Piece konwekcyjno-parowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Właścicielom punktów gastronomicznych na pewno przyda się dobry piec do podgrzewania dań. Szczególnie polecane są modele konwekcyjno-parowe, gdyż gwarantują szybką pracę, a poza tym wiele sprzętów ma małe gabaryty. Chcąc ułatwić zakupy wszystkim zainteresowanym sporządziliśmy poniższy poradnik, w którym opisaliśmy kilka produktów. Według wielu konsumentów najlepszym piecem jest Hendi 225042, wszechstronny model, w którym szybko przygotujesz dowolne danie. Wnętrze urządzenia zostało wykonane z bardzo wytrzymałego materiału, który dodatkowo łatwo jest utrzymać w czystości. Panel sterowania został dokładnie opisany, więc użytkownik bez trudu wybierze interesującą go funkcję pracy. W środku znajdziesz 2 wentylatory, które zapewniają szybkie rozprzestrzenienie się ciepła. Na drugim miejscu zestawienia umieściliśmy nowoczesny piec konwekcyjno-parowy Unox Cheflux 12xGN1/1. Urządzenie wyposażone jest w manualny, prosty w obsłudze panel sterowania. Dzięki temu nawet osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu sprzętów nie będą miały trudności z zaprogramowaniem pracy modelu. Produkt wykonano z wytrzymałych materiałów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

We wnętrzu znajdziesz termostat elektroniczny, który ułatwia precyzyjne wybranie temperatury. Model ma funkcję nagrzewania wstępnego do 180 st. C. Duża moc (6400 W) zapewnia szybką pracę i efektywne gotowanie. Poza tym cała konstrukcja została wykonana ze stali nierdzewnej, które jest bardzo wytrzymała.

Wady

Ze względu na niewielkie gabaryty (79 cm x 75 cm x 63,5 cm) komora do gotowania też jest mała. Z tego powodu ilość przygotowanych dań jest ograniczona.

Podsumowanie

Stosunek ceny produktu do jakości wykonania jest bardzo atrakcyjny. Do produkcji pieca użyto wytrzymałych i łatwych w czyszczeniu materiałów. We wnętrzu znajdziesz 2 wentylatory z rewersem, które szybko rozprowadzają ciepło.

Drugi wybór

Zalety

Funkcja Dry Plus usuwa wilgotne powietrze z wnętrza piekarnika w czasie gotowania. Pomaga to wzmocnić smak przygotowywanych dań. Opcja Steam Plus pozwala wytworzyć parę w komorze, której temperatura sięga nawet 260 st. C.

Wady

Gabaryty piekarnika są dość duże. Z tego powodu urządzenie najlepiej sprawdzi się w większych lokalach gastronomicznych, w których jest dużo przestrzeni.

Podsumowanie

Choć sprzęt ma kilka wad jego popularność wśród konsumentów jest bardzo duża. Urządzenie zostało wykonane z wytrzymałych materiałów, które chronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Potrójna szyba chroni użytkowników przed poparzeniem.

Rozważ też

Zalety

Produkt gwarantuje równomierne rozłożenie temperatury we wnętrzu piekarnika. Za sprawą wydajnego wentylatora dania są dobrze ugotowane i soczyste. Obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej, która chroni model przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Wady

Choć kompaktowe wymiary są dużą zaletą sprawiają, że model ma niewielką pojemność. Z tego powodu, zalecany jest raczej w niewielkich lokalach gastronomicznych, gdzie na raz gotuje się do 3 dań.

Podsumowanie

Produkt jest prosty w obsłudze, co równoważy jego wady. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie obsługiwały pieca konwekcyjno-parowego nie będą miały trudności z ustawieniem odpowiednich parametrów. Użytkownik może samodzielnie dopasować ilość pary we wnętrzu, tak by przygotowywane dania były jeszcze bardziej soczyste.

