Ranking 10 najlepszych garnków Tefal w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Garnek Tefal – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Garnki Tefal od lat cieszą się zaufaniem konsumentów, co wiąże się przede wszystkim z wysoką jakością ich wykonania. Postanowiliśmy ująć w naszym rankingu opisy najlepszych zestawów i pojedynczych produktów, aby pomóc Ci w zakupach. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do naczyń Tefal DUETTO A705SC85. W komplecie znajdują się garnki o różnej pojemności, rondel i pokrywki. Każdy produkt jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej i ma nieprzywierającą powłokę. Grube dno szybko się nagrzewa i nie odkształca się na skutek działania wysokiej temperatury. Tefal Ingenio Expertise to drugi godny polecenia zestaw. Garnki mają odłączaną rączkę, co zdecydowanie ułatwia ich przechowywanie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wewnątrz garnków znajduje się specjalna miarka, dzięki której można precyzyjnie odmierzać składniki. Wielowarstwowe dno indukcyjne odznacza się wytrzymałością i jest odporne na zniekształcenia. Produkty są wykonane ze stali nierdzewnej, na którą udzielana jest 10-letnia gwarancja.

Wady

Część osób zwraca uwagę na to, że rączki i wieczka pokrywek się nagrzewają. W związku z tym trzeba uważać podczas przenoszenia garnków czy otwierania pokrywy.

Podsumowanie

Naczynia są przystosowane do używania na każdym rodzaju kuchenki, także indukcyjnej. Co więcej, garnki można wkładać do piekarnika nagrzanego do 260 st. C. (bez pokrywek). Naczynia są pokryte powłoką nieprzywierającą Power Resist.

Drugi wybór

Zalety

Wchodzące w skład kompletu patelnie są pokryte powłoką Titanium Excellence, która jest wytrzymała i chroni przed zarysowaniami, a dodatkowo umożliwia smażenie z użyciem małej ilości tłuszczu. Garnki są przystosowane do używania w piekarniku.

Wady

Tefal Ingenio Expertise to komplet, w którym znajdują się garnki i patelnie o różnej wielkości. Mają one w zestawie tylko 1 odłączaną rączkę, co stanowi oszczędność miejsca, jednak czasami bywa mało praktyczne.

Podsumowanie

Tefal Ingenio Expertise to komplet, dzięki któremu gotowanie różnego rodzaju dań stanie się prostsze. Garnki są dostępne w zestawie z pokrywkami. Patelnie mają wskaźniki Thermo-spot określające, kiedy dno jest odpowiednio nagrzane.

Rozważ też

Zalety

Zestaw zawiera garnki o różnej pojemności, co oznacza, że z jego pomocą można przygotować potrawy dla większej i mniejszej grupy osób. Naczynia mają aluminiowe, grube dna, które szybko, a przede wszystkim równomiernie się nagrzewają.

Wady

Nieliczni użytkownicy zauważyli, że po kilku użyciach na powierzchni garnków pojawiają się delikatne przebarwienia. Czasami ciężko je usunąć. Jednym ze skutecznych sposobów może być użycie soku z cytryny.

Podsumowanie

Mimo że produkty nie są pozbawione drobnych wad, konsumenci chętnie inwestują w nie swoje pieniądze. Cena całego zestawu jest przystępna. Naczynia są przystosowane do mycia w zmywarce i używania na różnych kuchenkach, w tym indukcyjnych.

 

 

10 najlepszych garnków Tefal. Opinie w 2024 roku 

 

Polecamy przeczytać poniższy ranking garnków Tefal, aby dowiedzieć się, które z dostępnych na rynku produktów są najlepiej oceniane przez konsumentów. Opisane przez nas modele odznaczają się solidnością i estetycznym wykonaniem, i co najważniejsze, zapewniają przyjemne gotowanie. 

 

Garnki Tefal Duetto

 

1. Tefal DUETTO A705SC85

 

Garnki Tefal Duetto A705SC85 musiały znaleźć się w tym rankingu, bo są dobrze oceniane przez osoby, które z nich korzystają. W skład zestawu wchodzi 16 cm rondel o pojemności 1,2 l, garnki z pokrywką o pojemności kolejno: 1,9 l, 2,7 l i 4,7 l, a także wysoki, duży garnek 5,9 l. 

