Jajowary ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Osoby, które lubią jeść jajka, powinny zastanowić się nad zakupem jajowaru. Co prawda jest to niewielki sprzęt, ale może okazać się bardzo użyteczny. W wyborze właściwego modelu mogą pomóc informacje zawarte w rankingu, który przygotowaliśmy na podstawie analizy opinii kupujących. Na pierwszym miejscu jest jajowar Severin 3157 o mocy 400 W, który pomieści 6 jaj. Pokryto go powłoką zapobiegającą przywieraniu, więc utrzymanie go w czystości nie stanowi problemu. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i nie zajmie dużo miejsca na blacie. Ponieważ pokrywa jest przezroczysta, możemy kontrolować proces przygotowywania jajek. Osobom szukającym praktycznego sprzętu z solidną obudową polecamy model Profi Cook PC-EK 1084. Jego moc również wynosi 400 W. To jajowar dający możliwość przygotowania nie tylko jaj po benedyktyńsku czy w koszulkach, ale i np. omletu. Kiedy potrawa jest gotowa, urządzenie informuje o tym poprzez sygnał dźwiękowy, włącza się również umieszczona na obudowie lampka kontrolna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jajowar ma moc 400 W, dlatego jego praca jest efektywna. W zaledwie kilka chwil możemy przygotować pyszne jajka na śniadanie. Użytkownik może przy użyciu urządzenia przygotować omlet. Jest to możliwe dzięki specjalnej tacce.

Wady

Produkt kosztuje ponad 100 zł. Konsumenci zwracają także uwagę na to, że lampka kontrolna szybko się wypala, co utrudnia korzystanie ze sprzętu.

Podsumowanie

Prezentowany jajowar uważany jest za bardzo dobry model. Jego obudowa ze stali nierdzewnej wykazuje odporność na uszkodzenia i nie rysuje się zbyt szybko. Z uwagi na kompaktowe wymiary urządzenie zmieści się nawet w małej kuchni.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie pozwala na przygotowanie 6 jajek jednocześnie, dzięki czemu możemy zjeść wspólny posiłek ze swoimi bliskimi. Sygnał dźwiękowy poinformuje nas o zakończeniu pracy. Takie rozwiązanie ułatwia obsługę sprzętu. Powierzchnia grzewcza pokryta jest specjalną powłoką, która chroni przed przywieraniem.

Wady

Jajowar ma plastikowe zawiasy, które nie są zbyt mocne. Przez to istnieje ryzyko, że elementy te szybko ulegną zniszczeniu. Wadą jest także obudowa z tworzywa sztucznego. Dość szybko się rysuje.

Podsumowanie

Mimo wad produkt cieszy się popularnością wśród konsumentów. Sygnał dźwiękowy i lampka ułatwiają korzystanie z urządzenia. Przezroczysta obudowa pozwala kontrolować proces przygotowywania jajek. Sprzęt nie zabiera dużo miejsca, dlatego zmieści się w każdej kuchni.

Rozważ też

Zalety

Zaletą sprzętu jest jego ciekawy design. Kształtem produkt przypomina jajko, dlatego prezentuje się niezwykle atrakcyjnie i przyciąga uwagę gości. Można w nim przygotować do 7 jajek, dlatego sprawdzi się w dużej rodzine. Jest łatwy w obsłudze.

Wady

Konsumenci zauważyli, że plastikowa pokrywa dość mocno nagrzewa się w trakcie pracy. W rezultacie jej ściągnięcie bywa kłopotliwe. Pewna grupa użytkowników zauważyła też, że jajka nie gotują się równomiernie.

Podsumowanie

Sprzęt jest chętnie kupowany przez konsumentów. Nie zajmuje dużo miejsca, a jego pielęgnacja nie zabiera dużo czasu. Użytkownicy doceniają jego łatwą obsługę i atrakcyjny wygląd. Jajka gotują się szybko, dlatego możemy w zaledwie kilka chwil przygotować sycące śniadanie dla swojej rodziny.

