Ranking 5 najlepszych szatkownic do kapusty w 2024

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Szatkownica do kapusty – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Aby wybrać dobrą szatkownicę do kapusty najlepiej porównać ze sobą dostępne na rynku produkty, poznać ich dokładne opisy, a także wady i zalety. Każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że takie poszukiwania są czasochłonne. W związku chcemy Ci je ułatwić. Z tego miejsca zapraszamy do przeczytania przygotowanego przez nas rankingu, w którym znalazły się najlepsze akcesoria kuchenne. Pierwsze miejsce zajęła Duża Szatkownica 3w1 z ostrzami ze stali nierdzewnej, które można łatwo wyjąć i naostrzyć. Produkt zrobiono z wytrzymałego drewna bukowego. Akcesorium ma szufladkę, w której umieszcza się kapustę. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Do zaproponowania mamy też kilka innych ciekawych modeli. Na uwagę zasługuje szatkownica do kapusty Borner V-5 z wygodnym stojakiem ułatwiającym pracę. W zestawie znajdują się wymienne wkładki, więc akcesorium można wykorzystać do krojenia różnego rodzaju warzyw. Produkt jest dostępny m.in. w kolorze czerwonym, białym i pomarańczowym.


5 najlepszych szatkownic do kapusty. Opinie w 2024 roku

 

Dla osób poszukujących praktycznych przyrządów kuchennych przygotowaliśmy także ranking szatkownic do kapusty. Umieściliśmy w nim opisy 5 produktów w dobrych cenach, które z pewnością zachwycą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Akcesorium wyposażono w szufladkę, dzięki której szatkowanie jest dużo łatwiejsze. Produkt jest łatwy i bezpieczny w użyciu. Ma 3 ostrza ze stali nierdzewnej, które w razie potrzeby można szybko odkręcić i naostrzyć.

Wady

Niedogodnością jest to, że nie można czyścić akcesorium w zmywarce. Trzeba też pamiętać, że ma ono duże wymiary, dlatego może pojawić się problem z jego przechowywaniem.

Podsumowanie

Model wykonano z drewna bukowego, dlatego jest solidny i wytrzymały. Produkt ułatwia szatkowanie nie tylko kapusty, ale również takich warzyw, jak: marchew, pietruszka czy seler. Wymiary akcesorium wynoszą: 65 cm x 24 cm.

Drugi wybór

Zalety

Produkt ma w zestawie kilka nakładek do krojenia, dzięki którym możemy w różny sposób pokroić warzywa. Przyrząd ma ostrza ze stali nierdzewnej, które są odporne na rdzę i uszkodzenia mechaniczne. Model ma grzybek, który chroni nasze palce przed skaleczeniem.

Wady

Szatkownica jest wykonana z tworzywa sztucznego, które nie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne typu zarysowania czy pęknięcia. Dlatego podczas pracy lub czyszczenia trzeba uważać, aby nie uszkodzić produktu.

Podsumowanie

Akcesorium jest wyposażone w uchwyt, na którym możemy zawiesić i przechowywać nieużywane wkładki. Co więcej, produkt może być przechowywany w pozycji pionowej, co sprawia, że zajmuje mało miejsca. Ponadto model bardzo dobrze leży w dłoni.

Rozważ też

Zalety

Szatkownica jest bardzo ładnie oraz solidnie wykonana. Do jej produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiały, odporne na zniszczenia. Model wyposażono w szufladę, która w znacznym stopniu ułatwia obsługę urządzenia oraz zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Dodatkowo w zestawie możemy znaleźć 4 ostrza ze stali nierdzewnej, które można z łatwością odkręcić oraz naostrzyć.

Wady

Produkt wykonano z drewna. Z tego względu jego czyszczenie jest uciążliwe. Wymagane jest stosowanie specjalnych detergentów do usuwania soku z warzyw.

