Ranking 9 najlepszych wypiekaczy do chleba w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Wypiekacz do chleba – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Tefal PF 6118 to dobry wypiekacz do chleba i bułek, który plasuje się na szczycie naszego zestawienia. Model ten zdobył wiele pozytywnych opinii konsumentów i jest chętnie kupowany przez osoby, które lubią samodzielnie przygotowywać pyszne i świeże pieczywo. Urządzenie ma 17 różnych programów pracy, w tym np. pieczenie chleba bezglutenowego. Co ciekawe, możemy samodzielnie decydować o stopniu wypieczenia skórki. Dodatkowym atutem wypiekacza jest to, że jego formę można myć w zmywarce. Osobom, którym nie spodobało się urządzenie marki Kenwood, polecamy model Tefal PF220838, który zajmuje drugie miejsce. Sprzęt ma funkcję opóźnionego startu do 15 godzin, a także kilka akcesoriów w zestawie (m.in. ruszt, pędzelek, nożyk piekarski, miarka, łyżka, hak). To produkt z dotykowym panelem sterowania oraz wyświetlaczem LCD, dlatego jest łatwy w obsłudze. Do rankingu wytypowaliśmy też kilka innych wypiekaczy, zachęcamy do zapoznania się z ich opisami.


9 najlepszych wypiekaczy do chleba. Opinie w 2024 roku

 

Interesujesz się zdrową żywnością i jesteś na etapie szukania idealnej maszyny do pieczenia chleba? Zastanawiasz się jaki wypiekacz do chleba kupić? Rynek oferuje coraz więcej tego typu urządzeń i w związku z tym decyzja nie jest łatwa. Najlepsze wypiekacze do chleba zdominowały poniższy ranking, dlatego radzimy Ci żebyś rzucił na niego okiem.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model ma bardzo elegancki wygląd, dobrze będzie prezentował się w nowoczesnej kuchni. Posiada on wiele funkcji. Urządzenie to pozwala nam na upieczenie spodu od pizzy, chleba, słodkiego ciasta, a nawet dżemu.

Wady

Dla niektórych użytkowników, wielkość produktu jest problemem. Jest on całkiem duży i zajmuje dużo miejsca. Dlatego nie polecamy go osobom, które mają małą kuchnię. Wyłącznik z tyłu urządzenia może być niezbyt komfortowy.

Podsumowanie

Kenwood BM450 jest znany ze swojej łatwej obsługi oraz możliwości obserwowania wypieku przez szybkę. Możemy szybko zareagować, jeżeli zauważymy coś niepokojącego. Mógłby on być jednak trochę mniejszy.

Drugi wybór

Zalety

Wypiekacz do chleba Tefal PF220838 oferuje 17 automatycznych programów, w tym 3 bezglutenowe, do wypieku chleba, ciast, pizzy, owsianki, dżemów i płatków zbożowych. Wyświetlacz wyraźnie pokazujący parametry i czas, 3 ustawienia wagi oraz 3 poziomy wypieczenia. Funkcja opóźnionego uruchomienia i automatycznego utrzymywania ciepła.

Wady

Klienci skarżą się, że zastosowany zasilacz jest zbyt krótki, przez co muszą używać przedłużaczy albo stawiać wypiekacz tuż obok gniazdka elektrycznego. To stanowi ogromną wadę, ponieważ wymaga od klientów dodatkowego wysiłku, aby móc korzystać z urządzenia. Co więcej, używanie przedłużacza może zwiększać zagrożenie pożarowe oraz obniżać jakość wypieków.

Podsumowanie

Tefal PF220838 to wyjątkowy wypiekacz do chleba, który oferuje szeroką gamę funkcji i możliwości przygotowywania wyśmienitych wypieków. Jest łatwy w użyciu i niezawodny, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla każdego, kto ceni sobie wygodę i wygodę gotowania w domu. Od wyboru programów do wyboru różnych rodzajów chleba i szerokiego wyboru opcji przygotowywania.

Rozważ też

Zalety

Panasonic SD-B2510 to wypiekacz do chleba o kolorze białym, zasilany 230V - 50Hz, 505-550W. Ma przyciski i wyświetlacz LCD. Posiada wewnętrzną aluminiową miskę z powłoką fluorową, podajnik bakalii i drożdży oraz podwójny czujnik temperatury. Menu ma 21 opcji oraz opcje ustawienia timera, stopnia spieczenia i rozmiaru bochenka. Sprzęt posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Wady

Monitor z ekranem LCD nie został wyposażony w możliwość podświetlenia, co w połączeniu z niskim natężeniem światła w kuchni, może stać się przyczyną trudności z odczytem wartości widniejących na nim, zwłaszcza wieczorem przy słabym oświetleniu kuchni, lub miejsca używania wypiekacza.

Podsumowanie

Wypiekacz do chleba Panasonic SD-B2510 to wygodne i niedrogie rozwiązanie dla każdego, kto lubi smak świeżo wypiekanego chleba. Urządzenie posiada trzy programy do wypieku chleba, a także ustawienia temperatury i poziomu mąki dla każdego rodzaju chleba. Do dyspozycji użytkownika jest także timer, który pozwala na wygodne ustawienie wypieku.

 

 

Wypiekacz do chleba Tefal

 

1. Tefal PF 6118 Wypiekacz do Chleba

 

Chcielibyśmy przedstawić urządzenie do pieczenia chleba Tefal PF611838, którego moc to 1600 W. W zestawie otrzymujemy kilka akcesoriów. Są to: ruszt na foremki do bagietek, 2 foremki na bułeczki, 2 foremki na bagietki oraz mieszadła do ubijania ciasta. Maksymalna pojemność sprzętu wynosi 1,5 kg. Model ten ma funkcję opóźnienia czasu pieczenia do 15 godzin.

