Ranking 5 najlepszych płyt ceramicznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Płyta ceramiczna – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Sercem każdej kuchni jest miejsce, gdzie gotujemy posiłki. Do gotowania dobrze nadają się płyty ceramiczne – zajmują mało miejsca oraz są proste w obsłudze. Jednak wybór takiej, która najlepiej będzie pasować do naszej kuchni może być trudny. Dlatego w poniższym rankingu zebraliśmy najlepsze modele, które są dostępne na rynku. Według różnych opinii konsumentów oraz testerów, jednym z najlepszych urządzeń jest płyta ceramiczna Amica PC6400ZH. Ma ona ergonomicznie rozłożone cztery pola grzejne, proste, a zarazem przydatne funkcje oraz specjalne zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Ponadto daje możliwość zabudowy w blacie, a konsumenci zwracają uwagę na łatwość w czyszczeniu. Kolejną, ciekawą propozycją jest Electrolux EHF16240XK. Ta płyta ceramiczna ma klasyczny wygląd, więc będzie się dobrze prezentować w każdym wnętrzu. W naszym rankingu znajdziesz też opisy innych produktów, które zdobyły pozytywne oceny konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma technologie ułatwiające gotowanie, jest ono łatwiejsze i przyjemniejsze. Jest również bezpieczne dla dzieci, dzięki blokadzie przypadkowego włączenia płyty. Zawsze modny, czarny kolor, 4 pola grzejne oraz możliwość zabudowy w blacie sprawiają, że pasuje do każdej kuchni, w której się zamontuje płytę.

Wady

Produkt jest jednym z prostszych urządzeń dostępnych na rynku, więc dla niektórych osób może wydawać się zbyt podstawowy. Nie ma on dodatkowych opcji oraz zaawansowanych ustawień.

Podsumowanie

Płyta ma szerokość - 57,6 cm, głębokość - 51,8 cm i wysokość 5,5 cm. Jest czarna, ceramiczna, bez szlifu. Model waży 7,8 kg. Ma on możliwość zabudowy w blacie, cztery pola grzejne i moc całkowitą 6,5kW.

Drugi wybór

Zalety

Produkt został zrobiony ze szkła ceramicznego. Materiał ten wykazuje odporność na uszkodzenia i jest łatwy w pielęgnacji. Obsługa sprzętu jest prosta. Na płycie znajduje się kilka dobrze oznaczonych przycisków. Po włączeniu uruchamia się sygnał dźwiękowy, więc nie zdarzy nam się pomyłkowo uruchomić płyty i zostawić jej w ten sposób na długie godziny.

Wady

Pewna grupa konsumentów w swoich recenzjach podkreśla, że montaż produktu jest skomplikowany. Dołączona do zestawu instrukcja powinna być bardziej czytelna. Użytkownicy zwracają też uwagę na to, że urządzenie stosunkowo wolno się nagrzewa.

Podsumowanie

Choć model ma pewne wady, zdobywa on pozytywne oceny. Sprzęt został wyposażony w 4 obszary grzejne, dlatego mamy możliwość przygotowania pysznego obiadu dla całej rodziny. Płyta nie rysuje się zbyt szybko.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie wyposażono w sensor smażenia, który utrzymuje temperaturę, a tym samym ułatwia gotowanie. Ponadto za pomocą timera możemy ustawić czas gotowania. Dzięki płycie gotowanie będzie intuicyjne, gdyż funkcja powerMove Plus umożliwia korzystanie z 3 różnych etapów grzania.

Wady

Płyta jest przeznaczona pod zabudowę do pomieszczeń w stylu nowoczesnym. Niektóre osoby mają też problem z obsługą tego nowoczesnego urządzenia.

Podsumowanie

Jest to płyta indukcyjna, której szerokość wynosi 79,2 cm. Moc całkowita wszystkich płyt grzejnych w tym urządzeniu wynosi 7400 W. Warto zaznaczyć, że ta wersja sprzętu nagrzewa się jedynie na powierzchni, gdzie postawimy naczynie.