Podsumowanie

Model wykonano z drewna topolowego. Jego wymiary wynoszą: Długość - 92,5 cm, szerokość - 24,5 cm, długość prowadnicy - 62,5 cm, długość szuflady - 20,5 cm, szerokość szuflady - 20,5 cm, głębokość szuflady - 7 cm.

 

1. Szatkownica tarka do kapusty warzyw krajalnica 3w1

 

Duża szatkownica 3w1 to propozycja dla osób, które potrzebują sprawnie działającego akcesorium, z pomocą którego będa mogli pokroić nawet większe główki kapusty. Dokładne wymiary modelu to: długość – 65 cm i szerokość – 24 cm. Jest on wyposażony w szufladkę (długość – 20 cm, szerokość – 20 cm i głębokość – 7 cm), która działa sprawnie i ułatwia szatkowanie.

Materiałem wykorzystanym do produkcji szatkownicy jest m.in. drewno bukowe odznaczające się wytrzymałością i klasycznym designem. Ostrza zostały zrobione ze stali nierdzewnej, nie pojawiają się na nim ślady korozji czy uszkodzeń mechanicznych. W razie potrzeby ostrza można zdjąć i samodzielnie naostrzyć.

Dostępne w Internecie opinie na temat prezentowanej szatkownicy są pozytywne, konsumenci są zadowoleni z jej zakupu i użytkowania. Produkt jest wytrzymały, a jego czyszczenie nie jest zbyt trudne. Warto dodać, że w zestawie jako gratis otrzymujemy 40 cm tłuczek.

Duża szatkownica 3w1 ma wymiary: długość – 65 cm i szerokość – 24 cm. Produkt wykonano z drewna bukowego. 

 

Zalety

Ostrza ze stali nierdzewnej: Szatkownica ma ostrza zrobione ze stali nierdzewnej, która jest uznawana za jeden z najtrwalszych materiałów. Na jej powierzchni nawet po dłuższym czasie użytkowania nie pojawiają się ślady korozji.

Wygodna szufladka: Akcesorium jest wyposażone w wygodną szufladkę, dzięki której krojenie kapusty jest wygodniejsze, ale też bardziej bezpieczne. Szufladka działa płynnie, użytkownik nie musi używać zbyt dużo siły.

Prosta konserwacja: Osoby przeprowadzające test szatkownic do kapusty przyznały, że konserwacja produktu nie jest wymagająca. W razie potrzeby można wyjąć elementy tnące i je naostrzyć.

Tłuczek w zestawie: W komplecie poza solidnie zrobioną szatkownicą do kapusty otrzymujemy też wygodny tłuczek. 

Klasyczny design: Produkt zrobiono z drewna bukowego, dlatego ma on klasyczny design i pasuje do wielu znajdujących się w kuchni akcesoriów.

 

Wady

Zajmuje dużo miejsca: Produkt jest duży, dlatego może być problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do jego przechowywania, szczególnie w niewielkiej kuchni.

 

 

 

 

2. Borner szatkownica + uchwyt czerwona V-5 PowerLine

 

Prezentujemy szatkownicę Borner V-5, która przyda się w każdej kuchni. W skład kompletu wchodzi m.in. wkładka bez noży, która pozwala na szatkowanie warzyw na różne sposoby. Grubość ustawia się za pomocą przycisku znajdującego się z boku tarki. Do wyboru mamy następujące wielkości: 0,4 mm, 0,6 mm, 1 mm i 1,2 mm. Zestaw zawiera też wkładkę z nożami 3,5 mm i 7 mm (krojenie w słupki).

Szatkownica ma cienkie ostrza o bardzo dobrych właściwościach. Do wykonania tych elementów wykorzystano stal wanadowo-molibdenową. Noże nie wymagają ostrzenia, co ułatwia korzystanie z akcesorium. Produkt jest przeznaczony do mycia ręcznego.

