten jest pokryty specjalną, nieprzywierającą powłoką, za sprawą której smażenie jest łatwiejsze i nie musimy stosować do tego zbyt dużej ilości tłuszczu, a więc kaloryczność placków jest mniejsza.

Praktyczne rozwiązania: Urządzenie ma specjalny wskaźnik gotowości do pracy, posiada antypoślizgowe nóżki, a także zwijacz przewodu. Dzięki temu jego użytkowanie jest dla nas bardziej komfortowe.

Średnica: Naleśnikarki o średnicy 30 cm cieszą się największym powodzeniem. Przerzucanie takich placków nie jest problematyczne. Uzyskany naleśnik jest wystarczająco duży, aby wypełnić go farszem i zamknąć tak, aby nie wyleciał on ze środka.

Regulacja temperatury: Model ten posiada system regulacji pracy, czyli temperatury. W ten sposób możemy przyspieszyć smażenie lub wręcz przeciwnie – piec placki jak najwolniej, aby upiekły się w środku, ale nie spiekły z zewnątrz.

 

 

 

 

Unold 48155

 

2.Unold 48155Druga propozycja to gastronomiczna naleśnikarka Unold 4815 – urządzenie o mocy 1250 W. Pozwala przygotować naleśniki o średnicy do 33 cm. Naleśnikarka pokryta jest nieprzywierającą powłoką, a więc możemy zapomnieć o zdrapywaniu ciasta naleśnikowego z patelni. Specjalne pokrętło regulacji temperatury, a do tego dioda informująca o gotowości urządzenia sprawia, że jest to jedna z najlepszych pozycji, jakie dostępne są na polskim rynku.

W zestawie znajdziemy również wałek do rozsmarowywania ciasta i drewnianą łopatkę do przewracania naleśników. Czarna obudowa z tworzywa sztucznego sprawia, że jest to bardzo klasyczna propozycja, która świetnie sprawdzi się w każdej kuchni, nawet tej profesjonalnej.

Urządzenie posiada wygodny regulator temperatury oraz kontrolkę smażenia. Ze względu na możliwość odłączenia przewodu, przechowywanie sprzętu jest dużo łatwiejsze. Warto też wspomnieć, że opinie o naleśnikarkach i innych sprzętach kuchennych firmy Unold są bardzo pozytywne.

Model Unold 48155 jest ceniony nie tylko za dużą moc, dzięki czemu szybko usmażymy naleśniki, ale również dodatkowe wyposażenie i nieprzywierającą powłokę.

Gastronomiczna naleśnikarka Unold 4815 ma moc 1250 W. Jej średnica wynosi 33 cm. Pozwala na szybkie przygotowanie sporej wielkości naleśników, które będą przy tym bardzo cienkie.

 

Zalety

Wyposażenie: Model też sprzedawany jest w zestawie z wałkiem do rozsmarowywania ciasta i pałeczkami do przewracania naleśników. Specjalny wałek pozwala nam na uzyskanie cienkich placków o dużej średnicy.

Pokrętło regulacji: Urządzenie jest wyposażone w pokrętło do regulacji temperatury. Bez problemu dostosujemy je do naszych potrzeb.

Powłoka: Za sprawą nieprzywierającej powłoki smażenie placków jest łatwiejsze, a do tego nie wymaga użycia dużej ilości niezdrowego tłuszczu.

Praktyczne rozwiązania: Prezentowana naleśnikarka posiada kontrolkę smażenia. Ma odłączany przewód, a więc jest łatwa w przechowywaniu. Poza tym posiada też antypoślizgowe nóżki.

Wykonanie: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że sprzęt ten jest bardzo solidny.

 

Wady

Wielkość: Ze względu na średnicę 33 cm i sporą obudowę zewnętrzną, jest to dość duże urządzenie, którego przechowywanie może okazać się problematyczne.

 

 

 

 

Clatronic CM 3372

 

3.Clatronic CM 3372Nasza trzecia propozycja pochodzi od znanego producenta małego AGD – Clatronic. Model CM 3372 to kolejna warta uwagi maszyna. Ta dobra i tania naleśnikarka pozwala na szybkie i proste przygotowanie naprawdę cienkich naleśników o średnicy 29 cm. Z powłoką antyadhezyjną. Jak zauważyli użytkownicy jest bardzo odporna na ścieranie i zarysowania. Urządzenie ma stopniową regulację termostatu i sygnalizator pieczenia.