Prezentowany zestaw jest dostosowany do używania na każdym rodzaju kuchenek, w tym indukcyjnych. Garnki Tefal Duetto można wkładać do piekarnika, bez obaw o ich zniekształcenie. Mają one gruby, kapsułowy spód z wbudowanym dyskiem aluminiowym, więc stosunkowo szybko i równomiernie się nagrzewają. Wewnątrz naczyń znajduje się miarka, dzięki której przygotowywanie potraw jest łatwiejsze. 

Kupując dobry garnek Tefal, można mieć pewność, że gotowanie będzie przyjemnością. Mając w kuchni ten zestaw, przygotowywanie każdej potrawy okaże się wygodne. Dodatkowo utrzymanie naczyń w czystości nie jest dużym wyzwaniem – gładka powierzchnia ułatwia czyszczenie.

 

 

 

 

Garnki Tefal Ingenio

 

2. Tefal Ingenio Expertise

 

Do kupienia polecamy garnki Tefal Ingenio Expertise przystosowane do używania na wszystkich kuchenkach. Bez względu na to, jakie urządzenie masz w swojej kuchni, możesz zdecydować się na inwestycję w ten zestaw. Naczynia mają czarny kolor, więc prezentują się elegancko i pasują do innych znajdujących się w kuchni akcesoriów.

Komplet obejmuje dokładnie 4 patelnie o średnicy: 22 cm, 24 cm (głęboka), 26 cm i 26 cm (WOK). Dodatkowo w zestawie znajdują się 2 garnki, jeden o pojemności 1,6 l, a drugi 2,6 l, a także 3 plastikowe pokrywki. Kupujący otrzymuje też metalową łopatkę Tefal i rączkę Ingenio Intensive, która wytrzymuje obciążenie do 10 kg. 

Opinie na temat naczyń z serii Ingenio Expertise są pozytywne. Wśród zalet garnków wymienia się m.in. grube dno, które równomiernie rozprowadza ciepło, dzięki czemu gotowanie jest przyjemne. Patelnie mają wskaźniki Thermo-spot informujące o nagrzaniu dna.

 

 

 

 

Garnki Tefal Uno

 

3. Tefal UNO A701SC84

 

Szukasz wysokiej jakości naczyń do swojej kuchni, które będą miały uniwersalne przeznaczenie? Jeśli tak, powinny zainteresować Cię garnki Tefal Uno dostosowane do każdego rodzaju kuchenek. Są one zrobione z wytrzymałej stali nierdzewnej, która nie ulega zniekształceniom. Na zestaw udzielana jest 5-letnia gwarancja.

W komplecie znajdują się garnki o średnicy: 18 cm, 20 cm, 22 cm i 24 cm, a ponadto 16 cm rondel. Każde naczynie jest przystosowane do mycia w zmywarce, dlatego też czyszczenie produktów nie jest wymagające. Garnki mają aluminiowe dna, które gwarantują efektywną dystrybucję ciepła, szybko i równomiernie się nagrzewają, a to usprawnia gotowanie.

Sporo osób wypowiada się pozytywnie na temat zestawu Tefal UNO A701SC84 wskazując, że jakość jego wykonania jest na zadowalającym poziomie. Do atutów naczyń bez wątpienia można zaliczyć też to, że mają one uniwersalne przeznaczenie i estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Garnki Tefal Hero

 

4. Tefal HERO E825SC84

 

Garnki Tefal Hero są chętnie kupowane przez konsumentów, którzy potwierdzają, że przyrządzanie w nich potraw jest łatwe. W zestawie znajduje się sporo elementów, więc powinien spełnić on oczekiwania osób, które często i dużo gotują. Komplet zawiera garnki o średnicy: 18 cm, 20 cm, 22 cm i 24 cm, 5 pokrywek i rondel o średnicy 16 cm. 

