Ranking 5 najlepszych ekspresów ciśnieniowych z młynkiem w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wszystkim osobom zainteresowanym zakupem dobrej jakości ekspresu, polecamy zapoznanie się z modelem De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B. Jest to, w opinii wielu konsumentów najlepsze urządzenie tego typu dostępne na rynku. Atutem produktu jest wbudowany młynek do kawy, co zagwarantuje nam, że przygotowany napój zawsze będzie świeży i aromatyczny. Na uwagę zasługują niewielkie wymiary sprzętu, co sprawia, że zmieści się on w każdej kuchni. Co więcej, praca urządzenia jest bardzo cicha, zatem możesz przygotować ulubiony napój o dowolnej porze dnia, bez przeszkadzania reszcie domowników. Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, zatem nawet osoby starsze bez problemu poradzą sobie z przygotowaniem kawy. Urządzenie pozwala spienić mleko do cappuccino, a także przygotować dwa espresso jednocześnie. Ciekawą alternatywą dla tego modelu jest ekspres ciśnieniowy Krups Evidence EA8908. Pozwala na przygotować jednocześnie dwóch filiżanek mlecznej kawy. Sprzęt ma dotykowy wyświetlacz OLED.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Za pomocą urządzenia można szybko przygotować aromatyczną kawę, obsługuje się je jednym przyciskiem. To model, który nie generuje dużego hałasu podczas pracy, ponadto nie ogranicza znacząco wolnej przestrzeni na blacie.

Wady

Nie wszystkim posiadaczom ekspresu odpowiada sposób działania spieniacza do mleka. Część z nich uważa, że pianka powinna być gęstsza, aby cappuccino lepiej smakowało.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 1450 W. Został wyposażony w wytrzymały młynek z 13-stopniową regulacją stopnia zmielenia ziaren. Urządzenie pozwala na przygotowanie dwóch filiżanek kawy jednocześnie. Co więcej, możemy samodzielnie regulować wysokość adaptera.

Drugi wybór

Zalety

Ekspres ma 15 automatycznych programów pracy do wyboru, w tym podwójne espresso, latte macchiato oraz americano. Jego obsługa nie jest skomplikowana, na co wpływa duży i czytelny wyświetlacz OLED.

Wady

Stalowy młynek do kawy generuje stosunkowo duży hałas, dlatego lepiej nie używać go wcześnie rano (możemy w ten sposób zakłócić spokój domowników).

Podsumowanie

Urządzenie wytwarza ciśnienie do 15 bar, a jego moc wynosi 1450 W. To ekspres, dzięki któremu można zaparzyć dwie kawy jednocześnie. Co więcej, aromatyczny napój możemy przygotować w dowolnym kubku, którego wysokość to maksymalnie 15 cm. Sprzęt wygląda elegancko i nie zajmuje dużo miejsca na kuchennym blacie.

Rozważ też

Zalety

Ponieważ sprzęt wyposażono w duży pojemnik na wodę (1,7 l), nie trzeba często go uzupełniać. Ponadto mamy możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy w tym samym czasie. Ekspres ma automatyczny program czyszczenia i odkamieniania.

Wady

W zestawie nie ma filtra do wody. Jeśli chcemy go używać (co pozytywnie wpływa na smak kawy), należy dokupić go oddzielnie.

Podsumowanie

Moc ekspresu to 1500 W, a maksymalne ciśnienie wynosi 19 bar. Sprzęt ma ceramiczny młynek do kawy oraz zintegrowany system spieniania mleka. Do wyboru jest kilka automatycznych programów pracy, m.in.,: Americano, cappuccino i latte macchiato. Do sterowania urządzeniem służy wygodny w obsłudze, dotykowy wyświetlacz.

 

 

5 najlepszych ekspresów ciśnieniowych z młynkiem. Opinie w 2024 roku

 

Aby pomóc Ci ustrzec się przed sprzętami o niskiej jakości, przygotowaliśmy ten oto ranking ekspresów ciśnieniowych z młynkiem, który pomoże Ci wybrać właściwy model.

 

1. De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

 

Urządzenie De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B to bardzo nowoczesny ciśnieniowy ekspres do kawy, który powinien znaleźć się w każdej kuchni. Produkt cechuje się niewielkimi gabarytami, więc znajdziesz dla niego miejsce nawet w dość małym pomieszczeniu. Co więcej, obsługa modelu odbywa się za pomocą jednego przycisku.