Konsumenci do zalet akcesorium zaliczają nie tylko to, że jest ono wygodne i bezpieczne w użyciu, ale także dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Dzięki temu mogą dobrać szatkownicę tak, aby pasowała do pozostałych produktów i urządzeń kuchennych. Praktycznym dodatkiem jest uchwyt do trzymania warzyw i owoców.

Szatkownica Borner V-5 ma wymiary: długość – 38 cm i szerokość – 14 cm. Produkt ma czerwony kolor, jest też dostępny m.in. w białym i pomarańczowym odcieniu.

 

Zalety

Ustawianie grubości krojenia: Wygodne ustawianie grubości krojenia ma duże znaczenie dla użytkowników. W szatkownicy Borner V-5 można to zrobić bez wymiany wkładek, wystarczy przesunąć przycisk znajdujący się z boku akcesorium. 

Stojak: W zestawie znajduje się stojak przeznaczony do bezpiecznego przechowywania wkładek z nożami, a także uchwytu. Na stojaku można też zamontować krajalnicę w pionie, co również jest wygodnym rozwiązaniem.

Ostrza: Do produkcji cienkich ostrzy wykorzystano stal wanadowo-molibdenową. Jest to wytrzymały materiał, który nie ulega zniekształceniom. Jak podaje producent, noże nie wymagają ostrzenia.

Gumowe podkładki: Na szatkownicy Borner V-5 znajdują się gumowe podkładki, dlatego nie przesuwa się ona po blacie w trakcie pracy. To wpływa nie tylko na komfort użytkownika, ale także jego bezpieczeństwo.

 

Wady

Tylko mycie ręczne: Krajalnica nie jest dostosowana do mycia w zmywarce, co niektórzy kupujący uznają za wadę.

 

 

 

 

3. Szatkownica do Kapusty Drewniana EKO-DREW Duża

 

Szatkownicę do kapusty EKO-DREW wykonano z drewna topolowego. Jej konstrukcja jest solidna oraz bardzo ładna. Model wyposażono w specjalną szufladę, do której trafiają poszatkowane warzywa. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które nie tylko ułatwia pracę, ale również zwiększa bezpieczeństwo.

Model wyposażono w cztery ostrza. Wykonane są one z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Można je z łatwością zdemontować, a następnie, w razie potrzeby naostrzyć. Możliwość odkręcenia ostrzy pozwala także na dokładnie wyczyszczenie każdego elementu naszej szatkownicy.

Większość osób, która zdecydowała się na zakup prezentowanego urządzenia, jest bardzo zadowolona z podjętej decyzji zakupowej. Według nich urządzenie pozwala na sprawne oraz szybkie szatkowanie warzyw potrzebnych do przygotowywania sałatek, oraz innego rodzaju potraw. Duże rozmiary urządzenia sprawiają, że często wybierane jest ono przez właścicieli restauracji.

Szatkownicę do kapusty EKO-DREW wykonano z drewna topolowego. Wyposażono ją w szufladę, w której gromadzone są poszatkowane warzywa. Model ma cztery ostrza wykonane ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Solidność wykonania: Szatkownicę wykonano z drewna topolowego. Użyty do produkcji materiał charakteryzuje  się wysoką trwałością.

Szufladka na poszatkowane warzywa: Model wyposażono w specjalną szufladę, do której trafiają poszatkowane warzywa.

 

Wady

Czyszczenie: Produkt wykonano z drewna. Z tego względu podczas szatkowania w jego powierzchnię bardzo łatwo wnikają soki z szatkowanych warzyw, pozostawiając trudne do czyszczenia plamy.

Rozmiar: Urządzenie ma bardzo duże gabaryty. Do jego użytkowania potrzebna jest spora ilość miejsca.