Naczynia zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, która ma gładką, błyszczącą powłokę. Wykorzystany do produkcji materiał jest wytrzymały, a potwierdzeniem na to jest udzielana przez producenta 10-letnia gwarancja. W garnkach można gotować na wszystkich kuchenkach, a dodatkowo wkładać je do nagrzanego piekarnika (maksymalna temperatura bez pokrywek wynosi 260 st. C). 

Po przeczytaniu wielu recenzji na temat tego kompletu nietrudno dojść do wniosku, że jest on doceniany przez użytkowników i przez nich polecany. Zestaw zawiera wszystko, co niezbędne do codziennego gotowania.

 

 

 

 

Garnki Tefal indukcja

 

5. Tefal Duetto A70564

 

Wiele osób uważa, że garnki Tefal na indukcję są godne polecenia, ponieważ odznaczają się one wysoką jakością wykonania. Tak jest w przypadku naczynia Tefal Duetto A70564, które znalazło się w tym zestawieniu. Ma ono 28 cm średnicę i jest sprzedawane w zestawie z wytrzymałą pokrywką, na której znajduje się solidnie wykonany i odpowiednio duży uchwyt. 

Na wytrzymałość garnka duży wpływ ma wielowarstwowe dno indukcyjne, które szybko się nagrzewa i nie jest podatne na zniekształcenia czy uszkodzenia mechaniczne. Dno ma wbudowany dysk aluminiowy, który pozwala na lepsze przewodzenie ciepła. Boczne profile mają taki kształt, że odcedzanie makaronu czy przelewanie wody z naczynia to łatwe do wykonania czynności. 

Konsumenci zgodnie twierdzą, że warto zainwestować w garnki Tefal. Indukcja, kuchenki elektryczne, ceramiczne czy gazowe to urządzenia, na których można używać tych naczyń. Model Tefal Duetto A70564 jest uniwersalny, łatwy do utrzymania w czystości i wygodny w przenoszeniu.

 

 

 

 

Garnki Tefal Intuition

 

6. Tefal Intuition A702SC84

 

Nie ma wątpliwości co do tego, że opinie o garnkach Tefal są pozytywne. Wystarczy przeglądnąć różne strony internetowe, aby dowiedzieć się, że produkty tej marki cieszą się uznaniem. Dobre recenzje zdobywa zestaw Tefal Intuition A702SC84 składający się z garnków o pojemności: 2 l, 2,9 l, 4,9 l i 6 l (każdy jest sprzedawany z pokrywką). Dodatkowo w komplecie znajduje się 1,3 l rondel o średnicy równej 16 cm.

Produkty wykonano z dobrej jakości materiału, a dokładniej wytrzymałej stali nierdzewnej 18/10, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Garnki mają odpowiednio wyprofilowane brzegi i duże, solidne uchwyty. Naczynia zasługują na miano uniwersalnych, a wszystko dlatego, że są dostosowane do kuchenek gazowych, ceramicznych, elektrycznych i indukcyjnych.

Garnki Tefal Intuition zaskakują solidnością wykonania, a zestaw A702SC84 dodatkowo ładnie się prezentuje. Wewnątrz naczyń znajduje się miarka, która według konsumentów często się przydaje. Dzięki niej łatwiej odmierzyć np. ilość wody potrzebnej do przygotowania smacznej zupy. 

 

 

 

 

Garnki Tefal Emotion

 

7. Tefal Emotion E8237914

 

Osobom chcącym zakupić dobry i tani garnek Tefal, polecamy model Emotion E8237914 o średnicy równej 22 cm. Z naczynia można korzystać na kuchenkach indukcyjnych, ceramicznych i gazowych. Jest ono dostępne w zestawie ze szklaną pokrywką z wygodnym, dużym uchwytem na środku.

Garnek wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10, która wykazuje odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Na powierzchni naczynia nie pojawiają się trwałe zabrudzenia i przebarwienia. Materiał wykonania jest objęty 10-letnią gwarancją. Grube, indukcyjne dno gwarantuje odpowiednią dystrybucję ciepła. Garnek ma po bokach dwa duże uchwyty ze stali nierdzewnej, pokryte dodatkowo plastikowym materiałem. 

