Ranking 13 najlepszych wyciskarek do soków w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Wyciskarka do soków – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Wahasz się, która wyciskarka do soków spełni Twoje oczekiwania? Możemy polecić Ci wolnoobrotowy model Kuvings B6000, który jest wyposażony w mocny i wydajny silnik. Z jego pomocą przygotujesz pełen witamin napój z miękkich, jak i twardszych składników. Co ważne, nie musisz kroić ich na małe kawałki, ponieważ urządzenie ma duży otwór wsadowy. Jego zaletą jest też to, że cicho pracuje, więc nie będziesz przeszkadzać swoim bliskim. Wyciskarka wolnoobrotowa Zelmer ZJP1600B to kolejny sprzęt, który jest godny uwagi. Ma on duże pojemniki na sok i miąższ, które można szybko umyć, podobnie jak pozostałe elementy budowy. W naszym rankingu jest też kilka innych wyciskarek, zachęcamy do zapoznania się z ich opisami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wyciskarka jest wyposażona w mocny silnik i daje możliwość przygotowania soku z twardych składników spożywczych. Nie jest ona zbyt hałaśliwa i można ją łatwo utrzymać w czystości. Sprzęt ma duży otwór wsadowy.

Wady

Do urządzenia dołączono książeczkę pełną przepisów na zdrowe soki. Jednak nie przetłumaczono jej na język polski, więc niektórzy konsumenci nie mogą z niej skorzystać.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc równą 240 W, a maksymalny poziom hałasu generowanego podczas pracy to 40 dB. Do wyciskarki dołączono duże pojemniki na sok i miąższ. Urządzenie jest wykonane z solidnych materiałów, bez BPA w składzie, co potwierdza przyznany mu certyfikat.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie pozwala na wyciskanie soków z owoców, warzyw, jak również ziół. Mycie go po użyciu nie jest trudne, ułatwiają to dołączone do zestawu szczoteczki. W podstawie sprzętu są antypoślizgowe nóżki, dlatego stoi on stabilnie na blacie.

Wady

Model ma stosunkowo wąski otwór wsadowy, przez co wszystkie przygotowane produkty spożywcze najpierw trzeba pokroić na mniejsze kawałki. W przypadku twardych składników czasami nie jest to łatwe.

Podsumowanie

Wyciskarka jest wyposażona w 150 W silnik oraz 1,4 l pojemniki na sok i miąższ. Ma ona kompaktowe wymiary i jest wykonana z wytrzymałych materiałów. Z obsługą sprzętu poradzą sobie wszyscy domownicy. Niektóre części można myć w zmywarce.

Rozważ też

Zalety

Mycie sprzętu po użyciu nie zajmuje dużo czasu, zwykle wystarczy wypłukanie wszystkich części pod bieżącą wodą. Ponieważ wyciskarka ma szeroki otwór wsadowy, nie trzeba kroić owoców i warzyw na małe cząstki. Obsługuje się ją jednym przyciskiem.

Wady

Część kupujących uważa, że pojemnik na miąższ jest za mały. Podczas przygotowywania soku dla całej rodziny, nierzadko trzeba go opróżniać 2 - 3 razy, co jest uciążliwe.

Podsumowanie

Urządzenie jest wykonane z tworzywa sztucznego, ale w jego składzie nie ma BPA ani innych szkodliwych dla zdrowia substancji. Wyciskarka jest niewielka i może przez cały czas stać na kuchennym blacie. Jej moc wynosi 150 W, a pojemność dzbanka na sok to 1 l.

 

 

13 najlepszych wyciskarek do soków. Opinie w 2024 roku

 

Jeżeli chcesz się przekonać, które urządzenia są najczęściej wybierane przez kupujących, koniecznie sprawdź ranking wyciskarek do soków. Opisujemy w nim różnego rodzaju sprzęty, również ręczne, więc z pewnością jest wśród nich model, którego potrzebujesz.

 

Wyciskarka do soków wolnoobrotowa

 

1. Wyciskarka do soków Kuvings B6000 

 

Kuvings B6000 to wolnoobrotowa wyciskarka do soków, która jest wyposażona w silnik indukcyjny o mocy 240 W. Z tego względu możemy przygotować z jej pomocą zdrowy napój nawet z tak twardych składników jak burak i seler. Urządzenie nie generuje dużego hałasu w czasie pracy (maksimum to 40 dB), dlatego może być używane wcześnie rano. Ma ono duży otwór wsadowy, więc nie musimy kroić produktów spożywczych na mniejsze kawałki.

Sprzęt elegancko prezentuje się na blacie kuchennym, ma czarno-czerwoną obudowę. Pozwala on na wyciśnięcie soku pełnego witamin i minerałów, który się nie rozwarstwia. Materiały wykorzystane do produkcji urządzenia nie mają w składzie Bisfenolu A, co potwierdza test wyciskarek do soków oraz specjalny certyfikat.