Na uwagę zasługuje dość dużo dodatkowych opcji, które pozwolą Ci dopasować smak, ilość oraz temperaturę kawy, tak by odpowiadała Twoim potrzebom. Sprzęt ma możliwość przygotowania na raz 2 espresso oraz spienienia mleka do cappuccino. Za sprawą innowacyjnej technologii w czasie parzenia ciśnienie wynosi 15 bar, co stanowi optymalną wartość i pozwala wydobyć najlepszy smak i aromat. Poza tym produkt odznacza się cichą pracą, co oznacza, że nie będziemy przeszkadzać innym domownikom w czasie przygotowywania porannej kawy. Wbudowany młynek ma aż 13 stopni regulacji mielenia.

Duża moc, wynosząca 1450 W jest powodem, dlaczego wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tego modelu. Zdaniem licznej grupy użytkowników ten dobry i tani ekspres ciśnieniowy z młynkiem to maszyna godna polecenia.

De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B to dobry ekspres ciśnieniowy z młynkiem do 1200 zł. Moc urządzenia wynosi 1450 W.

 

Zalety

System Thermoblock: W urządzeniu zastosowano system grzewczy Thermoblock, który zapewnia przygotowanie kawy w idealnej temperaturze. To przekłada się na lepszy, bardziej wyrazisty smak naszego ulubionego napoju.

Młynek: Ekspres ciśnieniowy ma młynek z 13 ustawieniami pracy. Każda osoba może dostosować sprzęt idealnie do swoich potrzeb.

System spieniania mleka: W tym modelu zastosowano efektywnie działający system spieniania mleka. Ekspres ciśnieniowy ma dyszę parową, która pozwala uzyskać idealną, kremową piankę.

Regulowana wysokość adaptera do kawy: Użytkownicy doceniają to, że można regulować wysokość adaptera do kawy w zakresie od 86 mm do 142 mm. Ulubiony napój można przygotować w małej filiżance i większym kubku.

Oszczędność energi: Ekspres ciśnieniowy wyłącza się po określonym czasie, co pozwala zmniejszyć zużycie energii.

 

Wady

Słaba jakość wykonania płytki: W komentarzach można przeczytać, że płytka, na której stawia się filiżanki, szybko traci początkowy wygląd. Na jej powierzchni pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

2. Ekspres Ciśnieniowy Krups Evidence EA8908

 

Polecamy Twojej uwadze ekspres ciśnieniowy Krups Evidence EA8908 o mocy 1450 W. Jego ciśnienie wynosi 15 barów. Urządzenie ma wymiary: Szerokość – 36 cm, wysokość – 24 cm i głębokość – 36 cm. Pojemność zbiornika na wodę liczy 2,5 l.

Korzystając z tego ekspresu ciśnieniowego z młynkiem można za jednym razem przygotować dwie filiżanki kawy (podwójne caffe latte lub cappuccino). W sprzęcie zastosowano młynek z system hydraulicznym, ziarna kawy poddawane są naciskowi równemu 30 kg. To gwarantuje bardzo dobre efekty mielenia. W sprzęcie jest aż 15 gotowych programów parzenia, poza kawą można łatwo przygotować też różnego typu herbaty.

Ekspres do kawy Krups Evidence EA8908 spełnia oczekiwania większości konsumentów. Użytkownicy doceniają czytelny wyświetlacz OLED, dzięki któremu obsługa urządzenia nie jest trudna. Na plus są też gotowe programy pracy, efektywnie działający młynek czy elegancki design sprzętu.

Ekspres ciśnieniowy Krups Evidence EA8908 ma moc 1450 W. Jego ciśnienie wynosi 15 barów. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 2,5 l.

 

Zalety

Gwarancja niepowtarzalnego aromatu: Ekspres ciśnieniowy ma wbudowany młynek. Ziarna kawy są mielone tuż przed parzeniem, co stanowi gwarancję tego, że kawa będzie miała odpowiednio intensywny smak i aromat.

Funkcja spieniania mleka: Ten sprzęt ma funkcję spieniania mleka. Przygotowanie mlecznej pianki nie jest trudne. Potwierdził to przeprowadzony przez użytkowników test ekspresów ciśnieniowych z młynkiem.

Łatwa obsługa: Młynek ma dotykowy wyświetlacz OLED, dzięki któremu obsługa ekspresu nie jest trudna. Ekran jest ustawiony pod odpowiednim kątem, więc można bez trudu odczytać z niego potrzebne informacje.