Garnki Tefal Emotion wyróżnia solidność i estetyczny design, dlatego są one częstym wyborem konsumentów. Z modelu Emotion E8237914 można korzystać na różnych rodzajach kuchenek. Garnek ma gładką powłokę i jest łatwy w pielęgnacji.

 

 

 

 

Garnki Tefal na sztuki

 

8. Tefal Reserve Garnek z pokrywką E4762444

 

Jeśli chcesz kupić garnki Tefal na sztuki, warto, abyś zapoznał się z opisem modelu Reserve E4762444. Jest to rondel o średnicy 20 cm, dostosowany do mycia w zmywarce. W związku z tym jego czyszczenie nie powinno stanowić żadnego problemu. Naczynie jest przystosowane do używania na kuchenkach indukcyjnych. 

Materiałem wykonania jest dobra gatunkowo stal nierdzewna. Na powierzchni garnka nie pojawiają się zarysowania ani odbarwienia. Rondel ma trójwarstwową konstrukcję, na którą składa się od strony zewnętrznej i wewnętrznej stal nierdzewna, a w środku znajduje się aluminiowy rdzeń. Dno równomiernie się nagrzewa, co daje pewność, że każda potrawa będzie dobrze przyrządzona.

Przeprowadzony przez konsumentów test garnków Tefal potwierdził, że dobrym i godnym polecenia modelem jest zaprezentowany w tym zestawieniu Reserve E4762444. Naczynie wyróżnia wytrzymałość i estetyczny design, a dzięki długiej rączce łatwo się je przenosi.

 

 

 

9. Tefal Duetto + G7196455 Garnek 28 cm

 

Chcesz kupić garnek dostosowany do gotowania na wszystkich rodzajach kuchenek? Zależy Ci na sporej pojemności? Jeśli tak, polecamy Twojej uwadze model Tefal Duetto + G7196455 o średnicy równej 28 cm. W ofercie producenta są też mniejsze warianty: 18 cm, 20 cm i 24 cm. Komplet zawiera szklaną pokrywkę z uchwytem. Ma ona specjalne otwory ułatwiające odcedzanie.

Wewnątrz garnka znajduje się praktyczna miarka pozwalająca na dokładne odmierzanie składników. Znajdujące się po bokach naczynia nitowane uchwyty odznaczają się solidnością i są odpowiednio wyprofilowane. Produkt zrobiono z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Producent udziela na niego 10-letniej gwarancji.

Według użytkowników najważniejszymi zaletami tego garnka Tefal są: duża pojemność, solidność wykonania i uniwersalne przeznaczenie. Nie bez znaczenia pozostaje też grube, ale szybko się nagrzewające dno. Dodatkowo produkt estetycznie się prezentuje w każdej kuchni.

Tefal Duetto + G7196455 to garnek o średnicy równej 28 cm sprzedawany w zestawie z pokrywką.

 

Zalety

Długa gwarancja: Produkt jest objęty 10-letnią gwarancją producenta, więc możemy być pewni, że będzie nam służył przez długie lata. Nawet po wielu miesiącach użytkowania naczynie wygląda, jak nowe.

Łatwe odcedzanie: W komplecie znajduje się specjalnie zaprojektowana pokrywka z otworami. Dzięki niej zdecydowanie łatwiej jest odcedzać ziemniaki, czy nawet różnego rodzaju makarony.

Uniwersalność: Garnek jest dostosowany do wszystkich rodzajów kuchenek: gazowej, ceramicznej, elektrycznej i indukcyjnej. Można go kupić np. na prezent i mieć gwarancję, że będzie to trafiony wybór.

 

Wady

Nagrzewające się uchwyty: Rączki przy dłuższej pracy mogą się bardzo nagrzewać, dlatego dla zachowania bezpieczeństwa należy zawsze korzystać z rękawic.

 

 

 

 

10. Zestaw Garnków Tefal Ingenio Essential L2009702

 

Wiele osób twierdzi, że zestaw Tefal Ingenio Essential L2009702 może być jedynym, jakiego używają w swoim domu. Gospodynie lubią naczynia, ponieważ do dna nie przywiera jedzenie podczas gotowania czy smażenia (zostały pokryte powłoką Resistium). W komplecie (20 części) są nie tylko garnki, ale również patelnie, sztućce oraz inne akcesoria, które przydają się podczas codziennego gotowania.