Dodatkowym atutem jest trzonek z termoizolacją, który zabezpiecza użytkownika przed poparzeniem. Ze względu na specjalne wcięcie pod spodem, bez problemu schowamy kabel i całe urządzenie bezpiecznie umieścimy w szafce.

Bardzo wygodnym dodatkiem jest przyrząd, który rozprowadza ciasto, przez co nasze naleśniki są pozbawione nierównych rantów i co istotne zawsze będą niezwykle cienkie. Urządzenie ma moc 900 W, a więc jest nieco słabsze niż wcześniej proponowane modele.

Jednak przygotowanie naleśników wydłuża się o zaledwie kilkanaście sekund. Wymiary urządzenia to 325 x 80 x 370 mm, a jego waga wynosi 1,25 kg. Jest więc lekkie i bardzo mobilne.

Clatronic model CM 3372 to dobra naleśnikarka do 100 zł, która pozwala na szybkie przygotowanie naleśników o średnicy 29 cm. Ma wymiary 32,5 cm x 8 cm x 37 cm, a jej moc wynosi 900 W. Produkt sprzedawany jest w zestawie z gadżetami ułatwiającymi smażenie.

 

Zalety

Powłoka: Za sprawą powłoki antyadhezyjnej urządzenie jest odporne na zarysowania i ścieranie. Nie musisz obawiać się, że fragmenty tej powłoki znajdą się w Twoich naleśnikach.

Regulacja: Model ten ma stopniową regulację temperatury – termostat. W ten sposób łatwiej dostosujemy go do naszych potrzeb i stopnia, w jakim chcemy wysmażyć naleśnik.

Sygnalizator pieczenia: Ciekawym, funkcjonalnym dodatkiem jest sygnalizator pieczenia. Informuje nas o tym, że sprzęt jest gotowy do pracy.

Trzonek: Naleśnikarka posiada trzonek z termoizolacją, który skutecznie zabezpiecza nas przed poparzeniem.

 

Wady

Nagrzewanie: Ze względu na nieco mniejszą moc niż nasze pozostałe propozycje, naleśnikarka trochę dłużej się nagrzewa.

 

 

 

 

Ariete 183

 

4.Ariete 183Jeśli kochasz naleśniki i różne placki, na pewno spodoba Ci się również nasza trzecia propozycja, czyli automatyczna naleśnikarka Ariete 183/ o średnicy 30 cm. Jest to idealne urządzenie, które pozwoli przygotować cienkie naleśniki, ale również tortille, czy omlety. Model ten jest łatwy w obsłudze, a więc bez problemu obsłuży je nawet mały kucharz.

Zaleta tego sprzętu to oczywiście nieprzewiercająca powłoka oraz termostat. Do zestawu dołączono drewnianą szpachelkę oraz łopatkę. Te dwa niepozorne dodatki pozwalają dokładnie rozsmarować ciasto na urządzeniu, dzięki czemu naleśniki są jeszcze cieńsze.

Nie można też zapomnieć o wygodnej lampce sygnalizacyjnej, która włącza się po osiągnięciu optymalnej temperatury. Bardzo przydatny jest także schowek na przewód – przechowywanie urządzenia będzie jeszcze prostsze. Warto też wspomnieć o wielu pozytywnych opiniach użytkowników, którzy doceniają wysoką jakość wykonania produktu, a także niezwykłą trwałość powłoki.

Jeśli będziemy używać sprzętu zgodnie z zalecaniami producenta, na pewno będzie nam służyć przez długi czas, co z całą pewnością ucieszy wszystkich smakoszy naleśników.

Naleśnikarka Ariete 183 o średnicy 30 cm to urządzenie, które jest funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Model ten ma moc 1000 W.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Jak zauważają konsumenci jest to produkt bardzo łatwy w obsłudze, z którym poradzą sobie nawet dzieci.

Nieprzywierająca powłoka: Za sprawą nieprzywierającej powłoki smażenie placków staje się łatwiejsze, a my nie musimy walczyć z ciastem, które przywarło do patelni.

Wyposażenie: Model ten sprzedawany jest w zestawie z łopatką i drewnianą szpachelką do rozsmarowywania ciasta. W ten sposób łatwiej rozsmarujemy ciasto uzyskując bardzo cienkie naleśniki.

 

Wady

Cena: Biorąc pod uwagę wielkość sprzętu, a także jego moc, jest to jedna z droższych propozycji.

