Opinie o Philips LatteGo EP5334/10

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Ekspres nie zajmuje dużo miejsca na blacie, dlatego sprawdzi się również w kuchni o niewielkim metrażu. Jest on łatwy w obsłudze, wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby przygotować kawę. Urządzenie przydaje się także do zaparzenia herbaty, a tym samym jest bardzo praktyczne. Test Philips LatteGo EP5334/10 pozwolił się przekonać, że to solidny model.

 

Najważniejsze wady:

Parzeniu kawy nie towarzyszy duży hałas, jednak nie dotyczy to sytuacji, gdy chcemy przygotować napój z mleczną pianką. Konsumenci uważają, że spieniacz do mleka jest hałaśliwy i wydawane przez niego dźwięki można usłyszeć niemal w całym domu.

 

Werdykt: 9.3/10

Sprzęt ma moc równą 1850 W i wytwarza ciśnienie do 15 barów. Wiele osób uważa, że jest to godny uwagi ekspres do kawy, za pomocą którego można bez problemu przygotować aromatyczny, pobudzający napój. Wymiary urządzenia są równe: 22,1 cm x 34 cm x 43 cm. Ma ono 1,8 l zbiornik na wodę oraz 250 g zbiornik na ziarna kawy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Parzenie kilku rodzajów kawy

Ekspres pozwala na przygotowanie kilku różnych rodzajów kawy, m.in.: espresso, cappuccino oraz latte macchiato. Czytając opinie o Philips LatteGo EP5334/10, można dojść do wniosku, że zaparzenie każdego z tych napojów nie zajmuje dużo czasu, nawet jeśli konieczne jest dodatkowo spienienie mleka. Urządzenie ma wbudowany młynek do kawy dający możliwość zmielenia ziaren bezpośrednio przed ich zaparzeniem. Nie generuje on dużego hałasu, ponadto ma 5-stopniową regulację stopnia rozdrobnienia kawy. Co więcej, sami możemy zdecydować o tym, jaką temperaturę będzie miał napój, dlatego nie będziemy narzekać, że np. jest za gorący i nie możemy go szybko wypić przed wyjściem do pracy. Spienianie mleka nie należy do trudnych czynności, gdyż wystarczy wlać mleko do wbudowanego pojemnika. Ekspres sam pobierze jego odpowiednią ilość, podgrzeje, spieni i przeleje do filiżanki.

Automatyczne czyszczenie i odkamienianie

Możemy mieć pewność, że zaparzona w ekspresie kawa zawsze będzie smakować równie dobrze. Wynika to z funkcji automatycznego czyszczenia oraz odkamieniania. Sprzęt wyposażono w innowacyjny filtr AquaClean, który oczyszcza wodę oraz zapobiega osadzaniu się kamienia. To sprawia, że urządzenie jest bardziej odporne na awarie związane z osadem powstającym na najważniejszych częściach jego budowy. Pojemnik na mleko jest odłączany, można umyć go pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Wyjmowany jest również cały blok zaparzający, więc systematyczne czyszczenie go nie powinno być bardzo uciążliwe.

 

Nieskomplikowana obsługa

Do obsługi urządzenia służą dobrze opisane przyciski, a wybór właściwej funkcji ułatwia dodatkowo duży i czytelny wyświetlacz LCD. Sterowanie ekspresem nie sprawi problemu żadnemu z domowników. Sprzęt ma praktyczną funkcję Memo, dającą możliwość zapisania w jego pamięci temperatury kawy, mocy oraz jej proporcji w stosunku do mleka. Później wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby zaparzyć taki napój, jaki najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Aby przygotować gorącą herbatę, należy podstawić kubek pod dyszę z gorącą wodą. W ten sposób możemy też parzyć zioła, to bardzo wygodne rozwiązanie. Mimo że urządzenie ma kilka istotnych udogodnień i zostało wykonane z wytrzymałych materiałów, nie jest drogie. Według kupujących cena Philips LatteGo EP5334/10 nie jest wygórowana, tym bardziej że jest to model oferowany przez jedną z najbardziej popularnych marek ekspresów.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