W zestawie jest 5 patelni i 4 rondelki, a także dwa uchwyty, które montuje się do używanego naczynia. Dodatkowe akcesoria to: chochelka, 3 szpatułki, łyżka, sitko do odcedzania, przykrywki plastikowe, umożliwiające przechowywanie oraz pokrywy do smażenia.

Garnki mają pojemność: 1,6 l, 2,1 l i 2,6 l. Średnice patelni wynoszą: 16 cm, 18 cm, 20 cm i 2 x 24 cm. Na środku naczyń znajdują się tzw. thermo-spoty, czyli miejsca, które zmieniają kolor pod wpływem gorąca i informują kucharza, że patelnia jest gotowa do użycia.

Zestaw Tefal Ingenio Essential L2009702 zawiera 20 elementów. Poza garnkami są też patelnie i akcesoria kuchenne.

 

Zalety

Powłoka zabezpieczająca: Naczynia są od wewnątrz pokryte specjalną powłoką zabezpieczającą. Dzięki niej jedzenie nie przywiera do dna. Powierzchnia garnków jest gładka, a tym samym łatwiejsza w czyszczeniu.

Wskaźnik Thermo-spot: Dzięki wskaźnikowi Thermo-spot wiadomo, kiedy patelnia jest odpowiednio nagrzana. To znacznie ułatwia smażenie (pozwala zachować składniki odżywcze w pokarmie).

Łatwa pielęgnacja: Czyszczenie naczyń nie jest trudne ani czasochłonne. Pojawiające się na nich zabrudzenia łatwo schodzą.

 

Wady

Powstają drobne rysy: Na powierzchni naczyń z czasem pojawiają się drobne zarysowania. Wpływają one źle na estetykę zestawu.

Odłączane rączki: W komplecie znajdują się odłączane rączki. W pojedynczych opiniach można przeczytać, że są one stosunkowo delikatne.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki garnek Tefal kupić?

 

Ze względu na to, że garnki Tefal są solidnie wykonane, cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. Pozytywne opinie na temat poszczególnych modeli zachęcają do inwestycji w produkty tej marki. Nie każdy jednak wie, czym kierować się podczas zakupów. Jak znaleźć najlepiej dopasowane do swoich potrzeb naczynie? Lepiej kupować garnki na sztuki czy zdecydować się na cały zestaw? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym poradniku. Przeczytaj go, a dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Materiał wykonania

Garnki są robione z różnych materiałów, może to być żeliwo, miedź czy aluminium. Naczynia marki Tefal w większości są jednak wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, której wytrzymałość została potwierdzona w wielu testach. Wykorzystana w procesie produkcji stal nierdzewna jest odporna na zniekształcenia, dodatkowo nie niszczy się pod wpływem działania wysokiej temperatury. Jeśli dobrze dbamy o garnki, możemy być pewni, że na ich powierzchni nie pojawią się ślady korozji. Naczynia ze stali nierdzewnej mają gładką powłokę, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Potwierdzeniem na wysoką jakość wykonania modeli marki Tefal jest to, że często producent udziela na nie kilkuletniej, a czasami nawet kilkunastoletniej gwarancji. 

Ważnym elementem każdego garnka jest dno, które musi być na tyle wytrzymałe, aby nie ulegać zniekształceniom na skutek działania wysokiej temperatury, a jednocześnie dobrze przewodzić ciepło. Najlepiej sprawdzają się garnki z wielowarstwowym dnem i takie modele polecamy w tym poradniku. W opiniach na temat poszczególnych modeli konsumenci często wskazują na to, jak szybko i czy równomiernie nagrzewa się naczynie. Przed zakupem warto przeczytać chociaż niektóre recenzje, aby poznać odczucia innych użytkowników.

