Ranking 8 najlepszych krajalnic do chleba w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Krajalnica do chleba – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Szukając dobrej jakości krajalnicy do chleba, warto zwrócić uwagę na model Esperanza Prosciutto EKM017W przeznaczony do krojenia pieczywa, wędlin, serów, owoców oraz warzyw. Regulacja grubości cięcia jest możliwa w zakresie od 0 mm do 15 mm. Sprzęt ma odpowiednio wyprofilowany kształt oraz stabilną konstrukcję, która sprawia, że jest on bezpieczny w użytkowaniu. Stylowy design pasuje do każdego pomieszczenia. Godnym polecenia produktem jest także Blaupunkt FMS601. Urządzenie jest bezpieczne w obsłudze, ponieważ wyposażone jest w antypoślizgowe nóżki, osłonę na nóż oraz tryb pracy pulsacyjnej.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest bezpieczny w obsłudze, ponieważ ma stabilną konstrukcję oraz został wyposażony w blokadę, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu się urządzenia. Dobrze wyprofilowany kształt oraz stylowy design sprawiają, że krajalnica ładnie prezentuje się w kuchni. Jest ona bardzo funkcjonalna. Sprawdzi się do krojenia pieczywa, wędlin, serów, owoców oraz warzyw.

Wady

Na początku użytkowania modelu mogą wystąpić problemy podczas krojenia, gdyż obsługa sprzętu nie jest nieco skomplikowana.

Podsumowanie

Wymiary produktu po złożeniu wynoszą: 32 cm x 22 cm x 10 cm. Jego maksymalna moc to 150 W. Sprzęt ma regulację grubość krojenia od 0 mm do 15 mm.

Drugi wybór

Zalety

Model Blaupunkt FMS601 wyposażono w zdejmowany wózek, który ułatwia wprowadzenie produktów pod nóż oraz w popychacz, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne krojenie pożywienia (jednoczesna ochrona placów przed skaleczeniem). Nóż o średnicy 19 cm został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, pozwalającej na krojenie równych plastrów.

Wady

Produkt ze względu na stosunkowo duże gabaryty zajmuje sporo miejsca na blacie kuchennym. W przypadku kuchni z małym blatem roboczym jest to problem.

Podsumowanie

Model ma regulację grubości cięcia od 1 mm do aż 20 mm. Jest on bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ wyposażony został w antypoślizgowe nóżki.

Rozważ też

Zalety

Krajalnica do chleba nie wymaga podłączenia do prądu. Jej działanie napędzane jest pracą człowieka, poprzez obracanie, zamontowanej z boku urządzenia korby. Produkt dobrze sprawdza się także w przypadku krojenia świeżego pieczywa. Produkt jest w pełni bezpieczny w obsłudze. Wyposażono go w przyssawki zapobiegające przesuwaniu po blacie.

Wady

Wprawianie korby w ruch może sprawiać pewne problemy. W przypadku krojenia twardszych produktów wymagane jest użycie większej siły przez użytkownika.

Podsumowanie

Urządzenie zostało wykonane ze stali nierdzewnej, występuje w kolorze białym. Wymiary modelu po złożeniu wynoszą: długość - 31 cm, szerokość - 13 cm i wysokość - 20 cm.

 

 

8 najlepszych krajalnic do chleba. Opinie w 2024 roku

 

Ranking krajalnic do chleba to miejsce, w którym staraliśmy się zgromadzić modele najchętniej polecane przez użytkowników. Gwarantujemy, że każdy ze znajdujących się w zestawieniu produktów wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Opisywane modele mogą być przeznaczone do użytku domowego, a także profesjonalnego w lokalach gastronomicznych lub sklepach spożywczych.