 

 

 

 

Camry CR 3034

 

5.Camry CR 3034Nasz ranking naleśnikarek zamyka model Camry CR 3034. Jest to kolejna ciekawa propozycja wykonana z nieprzywierającego materiału. Urządzenie to jest najmniejszym modelem w naszym zestawieniu, a jego średnica wynosi 28cm. Dzięki czemu zajmuje trochę mniej miejsca, co jest ogromną zaletą w małej kuchni.

Poza tym jeśli lubisz mniejsze naleśniki – to idealna propozycja do Twojej kuchni. Sprzęt ten ma płynną regulację temperatury, co umożliwia usmażenie idealnych placków, bez przypalonych boków. W zestawie znajdziemy wygodne akcesoria z drewna, które nie porysują powłoki patelni. Specjalna szpatułka rozprowadzania ciasta sprawi, że nasze naleśniki będą jeszcze cieńsze i idealnie proste.

Natomiast drewniana łopatka pozwoli na wygodne przewrócenie ciasta. Urządzenie ma też antypoślizgowe nóżki, więc może bez obaw stanąć nawet na bardzo śliskim blacie. Camry to znana w Polsce i w UE marka AGD, która oferuje produkt wysokiej jakości.

Model ten charakteryzuje nowoczesne wzornictwo, dbałość o jakość oraz trwałość. Sprzęt ceniony jest również za bardzo atrakcyjną cenę – ok. 75 zł.

Camry CR 3034 to model wykonany z nieprzywierającego materiału. Jego średnica wynosi 28 cm. Moc urządzenia to 1050 W. Sprzęt zajmuje niewiele miejsca, a więc jest odpowiedni do małej kuchni.

 

Zalety

Płynna regulacja temperatury: W przyrządzie tym łatwo dostosujemy temperaturę tak, aby uzyskać idealne placki, dokładnie usmażone z każdej strony, ale nie przypalone.

Szpatułka: Dzięki specjalnej szpatułce, którą znajdziemy w zestawie, rozprowadzanie masy naleśnikowej jest łatwiejsze, a nasze placki będą cieńsze.

Cena: Niewątpliwą zaletą produktu jest jego niska cena.

 

Wady

Średnica: W przypadku mniejszych naleśników trudniej jest włożyć do środka więcej farszu i odpowiednio zamknąć.

Niskie ranty: Ponieważ naleśnikarka ma niskie ranty, należy z uwagą przygotowywać ciasto, aby nie było zbyt wodniste.

 

 

 

 

Kaką naleśnikarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Naleśniki to jedno z najprostszych oraz najszybszych do wykonania dań. Do ich przygotowania wystarczy tylko kilka szklanek mąki pszennej, woda, mleko, jaja i szczypta soli. Dowolność farszu sprawia, że jest to danie, które zasmakuje każdemu. Te proste placki mogą być podawane jako naleśniki wytrawne – z mięsem i warzywami oraz na słodko, nafaszerowane dżemem lub słodkim serkiem. Przygotowanie ciasta jest banalnie proste, jednak samo smażenie może już sprawić problemy. Naleśniki często przywierają do patelni, przez co zamiast miękkiego ciasta, uzyskujemy przypieczony, a czasem nawet spalony placek. Jednak producenci AGD przyszli na ratunek wszystkim kochającym naleśniki, ale nielubiącym ich smażenia.

W ten sposób powstały naleśnikarki – drobne AGD, które ułatwi cały proces przygotowywania tego pysznego dania. Dla wszystkich miłośników naleśników, przedstawiamy poradnik, który podpowie, jaką naleśnikarkę wybrać.

 

 

Rodzaje naleśnikarek:

W sklepach dostępnych jest coraz więcej modeli naleśnikarek. Należy jednak zwrócić uwagę na ich przeznaczenie – jedne z nich są bardziej uniwersalne, inne natomiast dedykowane do dużych lokali gastronomicznych, takich jak restauracje czy budki z deserami. Cena modeli domowych będzie zdecydowanie niższa od tych profesjonalnych. Naleśnikarki dzielimy również ze względu na sposób zasilania. Możemy wyróżnić modele:

Elektryczne – są najbardziej popularne. Dzięki specjalnej izolacji, ciepło rozprowadza się tylko na ich powierzchni, a więc są niezwykle wydajne. Wyposażone są w gumowe antypoślizgowe zabezpieczenia, zapobiegające przesuwaniu się sprzętu po powierzchni blatu. Napięcie w naleśnikarkach elektrycznych najczęściej wynosi 230 V. Pozwala to na pracę przy bardzo wysokiej temperaturze i szybkie usmażenie ciasta. Do zestawu zwykle dołączona jest drewniana łopatka do nabierania odpowiedniej ilości ciasta. Ułatwia ona również równomierne rozprowadzanie go na płycie grzewczej. Naleśnikarki elektryczne występują w dwóch wariantach: z jedną płytą grzewczą – idealnie nadadzą się do użytku domowego lub w małych knajpach. Inny typ to model z dwoma płytami grzewczymi – przeznaczony dla większych restauracji czy barów.

