Ranking 14 najlepszych spieniaczy do mleka w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Spieniacze do mleka – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Spieniacz do mleka IKEA jest to maszynka umożliwiająca spienienie mleka w czasie od 15 s do 20 s. Jest ona skonstruowana w taki sposób, aby mogła bez problemu przyrządzić zarówno mleko zimne, jak i ciepłe. Produkt ten jest niewielki (jego długość wynosi jedynie 20 cm), dlatego jest bardzo poręczny. Maszynka jest łatwa do utrzymania w czystości (należy ją jedynie przecierać wilgotną tkaniną po każdorazowym użyciu. Godny polecenia jest także spieniacz indukcyjny do mleka Tchibo Cafissimo 303080. Jest on przystosowany do mycia w zmywarce, dlatego też nie ma problemu z utrzymaniem go w czystości.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest przeznaczone do spieniania mleka. Czas, w jakim jest wykonywany ten proces, jest stosunkowo niewielki. Trwa zaledwie od 15 s do 20 s. Produkt jest łatwy do utrzymania w czystości. Wystarczy go jedynie przecierać wilgotną tkaniną po każdorazowym użyciu.

Wady

Wadą produktu jest to, że do zestawu nie jest dołączona bateria. Konsument musi samodzielnie się w nią zaopatrzyć, aby uruchomić maszynkę.

Podsumowanie

Model jest stosunkowo niewielki. Jego długość wynosi 20 cm. W sprzedaży dostępny jest w kolorze czarnym. Wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Drugi wybór

Zalety

Spieniacz indukcyjny do mleka Tchibo Cafissimo 303080 jest przystosowany do mycia w zmywarce, dzięki czemu jest łatwy do utrzymania w czystości. Przeznaczony jest do przetwarzania zarówno ciepłego, jak i zimnego mleka. Wyposażony jest w różnego rodzaju nasadki mieszające przeznaczone do małych, jak i dużych ilości piany.

Wady

Niektórzy użytkownicy skarżą się na nieprzyjemny dźwięk, który wydobywa się z urządzenia w trakcie pracy. Po pewnym czasie można się do niego przyzwyczaić.

Podsumowanie

Moc modelu wynosi 500 W. Jest on w stanie pomieścić 260 ml cieczy. W całości wykonany został z tworzywa sztucznego. Wysokość prezentowanego produktu wynosi 21 cm.

Rozważ też

Zalety

Maszynka Melitta 1014-02 Cremio II bez problemu spieni mleko bez laktozy, pełnotłuste, a także sojowe, zarówno na ciepło, jak i na zimno. Nieprzywierająca powłoka, którą jest wyłożone wnętrze pojemnika na mleko, sprawia, że jest on naprawdę bezproblemowy w przypadku czyszczenia.

Wady

Czarna, biała lub szara, matowa powłoka nie jest praktyczna, po umyciu mogą na jej powierzchni pojawiać się zacieki z wody.

Podsumowanie

Moc maszynki wynosi 450 W. Naczynie na mleko jest w stanie pomieścić 1,5 l cieczy. Produkt dostępny jest w sprzedaży w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, szarym oraz białym.

 

 

14 najlepszych spieniaczy do mleka. Opinie w 2019 roku 

 

Poniżej znajduje się ranking spieniaczy do mleka. Został on sporządzony po dokładnej analizie komentarzy umieszczonych na Internecie przez osoby użytkujące to urządzenie. Gwarantujemy, że umieszczone w każdym opisie informacje zostały opracowane z dbałością o najmniejszy szczegół. Mamy nadzieję, że po przyswojeniu informacji znajdujących się poniżej, bez problemu podejmiesz decyzję dotyczącą zakupu preferowanego przez Ciebie modelu.

 

Spieniacz do mleka IKEA

 

1. IKEA Spieniacz do mleka 

 

Spieniacz do mleka IKEA to niewielkie urządzenie. Dzięki temu jest ono poręczne oraz nie zajmuje dużo miejsca w szafce, w której jest przechowywane. Urządzenie zostało w całości wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. 

Konsumenci z chęcią sięgają po ten produkt. Powodem tego jest to, że jest on bardzo łatwy w obsłudze, nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemów z jego użytkowaniem. Dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania tego narzędzia w czystości. Wystarczy go jedynie przetrzeć wilgotnym materiałem po każdorazowym użyciu.

Prezentowana maszynka jest przeznaczona do przetwarzania mleka ciepłego, jak i zimnego. Proces spieniania cieczy jest bardzo krótki. Trwa on jedynie od 15 s do 20 s. Dzięki temu przygotowanie profesjonalnej kawy praktycznie jak z kawiarni nie będzie nam zajmowało zbyt dużej ilości czasu.