 

 

Najlepsze jajowary w 2024 roku

 

Chociaż wydaje nam się, że gotowanie jajek nie jest zbyt trudne, tak naprawdę przyrządzenie idealnego jajka na miękko, pół-miękko, czy twardo bywa skomplikowane nawet dla bardzo doświadczonego kucharza. Wystarczy, że przetrzymamy je w wodzie minutę krócej lub dłużej i nie osiągniemy zamierzonego celu. Pomocny może okazać się w tym przypadku jajowar – świetny sprzęt do gotowania jajek. Dlatego też przedstawiamy ranking najlepszych jajowarów dostępnych na polskim rynku AGD.

 

Nasze zalecenia

 

Profi Cook PC-EK 1084

 

2. Profi Cook PC-EK 1084Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje jajowar Profi Cook PC-EK 1084. Moc tego urządzenia to 400 W, dzięki czemu szybko przygotujemy jajka na śniadanie. Urządzenie ma wyjmowaną podstawkę na 8 jaj. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest też regulacja stopnia gotowania. Kolejne ciekawe rozwiązanie to tacka do przygotowania omletu. Gdy zakończy się gotowanie jajek, włącza się sygnał dźwiękowy i specjalna lampka kontrolna.

Obudowa jajowaru została wykonana ze stali nierdzewnej. Wygodna podstawka do podawania jaj, którą można łatwo wymontować z urządzenia to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Regulacja poziomu twardości jajka umożliwia gotowanie jajka na miękko, twardo lub pół-twardo, według własnych potrzeb i upodobań.

W zestawie znajduje się również miarka z nakłuwaczem do jajek. Dzięki temu, że w urządzeniu możemy przygotować aż 8 jajek, jest to najbardziej wydajna propozycja w naszym zastawieniu najlepszych jajowarów. Urządzenie ma 24 miesiące gwarancji, a w razie awarii naprawą zajmie się autoryzowany serwis producenta.

Warto też wspomnieć, że w wielu opiniach za największą zaletę tego produktu uznaje się nie tylko wygląd, ale również niezawodność.

Jajowar Profi Cook PC-EK 1084 to niezawodny sprzęt, który umożliwi Ci przygotowanie jajek na twardo lub miękko. Moc tego urządzenia to 400 W, a więc przygotowywanie śniadania będzie szybkie i bezproblemowe.

 

Zalety

Wyjmowana podstawka: Jajowar ma wyjmowaną podstawkę na 8 jaj. Dzięki niej nie będziesz musiał wyjmować każdego jajka i podasz na stół całą podstawkę. W efekcie nie brudzisz dodatkowych naczyń.

Tacka do przygotowania omletu: Jeśli lubisz funkcjonalne rozwiązania i sprzęty, które mają więcej niż jedną funkcję, na pewno spodoba Ci się tacka do przygotowania omletu. Jest to bardzo praktyczny dodatek.

Kontrola pracy: Prezentowany model posiada specjalną kontrolkę pracy oraz sygnał dźwiękowy. Kontrolka informuje nas o tym, że jajowar działa, a sygnał dźwiękowy, że gotowanie zostało zakończone.

Solidne wykonanie: Urządzenie ma obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Jest ona nie tylko łatwa w utrzymaniu czystości, ale również solidna, wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Regulacja: W prezentowanym sprzęcie możemy bez problemu regulować poziom twardości jajka. Bez większego problemu ustawimy twardość: miękko, twardo lub półtwardo, w ten sposób zawsze otrzymując takie jajko, jakie lubimy najbardziej. Zapominając przy tym o sytuacjach, gdy nasze jajko na miękko było jajkiem na twardo.

 

 

 

 

Severin 3157

 

1.Severin 3157Drugą pozycję zajmuje Jajowar Severin 3157. Jego moc to 400 Watt. Kolor czarny oraz nowoczesny design sprawiają, że to urządzenie jest naprawdę atrakcyjne. Ten dobry i tani jajowar pozwoli na przygotowanie 6 jaj w krótkim czasie. Model ten ma elektroniczną regulację, lampkę kontrolną oraz sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu przygotowania jajek. Wymiary urządzenia to wysokość 137 mm, szerokość 210 mm i długość 150 mm.