Wypiekacz do chleba i bułek pozwala na przygotowanie pysznego chleba, ale też innego rodzaju pieczywa – do wyboru jest w tym przypadku 19 programów pracy. Ze względu na to, że produkt ma opcję podtrzymywania ciepła, gotowy chleb nie wystygnie zbyt szybko. Co ciekawe, z pomocą urządzenia przygotujemy też dżemy z różnych owoców. Misę, w której wyrabiane jest ciasto, można wyjąć i umyć.

Konsumenci chwalą urządzenie za łatwą obsługę. Opinie o wypiekaczach do chleba Tefal PF611838 są dobre. To model z dotykowym panelem sterowania i wyświetlaczem LCD. Wypiekacz ma solidną obudowę ze stali, a ponadto okienko w pokrywie ułatwiające kontrolowanie procesu pieczenia. Do urządzenia dołączono książeczkę z inspirującymi przepisami, pozwalających na wypróbowanie wszystkich możliwości produktu.

Urządzenie Tefal PF611838 ma moc 1600 W. Maksymalna pojemność modelu wynosi 1,5 kg. Do wyboru w tym przypadku jest 19 programów pracy.

 

Zalety

Akcesoria w komplecie: Poza wypiekaczem, w zestawie znajdziemy również praktyczne akcesoria. Mowa tu o: 2 płaskich foremkach, 2 foremkach do bagietek, mieszadłach, ruszcie, pędzelku, nożyku piekarskim oraz książce z przepisami.

Wypieka nie tylko chleb: To urządzenie, które możemy wykorzystać nie tylko do pieczenia chleba, ale i różnego rodzaju bułeczek (w tym bagietek) oraz ciasta drożdżowego.

Funkcja robienia dżemu: Wypiekacza nie może zabraknąć w kuchni miłośnika domowych przetworów. To sprzęt, który został wyposażony w funkcję robienia dżemów.

Nieskomplikowana obsługa: Obsługa wypiekacza jest bardzo prosta, ponieważ to model z dotykowym panelem sterowania oraz czytelnym wyświetlaczem LCD.

 

Wady

Brak oświetlenia pojemnika: Pojemnik, w którym piecze się chleb, nie ma oświetlenia. To może utrudniać kontrolowanie pracy urządzenia, mimo że na pokrywie jest służące do tego przezroczyste okienko.

 

 

 

 

Wypiekacz do chleba i bułek

 

2. Wypiekacz do Chleba Tefal PF220838 

 

Marka Tefal od lat znana jest z solidnych i przemyślanych akcesoriów gospodarstwa domowego, a przedstawiony w rankingu wypiekacz do pieczywa tylko potwierdza tę tezę. Urządzenie o mocy 650 W oprócz wypieku pieczywa jest w stanie pomóc nam także przygotować makarony, ciasta, owsianki i płatki zbożowe, a także przetwory z owoców.

Wypiekacz pozwala na przygotowanie pieczywa zgodnie z siedmioma wbudowanymi programami przygotowującymi: Chleb zwykły, szybki chleb zwykły, chleb francuski, chleb razowy, szybki chleb razowy. Osobom z nietolerancją glutenu na pewno przypadną do gustu trzy specjalne programy do wypieku bezglutenowego pieczywa. Możemy także wybrać poziom wypieczenia pieczywa oraz rozmiar bochenka (od około 500 do 1000 gram), w zależności od naszych preferencji i potrzeb.

Użytkownicy cenią sobie ten produkt z powodu wysokiej jakości wykonania, niezawodności i aż dziesięcioletniej gwarancji od producenta. Jest on także chwalony za swoją wielofunkcyjność, łatwość utrzymania w czystości dzięki wyjmowanej, nieprzywierającej formie do chleba oraz za estetyczny wygląd.

Wypiekacz do chleba Tefal PF220838 to innowacyjny produkt, dzięki któremu upieczenie wspaniałego chleba, ciasta lub innych smakołyków staje się zabawą. 

 

Zalety

17 Automatycznych Programów: Wypiekacz do chleba Tefal PF220838 posiada 17 automatycznych programów do wypieku chleba, w tym 3 programy bezglutenowe, co pozwala na wypiek wspaniałego chleba odpowiadającego Twoim gustom i potrzebom. 

Ustawienia Wagi: Produkt posiada 3 ustawienia wagi, dzięki czemu użytkownik może wybrać, czy chce upiec chleb w wadze od 500 g do 1 kg.

Uruchomienie: Wypiekacz posiada funkcję opóźnionego uruchomienia do 15 godzin, co pozwala użytkownikowi na upieczenie chleba o wybranej przez siebie porze.

Funkcja automatycznego utrzymywania ciepła: Produkt posiada funkcję automatycznego utrzymywania ciepła przez 1 godzinę, co pozwala na zjedzenie świeżego chleba nawet po kilku godzinach.

Łatwe czyszczenie: Wyjmowana nieprzywierająca forma do chleba ułatwia wyjmowanie pieczywa, a możliwość mycia w zmywarce pozwala na szybkie i proste czyszczenie.

 

Wady

Przewód przyłączeniowy: Według słów użytkowników, sprzęt wyposażono w zbyt krótki przewód zasilający. Zmusza to użytkowników do używania przedłużaczy, albo używania wypiekacza w bezpośrednim sąsiedztwie gniazdka elektrycznego. 

 

 

 

 

Wypiekacz do chleba Panasonic

 

3. Wypiekacz do chleba Panasonic SD-B2510

 

Panasonic SD-B2510 to wypiekacz do chleba o kolorze białym, który jest wyposażony w zasilanie 230 V – 50 Hz i pobór mocy 505 W – 550 W. Został wyposażony w przycisk obsługi i LCD. Wyposażony jest w aluminiową miskę z fluorową powłoką, aby zapobiec przywieraniu. Posiada podajnik na bakalie, drożdże oraz podwójny czujnik temperatury. Dostępne są ustawienia timera, stopień spieczenia i rozmiar bochenka, które zależą od menu.