 

Krajalnica do chleba i wędlin

 

1. Krajalnica Elektryczna Esperanza Prosciutto EKM017W

 

Warta polecenia jest krajalnica do chleba i wędlin Esperanza Prosciutto EKM017W. Jej wymiary po złożeniu wynoszą: 32 cm x 22 cm x 10 cm. Sprawia to, że nie zajmuje zbyt dużo miejsca na blacie. Urządzenie ma dokładnie wyprofilowany kształt, a szczegółowo dopracowany design powoduje, że stanowi ono ładny element dekoracyjny wnętrza.

Maksymalna moc krajalnicy wynosi 150 W. Urządzenie może pracować na najwyższych obrotach przez 5 minut. Przerwa przed ponownym użyciem powinna wynosić 30 minut. Model został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu może on posłużyć użytkownikowi na długo, rzadko ulega awariom. Średnica ostrza wynosi 17 cm, a regulacja grubość krojenia jest możliwa w zakresie od 0 mm do 15 mm.

Kupujący twierdzą, że jest to dobra i tania krajalnica do chleba. Wybierają oni ten produkt ze względu na bezpieczeństwo użytkowania. Jest on wyposażony w blokadę, która uniemożliwia jego przypadkowe uruchomienie. Model jest także stabilny oraz został wyposażony w antypoślizgowe nóżki, zapobiegające ewentualnemu przesunięciu się sprzętu podczas pracy.

 

 

 

 

2. Blaupunkt Krajalnica elektryczna FMS601 

 

Zastanawiasz się, czy krajalnica do chleba i wędlin to dobra propozycja? Aby się tego przekonać, sprawdź model Blaupunkt FMS601. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i długoletnich użytkowników. Produkt został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest odporna na awarie oraz gwarantuje możliwość długoterminowego użytkowania.

Krajalnica jest wyposażona w antypoślizgowe nóżki, osłonę noża oraz tryb pracy pulsacyjnej (oznacza to, że urządzenie pracuje jedynie przy wciśniętym włączniku). Elementy te zapewniają użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo podczas krojenia. Model wyposażony został w funkcję pracy ciągłej. W tym trybie nie jest konieczne trzymanie wciśniętego włącznika.

Opinie o krajalnicach do chleba Blaupunkt FMS601 są pozytywne, co wynika z łatwości ich obsługi. Nawet użytkownicy, którzy po raz pierwszy z nich korzystają, nie powinni mieć żadnych problemów. Regulację grubości cięcia można bez problemu zmieniać za pomocą gałki znajdującej się w bocznej części urządzenia.

 

 

 

 

Krajalnica do chleba na korbkę

 

3. Wenko Krajalnica na korbkę 1644 

 

Dla osób szukających energooszczędnych sprzętów dobrą propozycją będzie krajalnica do chleba na korbkę. Jej głównym atutem jest to, że do jej uruchomienia oraz pracy nie jest wymagane użycie prądu elektrycznego. Wystarczą jedynie chęci oraz praca rąk użytkownika.

Produkt bez problemu można trzymać na blacie kuchennym, ponieważ po złożeniu nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jego wymiary wynoszą dokładnie: długość – 31 cm, szerokość – 13 cm i wysokość – 20 cm. Model został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Rączka oraz ostrze zbudowane jest z chromowanej stali nierdzewnej. Gwarantuje to długi czas bezawaryjnego użytkowania.

Użytkownicy cenią ten model za jego stylowy design. Występuje on w kolorze białym z czarnymi elementami. Model Wenko 1644 to bardzo ekologiczny wybór. Jego dużym atutem jest także to, że podczas pracy nie wydaje nieprzyjemnych dla ucha dźwięków.

 

 

 

 

Krajalnica do chleba domowa

 

4. Krajalnica elektryczna Clatronic 2958

 

Dla osób lubiących samodzielnie kroić świeże pieczywo, dobrą propozycją będzie domowa krajalnica do chleba, czyli model Clatronic 2958 o mocy równej 130 W. Można go z łatwością złożyć – nie zajmuje on też dużo miejsca na blacie kuchennym. Jest lekki, ponieważ waży niecałe 3 kg, dlatego też można go z łatwością przenosić.