 

 

Najlepsze piece konwekcyjno-parowe w 2024 roku

 

Osobom, które poszukują dobrego produktu polecamy lekturę naszego zestawienia. Poniższy ranking pieców konwekcyjno-parowych składa się z opisów 5 produktów, które internauci uznali za najlepsze na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Hendi 225042

 

Model Hendi 225042 to dobry i tani piec konwekcyjno-parowy, który dobrze sprawdzi się w lokalach gastronomicznych. Za sprawą niewielkich wymiarów (79 cm x 75 cm x 63,5 cm) sprzęt bez trudu zmieści się na małej przestrzeni.

Moc modelu to aż 6400 W, co zapewnia szybką i wydajną pracę. Produkt nagrzewa się w kilka minut, a następnie wysoka temperatura jest rozprowadzana przy pomocy 2 wentylatorów. Zarówno obudowa, jak i wnętrze zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który dodatkowo bez trudu wyczyścisz. Dlatego masz pewność, że we wnętrzu pieca nie będą rozwijały się bakterie czy pleśń.

Przeszklone drzwi dają Ci pełną kontrolę nad daniem. Dużym atutem modelu jest 10-stopniowe sterowanie elektroniczne. Przy pomocy termostatu elektrycznego precyzyjnie ustawisz temperaturę we wnętrzu (jej zakres regulacji to od 50 st. C do 270 st. C). Liczna grupa konsumentów w swoich opiniach wyraziła zadowolenie z prezentowanego pieca. Najczęściej chwalona jest niska cena i prosta obsługa.

Hendi 225042 to bardzo dobry piec konwekcyjno-parowy do 7000 zł o wymiarach: długość – 79 cm, szerokość – 75 cm i wysokość – 63,5 cm. Moc urządzenia wynosi 6,3 kW.

 

Zalety

Funkcja nawilżania: Prezentowany piec konwekcyjno-parowy ma funkcję nawilżania, która pozwala przygotować pyszne i delikatne dania, które będą smakowały nawet najbardziej wymagającym osobom.

Uniwersalne zastosowanie: Urządzenie jest przeznaczone do małych i średniej wielkości punktów gastronomicznych. Model jest chętnie kupowany przez właścicieli restauracji, barów i stołówek. W piecu można przygotować zarówno dania na słodko, jak i na słono.

Solidne wykonanie: Sprzęt zrobiono z dobrej jakości materiałów. Obudowa jest ze stali nierdzewnej, czyli materiału cechującego się wytrzymałością. Do wykonania drzwiczek wykorzystano m.in. szkło (podwójna szyba).

Różne programy pracy: Kucharz ma możliwość zapisania do 99 różnych programów pracy w 4 krokach. W efekcie późniejsze ustawianie sprzętu jest wyjątkowo proste i szybkie.

Łatwa obsługa: Model ma czytelny panel sterowania, więc nie nie ma wątpliwości, co do tego, jak wybrać konkretne ustawienia.

 

Wady

Przenoszenie: Model waży ponad 50 kg, dlatego jego przenoszenie jest trudne. Chcąc to zrobić trzeba skorzystać z pomocy innych osób.

 

 

 

 

Unox Cheflux 12xGN1/1

 

Wszystkich konsumentów zachęcamy do zapoznania się z ofertą Unox Cheflux 12xGN1/1. Jest to nowoczesny piec konwekcyjno-parowy, który zdecydowanie skróci czas przygotowywania potraw w pubach i barach. Produkt ma manualny, prosty w użyciu panel sterowania. Moc pracy modelu to 15,8 kW. Maksymalna temperatura, którą może osiągnąć sprzęt to 260 st. C.

Piekarnik gwarantuje równomierne rozprowadzanie temperatur, dlatego przygotowywane potrawy są dobrze wypieczone. Technologia Dry Plus usuwa wilgotne powietrze z komory. Dzięki temu struktura potraw zostaje zachowana. Urządzenie ma wiele zabezpieczeń, które chronią przed skaleczeniem się, m.in. obudowa z izolacją i potrójna szybka. Nie musisz się zatem martwić, że po dotknięciu poparzysz sobie dłoń. We wnętrzu znajduje się wentylator z rewersem, który pomaga w szybszym rozprowadzeniu temperatury.