Obudowa jajowaru została wykonana z tworzywa sztucznego i ma odpowiednie zabezpieczenia przed przegrzaniem. Dużym atutem modelu Severin 3157 jest powierzchnia grzewcza ze specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu. Wygodna pokrywa jest przeźroczysta, dzięki czemu można kontrolować proces przygotowywania jajek i wychwycić ewentualne, niezauważone wcześniej pęknięcia skorupek.

Ugotowanie jajka na miękko, czy pół-twardo bywa trudne. Często zapominamy o tym, że jajka zostały wstawione. Dlatego też zdecydowano się na zainstalowanie elektronicznej kontroli czasu gotowania jajek, a więc zawsze będą idealnie przygotowane. O skończeniu gotowania przypomni nam sygnał dźwiękowy, który informuje, że wymagany stopień twardości został osiągnięty.

Taka specyfikacja sprawia, że jajowar ten zyskał wiele pochlebnych opinii wśród użytkowników. Doceniono go za prostotę obsługi, bezaawaryjność i efekty, jakie pozwala osiągnąć, czyli brak pęknieć na jajkach.

Dobry jajowar do 100 zł to Severin 3157. Jest to urządzenie o mocy 400 Watt, dzięki któremu przygotujesz jajka o różnym stopniu twardości. Model ten wykonano z tworzywa sztucznego, które nie tylko ładnie się prezentuje, ale jest też wysoce odporne na uszkodzenia i łatwe w pielęgnacji.

 

Zalety

Regulacja pracy: Urządzenie ma system regulacji pracy. Dzięki niemu dostosujesz sprzęt do takiej twardości jajek, jaką chcesz uzyskać. Zawsze będziesz cieszyć się idealnymi jajkami na twardo lub miękko.

Nieprzywierająca powłoka: Severin 3157 to jajowar, który ma nieprzywierającą powłoką. Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt jest łatwy w pielęgnacji.

Pokrywka: Za sprawą przezroczystej pokrywki mamy wgląd w proces gotowania jajek. Co więcej, daje nam to możliwość zauważenia pęknięć jajek i uniknięcia małej katastrofy kulinarnej.

Kontrola pracy: Urządzenie posiada specjalną kontrolkę pracy, która informuje nas o tym, że sprzęt jest uruchomiony. Nie można też zapomnieć o sygnale dźwiękowym, który powiadomi nas o tym, że gotowanie jest zakończone.

Bezawaryjność: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że urządzenie jest wysoce bezawaryjne. Możesz więc mieć pewność, że kupujesz produkt, który będzie Ci służył przez wiele lat.

 

Wady

Obsługa: Potrzeba czasu, aby nauczyć się obsługi jajowaru.

 

 

 

 

Unold 38641

 

3.Untold 38641Trzecia propozycja to jajowar Unold, dzięki któremu w krótkim czasie można przygotować od 1 do 7 jaj. Urządzenie ma specjalną, wygodną podstawkę do podawania jaj. Ponieważ dokładne wymierzenie czasu gotowania jajek bywa trudne i nie zawsze otrzymujemy taką twardość, czy miękkość jajka, jaką lubimy, zastosowanie jajowaru jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem.

Model Unold 38641 pomoże nam przygotować jajka na miękko, półtwardo lub twardo. Często podczas przygotowania potraw pilnowanie czasu bywa kłopotliwe, na szczęście producent tego urządzenia zadbał oto, aby ułatwić użytkowanie i ma ono wbudowany sygnalizator akustyczny.

Dodatkowo jajowar ma miarkę, który umożliwia bezproblemowe dolanie wody do urządzenia. Obudowa z tworzywa sztucznego jest dostępna w kolorze białym/ szarym. Natomiast przezroczysta pokrywa pozwala na kontrolę jajek w czasie gotowania. Moc urządzenia to 350 W, a waga to zaledwie 700g.

Niewielkie wymiary 19,5 x 16,5 x 18,5 cm sprawiają, że urządzenie zajmuje mało miejsca, co jest ważne, zwłaszcza dla osób z małą kuchnią. Warto też wspomnieć o bardzo pozytywnych opiniach użytkowników, którzy za największe zalety tego modelu uznali pojemność, a także łatwość obsługi i czyszczenia.