Na temat urządzenia Kuvings B6000 można znaleźć wiele pochlebnych opinii. Ich autorzy chwalą wyciskarkę nie tylko za cichą pracę, ale również za łatwą obsługę i możliwość wykorzystania dowolnych składników, niezależnie od twardości.

 

 

 

 

Wyciskarka do soków Zelmer

 

2. Zelmer ZJP1600B wyciskarka wolnoobrotowa

 

Wyciskarka wolnoobrotowa Zelmer ZJP1600B ma moc równą 150 W. Sprzęt wyróżnia się wydajnością, za co odpowiada unikalny system wyciskania SES, czyli Smart Extraction System. Przygotowany z jego pomocą sok jest pełen witamin i innych cennych składników odżywczych, a możemy go wyciskać nie tylko z owoców, ale także warzyw oraz ziół.

Pojemność zbiorników na miąższ i sok wynosi 1,4 l. W komplecie znajdziemy akcesoria, które na pewno się nam przydadzą. To popychacz zwiększający bezpieczeństwo użytkowania sprzętu i szczotka do czyszczenia. Prezentowana wyciskarka do soków Zelmer ma funkcję Reverse. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, aby zablokowana śruba zaczęła obracać się przeciwnym kierunku.

Uznaliśmy, że w zestawieniu musi znaleźć się oferowana przez markę Zelmer wyciskarka do soków, bo inaczej ranking nie byłby kompletny. Urządzenie ma antypoślizgowe nóżki, więc nie przesuwa się na blacie, w dodatku wyposażono je w blokadę kapania. Kupującym bardzo spodobało się to, że niektóre elementy budowy sprzętu można myć w zmywarce.

 

 

 

 

Wyciskarka do soków Philips

 

3. Wyciskarka sokowirówka Philips HR1889/70

 

Wyciskarka sokowirówka Philips HR1889/70 to model o mocy 150 W, który ma szeroki otwór wsadowy (7 cm). Ponieważ przed wyciśnięciem soku nie musimy kroić składników na małe cząstki, przygotowanie go zajmuje nieco mniej czasu. Sprzęt można bez trudu utrzymać w czystości, a jest to możliwe za sprawą technologii QuickClean. Wystarczy odłączyć wszystkie części od korpusu i wypłukać pod bieżącą wodą.

Wyciskarka do soków Philips ma 1 l dzbanek na sok oraz 0,75 l pojemnik na miąższ. Jej wymiary są równe: 36,2 cm x 13,7 cm x 36,1 cm. Materiałem wykonania urządzenia jest tworzywo sztuczne (pozbawione BPA i innych toksycznych substancji). Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana, gdyż ma on tylko jeden przycisk.

Za co konsumenci docenili urządzenie? Jak wynika z ich recenzji, to dobra wyciskarka do soków, która pracuje na tyle cicho, że można podczas jej pracy swobodnie rozmawiać z domownikami. Ponadto urządzenie daje możliwość przygotowania pysznego napoju z twardych składników, takich jak marchew i buraki.

 

 

 

 

Wyciskarka do soków ręczna

 

4. Ręczna wyciskarka soku Lexen Healthy Juicer 3G 

 

Sprzęt Lexen Healthy Juicer 3G spodoba się osobom, którym marzy się praktyczna i niewielka, ręczna wyciskarka do soków. To lekki i wykonany z solidnych materiałów model, który nie zajmuje dużo miejsca na kuchennym blacie. W razie potrzeby można go zabrać ze sobą na dłuższy wyjazd. Wymiary produktu to: 19 cm x 10,8 cm x 21,6 cm.

Za sprawą wyciskarki możemy przygotować sok z różnych składników: trawy pszenicznej, warzyw liściastych i ziół. Wystarczy włożyć wybrane produkty spożywcze do otworu wsadowego i zacząć kręcić korbą, aby wypić smaczny i pełen witamin napój. Sprzęt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czyli biało-zielonej i srebrno-czarnej.

Przedstawiony model ma kilka zalet, a do nich trzeba zaliczyć: kompaktowe wymiary, łatwe mycie, estetyczny design oraz solidność. Wielu kupujących uważa, że to dobra i tania wyciskarka do soków, która może być używana wcześnie rano, a także późnym wieczorem.

 

 

 

 

Wyciskarka do soków Kuvings

 

5. Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings D9900 

 

Wolnoobrotowe urządzenie Kuvings D9900 ma silnik o mocy równej 240 W, a maksymalny poziom głośności to 50 dB. Do wyciskarki dołączono pojemniki na sok i pulpę (o pojemności 0,5 l każdy), obrotowy popychacz, dwie szczoteczki do czyszczenia oraz książkę z przepisami. Można do niej dokupić też inne akcesoria jak sito do smoothie lub squeezer do cytrusów.