Programy automatyczne: Kupujący może korzystać z aż 15 programów parzenia kawy. Nie musi on tracić czasu na samodzielne dobieranie ustawień i może przygotować napój niemal za jednym kliknięciem.

 

Wady

Długi czas przygotowywania napoju: Trzeba być przygotowanym na to, że czas parzenia kawy jest nieco długi.

 

 

 

 

3. Ekspres do Kawy Siemens EQ.6 plus s500 TE655203RW

 

W naszym rankingu musiał znaleźć się ekspres do kawy Siemens EQ.6 plus s500 TE655203RW o wymiarach: Wysokość – 38,5 cm, szerokość – 28,1 cm i głębokość – 46,8 cm. Urządzenie ma ciśnienie 19 barów, a jego moc wynosi 1500 W. Pojemność zbiornika na wodę liczy 1,7 l, a pojemnik na kawę ma 300 g. Ekspres wyposażono w ceramiczny młynek. Sprzęt ma zintegrowany system spieniający mleko.

Dzięki funkcji oneTouch DoubleCup możliwe jest przyrządzenie dwóch kaw jednocześnie. Ekspres do kawy ma system sensoFlow i specjalne czujniki, które dokładnie kontrolują proces parzenia. To daje pewność, że przygotowany napój będzie miał odpowiedni smak i aromat. System autoMilk Clean to mechanizm, który poprzez wyrzut pary usuwa resztki mleka z modułu spieniania.

Opinie, jakie można przeczytać na temat ekspresu do kawy są pozytywne. Zdaniem użytkowników sprzęt ma dużo zalet, a do jednej z nich z pewnością można zaliczyć funkcjonalność.

Siemens EQ.6 plus s500 TE655203RW to ekspres do kawy o mocy 1500 W. Zbiornik na wodę liczy 1,7 l, a pojemnik na kawę 300 g.

 

Zalety

Funkcja aromaDouble Shot: Sprzęt ma funkcję aromaDouble Shot, która działa w ten sposób, że ekspres przeprowadza dwa procesy: Mielenia i parzenia. Wszystko po to, aby wydobyć z kawy najlepszy aromat i zapobiec pojawieniu się gorzkiego posmaku.

Łatwa konserwacja: Urządzenie jest łatwe w konserwacji, bo ma specjalny system calc’nClean. Funkcja ta umożliwia czyszczenie i odkamienianie podczas jednego cyklu.

Możliwość przygotowania dwóch kaw: Za jednym dotknięciem odpowiedniego przycisku można przygotować równocześnie dwie kawy.

 

Wady

Regulator wysokości: Użytkownicy zwracają uwagę na to, że regulator wysokości nie ma wystarczająco szerokiego zakresu ustawień. Osoby, które piją kawę w bardzo wysokich kubkach, mają problem, aby ustawić je na tacce.

 

 

 

 

4. Ekspres do Kawy Nivona CafeRomatica 646

 

Jeśli planujesz wymienić swój stary ekspres na nowy model, polecamy Ci wybranie Nivona CafeRomatica 646. Jest to bardzo eleganckie urządzenie ciśnieniowe w czarnym kolorze, co sprawia, że produkt będzie się dobrze prezentować w nowoczesnej kuchni. Dodatkowo, sprzęt ma wbudowany młynek do kawy, więc przygotowany napój będzie nie tylko świeży, ale również aromatyczny.

Na szczególną uwagę zasługuje tryb eco, który pozwala na zaoszczędzenie prądu. Dzięki temu będziemy w stanie zmniejszyć nasze rachunki. Co więcej, produkt ma też funkcję spieniania mleka, zatem ekspres pomoże nam przygotować latte macchiato lub kremowe cappuccino. Moc całego sprzętu to 1400 W, zatem mamy zapewnioną wydajną pracę oraz krótki czas podgrzewania bojlera z wodą. W konsekwencji przygotowanie kawy zajmuje tylko kilka minut. Poza tym prezentowany młynek został wykonany ze stali szlachetnej, zatem nie musisz martwić się o jego awarię. Sprzęt posiada też regulowany dozownik kawy, który wykonano z chromu. Za sprawą tego elementu będziemy w stanie kontrolować wielkość otrzymanej porcji. Obsługa modelu jest bardzo prosta, co jest możliwe, gdyż panel sterowania posiada wyświetlacz z czytelnymi symbolami.