Opinie konsumentów o prezentowanym piecu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło dużą moc maszyny, która zapewnia wydajną pracę. Poza tym obsługa urządzenia jest bardzo prosta, dlatego bez trudu zaprogramujesz jego pracę.

Piec konwekcyjno-parowy Unox ChefLux 12xGN1/1 ma wymiary: długość – 86 cm, szerokość – 88,2 cm i wysokość – 125 cm. Moc urządzenia jest równa 15,8 kW.

 

Zalety

Stabilna konstrukcja: Model ma stabilną konstrukcję, więc nie przechyla się na boki. Nóżki są odpowiednio mocne i dobrze wyprofilowane. Korzystanie z urządzenia jest w pełni bezpieczne.

Efektywność: Sprzęt szybko się nagrzewa i ma dużą moc, w związku z tym przygotowanie smacznych potraw nie trwa zbyt długo. Jest to spory atut w przypadku urządzeń przeznaczonych do lokali gastronomicznych.

Oświetlenie: Komora pieca została odpowiednio oświetlona. W piecu znajdują się lampki halogenowe o dużej żywotności. Dzięki nim użytkownik widzi przyrządzoną potrawę i dzięki temu wie, kiedy jest ona gotowa.

Prowadnice do rusztów: Do wykonania prowadnic do rusztów użyto wytrzymałą stal nierdzewną. W efekcie elementy te się nie niszczą.

 

Wady

Brak wyświetlacza: Urządzenie nie zostało wyposażone w wyświetlacz, który ułatwiłby wybranie konkretnych ustawień i umożliwiłby swobodną kontrolę pracy sprzętu.

 

 

 

 

Rational Combimaster Plus CM61E

 

Model Rational Combimaster Plus CM61E to elektryczny piec konwekcyjno-parowy, który powstał z myślą o niewielkich lokalach gastronomicznych. Sprzęt daje kucharzowi możliwość regulowania niemal wszystkich parametrów zgodnie z jego preferencjami.

Obudowa i wnętrze pieca zostały wykonane ze stali nierdzewnej, która jest nie tylko wytrzymała, ale również łatwo utrzymać ją w czystości. Dzięki temu nie musisz używać silnych środków chemicznych. Urządzenie jest zgodne z VDE i DIN 18866, co oznacza, że po zaprogramowaniu pracy może pozostać bez nadzoru. Liczne zabezpieczenia chronią bowiem przed spięciem, a potrójna szyba zabezpiecza przed poparzeniem. Konsument może wybrać jedną z kilku metod gotowania, w tym użycie gorącego powietrza czy pary wodnej. Produkt ma manualny program czyszczący, jak również program diagnostyki urządzenia. Wbudowany wentylator bardzo dobrze rozprowadza temperaturę we wnętrzu, co przyspiesza przygotowywanie dania.

Opinie o piecach konwekcyjno-parowych tego producenta są bardzo pochlebne. Wiele osób pochwaliło model za wydajną pracę oraz kompaktowe wymiary. Sprawia to, że maszyna bez trudu zmieści się w niewielkiej przestrzeni.

Wymiary pieca konwekcyjno-parowego Rational Combimaster Plus CM61E to: 84,7 cm x 77,6 cm x 78,2 cm. Moc sprzętu wynosi 11000 W.

 

Zalety

System odprowadzania tłuszczu: Urządzenie ma dobrze opracowany system odprowadzania tłuszczu. Istotną zaletą jest to, że nie wymaga ono żadnej konserwacji, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nieco czasu mając przy tym pewność, że piec będzie działał tak, jak powinien.

Wentylator: Model ma funkcję cool-down, która umożliwia szybkie schłodzenie komory. Jest to możliwe za sprawą solidnego i efektywnego wentylatora. Prędkość pracy wentylatora można łatwo regulować.