 

 

 

 

Spieniacz do mleka Tchibo

 

2. Spieniacz indukcyjny do mleka Tchibo Cafissimo 303080

 

Zastanawiasz się, czy spieniacz do mleka Tchibo to dobra inwestycja? Jeżeli tak, to koniecznie powinieneś sprawdzić model Cafissimo 303080. Jego moc jest stosunkowo wysoka i wynosi 500 W. Umożliwia to błyskawiczną pracę. Sprzęt występuje w kolorze kremowym, z czarnymi detalami.

Pojemność pojemnika na mleko jest duża, wynosi ona 260 ml. Spieniacz ma antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu może on stabilnie stać na każdej powierzchni, bez obawy ewentualnego przesunięcia się w trakcie pracy. Korpus maszynki ma wysokość 21 cm, dlatego bez problemu można go schować do szafki. 

Opinie o spieniaczach do mleka marki Tchibo są pozytywne. W przypadku prezentowanego przez nas modelu nie mogło być inaczej. Głównym czynnikiem, który wpływa na dobre opinie, jest to, że produkt ten jest w stanie wytworzyć doskonałą, mleczną piankę, zarówno na ciepło, jak i na zimno. Dodatkowo został on wyposażony w różne nasadki (do wytwarzania dużej i małej ilości pianki).

 

 

 

 

Spieniacz do mleka elektryczny

 

3. Spieniacz do mleka Melitta 1014-02 Cremio II

 

Nie wiesz, czy elektryczny spieniacz do mleka sprawdzi się w Twojej kuchni? Jeżeli masz taką wątpliwość powinieneś sprawdzić model Melitta 1014-02 Cremio II. Jest on w stanie przygotować spienioną piankę, która jest wykonywana z różnego rodzaju mleka (sojowego, bez laktozy oraz pełnotłustego). 

Produkt jest chętnie wybierany przez kupujących ze względu na to, że jest on łatwy do utrzymania w czystości, a to za sprawą powłoki, którą pokryte jest wnętrze pojemnika na mleko. Jest ona nieprzywierająca. Do czyszczenia wystarczy jedynie użyć wilgotnej tkaniny oraz zwykłego płynu do mycia naczyń. Pokrywkę oraz ubijaczkę można bez problemu umyć w zmywarce.

Dużym atutem maszynki jest to, że jest ona łatwa w obsłudze. Wyposażona jest w podświetlane przyciski oraz wygodny wskaźnik, służący do ustawiania poziomu minimum oraz maksimum. Wyświetlanie się czerwonego światła wskazuje, że grzałka jest gotowa do przygotowania ciepłych napojów, a niebieskie światło oznacza gotowość do sporządzenia zimnej pianki z mleka. 

 

 

 

 

Spieniacz do mleka ręczny

 

4. Spieniacz do mleka FRABOSK Combat 3 TZ 

 

Chcesz kupić ręczny spieniacz do mleka? Model FRABOSK Combat 3 TZ powinien być dla Ciebie odpowiednią propozycją. Wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Występuje w kolorze stalowym. Jego pojemność wynosi 300 ml, dzięki temu jest w stanie pomieścić naprawdę bardzo dużą ilość cieczy.  

Maszynka jest niewielka, jej wymiary wynoszą jedynie 7,5 cm x 9,5 cm. Model ma bardzo stylowy design. Sprzęt składa się z pojemnika na mleko oraz pokrywki, która stanowi doskonały element dekoracyjny. Dzięki temu nie występuje potrzeba chowania go do szafki, ponieważ swoim wyglądem, może dobrze się wkomponować do wystroju wnętrza kuchni, w której się znajduje.

Produkt ten jest chętnie wybierany przez konsumentów, a testy spieniaczy do mleka wykazały, że wyrób ten jest w pełni bezpieczny i dlatego też został dopuszczony do kontaktu z żywnością.

 

 

 

 

Spieniacz do mleka Amica

 

5. Amica FD 3011 Spieniacz do Mleka

 

Spieniacz do mleka Amica FD 3011 to model o mocy 450 W, wyposażony w długi przewód zasilający, mierzący 0,75 m. Dzięki temu nie będziesz miał problemu z komfortowym podłączeniem go do kontaktu. Urządzenie jest w stanie zmieścić do 100 ml mleka. 