Automatyczne menu zawiera 21 pozycji, takich jak brioszka, chleb bezglutenowy, chleb biały, chleb francuski, chleb z nadzieniem, dżem, kompot, makaron bezglutenowy, mieszanka chlebowa, pełnoziarnisty z rodzynkami, pizza bezglutenowa, ciasto na zakwasie, ciasto pełnoziarnisty, ciasto podstawowy i tylko pieczenie. Ten dobry i tani wypiekacz do chleba posiada również zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz różne akcesoria, w tym naczynie na ciasto na zakwasie, łyżkę z miarką i łyżkę na zakwas. Wypiekacz do chleba Panasonic wymiary 408 x 252 x 362 oraz masę 7.5 kg.

Wypiekacz do chleba Panasonic SD-B2510 to produkt, który ma wiele zalet i zawiera wiele przydatnych akcesoriów.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Produkt jest zaprojektowany z myślą o użytkownikach, dzięki czemu jego obsługa jest prosta i intuicyjna.

Wysokiej jakości wyświetlacz LCD: Wyświetlacz LCD wyświetla wszystkie potrzebne informacje w łatwy do odczytania sposób.

Szeroki wybór menu: Produkt oferuje szeroki wybór menu, w tym chleby, ciasta, dżemy, kompoty, makarony i wiele innych.

Automatyczne menu: Wypiekacz posiada automatyczne menu, dzięki któremu użytkownik może wybrać odpowiednie ustawienia w sposób szybki i łatwy. 

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Sprzęt zaopatrzono w inteligentny system zabezpieczeń przed przegrzaniem, który chroni użytkownika przed niepożądanymi skutkami.

 

Wady

Podświetlenie wyświetlacza: Wyświetlacz LCD nie został wyposażony w podświetlenie, co przy słabym oświetleniu kuchni może powodować problemy z odczytem parametrów wyświetlanych na nim. 

 

 

 

 

Wypiekacz do chleba Yoer

 

4. Automat do Chleba Yoer BM01S

 

Automat do chleba Yoer BM01S to funkcjonalne urządzenie, które umożliwia w domowym zaciszu przygotowywanie pysznych wypieków. Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej INOX oraz szkła hartowanego, a ergonomiczna rączka nie nagrzewa się podczas pracy. Automat wyposażony jest w dotykowy panel kontrolny oraz wyświetlacz LED, na którym można sprawdzić status pracy i wybrać jeden z 19 automatycznych programów. Wybór wielkości bochenka od 500 g do 1000 g pozwala dopasować wypiek do potrzeb.

Automat wyposażony jest w inteligentną funkcję opóźnionego startu do 15 godzin, co pozwala przygotować dobrze wyrośnięte ciasto lub chleb bez konieczności obecności w domu w trakcie pracy urządzenia. Wypiekacz do chleba Yoer wyposażony jest również w automatyczny dozownik ziaren i owoców, który urozmaici smak Twojego chleba. Wyposażony jest też w okno podglądowe, dzięki któremu można nadzorować proces pieczenia. Ponadto, po zakończeniu pracy urządzenie zapamięta ustawienia, a funkcja podtrzymywania temperatury pozwala cieszyć się świeżo upieczonym wypiekiem przez godzinę.

Wypiekacz do chleba Yoer BM01S to funkcjonalne, proste w obsłudze i kompaktowe urządzenie, które pozwoli Ci upiec pyszny chleb w domowym zaciszu.

 

Zalety

19 automatycznych programów: Automat posiada 19 programów, dzięki którym przygotujesz tradycyjny chleb z mąki pszennej lub bezglutenowej, chleb z dużą zawartością cukru lub owoców, chleb z pełnego ziarna lub bez cukru, a także ciasto na pizzę, kluski japońskie, wełnę mięsną, owsiankę czy dżemy.

Dotykowy panel sterowania: Urządzenie posiada dotykowy wyświetlacz LED, który wyświetla aktualnie wybrany program, ustawione opóźnienie czasowe oraz inne wybrane opcje.

Prostota obsługi: Przygotowywanie chleba jest niezwykle proste. Wystarczy, że dodasz odpowiednie składniki, a następnie wybierzesz program.

Funkcje automatu: Automat posiada funkcję wyboru wielkości bochenka, stopnia przyrumienienia skórki, podtrzymywania temperatury, opóźnionego startu do 15 godzin, okienko podglądowe i zapamiętywania ustawień.

Kompaktowa konstrukcja: Obudowa urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, szkła hartowanego oraz zapewnia kompaktowe wymiary, dzięki którym automat nie zajmuje dużo miejsca.

 

Wady

Instrukcja Obsługi: Instrukcja obsługi jest fatalnie napisana i mimo, że produkt pochodzi od polskiego producenta, wygląda jakby była przetłumaczona z chińskiego, a w zasadzie w instrukcji nie ma nic istotnego ułatwiającego obsługę sprzętu. 

 

 

 

 

Wypiekacz do chleba Gorenje

 

5. Wypiekacz do Chleba Gorenje BM1210BK

 

Wypiekacz do chleba Gorenje BM1210BK ma bardzo stylowy wygląd. Urządzenie można łatwo wkomponować do każdej kuchni. Dostępne jest w kolorze czarnym. Wymiary urządzenia wynoszą: Szerokość – 30,5 cm, wysokość – 27,8 cm, głębokość – 42,5 cm, a jego waga to 8,1 kg.

