Ranking 7 najlepszych zamrażarek szufladowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Zamrażarka szufladowa – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Potrzebna Ci energooszczędna i pojemna zamrażarka szufladowa do przechowywania żywności? Na pewno znajdziesz ją wśród sprzętów, które prezentujemy w rankingu przygotowanym na podstawie analizy opinii kupujących. Bardzo pochlebnie wypowiadają się oni w szczególności o urządzeniu Gorenje FN6191DHW, którego pojemność wynosi 243 l. Zamrażarka nie wymaga systematycznego rozmrażania, ponieważ wyposażono ją w technologię No Frost. Ma ona 6 szuflad, oświetlenie LED i sterowanie elektroniczne. Jeżeli potrzebujesz sprzętu o kompaktowych wymiarach, koniecznie sprawdź model MPM-80-ZS-33S o pojemności 64 l. Nie generuje on dużego hałasu, w dodatku nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. W razie potrzeby możesz zmienić kierunek otwierania drzwi, aby używanie zamrażarki było bardziej komfortowe.

7 najlepszych zamrażarek szufladowych. Opinie w 2024 roku

 

Jeżeli potrzebujesz urządzenia do przechowywania mrożonek, jesteś we właściwym miejscu. Poniżej znajdziesz ranking zamrażarek szufladowych, w którym prezentujemy kilka godnych uwagi sprzętów. To modele, na temat których pojawiło się najwięcej pochlebnych opinii, zatem mamy prawo mysleć, że to najlepsze zamrazarki szufladowe . Sprawdź, jakie są ich najważniejsze atuty. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zamrażarka ma technologię No Frost, więc nie trzeba jej co pewien czas rozmrażać. W szufladach zmieści się duża ilość żywności, gdyż pojemność sprzętu to 243 l. Wewnątrz znajduje się energooszczędne oświetlenie LED.

Wady

Niskie osoby narzekają, że trudno jest im dosięgnąć do mrożonek znajdujących się na najwyższej półce. Niekiedy muszą prosić o pomoc innego domownika lub sięgać po krzesło.

Podsumowanie

Sprzęt ma 6 szuflad, dlatego można odpowiednio posegregować zamrożoną żywność. Generuje on hałas na poziomie 42 dB. Urządzenie można postawić obok chłodziarki z tej samej serii, wówczas będą wyglądać jak lodówka Side By Side.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, ale pomieści stosunkowo dużą ilość żywności. Pasuje on do pomieszczenia o niewielkim metrażu. Zamrażarka nie jest hałaśliwa, dlatego wydawane przez nią dźwięki nie powinny przeszkadzać domownikom.

Wady

Nie jest to model wyposażony w technologię No Frost. Oznacza to, że trzeba go regularnie rozmrażać. Może to być kłopotliwe, gdyż najpierw trzeba opróżnić wszystkie szuflady.

Podsumowanie

Pojemność zamrażarki wynosi 64 l, wewnątrz niej znajdują się 3 szuflady. Kierunek otwierania drzwi można samodzielnie zmienić, przełożenie zawiasów nie stanowi problemu. Sprzęt długo utrzymuje optymalną temperaturę po zaniku zasilania, to ok. 18 godzin. Jego zdolność zamrażania to 3 kg/24 h.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie pomieści dużą ilość produktów spożywczych, ponieważ ma 5 szuflad, a dodatkowo 2 komory. Kierunek otwierania drzwi można zmienić i dostosować do swoich potrzeb. Poziom hałasu generowanego przez sprzęt wynosi 39 dB.

Wady

Nie wszystkim konsumentom przypadł do gustu wygląd zamrażarki. Co prawda jest to model o estetycznym designie, ale część osób uważa, że mógłby prezentować się bardziej nowocześnie.

Podsumowanie

Sprzęt może stać w domu, garażu lub innym miejscu, niska temperatura (do -15 st. C) nie wpływa negatywnie na efektywność jego pracy. Pojemność zamrażarki wynosi 237 l, a zdolność zamrażania to 22 kg/24 h. Uchwyt na drzwiach został pokryty antybakteryjną powłoką, zapobiegającą namnażaniu się drobnoustrojów.

 

Zamrażarka szufladowa No Frost

 

1. Zamrażarka szufladowa Gorenje FN6191DHW

 

Gorenje FN6191DHW to zamrażarka szufladowa z technologią No Frost, co oznacza, że nie wymaga regularnego rozmrażania. Mimo to wewnątrz urządzenia nie gromadzi się szron. Pojemność sprzętu wynosi 243 l, zdolność zamrażania to 18 kg/24 h, a czas przechowywania żywności bez zasilania: 15 godzin.