Produkt cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Możemy to zawdzięczyć temu, że producent projektuje swoje urządzenia z dbałością o każdy szczegół. Głównym aspektem, który bierze pod uwagę, jest wygoda użytkowania. Model umożliwia nie tylko przygotowanie idealnej pianki, ale także podgrzanie płynu, który masz zamiar wypić.

Urządzenie zostało wyposażone w podświetlany włącznik, dzięki któremu będziesz w stanie w każdej chwili sprawdzić, czy jest ono w trakcie pracy czy też nie. Dużym atutem jest zastosowanie nowoczesnej technologii magnetycznego systemu mieszającego, który sprawia, że mleko jest idealnie spienione.

 

 

 

 

Spieniacz do mleka Krups

 

6. Spieniacz do mleka Krups XL100810

 

Spieniacz do mleka Krups XL100810 to produkt o pojemności 0,3 l. Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. W sprzedaży dostępny jest w kolorze czarnym – matowym. Wyposażony został w obrotową podstawę, której zasięg obrotu wynosi 360 st. 

Urządzenie jest z chęcią kupowane przez miłośników kawy, ponieważ wyróżnia się ono bardzo stylowym designem. Bez problemu model ten może się dopasować do wystroju kuchni urządzonej w każdym stylu. Produkt ten nie musi być chowany do szafki po każdorazowym użyciu, gdyż stanowi doskonały element wyposażenia każdego pomieszczenia.

O tym, czy spieniacz jest w trakcie pracy, czy też nie informuje nas umieszczony na przedniej części maszynki, duży podświetlany przycisk. Dzięki temu produktowi będziemy w stanie cieszyć się ulubionymi kawowymi napojami z idealnie uformowaną, gęstą pianką jak od profesjonalnego baristy. 

 

 

 

 

Indukcyjny spieniacz do mleka

 

7. Indukcyjny spieniacz do mleka Severin SM 9685

 

Jeżeli zdecydowałeś się na indukcyjny spieniacz do mleka to koniecznie powinieneś obejrzeć model Severin SM 9685. Wykonany on został ze stali nierdzewnej oraz tworzywa. Przeznaczony jest do spieniania zarówno na ciepło, jak i na zimno. Model daje możliwość podgrzewania napojów (cztery stopnie – 45 st. C, 55 st. C, 60 st. C, 65 st. C).

Konsumenci z chęcią wybierają to urządzenie, ponieważ cechuje się ono łatwością w obsłudze. Możemy to zawdzięczyć takiemu wyposażeniu jak automatyczny włącznik oraz technologii zabezpieczającej przed przegrzaniem. Produkt jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu. 

Model ma zdejmowany pojemnik, który jest w stanie pomieścić do 700 ml cieczy. Przeznaczony jest on do spieniania oraz podgrzewania mleka. Dodatkowo można w nim przygotować gorącą czekoladę. Pojemnik został wyposażony w system indukcyjny. Dzięki temu zniwelowana jest możliwość ewentualnego przypalenia mleka.

 

 

 

 

Spieniacz do mleka Hoffen

 

8. Spieniacz do mleka z kubkiem Hoffen MF-8313-18

 

Spieniacz do mleka Hoffen MF-8313-18 wyposażony jest w kubek z miarką. Urządzenie jest bardzo małe, a przez to bardzo poręczne. Dostępne jest w sprzedaży w kolorze czerwonym. Jego korpus został wykonany z wysokiej jakości materiału – tworzywa sztucznego, a końcówka spieniająca – ze stali nierdzewnej. Bez problemu można go schować w każdej szafce, a nawet szufladzie, która znajduje się w kuchni. 

Model jest dobrą propozycją dla osób początkujących, dopiero zaczynających swoją przygodę ze spienianiem mleka do kawy. Umożliwia on szybkie oraz bardzo efektowne spienienie każdego rodzaju mleka (pełnotłustego, sojowego oraz mleka bez laktozy). 

Chęć wyboru tego produktu przez konsumentów wynika z tego, że jest on lekki, łatwy w użytkowaniu, poręczny oraz bezprzewodowy. Do jego uruchomienia nie jest potrzebne podłączenie do zasilania elektrycznego. Wymagane jest jedynie włożenie dwóch baterii typu AA, które są dołączone do zestawu.

 

 

 

 

Spieniacz do mleka Delonghi

 

9. Spieniacz mleka Delonghi EMFI.W 

 

Spieniacz do mleka Delonghi model EMFI. W jest to urządzenie, które w sprzedaży dostępne jest kolorze białym. Jest ono w stanie pomieścić 250 ml cieczy. Moc prezentowanego modelu jest stosunkowo wysoka jak na tego typu produkt. Wynosi ona 500 W, dzięki czemu zapewnia szybkość oraz niezawodność podczas wykonywanej pracy.

