Chlebaki ceramiczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Zdarza się, że kupujesz zbyt dużo pieczywa, które potem szybko się psuje? Jeśli tak, polecamy Ci zakup chlebaka ceramicznego, który pozwala nam na dłużej zachować świeżość chleba. Stworzyliśmy dla Ciebie ranking wypróbowanych modeli. Co więcej, znajdziesz także wskazówki, które pomogą Ci w wyborze dobrego produktu. Na pierwszym miejscu naszego zestawienia prezentujemy Bakerline Price & Kensington. Pojemnik jest szczelny i sprawia, że pieczywo przez długi czas jest świeże i miękkie. Chlebak wykonano w stylu vintage – ładny kolor i napisy ciekawą czcionką dodają całości angielskiego charakteru. Jednocześnie komplet można myć zmywarce, bez obawy o zniszczenie wzoru. Na drugim miejscu znajdziesz model Ib Laursen 1982-07, który wyróżnia się swoim dużym rozmiarem. Zmieścisz w nim pokaźną ilość chleba i bułek, dla całej rodziny. Produkt utrzymany został w klasycznej stylistyce, więc dobrze wygląda w takich pomieszczeniach. Wygodna rączka na pokrywce ułatwia wyciąganie pieczywa ze środka.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Duża pojemność modelu sprawia, że z łatwością zmieścisz w nim całe zakupione pieczywo. Pokrywka i pojemnik szczelnie do siebie przylegają, co chroni przed powstawaniem w środku wilgoci i pleśni. Ponadto w tym ceramicznym pojemniku chleb przez długi czas jest świeży.

Wady

Model ten jest stosunkowo ciężki, dlatego trzeba uważać w trakcie przenoszenia, gdyż może wypaść z dłoni. Rączka na pokrywce jest cienka i delikatna. Zdarzyły się sytuacje, w których przez nieostrożność się ułamała.

Podsumowanie

Chlebak przeznaczony jest do przechowywania w nim dużej ilości pieczywa. Zestaw składa się z pojemnika i pokrywki. Ma on ładny design. Pomalowany jest na kremowy kolor i znajdują się na nim napisy w języku angielskim.

Drugi wybór

Zalety

Model prezentuje się dobrze i elegancko. Jest on całkowicie bezpieczny dla żywności i ochrania ją przed powstawaniem pleśni. Chlebak można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy umyć go ciepłą wodą. Jest on pojemny, lecz nie zabiera zbyt dużo miejsca na blacie.

Wady

Chlebak jest dość delikatny. Dlatego polecamy obchodzić się z nim dość ostrożnie, na przykład nie wkładać zbyt gwałtownie pokrywy. Może to się skończyć jej pokruszeniem.

Podsumowanie

Chlebak jest dostępny w kilku modnych kolorach. Jego pojemność wynosi około 3,5 kg chleba. Model ma kształt prostokąta i jest zamykany od góry przykrywką z dobrze wyprofilowaną rączką.

Rozważ też

Zalety

Pokrywka wykonana jest z drewna i ma kształt deski. Stanowi ona dobrą podstawkę pod chlebak, jak również możesz ją używać do krojenia na niej chleba. Produkt ma ładny design, który podoba się wielu osobom.

Wady

Produkt ma niewielkie wymiary, przez co zmieści się w nim nieduża ilość pieczywa. Na przykrywce i na chlebaku nie ma żadnej rączki, ani uchwytu. Dlatego trzeba uważać w trakcie używania modelu.

Podsumowanie

Pojemnik sprawia, że chleb i bułki są przez dłuższy czas świeże i zdatne do spożycia. Produkt pomalowany jest na jasnoróżowy kolor i ładnie się prezentuje. Zamiast ceramicznej przykrywki zastosowano w nim drewnianą deskę, na której możemy pokroić chleb.

 

 

Najlepsze chlebaki ceramiczne w 2024 roku

 

Poniższy ranking chlebaków ceramicznych stworzyliśmy na podstawie opinii konsumentów. Wybrane modele wywarły duże wrażenie szczególnie przez wzgląd na swój design i pojemność.