Otwór wsadowy ma szerokość 8,2 cm, dlatego nie musimy kroić warzyw i owoców, żeby wycisnąć z nich sok. To bardzo duże ułatwienie, które zostało docenione przez konsumentów. Sprzęt ma elegancko wyglądającą, matową obudowę, niepodatną na uszkodzenia.

Czym wyróżnia się wyciskarka do soków marki Kuvings? Posiadacze urządzenia twierdzą, że jest ono łatwe w obsłudze, ma mocny silnik, a poza tym jest bezpieczne w użytkowaniu. Należy wspomnieć o tym, że sprzęt można szybko wyczyścić.

 

 

 

 

Wyciskarka do soków Hurom

 

6. Hurom H-AI One Stop wyciskarka wolnoobrotowa

 

Poddane analizie opinie o wyciskarkach do soków Hurom wykazały, że w zestawieniu nie może zabraknąć sprzętu wspomnianej marki. Wytypowaliśmy model H-AI One Stop o mocy 200 W, za sprawą którego wyciskanie owoców i warzyw jest bardzo proste. Wystarczy przygotować składniki, wrzucić je do komory wsadowej i założyć pokrywkę, wtedy włączy się funkcja automatycznego wyciskania.

Urządzenie ma korek niekapek, który zapobiega zabrudzeniu blatu świeżo wyciśniętym sokiem. Wyposażono je też w czujnik, dzięki któremu wyciskanie składników rozpocznie się tylko wtedy, gdy pokrywa jest prawidłowo założona na obudowę. Sprzęt jest przystosowany do 30 minut pracy bez przerwy.

Konsumenci chwalą model za ciekawy design, szybkie mycie części oraz łatwe dozowanie składników. Na misie umieszczono podziałkę, dlatego nie ma ryzyka, że dodamy zbyt dużo owoców i warzyw. Ponadto wyciskarka do soków Hurom pozwala na użycie drugiej komory wsadowej, aby móc przez cały czas wrzucać składniki.

 

 

 

 

Wyciskarka do soków Tefal

 

7. Wyciskarka wolnoobrotowa Tefal Infinity Press ZC255B38 

 

Wyciskarka do soków Tefal Infinity Press ZC255B38 ma moc równą 200 W. Bezpieczeństwo jej użytkowania gwarantuje specjalna blokada. Uniemożliwia ona włączenie sprzętu, gdy poszczególne elementy konstrukcji są nieprawidłowo złożone. Pojemność dzbanka na sok wynosi 0,8 l, zbiornik na miąższ jest tej samej wielkości.

Antypoślizgowa podstawa zapobiega ciągłemu przesuwaniu się urządzenia na blacie podczas wyciskania soku, a blokada kapania ułatwia utrzymanie czystości w kuchni. Mycie wyciskarki nie trwa zbyt długo, bo zwykle wystarczy jedynie opłukać pojemniki. Materiał wykonania obudowy to dobre tworzywo sztuczne, pozbawione Bisfenolu A.

Sprzęt ma kilka istotnych atutów, o których trzeba wspomnieć. Ma on niewielkie wymiary, dlatego nie trzeba chować go do szafki, gdy jest nieużywany. Wiele osób przekonuje, że wyciskarka nie jest zbyt hałaśliwa, w dodatku ma odpowiednio długi przewód zasilający.

 

 

 

 

Wyciskarka do soków Kenwood

 

8. Wyciskarka do owoców wolnoobrotowa Kenwood JMP800SI PureJuice Pro

 

Model Kenwood JMP800SI PureJuice Pro z 240 W silnikiem daje możliwość wyciskania soków z miękkich i twardych owoców, warzyw, a nawet ziół. Nie trzeba ich kroić na małe kawałki, w dodatku możemy wrzucać do misy dwa składniki jednocześnie. Pozwala na to szeroki, podwójny wlot.

Czyszczenie urządzenia po użyciu jest proste. Ślimak jest oddzielony od sita, co zapobiega ciągłemu zapychaniu wyciskarki miąższem. Sprzęt ma elegancko wyglądającą, srebrną obudowę i można go dopasować do każdej kuchni, niezależnie od wystroju. Pojemność zbiornika na pulpę i dzbanka na sok jest równa 1 l.

Dlaczego wyciskarka do soków Kenwood cieszy się popularnością? Jej obsługa nie sprawia problemu, podobnie jak usuwanie resztek owoców i warzyw. Kupujący potwierdzają, że sprzęt jest solidny i bezpieczny w użytkowaniu, możemy bez przeszkód przygotowywać pyszne soki nawet codziennie.