Wielu konsumentów doceniło elegancki design prezentowanego urządzenia oraz jego duże możliwości. Sporej grupie użytkowników do gustu przypadła również regulacja dozownika, co sprawia, że dostosujemy maszynę do każdego rozmiaru filiżanki lub kubka.

Nivona CafeRomatica 646 to ekspres ciśnieniowy o mocy 1400 W. Ciśnienie urządzenia wynosi 15 barów.

 

Zalety

Regulowany dozownik: Sprzęt ma regulowany dozownik, który można łatwo dostosować prawie do każdego rozmiaru kubka i filiżanki. Oznacza to, że nie powinno być problemu z przygotowaniem napoju w swoim ulubionym naczyniu.

Możliwość wyboru mocy aromatu: Użytkownik może regulować moc aromatu kawy w zakresie od 1 do 3 stopni (także dla dwóch filiżanek).

Zbiornik na kawę: Ekspres ciśnieniowy wyposażono w solidnie zrobiony zbiornik na kawę ziarnistą o pojemności 250 g. Jest on przezroczysty, więc łatwo sprawdzić, kiedy wymaga uzupełnienia.

 

Wady

Trudny montaż jednostki zaparzającej: Użytkownicy twierdzą, że montaż i demontaż jednostki zaparzającej jest czasochłonny i skomplikowany.

Głośna praca: Urządzenie generuje spory hałas, więc robienie kawy z samego rana może okazać się irytujące dla domowników.

 

 

 

 

5. Ekspres Ciśnieniowy Krups Roma EA8160

 

Model Krups Roma EA8160 to bardzo praktyczny ekspres ciśnieniowy, który posiada wbudowany młynek. Dzięki tej maszynie przygotujemy ulubiony napój w zaciszu swojego domu. Największą zaletą sprzętu jest możliwość zapamiętania najczęściej wybieranych ustawień, zatem w ciągu kilku minut przygotujesz napój tak, jak najbardziej lubisz.

Na uwagę zasługuje również ergonomiczny wyświetlacz LCD, który opatrzony jest czytelnymi symbolami. W ten sposób z ekspresu nie będą miały problemu korzystać również osoby starsze. Specjalna funkcja pozwala na przygotowanie mlecznej, kremowej pianki do kawy. Każdy użytkownik będzie mógł samodzielnie wybrać wielkość napoju, gdyż do naszej dyspozycji są objętości od 20 ml do 220 ml. Z kolei młynek o pojemności do 500 g jest hermetycznie zamykany, zatem mamy zapewniony większy aromat. Z kolei pojemnik na wodę liczy 1,6 l, co pozwala na zaserwowanie kilku porcji naszym gościom. Równocześnie, element ten jest wyjmowany, zatem jego napełnienie i wyczyszczenie jest dość proste. Moc produktu to 1450 W, zaś ciśnienie wynosi 15 barów. Dzięki tym parametrom kawa zostaje przygotowana w kilka minut oraz cechuje się pięknym aromatem i głębokim smakiem.

Liczna grupa konsumentów docenia prostą obsługę sprzętu, dzięki któremu z maszyny bez problemu mogą korzystać również osoby starsze. Co więcej, użytkownik ma możliwość dostosowania ilości wody, temperatury oraz wielkości porcji, zatem będziesz mógł się cieszyć taką kawą, jaka najbardziej lubisz.

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem Krups Roma EA8160 ma moc 1450 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 2,3 l, a na kawę jest równy 250 g.

 

Zalety

Programy automatyczne: Użytkownik ma do wyboru 15 programów pracy. Może więc z łatwością przygotować różne napoje i to bez konieczności dobierania odpowiednich do nich ustawień.

Krótki czas parzenia: Ekspres daje możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy jednocześnie (caffe latte i cappuccino).

 

Wady

Słaba funkcja spieniania mleka: Część osób przyznaje, że funkcja spieniania mleka nie działa tak dobrze, jak powinna.

Trudna obsługa: Z początku obsługa urządzenia nie jest łatwa. Potrzeba czasu i cierpliwości, aby zapoznać się z wszystkimi funkcjami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki ekspres ciśnieniowy z młynkiem kupić?

