Kuchenki mikrofalowe do zabudowy ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.02.24

 

Szukasz nowej kuchenki mikrofalowej, która jest przystosowana do zabudowy? Po lekturze umieszczonego na tej stronie rankingu bez wątpienia szybko podejmiesz decyzję. W zestawieniu prezentujemy kilka łatwych w obsłudze sprzętów. Pierwsze miejsce zajmuje urządzenie Amica AMGB20E1GB FUSION o mocy 700 W i pojemności 20 l. Sprzęt ma zabezpieczenie przed dziećmi, co uniemożliwia maluchom samodzielnie włączenie mikrofali. Z uwagi na wyświetlacz LED wybór odpowiednich parametrów pracy modelu nie powinien być trudny. Do zalet produktu trzeba również zaliczyć solidność. Jego wnętrze zostało wykonane ze stali nierdzewnej, co oznacza, że jest łatwe w myciu i dodatkowo niepodatne na korozję. Na drugim miejscu jest model Samsung FG87SUST. Moc urządzenia wynosi 800 W, natomiast pojemność – 23 l. Kuchenka pozwala na szybkie podgrzanie potrawy i równomierne rozprowadzanie ciepła, a jest to możliwe dzięki systemowi DTS. Ponieważ produkt wyposażono w funkcję czyszczenia parowego, mycie komory i usuwanie zaschniętych resztek potraw na pewno nie będzie zbyt kłopotliwe.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Mikrofalówka ma specjalną blokadę, która zabezpiecza przed uruchomieniem urządzenia przez dzieci. To zwiększa bezpieczeństwo naszych maluchów. Model ma funkcję grilla, która pozwala przygotowywać zdrowe i pyszne potrawy bez dodatku oleju. Produkt wykonano z wytrzymałej stali nierdzewnej.

Wady

Konsumenci wskazują, że bez czytania instrukcji obsługi korzystanie z urządzenia jest niemal niemożliwe. Przed pierwszym użyciem mikrofalówki trzeba dokładnie zapoznać się z dołączoną do zestawu broszurą, aby dowiedzieć się, jak włączyć i odpowiednio ustawić sprzęt.

Podsumowanie

Model ma talerz obrotowy, dzięki czemu możemy być pewni, że potrawa będzie ciepła z każdej strony. Możliwość regulacji mocy urządzenia pozwala dostosować je do naszych aktualnych potrzeb. Przydatna okazuje się funkcja rozmrażania.

Drugi wybór

Zalety

Program Steam Clean umożliwia czyszczenie wnętrza urządzenia parą wodną. Skutecznie zmiękcza ona zabrudzenia, dzięki czemu ich usunięcie jest znacznie łatwiejsze. Model ma talerz Crusty Plate, na którym można przygotować chrupiące i smaczne dania.

Wady

W pojedynczych opiniach pojawia się informacja, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy. W rezultacie trzeba liczyć się z tym, że korzystanie z mikrofalówki wczesnym rankiem czy późnym wieczorem może być uciążliwe dla domowników.

Podsumowanie

Produkt jest solidnie wykonany. Z racji tego, że sprzęt ma srebrną obudowę, będzie idealny do kuchni urządzonych w nowoczesnym stylu. Użytkownik może wybierać z kilku przygotowanych programów pracy mikrofalówki.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma kilka programów automatycznych, które znacznie ułatwiają przygotowanie smacznego obiadu. Dzięki funkcji rozmrażania można przyrządzić konkretne danie bez długiego oczekiwania na to, aż dany produkt (np. mięso) się rozmrozi.

Wady

Niektóre osoby twierdzą, że mikrofalówka jest trudna w pielęgnacji. We wnętrzu osadzają się zabrudzenia, które ciężko usunąć. Pewna grupa Internautów wskazuje również, że urządzenie po pewnym czasie zaczyna wydawać z siebie głośne dźwięki w trakcie pracy.

Podsumowanie

Trzeba przyznać, że urządzenie nie jest pozbawione wad, ale mimo to okazuje się funkcjonalne i pozwala w łatwy sposób podgrzać czy przygotować od podstaw pyszny posiłek. Model umożliwia przyrządzanie grillowanych potraw bez konieczności korzystania ze standardowego grilla.

 

 

Najlepsze kuchenki mikrofalowe do zabudowy w 2024 roku

 

W urządzeniu kuchni ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia, przestrzeń, jaką posiadamy, oraz finanse, którymi dysponujemy. Dla tych osób, co już wiedzą jak ma wyglądać ich wymarzona kuchnia i tylko szukają odpowiednich sprzętów przygotowaliśmy ranking kuchenek mikrofalowych do zabudowy. Opiszemy tu cechy pięciu, czołowych modeli i przekażemy opinie osób, które już taki sprzęt mają.

 

Nasze zalecenia

 

Amica AMGB20E1GB FUSION

 

1-amica-amg20bfRanking zaczynamy od najtańszego modelu, dostępnego już za niespełna 600 zł. Model Amica AMG20BF to kuchenka mikrofalowa z grillem. Moc mikrofali wynosi 700 W, grilla 900 W, a pojemność to 20 litrów, ze średnicą obrotowego talerza 24.5 cm. Wymiary urządzenia to wysokość 38,8 cm, szerokość 59,04 cm i głębokość 32 cm. Kuchenka ta ma 9 programów grzania, w tym funkcję rozmrażania czasowego i wagowego, a także podgrzewania wieloetapowego.