Unold 38641 to urządzenie, które z całą pewnością ułatwi nam gotowanie jajek. Sprzęt ten ma moc 350 W. Jednorazowo możemy przygotować w nim od 1 do 7 jaj. Jest on nie tylko funkcjonalny, ale też wysoce odporny na uszkodzenia.

 

Zalety

Podstawka: W zestawie znajduje się podstawka do podawania jajek na stół. Dzięki temu nie musisz brudzić dodatkowych naczyń.

Regulacja: Trudno jest ugotować idealne jajko na miękko, często zdarza nam się też przygotowywać jajko na twardo, przez co nie wygląda apetycznie i traci składniki, które są ważne dla naszego zdrowia. Dlatego regulacja pracy urządzenia jest niezastąpiona. Nasze jajka zawsze będą idealne.

Sygnalizacja: Prezentowany model ma system sygnalizacji dźwiękowej, który informuje nas, kiedy zakończyło się gotowanie. Za jego sprawą nie musimy ciągle kontrolować pracy sprzętu.

Wielkość: Produkt ten ma niewielkie wymiary: 19,5 x 16,5 x 18,5 cm. W efekcie zajmuje niewiele miejsca.

 

Wady

Nagrzewające się uchwyty: Konsumenci podkreślają, że uchwyty urządzenia bardzo się nagrzewają w trakcie pracy.

 

 

 

 

Adler AD 4459

 

4.Adler AD 4459Czwarta propozycja to automatyczny jajowar Adler AD 4459. Urządzenie umożliwi ugotowanie od 1 do 7 jajek w niedługim czasie. Jajowar idealnie ugotuje jajka na miękko, średnio lub na twardo. Pozwala to na wygodne przygotowanie śniadania, gdyż nie trzeba mierzyć czasu potrzebnego do ugotowania jajka w takim stopniu, jakiego potrzebujemy.

Automatyczny system sam wyłącza się, gdy upłynie czas, który został ustawiony, a następnie poinformuje nas o tym, że jajka są gotowe. W zestawie oprócz jajowaru znalazła się również miarka na wodę oraz nakłuwacz, dzięki któremu pęknięte jajka przestaną być problemem.

Urządzenie ma specjalną lampkę kontrolną. Automatyczny jajowar AD4459 ma moc, która mieści się w zakresie 360-450 W. Producent daje aż 2 lata gwarancji na bezawaryjność urządzenia. Nie można też zapomnieć o niezwykle pozytywnych opiniach na temat tego produktu, które sprawiły, że model sprzedaje się bardzo szybko.

Ma to również związek z niezwykle ciekawym designem urządzenia – prosta biała, owalna obudowa i przezroczysta pokrywka, która pozwala kontrolować proces gotowania jajek.

Model Adler AD 4459. Urządzenie ma moc maksymalną 450 W.

 

Zalety

Zawsze idealne jajka: Jajowar pozwoli ci uzyskać doskonałe jajka za każdym razem. Zapomnisz o lejącym się białku lub sinym żółtku.

Automatyczne wyłączenie: Urządzenie wyłącza się samoczynnie, gdy zakończy się gotowanie. Możesz więc spokojnie zająć się swoimi sprawami, jajka będą gotowe i zawsze idealnie zrobione.

Bezawaryjność: Konsumenci potwierdzają, że prezentowany sprzęt jest wysoce bezawaryjny. Działa bez zarzutów, nawet, jeśli często jest wykorzystywany.

Design: Prosta, biała, owalna obudowa oraz przezroczysta pokrywka sprawiają, że produkt jest atrakcyjny. Potwierdzają to również bardzo pozytywne oceny konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu.

 

Wady

Miarka: Konsumenci zauważają, że miarka dołączona do zestawu nie ułatwia nalewania wody, gdyż nie posiada żadnej skali. W efekcie wcale nie ułatwia nam korzystania z jajowaru.

 

 

 

 

Caltronic EK3321

 

5.Caltronic EK3321Ranking jajowarów zamyka model Caltronic EK3321. Jest to kolejny na naszej liście produkt, który przygotuje doskonałe jajka na śniadanie lub do sałatki. W jajowarze możemy przygotować nawet 7 jajek. Oczywiście jajowar pomoże nam w przygotowaniu jajek o różnej twardości, a wszystko może być kontrolowane przez specjalny, elektroniczny regulator. Obudowa urządzenia została wykonana ze stali nierdzewnej.