 

 

 

 

4. Szatkownica Mała Altom 585222

 

Jesteśmy przekonani, że zainteresuje Cię szatkownica do kapusty Altom 585222. Jest to produkt o niewielkich wymiarach: wysokość – 1,5 cm, szerokość – 13 cm i głębokość – 32 cm, dlatego bez wątpienia sprawdzi się w niewielkiej kuchni. 

Akcesorium zostało zrobione z tworzywa sztucznego, które jest lekkie i nie ulega zniekształceniom. Szatkownica ma dwa wytrzymałe noże dobrze radzące sobie z krojeniem kapusty, a także innych warzyw niezbędnych do przygotowania pysznego i zdrowego jedzenia. Czyszczenie produktu nie zajmuje dużo czasu, bo ma on gładką powierzchnię. Wystarczy przetrzeć ją lekko wilgotną gąbką z dodatkiem płynu do mycia naczyń. 

Konsumenci polecają szatkownicę do kapusty Altom 585222, która jest lekka, zajmuje mało miejsca i łatwo utrzymać ją w czystości. Produkt prezentuje się estetycznie, łatwo dopasować go do pozostałych akcesoriów kuchennych.

Szatkownica Altom 585222 ma wymiary: wysokość – 1,5 cm, szerokość – 13 cm i głębokość – 32 cm. Produkt zrobiono m.in. z tworzywa sztucznego.

 

Zalety

Wytrzymałe ostrza: Szatkownica jest wyposażona w wytrzymałe ostrza, które nie uginają się na skutek tarcia. Co istotne, przez długi czas pozostają ostre, więc nie trzeba tracić czasu na ich konserwację.

Łatwe przechowywanie: Akcesorium jest małe i poręczne, łatwo znaleźć odpowiednie miejsce do jego bezpiecznego przechowywania.

Pielęgnacja: Pojawiające się na gładkiej powierzchni zabrudzenia są łatwe do usunięcia. Nie trzeba mocno pocierać powierzchni, aby dokładnie ją wyczyścić.

 

Wady

Mały uchwyt: Szatkownica ma mały uchwyt, więc korzystanie z niego nie dla wszystkich okazuje się wygodne.

Zarysowania: Po stosunkowo krótkim czasie użytkowania na produkcie (część z tworzywa sztucznego) pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

5. Szatkownica Do Kapusty M.A.T 60 cm

 

Jeśli lubisz klasycznie wyglądające akcesoria kuchenne, szatkownica do kapusty M.A.T to dobra propozycja dla Ciebie. Będzie to praktyczny, a zarazem ładnie wyglądający dodatek do rustykalnych wnętrz. Sprawdzi się on także w pomieszczeniach urządzonych w innym stylu. 

Długość szatkownicy wynosi 60 cm. Akcesorium ma 3 solidne ostrza, które zachowują swoje początkowe właściwości nawet po dłuższym czasie intensywnej eksploatacji. Szatkownica ma wygodną szufladę, w której umieszcza się kapustę. Ułatwia to jej szatkowanie i gwarantuje większe bezpieczeństwo pracy. Produkt jest łatwy w czyszczeniu, wystarczy do tego miękka gąbka z dodatkiem niewielkiej ilości delikatnego detergentu.

Jakie opinie można przeczytać na temat tego akcesorium? W większości są one pozytywne, konsumenci wymieniają sporo zalet produktu, do których można zaliczyć wytrzymałe ostrza, bezpieczeństwo użytkowania, estetyczny wygląd i łatwą pielęgnację. Za pomocą szatkownicy można kroić nawet większe główki kapusty.

M.A.T to szatkownica do kapusty z szufladą. Długość produktu wynosi 60 cm. Akcesorium ma 3 ostrza.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Szatkownica jest wyposażona w szufladę, do której wkłada się kapustę. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik ma zapewnione bezpieczeństwo i nie musi się obawiać o skaleczenie dłoni.

Ostrza: Model ma wytrzymałe ostrza, które nie ulegają zniekształceniom. Na ich powierzchni nie pojawia się też korozja. Nie jest wymagane też ich zbyt częste ostrzenie, co jak wiadomo, mogłoby zająć nieco czasu.