 

 

5 najlepszych płyt ceramicznych. Opinie w 2024 roku

 

Płyta ceramiczna to bardzo wygodne rozwiązanie w kuchni. Głównie ze względu na to, że powierzchnia ceramiczna jest łatwa w utrzymaniu, a poza tym pięknie się prezentuje. Nie można też zapomnieć, że w zasadzie wszystkie garnki i patelnie mogą być na niej używane (w przeciwieństwie do płyty indukcyjnej). Wybór odpowiedniego modelu nie jest łatwy, dlatego stworzyliśmy ten ranking płyt ceramicznych, który zawiera najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

1. Płyta ceramiczna Amica PC6400ZH

 

Jeśli szukasz bezpiecznego, jak również zaawansowanego technologicznie produktu, Płyta Ceramiczna Amica PC64000ZH jest zdecydowanie dla Ciebie. Jej system automatycznego podgrzewania oraz blokada włączenia przez dzieci czynią ją idealną płytą do każdej kuchni. 

Inne funkcje sprzętu, takie jak wskaźnik ciepła resztkowego, który poinformuje Cię o stopniu nagrzania palnika oraz łatwe sterowanie za pomocą przycisku sensorycznego Plus & Minus z pewnością pomogą w przygotowywaniu codziennych posiłków. Produkt ma wymiary: 57,6 cm x 51,8 cm z możliwością zabudowy w blacie. Dobrze wpasuje się do nowocześniejszych pomieszczeń, jak i tych w stylu retro. 

Płyta waży 7,8 kg, a jej wysokość to 5,5 cm. Cztery pola grzejne, z czego dwa o tych samych wymiarach są ergonomicznie rozmieszczone i pozwolą na gotowanie wielu potraw na raz nie zabierając komfortu użytkowania. Konsumenci cenią ceramiczną płytę Amica PC64000ZH za prostotę w użytkowaniu, jej ponadczasowy wygląd oraz bezpieczeństwo. Zwracają uwagę na przydatne funkcje i łatwość w czyszczeniu.

Płyta ceramiczna Amica PC6400ZH ma moc całkowitą wynoszącą 6,5 kW. Waży ona 7,8 kg. Wymiary produktu to 51 cm x 57 cm x 5,5 cm. 

 

Zalety

Blokada włączenia przez dzieci: Urządzenie daje możliwość zablokowania przypadkowego włączenia, dzięki czemu możemy być pewni, że nasze dzieci będą bezpieczne.

System automatycznego podgrzewania: Dzięki niemu Twoje potrawy będą mogły być gotowane bez twojej interwencji. Po upływie określonego czasu, system automatycznie obniży temperaturę, utrzymując potrawę w cieple. System dobrze sprawdza się również, gdy danie potrzebuje szybkiego zagotowania, a następnie podgrzewania przez dłuższy czas.

Wskaźnik ciepła resztkowego: Wskaźnik poinformuje Cię o poziomie nagrzania palnika. Wskaźnik zgaśnie, gdy płyta będzie całkowicie zimna.

Łatwość obsługi: Produkt nie wymaga od użytkownika długiej nauki obsługi. Jest intuicyjny i łatwy w codziennym użytkowaniu.

Cztery pola grzejne: Urządzenie ma pola grzejne 18 cm, 21 cm, oraz dwa o średnicy 14,5 cm. 

 

Wady

Mała ilość funkcji dodatkowych: Produkt jest jednym z prostszych urządzeń, przez co brakuje w nim zaawansowanych funkcji.

 

 

 

 

2. Electrolux Płyta ceramiczna EHF16240XK

 

Płyta grzewcza Electrolux EHF16240XK to duży, wygodny sprzęt z małymi elementami sterującymi, na którym bez problemu zmieścisz nawet największe naczynia. Powierzchnia wykonana ze szkła ceramicznego jest bardzo łatwa w pielęgnacji.

Nawet, gdy dojdzie do większych zabrudzeń, doskonale sobie z nimi poradzisz. Urządzenie jest wyposażone w praktyczną blokadę uruchomienia, co jest szczególnie przydatne, gdy masz dzieci. Model ten posiada praktyczny wskaźnik ciepła resztkowego, a więc wiesz, które pole nadal jest gorące.

Możesz to wykorzystać, na przykład utrzymując temperaturę dania, aby uniknąć podgrzewania, czy też do rozmrożenia żywności. Z drugiej strony zabezpieczy to Ciebie i domowników przed poparzeniem. Płyta ma 4 strefy grzejne – lewa przednia o mocy 2300 W i średnicy 210 mm, lewa tylna Hi-light o mocy 1200 W i średnicy 145 mm, prawa przednia o mocy 1200 W i średnicy 145 mm i prawa tylna Hi-light o mocy 1800 W i średnicy 180 mm.

