Opinie o Krups EA8160 

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie ma 3-stopniową regulację stopnia zmielenia ziaren, w efekcie czego możemy przyrządzić taką kawę, która w pełni odpowiada naszym preferencjom. Konsumenci, którzy zgodzili się na test Krups EA8160 uważają, że jest to bardzo łatwy w obsłudze ekspres. Wyposażono go w graficzny wyświetlacz LCD, dlatego nawet osoby, które do tej pory nie używały podobnych sprzętów, szybko przygotują kawę.

 

Najważniejsze wady:

Wbudowany młynek do mielenia ziaren generuje stosunkowo duży hałas. Chcąc przygotować kawę wcześnie rano, musimy liczyć się z tym, że możemy niechcący obudzić pozostałych domowników. Potwierdziły to szczegółowo przeanalizowane opinie o Krups EA8160.

 

Werdykt: 9.4/10

Nie jest to idealny ekspres do kawy, ale osoby, które go kupiły, są zadowolone z podjętej decyzji. Jest on nie tylko łatwy w obsłudze, ale i elegancki, ładnie prezentuje się na kuchennym blacie. Poza tym sprzęt ma kompaktowe wymiary: 24,5 cm x 36,5 cm x 33 cm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Thermoblock i inne praktyczne rozwiązania

Urządzenie jest wyposażone w Thermoblock. To system grzewczy, za sprawą którego kawa ma zawsze odpowiednią temperaturę, nawet jeśli jest to pierwsza przygotowana filiżanka zaraz po włączeniu sprzętu. Na uwagę zasługuje też innowacyjny system Auto-Cappuccino/Caffe Latte, pozwalający na szybkie przygotowanie mlecznej pianki o właściwej konsystencji. Automatyczny program czyszczenia i odkamieniania sprawia, że ekspres zawsze jest gotowy do zaparzenia kolejnej kawy. W pamięci urządzenia możemy zapisać dwa przepisy na swoje ulubione napoje, aby czas ich przygotowania był krótszy. To funkcja ‘Ulubiona’, która bardzo przypadła do gustu konsumentom. Ponadto sprzęt automatycznie się wyłącza po dłuższym czasie bezczynności, więc nie ma ryzyka, że będzie stał włączony przez kilka godzin. Jeśli weźmiemy to wszystko pod uwagę, cena Krups EA8160 nie powinna wydawać się wygórowana. Większość kupujących przekonuje, że nie jest to bardzo drogi ekspres.

Wybór wielkości kawy

Sami decydujemy o tym, jak dużą kawę zaparzymy. Może to być mała porcja espresso (20 ml) lub nawet 220 ml pobudzającego napoju. Duże znaczenie ma także automatyczny system regulacji grubości mielenia ziaren. To, jak drobne one będą ma istotny wpływ na smak kawy. Nie powinniśmy narzekać, że napój jest bardzo gorzki, wodnisty za mocny lub słaby. Funkcja zmiany stopnia zmielenia ziaren pozwala na eksperymentowanie i przekonanie się, jaka kawa smakuje nam najbardziej.

 

Wyjmowany pojemnik na wodę

Pojemnik na wodę ma dużą pojemność (1,7 l), dlatego nie musimy go kilka razy napełniać, chcąc przygotować więcej niż jedną czy dwie filiżanki kawy. Ponieważ jest on wyjmowany, utrzymanie go w czystości nie stanowi problemu. Możemy starannie wyczyścić ścianki i dno z osadu, a tym samym zyskać pewność, że kawa za każdym razem będzie równie dobra i aromatyczna.

 

Możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy

Kupującym bardzo spodobało się to, że ekspres został wyposażony nie w jeden, ale dwa dozowniki. To oznacza, że w tym samym czasie możemy przygotować dwie filiżanki kawy, zyskać chwilę dla siebie i dłużej cieszyć się smakiem swojego ulubionego napoju. Podwójny dozownik to bardzo praktyczne rozwiązanie, przydające się w wielu sytuacjach. Jest on doceniany zarówno przez większe rodziny, jak i osoby, które często zapraszają do siebie gości.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