Obsługa: Piec konwekcyjno-parowy Rational Combimaster Plus CM61E ma system informujący o działaniu urządzenia i wysyłający ostrzeżenia, np. kiedy brakuje wody. Przekłada się to na większe bezpieczeństwo, a tym samym zadowolenie z użytkowania sprzętu.

 

Wady

Halogenowe oświetlenie: Niektórzy twierdzą, że halogenowe oświetlenie nie jest wystarczająco efektywne.

 

 

 

 

Hendi 224731

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się piec konwekcyjno-parowy Hendi 224731. Jest to nowoczesny model, którego pojemność komory wynosi 20 x GN 1/1. Z kolei odległość między prowadnicami to 6,8 cm, więc zmieścisz we wnętrzu kilka tac z daniami.

Produkt ma wbudowany termostat elektryczny, przy pomocy którego wybierzesz temperaturę z zakresu od 30 st. C do 260 st. C. Piec sprawdzi się przy gotowaniu potraw, takich jak zupy czy duszone warzywa, ale również podczas zapiekania pizzy i innych dań z serem. We wnętrzu znajdziesz 5 wentylatorów z rewersem, które gwarantują szybkie i równomierne rozprowadzenie ciepła. Dotykowy panel sterowania jest prosty w obsłudze i pozwala Ci na wybranie jednego z 240 programów pracy. Produkt wyposażony jest też w automatyczny system myjący, który pomaga w dokładnym usuwaniu resztek pokarmu.

Prezentowany model to bardzo wydajny i wielofunkcyjny sprzęt, który cieszy się uznaniem konsumentów. Liczna grupa osób pochwaliła urządzenie za dużą pojemność, jak również równomierne rozprowadzanie ciepła, a tym samym szybkie gotowanie.

Hendi 224731 piec konwekcyjno-parowy z możliwością zapisywania do 240 programów po 9 kroków. Odległość między prowadnicami wynosi 68 mm.

 

Zalety

Funkcja nagrzewania wstępnego: Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić prezentowany piec konwekcyjno-parowy doceniają funkcję nagrzewania wstępnego. Pozwala ona na osiągnięcie w komorze temperatury do 180 st. C.

Ilość programów: Hendi 224731 na pewno spełni oczekiwania wymagających osób, które poszukują profesjonalnego pieca. W urządzeniu można zapisać do 240 programów pracy.

Wentylatory: Model ma kilka wentylatorów, które dobrze chłodzą sprzęt i nie dopuszczają do jego przegrzania.

 

Wady

Waga: Sprzęt jest bardzo ciężki, więc do jego przenoszenia potrzeba nawet do kilku osób.

Obsługa: Część użytkowników przyznaje, że na początku korzystanie z urządzenia wydaje się trudne i potrzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, aby poznać jego wszystkie funkcje.

 

 

 

 

Stalgast 9001060

 

Jeśli jesteś właścicielem lokalu gastronomicznego i zależy Ci, by dania były przygotowywane w krótkim czasie, równocześnie pozostając soczystymi, to polecamy Ci Stalgast 9001060. Jest to wielofunkcyjny piec konwekcyjno-parowy, który gwarantuje powtarzalność w przygotowywaniu potraw. Moc pracy sprzętu wynosi 14 kW.

Dotykowy panel sterowania jest bardzo prosty w obsłudze, więc nawet osoby bez doświadczenia szybko wybiorą interesujące ich parametry. Produkt ma system AIR MAXI, który przy pomocy innowacyjnej konstrukcji turbin równomiernie rozprowadza temperaturę. Sprawia to, że wszystkie potrawy są dobrze wypieczone. Z kolei funkcja DRY MAXI szybko usuwa nadmiar pary z komory, co pozwala na uzyskanie złotej i chrupiącej panierki. Piekarnik wyposażony jest w liczne zabezpieczenia, które gwarantują dobrą izolację oraz ochronę przed poparzeniem (potrójna szyba).