 

Nasze zalecenia

 

Bakerline Price & Kensington

 

Modelem rekomendowanym przez użytkowników jest Bakerline Price & Kensington. Ten dobry i tani chlebak ceramiczny wykonano z precyzją i dbałością o najmniejsze detale. Dzięki temu sprosta oczekiwaniom wymagających konsumentów. Produkt idealnie wpasowuje się w tradycyjne wnętrza lub takie urządzone w stylu vintage.

Pojemnik oraz jego pokrywkę wykonano z porcelany, którą pomalowano na kremowy kolor. Na boku oraz przykrywce znajdują się czarne napisy w języku angielskim. Wykorzystany materiał pozwala na łatwe czyszczenie produktu. Przykrycie ma wygodną rączkę, która umożliwia szybkie i łatwe wyciągnięcie kromki ze środka.

Wymiary tego modelu są równe: długość – 31 cm, szerokość – 18 cm i wysokość – 24 cm. Duży rozmiar umożliwia włożenie do środka kilku bochenków. Z tego względu chlebak ten sprawdzi się w przypadku dużej rodziny, a także podczas domowych uroczystości. Pokrywka sprawia, że chleb nie zasycha, więc zachowuje świeżość i miękkość przez dłuższy czas. Co więcej, całość jest szczelna, dlatego też owady nie mają dostępu do środka. Model zyskał szczególne uznanie ze względu na swój design. Angielski kunszt zwraca na siebie uwagę i uzupełnia wystrój domu.

 

 

 

 

Ib Laursen 1982-07

 

W domach urządzonych w stylu tradycyjnym, idealnie sprawdzi się produkt Ib Laursen 1982-07. Wyróżnia go przyjemny dla oka design, który uzupełnia wystrój kuchni. Przedmiot przydaje się na co dzień, nie tylko do przechowywania pieczywa, ale też ciasta. Stanowi bardzo ciekawą propozycję na prezent.

Chlebak wykonano z ceramiki, którą pomalowano na pastelowy, różowy kolor. Na ściankach znajdują się tłoczenia układające się w słowo „bread”, czyli z angielskiego „chleb”. Pojemnik ma obły kształt, dlatego w środku mieści się duża ilość pożywienia. Model wyposażony jest w pokrywkę, z wygodną rączką, która pozwala na szybkie wkładanie pieczywa do środka.

Zestaw (chlebak i pokrywka) jest bardzo szczelny. Dzięki temu chleb zachowuje świeżość przez długi czas. Ponadto przykrywka powstrzymuje przed gromadzeniem się wilgoci oraz powstawaniem pleśni. Wymiary tego pojemnika są równe: długość – 36 cm, szerokość – 20 cm i wysokość – 26 cm. Dlatego bez problemu pomieści on dużą ilość zakupionego przez Ciebie pieczywa. Sprawdziliśmy także, co o tym produkcie sądzą konsumenci. Okazało się, że model 1982-07 doceniany jest za dużą pojemność. Użytkownicy uważają, że jednocześnie na blacie sprawia wrażenie niewielkiego.

 

 

 

 

DekoracjaDomu Różowy

 

W trakcie poszukiwań odpowiedniego chlebaka do swojego domu nie sposób nie zwrócić uwagi na model DekoracjaDomu Różowy. Produkt cieszy się dużym zainteresowaniem przez wzgląd na swój ponadczasowy design i praktyczne wykonanie.

Chlebak zrobiono z ceramiki, którą wygodnie się czyści. Produkt pomalowano na różowy kolor. Na boku znajduje się elegancki, biały napis „Bread”, co oznacza chleb po angielsku. Pojemnik ma pokrywkę, wykonaną z drewna, które ma jasnobrązowy kolor. Możemy ją wykorzystywać jako deskę do krojenia. Dzięki temu z pomocą tego chlebaka przygotujesz śniadanie dla całej rodziny. Deska może także stanowić podstawkę pod produkt. Ważną kwestią jest duża szczelność całego kompletu. To sprawia, że pieczywo pozostaje świeże i miękkie.