Zamrażarka ma wymiary: Wysokość – 185 cm, szerokość – 60 cm oraz głębokość – 64 cm. Jest ona bardzo pojemna i pozwala na przechowywanie dużej ilości mrożonek, wyposażono ją w 6 szuflad. Znalezienie żywności nie zajmuje dużo czasu, sprzęt ma energooszczędne oświetlenie LED. Hałas generowany przez urządzenie nie przekracza 42 dB.

Konsumenci zauważyli, że ta zamrażarka szufladowa z opcją No Frost jest nie tylko pojemna, ale i solidna. Została ona wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia. Co więcej, otwieranie drzwi jest bardzo wygodne, służy do tego długi uchwyt. To model w klasie energetycznej A+, którym steruje się elektronicznie.

 

 

 

 

Mała zamrażarka szufladowa

 

2. Zamrażarka szufladowa MPM-80-ZS-33S

 

Zamrażarka MPM-80-ZS-33S ma ładnie wyglądającą, srebrną obudowę. Nadaje się ona do użytku w domu, a także lokalu gastronomicznym. Pojemność sprzętu to 64 l, wewnątrz znajdują się 3 szuflady. Czas utrzymywania temperatury w przypadku zaniku zasilania wynosi 18 godzin.

Wymiary urządzenia to: Wysokość – 84 cm, szerokość – 48 cm i głębokość – 50 cm. To stosunkowo mała zamrażarka 3 szufladowa, ale daje możliwość posegregowania żywności. Ma ona regulowany termostat, co pewien czas należy ją rozmrozić, aby działała tak, jak powinna. Zdolność zamrażania sprzętu to 3 kg/24 h.

Kupujący przekonują, że to dobra i tania zamrażarka szufladowa, która elegancko wygląda, a dodatkowo nie generuje dużego hałasu (maksimum to 39 dB). Jeśli pojawi się taka konieczność, możemy zmienić kierunek otwierania drzwi, aby używanie sprzętu było bardziej komfortowe.

 

 

 

 

Zamrażarka szufladowa Beko

 

3. Zamrażarka szufladowa Beko FS 127320

 

Zamrażarka szufladowa Beko FS 127320 ma pojemność 237 l, a jej klasa energetyczna to A+. Wyposażono ją w 5 pełnych szuflad i dodatkowe 2 komory, a to oznacza, że wewnątrz zmieści się duża ilość żywności. Co ciekawe, urządzenie może stać zarówno w domu, jak i innym miejscu, np. w garażu. Działa ono niezawodnie, nawet jeśli temperatura otoczenia spadnie do -15 st. C.

Sprzęt daje możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Rączka została pokryta antybakteryjną powłoką, w efekcie czego nie ma ryzyka, że drobnoustroje zostaną przeniesione do wnętrza komory. Szuflady mają przezroczysty front, dlatego szybko można znaleźć wybrane produkty spożywcze. Zamrażarka ma wymiary: Wysokość – 171 cm, szerokość – 595, cm oraz głębokość – 63,3 cm.

Osoby, które kupiły urządzenie, chwalą je za dużą pojemność, stosunkowo cichą pracę (39 dB), jak również efektywne działanie. Jego zdolność zamrażania to 22 kg/24 h. To dobra zamrażarka szufladowa także ze względu na estetyczny design.

 

 

 

 

Zamrażarka szufladowa Whirlpool

 

4. Zamrażarka szufladowa Whirlpool W55 ZM111W

 

Model Whirlpool W55 ZM111W o pojemności 102 l można umieścić pod blatem kuchennym. Jego wymiary to: Wysokość – 83,8 cm, szerokość – 54 cm oraz głębokość – 61,5 cm. Zamrażarkę wyposażono w 3 szuflady, a jej zdolność zamrażania to 7,5 kg/24 h. W przypadku utraty zasilania urządzenie utrzyma temperaturę przez 16 godzin.

Sprzęt ma takie funkcje jak regulacja temperatury, daje też możliwość zmiany wysokości nóżek. Drzwi mogą otwierać się na lewą lub prawą stronę, zależnie od naszych preferencji, przełożenie zawiasów nie jest trudne. Poziom hałasu generowanego przez urządzenie to 41 dB.