Większość osób twierdzi, że najlepszy garnek Tefal jest wygodny w przenoszeniu i nietrudno się z tym nie zgodzić. Dostępne w sklepach modele mają duże uchwyty, które są wykonane ze stali nierdzewnej, a czasami także tworzywa sztucznego. Rączki mogą się jednak nagrzewać, szczególnie jeśli naczynie długo pozostaje na kuchence, więc do przenoszenia zaleca się używania rękawic kuchennych. Tefal ma w swojej ofercie także zestawy z odpinanym uchwytem. Są one polecane w szczególności osobom, które mają ograniczone miejsce w kuchni i zależy im na tym, aby móc łatwo przechowywać wszystkie garnki. 

 

Pojemność – jaki garnek Tefal wybrać?

Aby garnek dobrze spełniał swoje zadanie, musi być dostosowany do naszych potrzeb. W związku z tym bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej pojemności naczynia. Jeśli chcemy kupić tylko jeden produkt, bo np. brakuje nam dużego czy małego garnka w kuchni, wybór nie powinien być trudny, bo mamy jasno określone potrzeby. W ofercie producenta są garnki o pojemności 1 l, ale też zdecydowanie większe naczynia ok. 6 l. Niezależnie od tego, czy mieszkamy sami, czy z rodziną, znajdziemy odpowiednią dla siebie propozycję. Jeśli wybieramy zestaw garnków, otrzymujemy w komplecie naczynia o różnej pojemności, nierzadko w skład kompletu wchodzą też patelnie czy mniejsze rondelki. Zestawy są tak skomponowane, aby zawierały wszystko to, co niezbędne do przygotowywania różnego rodzaju dań. Dobrze, jeśli w środku naczyń znajdują się miarki, bo wtedy bez problemu można np. wlać wskazaną w przepisie ilość bulionu potrzebnego do ugotowania zupy.

 

Przeznaczenie

Kolejną ważną kwestią jest przeznaczenie garnków. Nie każde modele są dostosowane do używania na wszystkich urządzenia, stąd tak ważne jest to, aby dokładnie przeczytać opis. Powinna być w nim ujęta informacja na temat obsługiwanych kuchenek. Na pytanie, jaki jest najlepszy garnek Tefal, konsumenci często odpowiadają, że taki, który można ustawić na kuchence gazowej, ceramicznej, elektrycznej, a także indukcyjnej. Modele obsługujące indukcję to ostatnio jeden z najczęstszych wyborów konsumentów. Zakup naczynia o uniwersalnym przeznaczeniu jest też dobrym pomysłem na prezent. Nie trzeba zastanawiać się, jaki sprzęt ma w swojej kuchni osoba, dla której przygotowujemy upominek.

 

Pielęgnacja

Istotnym aspektem jest sposób pielęgnacji garnków. Dla sporej grupy użytkowników najlepsze są naczynia dostosowane do mycia w zmywarce, bo można łatwo je wyczyścić bez poświęcenia na to zbyt dużo czasu. Zrobione ze stali nierdzewnej garnki Tefal mają jednak zwykle idealnie gładką powłokę, dlatego też nawet czyszczenie ręczne nie jest zbyt wymagające. 

Zestaw czy pojedyncze naczynia – co lepsze?

Jak już wspomnieliśmy w naszym artykule, marka Tefal dostarcza na rynek zarówno pojedyncze garnki, jak i zestawy. Co bardziej opłaca się kupić? Dla części osób rozsądniejszą decyzją okaże się inwestycja w cały komplet. Jeśli jednak mamy już inne garnki i potrzebujemy tylko uzupełnić swoje kuchenne akcesoria, kupowanie całego zestawu może okazać się zbędne. Komplety są o tyle lepsze, że znajdują się w nich naczynia o różnej pojemności dostosowane do przygotowania właściwie każdego dania.

 

Czy garnki Tefal są drogie?

Nie ma wątpliwości co do tego, że konsumentów interesują garnki Tefal w dobrych cenach. Prawie każdemu zależy na tym, aby kupić dobrej jakości naczynia w przystępnej cenie. Pojedyncze garnki kosztują ok. 100 zł, a zakup zestawów wiąże się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Pozornie może się to wydawać dużą kwotą, jednak biorąc pod uwagę wytrzymałość produktów, ich cena nie jest wygórowana.