Gazowe – takie naleśnikarki zasilane są za pomocą gazu ziemnego. Do każdego modelu dołączone są specjalne dysze gazowe do gazu typu propan butan lub/i gazu ziemnego. Jest to sprzęt zdecydowanie bardziej profesjonalny, o wydłużonym czasie eksploatacji. Jest on dedykowany głównie do restauracji, barów czy innych lokali nastawionych na obsługę dużej liczby gości. Do zestawu zazwyczaj dołączona jest specjalna szpatułka, dzięki której zawsze nabierzesz odpowiednią ilość ciasta, a jej kształt pozwoli na idealne rozprowadzenie go na płycie. Naleśnikarki są dostępne w różnych rozmiarach – mają różną średnicę, oraz liczbę płyt grzewczych. Oprócz dwupłytowych, znajdziesz nawet takie o czterech płytach grzewczych, co świetnie sprawdzi się w lokalach gastronomicznych.

 

Moc

Jest to ważny parametr każdej naleśnikarki. Zazwyczaj moc takiego sprzętu wynosi około 900 W, co pozwala na szybkie i równomierne usmażenie ciasta. Niektóre modele posiadają specjalny termostat, dzięki któremu możemy kontrolować temperaturę płyt grzewczych. Naleśnikarki gazowe mają większą moc – nawet 1000 W, dzięki czemu ułatwią one pracę w kuchni w restauracji.

 

Pokrycie płyty grzewczej

Płyty grzewcze w naleśnikarkach wykonane mogą być z emalii lub żeliwa. Emaliowana powierzchnia jest zdecydowanie tańsza oraz lżejsza od tej żeliwnej. Te drugie natomiast są bardzo wytrzymałe, więc zapewnią nam wieloletnią eksploatację.

 

Regulacja pracy i system obsługi

Każda z naleśnikarek posiada specjalne pokrętło, bądź klawiaturę z wyświetlaczem do regulacji temperatury oraz wybierania funkcji. Jest to niezbędny element każdego modelu, dlatego warto sprawdzić czy dany wyświetlacz jest czytelny. Niektóre urządzenia zostały wyposażony w dodatkowy timer, który informuje nas, kiedy płyta grzewcza dostatecznie się nagrzeje.

 

Obudowa

Obudowa naleśnikarek może być wykonana z różnych materiałów. Najczęściej spotykane są te plastikowe, bądź ze stali nierdzewnej. Najważniejszą zaletą plastikowych modeli jest ich cena. Z drugiej strony, taki plastik ma tendencję to topnienia, przez co po dłuższej eksploatacji, urządzenie może wyglądać nieestetycznie. Natomiast droższe modele, z obudową ze stali nierdzewnej, to inwestycja na wiele lat. Taki materiał jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwy w czyszczeniu.

Zabezpieczenia

Niektóre modele naleśnikarek posiadają specjalne silikonowe nóżki. Takie rozwiązanie ma chronić powierzchnię blatu przed zarysowaniem, jak również zapobiegać ewentualnemu przesuwaniu się urządzenia. Gumowe elementy są też bardzo proste w czyszczeniu.

 

Jaka naleśnikarka jest najlepsza?

Wybór idealnej naleśnikarki to sprawa indywidualna, zależna od naszych oczekiwań. Jeśli ma być to sprzęt do użytku domowego, polecamy modele elektryczne z jedną płytą grzewczą. Będą one lekkie, łatwe w przenoszeniu, a przede wszystkim pozwolą na usmażenie idealnych naleśników dla całej rodziny. Naleśnikarki gazowe, a szczególnie te wielopłytowe, dedykowane są do lokali gastronomicznych. Ich moc oraz średnica płyt grzewczych przyspieszy pracę w kuchni.

 

Naleśnikarki w dobrych cenach

Najtańsze naleśnikarki to z pewnością te elektryczne. Ich cena zaczyna się od około 120 złotych. Na rynku dostępne są również droższe modele, o większej mocy i oryginalnym designie. Za taki sprzęt zapłacimy 300 – 500 złotych. Najdroższe naleśnikarki to takie, które mają zasilanie gazowe. Jednopłytowe modele kosztują około 400 złotych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