Urządzenie ma sygnał dźwiękowy informujący o rozpoczęciu pracy. Przez konsumentów cenione jest za jakość wykonania, wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność i zastosowane rozwiązania.

Electrolux EHF16240XK to płyta ceramiczna o wymiarach 57,6 cm x 51,6 cm. Na powierzchni znajdują się 4 pola grzejne. Produkt ma czarny kolor.

 

Zalety

Blokada: Użytkownik ma możliwość ustawienia blokady zmiany ustawień, dzięki czemu nie musimy się martwić, że przez przypadek zwiększymy lub zmniejszymy temperaturę grzania.

Wskaźniki: Na powierzchni znajdują się wskaźniki ciepła resztkowego, które informują o tym, że płyta na danym obszarze jest nadal gorąca. To nie tylko chroni nas przed poparzeniem, ale także pozwala wykorzystać ciepło np. do rozmrażania mięsa.

Panel sterowania: Model ten został wyposażony w intuicyjny panel sterowania, który zdecydowanie ułatwia obsługę. Z użytkowaniem sprzętu nie będzie miała problemu nawet osoba, która nigdy wcześniej nie korzystała z tego typu urządzeń.

Design: Prosty wygląd sprawia, że płyta będzie pasować do kuchni o każdej stylistyce.

Timer: Zastosowany w sprzęcie timer pozwala ustawić czas pracy produktu. Unikniemy w ten sposób rozgotowania potrawy.

 

Wady

Pielęgnacja: Niektóre osoby zauważyły, że na powierzchni płyty po wyczyszczeniu pozostają nieestetycznie wyglądające smugi.

 

 

 

 

3. Płyta Indukcyjna, Ceramiczna Siemens EX801LVC1E

 

Płyta indukcyjna, ceramiczna Siemens EX801LVC1E ma powierzchnię wykonaną ze szkła ceramicznego, co sprawia, że łatwo ją utrzymać w czystości. Ponadto po bokach i z przodu sprzęt wykończono ozdobnym szlifem.

Ta płyta indukcyjna wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji takich jak: Elektroniczne rozpoznawania obecności naczyń, zabezpieczenie uruchomienia kuchenki przez dziećmi, timer z funkcją wyłączenia pola, wskaźnik zużycia energii, a także szereg innych, które nie sposób wymienić. Na uwagę zasługuje również duża moc wynosząca 7400 W, która umożliwia korzystanie jednocześnie ze wszystkich pól grzewczych. Ponadto urządzenie ma 17 różnych ustawień stopni mocy.

Kuchenka jest doceniana przez konsumentów, z uwagi na wysoką jakość wykonania oraz wyjątkowy design. Zbiera ona same pozytywne opinie w Internecie. Konsumenci chwalą sobie funkcję nazwaną sensor smażenia, dzięki której podczas pracy utrzymywana jest odpowiednia temperatura zapobiegająca przypaleniu się potrawy.

Ceramiczna płyta indukcyjna Siemens EX801LVC1E znajdzie zastosowanie w nowocześnie urządzonych kuchniach.  Produkt przeznaczony jest do zabudowy w blacie kamiennym.

 

Zalety

Panel sterowania: Kuchenka wyposażona jest w panel sterowania, który działa w sposób płynny, w związku z czym wybieranie konkretnych ustawień przebiega szybko i sprawnie. Ponadto nie ma konieczność mocnego uderzania w płytę, gdyż panel jest bardzo czuły na dotyk.

Łatwa w utrzymaniu czystości: Idealnie gładka powierzchnia sprawia, że nie ma problemu z jej czyszczeniem, ponieważ brud nigdzie się nie zbiera. Wystarczy tylko po ukończeniu gotowania przetrzeć płytę wilgotną ściereczką. Należy dodać, że model ten jest odporny na wszelkie zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, więc przez długi czas wygląda bardzo dobrze.

Funkcja timer: W tej płycie indukcyjnej mamy możliwość ustawienia czasu gotowania przy pomocy timera. Dzięki tej funkcji możemy również wyłączyć strefę gotowania po upływie ustawionego wcześniej czasu.

 

Wady

Montaż: Pewna grupa użytkowników zauważyła, że montaż urządzenia jest problematyczny. Trzeba poświęcić nieco więcej czasu, aby go podłączyć.