Czym wyróżnia się opisywana zamrażarka szufladowa Whirlpool? Zdaniem konsumentów mimo kompaktowych wymiarów pomieści ona stosunkowo dużo żywności. Poza tym szuflady są przezroczyste, dlatego nawet bez ich wysuwania dobrze widać, co znajduje się w każdej z nich.

 

 

 

 

Zamrażarka szufladowa Amica

 

5. Zamrażarka Amica FZ2916.3DFX

 

Zamrażarka szufladowa Amica FZ2916.3DFX to model w klasie energetycznej A+ o pojemności 260 l. Zdolność zamrażania sprzętu to 20 kg/24 h, a czas utrzymywania temperatury po zaniku zasilania wynosi 15 godzin. Obsługa urządzenia nie jest trudna, ma ono wyświetlacz LED oraz sterowanie sensorowe.

Co ciekawe, do zamrażarki można dokupić chłodziarkę z tej samej serii i ustawić je obok siebie. Wyglądają one wtedy jak zwykła lodówka Side By Side. Sprzęt ma wymiary: Wysokość – 185 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 66,2 cm. Wyposażono go w technologię No Frost, a także alarm otwartych drzwi.

Kupującym podoba się, że nie trzeba pamiętać o regularnym rozmrażaniu urządzenia. Uważają oni też, że sprzęt cicho pracuje, pokazał to specjalny test zamrażarek szufladowych. Dodatkowym atutem jest obecność kostkarki do lodu.

 

 

 

 

Zamrażarka szufladowa Samsung

 

6. Zamrażarka Samsung Twin RZ32M7110S9

 

Osobom szukającym urządzenia o bardzo dużej pojemności bez wątpienia spodoba się 315-litrowa zamrażarka szufladowa Samsung Twin RZ32M7110S9 z technologią No Frost. Sprzęt ma cicho pracujący silnik Digital Inverter i system All-Around Cooling, który równomiernie rozprowadza chłodne powietrze wewnątrz komory.

Wewnątrz zamrażarka szufladowa srebrna ma zamontowane oświetlenie LED, które jest energooszczędne i odpowiednio jasne. Poza 4 szufladami do dyspozycji mamy 5 półek, w tym 3 umieszczone na drzwiach. Wymiary sprzętu to: Wysokość – 185,3 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 69,4 cm.

Wielu konsumentów twierdzi, że to nowoczesna, bezszronowa zamrażarka 4 szufladowa, która elegancko wygląda. W drzwiach znajduje się przydatna kostkarka do lodu, a za sprawą funkcji Power Freeze można przyspieszyć zamrażanie produktów. Ponadto urządzenie można połączyć ze smartfonem i za pomocą specjalnej aplikacji diagnozować usterki oraz inne problemy (np. niedomknięte drzwi).

 

 

 

 

Zamrażarka szufladowa Bosch

 

7. Zamrażarka szufladowa Bosch GSV24VWEV

 

Ponieważ opinie o zamrażarkach szufladowych Bosch są bardzo pozytywne i trudno znaleźć negatywne komentarze na ich temat, postanowiliśmy umieścić w rankingu sprzęt wspomnianej marki. Wybraliśmy model Bosch GSV24VWEV o pojemności 173 l, którego zdolność zamrażania to 22 kg/24 h. Jest on wyposażony w 5 przezroczystych szuflad.

Urządzenie ma nóżki z regulacją wysokości, możliwa jest także zmiana kierunku otwierania drzwi. Jego wymiary to: Wysokość – 146 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 65 cm. Kiedy temperatura wewnątrz zamrażarki nagle wzrośnie, zostaniemy o tym poinformowani poprzez alarm optyczny i dźwiękowy. Sprzęt sygnalizuje także zostawienie otwartych drzwi.

Prezentowana zamrażarka szufladowa Bosch pozwala na przechowywanie żywności w odpowiednich warunkach, za co odpowiada technologia FreshSense. Została ona doceniona przez kupujących także za elektroniczne sterowanie i łatwą regulację temperatury. Sprzęt jest uznawany za energooszczędny, gdyż jest to zamrażarka szufladowa w klasie energetycznej A++.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką zamrażarkę szufladową kupić?

 

Czasami podjęcie decyzji, jaką zamrażarkę szufladową wybrać, nie jest proste, nawet jeśli wiemy, na które sprzęty warto zwrócić uwagę. Postanowiliśmy więc nieco to ułatwić i przygotowaliśmy poradnik zakupowy z kilkoma istotnymi wskazówkami. To podpowiedź, jakie cechy urządzenia odgrywają najważniejszą rolę.