Ostrze zostało wykonane z dobrej gatunkowo stali szlachetnej. Gwarantuje to precyzyjne cięcie oraz bezpieczeństwo użytkowania. Jest ono także odporne na rdzę. Clatronic 2958 wyposażony został w zdejmowany suwak, który ułatwia pracę. W sprzedaży dostępny jest model w kolorze białym z szarymi elementami. 

Głównym czynnikiem powodującym, że produkt ten jest chętnie wybierany przez kupujących, jest łatwość obsługi. Osoby, które nie miały nigdy do czynienia z tego typu urządzeniami, nie powinny mieć większego problemu z jego uruchomieniem oraz pracy z jego pomocą. Dobrze wyprofilowany kształt gwarantuję wygodę użytkowania.

 

 

 

 

5. Krajalnica elektryczna MPM MKR-03

 

Masz problem z pokrojeniem sera, wędlin czy chleba? Urządzeniem, które Cię w tym wyręczy, jest domowa krajalnica do chleba MPM MKR-03. To bardzo łatwy w obsłudze model. Jest on także bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ został wyposażony w gumowe nóżki oraz przełącznik skonstruowany w taki sposób, aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu urządzenia.

Krajalnica ma płynną regulację grubości cięcia od 0 mm do 15 mm. Zdejmowany nóż o średnicy 17 cm został wykonany ze stali nierdzewnej. Do budowy korpusu użyto tworzywo sztuczne. Prędkość obrotowa noża regulowana jest za pomocą pokrętła, do wyboru jest 1 z 3 trybów. Szczegółowo dopracowana budowa pozwala na dostosowanie ustawień urządzenia według preferencji użytkownika.

Model jest chętnie wybierany przez konsumentów, ponieważ ma stylowy uniwersalny wygląd. Bez problemu może wkomponować się w wystrój każdego pomieszczenia. Dużym atutem jest także łatwe utrzymanie w czystości. Wystarczy go jedynie po każdorazowym użyciu przetrzeć mokrą ściereczką.

 

 

 

 

Krajalnica do chleba czarna

 

6. Krajalnica uniwersalna Graef SKS 11002

 

Szukasz nowoczesnego modelu, który wyróżnia się swoim wyglądem od klasycznych sprzętów? Dobrym produktem dla Ciebie będzie czarna krajalnica do chleba Graef SKS 11002. Jest to stylowe urządzenie o nietuzinkowym designie, które może stanowić element dopełniający wystrój każdej nowocześnie urządzonej kuchni. Jego obudowa jest wykonana z metalu. 

Wymiary produktu wynoszą: długość – 32 cm, szerokość – 23 cm i wysokość – 24 cm. Dzięki temu można go bez problemu umieścić na blacie kuchennym. Krajalnica jest bezpieczna w użytkowaniu, ponieważ jest wyposażona w osłonę znajdującą się na ostrzu przeznaczonym do cięcia, antypoślizgowe nóżki oraz wyłącznik przeciążeniowy, a także ten chroniący przed przypadkowym włączeniem urządzenia przez dziecko.

Najczęstszym powodem wyboru tego modelu jest szeroki zakres regulacji grubości cięcia, od 0 mm do 20 mm. Pozwala to na cięcie pieczywa, wędlin, sera, owoców oraz warzyw zgodnie z preferencjami osób użytkujących.

 

 

 

 

Krajalnice do chleba przemysłowe

 

7. Krajalnica nablatowa do pieczywa Resto Quality EDS11

 

Model Resto Quality EDS11 Resto Quality to przemysłowa krajalnica do chleba. Sprawdzi się ona w restauracjach, szpitalach, sklepach oraz wszelkiego rodzaju punktach gastronomicznych. Jest to produkt o większych gabarytach, jego wymiary wynoszą: 65 cm x 65 cm x 70 cm.

