Opinie o Krups Roma EA8108

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Ekspres do kawy z młynkiem ma dużą moc wynoszącą dokładnie 1450 W. To gwarantuje efektywność pracy. Młynek jest wykonany z wysokiej jakości stali wykazującej odporność na zniekształcenia. Z uwagi na to, że model ma automatyczny program czyszczenia i odkamieniania, jego pielęgnacja nie jest niczym uciążliwym.

 

Najważniejsze wady:

W urządzeniu nie ma możliwości regulowania wysokości dyszy i podstawki pod filiżankę. W związku z tym przygotowanie napoju w wysokim kubku bywa niekiedy trudne, a nawet niemożliwe.

 

Werdykt: 9.6/10

Prezentowane w Internecie opinie Krups Roma EA8108 wskazują, że sprzęt podoba się większości osób, które zdecydowały się w niego zainwestować. Ekspres do kawy ma dobrej jakości wyświetlacz, który umożliwia łatwe wybieranie ustawień. W pojemniku mieści się do 260 g kawy, użytkownik może wybrać grubość jej zmielenia.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wykorzystane technologie

W sprzęcie wykorzystano nowoczesne technologie tak, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z niego. Na uwagę zasługuje system Quattro Force, który optymalizuje cały proces parzenia kawy tak, aby ekspres działał możliwie najbardziej wydajnie, a przygotowanie pysznego napoju nie zajmowało dużo czasu. Prezentowany model ma też funkcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania. W rezultacie w środku urządzenia nie ma osadu, a kiedy się on pojawi, jest skutecznie usuwany. Ekspres do kawy wykorzystuje też system grzewczy Thermoblock. Stanowi on gwarancję przygotowania napoju w odpowiedniej temperaturze, niezależnie od tego, czy sprzęt został dopiero włączony, czy może przygotowujemy którąś kawę z kolei.

Wysokiej jakości młynek 

Test Krups Roma EA8108 i jego pozytywne wyniki stanowią potwierdzenie, że jakość wykonania młynka jest bardzo dobra. Jest on zrobiony ze stali, która nie zmienia swojego kształtu. Wspomniany materiał jest też odporny na korozję. Dodatkowym atutem jest to, że użytkownik może regulować grubość mielenia ziaren (3 stopnie: ristretto, espresso i pozostałe kawy). Młynek ma w zestawie szczelny pojemnik, do którego mieści się ok. 260 g kawy. Z uwagi na to, że zbiornik ma odpowiednią konstrukcję i jest wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, możemy być pewni, że znajdujące się w środku ziarna zachowają swój początkowy smak i aromat. Pojemnik jest na tyle duży, że nie trzeba zbyt szybko go uzupełniać. Pojemnik na fusy również jest dość spory, producent zaleca, aby opróżniać go po przygotowaniu ok. 9 kaw.

 

Możliwość ustawienia wielkości kawy

Użytkownikom podoba się to, że można ustawiać wielkość parzonej kawy. Objętość napoju może wynosić od 20 ml do 220 ml, w zależności od aktualnych potrzeb. Wybieranie tych ustawień następuje poprzez panel sterowania znajdujący się w widocznym miejscu na obudowie. Jego obsługa jest intuicyjna. Z poziomu panelu możemy też wybrać, czy przygotowujemy zwykłą czarną kawę, latte macchiato czy inny napój. Warto dodać, że model ma dwie dysze, więc można zaparzyć dwa napoje jednocześnie.

 

Spieniacz do mleka

Niektórym osobom wydaje się, że cena Krups Roma EA8108 jest nieco wysoka, nie można zapominać jednak o tym, że ekspres do kawy ma wszystkie funkcje potrzebne do tego, aby przygotować idealną w smaku i dostosowaną do gustu każdego użytkownika kawę. Model ma spieniacz do mleka, który pozwala zrobić gęstą, jednolitą piankę, tak uwielbianą przez wielu smakoszy.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