Pojemność i wymiary

Nie dowiemy się, jaka jest najlepsza zamrażarka szufladowa, jeśli nie sprawdzimy jej pojemności. Im większy sprzęt wybierzemy, tym więcej żywności schowamy do środka, ale jednocześnie będzie on pobierał nieco więcej prądu niż mniejszy model. Z tego względu warto dobrze zastanowić się, jak duża powinna być zamrażarka. Pojemność takich urządzeń wynosi kilkadziesiąt lub kilkaset litrów (nawet ponad 200 lub 300 l). Sprzęt musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Inny model wybierze osoba mieszkająca samotnie, a inny kilkuosobowa rodzina.

Pojemność ma bezpośredni wpływ na wymiary zamrażarki. Modele określane jako małe mają do 100 cm wysokości, średnie do 170 cm, a wysokie powyżej 170 cm. Musimy wybrać urządzenie, które nie będzie znacząco ograniczać wolnej przestrzeni w kuchni czy innym pomieszczeniu, w jakim się znajdzie. Wśród zamrażarek szufladowych do wyboru mamy małe sprzęty, które można umieścić pod blatem, a także większe wolnostojące. Często przedmiotem zakupu jest też zamrażarka szufladowa do zabudowy. Niektóre można dopasować do chłodziarki w taki sposób, aby razem wyglądały jak rozbudowana lodówka Side By Side, co zapewnia ciekawy efekt. W ustawieniu zamrażarki we właściwym miejscu pomoże możliwość regulacji wysokości nóżek czy zmiany kierunku otwierania drzwi.

 

Szuflady

Duża ilość szuflad w zamrażarce daje możliwość posegregowania mrożonek w taki sposób, aby nie tracić dużo czasu na znalezienie potrzebnych produktów spożywczych. W mniejszych urządzeniach jest ich 3, a w większych 5 lub więcej. Niektóre sprzęty są dodatkowo wyposażone w półeczki, także na drzwiach, co daje pewność, że zamrożona żywność zmieści się w środku. Coraz częściej szuflady mają przezroczysty front, dlatego nie trzeba ich wysuwać, aby się przekonać, co dokładnie się w nich znajduje. Takie rozwiązanie często sprawia, że zamrażarka jest wygodniejsza w użytkowaniu.

 

Zdolność zamrażania

Jednym z ważniejszych parametrów zamrażarek, także szufladowych, jest zdolność zamrażania. Informuje ona o tym, ile kilogramów świeżej żywności można zamrozić w ciągu 24 godzin. W przypadku małych urządzeń jest to średnio 3 – 10 kg/24 h, a większych nawet ponad 20 kg/24 h. Nowoczesne sprzęty mają dodatkowo funkcję szybkiego zamrażania poprawiającą efektywność ich pracy.

 

Utrzymywanie temperatury

Może się zdarzyć, że w niespodziewanym momencie dojdzie do awarii prądu lub samego urządzenia. Najlepsza zamrażarka szufladowa jest przystosowana do tego, aby przez dłuższy czas utrzymać optymalną temperaturę we wnętrzu. Nierzadko jest to kilkanaście godzin, więc nie należy się obawiać, że żywność szybko się rozmrozi i zepsuje.

 

Klasa energetyczna

Większość dostępnych na rynku zamrażarek szufladowych to urządzenia w klasie energetycznej A lub A+. W ofercie renomowanych marek można znaleźć także modele A++, poszukiwanym sprzetem jest też zamrażarka szufladowa A+++ . Sprawdzając to oznaczenie, możemy się przekonać, czy sprzęt okaże się wystarczająco energooszczędny.

 

Funkcje

Podstawową funkcją, w jaką wyposażone są zamrażarki, jest No Frost. Zapobiega ona pojawianiu się szronu na ściankach i przechowywanej żywności. Sprzęty bez wspomnianego systemu wymagają regularnego rozmrażania, co zmusza do opróżnienia wszystkich szuflad oraz czekania, aż lód zalegający wewnątrz urządzenia się roztopi. Nowoczesne zamrażarki mają też kostkarkę, za pomocą której możemy szybko przygotować chłodne napoje i drinki. Dużym ułatwieniem jest ponadto wbudowane oświetlenie LED czy wyświetlacz dający możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury.