 

Wady

Płynność działania szuflady: Czasami szuflada, w której umieszcza się kapustę się zacina, a to bywa irytujące, jeśli mamy do pokrojenia sporo warzyw. Nie zdarza się to jednak zbyt często.

Zajmuje sporo miejsca: Jeśli mamy małą kuchnię, przechowywanie szatkownicy może okazać się problemem. Produkt zajmuje sporo miejsca. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szatkownicę do kapusty kupić?

 

Kiszona kapusta to doskonały dodatek do obiadu. Do jej samodzielnego przygotowania potrzebujemy jednak specjalnego sprzętu, czyli szatkownicy. Wbrew pozorom, znalezienie dobrego i funkcjonalnego produktu nie jest tak proste. Poniższy poradnik dedykujemy osobom, które zastanawiają się, który wśród dostępnych na rynku modeli sprosta ich oczekiwaniom. Jesteśmy pewni, że za sprawą umieszczonych w artykule porad nikt nie będzie miał wątpliwości, jaką szatkownicę do kapusty wybrać.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego produktu?

Szatkownica do kapusty może okazać się bardzo przydatna, zwłaszcza, jeśli uwielbiamy tradycyjną, polską kuchnię. Kapusta stanowi podstawę wielu potraw, które przygotowuje się nie tylko na specjalne okazje (np. Boże Narodzenie), ale również na co dzień. Krojenie tego warzywa często okazuje się niezwykle trudne i kłopotliwe (głównie ze względu na jego rozmiary). Poza tym ręczne szatkowanie przy pomocy noża trwa bardzo długo i wymaga użycia dużej siły.

Decydując się na zakup szatkownicy, zyskujemy więc możliwość szybszego przygotowania bigosu, kapuśniaku czy też krokietów. Taki przyrząd pozwala nam w każdej chwili ugotować dania uwielbiane przez całą rodzinę. W Polsce szatkowanie i późniejsze kiszenie kapusty od wielu lat jest tradycją. Warto jednak ułatwić sobie to zadanie, aby czerpać więcej przyjemności z sięgania po przepisy naszych mam czy babć.

 

Rodzaje szatkownic

Dostępne w sklepach szatkownice dzielimy na modele ręczne i elektryczne. Produkty należące do pierwszej grupy nie są dziś tak popularne, choć mają bardzo duże grono zwolenników. Wszystko przez to, że są one łatwe w przechowywaniu (ze względu na niewielkie gabaryty) i nie psują się. Wśród nich rozróżniamy przyrządy napędzane na korbkę (często można je zamontować na blacie stołu) i takie, w przypadku których należy samodzielnie przesuwać warzywo po ostrzach.

Szatkownice elektryczne według części konsumentów są bardziej komfortowe w użytkowaniu. Z ich pomocą możemy szatkować, kroić i siekać nie tylko kapustę, ale również inne warzywa. Modele elektryczne są wyjątkowo łatwe w obsłudze. Wystarczy włożyć kapustę do podajnika i włączyć urządzenie, aby warzywo zostało pokrojone na mniejsze kawałki. Nie musimy używać do tego siły, ani uważać, żeby przypadkowo nie skaleczyć się podczas kontaktu z ostrzem. Niemniej jednak, należy pamiętać o tym, że produkty elektryczne są znacznie droższe, niż te ręczne. Dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki wydatek.

 

Materiał wykonania – jaka szatkownica do kapusty jest najlepsza?

Do produkcji szatkownic do kapusty najczęściej wykorzystuje się drewno i metal. Wykonane z tych materiałów przyrządy są wytrzymałe i mogą nam długo służyć (nawet mimo częstej eksploatacji). Warto dodać, że zarówno drewno, jak i metal estetycznie się prezentują. Z tego powodu takie produkty z pewnością spodobają się osobom zwracającym uwagę na design akcesoriów i przyrządów kuchennych.