 

 

 

 

Wyciskarka do soków Eldom

 

9. Wyciskarka Do Soków Eldom PJ400

 

Eldom PJ400, czyli urządzenie o mocy 400 W, jest dobrą propozycją dla osób chcących kupić pionową wyciskarkę do soków. Ma ona funkcję automatycznego czyszczenia. Po użyciu sprzętu wystarczy wlać ok. 1 l wody i uruchomić go ponownie, a resztki miąższu wypłyną razem z cieczą. Szerokość otworu wsadowego wynosi 6 cm, dlatego nie musimy przekrajać niektórych składników, aby się zmieściły.

Wytypowana do rankingu wyciskarka do soków Eldom ma zabezpieczenie przed przegrzaniem i blokadę przed uruchomieniem przy niewłaściwym zamontowaniu części. Wyposażono ją też w bieg wsteczny i antypoślizgowe nóżki. Dołączone do zestawu akcesoria to popychacz i szczotka do czyszczenia.

Urządzenie zostało wykonane z trwałych materiałów, które nie mają w składzie Bisfenolu A. Możemy bez obaw przyrządzać świeże soki dla całej rodziny, które są pełne witamin i minerałów. Dla konsumentów istotne jest to, że można swobodnie dobierać składniki, ich twardość nie ma dużego znaczenia.

 

 

 

10. Panasonic MJ-L500

 

1.Panasonic MJ-L500Nasze zestawienie zaczniemy od modelu Panasonic MJ-L500. Jest to wyciskarka do soków jednoślimakowa o prędkości 45 obrotów na minutę.

Ta wolnoobrotowa sokowirówka zatrzymuje wartości odżywcze pożywienia podczas jego obróbki. Staje się tak dzięki powolnej pracy oraz nie wytwarzaniu ciepła podczas pracy. Powolna praca dodatkowo powoduje, że wyciśnięte soki nie ulegają rozwarstwianiu i dłużej pozostają świeże. Korzystając z tego urządzenia możemy nie tylko przygotować sok ze świeżych owoców, czy warzyw. Jest on w stanie przetworzyć również mrożone produkty. Model ten więc, znajdzie zastosowanie w kuchni podczas przygotowywania mrożonych deserów. Producent zapewnia, że wyciskarka sprawdzi się przy przyrządzaniu zup lub dżemów.

Samo urządzenie jest wyposażone w pojemnik na sok o pojemności 1 litra, oraz pojemnik na miąższ o wielkości 1,3 litra. W zestawie znajdziemy również przystawkę do produktów mrożonych. Produkt zbiera dobre opinie wśród klientów, którym najbardziej przypada do gustu dołączona do zestawu wkładka do sorbetów. Chwalą również wyciskarkę za cichą pracę i ładny wygląd.

Jako pierwszy produkt prezentujemy Panasonic MJ-L500. Jest to najlepsza wyciskarka do soków w 2024 roku. Jest to model jednoślimakowy o prędkości 45 obrotów na minutę. Umożliwia nam wyciśnięcie soku z owoców i warzyw. Produkt zyskał szerokie uznanie konsumentów.

 

Zalety

Zachowanie wartości odżywczych: Dzięki temu, że jest to urządzenie wolnoobrotowe, podczas wyciskania zachowywane są wszystkie cenne wartości odżywcze zawarte w warzywach i owocach. Za sprawą wolnej obróbki, bez wytwarzania ciepła, soki nie ulegają rozwarstwianiu i co istotne, dłużej pozostają świeże.

Duże pojemniki: Urządzenie jest wyposażone w naczynie na sok o pojemności 1 l oraz pojemnik na miąższ o pojemności 1,3 l.

Uniwersalność: Urządzenie pozwala nam nie tylko na wyciskanie soków ze świeżych owoców i warzyw. Bez problemu przetwarza też mrożone produkty. Korzystając z tego sprzętu możemy nie tylko przygotować sok ze świeżych owoców. W zestawie znajdziemy nawet specjalną przystawkę do przygotowania mrożonych deserów.

Cicha praca: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie jest stosunkowo ciche.

Łatwość czyszczenia: Osoby, które wybrały ten model zauważają, że urządzenie jest łatwe w pielęgnacji.

 

 

 

 

 

11. MPM MSO-09

 

2.MPM MSO-09Kolejną naszą propozycją jest MPM MSO-09. Wyciskarka wolnoobrotowa o mocy 150 Watt. Urządzenie jest wyposażone w pojemnik na sok z separatorem piany o pojemności 1,2 litra oraz pojemnik na miąższ o wielkości 1 litra.