Chęć wyboru tego produktu przez konsumentów wynika z tego, że jego wewnętrzna strona została pokryta powłoką zapobiegającą przywieraniu. Dzięki temu podgrzewane mleko nie zostanie przypalone. Ułatwi to też czyszczenie spieniacza, ponieważ nie będzie potrzeby szorowania jego wnętrza.

Prezentowane urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości metalu. Zapewnia to bezawaryjność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt cechuje się także dużą funkcjonalnością. Może służyć jako spieniacz gorącego mleka oraz zimnego, a także jest w stanie podgrzać mleko.

 

 

 

10. Indukcyjny spieniacz do mleka Severin SM 9688

 

Spieniacz Severin SM 9688 ma moc ok. 500 W. Urządzenie wyposażono w stalowy, zdejmowany pojemnik, który jest przystosowany do mycia w zmywarce. Sprzęt ma ponadto system indukcyjny, za sprawą którego możemy uniknąć przypalenia mleka. Model z pewnością przyda się nam nie tylko podczas przygotowywania kawy z pianką, ale też gorącej czekolady.

Do pojemnika możemy wlać maksymalnie 700 ml mleka. Produkt ma czarną, błyszczącą obudowę, dlatego stylowo prezentuje się na kuchennym blacie. W komplecie znajdziemy nakładki do spieniania i podgrzewania razem z magnetycznym schowkiem, w którym należy je przechowywać. Spieniacz pozwala na bezstopniową regulację temperatury mleka.

Z opinii konsumentów wynika, że sprzęt umożliwia szybkie przygotowanie mlecznej, puszystej pianki, dzięki której kawa lepiej smakuje. Model Severin SM 9688 wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem, dlatego nie ma ryzyka, że ulegnie awarii w wyniku intensywnej eksploatacji. Dodatkową zaletą spieniacza jest to, że pojemnik na mleko możemy ustawić na podstawie w dowolny sposób (pozwala na to system 360 stopni).

Produkt Severin SM 9688 wyposażono 700 ml pojemnik na mleko. Moc urządzenia to ok. 500 W. To sprzęt z systemem indukcyjnym.

 

Zalety

Nie przypala mleka: Ponieważ urządzenie ma system indukcyjny ryzyko przypalenia mleka podczas podgrzewania zostało zmniejszone do minimum.

Możliwość mycia w zmywarce: Zdejmowany pojemnik można bez obaw myć w zmywarce. Wykonano go ze stali nierdzewnej, dlatego jest odporny na korozję, a także zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

360-stopniowy system: Ze względu na zastosowanie 360-stopniowego systemu możemy ustawić pojemnik na podstawie w dowolny sposób. Konsumenci twierdzą, że zwiększa to komfort użytkowania.

Praktyczność: Z pomocą spieniacza możemy przygotować nie tylko puszystą piankę do kawy czy kakao, ale również pyszną, gorącą czekoladę. Urządzenie jest praktyczne i z pewnością przyda się w każdej kuchni.

Automatyczny wyłącznik: W przypadku dłuższej bezczynności model sam się wyłącza, a to zapobiega jego przegrzaniu.

 

Wady

Za głośna praca: Według niektórych użytkowników sprzęt pracuje zbyt głośno, dlatego np. podczas przygotowywania kawy na śniadanie możemy obudzić innych domowników.

 

 

 

 

11. Sencor spieniacz do mleka SMF 2024 WH

 

2.SENCOR SMF 2024WHSencor SMF 2024WH to urządzenie, które można nabyć za niewiele więcej niż 100 zł. Zasilane jest również z sieci i posiada wymiary 17 x 13 x 20,5 cm. Posiada trzy tryby pracy: spienianie mleka z podgrzewaniem o maksymalnej temperaturze 68 stopni, spienianie bez podgrzewania, oraz samo podgrzewanie do tej samej temperatury bez spieniania.

Kontrolka poinformuje nas o stanie urządzenia: kontrolka czerwona – tryb czuwania, niebieska – tryb pracy. W pojemniku na mleko znajdziemy nieprzywierającą powłokę, zapobiegającą przypaleniu się mleka. To urządzenie jest również bezprzewodowe, z środkowym złączem 360 stopni.