Model wyposażono w 12 programów umożliwiających pieczenie. Dodatkowo przy jego pomocy możemy przygotować nasz ulubiony dżem. Wystarczy, że pokroimy owoce na małe kawałki, dodamy cukier, a następnie wybierzemy tryb „jam” i gotowe. Przygotowanie każdej z potraw odbywa się bez dużego wysiłku oraz zajmowania kuchni.

Konsumenci są bardzo zadowoleni z zakupu tego urządzenia. Według nich jest to model, który powinien znaleźć się w kuchni każdej prawdziwej gospodyni domowej. Użytkownicy bardzo doceniają to, że nie muszą wychodzić z domu z samego rana, aby móc delektować się świeżym, chrupiących oraz aromatycznym pieczywem.

Wypiekacz do chleba Gorenje BM1210BK wyposażono w 12 programów do przyrządzania potraw. W jego górnej części zamontowane jest okienko umożliwiające podgląd etapu wypieku. W panelu sterowania zamontowany jest wyświetlacz LCD.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Obsługa urządzenia odbywa się w bardzo intuicyjny sposób. Wybór trybów jest bardzo łatwy i nie powinien sprawić większych problemów.

Oszczędność czasu: Decydując się na zakup tego produktu, możesz w znacznym stopniu zaoszczędzić swój czas. Model pracuje samodzielnie i nie jest konieczne ciągłe nadzorowanie jego pracy.

 

Wady

Materiał korpusu: Korpus wykonano z plastiku oraz metalu. Ma on kolor czarny. Z tego względu na jego powierzchni w szybkim tempie powstają widoczne zabrudzenia.

Napisy menu w języku angielskim: Na panelu sterowania widoczne są nazwy trybów menu w języku angielskim, jest utrudnieniem dla osób nieznających tego języka.

 

 

 

 

Wypiekacz do chleba i bułek

 

6. Wypiekacz do Chleba Tefal PF220838 

 

Marka Tefal od lat znana jest z solidnych i przemyślanych akcesoriów gospodarstwa domowego, a przedstawiony w rankingu wypiekacz do pieczywa tylko potwierdza tę tezę. Urządzenie o mocy 650 W oprócz wypieku pieczywa jest w stanie pomóc nam także przygotować makarony, ciasta, owsianki i płatki zbożowe, a także przetwory z owoców.

Wypiekacz pozwala na przygotowanie pieczywa zgodnie z siedmioma wbudowanymi programami przygotowującymi: Chleb zwykły, szybki chleb zwykły, chleb francuski, chleb razowy, szybki chleb razowy. Osobom z nietolerancją glutenu na pewno przypadną do gustu trzy specjalne programy do wypieku bezglutenowego pieczywa. Możemy także wybrać poziom wypieczenia pieczywa oraz rozmiar bochenka (od około 500 do 1000 gram), w zależności od naszych preferencji i potrzeb.

Użytkownicy cenią sobie ten produkt z powodu wysokiej jakości wykonania, niezawodności i aż dziesięcioletniej gwarancji od producenta. Jest on także chwalony za swoją wielofunkcyjność, łatwość utrzymania w czystości dzięki wyjmowanej, nieprzywierającej formie do chleba oraz za estetyczny wygląd.

 

 

 

 

7. Wypiekacz do Chleba Automat 19 Programów Turbo Tronic TT-BM100

 

Model odznacza się dużą ilością dostępnych programów, dlatego z łatwością wypieczemy pieczywo, na jakie mamy ochotę. Możemy wybierać także rozmiar bochenka (kolejno 500, 750 i 1000 gramów) oraz stopień jego wypieczenia (jasny, średni i ciemny). Ciekawym dodatkiem jest zamontowana w górnej klapce szybka pozwalająca na zaglądanie do wewnątrz i kontrolowanie przebiegu wypieku.

Urządzenie ma moc 550 W i wyposażono je  w wyświetlacz LED i intuicyjne menu z przyciskami, a także opóźnienie startu, więc możemy wieczorem ustawić program  i system podtrzymywania temperatury, aby rano cieszyć się gorącym pieczywem. W zestawie znajdziemy ostrze do ugniatania, miarkę (ponieważ urządzenie nie ma samodzielnego pojemnika do dozowania dodatków), łyżkę i hak. 

Prezentowany model test wypiekaczy do chleba zdaje na piątkę z plusem. Użytkownicy chwalą go za dobry stosunek jakości do ceny, jakość i smak przygotowywanych wypieków oraz prostą i intuicyjną obsługę. Liczne programy pozwalają wybierać odpowiednie pieczywo dla siebie, a dzięki niewielkim rozmiarom urządzenie jest poręczne i nie zagraca blatu.

Sencor SBR 1040WH to wypiekacz do chleba, wyposażony w szereg nowoczesnych funkcji, który pozwala na wygodne i łatwe pieczenie. Poniżej przedstawiamy kilka jego zalet.

 

Zalety

Wyświetlacz LCD: Wypiekacz wyposażony jest w czytelny wyświetlacz LCD, dzięki któremu można łatwo ustawić parametry pieczenia.

Programowanie godziny startu: Urządzenie pozwala na ustawienie godziny startu, co pozwala na wstępne przygotowanie składników i pieczenie chleba w wybranym czasie.

Opóźniony start: Umożliwia wybranie czasu pieczenia od 1 do 13 godzin wcześniej.

Liczba programów pieczenia: Wypiekacz posiada 10 programów pieczenia, które pozwalają na wybór optymalnych ustawień dla wypieku.

Funkcja smażenia konfitur: Urządzenie posiada specjalny program do smażenia konfitur.

 

Wady

Pojemność – wypiekacz posiada pojemność 0,9 l., co może okazać się niewystarczające do wypieku chleba dla rodziny.