 

 

 

 

4. Płyta indukcyjna Samsung NZ64H57479K

 

Nasze zestawienie byłoby niekompletne bez modelu Samsung NZ64H57479K. Jest to płyta ceramiczna z 4 polami grzejnymi. Ich moc wynosi kolejno 1,2 kW, 2,2 kW i 2x 1,8 kW. Wymiary sprzętu to 60 cm x 52 cm x 5,6 cm. Produkt został zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów, więc wykazuje dużą odporność na zarysowania. Opinie konsumentów wskazują, że model ten rzadko ulega awariom.

Prezentowane urządzenie ma funkcję Booster, która sprawia, że płyta nagrzewa się bardzo szybko. Dzięki temu możemy zaoszczędzić trochę czasu. Ciekawym udogodnieniem jest funkcja Ready Pan. Sprawia ona, że płyta błyskawicznie osiąga maksymalną moc i utrzymuje ją przez 50 sekund. W ten sposób możemy szybko ogrzać np. patelnię, na której usmażymy naleśniki.

Konsumenci uważają, że model Samsung NZ64H57479K to godna uwagi płyta ceramiczna. Ma ona liczne zabezpieczenia, które zapewniają nam odpowiedni poziom ochrony. Nie musimy się martwić o to, że poparzymy się w trakcie pracy lub nasze dzieci włączą urządzenie bez naszej wiedzy.

Samsung NZ64H57479K to płyta indukcyjna z 4 polami grzejnymi. Wymiary produktu to: wysokość – 5,6 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 52 cm. Moc całkowita urządzenia to 7,2 kW.

 

Zalety

Booster: Funkcja Booster umożliwia błyskawiczne rozgrzanie płyty, co zdecydowanie skraca czas potrzebny na przygotowanie posiłku.

Flex Zone: Na produkcie znajduje się duże, prostokątne pole, które umożliwia umieszczenie na nim różnej wielkości naczyń. Dzięki temu możemy przygotowywać różne, nawet bardzo wyszukane potrawy.

Podtrzymywanie ciepła: Funkcja podtrzymywania ciepła umożliwia utrzymanie temperatury przygotowanych przez nas dań. Jest to przydatna opcja np. wtedy, kiedy nasi goście się spóźniają, a nie chcemy tracić czasu na odgrzewanie jedzenia.

 

Wady

Cena: Produkt kosztuje ok. 2000 zł. Dla części konsumentów cena urządzenia wydaje się być wygórowana.

 

 

 

 

5. Płyta ceramiczna Akpo PKA 30830 

 

Dobra i tania płyta ceramiczna marki Akpo, model PKA 30830 w kolorze czarnym, to niezawodne urządzenie ze sterowaniem dotykowym i wskaźnikiem opadania ciepła. Płyta ma 2 pola grzejne o mocy całkowitej 3000 W. Posiada zabezpieczenie przed dziećmi, blokujące wszystkie przyciski na płycie.

W sumie, na dwóch palnikach, dostępnych jest 9 poziomów mocy, a więc na kuchence możesz przygotować powidła na bardzo niskiej mocy, ale też szybko ugotować ziemniaki. Model ten ma wygodny i prosty w obsłudze wyświetlacz elektroniczny oraz praktyczne przyciski dotykowe. Posiada też bardzo wygodną funkcję szybkiego podgrzania.

Wymiary tego modelu to wysokość 4,4 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 59 cm. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie do niewielkiej kuchni, w której nie ma zbyt wiele miejsca na ustawienie klasycznej kuchenki i instalację płyty czteropalnikowej. Model ten zyskał uznanie wielu konsumentów. Przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę.

Akpo PKA 30830 to bardzo dobra płyta ceramiczna do 500 zł. To urządzenie ma 2 pola grzejne. Wymiary sprzętu są następujące 4,4 cm x 30 cm x 52 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Produkt ma zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Opcja ta jest szczególnie przydatna, jeśli w domu mieszkają dzieci. Dzięki temu zapewniamy im odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Design: Wśród atutów Akpo PKA 30830 wyróżnia się klasyczny design. Z uwagi na prosty wygląd, urządzenie będzie pasowało do każdego wnętrza.

Pielęgnacja: Ta płyta ceramiczna ma gładką powierzchnię, którą łatwo się czyści. Na urządzeniu nie widać smug.