Całość wykonana jest z białego tworzywa sztucznego, z przeźroczystą przykrywką, aby łatwo móc śledzić przebieg procesu. Obudowa zewnętrzna ma izolację termiczną, zatem przygotowane ciepłe mleko zachowuje swoją temperaturę dłuższy czas. Maksymalna pojemość naczynia na mleko to 200 ml.

Zapytaliśmy użytkowników o opinie o tym spieniaczu do mleka. Uzyskaliśmy informacje, że jest to dobry spieniacz na jeden kubek, oraz fantastycznie podgrzewa i spienia mleko. Jest także urządzeniem niezawodnym.

Sencor SMF 2024WH to następny, praktyczny przyrząd, który chcemy Ci przedstawić. Model ten jest zasilany sieciowo. Jego wymiary to 17 cm x 13 cm x 20,5 cm.

 

Zalety

Trzy tryby pracy: Jest to praktyczne urządzenie, umożliwia nam spienienie mleka na ciepło, zimno lub podgrzanie bez spieniania. To zasługa trzech trybów pracy, których ustawienie jest bardzo proste.

Kontrolka pracy: Przyrząd jest wyposażony w praktyczną kontrolę pracy, która informuje nas o tym, czy sprzęt jest podłączony do prądu, i w jaki sposób działa. Czerwona kontrolka oznacza tryb czuwania, a niebieska – pracy.

Nieprzywierająca powłoka: Model ten ma dno wykończone nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu mleko nie przywiera do dna i się nie przypala.

Wykonanie: Produkt został wykonany z bardzo dobrego tworzywa sztucznego i ma przezroczystą przykrywką. Dodatkowo obudowa zewnętrzna ma izolację termiczną, przez co temperatura napoju jest podtrzymywana dłuższy okres.

Doskonała pianka: Konsumenci potwierdzają, że urządzenie bardzo dobrze spienia mleko. Ma ono odpowiednią temperaturę, a piana jest bardzo gęsta i nie opada. Idealnie nadaje się do przyrządzania różnych napojów kawowych.

 

 

 

 

12. Spieniacz do mleka Profi Cook PC-MS 1032 Inox

 

3.Profi Cook PC-MS 1032Spieniacz marki Profi Cook PC-MS 1032 to również urządzenie, w którym nie tylko możemy spienić czy podgrzać mleko, ale również przygotować czekoladę do picia – zarówno zimną, jak i ciepłą. Dzięki obsłudze bezprzewodowej i możliwości obrotu 360 stopni, jest to urządzenie poręczne w obsłudze.

Posiada ono sześć podstawowych funkcji: spienianie na zimno, ciepło i gorąco, oraz mieszanie również na zimno, ciepło i gorąco. Po użyciu spieniacz zostanie wyłączony przez automatyczny wyłącznik. Maksymalna pojemność dzbanka ze stali nierdzewnej, z nieprzywierającym dnem, to 450 ml.

W zestawie, oprócz dzbanka, znajdziemy też pokrywkę zabezpieczającą przed rozpryskiwaniem spienianego mleka, oraz zapasową końcówkę do mieszania. Dzbanek oraz pokrywkę można zdjąć w celu umycia, można też te elementy myć w zmywarce. Zalety, jakie przekazali nam konsumenci, to bardzo ładny wygląd urządzenia.

Dodatkowo użytkownicy stwierdzają, że model ten bardzo dobrze spienia mleko, a obsługa nie jest skomplikowana. Z aprobatą konsumentów spotyka się również to, że użyte elementy można myć w zmywarce.

Spieniacz marki Profi Cook PC-MS 1032 to kolejny produkt w naszym zestawieniu, który jest odpowiedni do podgrzewania i spieniania mleka, a także przygotowywania czekolady do picia, czy innych napojów mlecznych.

 

Zalety

System pracy: Urządzenie daje nam możliwość spienienia i podgrzania mleka, a również przygotowania ciepłej lub zimnej czekolady. Mamy też do wyboru system spieniania na zimno. Dzięki takiej różnorodności funkcji, sprzęt ten jest bardzo funkcjonalny.

Pojemność: Model ten ma dzbanek o pojemności 450 ml. Jednorazowo można w nim przygotować całkiem sporą ilość mleka, które wystarczy do kilku kaw.

System zabezpieczeń: Urządzenie ma kontrolę pracy, informującą nas o tym, czy jest włączone. Posiada system zabezpieczeń przed przegrzaniem. Dodatkowo pokrywa zabezpiecza nas przed zachlapaniem mlekiem.