Pojemnik ma obły kształt, zbliżony do chleba, więc pieczywo dobrze się w nim mieści. Pozwala to na pełne wykorzystanie przestrzeni we wnętrzu. Wymiary tego modelu są równe: wysokość – 19 cm, szerokość – 31 cm i głębokość – 19 cm. Taki rozmiar sprawdzi się dla przechowywania pieczywa dla całej rodziny. Co ciekawe, wśród konsumentów największym zadowoleniem cieszyła się praktyczność modelu. Wykorzystanie deski jako przykrywki spotkało się z ich aprobatą.

 

 

 

 

Emile Henry 799108

 

Na uwagę zasługuje produkt Emile Henry 799108 – wykonany został z myślą o wyjątkowych wnętrzach. Model ma w zestawie podstawkę oraz przykrywkę. Całość jest szczelna, w związku z tym wilgoć i pleśń nie dostają się do środka. Model przeznaczony jest do pieczenia pieczywa oraz ciast. Następnie można w nim je przechowywać, gdyż ceramika pozwala nam przez długi czas zachować świeżość i odpowiednią temperaturę.

Chleb kładzie się na okrągłej tacy i nakrywa przykrywką. Podstawka ma dwa wygodne uchwyty, z pomocą których chlebak można przestawiać. Na pokrywce znajduje się rączka, ułatwiająca wygodne jej ściąganie. Przedmiot prezentuje się elegancko, bo wykonany jest z ceramiki, która ma wysoką jakość. Formę też pomalowano emalią. Wykorzystane materiały są odporne na zarysowania.

Obudowa tego modelu dostępna jest w kolorze czarnym oraz czerwonym. Z tego względu można wybrać produkt, pasujący do wystroju i mebli. Spodoba się on zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wymiary Emile Henry 799108 są równe: średnica – 28,5 cm i wysokość – 16,5 cm. Pojemnik bez obaw można myć w zmywarce. Opinie o chlebakach ceramicznych producenta Emile Henry są bardzo pozytywne. Dlatego też warto zastanowić się nad zakupem prezentowanego modelu. Zestaw zyskał w oczach konsumentów przez wzgląd na dużą odporność na uderzenia.

 

 

 

 

Jaki chlebak ceramiczny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Chleb to podstawowy składnik diety wielu osób. Bez niego trudno jest nam wyobrazić sobie śniadanie, często też kolację. Oprócz chleba kupujemy również inne pieczywo, przede wszystkim bułki i drożdżówki. Przy okazji tego tematu pojawia się kwestia przechowywania tych produktów. Co zrobić, aby dłużej zachowały świeżość, jak zabezpieczać przed czerstwieniem i rozwojem pleśni? Odpowiedzią dla wielu osób jest oczywiście chlebak, podstawowe wyposażenie kuchni, ale czy jesteś pewien, że model, który posiadasz w domu jest dobry? W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące wyboru chlebka, skupiając się na modelach ceramicznych.

 

 

Dlaczego ceramika?

Z całą pewnością zadasz sobie pytanie, dlaczego wybraliśmy akurat ceramikę, jakie właściwości ma ten materiał, że zwrócił naszą uwagę. Z pewnością nie jest to typowy wybór Polaków, wolimy raczej plastik lub drewno. Warto jednak wybrać chlebak ceramiczny, a to dlatego, że ceramika doskonale pochłania i oddaje wilgoć. Oznacza to, że stwarza doskonałe warunki do przechowywania pieczywa. Ceramika pozwala nam utrzymać niezmienną temperaturę wewnątrz pojemnika. W związku z tym wiele osób uważa, że to właśnie chlebaki ceramiczne zasługują na miano najlepszych.

 

Pojemność

Większość konsumentów twierdzi, że najlepszy chlebak ceramiczny jest duży i mieści sporo pieczywa. Jest w tym wiele prawdy, bo gdy mamy sporą rodzinę, potrzebujemy dużo chleba i bułek, a one zajmują wiele miejsca. Po co jednak gromadzić dużą ilość pieczywa, jeśli go na czas nie zjadamy? Z roku na rok rośnie ilość wyrzucanej przez nas żywności. Kupujemy za dużo pieczywa, ono pleśnieje a my je wyrzucamy. Często sami jesteśmy sobie winni, bo do leżącego od 3 dni w chlebaku pieczywa dokładamy bułki, które przez to szybciej się psują. Dlatego wiele osób zaleca jednak, aby kupować produkt średniej wielkości. Pamiętając to, że duży model zajmuje więcej miejsca na blacie. Jeśli więc nie mamy dużej kuchni, jego przechowywanie może okazać się problematyczne.