Jakość: Produkt został zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów. Wykazują one dużą odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Na sprzęcie nie widać zarysowań.

 

Wady

Dla małych rodzin: Z uwagi na to, że prezentowana płyta została wyposażona tylko w 2 pola grzejne będzie odpowiednia do domów, w których mieszka mało osób.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką płytę ceramiczną kupić?

 

Płyta grzewcza stanowi podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Wiele osób decyduje się na model ceramiczny. Głównie ze względu na jego funkcjonalność i łatwość czyszczenia. Zakup takiego sprzętu może nie być jednak taki prosty ze względu na parametry, jakimi różnią się od siebie modele. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaką płytę ceramiczną wybrać.

Pola grzejne

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę decydując się na zakup płyty ceramicznej jest liczba pól grzewczych. Najczęściej przyjmują one postać kół, różniących się od siebie pod względem średnicy, jak również i mocy. Należy pamiętać, aby używać odpowiednich garnków, czy patelni dopasowanych do elementów wielostrefowych płyty – średnica garnka musi iść w parze ze średnicą palnika. Jest to bardzo ważne, gdyż praca takiej płyty grzewczej będzie wówczas o wiele bardziej efektywna, niż w przypadku źle dobranych naczyń.

Ponadto, odnotujemy mniejsze straty energii, co oznacza niższe rachunki za prąd. Taka płyta ceramiczna jest więc bardzo ekonomiczna, jeżeli używamy jej w odpowiedni sposób.

 

System sterowania

W sklepach dostępnych jest wiele modeli płyt ceramicznych, które różnią się od siebie pod względem sposobu sterowania. Choć większość z nich posiada specjalny panel, na którym dostosowujemy ustawienia odnośnie mocy danego palnika, są również takie modele, które przypominają płyty gazowe – mają pokrętła. Niezależnie, czy jest to panel dotykowy, czy pokrętła, umieszczone są one z przodu lub boku palników, by ułatwić użytkowanie.

 

Rozmiar i kształt płyty

Wybierając taką płytę ceramiczną, ważny jest również jej rozmiar oraz kształt. W sklepach dostępne są modele prostokątne, okrągłe oraz o nieregularnych kształtach. Warto zdecydować się również co do ilości palników. Możemy wybrać spośród sprzętu dwu, trzy lub czteropalnikowego. Taka płyta ceramiczna może mieć wymiary: ok. 70 cm szerokości na 60 cm długości. Najlepiej jest przed zakupem dokładnie zmierzyć miejsce, w którym taki sprzęt miałby być zainstalowany.

 

Wykonanie – jaka płyta ceramiczna jest najlepsza?

Płyta ceramiczna charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością zarówno na zmiany temperatury, jak i obciążenie. To jednak nie oznacza, że jest niezniszczalna, gdyż w przypadku nieostrożnego użytkowania może dojść do naruszenia powierzchni płyty poprzez jej pęknięcie. Zdecydowanym atutem takiego sprzętu jest jednak to, że jest bardzo łatwy w czyszczeniu, ze względu na gładką, jednolitą powierzchnię. W przypadku płyt gazowych, wystające palniki są często bardzo trudne w konserwacji. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie modeli wykonanych z materiału ceramicznego wymaga stosowania specjalnie do tego przeznaczonych środków chemicznych.

 

Płyty ramkowe i bezramkowe

Kupno płyty ceramicznej wiąże się z wyborem między wariantem ramkowym oraz bezramkowym. Różnica polega na tym, że krawędzie powierzchni urządzenia posiadają lub nie specjalną ramkę, która łączy się z blatem. W ten sposób uzyskana przez nas powierzchnia będzie jednolita. Wybór takiego sprzętu zależy wyłącznie od konsumenta i jego oczekiwań oraz preferencji.

 

Zabezpieczenia przed dziećmi

W trakcie zakupu płyty ceramiczną pamiętaj o specjalnych zabezpieczeniach przed dziećmi. Tego typu sprzęt może się okazać bardzo niebezpieczny dla maluchów, które mogłoby łatwo uruchomić palniki poprzez dotknięcie panelu lub pokrętła. Ciekawym rozwiązaniem jest też wskaźnik ciepła resztkowego informujący o stopniu rozgrzania płyty, co zapobiega oparzeniom.