Test krajalnic do chleba wykazał, że model ten, przy wyborze jednej z kilku możliwych regulacji cięcia, kroi bardzo precyzyjnie Noże krojące są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dlatego są wytrzymałe i nie zużywają się. 

Większa część użytkowników twierdzi, że model cechuje się łatwością w obsłudze. Regulacja grubości oraz szybkości cięcia pozwala w łatwy sposób sprzęt ustawić. Produkt wyróżnia się także cichą pracą bez wibracji. Jest bezpieczny w użyciu. Z chwilą ukończenia krojenia następuje automatyczne zatrzymanie pracy.

 

 

 

 

Krajalnice do chleba do piekarni

 

8. Krajalnica wolnostojąca do pieczywa Resto Quality ED11 11Mm 

 

Krajalnica do chleba do piekarni Resto Quality ED11 11Mm ma wymiary: 65 cm x 65 cm x 70 cm oraz waży 130 kg. Pomimo sporych gabarytów można ją z łatwością przenosić, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w jedną parę kółek ułatwiającą przesuwanie. Produkt występuje w kolorze czarnym oraz białym. 

Model jest wyposażony w noże krojące, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Ich budowa dostosowana została do cięcia bardzo twardych chlebów z dużą ilością ziaren, a także miękkiego pieczywa np. tostowego. Możliwe jest ustawienie wysokości do 14 cm i dostosowanie urządzenia do wielkości produktu. 

Osoby prowadzące punkty gastronomiczne twierdzą, że to dobra krajalnica do chleba. Chętnie wybierają one ten model ze względu na jego wydajność. Podczas ciągłej pracy możliwe jest krojenie nawet do 600 chlebów dziennie. Urządzenie jest dostosowane do miękkiego i twardego pieczywa. Możliwe jest to dzięki regulacji docisku.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką krajalnicę do chleba kupić?

 

Krajalnica do chleba to urządzenie, które swoje zastosowanie może znaleźć w domu, a także w lokalach gastronomicznych oraz sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów spożywczych. Wybór odpowiedniego modelu może niektórym osobom przysporzyć trochę problemów. Konsumenci zadają sobie pytanie, jaka jest najlepsza krajalnica do chleba, z czego powinna być wykonana oraz na jakie parametry trzeba w szczególności zwracać swoją uwagę. Na te wszystkie pytania powinieneś znaleźć odpowiedź w znajdującym się poniżej poradniku.

Rodzaje krajalnic

Dla osób zastanawiających się, jaką krajalnicę do chleba wybrać, postaraliśmy się wyodrębnić kilka najczęściej spotykanych rodzajów tego typu urządzeń. Obecnie na rynku dostępne są krajalnice:

Wolnostojące – są to samodzielne urządzenia, które z łatwością można przenosić. Zbudowane są zazwyczaj z noża, podajnika oraz korpusu. Większość aktualnie dostępnych w sklepach modeli przeznaczonych jest do użytku uniwersalnego. Dobrze sprawdzają się do cięcia takich produktów jak: pieczywo, wędliny, sery, owoce oraz warzywa. Można także zakupić specjalistyczny sprzęt służący do krojenia jednego produktu. 

Do zabudowy – modele te zazwyczaj przeznaczone są do nowo projektowanych kuchni. Umożliwiają one dopasowanie ich do stylu mebli oraz pozostałych sprzętów AGD. Takie krajalnice mogą być zamontowane w szufladzie lub szafce, dzięki czemu nie zajmują przestrzeni na blacie.

Ze względu na sposób działania możemy wyróżnić modele:

Elektryczne – zarówno wolnostojące, a także te, które są przeznaczone do zabudowy. Ze względu na wbudowany silnik wymagają podłączenia do prądu elektrycznego. Polecane są szczególnie dla użytkowników często korzystających z tego typu sprzętu. Chcąc z nich skorzystać, nie musimy używać siły.