Jest to dość duże urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w przestronnych kuchniach. Warto jednak zainwestować w ten model, gdyż zdecydowanie skróci czas potrzebny na przygotowywanie dań w restauracji. Kucharz może samodzielnie zaprogramować niektóre parametry, tak by potrawy zawsze smakowały tak samo dobrze.

Elektryczny piec konwekcyjno-parowy Stalgast 9001060 ma wymiary: długość – 75 cm, szerokość 77,3 cm i wysokość – 101,1 cm. Jego moc jest równa 14 kW.

 

Zalety

System Dry.Maxi: Model ma system Dry.Maxi, który skutecznie usuwa parę. Zwiększa to wydajność sprzętu i powoduje, że obróbka termiczna przebiega prawidłowo i stosunkowo szybko.

Panel sterowania: Na obudowie znajduje się dotykowy panel sterowania. Ułatwia on wybieranie interesujących nas ustawień. Należy dodać, że panel działa płynnie i jest odpowiednio duży.

 

Wady

Czyszczenie: Wykonane ze szkła drzwiczki szybko się brudzą. Na ich powierzchni widoczne są nawet małe odciski palców. W rezultacie chcąc utrzymać sprzęt w czystości musimy często go myć.

Oświetlenie LED: Niektórzy użytkownicy uważają, że oświetlenie LED mogłoby być bardziej wydajne.

 

 

 

 

Jaki piec konwekcyjno-parowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wybór pieca konwekcyjno-parowego do lokalu gastronomicznego nie jest prosty. Urządzenie musi być dopasowane m.in. do wielkości restauracji czy baru i stopnia natężenia klientów. Ten poradnik podpowie Ci, jaki piec konwekcyjno-parowy wybrać. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, na które cechy produktów należy zwrócić szczególną uwagę szukając idealnego sprzętu do przyrządzania potraw.

Zalety posiadania pieca konwekcyjno-parowego

Wielu profesjonalnych kucharzy nie wyobraża sobie pracy w restauracji bez pieca konwekcyjno-parowego, ponieważ może z powodzeniem zastąpić wiele innych urządzeń do pieczenia i gotowania. Mowa tu głównie o piekarniku, frytownicy, sprzęcie do gotowania na parze oraz płycie grillowej. Posiadając tak funkcjonalny produkt można zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni. Jest to więc doskonały wybór do lokalu o niewielkim metrażu.

Warto podkreślić, że do gotowania w takim piecu niepotrzebna jest duża ilość naczyń. To powoduje, że zmywa się mniej talerzy i garnków, a pracownicy kuchni mogą się skupić na pozostałych obowiązkach. Zakup urządzenia konwekcyjno-parowego to również możliwość zmniejszenia rachunków za zużycie wody i prądu. Z tego powodu koszty prowadzenia obiektu po pewnym czasie nie są tak wysokie, jak na początku.

Większość dostępnych w sklepach pieców daje nam możliwość pieczenia i gotowania z wykorzystaniem pary wodnej (lub bez niej). Niektóre modele umożliwiają także przyrządzanie potraw w podwyższonej temperaturze oraz szybkie podgrzewanie dań. Tego typu urządzenia z pewnością przydadzą się w każdej kuchni (niezależnie od tego, czy jest to duża restauracja czy niewielki pensjonat zapewniający swoim gościom pełne wyżywienie).

 

Jaki piec konwekcyjno-parowy jest najlepszy pod względem sposobu zasilania?

Jeśli chodzi o sposób zasilania, wyróżniamy piece gazowe i elektryczne. Które z nich są lepsze i bardziej funkcjonalne? Odpowiedź na to pytanie często uzależniona jest od własnych preferencji i przyzwyczajeń. Mówi się, że modele zasilane gazem są tańsze w eksploatacji. Jednocześnie zakup tego typu produktu może okazać się większą inwestycją w porównaniu do pieca elektrycznego. Szukając właściwego urządzenia weźmy pod uwagę to, czy w lokalu mamy dostęp do przyłącza gazu, ponieważ koszt budowy instalacji może być duży. Wbrew pozorom model zasilany na prąd nie musi być mniej praktyczny. Decydując się na sprzęt elektryczny sprawdźmy jednak, ile wynosi roczny pobór prądu. Na podstawie podanych wartości możemy łatwo policzyć, czy użytkowanie produktu nie wpłynie znacząco na wysokość rachunków.