Natomiast w zestawie znajdziemy jeszcze szczoteczkę do czyszczenia, oraz filtr siatkowy wykonany ze stali nierdzewnej. Ciekawą funkcją jest funkcja opóźnienia startu. Po wciśnięciu guzika urządzenie „odczeka” około 3 sekund przed włączeniem. Pozwoli to nam na upewnienie się, że nasze palce są daleko od ruchomych elementów. Wyciskarka również zatrzyma się automatycznie po 20 minutach ciągłej pracy. Model ten został wyposażony w tzw. funkcję rewers, czyli cofania. Przyda się ona podczas wyciskania soku z niektórych warzyw i owoców.

Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają antypoślizgowe nóżki. Wyciskarkę możemy łatwo zdemontować po użyciu w celu jej umycia. Użytkownicy podkreślają cichą pracę urządzenia. Model ten też podoba się z powodu małych rozmiarów. Mała kuchnia już nie będzie przeszkodą. Klienci twierdzą, że to dobra i tania wyciskarka do soków. W szczególności są oni zadowoleni z łatwości montażu i demontażu wyciskarki.

Drugą propozycją jest MPM MSO-09. Jest to praktyczna wyciskarka wolnoobrotowa o mocy 150 W.

 

Zalety

Pojemniki: Model ten posiada pojemnik na sok o pojemności 1,2 l oraz na miąższ o pojemności 1 l. Warto tutaj dodać, że naczynie na sok ma separator piany.

Czyszczenie: Urządzenie jest stosunkowo łatwe w pielęgnacji. Aby dodatkowo ułatwić nam jego czyszczenie do zestawu dołączono specjalną szczoteczkę. Jest też wyposażone w filtr siatkowy, który skutecznie zbiera miąższ.

Funkcja opóźnienia startu: Urządzenie nie uruchamia się automatycznie po wciśnięciu przycisku start. Czeka kilka sekund i dopiero zaczyna działać. Ma to stanowić zabezpieczenie przed wypadkiem. W tym czasie możemy upewnić się, że nasze dłonie są odsunięte od elementów ruchomych.

Zabezpieczenia: Wyciskarka wyłącza się automatycznie po 20 minutach pracy, co chroni przed przegrzaniem silnika. Poza tym jest wyposażona w antypoślizgowe nóżki.

Cena: Jest to bardzo dobra wyciskarka do soków do 500 zł.

 

Wady

Brzydki zapach plastiku: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie wykonane jest z nie najlepszej jakości plastiku, który emituje nieprzyjemny zapach.

 

 

 

12. Philips Avance HR1897/30

 

4.Philips AVAnce HR1897-30Nasz ranking wyciskarek do soków nie może się obyć bez produktu firmy Philips. Wyciskarka Philips AVAnce HR1897/30. Urządzenie ma moc 200 Watt.

Zastosowana technologia MicroMasticating pozwala na maksymalne wykorzystanie przetwarzanych produktów. Model ten jest wyposażony w wyświetlacz LED, który informuje o stanie urządzenia i jego gotowości do pracy. Nie tylko jest to funkcja, która podnosi bezpieczeństwo użytkowania, będzie ona też eliminować niepotrzebne zabrudzenia. Na przykład urządzenie nie uruchomi się, gdy nie zamontujemy wszystkich elementów, jak pojemnik na odpady lub filtr. Wyciskarka nie tylko jest łatwa w montażu i demontażu. Producent wbudował funkcję wstępnego czyszczenia, która ułatwi korzystanie z tego modelu.

Podczas kończenia wyciskania produktów urządzenie może być wstępnie czyszczone. Powoduje to, że jesteśmy w stanie wyczyścić wyciskarkę po pracy w ciągu 1 minuty. Miłym prezentem jest dołączona do produktu książka z 40 przepisami. Opinie konsumentów potwierdzają, że urządzenie jest łatwe w czyszczeniu. Użytkownicy również twierdzą, że model jest łatwy w obsłudze. Pochwał doczekał się też design wyciskarki.

Kolejna propozycja to model Philips AVAnce HR1897/30. Urządzenie to ma moc 200 W.

 

Zalety

Technologia MicroMasticating: Dzięki takiej technologii urządzenie wyciska sok do ostatniej kropli, a więc maksymalnie wykorzystuje owoce i warzywa.

Wyświetlacz LED: Wyświetlają się na nim informacje o stanie urządzenia i jego gotowości do pracy. Dzięki temu mamy wgląd w system pracy wyciskarki i możemy ją stale kontrolować.

Blokada uruchomienia: Urządzenie jest wyposażone w zaawansowany system blokady uruchomienia, gdy nie zamontowano wszystkich elementów, w tym pojemnika na odpady i filtru.

