Jednopalnikowe kuchenki elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Jeżeli poszukujesz elektrycznej kuchenki, to dobrze trafiłeś. W naszym artykule znajdziesz poradnik, który ułatwi dokonanie wyboru. Zapoznasz się także z zestawieniem 5 najciekawszych modeli, które cieszą się największym powodzeniem wśród użytkowników. Na pierwszym miejscu znalazł się sprzęt Ravanson HP-7010W, który posiada jeden palnik i umożliwia przygotowanie smacznych potraw. Produkt wygląda atrakcyjnie. Ma białą, łatwą w czyszczeniu obudowę. Płyta, w którą wyposażona jest kuchenka dobrze grzeje i pozwala na szybkie gotowanie. Sprzęt umieszczony został na antypoślizgowych nóżkach, które sprawiają, że jest on stabilny. Co więcej, produkt umożliwia regulację temperatury, więc zależnie od potrzeb możesz podgrzać wczorajszy obiad lub przygotować posiłek dla całej rodziny. Model wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu jest on bardzo wytrzymały i posłuży Ci przez wiele lat. Jeżeli chcesz poznać więcej ciekawych pozycji zapraszamy do dalszej lektury. Drugie miejsce w zestawieniu zajął model Eldom PG10. Można z niego korzystać zarówno w domu letniskowym, jak i na biwaku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt przeznaczony jest do używania w domu, jak i na zewnątrz. Duża średnica płyty pozwala ustawić spore garnki. Antypoślizgowe nóżki zapewniają stabilną pozycję kuchenki. Urządzenie wykonane jest z dobrej stali nierdzewnej, odpornej na uszkodzenia. Jest to produkt o wysokiej mocy grzewczej, dzięki której gotowanie będzie szybkie i przyjemne.

Wady

Produkt ma białą obudowę, która, choć wygląda stylowo, jest bardzo niepraktyczna. Szybko brudzi się w trakcie gotowania.

Podsumowanie

Produkt jest godny polecenia osobom szukającym wydajnej kuchenki, która sprawdzi się w domu, jak i na wyjeździe. Moc sprzętu wynosi 1500 W, co pozwala na szybkie gotowanie. Model ma czarny palnik i białą podstawę.

Drugi wybór

Zalety

Kuchenka ma wysoką moc, która umożliwia szybkie przygotowanie ulubionych dań. Antypoślizgowe zabezpieczenia sprawdzą się na śliskiej lub mokrej powierzchni blatu. Płyta pokryta została nieprzywierającą powłoką antyadhezyjną. Obudowa została zabezpieczona emalią, która chroni urządzenie przed porysowaniem.

Wady

Mała średnica palnika (16,5 cm) nie jest praktyczna - na płycie nie zmieszczą się bardzo duże garnki i patelnie.

Podsumowanie

Model jest dostępny w stylowej obudowie, która pasuje do każdej kuchni. Jest on również łatwy w transporcie, ze względu na małą wagę. Kuchenka jest łatwa w użyciu ze względu na wysoką moc, która wynosi 1500 W.

Rozważ też

Zalety

Średnica palnika to 19,4 cm, dzięki czemu bez problemu ustawimy na nim duże garnki oraz patelnie. Regulacja temperatury daje nam kontrolę nad gotowaniem ulubionych potraw. Płyta wykonana jest z ceramiki pokrytej szkłem, dlatego jest odporna na zarysowania. Urządzenie nagrzewa się nawet do 300 st. C w zaledwie pół minuty.

Wady

Urządzenie ma dość niską moc, wynoszącą 1250 W. Gotowanie na takiej kuchence będzie trwało dłużej niż w przypadku modeli o większej mocy.

Podsumowanie

Kuchenka wyróżnia się wysoką jakością wykonania, dlatego produkt jest trwały. Niewielka waga umożliwia łatwy transport. Palnik ma średnicę - 19,4 cm, a moc kuchenki to 1250 W.