Niektóre zamrażarki dają możliwość sterowania nimi za pomocą smartfona, wystarczy pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację. Zwykle pozwala ona także na szybkie zdiagnozowanie usterki czy wykrycie niedomkniętych drzwi, które przyczyniają się do wzrostu temperatury wewnątrz urządzenia i zwiększonego poboru prądu.

Poziom generowanego hałasu

Aby dźwięki wydawane przez urządzenie nie były uciążliwe, trzeba się upewnić, że poziom generowanego przez nie hałasu jest optymalny. Przeważnie jest to 38 – 45 dB, a im mniej, tym lepiej. To bardzo ważna kwestia zwłaszcza w przypadku sprzętów stojących w kuchni. Jeśli kupujemy zamrażarkę do spiżarni, piwnicy czy garażu, poziom hałasu nie odgrywa tak istotnej roli.

 

Zamrażarki szufladowe w dobrych cenach

Jest kilka czynników mających wpływ na cenę zamrażarek szufladowych. Mowa tu o: Producencie, pojemności oraz wykorzystanych technologiach. Mniejsze modele mieszczące się pod kuchennym blatem kosztują mniej niż 1000 zł, ale większość z nich wymaga ręcznego rozmrażania. Za sprzęty o pojemności wynoszącej kilkaset litrów trzeba zapłacić średnio od 2000 do 4000 zł. Mimo stosunkowo wysokiej ceny są one popularne, gdyż można w nich przechowywać dużą ilość żywności, a do tego są wyposażone w nowoczesne funkcje. Zanim kupisz w sklepie Allegro czy Neonet sprzęt dla siebie warto sprawdzić zamrażarki szufladowe na żywo, na przykład  w sklepie stacjonarnym Media Expert czy Media Markt.

 

 

FAQ

 

P1: Jaka zamrażarka: Skrzyniowa czy szufladowa?

Aby być zadowolonym z zakupu zamrażarki, trzeba dobrze przemyśleć, dlaczego jest nam potrzebna i na czym najbardziej nam zależy. Modele skrzyniowe, które często określane mianem lady, są otwierane od góry. Uznaje się je za energooszczędne i bardzo pojemne, ale to dobry wybór głównie dla tych osób, które potrzebują zamrażarki do przechowywania dużej ilości tej samej żywności. Jeśli wewnątrz sprzętu skrzyniowego umieścimy różne produkty spożywcze, znalezienie tego wybranego może zająć dużo czasu. Pod tym względem lepiej sprawdza się zamrażarka szufladowa. Jest ona nieco mniej pojemna, ale daje możliwość odpowiedniego poukładania mrożonek, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

P2: Ile prądu zużywa zamrażarka szufladowa?

Zależnie od klasy energetycznej, niewielkie zamrażarki szufladowe rocznie zużywają 140 – 200 kWh. 1 kWh kosztuje średnio 0,617 zł, więc w przeliczeniu będzie to 86,38 – 123,4 zł. Im wyższa jest klasa energetyczna urządzenia, tym mniej prądu będzie ono zużywać, dlatego dobrym wyborem są modele A+ oraz A++. Z kolei pełnowymiarowe zamrażarki szufladowe, które są rozbudowane i swoim wyglądem przypominają chłodziarko-zamrażarki, zużywają przeciętnie 230 – 320 kWh. W przeliczeniu daje to 141,91 – 197,44 zł. Pamiętajmy, że na zużycie prądu przez zamrażarkę szufladową wpływa nie tylko jej klasa energetyczna, ale również: Pojemność, ustawiona temperatura mrożenia, temperatura otoczenia i szczelność.

 

P3: Ile kosztuje zamrażarka szufladowa?

Zamrażarki szufladowe są bardzo popularne, wśród nich znajdziemy stosunkowo tanie, jak i droższe modele. Na cenę takich sprzętów wpływa kilka czynników, a najważniejsze to: Marka, klasa energetyczna, pojemność i zastosowane technologie. Za niewielkie urządzenie zaliczane do klasy A lub A+ zapłacimy mniej niż 1000 zł. Jednak zakup większej i bardziej energooszczędnej zamrażarki może okazać się dużym wydatkiem. Nierzadko jest to kwota 2000 – 4000 zł. Dotyczy to w szczególności sprzętów renomowanych producentów i tych wyposażonych w takie technologie jak: No Frost, Super zamrażanie czy sterowanie sensorowe.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