Jajowar Clatronic EK 33211 ma również zdejmowaną na jajka. Wygodnym rozwiązaniem jest też brzęczyk – prosty sygnał akustyczny informujący o zakończeniu pracy urządzenia. Model Clatronic EK3321 ma również podświetlany włącznik/wyłącznik, a więc jego obsługa jest niezwykle prosta. W zestawie znajdziemy też miarkę ze szpikulcem. Wymiary jajowaru to 22 cm długości, 22,5 cm wysokości oraz 18,5 cm szerokości.

Dzięki temu nie zajmuje zbyt dużej ilości miejsca. Warto też wspomnieć o wyglądzie urządzenia – klasyczne srebro uzupełnione o czarne elementy sprawi, że jajowar będzie pasował do innych urządzeń kuchennych. Pobór mocy tego modelu wynosi 400 W.

Nie można też zapomnieć, że opinie o jajowarach tej firmy są bardzo pochlebne. W przypadku tego modelu najczęściej wymieniane zalety to nowoczesny design, prosta obsługa i bezawaryjne działanie.

Clatronic EK3321 to urządzenie, w którym jednocześnie możemy przygotować nawet 7 jajek. Sprzęt ten ma moc 400 W.

 

Zalety

Sygnał dźwiękowy: Urządzenie posiada podświetlany włącznik/wyłącznik, a także sygnał dźwiękowy, który informuje nas o zakończeniu gotowania jajek.

Design: Urządzenie jest bardzo atrakcyjne. Ma design, który idealnie wpasuje się w wygląd każdej kuchni.

Prosta obsługa: Wiele osób potwierdza, że jajowar jest bardzo prosty w obsłudze.

 

Wady

Brak przezroczystej przykrywki: Model ten nie ma przezroczystej pokrywki, a więc nie mamy wglądu w to, jak postępuje proces gotowania jajek.

Skraplanie wody pod uchwytem: Konsumenci zauważają, że pod uchwytem skrapla się woda, co bywa problematyczne.

 

 

 

 

Jaki jajowar kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gotowanie jajek to pozornie prosta sprawa, ale czy zawsze udaje Ci się ugotować idealnie twarde lub miękkie jajko? Jak często w czasie gotowania Twoje jajka pękają, a białko odstaje przy skorupce? Ile razy ponownie wkładałeś jajko do wody, bo białko nie było odpowiednio ścięte? Wbrew pozorom wiele osób ma takie problemy. Właśnie dla nich rozwiązaniem może być zakup jajowaru. Jest to prosty, niepozorny sprzęt, którego obsługa będzie nieskomplikowana nawet dla osoby stroniącej od elektroniki. Poza tym umożliwi on przygotowanie idealnych jajek również osobie, która w ogóle nie umie gotować. Aby ułatwić Ci zakup takiego produktu, przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym jaki jajowar wybrać. Znajdziesz w nim cenne wskazówki, które ułatwią Ci zakup.

Budowa

Urządzenie tego typu składa się z misy grzewczej, do której wlewa się wodę. Ma także wkładkę na jajka oraz pokrywę. Często do zestawu dołączona jest igła (warto przed gotowaniem nakłuć jajko igłą, aby nie popękało) i miarka na wodę.

 

Materiał

Jeśli chodzi o materiały, z jakich powinny być wykonane poszczególne elementy, w przypadku misy polecamy stal nierdzewną. Jest to droższy materiał, ale łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Alternatywą jest na przykład misa ceramiczna. Pokrywa zwykle jest plastikowa, ale na rynku dostępne są też wersje z metalu. Materiał ten jest zdecydowanie trwalszy. Jednak ma jedną wadę – nie możemy podglądać procesu gotowania jajek.

 

Podziałka

Pojemnik na wodę musi mieć podziałki wyznaczające, ile wody potrzeba do ugotowania jajek. Często inna ilość potrzebna jest do gotowania na miękko i twardo. Podziałka ułatwi nam obsługę urządzenia.