 

 

Najlepsze jednopalnikowe kuchenki elektryczne w 2024 roku

 

Skoro już znasz najważniejsze cechy sprzętu, warto zapoznać się z przykładowymi produktami. Poniżej stworzyliśmy dla Ciebie ranking jednopalnikowych kuchenek elektrycznych, które uzyskały najwyższe oceny wśród konsumentów. Wśród 5 zestawionych modeli możesz znaleźć odpowiedni dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Ravanson HP-7010W

 

Ciekawym sprzętem jest kuchenka Ravanson HP-7010W. Produkt ten sprawdza się zarówno w użytku domowym, jak i na wakacjach. Można z niego korzystać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu. Moc tego sprzętu wynosi 1500 W, co umożliwia szybkie przygotowanie smacznego posiłku.

Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Zrobiono go ze stali nierdzewnej walcowanej na zimno. Z tego względu urządzenie jest bardzo wytrzymałe i posłuży Ci przez wiele lat. Obudowa sprzętu jest w kolorze białym. Płyta grzewcza ma średnicę równą 18,8 cm, dzięki czemu pomieści większy garnek. Urządzenie stoi na antypoślizgowych nóżkach, które chronią go przed przesuwaniem się w trakcie gotowania, czy zsunięciem się na ziemię.

Model ten wyposażony jest w pokrętło umożliwiające ustawienie temperatury grzania. Co więcej, dla bezpieczeństwa zastosowano bezpiecznik kontroli temperatury. Ważną kwestią są niewielkie rozmiary produktu. Dzięki temu można go z łatwością przenosić, a także schować, gdy nie jest potrzebny. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za łatwość obsługi.

Ravanson HP-7010W to kuchenka elektryczna z jednym palnikiem (średnica – 18,8 cm). Moc urządzenia to 1500 W. Wymiary modelu to 10 cm x 30 cm x 27 cm.

 

Zalety

Nóżki: Kuchenka ma niewielkie nóżki, które zapewniają stabilność. Zostały one wykonane z gumy, która nie ślizga się po żadnej powierzchni. Dlatego urządzenie nie będzie przesuwać się po blacie.

Obsługa: Używanie sprzętu jest bardzo łatwe i nie powinno sprawić Ci trudności. Po podłączeniu do prądu kuchenka od razu zaczyna się nagrzewać. O osiągnięciu odpowiedniej temperatury poinformuje Cię zapalona na czerwono kontrolka. W czasie gotowania możesz dowolnie regulować temperaturę.

Design: Urządzenie wyróżnia się bardzo ładnym wyglądem. Obudowa ma czarno-biały kolor. Atrakcyjny design spodobał się dużej grupie konsumentów.

Bezpieczeństwo: Model ma liczne zabezpieczenia, które chronią przed przegrzaniem i awarią. Po osiągnięciu zbyt wysokiej temperatury lub pozostawieniu włączonego urządzenie przez 1 h min sprzęt automatycznie sam się wyłączy.

 

Wady

Waga: Niestety waga sprzętu dochodzi do 3 kg, przez co obciąża on bagaż, sprzęt nie jest uważany jest za poręczny.

 

 

 

 

Eldom PG10

 

Kuchenka Eldom PG10 to model, który sprawdza się w wielu domach. Ponadto produkt można używać w miejscach, gdzie gotowanie na gazie nie jest możliwe. Często wykorzystuje się go na działkach lub na wczasach.

Moc płyty jest równa 1500 W, co pozwala na szybkie przygotowanie potraw. Rozmiary palnika są równe 16,5 cm, co umożliwia nam podgrzewanie naczyń różnej wielkości. Produkt znajduje się na antypoślizgowych nóżkach, dzięki którym nie ślizga się po blacie. Sprzęt ma możliwość regulacji temperatury, więc użytkownik może go dostosować do swoich potrzeb.

Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Płyta pokryta jest powłoką antyadhezyjną, która pozwala na łatwe utrzymanie jej w czystości. Natomiast obudowę pomalowano emalią, która jest odporna na zarysowania i nie brudzi się zbyt mocno. Sprzęt wyposażony jest w lampkę kontrolną, która informuje o jego pracy. Urządzenie waży 1,8 kg, więc łatwo je przenosić. Użytkownicy doceniają ten model za stabilność i wytrzymałość.

