Opinie o Tefal Duetto A705SC85

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Garnki zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia im odporność na zarysowania, wgniecenia, a także korozję. Dno nie odkształci się w wyniku działania wysokiej temperatury, a ponadto równomiernie rozprowadza ciepło. Opinie o Tefal Duetto A705SC85 są pochlebne także ze względu na to, że naczynia mogą być używane na kuchence gazowej, elektrycznej, a nawet indukcyjnej.

 

Najważniejsze wady:

Przed podniesieniem pokrywki należy założyć rękawice kuchenne. Ma ona metalowy uchwyt, który nagrzewa się podczas gotowania, dlatego przez nieuwagę można się poparzyć. Co ciekawe, nie dotyczy to samych garnków, ich uchwyty pozostają chłodne.

 

Werdykt: 9.8/10

Miłośnicy gotowania przekonują, że to najlepszy zestaw garnków przeznaczony do użytku w domu. W jego skład wchodzi 10 elementów, czyli 5 naczyń o pojemności od 1,2 l do 5,9 l (w tym praktyczny rondelek), a także 5 dopasowanych pokrywek z hartowanego szkła. To użyteczny, ale też solidny komplet.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Uniwersalność

Jak pokazała analiza opinii konsumentów oraz test Tefal Duetto A705SC85, atutem zestawu jest uniwersalność. Nawet jeśli postanowimy zmienić kuchenkę, przykładowo z gazowej na indukcję, wciąż będziemy mogli używać tych samych naczyń do gotowania. Każdy garnek ma ferromagnetyczne dno, które równomiernie rozprowadza ciepło. Możemy je także wkładać do piekarnika rozgrzanego do wysokiej temperatury (do 260 st. C, a pokrywki do 170 st. C). Poza tym zestaw jest przystosowany do mycia w zmywarce.


Boczne profile i miarka

Garnki mają boczne profile, a pokrywki specjalne otwory. Takie rozwiązania pozwalają na szybkie odcedzanie makaronu, a także ziemniaków i warzyw bez potrzeby sięgania po durszlak. To bardzo duże ułatwienie, unikamy przy tym przypadkowego poparzenia się parą wodną. Wewnątrz naczyń jest miarka, za sprawą której możemy wlać odpowiednią ilość wody do gotowania.

 

Praktyczność

Jak już zostało wspomniane, w komplecie znajdziemy 5 naczyń do gotowania. Każde z nich ma inną pojemność: 1,2L; 1,9L; 2,7L; 4,7L oraz 5,9L. Ich średnice wynoszą kolejno: 16 cm, 18 cm, 20 cm, 22 cm i 24 cm. Mniejsze garnki przydadzą się do podgrzewania mleka, roztapiania masła, gotowania ryżu czy przygotowywania sosów. Z kolei te większe nadają się do gotowania zup, większej porcji ziemniaków itp. Komplet jest często wybierany na prezent ślubny. Cena Tefal Duetto A705SC85 nie jest wygórowana, choć naczynia są solidne. Wyróżniają się one praktycznością i bez wątpienia przydadzą się w kuchni. Ważne jest to, że garnków nie trzeba myć ręcznie. Bez wątpienia ucieszy to osoby, które mają w domu zmywarkę. Ponieważ utrzymanie zestawu w czystości nie jest trudne, może to być dodatkową zachętą do ich częstszego używania i próbowania nowych przepisów.

 

Utrzymywanie ciepła potrawy

Niekiedy zdarza się, że po przygotowaniu potrawy nie możemy jej od razu zjeść lub podać wszystkim domownikom w tym samym czasie. Mając garnki marki Tefal często nie musimy podgrzewać posiłku przed podaniem, gdyż długo utrzymują optymalną temperaturę dań. Co prawda stalowe naczynia stosunkowo wolno się nagrzewają, ale jednocześnie zapobiegają zbyt szybkiemu stygnięciu jedzenia, co jest ich ważną zaletą.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