Mechaniczne – jest to tradycyjny rodzaj urządzenia. Przeznaczony jest zwykle do krojenia chleba, jajek lub ziemniaków. Tego typu modele charakteryzują się mniejszymi rozmiarami, a także nie wymagają podłączenia do prądu. 

 

Nóż

Najważniejszą częścią krajalnicy jest nóż. Działa on poprzez ciągłe obracanie się wokół własnej osi. Element ten powinien być trwały, dlatego, jak zaznacza wiele osób, najlepsza krajalnica do chleba jest wyposażona  w noże wykonane z takich materiałów jak: stal nierdzewna, tytan, stal chromowo-węglowa. Średnica noża to zwykle od 17 cm do 19 cm. Im wyższa jej wartość, tym możliwe jest krojenie grubszych kawałków.

Biorąc pod uwagę przeznaczenie, ostrze może być:

Gładkie – preferowane jest do cięcia takich produktów spożywczych jak: wędliny, sery, warzywa. Ostrze to nie jest standardowym wyposażeniem krajalnic domowych. Część producentów dokłada je jako dodatkowy nóż do zestawu. 

Z ząbkami – ostrze uniwersalne. Stanowi wyposażenie urządzeń wielofunkcyjnych. Sprawdza się dobrze w przypadku twardego chleba z ziarnami.

 

Korpus krajalnicy

Materiałami, które producenci wykorzystują do budowy korpusu krajalnicy, są:

Tworzywa sztuczne – z nich wykonane są tańsze modele, przeznaczone głównie do użytku domowego. 

Stal i metal – ciężkie materiały, przez co sam sprzęt więcej waży. Wybierane są przeważnie do lokali gastronomicznych lub sklepów spożywczych, jednak ze względu na stylowy design z łatwością znajdują także zwolenników wśród domowych użytkowników. 

 

Regulacja pracy

Dostępne na rynku modele mają systemem pracy ciągłej oraz na żądanie. Pierwsza z opcji przeznaczona jest dla profesjonalnych użytkowników, często pracujących z tego typu urządzeniami. Urządzenia działające na żądanie uruchamiane są jedynie wtedy, gdy osoba jednocześnie będzie przyciskać przycisk, ciągle go przytrzymując. Są to bezpieczniejsze produkty, znajdujące swoje zastosowanie głównie w przypadku użytkowania domowego. Jeśli mowa o mocy krajalnic, parametr ten nie odgrywa zbyt szczególnej roli. W większości modeli liczy on od 100 W do 200 W.

Istotną funkcją krajalnic jest regulacja grubości krojenia produktów. Im większy zakres, tym większe możliwości sprzętu. Za pomocą pokrętła umieszczonego w bocznej części większości modeli, możliwa jest regulacja grubości, w zależności od obrabianego produktu spożywczego. Najczęściej spotykane są krajalnice z zakresem regulacji krojenia od 0 mm do 20 mm. 

Bezpieczeństwo pracy

Większość modeli jest bezpieczna w użytkowaniu. Krajalnice są wyposażone zazwyczaj w osłonę na ostrze, zapobiegającą skaleczeniu w trakcie cięcia pożywienia. Aby uruchomić urządzenie, wymagane jest ciągłe przytrzymywanie przycisku. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed przypadkowym uruchomieniem krajalnicy. 

 

Krajalnica do chleba w dobrych cenach

Dostępne na rynku krajalnice do chleba występują w różnych cenach. Koszt zakupu produktu jest zależny od przeznaczenia, wyposażenia, materiałów wykonania oraz dostępnych funkcji. Dla użytkowników, którzy będą używać sprzętu w domu, polecane są modele dostępne w cenach od 50 zł do 600 zł. W przypadku zastosowania urządzenia w punktach gastronomicznych lub sklepach trzeba przygotować się na nieco większy wydatek. Ceny takich sprzętów zwykle zaczynają się od 1000 zł i mogą sięgać nawet 7000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Krajalnica do chleba – co to jest?