 

 

 

 

Wypiekacz do chleba Lidl

 

8. Wypiekacz do chleba SilverCrest SBB 850 C1 850 W

 

Automat do chleba SilverCrest SBB 850 C1 o mocy 850W to urządzenie o wyjątkowych możliwościach. Jego wysokogatunkowa stal nierdzewna gwarantuje trwałość i wytrzymałość, a łyżeczka miarowa i miarka, które są również dołączone do zestawu, umożliwiają precyzyjne odmierzenie składników. Automat do chleba ma trzy stopnie brązowienia skórki do wyboru: jasny, średni, ciemny. Przełącznik dźwigniowy umożliwia włączenie i wyłączenie urządzenia, a 15-godzinny timer do opóźnionego pieczenia pozwala ustawić pieczenie z wyprzedzeniem.

Wypiekacz do chleba dostępny w sieci Lidl ma 16 programów do wyboru, w tym program ekspresowy. Do wyboru jest programowana masa chleba: 1000, 1250 lub 1500 g. Można skorzystać z funkcji podtrzymywania ciepła, a dołączone akcesoria, takie jak zeszyt z przepisami, miarka, łyżeczka miarowa i przyrząd do usuwania haków do zagniatania ciasta, ułatwią przygotowanie idealnego chleba.

Automat do chleba SilverCrest SBB 850 C1 850 W to urządzenie, które łączy w sobie wysoką jakość materiałów oraz zaawansowane technologie. 

 

Zalety

Funkcjonalność: Urządzenie posiada szeroki wybór programów, 3 stopnie brązowienia skórki do wyboru, wagę chleba, timery, funkcję podtrzymywania ciepła i zautomatyzowany przebieg programów. 

Wytrzymałość: Stosowana wysokogatunkowa stal nierdzewna, wysokiej jakości powłoka zapobiegająca przywieraniu oraz przełącznik dźwigniowy do włączania i wyłączania zapewnia trwałość produktu. 

Wygoda użytkowania: Automat do chleba SilverCrest jest łatwy w użyciu, a dzięki dołączonym akcesoriom w postaci zeszytu przepisów, miarki, łyżeczki miarowej i przyrządu do usuwania haków do zagniatania ciasta, proces pieczenia jest szybki i komfortowy. 

Oszczędność: Automat do chleba SilverCrest wykorzystuje zaawansowane technologie, które zapewniają oszczędność energii, a dzięki niskiej mocy silnika i grzewczego nie angażują nadmiernej ilości prądu. 

Wydajność: Automat do chleba SilverCrest wykorzystuje wydajny system pieczenia, umożliwiający przygotowanie dużej ilości chleba w krótkim czasie.

 

Wady

Jedyny mankament, przekazany przez użytkowników to sposób wsadzania do wnętrza maszyny koszyka – jeśli zrobimy to niedokładnie, to w trakcie zagniatania ciasta może on wyskoczyć z urządzenia.

 

 

 

 

Wypiekacz do chleba Moulinex

 

9. Maszynka do Chleba Moulinex Pain Plaisir OW2208 650 W

 

Automat do pieczenia chleba Moulinex Pain Plaisir OW2208 650 W to urządzenie o mocy 650 W, które zostało wyposażone w 17 programów automatycznych, 3 stopnie opiekania oraz wyświetlacz LCD. Charakteryzuje się pojemnością 1 kg, wymiarami 31 x 29 x 29 cm oraz wagą 3.8 kg. Wypiekacz do chleba Moulinex wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i pracuje w oparciu o napięcie 240 V.

Sprzęt umożliwia przyrządzenie chleba i ciast bezglutenowych, dzięki funkcjom 3 bezglutenowych programów, pozwalającym na wybór spośród wielu mieszanek mąki i chleba. Automat do pieczenia chleba Moulinex Pain Plaisir OW2208 650 W posiada czarno-purpurowy kolor i został zaprojektowany przez markę Moulinex.

Automat do chleba Moulinex Pain Plaisir OW2208 650 W to wyjątkowy produkt, który pozwala na przygotowanie smacznych chlebów i ciast z dużym wyborem mieszanek mąki. 

 

Zalety

Moc i niezawodność: Automat do chleba Moulinex Pain Plaisir posiada moc 650 W, co zapewnia wysoką niezawodność i skuteczność.

Wiele programów: Automat do chleba oferuje 17 automatycznych programów z możliwością wyboru 3 stopni opiekania.

Wyświetlacz LCD: Panel sterowania z wyświetlaczem LCD umożliwia prostą kontrolę i wybór programów.

Programy bezglutenowe: Automat do chleba posiada 3 programy bezglutenowe, co pozwala na przygotowanie smacznych chlebów i ciast bezglutenowych.

Wygodne użytkowanie: Automat do chleba Moulinex Pain Plaisir jest lekki i łatwy w użyciu, a jego pojemność to 1 kg.

 

Wady

Wadą tego produktu, wskazaną przez użytkowników jest irytująca hałaśliwa praca oraz delikatna powłoka kosza, który łatwo ulega zadrapaniom podczas normalnej eksploatacji.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wypiekacz do chleba kupić?

 

Wypiekacz do chleba to urządzenie, które pozwoli cieszyć się własnymi wypiekami. O ile dla większości ludzi jest to wyłącznie posiadanie możliwości pieczenia własnego chleba, to dla osób na diecie bezglutenowej może się to okazać koniecznością. Niezależnie od powodu, dla którego zainteresowałaś się tym sprzętem, zapraszamy Cię do przeczytania naszego poradnika, który podpowie Ci, jaki wypiekacz do chleba wybrać.

Dlaczego wypiekacz?