 

Nie ma nic lepszego niż kawa o poranku lub po południu wraz ze smacznym ciastem. Jak wiadomo, najlepszą kawę przyrządza się w ekspresie. Jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu posiadają młynek. Sprawia to, że kawa jest o wiele bardziej aromatyczna. Wśród obfitości modeli na sklepowych półkach bardzo łatwo się pogubić. Dlatego też przygotowaliśmy poradnik o tym, jaki ekspres ciśnieniowy z młynkiem wybrać.

 

 

Dlaczego ekspres ciśnieniowy z młynkiem?

Kawa z ekspresu ciśnieniowego, w odróżnieniu od innych typów, jest bardziej aromatyczna. Ekspres ciśnieniowy z młynkiem, jak wskazuje nazwa, posiada młynek, który mieli ziarna kawy tuż przed jej zaparzeniem. Jest to stosunkowo nowe urządzenie na rynku, dlatego też zostało wyposażone w najnowsze technologie. Sprzęt ten potrafi zaparzyć wiele rodzajów kawy używając jedynie jednego przycisku. Jest to doskonała opcja dla osób, które uwielbiają ten napój, lecz nie wiedzą za wiele o jego parzeniu. Wadą może okazać się fakt, że urządzenia tego typu, co jakiś czas potrzebują przeglądu i konserwacji ze względu na skomplikowane mechanizmy. Musimy także zakupić środki, by tą konserwację przeprowadzić.

Oprócz tego, potrzebujemy sporo miejsca na półce, aby postawić tego typu urządzenie. Jeżeli jednak posiadamy dużo miejsca w kuchni, to nie powinno być to żadnym problemem.

 

Funkcje

Na początku chcielibyśmy wspomnieć o funkcjach sprzętu, które nie ograniczają się wyłącznie do przygotowania czarnej kawy. Takie urządzenie potrafi spieniać mleko, wykorzystując do tego dyszę spieniającą, inaczej panarello lub system automatyczny, który nazywa się cappuccinatore. Dzięki temu możemy przygotować aromatyczne cappuccino lub latte macchiato. Oprócz tego, ekspres ciśnieniowy z młynkiem posiada wiele innych funkcji. Oczywiście to od nas zależy, jakie wybierzemy i czy w ogóle ich potrzebujemy. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Ci te najpopularniejsze, abyś świadomie wybrał najlepszy dla siebie produkt. Podstawowe funkcje ekspresu ciśnieniowego z młynkiem to: regulowanie stopnia mielenia ziarna, temperatury, objętość czy ilość ziaren wykorzystanych to zaparzenia kawy. Posiada je większość modeli. Jeżeli lubisz bardzo mocne kawy, to funkcja podwójnego mielenia i zaparzania jest właśnie dla Ciebie. Polega ona na podwójnym procesie zaparzania, a wcześniej zmielenia kawy. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać bardzo intensywny smak.

Na uwagę zasługuje automatyczne czyszczenie. Jest to jedna z najbardziej przydatnych funkcji, jaką możemy wybrać. Urządzenie samo usuwa fusy z kawy do specjalnego pojemnika. Dzięki temu nie musimy otwierać sprzętu za każdym razem po zaparzeniu. Możemy to robić na przykład, co 20 zaparzeń. Opcja ta pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. Najlepszy ekspres ciśnieniowy z młynkiem, oprócz systemu automatycznego czyszczenia, ma także powiązane funkcje, takie jak odkamienianie urządzenia czy przepłukiwanie wszystkich przewodów. Sprawia to, że jedyne, co musimy zrobić to nacisnąć jeden guzik, aby sprzęt był czysty.

Zwróć też uwagę na funkcję oszczędzania energii. W tym wypadku wystarczy, że zaprogramujemy urządzenie tak, aby wyłączyło się samoistnie, na przykład po 5 minutach bezczynności. W ten sposób nie musimy się martwić, że nie wyłączyliśmy naszego ekspresu.

 

Intuicyjna obsługa

Zwróć uwagę na to, aby produkt był tak skonstruowany, aby każda osoba była w stanie bez problemu przygotować sobie kawę. Ważną rolę odgrywa przejrzysty wyświetlacz, a nawet ekran dotykowy, który ułatwia obsługę. Oprócz tego, wiele modeli posiada menu w języku polskim, co znacznie ułatwia obsługę.

 

Budowa

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem zbudowany jest z kilku elementów. Każdy z nich ma swoje zadanie. Poniżej opisaliśmy konkretne elementy i ich zadania.