Możliwość mycia w zmywarce: Dzbanek i pokrywkę można myć w zmywarce. Oczywiście, powłoka dzbanka zapobiega przywieraniu i przypalaniu mleka, ale możliwość mycia w zmywarce znacznie ułatwi nam jego mycie i zachęci do regularnego korzystania z urządzenia.

 

Wady

Cena: Prezentowany sprzęt kosztuje prawie 200 zł. Jest to jeden z droższych modeli w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

13. Jura 24019 Automatyczny spieniacz do mleka

 

Model JURA 24019 Hot & Cold ma moc 650 W, a jego wymiary to: 12,5 cm x 12,5 cm x 20,9 cm. Sprzęt jest niewielki, więc z pewnością zmieści się w szafce kuchennej. Z uwagi na to, że produkt elegancko się prezentuje można go również zostawić na blacie. Urządzenie daje możliwość przygotowania zimnej, jak i ciepłej, mlecznej pianki.

Mając w domu spieniacz marki JURA możemy każdego dnia pić pyszne latte czy cappuccino i to bez konieczności zakupu ekspresu. Sprzęt łatwo się obsługuje, ponieważ wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie, aby zrobić z mleka piankę. W zestawie znajdziemy dwie wymienne nasadki, które możemy przechowywać w obudowie (podobnie, jak kabel zasilający).

Jedną z największych zalet produktu jest cicha praca. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup opisanego wyżej spieniacza twierdzą też, że łatwo się go myje. Urządzenie ma magnetyczne przełożenie napędu, a to oznacza, że możemy je zanurzyć w wodzie. Ponadto sprzęt wyróżnia się stylowym designem.

Spieniacz JURA 24019 Hot & Cold ma moc 650 W. Wymiary produktu to: 12,5 cm x 12,5 cm x 20,9 cm. Sprzęt ma kabel zasilający o długości 80 cm.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Urządzenie jest wyjątkowo proste w obsłudze i ze spienianiem mleka poradzi sobie nawet osoba, która do tej pory nie użytkowała tego typu sprzętów. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby przygotować mleczną piankę.

Szybkie mycie: Z myciem spieniacza po użyciu także nie powinniśmy mieć problemu. Zastosowanie magnetycznego przełożenia napędu sprawia, że model możemy zanurzyć w wodzie.

Atrakcyjny design: Sprzęt wygląda nowocześnie, dlatego możemy ustawić go na blacie kuchennym. Połączenie czerni i srebra sprawia, że spieniacz wyjątkowo elegancko się prezentuje.

 

Wady

Za krótki kabel: Konsumenci narzekają, że przewód zasilający jest zbyt krótki, przez co urządzenie trzeba ustawić blisko gniazdka.

Pojemnik bez dziubka: Pojemnik nie ma dziubka, dlatego podczas przelewania podgrzanego mleka lub pianki do kubka musimy uważać, aby nie zabrudzić kuchennego blatu.

 

 

 

 

14. Krups Spieniacz do mleka XL 2000

 

5.KRUPS spieniacz do mleka xl 2000Kolejny produkt to Krups XL 2000. Jest to zdecydowanie najdroższy model opisywany przez nas. Sprawdźmy czy jest to także dobry spieniacz do mleka. Jest on trzyfunkcyjnym automatycznym spieniaczem i posiada programy do cappuccino, gdzie otrzymujemy 150 ml mlecznej pianki, do caffe late gdzie otrzymamy do 200 ml pianki.

Ostatni program jest do gorącego mleka. W ten sposób możemy przyrządzić do 300 ml gorącego mleka lub kakao. Wystarczy wybrać odpowiedni program, a urządzenie, po skończeniu pracy wyłączy się samoczynnie. Aby ułatwić pracę spieniacz posiada przykrywkę zabezpieczającą przed rozpryskiwaniem się mleka podczas spieniania, oraz wewnętrzną nieprzywierającą powłokę ułatwiającą czyszczenie.

Po spienieniu mleka wlejemy je do kubka bez utraty kropelki mleka, bo dzbanek ma specjalny profil ułatwiający wylewanie płynów. Na uwagę zasługuje też czarno-srebrny kolor i design, który zadowoli najbardziej wyszukane gusta. Dla wygody użytkowania model ten jest bezprzewodowy z podstawką 360 stopni.

Konsumenci, którzy wybrali ten produkt, przekazują opinie o wysokiej jakości materiału, z którego spieniacz jest wykonany, a także o prostej obsłudze.

Jako ostatni przedstawiamy spieniacz Krups XL 2000. Urządzenie ma pojemność 300 ml. Posiada dwa tryby pracy – do przygotowania mlecznej pianki do cappuccino i caffe latte, a także podgrzewania mleka bez pienienia.