 

Wady

Nie radzi sobie z warzywami: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie nie radzi sobie zbyt dobrze z twardymi warzywami.

Cena: Koszt zakupu tej maszyny to ok. 1250 zł. W efekcie jest to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

13. Kuvings Big Mouth B6000R

 

5.Kuvings Big Mouth B6000RNasze zestawienie kończymy urządzeniem Kuvings Big Mouth B6000R. Wyciskarka ma moc 240 W. Duża moc powinna sprostać nawet najtwardszych warzywom. Model ten charakteryzuje się bardzo szerokim podajnikiem o średnicy 7,5 cm. Korzystając z tej wyciskarki będziemy w stanie wycisnąć sok z całych owoców, bez uprzedniego ich rozdrabniania.

Dla zapewnienia lepszych rezultatów producent zastosował technologię J. M. C. S. W połączeniu z wolnoobrotowym ruchem ślimaka, technologia ta wpływa na zachowanie składników odżywcze przetworzonych owoców i warzyw. Podczas pracy urządzenie jest ciche, dodatkowo opatentowana zatyczka zapobiegnie wyciekaniu soku podczas przerwy w pracy. W zestawie znajdziemy 2 pojemniki na sok i odpady, sito, ślimak, czyli element miażdżący, oraz elementy czyszczące jak szczoteczki.

Istnieje również możliwość zakupienia końcówki, która umożliwi wszechstronne wykorzystanie urządzenia. Wyciskarka nie tylko przygotuje sok, lecz również lody, sałatki, musy czy sorbety. Konsumenci są bardzo zadowoleni z dużego otworu załadunkowego, oraz czasu przygotowywania produktów do wyciskania. Oprócz właściwości technicznych takich jak moc wyciskarki, użytkownicy są pod wrażeniem jakości wykonania i wyglądu produktu.

Ostatnia propozycja to Kuvings Big Mouth B6000R. Jest to wyciskarka ma moc 240 W.

 

Zalety

Szeroki podajnik: Dzięki temu, że podajnik ma średnicę 7,5 cm, przed wyciskaniem owoców nie musimy ich kroić na małe kawałeczki.

Technologia J. M. C. S: Dzięki niej wyciskane warzywa i owoce zachowują więcej składników odżywczych.

Skład zestawu: W komplecie z wyciskarką znajdziemy 2 pojemniki na sok i odpady, a także elementy czyszczące urządzenie.

 

Wady

Wydajność: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że urządzenie cechuje średnia wydajność i nie wyciska dokładnie soku. W efekcie część owoców i warzyw zwyczajnie się marnuje.

Czyszczenie: Urządzenie składa się z wielu części, a więc jego mycie jest dość skomplikowane i dla wielu osób może być bardzo uciążliwe.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką wyciskarkę do soków kupić?

 

W porównaniu do sokowirówki wyciskarka daje możliwość przygotowania świeżych soków nie tylko owoców i warzyw, ale również z ziół. To sprawia, że jej popularność wzrasta. Jednak trzeba pamiętać, że nie wszystkie tego typu urządzenia są równie praktyczne, dlatego mogą pojawić się wątpliwości, jaką wyciskarkę do soków wybrać. Wszystkie potrzebne na ten temat wskazówki znajdują się w poradniku.

Budowa

Ze względu na budowę wyciskarki dzielimy na modele pionowe i poziome. W przypadku tych pierwszych ślimak odpowiadający za wyciskanie soku jest ułożony pionowo względem podłoża. To sprawia, że sprzęt ma bardziej kompaktowe wymiary. Urządzenia poziome to te, wewnątrz których ślimak jest ułożony poziomo względem podłoża. Takie rozwiązanie zapewnia cichą pracę. Dostępne są ponadto modele dwuślimakowe, które umożliwiają szybkie przygotowanie soku nawet z najtwardszych produktów spożywczych. Ich największą wadą jest kłopotliwe mycie, pozbycie się resztek miąższu zazwyczaj jest trudne. To sprawia, że chętniej kupowane są urządzenia wyposażone w jeden ślimak. Działają one nieco wolniej, ale utrzymanie ich w czystości nie stanowi problemu.

 

Moc

Im wyższa jest moc sprzętu, tym szybciej będziemy mogli przygotować sok. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że wyciskarki to w większości modele wolnoobrotowe, a więc nie działają tak szybko, jak zwykłe sokowirówki. Jednak ma to swoją zaletę, gdyż w soku pozostaje więcej witamin i minerałów, a także błonnika, jest on również gęstszy. Aby przekonać się, jaka jest najlepsza wyciskarka do soków, musimy najpierw zastanowić się, po jakie produkty spożywcze zamierzamy sięgać najczęściej. Jeśli będą to miękkie owoce i warzywa, model o mocy ok. 100 W powinien spełnić nasze oczekiwania. Do przygotowywania zdrowych napojów z twardszych składników potrzebujemy mocniejszego sprzętu, ponad 200 W.