Nie ma chyba osoby, która by nie lubiła zapachu świeżego pieczywa. Zapach, chrupiąca skórka, świeżość, to atrybuty pieczywa, które potrafią co rano wypędzić nas do piekarni po świeże bułeczki. A dzięki wypiekaczowi, możesz nie tylko mieć świeże pieczywo na wyciągnięcie ręki, ale też różnorodność tego pieczywa może być ogromna – bo ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Wypiekacz to urządzenie, do którego po prostu wrzucasz odmierzone składniki, wybierasz odpowiedni program, a resztę robi za Ciebie urządzenie. Od wymieszania składników, po upieczenie – wszystko jest wykonywane automatycznie.

 

Jakie możliwości daje opiekacz?

Gdy zastanawiasz się nad tym, jaki jest najlepszy wypiekacz do chleba, musisz przede wszystkim sobie zadać pytanie, do czego wypiekacz będzie służył. O możliwościach urządzenia decyduje ilość programów, w jakie został wyposażony. Na rynku są dostępne modele z trzema programami, ale możesz też znaleźć takie z dziewiętnastoma automatycznymi programami. Standardem są programy do wypieku pieczywa z mąki pszennej, oraz mieszanej. W standardzie też znajduje się program mieszania składników i wyrabiania ciasta. Często też urządzenie posiada program szybkiego wypieku. Ale znajdziesz też modele, za pomocą których przygotujesz ciasto do pizzy, upieczesz bagietkę czy pieczywo bezglutenowe. Są też na rynku dostępne sprzęty przygotowujące powidła czy dżem. Jednak najczęściej znajdziemy programy do wypieku chleba pszenno-żytniego, tostowego, francuskiego, razowego, oraz ciasta na kopytka, czy makaron, a także ciasto drożdżowe. Najbardziej zaawansowane urządzenia posiadają funkcję „eco”, a także mają możliwość zapisu własnych ustawień.

Ważną funkcją opiekacza jest możliwość ustawień wielkości bochenka, jaki mamy zamiar upiec. Najbardziej popularne ustawienia to 500 g, 750 g. i 1000 g. Ale są również modele na rynku, które oferują nawet 1500 gramowy bochenek.

Aby wypieczony chleb był idealny, tak jak lubisz, Twój wypiekacz powinien mieć też ustawianą opcję opiekania skórki. Od lekko, przez średnio do mocno przypieczonej. Wówczas każdy amator świeżego pieczywa może ustawić swoje preferencje.

 

Podstawowe parametry

Moc urządzenia to jeden z jego podstawowych parametrów. Na rynku dostępne są modele od 250 W do nawet 1650 W. Moc jest uzależniona od ilości grzałek, w jakie zostało ono wyposażone. Najsłabsze sprzęty mają jedną grzałkę i służą do wypieku niewielkich bochenków z mąki pszennej. Aby wypiekacz mógł służyć do różnego rodzaju wypieków powinien być o mocy 600 – 800 W. Przy używaniu urządzenia kilka razy w miesiącu, będzie to optymalne rozwiązanie, które pozwoli oszczędnie używać prąd, a jednocześnie da wiele możliwości. Jeśli jednak jesteś fanem domowych wypieków i każdego dnia tworzysz coś nowego, zainteresuj się urządzeniem o większej mocy. Taki model daje więcej różnorodnych możliwości.

Mieszadło to również istotny element tego urządzenia. Wypiekacze są wyposażone w jedno lub dwa mieszadła. Przy jednym mieszadle urządzenie ma możliwość przygotowania i wypieczenia chleba o maksymalnej wielkości 800 g. Wypiekacz do chleba z dwoma mieszadłami pozwoli na upieczenie bochenka o wadze nawet do 1,6 kg. Ponadto większa ilość mieszadeł gwarantuje lepsze wyrobienie ciasta.

Obudowa to kolejny ważny komponent wypiekacza. Można kupić modele, które zostały zrobione z tworzywa sztucznego, aluminium, lub stali nierdzewnej. Trwałość obudowy jest sprawą kluczową, ponieważ to tam właśnie odbywa się pieczenie, a więc jest ona narażona na wysokie temperatury. Dobrze, gdy producent zastosował specjalną powłokę termoizolacyjną, która utrzymuje zewnętrzną część urządzenia w niskich temperaturach. Jest to istotne w szczególności, gdy urządzenie może znaleźć się w zasięgu dzieci.

Komora do wypieków standardowo jest jedna. Ale są również dostępne modele z dwoma komorami, w których można piec równocześnie dwa rodzaje pieczywa. Dostępne są również urządzenia z wymiennymi komorami o różnej pojemności, lub z jedną komorą rozmiaru XL. Ważne jednak jest to, aby wewnątrz była ona pokryta warstwą uniemożliwiającą przywieranie ciasta do jej ścianek. Jest to istotne nie tylko przy wyjmowaniu gotowego wypieku, ale również potem, w procesie czyszczenia urządzenia.

Z innych przydatnych funkcji, jakie możemy znaleźć w takim urządzeniu, które sprawiają, że użytkowanie jest wygodniejsze, to na przykład okno w pokrywie. Dzięki niemu, nie musimy pokrywy uchylać, aby ocenić postępy prac. Podobnie przydatna jest funkcja automatycznego otwierania pokrywy i system podnoszenia koszyka. Nie tylko nie trzeba się z nimi mocować, ale dzięki temu uniknie się poparzenia w przypadku wyciągania gorących wypieków. Zapobiegający poparzeniom jest również wskaźnik informujący o wysokiej temperaturze urządzenia, w który część z nich jest wyposażona. Natomiast do łatwiejszego utrzymania czystości, polecamy model ze zdejmowaną górną pokrywą.

 

Ustawienia

Podstawowym ustawieniem dostępnym w wypiekaczach, jest możliwość ustawienia opóźnionego startu. Urządzenie może najpierw przygotować ciasto, by następnie włączyć pieczenie o ściśle określonej godzinie, aby chleb był gotowy na zaprogramowaną godzinę. Automatyczne uruchamianie sprzętu może być opóźnione nawet o 15 godzin.

