Opinie o Zelmer ZFD2350W

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest łatwe w obsłudze, co potwierdzają pozytywne opinie o Zelmer ZFD2350W. Możemy bez trudu ustawić moc grzania, aby dopasować ją do rodzaju suszonych produktów spożywczych. Suszarka jest wyposażona w przezroczyste sita, co pozwala na stałe kontrolowanie procesu suszenia. Wykonano je z tworzyw sztucznych bez szkodliwych substancji w składzie.

 

Najważniejsze wady:

W czasie czyszczenia suszarki trzeba zachować ostrożność, żeby przez nieuwagę nie zarysować obudowy. Przeprowadzono test Zelmer ZFD2350W, po którym okazało się też, że sprzęt nie ma tak dużej pojemności, jak pozostałe urządzenia w podobnej cenie.

 

Werdykt: 9.5/10

To sprzęt o prostym designie, który można bez trudu dopasować do innych urządzeń i akcesoriów kuchennych. Z jego pomocą szybko wysuszymy zebrane w lesie grzyby, a także jabłka, zioła, marchew czy podobne składniki (można z nich zrobić np. zdrowe chipsy). W komplecie znajdziemy 4 sita, całkowita pojemność suszarki jest równa 11 l.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Intuicyjne sterowanie

Ponieważ najlepsza suszarka do grzybów jest łatwa w obsłudze, model marki Zelmer został wyposażony w panel sterowania z elektronicznym wyświetlaczem. Bez problemu dopasujemy sposób jego działania do indywidualnych potrzeb, w zależności od tego, jakie produkty spożywcze chcemy wysuszyć. Do wyboru mamy dwa poziomy grzania. Co więcej, urządzenie ma timer, dlatego możemy precyzyjnie ustawić godzinę, o której się wyłączy.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Standardowo na suszenie grzybów, owoców, warzyw czy ziół trzeba poświęcić minimum kilka godzin. Mogą pojawić się obawy, że pracujące przez długi czas urządzenie w pewnym momencie zbyt mocno się nagrzeje, co doprowadzi do jego awarii. Mimo że cena Zelmer ZFD2350W jest niska, możemy mieć pewność, że sprzęt będzie niezawodnie działać przez długi czas. Ma on zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcję schładzania grzałki, a więc został dobrze przystosowany do wielogodzinnej pracy. Także timer zapobiega awariom urządzenia, bo po ustawieniu go mamy pewność, że proces suszenia zostanie automatycznie przerwany o danej godzinie.

 

Kompaktowe wymiary 

Suszarka jest niewielka, a tym samym nie zajmuje dużo miejsca na kuchennym blacie. Nie powinniśmy narzekać, że sprzęt utrudnia np. przygotowanie posiłków. Jednocześnie możemy mieć pewność, że nie ograniczy on znacząco wolnej przestrzeni w szafce. Sitka możemy złożyć jedno w drugie, co gwarantuje oszczędność miejsca.

 

Duża moc

Suszarka działa efektywnie, a jej moc jest równa 520 W. Suszenie grzybów i innych składników zajmuje znacznie mniej czasu niż przy pomocy innego, nieco słabszego urządzenia. To oznacza, że szybko przygotujemy nasze leśne zbiory do przechowywania, tak aby się nie zepsuły. Ponieważ w zestawie są 4 sita, możemy poukładać na nich produkty i wysuszyć w tym samym czasie bez potrzeby dzielenia na kilka mniejszych części. Ze względu na to, że do wyboru są dwa poziomy mocy, nie trzeba się martwić, że zamiast powolnego odparowywania wody, doprowadzimy do nadmiernego wysuszenia grzybów (wtedy mogłyby nie nadawać się już do spożycia).

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