 

Zalety

Automatyczne wyłączanie: Urządzenie uruchamiamy poprzez naciśnięcie przycisku. Gdy zakończy swoją pracę, samoistnie się wyłącza, a my nie musimy kontrolować jego działania.

Profilowanie: Dzbanek ma specjalny profil, zapobiegający wylewaniu płynów w czasie przelewania ich do kubka.

Przykrywa: Praktyczna przykrywa zabezpieczy nas przed rozbryzgiwaniem się mleka w czasie pracy spieniacza.

 

Wady

Cena: Jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu. Koszt zakupu tego przyrządu to ponad 400 zł.

Trwałość: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że produkt ten cechuje się dużą awaryjnością.

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki spieniacz do mleka kupić?

 

Spieniacz do mleka to urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje, służy do robienia pianki z mleka do kawy. Tak podany napój nie tylko dobrze wygląda, ale także smakuje. Na zakup produktu decydują się nie tylko profesjonalni bariści, ale także osoby lubiące przyrządzić sobie dobrą kawę w domowym zaciszu. Osoby z drugiej grupy zwykle nie wiedzą, czym powinny się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu. Często zadają sobie pytanie, jaki jest najlepszy spieniacz do mleka? Odpowiedź na to pytanie powinieneś znaleźć w poradniku, który znajduje się poniżej. 

Rodzaje

Pewnie zastanawiasz się, jaki spieniacz do mleka wybrać? Obecnie na rynku dostępnych jest kilka modeli. Występują:

Ręczne – są to najtańsze, obecnie dostępne na rynku spieniacze do mleka. Są one zazwyczaj zasilane bateriami. Swoim wyglądem przypominają miniaturową trzepaczkę do jajek. Są one bardzo proste w użyciu. Najpierw należy wlać ciepłe mleko do kubka, a następnie włożyć do niego końcówkę spieniacza. Później włączamy urządzenie. Po parunastu sekundach powinniśmy otrzymać idealnie ubitą, mleczną piankę. 

Elektryczne – inaczej nazywane spieniaczem stojącym. Pozwalają uzyskać gęstą, a jednocześnie łagodną mleczną piankę. Urządzenie elektryczne działa w pełni automatycznie. Jedyne co użytkownik musi zrobić, to wlać do jego wnętrza mleko, a następnie uruchomić. Maszynka najpierw podgrzeje mleko, a następnie je spieni (proces ten nie potrwa więcej niż kilka sekund). Dobry model pozwoli na bezproblemowe ubicie zarówno mleka ciepłego, jak i zimnego. Wybierając najlepszy elektryczny spieniacz do mleka, musimy w szczególności zwrócić uwagę na jego moc. Zazwyczaj wynosi ona ok. 500 W. Istotną rolę odgrywa także pojemność naczynia, jeżeli będzie ono za małe, to zmniejszy się jego funkcjonalność. Najpopularniejsze są wersje o pojemności ok. 300 ml.

Tłokowe – najczęściej spotykane są modele, które wyglądem przypominają kubek, wyposażony w sitko tłokowe połączone z przykrywką. Aby stworzyć piankę do kawy, musimy wlać ciepłe mleko do kubka, a następnie w energetyczny sposób ruszać jego tłokiem. Proces ten trwa ok. 1 minutę. Sprzęt jest energooszczędny, nie wymaga podłączeniu do prądu ani baterii. Napędzany jest za pomocą pracy mięśni ludzkich.

Indukcyjne – umożliwiają spienienie mleka, które zostaje ogrzane indukcyjnie. Cechują się one dużą wydajnością. Ich minusem jest niewielka pojemność. Większość dostępnych na rynku spieniaczy indukcyjnych jest w stanie pomieścić do 150 – 200 ml mleka.

Bezprzewodowe – są to urządzenia zasilane akumulatorem. Są one mniej wydajne od modeli elektrycznych i zazwyczaj mają mniejszą pojemność (maksymalnie są w stanie pomieścić do 300 ml cieczy). Ich głównym atutem jest mobilność. Można je wziąć ze sobą wszędzie, gdzie tylko chcemy. Musimy jedynie pamiętać o tym, aby regularnie ładować sprzęt.