 

 

FAQ

 

P1: Garnki Tefal – gdzie kupić?

Garnki marki Tefal są ogólnodostępne, więc nie powinno być żadnego problemu z tym, aby znaleźć odpowiednie naczynie. Do wyboru są produkty w różnych rozmiarach, można kupić pojedyncze garnki, albo zainwestować od razu w zestaw. Naczynia są dostępne m.in. w popularnych sklepach z AGD, więc bez trudu można znaleźć je stacjonarnie. Dobrym wyborem będzie też zakup przez Internet. Nabywanie produktów online ma tę zaletę, że nie trzeba wychodzić z domu i można zainwestować w nowe naczynia kiedy tylko chcemy, niezależnie od pory czy dnia tygodnia. Przewagą zakupów przez Internet jest to, że można też szybko porównać ceny poszczególnych produktów w różnych sklepach i na tej podstawie podjąć najkorzystniejszą decyzję zakupową.

P2: Garnki Tefal czy Gerlach?

Wśród popularnych producentów garnków znajduje się nie tylko Tefal, ale też Gerlach, dlatego też niektórzy konsumenci zastanawiają się, produkty której firmy są lepsze. Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo bez wątpienia obydwie marki mają duże doświadczenie i starają się dostarczać na rynek produkty najwyższej jakości. Zarówno garnki Gerlach, jak i Tefal są robione z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej 18/10 wykazującej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Większość modeli jest sprzedawana w komplecie z pokrywkami ze szkła hartowanego. Sporo dostępnych w sklepach naczyń Tefal i Gerlach można używać na każdym rodzaju kuchenki, w tym na indukcji.

 

P3: Garnki Tefal – jak myć?

Garnki Tefal są łatwe w pielęgnacji, dlatego że mają gładką powłokę pozwalającą szybko usunąć wszelkie zabrudzenia. Naczynia można myć ręcznie przy użyciu delikatnej gąbki i zwykłego płynu. Jeśli dojdzie do przypalenia jedzenia, warto przed przystąpieniem do mycia chwilę garnek namoczyć, wtedy zabrudzenia będą łatwiej odchodziły od powierzchni. W związku z tym nie będzie konieczności zbyt mocnego szorowania dna, co mogłoby zakończyć się jego zarysowaniem. Niektóre dostępne w sklepach modele są przystosowane do mycia w zmywarce, co dla wielu osób stanowi duże ułatwienie. 

 

P4: Ile kosztują garnki Tefal?

Pojedyncze garnki Tefal można kupić już za ok. 100 zł. Zdecydowanie droższe będą zestawy, w których znajdują się naczynia o różnej pojemności, bardzo często są tam też patelnie. Cena takiego kompletu może sięgać kilkuset złotych. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto zainwestować w takie produkty, bo z pewnością będą nam one służyły przez długi czas. Garnki Tefal są zrobione z wytrzymałego materiału, mają grube dno i przyjemnie się w nich gotuje. To zalety, które zachęcają do zakupu takich naczyń, nawet jeśli czasami ich cena początkowo wydaje się nieco wysoka. Warto też sprawdzać promocje w sklepach, nierzadko można kupić solidnie wykonany komplet tańszy nawet o kilkadziesiąt procent.

P5: Garnki Tefal – gdzie są produkowane?

Wiele osób chce dowiedzieć się, gdzie produkowane są garnki Tefal i dzięki tej informacji upewnić się, że jakość produktów jest bardzo dobra. W opisach wielu zestawów można przeczytać, że zostały one wyprodukowane we Francji. Część dostępnych na rynku naczyń pochodzi z Chin, co wcale nie oznacza, że są one gorszej jakości. Garnki Tefal są produkowane z zachowaniem określonych standardów, bez względu na miejsce, w którym znajduje się fabryka. Kupując naczynia Tefal, można być pewnym, że będą nam one długo służyły. Zależnie od modelu, na garnki udzielane są kilku, a nawet kilkunastoletnie gwarancje.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