 

Pojemnik na sok i miąższ

Poza ślimakiem, istotnymi elementami budowy wyciskarki są pojemniki na sok i miąższ. Nie mogą one być za małe, bo wtedy będziemy musieli kilka razy je opróżniać, gdy postanowimy przygotować napój dla całej rodziny. Przeważnie pojemność obu elementów to 0,5 – 1,5 l. Ich materiałem wykonania zwykle jest tworzywo sztuczne. Warto upewnić się, że plastik jest pozbawiony Bisfenolu A, czyli substancji mogącej negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

 

Wymiary

Jeśli zamierzamy często używać wyciskarki, prawdopodobnie nie będziemy chować jej do szafki. Musimy się więc upewnić, że nie zajmie ona zbyt dużo miejsca na kuchennym blacie i pozwoli na swobodne przyrządzanie posiłków czy korzystanie z innych sprzętów. Urządzenie powinno być na tyle małe, aby nie było potrzeby ciągłego przesuwania go w inne miejsce podczas gotowania.

 

Zasilanie

Wyciskarki do soków to w większości urządzenia zasilane sieciowo. Szczególną uwagę należy zwrócić na długość przewodu, bo jeśli będzie za krótki, możemy mieć problem z ustawieniem sprzętu w wybranym wcześniej miejscu. Są również modele ręczne, których można używać poza domem. Są one wyposażone w korbę, którą trzeba przekręcać, aby wycisnąć sok. Co prawda wiele osób uważa, że ręczne wyciskarki nie są tak komfortowe w użytkowaniu, jak te zasilane sieciowo, ale również mogą one okazać się przydatne.

 

Otwór wlotowy

Otwór wlotowy, do którego wkłada się składniki na sok, musi mieć odpowiednią szerokość. Zazwyczaj mieści się ona w zakresie od 5 do 8,5 cm. Na tej podstawie możemy się przekonać, czy konieczne będzie krojenie przygotowanych owoców i warzyw na mniejsze kawałki. Czasami znacząco wydłuża to czas wyciskania soku, co może zniechęcić do regularnego używania sprzętu.

 

Obudowa

Najlepsza wyciskarka do soków jest wytrzymała i elegancka. Obudowa może być wykonana z tworzywa sztucznego lub stali. Najważniejsze jest to, aby wykazywała ona odporność na uszkodzenia. W podstawie sprzętu powinny znaleźć się antypoślizgowe nóżki, które zapewnią mu stabilność.

 

Głośność pracy

O sokowirówkach często mówi się, że to bardzo hałaśliwe urządzenia. Jednak nie dotyczy to wyciskarek, ponieważ ich głośność pracy często nie przekracza 50, a czasami nawet 40 dB. Daje to możliwość przygotowywania soków o dowolnej porze, także wcześnie rano, bez obaw o obudzenie pozostałych domowników.

Zabezpieczenia

Podstawowym zabezpieczeniem, jakie powinno mieć urządzenie, to blokada przed uruchomieniem w sytuacji, gdy poszczególne części konstrukcji nie są w prawidłowy sposób zamontowane. Może ona zadziałać się także wtedy, kiedy nie założymy pokrywy na misę. Musimy także sprawdzić, czy sprzęt jest odpowiednio zabezpieczony przed przegrzaniem. Wyciskarki przeznaczone do użytku w domu zwykle mogą pracować bez przerwy przez maksymalnie 30 minut.

 

Akcesoria

Akcesoria, które mogą być dołączone do sprzętu, to przede wszystkim szczoteczki do czyszczenia oraz popychacz. Z jego pomocą możemy bezpiecznie dociskać składniki do ślimaka, zmniejszając ryzyko skaleczenia. Czasami w zestawie są dodatkowe przystawki, dające możliwość przygotowania smoothie czy owocowych sorbetów (możemy je także dokupić osobno). Uzupełnieniem kompletu może być też książka z ciekawymi przepisami na zdrowe soki dla całej rodziny.

 

Dodatkowe funkcje

Jest kilka funkcji, które mogą okazać się przydatne podczas używania wyciskarki. Jedną z nich jest bieg wsteczny, dający możliwość odwrócenia kierunku obrotu śruby, gdy dojdzie do jej zablokowania. Jeżeli chcemy uniknąć zbyt dużego bałaganu w kuchni, wybierzmy model z blokadą kapania, która zapobiegnie przypadkowemu zabrudzeniu sokiem blatu i podłogi. Bardzo ciekawą funkcją jest też automatyczne czyszczenie, ułatwiające mycie urządzenia. Wystarczy wlać do miski wodę i wcisnąć odpowiedni przycisk, aby wnętrze wyciskarki wypłukało się automatycznie.