Są na rynku również opiekacze z funkcją podtrzymywania ciepła po upieczeniu produktu. Podgrzewanie jest aktywne przez godzinę po upieczeniu. To się może okazać trafione dla tych osób, które kochają ciepłe bułeczki.

Już wspominaliśmy o opcjach ustawienia stopnia zarumienienia skórki, od bladej po dobrze wypieczoną. Bardzo atrakcyjna funkcja dla amatorów świeżego pieczywa z określonymi preferencjami dotyczącymi jego wyglądu.

Następna funkcja, która sprawdzi się przy bardziej skomplikowanych wypiekach, to sygnalizacja dodawania składników. Automat poinformuje Cię, kiedy najlepiej wrzucić zioła, czy cebulę.

Czytelny wyświetlacz, to też coś, co pozwala na łatwiejszą obsługę wypiekacza. Za pomocą niego zmieniasz czas wypieków i zapisujesz własne ustawienia.

Dodatki

Tu warto wymienić filtr, w który powinien być wyposażony Twój wypiekacz. Jest to filtr antyzapachowy. Warto sprawdzić jego rodzaj i wydajność. Może zapach świeżo pieczonego chleba nie jest zapachem przykrym, ale gdy każdego dnia się w Twoim domu ten zapach rozchodzi, to lepiej go trochę ograniczyć.

Również przy zakupie warto się zorientować, jak wygląda serwisowanie urządzenia, które wybrałeś. Czy odbywa się na terenie Polski, czy są dostępne części zamienne. Lepiej takie rozeznanie zrobić zawczasu, niż się po fakcie rozczarować.

 

Podsumowanie

Podsumowując, niezależnie, na jaki model się zdecydujesz, wypiekacze do chleba w dobrych cenach, powinny mieć najlepiej dwa mieszadła do wyrabiania ciasta. Komora powinna być pokryta powłoka zapobiegającą przywieranie ciasta. Z zewnątrz dobrze, jeśli ma zabezpieczenie termiczne, utrzymujące zewnętrzną część urządzenia w niskiej temperaturze. Pamiętaj też o odpowiednim dobraniu gabarytów, z jednym, dwoma lub wymiennymi komorami do pieczenia. Maszyna do pieczenia chleba to urządzenie, które dostepne jest w sieci Lidl. Ale wypiekacz do chleba dostaniemy też w wielu innych sklepach, takich jak RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt. Tani wypiekacz do chleba mozna czasem dostac w sklepie Biedronka, a porównanie cen przyd asię zrobić w serwisie Allegro. 

 

 

Jak działa wypiekacz do chleba?

 

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaki wypiekacz do chleba jest polecany przez konsumentów, warto dowiedzieć się także, jak właściwie działa taki sprzęt. Dzięki temu będziesz mógł stwierdzić, czy urządzenie przyda się w Twoim domu. Poznając funkcje sprzętu dowiesz się także, jak używać zakupiony opiekacz do chleba.

Budowa i obsługa wypiekacza do chleba

Urządzenie jest wyposażone w pojemnik, w którym znajduje się jedno lub dwa mieszadła. Dobrze, jeśli pojemnik jest pokryty teflonem. Wtedy wyjmowanie upieczonego chleba jest łatwiejsze. Sprzęt ma także grzałkę. Na obudowie znajdują się przyciski służące do ustawiania wypiekacza. Aby dowiedzieć się, jakie funkcje ma wybrany przez nas model powinniśmy dokładnie przeczytać dołączoną do zestawu instrukcję. Dzięki temu będziemy wiedzieć, do czego możemy wykorzystywać urządzenie. Często zdarza się, że model nie tylko umożliwia pieczenie chleba, ale także pozwala przygotować dżem czy ciasto drożdżowe.

Jak wskazuje wiele zamieszczonych w Internecie opinii, obsługa wypiekacza do chleba nie jest trudnym zadaniem. Wszystko dlatego, że jest to właściwie w pełni zautomatyzowane urządzenie. Użytkownik nie musi właściwie nic robić – wystarczy podłączyć sprzęt do prądu, włączyć odpowiedni program i włożyć do pojemnika potrzebne do wypieku chleba składniki. Później trzeba odczekać, aż pieczywo będzie gotowe do spożycia.

 

Ile prądu pobiera opiekacz do chleba?

Osoby, które myślą o zakupiem opiekacza do chleba zastanawiają się, czy jest to opłacalne. Warto więc zastanowić się, ile prądu zużywa taki sprzęt. Wszystko zależy od zastosowanej w urządzeniu grzałki. Informacje na jej temat możemy uzyskać czytając dokładnie opis wypiekacza czy sięgając po instrukcje obsługi. Można przyjąć, że standardowy opiekacz do chleba podczas jednego pieczenia pobiera ok. 1 kWh. W przeliczeniu na pieniądze jest to ok. 50 gr. Jeśli będziemy korzystać ze sprzętu co 2 dni, nasz rachunek za prąd wzrośnie o ok. 7,5 zł. Nie jest to duży wydatek.

 

Czy opłaca się kupić opiekacz do chleba?

Pozostajemy w temacie opłacalności zakupu. Pora zastanowić się, jakie jeszcze dodatkowe koszty (poza zużyciem energii), trzeba doliczyć do użytkowania sprzętu. Nie można zapominać o tym, że po każdorazowym użyciu zalecana się, aby dokładnie wyczyścić model. Tracimy wtedy wodę i środki czystości, jednak są to koszty rzędu kilkudziesięciu groszy w przeliczeniu na jeden wypiek. Aby przygotować domowy chleb musimy także kupić wszystkie, potrzebne do tego składniki – wymaga to od nas nie tylko pieniędzy, ale także czasu. Choć wydawać by się mogło, że po zliczeniu wszystkiego koszty użytkowania są spore, trzeba pamiętać, że zrobiony w domu chleb jest zdrowy. Wiemy, co znajduje się w środku. Mamy pewność, że pieczywo nie zawiera żadnych ulepszaczy smaku, które często są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Jeśli więc mamy trochę czasu i chcemy mieć pewność, że spożywany przez nas chleb jest zdrowy, zakup wypiekacza z pewnością nas zadowoli.