 

Moc

Urządzenia tego typu mają moc już ok. 200 W, aczkolwiek lepiej wybierać mocniejsze od ok. 300 W do nawet 500 W. Moc sprzętu ma związek z tym, ile jajek możemy jednocześnie ugotować w naczyniu. Jeśli wynosi ona tylko 300 W, a sprzęt mieści ok. 7 sztuk jajek, może być niezbyt wydajny.

 

Ilość jajek, które można ugotować

Na rynku znajdziesz jajowary, w których jednorazowo możesz ugotować 3 jajka, ale też takie na 8 sztuk Wielkość urządzenia należy wybierać przy uwzględnieniu naszych potrzeb. Oczywiste jest, że większa rodzina, potrzebuje dużego jajowaru. Co jednak gdy na co dzień mamy małe potrzeby, ale są dni, gdy musimy przygotować więcej jajek? Wystarczy, że wybierzesz urządzenie na 8 jaj, które jest w stanie ugotować 1-2 sztuki. Bardzo podstawowe modele nie mają takiej opcji i zawsze trzeba gotować maksymalną ilość, ewentualnie jedno jajko mniej. Warto też sprawdzić, czy jajowar zmieści większe jajka. Niestety nie każdy model jest do tego dostosowany

 

Czas gotowania

Istotnym aspektem jest czas gotowania jajek. Jeśli urządzenie ma zbyt słabą moc, może się on wydłużyć. To oczywiście wpływa na funkcjonalność i wydajność danego modelu.

 

Na twardo i na miękko

Dobry jajowar ma wbudowany minutnik i system regulacji pracy, który pozwala nam na ugotowanie jajek na miękko i na twardo. Wielu użytkowników tego typu sprzętu ceni go przede wszystkim za to, że gotowane w nim jajka zawsze wychodzą idealne. Takie urządzenie to szczególne ułatwienie dla osób, które lubią jajka na miękko, a których przygotowanie jest trudne nawet dla profesjonalnych kucharzy. Wystarczy kilka sekund dłuższego gotowania i zamiast jajka na miękko, mamy jajko na twardo.

 

Zabezpieczenia – jaki jajowar jest najlepszy?

Jak każde urządzenie podłączane do prądu, jajowar musi mieć odpowiednie zabezpieczenia. Wśród nich jest wyłącznik termiczny, który przerwie proces gotowania, gdy cała woda wyparuje z misy grzewczej. To zabezpieczy nas przed awarią. Zwykle urządzenie tego typu informuje nas o zakończeniu pracy sygnałem dźwiękowym. Jajowar powinien mieć obudowę o właściwościach termoizolacyjnych, aby zabezpieczyć użytkowników przed poparzeniem. Bardzo przydatny jest też system blokady uruchamiania, gdy urządzenie nie jest napełnione wodą.

 

Dodatkowe rozwiązania

Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe rozwiązania, jak chociażby specjalną płytę do smażenia jajek. Taka funkcja nie jest zbyt popularna, ale jeśli interesujący nas model ją posiada i spełnia inne wymagania, o których wspomnieliśmy, warto zwrócić na niego uwagę.

Wielkość

Jajowar to stosunkowo niewielki sprzęt, a więc nie zajmuje zbyt dużo miejsca w kuchni. Warto jednak sprawdzić, jak wygląda kwestia jego ustawności. Polecamy przede wszystkim wybór takich urządzeń, które mają miejsce do schowania kabla.

 

Pielęgnacja

Bardzo ważnym aspektem jest czyszczenie sprzętu. Już przed zakupem warto przeanalizować kwestie pielęgnacji. Jeśli urządzenie będzie miało nieregularną budowę, a materiał będzie trudny w czyszczeniu, może przysporzyć nam sporo problemów.

 

System obsługi

Takie urządzenia są stosunkowo łatwe w obsłudze, aczkolwiek zdarzają się modele, w których system nalewania wody bywa skomplikowany. Warto więc sprawdzić, jak wygląda kwestia obsługi jajowaru. Bardzo ważnym elementem urządzenia jest też kontrolka pracy.