Eldom PG10 to kuchenka o mocy 1500 W. Sprzęt ma jeden palnik o średnicy 16,5 cm. Waga urządzenia to 1,8 kg. Wymiary modelu to: wysokość – 8 cm, szerokość – 22 cm i głębokość – 20,7 cm (z płytą – 24 cm).

 

Zalety

Szybkość pracy: Moc kuchenki to 1500 W, co pozwala na bardzo szybkie przygotowanie potrawy. Producent zapewnia, że czas potrzebny do pełnego nagrzania się płyty nie przekracza 1 minuty. Po ustawieniu naczynia, gotowanie przebiega szybko.

Stabilność: Na spodzie sprzętu znajdują się niewielkie nóżki, pokryte powłoką antypoślizgową. Dzięki temu kuchenka stoi stabilnie na każdej powierzchni.

Obsługa: Korzystanie z kuchenki jest bardzo łatwe. Po podłączeniu jej do prądu należy poczekać minutę, aż palnik się nagrzeje. Na obudowie znajduje się funkcjonalna gałka do regulowania temperatury.

Materiały: Prezentowany model został wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia sprzętu jest dość małe. Płytę pokryto specjalną antyadhezyjną powłoką, którą łatwo jest utrzymać w czystości. Jest ona również odporna na zarysowania.

 

Wady

Wymiary: Zdaniem kupujących prezentowane urządzenie jest dość małe. Kilka osób zauważyło, że przygotowanie obiadu dla dużej grupy osób na niewielkim palniku (średnica – 16,5 cm) jest dość trudne.

 

 

 

 

FIRST FA 5096-1

 

Kuchenką elektryczną, która zyskała dużą popularność wśród użytkowników, jest FIRST FA 5096-1. Produkt umożliwia przygotowanie smacznych potraw. Przeznaczony jest do użytku w trakcie podróży. Model ten charakteryzuje się stosunkowo wysoką mocą (1250 W).

Średnica palnika wynosi 19,4 cm. Dzięki temu zmieszczą się na nim duże garnki i patelnie. Sprzęt daje możliwość regulacji temperatury. Z tego względu będziesz mieć pod kontrolą swoje potrawy i nie przypalisz ich. Do urządzenia podłączony jest termostat. Do obserwacji temperatury wykorzystuje się lampkę kontrolną.

Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Płyta zrobiona została z ceramiki, którą z wierzchu pokryto szkłem. Dzięki temu łatwo utrzymać ją w czystości. Ponadto takie wykonanie zwiększa wydajność kuchenki. Nagrzewa się ona do 300 st. C w 30 sekund. Obudowa zrobiona jest z metalu. Użytkownicy doceniają ten model za szybkość grzania potraw.

Prezentujemy kuchenkę elektryczną FIRST FA 5096-1 z jednym palnikiem. Jego średnica to 19,4 cm. Moc urządzenia wynosi 1250 W.

 

Zalety

Materiały: Kuchenka została wykonana z bardzo dobrych materiałów, które minimalizują ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Płytę zrobiono z wytrzymałej ceramiki. Poza tym materiał ten gwarantuje równomierną dystrybucję temperatury, przez co gotowane danie jest równo podgrzane. Palnik pokryto również szkłem, które chroni go przed zarysowaniem.

Wydajność: Moc prezentowanego sprzętu to 1250 W. Zapewnia to szybką i wydajną pracę. Kuchenka jest w stanie nagrzać się do temperatury 300 st. C w około 30 sekund. Dlatego przygotowanie obiadu nie zajmie Ci dużo czasu.

Palnik: Urządzenie ma jeden palnik o średnicy 19,4 cm. Producent zapewnia, że możesz na nim ustawić nawet 2 naczynia. Dzięki temu szybciej przygotujesz obiad składający się z wielu składników.

 

Wady

Awaryjna kontrolka: Zdaniem wielu konsumentów, znajdująca się na obudowie kontrolka jest dość awaryjna. Element ten ma za zadanie informować nas o nagrzaniu się płyty. Niestety, kontrolka często zapala się z opóźnieniem.