W sklepach znajdziemy również modele wykonane z tworzyw sztucznych. Przeważnie są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, więc łatwo dopasować je do reszty wyposażenia kuchni. Warto pamiętać, że tworzywo sztuczne jest bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jednak dużą zaletą takich szatkownic jest niska cena.

 

Ostrza

Ostrza to najważniejszy element budowy przyrządów przeznaczonych do szatkowania kapusty. Dlatego należy upewnić się, że są one solidne i dodatkowo odporne na powstawanie rdzy. Z tego względu polecamy zakup produktu wyposażonego w ostrza wykonane ze stali nierdzewnej (ewentualnie hartowanej lub chirurgicznej). Wspomniane materiały są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Ponadto nie wymagają one specjalistycznej konserwacji, więc utrzymanie ich w czystości nie sprawia trudności.

 

Uchwyt

Często mówi się, że najlepsza szatkownica do kapusty zapewnia bezpieczne krojenie warzyw. Podczas szatkowania można łatwo się skaleczyć, dlatego wybrany przez nas produkt powinien być wyposażony w specjalny uchwyt (nazywany często grzybkiem). Dzięki niemu warzywa nie wyślizgują się nam z dłoni, w efekcie czego krojenie trwa znacznie krócej.

 

Dodatkowe wkładki do krojenia

Producenci często dołączają do szatkownic dodatkowe wkładki z ostrzami. Pozwalają one pokroić warzywa nie tylko w cienkie paski, ale również w kostkę (drobną lub grubszą) oraz w słupki. Oznacza to, że z pomocą takiego przyrządu z łatwością przygotujemy zarówno dania z kapusty, jak też frytki z ziemniaków czy różnego rodzaju sałatki.

Design

Aby użytkowanie szatkownicy okazało się przyjemne warto przyjrzeć się także jej wyglądowi. Choć design tego typu produktów nie odgrywa znaczącej roli, to jednak większość osób sięga po dobrze prezentujące się przyrządy. Robiąc zakupy możemy napotkać różnokolorowe modele i takie, które wyglądają, jak szatkownice stosowane przez nasze babcie i prababcie.

 

Szatkownice do kapusty w dobrych cenach

Ręczne szatkownice do kapusty kosztują przeciętnie ok. 20 zł. Możemy również napotkać modele, których cena wynosi ponad 50 zł. Zazwyczaj mają one jednak większe wymiary i w zestawie zawierają dodatkowe akcesoria w postaci tłuczka czy specjalnej szufladki (umieszcza się w niej szatkowane warzywo). Jak już zostało wspomniane, produkty elektryczne są droższe. Średnio musimy za nie zapłacić od 150 zł do nawet 800 zł.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Szatkownica Do Kapusty Biowin 362001

 

Osoby zainteresowane zakupem małej i taniej szatkownicy do kapusty powinny poznać opis Biowin 362001. Jest to produkt ważący zaledwie 220 g. Jego dokładne wymiary to: wysokość – 36 cm, szerokość – 16 cm i głębokość – 2 cm. Akcesorium jest dostępne w kolorze: zielonym, białym, brązowym, niebieskim i czerwonym. 

Szatkownica ma wysokiej jakości ostrza, które zachowują swoje właściwości po długim czasie od zakupu. Akcesorium jest polecane nie tylko do krojenia kapusty, ale też cebuli, ogórków i innych warzyw. Z jego pomocą szybko przygotujemy smakowite danie dla swojej rodziny.

Zakup szatkownicy Biowin 362001 to nie jest duży wydatek i warto go ponieść. Zwracają na to uwagę konsumenci, którzy podjęli taką decyzję. Z uwagi na gładką powierzchnię czyszczenie produktu jest proste. U góry znajduje się duży, solidnie zrobiony uchwyt, który umożliwia pewne trzymanie akcesorium w dłoni.