 

Jajowary w dobrych cenach

Koszt zakupu takiego sprzętu nie jest duży. Zwykle oscyluje w granicach 70 zł. Na rynku znajdziesz jednak modele już za ok 30 zł. Najwięcej kosztują urządzenia, które mają atrakcyjny design. Modele zachowane w stylistyce retro cieszą się w chwili obecnej największym powodzeniem.

 

 

Czy warto kupić jajowar?

 

Jajowar wydaje się często mało praktycznym urządzeniem. Wiele osób uważa, że przygotowanie jajek na śniadanie jest bardzo proste i nie trzeba używać do tego specjalnych sprzętów. Z uwagi na stosunkowo wąskie możliwości zastosowania jajowaru spore grono konsumentów zastanawia się, czy w ogóle warto inwestować w taki sprzęt. Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, przejdź do lektury przygotowanego przez nas tekstu.

 

 

Jak działa jajowar?

Na samym wstępie warto dowiedzieć się, jak dokładnie działa jajowar. Tego typu urządzenie przeznaczone jest do gotowania jaj. Dlatego też sprzęt składa się z elementu grzejnego, który nagrzewa znajdującą się w zbiorniku wodę, a tym samym pozwala na szybkie przygotowanie pysznego śniadania. Dołączona do kompletu pokrywa przyspiesza proces gotowania, dzięki czemu nie musimy zbyt długo czekać, aby zjeść ulubione jajko na twardo czy na miękko.

 

Dlaczego warto mieć jajowar w swojej kuchni?

Osoby, które myślą o zakupie sprzętu nie tylko zastanawiają się nad tym, jaki jajowar jest polecany przez Internautów, ale także chcą wiedzieć, czy inwestycja w tego typu produkt jest w ogóle opłacalna. Nie ulega wątpliwości, że przy użyciu urządzenia można przygotować jajka bez nerwów – nie musimy obawiać się o to, że wyjdą one zbyt miękkie lub przeciwnie – będą zbyt twarde. W rezultacie możemy mieć pewność, że przygotowane śniadanie posmakuje naszym domownikom i odwiedzającym nas gościom.

Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem jajowaru jest to, że jajka nie pękają w trakcie gotowania, dlatego estetycznie prezentują się na stole. Jak wiadomo, to smak potraw ma najważniejsze znaczenie, niemniej jednak każdy lubi, kiedy posiłek ładnie wygląda. Wśród zalet urządzenia wyróżnia się również to, że nie trzeba kontrolować czasu przygotowania jajek – zazwyczaj dostępne na rynku sprzęty mają wbudowany timer i po skończonej pracy automatycznie się wyłączają. Ostatnim, nie mniej ważnym powodem, dla którego warto wyposażyć się w jajowar jest to, że przygotowane w nim śniadanie jest zdrowe. Jeśli wydamy pieniądze na sprzęt, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy go chętnie używać. W rezultacie będziemy często spożywać bogate w wiele wartości odżywczych jajka, a tym samym dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości energii.

 

 

Jak używać jajowar?

Używanie jajowaru nie jest trudnym zadaniem, czego potwierdzeniem są liczne opinie konsumentów, które można przeczytać w Internecie. Kluczową sprawą jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi. Sprzęt należy umieścić na płaskiej powierzchni w pobliżu źródła zasilania. Za pomocą dołączonej do zestawu miarki należy odmierzyć ilość wody potrzebnej do przygotowania określonej liczby jajek, a następnie ułożyć je na podstawce. Właściwie to wszystko, co trzeba zrobić, aby przygotować urządzenie do pracy. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, które w komplecie mają specjalną igłę do przekłuwania. Sporo producentów w instrukcjach obsługi zaznacza, że należy przekłuć jajka przed ich gotowaniem. Konsumenci nie są jednak zgodni, co do tej kwestii. Wielu z nich uważa, że jest to zbędne.

 

Jak dbać o jajowar?

Aby urządzenie długo nam służyło, trzeba o nie odpowiednio dbać. Do czyszczenia wieka i uchwytu na jajka będzie odpowiednia woda i delikatne środki np. płyn do mycia naczyń. Płytę grzewczą należy przemywać lekko zwilżoną wodą. Trzeba jednak pamiętać, że przed czyszczeniem należy upewnić się, że urządzenie nie jest gorące. W innym wypadku narażamy się na poparzenie dłoni.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