 

Wyciskarki do soków w dobrych cenach

Za wyciskarkę do soków zapłacimy średnio 300 – 600 zł, choć modele ręczne są nieco tańsze i kosztują ok. 200 zł. Jeśli chcemy kupić sprzęt, który jest solidny, elegancki i wyposażony w dodatkowe funkcje czy nowoczesne technologie, najprawdopodobniej będziemy musieli zwiększyć swój budżet do 2000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa wyciskarka do soków?

Wyciskarka do soków to urządzenie charakteryzujące się stosunkowo łatwym sposobem działania. W sprzęcie można wyróżnić takie elementy jak podstawę, czyli inaczej korpus, bęben, wirnik czyszczący, sitko i wałek ślimakowy. Ponadto wyciskarka ma otwór, do którego wkłada się owoce i warzywa, w zestawie powinien znajdować się także popychacz ułatwiający pracę. W komorze wyciskania umiejscowiony jest ślimak, który obraca się wolno wewnątrz komory i w ten sposób wyciska sok. Nie osiąga on zbyt dużej prędkości, a wszystko po to, aby nie nagrzewać napoju. Obsługa wyciskarki do soków nikomu nie powinna sprawiać problemów. 

P2: Co lepsze – sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Konsumenci często stają przed wyborem sokowirówki lub wyciskarki do soków i dlatego też szukają informacji na temat tego, który ze sprzętów jest lepszy. Wiele zależy tutaj od potrzeb danej osoby. Jeśli woli ona gęsty sok zawierający malutkie kawałki owoców i warzyw, lepszym rozwiązaniem będzie zakup wyciskarki. Część użytkowników wybierze jednak wodnisty napój, jaki zapewnia efektywnie działająca sokowirówka. Warto też dodać, że wspomniany sprzęt umożliwia przerobienie na sok dużej ilości warzyw i owoców. Czas przygotowania zdrowego napoju w przypadku takich urządzeń jest krótszy niż przy użyciu wyciskarki. Niemniej jednak nie można zapominać, że jeśli proces wyciskania przebiega wolniej, otrzymany sok zachowuje więcej składników odżywczych i dłużej utrzymuje świeżość.

 

P3: Wyciskarka do soków – ile wat?

Przed zakupem konkretnej wyciskarki do soków, koniecznie trzeba sprawdzić, jaką ma ona moc. Od tego parametru zależy efektywność działania sprzętu, a tym samym zadowolenie z jego zakupu. Nie można jednak zapominać, że w odróżnieniu od sokowirówek, wyciskarki działają na wolnych obrotach, a więc ich moc jest mniejsza, a czas przygotowania pysznego soku dłuższy. Osoba kupująca powinna odpowiedzieć sobie na pytanie, z jakich składników będzie robiła napój. Jeśli do jego przyrządzenia wykorzystywane będą miękkie warzywa i owoce, wystarczy sprzęt o mocy 100 W. Chcąc zrobić sok np. z marchewki, lepiej użyć urządzenia, w którym wspomniany parametr wynosi ok. 200 W lub więcej.

 

P4: Ile kosztuje wyciskarka do soków?

To, ile zapłacimy za wyciskarkę do soków, zależy głównie od jej mocy, jakości wykonania, ale też producenta. Zazwyczaj jest tak, że im jest on popularniejszy, tym urządzenie okazuje się droższe. Najtańsze są ręczne wyciskarki do soków, możemy je kupić już za 200 zł. Urządzenia popularnych marek takich jak Zelmer czy Philips kosztują ok. 500 zł i więcej. Na rynku dostępne są też modele za kilka tysięcy złotych. Takie wyciskarki do soków zwykle wyróżnia nie tylko efektywność działania, ale też ponadczasowy, oryginalny wygląd. Stanowią one więc ładny dodatek do kuchni.

P5: Gdzie kupić wyciskarkę do soków?

Wyciskarki do soków są dostępne w sklepach z AGD, tam też mamy duży wybór produktów i zwykle możemy skorzystać z porady doświadczonego sprzedawcy. Alternatywą dla odwiedzania sklepów stacjonarnych są zakupy przez Internet, które można zrobić bez wychodzenia z domu. Co więcej, decydując się na konkretny model, można łatwo i szybko sprawdzić, w którym sklepie jest on najtańszy i często zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Niekiedy kupujący nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z przesyłką, bo od pewnej kwoty zakupów jest ona darmowa.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Michał

September 7, 2020 at 7:27 am

Według mnie Hurom jest najlepsza!

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

September 28, 2020 at 11:09 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

Répondre