 

Pojemność

Najlepszy piec konwekcyjno-parowy pozwala na przygotowanie dużej ilości dań jednocześnie. Zwróćmy uwagę na to, ile półek znajduje się w komorze wewnętrznej i jak dużo pojemników GN lub blach do pieczenia możemy na nich ustawić. Standardowo urządzenia konwekcyjno-parowe mają od 6 do nawet 20 półek. Pojemność sprzętu należy dobierać indywidualnie do potrzeb lokalu gastronomicznego.

 

Moc

Moc daje nam informację o tym, jak efektywnie działa wybrane urządzenie. Parametr ten w przypadku tego typu produktów wynosi średnio od 3000 W do ponad 15 000 W. Im mocniejszy zakupimy sprzęt, tym wydajniejsza i skuteczniejsza może okazać się jego praca.

 

Maksymalna temperatura

Maksymalna temperatura nagrzewania pieca daje nam informacje o tym, jakiego rodzaju potrawy możemy z jego pomocą przygotować. Zwykle jest to ok. 180 st. C, choć niektóre modele osiągają temperaturę nawet powyżej 250 st. C.

 

Materiał wykonania

Obudowa pieców konwekcyjno-parowych zwykle produkowana jest ze stali nierdzewnej, w efekcie czego nie pojawia się na niej korozja, ani ślady użytkowania, takie jak zadrapania i zarysowania. Z kolei drzwi urządzeń powstają z grubego szkła, zapobiegającego przedostawaniu się ciepła na zewnątrz (zwiększałoby to zużycie energii elektrycznej). Przeszklone drzwi pozwalają nam na obserwowanie procesu pieczenia i gotowania dań oraz szybkie zareagowanie w momencie, gdy potrawy zaczynają się przypalać.

 

 

Liczba programów pieczenia i gotowania

Nowoczesne piece konwekcyjno-parowe umożliwiają zapisanie w ich pamięci programów pieczenia i gotowania. To powoduje, że po wybraniu właściwego trybu nie musimy ustawiać odpowiedniej temperatury czy prędkości obrotów wentylatora. Aby wspomniana funkcja okazała się przydatna, sprawdźmy, ile programów pomieści w swojej pamięci dany sprzęt. Standardowo jest to 99 różnych trybów, jednak bardziej profesjonalne sprzęty niekiedy pozwalają na zapisanie ponad 200 programów.

 

Dostosowanie do wymogów higieny

W lokalach gastronomicznych co pewien czas przeprowadzane są kontrole Sanepidu. Badania te mają na celu sprawdzenie, czy dany obiekt stosuje się do wymogów higieny, a serwowane dania przygotowywane są we właściwy sposób. Podczas kontroli pod uwagę bierze się m.in. czystość lokalu i używanych sprzętów. Istotny jest też komfort pracowników gastronomii. Aby nie narażać kucharzy na czasochłonne czyszczenie urządzeń, piece konwekcyjno-parowe wyposaża się w innowacyjne systemy odpowiadające za automatyczne mycie komory. To duże udogodnienie pozwalające zaoszczędzić dużo czasu i zagwarantować wysoki standard higieny.

 

Piece konwekcyjno-parowe w dobrych cenach

Piec konwekcyjno-parowy to stosunkowo duży wydatek. Za pojemny i funkcjonalny sprzęt zapłacimy ponad 20 000 zł. Do wyboru mamy również tańsze urządzenia (kosztujące mniej niż 10 000 zł), ale ze względu na niewielkie wymiary nie sprawdzają się zbyt dobrze w dużych restauracjach.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