Krajalnica to jedno z urządzeń będących wyposażeniem kuchni, a także różnego rodzaju przedsiębiorstw działających w dziedzinie gastronomicznej. Służy ono do krojenia produktów spożywczych takich jak chleb, wędliny, sery itp. Elementem tnącym jest ostra, wolnoobrotowa tarcza. Urządzenie jest wyposażone także w prowadnicę, która pozwala na cięcie plastrów o równej grubości. Większość krajalnic ma regulowaną grubość cięcia za pomocą pokrętła. Uruchomienie urządzenia wymaga zazwyczaj przyciśnięcia dwóch lub więcej przycisków. Pozwala to na zapewnienie większego bezpieczeństwa (utrudnienie włączenia sprzętu przez dzieci). Krajalnica to urządzenie, które przyda się osobom kupującym całe bochenki. 

 

P2: Gdzie kupić krajalnicę do chleba?

Męczy Cię krojenie chleba, wędliny i serów za pomocą noża? Irytujesz się, kiedy każdy kawałek ma inną grubość? Powinieneś zaopatrzyć się w krajalnicę do chleba. Taki produkt możesz zakupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży AGD. Modele dostępne są stacjonarnie, a także przez Internet. Pierwsza propozycja zakupów jest polecana dla osób, które decydując się na zakup nowego produktu, lubią go obejrzeć na żywo oraz ewentualnie przetestować jego działanie. W przypadku osób niemających zbyt wiele czasu na przemierzanie sklepów w celu zakupu dobrego sprzętu polecane są zakupy przez Internet. Korzystając z wyszukiwarki, można porównać ze sobą kilka różnych modeli oraz przeczytać opinie na ich temat wystawione przez kupujących. Ponadto często produkty online są tańsze od tych dostępnych stacjonarnie. W efekcie można zaoszczędzić nieco pieniędzy.

P3: Ile kosztuje krajalnica do chleba?

Chcesz kupić krajalnicę do chleba i zastanawiasz się jakiego wydatku się spodziewać? W zależności od funkcji oraz tego, czy produkt będzie użytkowany w domu, restauracji, sklepie lub innym punkcie zbiorowego żywienia, dostępne są urządzenia w różnym przedziale cenowym. W przypadku modeli wykorzystywanych do pracy w domu konsumenci powinni przygotować się na wydatek od 90 zł do nawet 600 zł. Droższe sprzęty wykonane są z lepszej jakości materiałów oraz wyposażone są w większą ilość funkcji. Dla punktów gastronomicznych dobrym urządzeniem będzie krajalnica wolnostojąca, której cena może wahać się w przedziale od 1000 zł do nawet 7000 zł. Nie warto oszczędzać na sprzęcie, bo jeśli kupimy model o lepszych parametrach, będzie on efektywniej działał.

 

P4: Jak działa krajalnica do chleba?

Po długim namyśle zdecydowałeś się na zakup krajalnicy do chleba, jednak nie wiesz jak ją obsługiwać? Nawet w przypadku niedoświadczonych użytkowników praca tym urządzeniem nie powinna sprawić większego problemu. Na początku, jeżeli wybrany przez nas model jest składany, należy go rozłożyć, po czym podłączyć do gniazda zasilania. Następnym etapem jest umieszczenie produktu, który chcemy pokroić w pobliżu ostrza. Później przystępujemy do etapu regulacji szybkości oraz grubości przecinania. Możliwe jest to za pomocą pokręteł znajdujących się w bocznej części sprzętu. Po dostosowaniu obydwu ustawień do swoich preferencji dociskamy pieczywo do noża, jednocześnie bez przerwy przyciskając guzik uruchamiający model. Przesuwamy chleb wzdłuż obracającego się ostrza. Ruch ten powtarzamy do momentu, w którym uzyskamy wystarczającą ilość kromek.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