Spieniacze do mleka w dobrych cenach

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów spieniaczy do mleka. Ich ceny sporo różnią się od siebie. Wpływ na to ma głównie rodzaj urządzenia. Wyróżniamy spieniacze: ręczne, elektryczne, tłokowe, indukcyjne oraz bezprzewodowe. Najtańsze są urządzenia ręczne. Ich cena wynosi ok. 10 zł. Decydując się na zakup modelu tłokowego, nie będziemy zmuszeni do wydania zbyt dużej sumy pieniędzy. Kosztują one zazwyczaj ok. 50 zł. Jeżeli wybierzemy urządzenie elektryczne, indukcyjne lub bezprzewodowe koszt będzie nieco większy. Ceny takich produktów wahają się od 100 zł do nawet 350 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje spieniacz do mleka?

Zastanawiasz się ile kosztuje spieniacz do mleka? Najtańsze są proste, ręczne modele. Ich cena wynosi ok. 10 zł. Jeżeli wybierzemy urządzenie tłokowe, również nie będziemy zmuszeni wydać zbyt dużej sumy pieniężnej. Ich cena wynosi zazwyczaj ok. 50 zł. Decydując się na droższy, bardziej profesjonalny sprzęt musimy przygotować się na wydatek od 100 zł do nawet 350 zł. W takich cenach sprzedawane są spieniacze elektryczne, indukcyjne oraz bezprzewodowe. Każdy kupujący powinien indywidualnie zdecydować, która wersja tego urządzenia będzie dla niego odpowiednia i taki model kupić.

P2: Jak wyczyścić spieniacz do mleka w ekspresie?

Proces czyszczenia spieniacza do mleka możemy podzielić na czynność, którą powinniśmy wykonywać codziennie oraz czynność wykonywaną raz w miesiącu. Jeżeli chodzi o pierwszy rodzaj czyszczenia, nie jest wymagane użycia żadnego detergentu przeznaczonego do mycia przedmiotów kuchennych. Wystarczy jedynie rurkę zasysającą mleko wsadzić do dzbanka napełnionego świeżą wodą. Pod spieniaczem do mleka ustawiamy naczynie i naciskamy przycisk spieniania mleka. Kiedy z urządzenia zacznie lecieć czysta woda, oznaczać to będzie, że jest ono wyczyszczone. Do wyczyszczenia spieniacza, które jest wykonywane raz w miesiącu, potrzebny będzie odpowiedni środek. Do kubka wlewamy 0,5 l płynu do czyszczenia i wkładamy do niego rurkę do zasysania mleka. Następnie postępujemy w taki sam sposób jak w przypadku wody. 

 

P3: Jak działa spieniacz do mleka?

Spieniacz do mleka to urządzenie, które sprawia, że mleko zmienia się w piankę. Pienista postać mleka jest na tyle gęsta, a jednocześnie lekka, że po przelaniu jej do filiżanki z napojem takim jak kawa lub czekolada na gorąco, zatrzyma się na powierzchni cieczy, nadając napojowi niesamowity wygląd. To za zasługą tego procesu, kawy w najlepszych kawiarniach, nie tylko dobrze smakują, ale także zachwycają swoim wyglądem. 

 

P4: Jak używać ręczny spieniacz do mleka?

Ręczny spieniacz do mleka to urządzenie, które jest bardzo proste w użyciu. Jego użycie daje możliwość serwowania we własnym domu dobrze przyrządzonej kawy z mleczną pianką. Aby dobrze przygotować taki napój, do metalowego dzbanka należy nalać potrzebną nam ilość podgrzanego mleka. Następnie należy zanurzyć spieniacz w mleku i go uruchomić. Po chwili, gdy utworzy się idealna pianka, wyłączamy urządzenie. Po ubiciu mleka zalecane jest, aby odstawić je na krótką chwilę pod przykryciem. Ostatnim etapem jest przełożenie pianki za pomocą łyżeczki do filiżanki z kawą.

P5: Jak wyczyścić spieniacz do mleka?

Czyszczenie spieniacza do mleka nie jest skomplikowane. W przypadku ręcznych modeli wystarczy jedynie je przetrzeć po każdorazowym użyciu za pomocą wilgotnej tkaniny. Niektóre modele, które są wyposażone w pojemnik na ciecz, można myć w zmywarce. W przypadku spieniaczy do mleka, które są zainstalowane w ekspresie do kawy, ich czyszczenie jest nieco bardziej skomplikowane. Wskazane jest, aby je codziennie poddawać czyszczeniu. Aby to zrobić, należy wlać czystą wodę do kubka, a następnie umieścić w nim rurkę zasysającą mleko. Następnym etapem jest uruchomienie urządzenia. W momencie, gdy woda wydostająca się z ekspresu jest czysta, należy wyłączyć maszynę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