Dodatkowe funkcje

Bardzo istotnym elementem każdej płyty ceramicznej jest przede wszystkim wyłącznik bezpieczeństwa. Jego zadaniem jest automatyczne zakończenie grzania, w przypadku gdy zapomnimy o gotującej się na palniku potrawie. Oprócz tego, taki sprzęt posiada również funkcję timera. To pozwoli na ustawienie czasu, po którym miałoby nastąpić wyłączenie się płyty.

Co więcej, często stosowanym trybem jest funkcja Stop and Go polegająca na wyłączeniu palnika przy zachowaniu wybranych przez nas wcześniej ustawień. Sprawdzi się to w przypadku, gdy jesteśmy zmuszeni do nagłego wyjścia z domu. Po powrocie, wystarczy uruchomić płytę, która zapisała wszystkie dane, dzięki czemu nie będziemy musieli kontrolować procesu gotowania, zyskując tym samym czas dla siebie.

 

Zasilanie oraz instalacja

Ważną kwestią w trakcie wyboru płyty ceramicznej jest jej sposób zasilania oraz instalacji. Kupując taki sprzęt należy pamiętać, że wymaga on podłączenia jednocześnie do dwóch źródeł energii, jakimi są prąd i gaz. Każdy model dostępny w sklepie jest jasno opisany przez producenta, jeśli chodzi o minimalne, wymagane napięcie.

Dlatego wyróżniamy płyty o napięciu 250 V, jak również i takie 400 V. To, ile V jest potrzebnych, zależy przede wszystkim od liczby palników danego modelu. Warto też pamiętać, o odpowiednim miejscu instalacji takiego sprzętu. Powinien on się znajdować bezpośrednio pod okapem oraz stosunkowo daleko od lodówki.

 

Płyty ceramiczne w dobrych cenach

Płyty ceramiczne różnią się od siebie nie tylko pod względem właściwości, czy funkcji, ale przede wszystkim ceny. Najtańsze modele to te posiadające tylko dwa palniki. Koszt zakupu takiego sprzętu powinien wynieść nie więcej niż 500 złotych. Zdecydowanie droższą propozycją są płyty grzewcze pełnowymiarowe, posiadające standardowo cztery palniki. Cena takiego sprzętu waha się od 1000 do nawet 5000 złotych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Plyta Ceramiczna Bosch PKF 651F17E

 

Na drugim miejscu znajduje się płyta ceramiczna Bosch PKF 651F17E z czterema polami grzejnymi. Ma ona następujące wymiary: szerokość zabudowy – 59,2 cm, wysokość – 5,1 cm oraz głębokość – 52,2 cm. Urządzenie sterowane jest elektronicznie – ma sterowanie dotykowe znajdujące się z przodu na płycie.

Jest wyposażone w 2-stopniowy wskaźnik opadania ciepła. W sumie sprzęt ma 17 stopni mocy. Posiada 4 pola grzejne, w tym: 2 x HighSpeed o mocy 1200 W i średnicy 14,5 cm, pole o średnicy 18 cm i mocy 2000 W. Ponadto pole typu High Speed, czyli dwie średnice pracujące razem lub osobno – 12 cm / 21 cm o mocy 750 W / 2200 W.

Model ten ma wyłącznik bezpieczeństwa i czasowy wyłącznik. Opinie o płytach ceramicznych Bosch są bardzo pochlebne. Produkty te cenione są jakość wykonania, ale również funkcjonalność. Wielorakość różnych pól grzejnych sprawia, że gotowanie na płycie staje się przyjemniejsze.

Bosch PKF 651F17E to płyta ceramiczna o wymiarach 4,5 cm x 59,2 cm x 52,2 cm. Waga urządzenia to 8 kg. Moc całkowita sprzętu jest równa 6,9 kW.

 

Zalety

PowerBoost: Funkcja PowerBoost umożliwia zwiększenie mocy, co przydaje się, jeśli chcemy usprawnić gotowanie. Dzięki tej opcji znacznie szybciej przygotujemy smaczny obiad dla całej rodziny.

Panel sterowania: Wielu konsumentów wypowiada się pochlebnie na temat panelu sterowania. Uważają oni, że jest on intuicyjny i pozwala na szybkie wybranie interesujących nas ustawień.

 

Wady

Montaż: Niektóre osoby twierdzą, że montaż tego sprzętu bywa problematyczny. Sprawy nie ułatwia mało czytelna instrukcja obsługi.