 

Budowa – jaki chlebak ceramiczny wybrać?

W przypadku chlebaków ceramicznych często spotykamy się z pojemnikami wyglądającymi jak pudełka z przykrywką. Rzadziej wyglądają one jak klasyczne modele chlebaków, czyli te z odsuwanym wieczkiem. Ewentualnie mają one zdejmowane wieko. Ma to związek z tym, że ceramika jest dosyć ciężka, a więc trudno jest zastosować zawiasy. Jeśli często wyjmujemy pieczywo i nie chcemy za każdym razem podnosić pokrywki, wybierzmy taki model, w którym element ten wykonany jest na przykład z drewna. Bardzo często drewniana pokrywka jest zaimpregnowana i wzmocniona. W efekcie możemy ją stosować również do krojenia pieczywa.

 

Pielęgnacja

Warto sprawdzić, jak można pielęgnować wybrany przez nas model. Ceramika jest dość łatwa w czyszczeniu – wystarczy ją przetrzeć szmatką. Chodzi nam jednak o zakamarki, trudno dostępne miejsca, w których mogą rozwijać się bakterie oraz pleśń. Łatwo jest przeoczyć takie niewielkie punkty, narażając się tym samym na spożywanie pieczywa z rozwijającą się, ale jeszcze niewidoczną pleśnią. Tu ceramika się sprawdza.

 

Jakość wykonania

Wiele osób zaznacza, że ceramika, chociaż jest solidna, może być też słabsza jakościowo i tym samym bardziej podatna na uszkodzenia. Jak możemy zweryfikować jej jakość? Pierwsza metoda to sprawdzenie ocen konsumentów. Kolejnym sposobem jest sprawdzenie, czy produkt ma certyfikaty. Warto też samemu przyjrzeć się, jak wygląda powierzchnia chlebaka, ocenić, czy faktycznie nie ma na niej rys i przebarwień. Wszelkie odpryski, pęknięcia czy ledwo widoczne rysy mogą świadczyć o słabej jakości wykonania produktu.

 

Bezpieczeństwo – jaki chlebak ceramiczny jest najlepszy?

Chociaż ceramika nie wpływa na jakość żywności, trzeba mieć na uwadze fakt, że w sklepach dostępne są produkty barwione, niekoniecznie zdrowymi dla zdrowia substancjami. Warto, więc upewnić się, czy aby na pewno produkt, który kupujemy może mieć kontakt z żywnością.

 

 

Design

W przypadku dodatku, jakim jest chlebak, nie sposób pominąć kwestii designu. Kiedyś produkty do kuchni miały być funkcjonalne. Teraz liczy się również to, aby akcesoria kuchenne stanowiły ozdobę pomieszczenia. Bez wątpienia chlebak to produkt, który nie należy do najmniejszych, więc przykuwa naszą uwagę. Dlatego warto skupić się na jego wyborze nieco dłużej. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się na przykład chlebaki z napisami, związanymi tematyką z jedzeniem, ale też takie, które mają nas wprawić w dobry nastrój od rana. Zwykle napisy są w wersji anglojęzycznej.

Kolorystykę warto dobierać do innych elementów wyposażenia kuchni. Szczególną popularnością cieszą się jasne dodatki, ale ciemniejsze akcesoria też mogą stanowić ciekawy akcent w bardzo jasnym pomieszczeniu.

 

Chlebaki ceramiczne w dobrych cenach

Produkty ceramiczne nie są najtańsze, kosztują więcej niż chlebaki plastikowe lub drewniane, ale wiele osób uznaje, że to modele, w które warto inwestować. Ceny takich pojemników zaczynają się od ok. 100 zł i w zależności od modelu mogą sięgać nawet 500 zł. Wpływ na koszt zakupu ma jakość wykonania, popularność danego producenta oraz funkcjonalność konkretnego modelu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