 

 

 

 

Sencor SCP 1501BK

 

Kuchenka elektryczna Sencor SCP 1501BK ma 1 palnik o średnicy 18,5 cm. Dzięki stosunkowo dużej wielkości istnieje możliwość podgrzewania potraw zarówno w małych, jak i dużych naczyniach. Moc tego modelu wynosi 1500 W. Z tego względu potrawy szybko są gotowe do spożycia.

Dla zapewnienia odpowiedniej ochrony model wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem. O nagrzaniu informuje lampka kontrolna. Kuchenka znajduje się na nóżkach antypoślizgowych. To sprawia, że jest stabilna i nie spada ze stołu, ani blatu. Sprzęt umożliwia ustawienie temperatury, a dzięki temu można ją dostosować do naszych potrzeb. Obudowa tego modelu ma kolor czarny i jest łatwa w czyszczeniu.

Produkt można wykorzystywać w domu, jak i na wycieczce. Sprawdzi się w miejscach, w których brakuje dostępu do gazu. Wymiary tego modelu wynoszą: 9,7 cm x 30,5 cm x 27,5 cm. Opinie o jednopalnikowych kuchenkach elektrycznych producenta Sencor są bardzo pozytywne. Także opisywany model cieszy się pochlebnymi opiniami. Użytkownicy doceniają go za łatwość obsługi.

Sencor SCP 1501BK to dobra kuchenka elektryczna z jednym palnikiem o średnicy 18,5 cm. Moc urządzenia to 1500 W.

 

Zalety

Regulacja temperatury: Sprzęt ma łatwą w obsłudze gałkę służącą do regulacji temperatury. Możesz nią poruszać w płynny sposób, co pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury grzania.

Kontrolka: Na kuchence znajduje się niewielka lampka kontrolna. Po uruchomieniu płyty musimy odczekać chwilę, aż palnik się nagrzeje. O gotowości do użycia poinformuje nas kontrolka, która zapali się na czerwono.

Stabilność: Nóżki urządzenia pokryte są powłoką antypoślizgową. Dzięki temu sprzęt możemy ustawić na dowolnej powierzchni, bez obaw o jej przesuwanie się. Urządzenie cechuje się też stabilnością.

 

Wady

Awaryjna obudowa: Do wykonania modelu nie użyto najlepszej jakości materiałów. W konsekwencji kuchenka jest dość podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Powolna utrata ciepła: Urządzenie szybko się nagrzewa, jednak bardzo wolno traci temperaturę. Przeszkadza to osobom używającym kuchenki podczas wycieczki. Niestety, musimy długo czekać, aż palnik stanie się zimny.

 

 

 

 

Esperanza St.Helens EKH003K

 

Ciekawym urządzeniem jest Esperanza St.Helens EKH003K. Ta dobra i tania jednopalnikowa kuchenka elektryczna może być wykorzystywana w kuchni, jak i w trakcie podróży. Model ten umożliwia sprawne przygotowanie smacznego posiłku.

Średnica płyty palnikowej wynosi 15,5 cm, co oznacza, że jest stosunkowo duża i zmieści się na niej większość garnków i patelni. Natomiast moc produktu jest równa 1000 W. Sprzęt zaliczany jest do klasy energetycznej A+, co oznacza, że pozwala on na zaoszczędzenie energii elektrycznej w trakcie użytkowania. Dla zapewnienia ochrony użytkownikowi produkt wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem. W urządzeniu można ustawić wybraną temperaturę grzania.

Sprzęt wykonany został ze stosunkowo cienkiej blaszki, więc w trakcie użytkowania należy uważać. Jego obudowa jest w kolorze czarnym i łatwo się ją czyści. Produkt charakteryzuje się niewielką wagą (1,39 kg). Z tego względu może być z łatwością przenoszony. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi.