Biowin 362001 to dobra szatkownica do kapusty do 20 zł. Wymiary produktu to: wysokość – 36 cm, szerokość – 16 cm i głębokość – 2 cm.

 

Zalety

Wytrzymałość: Choć szatkownica jest tania, zrobiono ją z wytrzymałych materiałów, które na długo zachowują początkowy wygląd. Jeśli będziesz dobrze dbał o nią, posłuży Ci długi czas.

Zajmuje mało miejsca: Istotną zaletą produktu jest to, że zajmuje mało miejsca. Można zmieścić go w szufladzie obok garnków czy patelni.

Łatwe czyszczenie: Akcesorium ma gładką powierzchnię, więc wygodnie się je czyści. Nie trzeba długo szorować, aby pozbyć się zabrudzeń. Do pielęgnacji szatkownicy warto przystąpić zaraz po jej użyciu.

 

Wady

Brak antypoślizgowej nakładki: U podstawy produktu nie znajduje się antypoślizgowa nakładka, więc niekiedy może przesuwać się on po blacie. To z kolei wpływa źle na komfort użytkowania akcesorium.

 

Szatkownica do kapusty plastikowa V-3 Trend Line Borner

 

Prezentujemy szatkownicę Borner VHEBEL V3 TREND LINE. Została ona wyposażona w bardzo ostre noże w kształcie litery „V”. Wykonano je ze stali chirurgicznej wykazującej odporność na zarysowanie i powstawanie korozji. Produkt zawiera w zestawie specjalny grzybek do szatkowania. Ten element pozwala uniknąć poważnych skaleczeń podczas pracy.

Ze względu na to, że producent dołączył do szatkownicy kilka wymiennych wkładek możemy szybko pokroić nie tylko kapustę, ale również inne warzywa i owoce. W komplecie otrzymujemy końcówki do szatkowania i krojenia w słupki o grubości 3,5 mm oraz 7 mm. Obudowa powyższego modelu została wykonana z tworzywa sztucznego w kolorze pomarańczowym.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup opisanej wyżej szatkownicy, możemy stwierdzić, że jest ona wyjątkowo praktyczna. Produkt estetycznie się prezentuje, a do tego jest łatwy w obsłudze. Warto dodać, że szatkowanie nie wymaga od nas użycia zbyt dużej siły. To powoduje, że przyrządzanie tradycyjnych potraw może być proste i bardzo przyjemne.

 

Szatkownica do kapusty Borner V-Hebel V5 Power Line Multibox

 

Szatkownica Borner V-HEBEL V5 POWER LINE MULTIBOX została wykonana z tworzywa sztucznego. Obudowa przyrządu ma kolor pomarańczowy, w efekcie czego prezentuje się ona niezwykle nowocześnie. Produkt ma kilka różnych wkładek do krojenia (m.in. w słupki o grubości 3,5 mm i 7 mm). Dlatego z jego pomocą szybko przygotujemy zarówno dania z kapustą, jak też warzywne oraz owocowe sałatki.

Prezentowany model wyposażono w specjalny uchwyt ułatwiający przechowywanie nieużywanych wkładek. Co więcej, w komplecie znajdziemy grzybek zapobiegający wyślizgnięciu się krojonych warzyw z rąk. Dlatego z pewnością nie skaleczymy się podczas przyrządzania posiłków.

Do zalet szatkownicy należy zaliczyć: wytrzymałość, bezpieczeństwo użytkowania, jak również łatwość utrzymania w czystości. Opisany wyżej przyrząd ma specjalny uchwyt umożliwiający przechowywanie go w pozycji pionowej tak, by nikt nie zrobił sobie krzywdy (zwłaszcza bawiące się w kuchni dzieci). Produkt ma ostrza odporne na powstawanie rdzy.