Młynek– ta część ekspresu jest charakterystyczna tylko dla urządzenia tego typu. Żaden inny ekspres nie jest wyposażony w młynek do kawy. Oprócz tego, najczęściej posiada również komorę na zmielone już ziarna. Młynki ceramiczne są bardzo ciche, co sprawia, że nie przeszkadzają w domowych czynnościach. Z kolei drugi rodzaj to młynki wykonane ze stali. Są częściej wybierane ze względu na swoją trwałość. Obie wersje jednak bardzo dobrze mielą ziarna. Kawa przechowywana w zbiorniku może starczyć nawet na około 40 kaw, a dzięki specjalnym uszczelnieniom, nie zwietrzeje w nim. Pamiętaj też, że zwykle takie urządzenia automatycznie dopasowują ilość ziaren do tego, jaki typ kawy wybraliśmy.

Filtr do wody – do ekspresu powinniśmy używać wodę filtrowaną. Większość modeli tego typu została wyposażona w miejsce na filtr lub ma już taki element wbudowany. Filtr chroni maszynę przed kamieniem, a także poprawia smak kawy. Dzięki temu urządzenie pozostanie w dobrym stanie przez długi czas.

Element grzejny – ekspresy tego typu zwykle posiadają termobloki jako element, który podgrzewa napój. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie ze względu na to, że woda podgrzewana jest tylko wtedy, kiedy przepływa przez maszynę.

Pompa – element ten utrzymuje odpowiednie ciśnienie wody w ekspresie. Wartość ciśnienia mierzona jest w barach. Najczęściej jest to od 8 do 19 bar. Pamiętajmy jednak, że około 10 bar wystarczy do parzenia dobrej kawy.

Regulacja – dobre urządzenie musi mieć system regulacji. Pozwoli nam to na zaparzenie idealnej filiżanki kawy.

 

Rodzaje – jaki ekspres ciśnieniowy z młynkiem jest najlepszy?

Ekspresy ciśnieniowe podzielone zostały na 2 główne typy. Rozróżnione zostały na podstawie sposobu ich zamontowania w danym pomieszczeniu. Występują zatem modele:

Wolnostojące – urządzenia, które możemy postawić na półce w kuchni. Pamiętajmy, że ekspresy tego typu mają dość duże gabaryty, więc powinniśmy wygospodarować dla nich trochę więcej miejsca.

Do zabudowy – jest to idealna opcja dla osób, które urządzają swoją kuchnię i mają miejsce na model do zabudowy. Zaletą takich modeli jest możliwość podłączenia do stałego źródła wody, a także zaoszczędzenie miejsca na półce.

 

 

Wygląd

Ekspresy ciśnieniowe z młynkiem są największym sprzętem tego rodzaju. Możemy wybrać wielkość pojemnika do ziaren. Warto też sprawdzić, czy urządzenie ma dodatkowe pojemniki na fusy oraz specjalne kable, które pozwolą podłączyć nam nasze urządzenie do źródła wody. Pamiętaj, aby wybrać produkt pasujący do Twoich mebli kuchennych i wyposażenia.

Urządzenia dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i stylistycznych, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli chodzi o gabaryty, rynek oferuje nam duże modele ze zbiornikiem, który jest w stanie zmieścić nawet 1 kg kawy i 2 l wody. Te sprzęty skierowane są raczej do firmy, gdyż zajmują dużo miejsca i są bardzo wydajne. Do domu wystarczy nam zdecydowanie mniejszy ekspres.

 

Ekspresy ciśnieniowe z młynkiem w dobrych cenach

Ceny ekspresów ciśnieniowych z młynkiem są bardzo zróżnicowane. Koszt zakupu zależy od funkcji urządzenia, jego systemu obsługi, a także marki. Ekspresy tego typu są najdroższym rodzajem dostępnym na rynku. Wszystko za sprawą użycia w nich nowoczesnej i zautomatyzowanej technologii. Jedne z najtańszych modeli kosztują od około 1500 zł do 2500 zł. Najdroższe ekspresy ciśnieniowe z młynkiem kosztują od 7000 zł do nawet 11000 zł.

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Kamilka

September 14, 2023 at 8:34 am

Brakuje mi jeszcze w zestawieniu Ariete Vintage 😉 Ciśnieniowy z dodatkowym spieniaczem do mleka i funkcjami pozwalającymi na różnorodne kawy

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

December 8, 2023 at 7:25 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół KuchennePrzyrzady.com

Répondre