Jak upiec chleb w wypiekaczu?

Aby upiec chleb nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności. Wystarczy znaleźć odpowiedni przepis, zakupić wszystkie potrzebne składniki i odpowiednio je odmierzyć. Wszystkie inne czynności zrobi za nas urządzenie. Nie musimy formować ciasta i sprawdzać, czy jest już gotowe. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni program i ustawimy czas pracy sprzętu. Następnie możemy się zrelaksować czekając aż pyszny i chrupiący chleb będzie gotowy.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa wypiekacz do chleba?

Maszyna do pieczenia chleba daje smak i zapach świeżego pieczywa każdego poranka. Maszynka do chleba umożliwia przede wszystkim domowe wypieki bez substancji konserwujących. Na dole sprzętu znajduje się oś, która łączy się z silnikiem elektrycznym. Niewielkie łopatki umieszczone na osi odpowiadają za odpowiednie mieszanie ciasta. Każdy z dostępnych w sprzedaży wypiekaczy ma różne funkcje, np. zapamiętuje wcześniejsze programy, dlatego przy kolejnym pieczeniu chleba nie musimy ich od nowa ustawiać. Większość modeli ma opcję opóźnionego startu, co umożliwia nocny tryb pracy, abyśmy rano mogli cieszyć się świeżym pieczywem. Warto zaznaczyć, iż wypiekacz umożliwia również przygotowanie dżemów oraz ciasta na pizzę i pierogi.

 

P2: Wypiekacz do chleba – jaka mąka?

Przygotowując domowy chleb w wypiekaczu, najlepszym wyborem będzie użycie mąki przeznaczonej do pieczywa. Wypiekacz do chleba na zakwasie, to najczęsciej spotykane urządzenie. Ponieważ mąka chlebowa zawiera dużą ilość białka, odpowiadającego za kształt w trakcie pieczenia, dlatego po wyjęciu z piekarnika chleb będzie napowietrzony i bardzo puszysty. Optymalnym wyborem będzie mąka zawierająca ok. 12-14% białka, co przekłada się na typ 750, 1400, 1850. Bardzo dobrze sprawdzi się również mąka razowa (typ 2000), i mąka do tradycyjnych chlebów na zakwasie (typ 3000). Przed zakupem odpowiedniego modelu wypiekacza, warto sprawdzić, czy pozwala on na zastosowanie mąki bezglutenowej. Jeśli tak to maszyna posłuży nam również jako wypiekacz do chleba bezglutenowego.

P3: Jak rozebrać wypiekacz do chleba?

Przed demontażem urządzenia należy zadbać o czystą i gładką powierzchnię, aby nie zarysować żadnych z wyjmowanych elementów. Na początku wyjmujemy wieko. Nachylamy je pod kątem ok. 60 stopni i delikatnie wyjmujemy z zawiasów. Następnie wyjmujemy pojemnik do pieczenia i łopatkę, która odpowiada za mieszanie ciasta, po czym wykręcamy wkręty mocujące dno sprzętu oraz wkręt termopary. Bardzo delikatnie wyciągamy wszelkie bezpieczniki. Za pomocą odpowiednich narzędzi wyjmujemy korpus oraz zawiasy pokrywy i odłączamy pozostałe przewody, oraz obudowę. Jeżeli mimo tego nie znaleźliśmy przyczyny awarii urządzenia, warto oddać je do serwisu w celu zdiagnozowania problemu. Uchroni nas to przed nieumyślnym uszkodzeniem którejś z demontowanych części lub – co gorsza – całego sprzętu.

 

P4: Ile prądu pobiera wypiekacz do chleba?

Dostępne w sprzedaży urządzenia przeznaczone do wypieku domowego chleba zużywają mniej więcej tyle samo energii elektrycznej, co np. tradycyjny piekarnik elektryczny, który każdy z nas ma w swojej kuchni. Moc wypiekaczy przeznaczonych do pieczywa zazwyczaj wynosi 550-850 W. Chcąc obliczyć, ile prądu pobiera urządzenie, należy uwzględnić czas, w jakim wyrasta ciasto. Zazwyczaj jest to 60 minut, a sam proces wyrastania odbywa się w 30 stopniach. Do naszych obliczeń trzeba dodać również okres pieczenia pieczywa. Chleb wypieka się przy 200 stopniach Celsjusza w ciągu jednej godziny. Możemy przyjąć, że koszt poboru energii elektrycznej, jaką zużywa wypiekacz do chleba wynosi jedną złotówkę.

 

P5: Wypiekacz do chleba – jaka moc?

Uważa się, iż moc jest jednym, być może nawet najważniejszym parametrem w przypadku wypiekaczy do chleba. Odpowiada ona za optymalną temperaturę w środku sprzętu oraz w znacznym stopniu przyczynia się także do wypieku pieczywa z dużą ilością ziaren. Odpowiednią mocą do wypiekaczy przeznaczonych do domowego użytku jest 750 W. W sprzedaży dostępne są jednak modele o różnych parametrach, mieszczących się w granicy od 450 W do nawet 1200 W. Te o najwyższej mocy przeznaczone są do punktów i lokali gastronomicznych. Od kupujących zależy, na jaki produkt się zdecydują. W przypadku wypieku małych bochenków nie ma potrzeby zaopatrywania się w wysokiej klasy urządzenia o wysokiej mocy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