Esperanza St.Helens EKH003K to dobra jednopalnikowa kuchenka elektryczna do 30 zł. Urządzenie może być używane zarówno w niewielkiej kuchni, jak i podczas podróży. Moc sprzętu to 1000 W. Średnica pola grzewczego wynosi 15,5 cm. Wymiary kuchenki to 6 cm x 21 cm z 21 cm.

 

Zalety

Waga: Całkowita waga urządzenia to 1,39 kg, więc jego przenoszenie nie sprawi Ci trudności. Kompaktowe wymiary (21 cm x 21 cm x 6 cm) umożliwiają wygodne spakowanie kuchenki do plecaka i zabranie jej na wakacyjny wyjazd.

Moc: Biorąc pod uwagę wielkość palnika i moc 1000W, wiele osób stwierdza, że urządzenie szybko się nagrzewa.

 

Wady

Bezpieczeństwo: Sprzęt ma dość awaryjne zabezpieczenia chroniące przed przepaleniem czy awarią. Internauci zauważyli, że obudowa szybko się przegrzewa, co jest niebezpieczne. Dlatego sugeruje się dużą ostrożność podczas używania palnika.

Wykonanie: Według konsumentów blaszka, z której zbudowano palnik, nie jest odporna na nacisk. Mocniejsze dotknięcie palcem może ją wygiąć.

 

 

 

 

Jaką jednopalnikową kuchenkę elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeżeli masz małą kuchnię często biwakujesz lub też chcesz uzupełnić swoją kuchenkę gazową o palniki elektryczne, polecamy Ci zakup jednopalnikowej kuchenki elektrycznej. Jest to sprzęt, który pozwoli Ci na przygotowanie ciepłego posiłku gdzie tylko zechcesz. Jego główną zaletą jest niewielki rozmiar oraz niska waga, co pozwala na przenoszenie urządzenia w dowolne miejsce. Z tego powodu, model ten często jest wybierany przez turystów oraz biwakowiczów. W naszym poradniku dokładnie przyglądamy się ważnym kwestiom dotyczącym zakupu takiego sprzętu, odpowiadając na pytanie: jaką jednopalnikową kuchenkę elektryczną wybrać.

 

Rodzaje płyt

Najważniejszą kwestią dotyczącą zakupu turystycznej kuchenki elektrycznej jest wybór płyty. To ona odpowiada za szybkość przygotowywania posiłków oraz bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. W sklepach mamy do wyboru kilka wariantów, do których zaliczamy modele:

Ceramiczne – ich płaska płyta pokryta jest szklaną powłoką, które doskonale oddaje ciepło. W jej wnętrzu ukryty jest element grzejny, którego zasięg oznaczony jest okręgiem wyznaczającym palnik. Do wyboru mamy modele posiadające szybko nagrzewające się grzałki halogenowe lub spirale elektryczne, które potrzebują więcej czasu do zagotowania wody. Warto również wspomnieć, że konsumenci decydują się na zakup tego typu urządzenia ze względu na atrakcyjną cenę i jej stosunek do jakości.

Indukcyjne – wyróżniają się wysokiej jakości powłoką, pod którą znajdują się cewki grzejne. Te z kolei wytwarzają pole magnetyczne typu zmiennego, czego efektem jest skuteczne nagrzewanie się palnika przy minimalnych stratach energii. Niestety, ze względu na tak zaawansowaną technologię, wysoka cena takiej kuchenki elektrycznej nie jest zbyt atrakcyjna. Jednocześnie należy podkreślić, że tego typu urządzenia uznawane są za bardzo efektywne i łatwe w pielęgnacji.

Żeliwne – wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, który doskonale przewodzi i utrzymuje ciepło, co oznacza, że nasz posiłek nie będzie stygnąć, ale z drugiej strony może dojść do przypadkowego oparzenia. Warto również pamiętać, że w odróżnieniu do płyt ceramicznych oraz indukcyjnych, wariant żeliwny nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy zarysowania.

 

Moc – jaka jednopalnikowa kuchenka elektryczna jest najlepsza?