 

Rigamonti Szatkownica Do Kapusty Plastikowa Perfetta

 

Rigamonti Perfetta Biała to szatkownica wykonana z tworzywa sztucznego w kolorze białym. Produkt wygląda estetycznie i elegancko, więc na pewno uda nam się go dopasować do reszty wyposażenia kuchni. Wymiary całkowite powyższego modelu to: szerokość – 10,5 cm, długość – 26,5 cm oraz długość uchwytu – 8 cm.

Ostrze przyrządu wyprodukowano ze stali nierdzewnej. W zestawie wraz z produktem otrzymujemy specjalny dociskacz, który ułatwia dokładne szatkowanie kapusty czy innych warzyw. Ze względu na niewielkie gabaryty wspomniany model nie jest kłopotliwy w przechowywaniu i nie zajmuje dużo miejsca w szufladzie czy na półce. Poza tym szatkownica waży 0,23 kg, co gwarantuje komfortowe krojenie.

Wielu konsumentów chwali produkt za dopracowanie najdrobniejszych szczegółów. Przyrząd został starannie wykończony, a wszystkie elementy obudowy są dobrze do siebie dopasowane. Ostrza szatkownicy są odporne na powstawanie rdzy, więc częste mycie i narażanie na działanie wody z pewnością nie wpłyną negatywnie na te elementy.

 

Olimpia Pw Szatkownica Do Kapusty Kapuśniaczek

 

Chcielibyśmy przedstawić produkt Olimpia PW 43,5 cm x 15,5 cm, który znacząco ułatwia przyrządzanie bigosu, kapuśniaku i innych potraw na bazie kapusty. Szatkownica została wyposażona w 3 ostrza ze stali nierdzewnej. Na obudowie znajduje się otwór umożliwiający zawieszenie przyrządu na ścianie.

Opisywany model został wykonany z drewna, dlatego jest solidny i wytrzymały. Produkt doskonale sprawdza się nie tylko podczas szatkowania kapusty, ale również krojenia innych warzyw (np. buraków, marchwi czy też pomidorów). Ze względu na to, że przyrząd ma kompaktowe wymiary wygodnie się go użytkuje i przechowuje.

Wydawane opinie o szatkownicach do kapusty powyższej marki są pochlebne. To dowodzi, że przyrządy, takie jak Olimpia PW 43,5 cm x 15,5 cm, są praktyczne i dobrze spełniają swoją funkcję. Wspomniany model został doceniony przez konsumentów za poręczność oraz możliwość szybszego przygotowania obiadu dla całej rodziny.

 

Garneczki Szatkownica do kapusty Kapuśniaczek 94001

 

Model Kapuśniaczek 94001 ma obudowę wykonaną z drewna i ostrze ze stali nierdzewnej. To powoduje, że szatkownica jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i wyjątkowo trwała. Przyrząd ma niewielkie wymiary (szerokość – 13 cm i długość – 34 cm), dlatego jest łatwy w przechowywaniu. Na pewno zmieści się on nawet do małej szuflady.

Szatkownica pasuje do kuchni urządzonej w stylu rustykalnym. Swoim wyglądem przypomina ona produkty użytkowane kilkadziesiąt lat temu przez nasze babcie i prababcie. Dlatego powyższy model z pewnością spodoba się miłośnikom klasycznych rozwiązań. Z pomocą opisywanego przyrządu z łatwością pokroimy wiele różnych warzyw, takich jak: marchew, pietruszka oraz seler.

Konsumenci twierdzą, że to dobra i tania szatkownica do kapusty. Dzięki niej przygotowanie tradycyjnych polskich dań zajmuje znacznie mniej czasu niż dotychczas. Produkt jest solidny i nie niszczy się, nawet gdy często go użytkujemy. Ponadto model marki Kapuśniaczek jest poręczny i dobrze leży w dłoni, co podnosi nasze bezpieczeństwo, a do tego pozwala uniknąć skaleczeń.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