Opinie o DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie daje możliwość przygotowania 10 rodzajów kaw. To nie tylko espresso czy cappuccino, ale i np. long, flat white oraz espresso lungo. Sprzęt ma wbudowany młynek do kawy z 13-stopniową regulacją mielenia ziaren, w efekcie czego możemy dobrać moc napoju do swoich preferencji. To element wykonany ze stali, który nie jest hałaśliwy.

 

Najważniejsze wady:

Analizując opinie o DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B, można wywnioskować, że taca, na której ustawia się kubki jest podatna na zarysowania. Chcąc zaparzyć kawę, należy ostrożnie podstawiać filiżanki. Niektórzy konsumenci dodatkowo zabezpieczają dno filiżanek.

 

Werdykt: 9.2/10

To bardzo popularny ekspres do kawy, gdyż pozwala na szybkie zaparzenie aromatycznego napoju, jak z kawiarni. Jego obsługa jest intuicyjna, w dodatku konsumentom bardzo podoba się duży wybór kaw. Cena DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B jest uznawana za niewygórowaną. To solidny model wyposażony w praktyczne rozwiązania.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nowoczesny system grzewczy

Sprzęt jest wyposażony w nowoczesny system grzewczy. Składają się na niego dwa termobloki, jeden odpowiada za przygotowywanie kawy w optymalnej temperaturze, a drugi za podgrzewanie mleka do spieniania. To oznacza, że możemy szybko zaparzyć cappuccino czy inny napój z mleczną pianką bez potrzeby czekania, aż układ grzewczy się schłodzi. Jak zauważyli konsumenci, system termobloków pracuje bardzo cicho i efektywnie.

Wytrzymały młynek

Ekspres został doceniony za wytrzymały młynek do mielenia ziaren. Jest on wykonany ze stali i działa równie cicho, jak model ceramiczny. Wspomniany element nie ma negatywnego wpływu na smak i aromat napoju, jest za to bardzo trwały. Młynek ze stali wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zgniata on ziarna kawy z odpowiednią siłą i nie powstaje przy tym pył, dlatego pijąc napój nie czujemy gorzkiego posmaku. Specjaliści przeprowadzili test DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B, który wykazał, że młynek poradzi sobie z rozdrobnieniem nawet niewielkich gałązek, jeśli te przypadkowo znajdą się w opakowaniu z kawą.

 

System spieniania mleka LatteCrema

To, co wyróżnia urządzenie to nowoczesny system spieniania mleka LatteCrema. Ma on 3-stopniową regulację puszystości pianki, więc jej konsystencję możemy właściwie dopasować do rodzaju przygotowywanego napoju. Pianka ma odpowiednią temperaturę (60 – 65 st. C) i długo się utrzymuje, nie opada zaraz po przelaniu do filiżanki. Ekspres bez wątpienia przypadnie do gustu osobom, które najbardziej lubią pić latte macchiato czy caffe latte. Podczas spieniania mleka system wykorzystuje tylko taką jego ilość, jaka jest potrzebna do uzyskania pianki. Niewykorzystana część zostaje w dzbanku, który możemy umieścić w lodówce. Jest on też przystosowany do mycia w zmywarce.

 

Regulowana wysokość adaptera

Sprzęt jest uznawany za praktyczny, a wpływa na to m.in. możliwość przygotowania dwóch filiżanek espresso jednocześnie. To przydatna opcja, zwłaszcza gdy zaprosiliśmy do siebie gości. Ponadto ekspres ma regulowaną wysokość adaptera do kawy, można zmieniać ją w zakresie od 84 mm do 135 mm. Z tego względu nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaparzyć napój w swoim ulubionym, wysokim kubku. Za sprawą regulacji adaptera mamy też pewność, że podczas przelewania do naczynia kawa nie będzie rozpryskiwać na boki.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