Ważną kwestią w wyborze jednopalnikowej kuchenki elektrycznej jest moc płyty grzewczej. To ona odpowiada za szybkość przygotowania ciepłego posiłku oraz wpływa na wysokość rachunków za energię. Warto jest więc dobrać odpowiedni sprzęt do własnych oczekiwań. Dla tych, którym nie zależy na przyrządzeniu skomplikowanych dań wymagających wysokiej temperatury czy szybkiego nagrzewania się płyty, polecamy zakup kuchenki elektrycznej o mocy od 800 W do 1000 W. Dostępne w sklepach modele, których wartość ta przekracza 1500 W dedykowane są bardziej wymagającym użytkownikom. Elektryczne kuchenki posiadają regulację mocy, dzięki której jesteśmy w stanie przygotować wiele potraw. Dobrze jest więc zwrócić uwagę na tę kwestię podczas zakupów takiego sprzętu. Modele posiadają kilku stopniową regulację, która odpowiada mocy nagrzewania się płyty. Sprzęt dostępny jest w wersji z pokrętłem lub panelem dotykowym, umożliwiającym dostosowanie mocy palnika do naszych potrzeb.

 

Wymiary

Duże znaczenie mają wymiary produktu. Według wielu osób najlepsza jednopalnikowa kuchenka elektryczna to model nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale również i łatwy w transporcie. Dlatego należy dokładnie sprawdzić jego wymiary. Standardowy sprzęt mierzy: 21 cm x 21 cm x 6 cm. W sklepach znajdziesz również większe kuchenki o wymiarach: 30 cm x 30 cm x 10 cm. Dzięki takiej różnorodności modeli dostępnych na rynku możemy bez problemu znaleźć idealny sprzęt, który spełni nasze oczekiwania i sprawdzi się podczas letniego kempingu.

 

Długość przewodu

Pamiętaj, że taka kuchenka zasilana jest sieciowo, dlatego należy zwrócić uwagę na długość jej przewodu. Za sprawą długiego kabla nie jesteśmy ograniczeni w wyborze miejsca ustawienia naszego sprzętu. Zbyt krótki przewód może się okazać problemem przede wszystkim na kempingu, gdzie dostęp do gniazdka często jest dość utrudniony.

 

Waga

W przypadku turystycznej kuchenki istotnym parametrem jest jej waga. Ze względu na to, że sprzęt często transportujemy, powinien być on dość lekki. Z drugiej strony, niska waga urządzenia może prowadzić do jego niestabilności, przez co gotowanie posiłków na takiej kuchence nie będzie wygodne. Standardowy model waży ok. 0,7 kg, choć w sklepach znajdziesz również zarówno lżejsze, jak i cięższe produkty.

 

 

Lampka kontrolna

Większość modeli kuchenek elektrycznych wyposażonych jest w lampkę kontrolną. Informuje nas ona o procesie nagrzewania się płyty, dzięki czemu zmniejsza ryzyko przypadkowych oparzeń. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, w szczególności w przypadku dzieci czy zwierząt, które niechcący mogą dotknąć powierzchnię takiej kuchenki. Oprócz tego, lampy informują nas również o cieple resztkowym, które występuje zaraz po użyciu sprzętu. Ma to zapobiec oparzeniom podczas stygnięcia sprzętu.

 

Nóżki

Jednopalnikowa kuchenka elektryczna musi być bardzo stabilna. Ze względu na swoją niską wagę, ciężki garnek może przewrócić nasz sprzęt i wyrządzić wiele szkód. Za stabilność takiego urządzenia odpowiadają przede wszystkim odpowiednio wyważone nóżki. Warto również wybrać model, który posiada dodatkowe, silikonowe elementy, których antypoślizgowe właściwości sprawdzą się nawet na mokrej powierzchni blatu stołu.

 

Jednopalnikowe kuchenki elektryczne w dobrych cenach

Jednopalnikowa kuchenka elektryczna to urządzenie niewielkich rozmiarów, które dostępne jest na rynku w wielu wariantach. Jego cena różni się w zależności od rodzaju płyty oraz mocy modelu. Dlatego w sklepach znajdziesz urządzenia, których koszt zakupu zaczyna się od 25 złotych, jak i te, na które trzeba wydać co najmniej 150 złotych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