Smugi: Pewna grupa konsumentów zauważyła, że na powierzchni płyty pozostają nieestetycznie wyglądające smugi.

 

Płyta ceramiczna Amica PH6121FTS

 

Najlepsza płyta ceramiczna to Amica PH6121FTS. Jest to model z czterema typami pól grzejnych, w tym: pojedyncze HiLight 14,5 cm (1,2 kW) nagrzewające się do najwyższej temperatury w kilka sekund, Dual HiLight (0,7/1,7 kW), czyli o podwójnej średnicy na garnki o średnicy 12 i 18 cm, pozwalające uzyskać świetne efekty niezależnie od wielkości i kształtu garnka.

Poza tym mamy tutaj pole Brytfanna HiLight o podwójnej średnicy i wymiarach 17/17 x 26,5 cm (1,4/2,2 kW), czyli typ owalny pola, doskonały do gotowania w brytfannie oraz pole potrójne HiLight 12/17,5/21 cm (0,8/1,6/2,3 kW), czyli pole o potrójnej średnicy.

Urządzenie ma system precyzyjnego ustawienia mocy nawet na dziewięciu poziomach. Samodzielnie można sterować procesem czasowego gotowania (timer). Poza tym urządzenie ma zabezpieczenie przed włączeniem przez dzieci. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest system automatycznego zagotowania potraw, które trzeba szybko zagotować, a potem gotować na wolnym ogniu.

Wymiary produktu to: wysokość – 4,6 cm, szerokość – 57,6 cm i głębokość – 51,8 cm. Konsumenci wysoko ocenili nie tylko funkcjonalność płyty, ale też jej atrakcyjny design.

Amica PH6121FTS to indukcyjna płyta ceramiczna o wymiarach 4,6 cm x 57,6 cm x 51,8 cm. Produkt wyposażony jest w 4 pola grzejne – 2 o mocy 1,2 kW, a kolejne o mocy 1,4 kW i 2,3 kW.

 

Zalety

Pielęgnacja: Wiele osób podkreśla w swoich recenzjach, że czyszczenie płyty nie jest trudne. Wystarczy przetrzeć ją zwilżoną szmatką. Jeśli produkt ma większe zabrudzenia należy użyć delikatnego detergentu. Na ceramiczne powłoce nie powstają smugi.

Zabezpieczenia: Prezentowane urządzenie ma zabezpieczenie Child Lock, które chroni przed przypadkowym uruchomieniem sprzętu przez dzieci. Zwiększa to bezpieczeństwo naszych pociech.

Obsługa: Płyta uznawana jest za łatwą w obsłudze. Użytkowanie ułatwia czytelna instrukcja obsługi.

Timer: Model ten ma wbudowany timer, który znacznie ułatwia przygotowywanie potraw. Wystarczy ustawić zegar – nie musimy pamiętać, aby wyłączyć płytę, więc ryzyko przypalenia potrawy jest zneutralizowane.

Wydajność: Konsumenci zapewniają, że produkt nagrzewa się bardzo szybko, co skraca czas potrzebny na przygotowanie obiadu.

 

Wady

Przyciski: Część osób uważa, że przyciski czasami się zacinają i nie reagują na dotyk. To może być uciążliwe.

 

Bosch PRA 326B70E

 

Nasz ranking płyt zamyka model gazowy do zabudowy, Bosch PRA 326B70E, o szerokości 30 cm, w kolorze czarnym, wykonany ze szkła ceramicznego.

Urządzenie jest wyposażone w zapalarkę gazu i ma sterowanie mechaniczne. Za pomocą pokrętła wyregulujesz wielkość i moc płomienia. Model ten ma zabezpieczenie przeciwwypływowe odcinające dopływ gazu, gdy płomień zostanie zgaszony na skutek podmuchu lub zalania. Urządzenie jest wyposażone w jeden palnik gazowy o mocy 6000 W.

Wymiary produktu to: szerokość – 30,6 cm, głębokość 52,7 i wysokość 4,5 cm. Jest to niewielka, bardzo atrakcyjna propozycja, dla osób ceniących sobie funkcjonalność. Może stanowić ciekawe rozwiązanie do małej kuchni lub dodatkowy sprzęt, który uzupełni inne typy płyt i pozwoli nam stworzyć prywatną kuchnię na miarę tej restauracyjnej.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