Funkcja ta umożliwia podgrzewanie potraw w przedziałach czasowych. Mikrofalę można ustawić w 6 stopniowej skali mocy. Ciekawą opcją jest Quick Start. Powoduje ona natychmiastowe uruchomienie kuchenki z maksymalną mocą mikrofal. Ponadto znajdziemy tu funkcję opóźnionego startu, chłodzenia obudowy, czy też zabezpieczenie przed niechcianym uruchomieniem przez dzieci.

Całość jest sterowana elektronicznie, dzięki czemu możemy precyzyjnie ustawić czas działania mikrofali. Opinie klientów mówią, że jest to dobra i tania kuchenka mikrofalowa do zabudowy. Klienci podkreślają bardzo nowoczesny design. Choć zdarzają się również opinie, że kuchenka ma zbyt małą moc, to klienci, którzy wybrali ten model byli tego świadomi, a zakupili tę kuchenkę ze względu na jej fantastyczny wygląd, oraz niską cenę.

Amica AMGB20E1GB FUSION to dobra kuchenka mikrofalowa do zabudowy do 600 zł, której moc wynosi 700 W. Model ma pojemność 20 l, a jego wymiary to: 38,8 cm x 59,4 cm x 31,2 cm.

 

Zalety

Wyświetlacz LED: Za sprawą wyświetlacza LED szybko wybierzemy odpowiedni program pracy sprzętu i ustawimy właściwą moc.

Zabezpieczenie przed dziećmi: Z uwagi na zastosowanie specjalnej blokady nie trzeba się obawiać, że maluchy samodzielnie włączą mikrofalówkę.

Trwałość: Wnętrze urządzenia zostało wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia mu odporność na uszkodzenia. To zapobiega również powstawaniu korozji.

9 programów automatycznych: Sprzęt wyposażono w 9 różnych programów automatycznych, dlatego nie musimy samodzielnie dostosowywać parametrów jego pracy do danej potrawy.

Równomierne rozprowadzanie ciepła: Wewnątrz mikrofalówki jest talerz, który obraca się podczas podgrzewania posiłku. To daje nam gwarancję równomiernego rozprowadzenia ciepła.

 

Wady

Za mały talerz: Średnica umieszczonego wewnątrz talerza wynosi 24,5 cm. Konsumenci twierdzą, że jest on za mały i dużą porcję posiłku musimy podzielić na kilka mniejszych.

 

 

 

 

Samsung FG87SUST

 

2-samsung-fg87sustKolejnym, opisywanym produktem jest Samsung FG87SUST. Producent podkreśla, że kuchenka jest wykonana z emalii ceramicznej, materiału łatwego w czyszczeniu, nie podatnego na zarysowania czy pęknięcia. Dodatkowo wnętrze zostało pokryte warstwą aktywnego materiału, działającego jako środek antybakteryjny i pochłaniający zapachy. Wymiary kuchenki wynoszą: wysokość 31,2 cm, szerokość 48,9 cm i głębokość 36 cm. Pojemność zaś to 23 litry, maksymalna moc mikrofali to 800 W, a grilla 1200 W.

Kuchenkę można używać w 6-stopniowej skali mocy mikrofali, 1 stopień dla grilla i 3 stopnie trybu kombinowanego (mikrofale z grillem). Ponadto mamy tu 4 programy gotowania na chrupko Crusty Cook z użyciem talerza Crusty. Także do dyspozycji są 4 programy „AUTO” do gotowania i 4 do podgrzewania.

Funkcja „Auto Menu” pozwala na wybranie programu dobierając go na podstawie zawartej w kuchence książki kucharskiej. Wystarczy wybrać odpowiednią potrawę, a kuchenka dobierze czas i moc grzania. Ponadto kuchenka została wyposażona w program auto czyszczenia. Dla klientów właśnie ten program okazał się hitem i dzięki niemu kuchenka jest ceniona. Ponadto określają oni tę mikrofalę, jako łatwą i intuicyjną w obsłudze.

Urządzenie Samsung FG87SUST ma pojemność 23 l, jego moc wynosi natomiast 800 W. Całkowite wymiary modelu to: 59,5 cm x 36 cm x 27,5 cm.

 

Zalety

Nieskomplikowana obsługa: Z obsługą sprzętu poradzą sobie nawet osoby, które do tej pory nie używały kuchenki mikrofalowej. Wszystko za sprawą dotykowego, czytelnego wyświetlacza LCD. Wybranie odpowiedniego programu pracy kuchenki nie zajmie nam dużo czasu.

Czyszczenie parą wodną: Produkt ma program czyszczenia parą wodną, który zmiękcza zanieczyszczenia do tego stopnia, że możemy je później zebrać przy pomocy ściereczki. Nie musimy więc stosować silnych detergentów, aby umyć sprzęt.

System DTS: System DTS, czyli dystrybucji mikrofal, umożliwia szybkie podgrzanie potrawy oraz równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz urządzenia.

Szybkie rozmrażanie: Model ma funkcję Power Defrost, czyli szybkiego rozmrażania. Nie musimy więc wkładać mrożonek do ciepłej wody, aby móc przygotować z nich posiłek.

 

Wady

Kłopotliwe otwieranie drzwiczek: Aby otworzyć drzwiczki kuchenki trzeba za nie mocno szarpnąć. Szybko staje się to irytujące.

 

 

 

 

Beko MGB25333BG

 

3-beko-mgb25333bgTrzeci produkt w naszym rankingu to Beko MGB25333BG. Jest to kuchenka z czarnym, szklanym fontem, ze sterowaniem za pomocą sensorów i wyświetlaczem elektronicznym. Pojemność tego modelu to 25 litrów, a średnica jego talerza obrotowego wynosi 31.5 cm. Kuchenka posiada 5 poziomów mocy i 8 automatycznych programów. Mikrofalówka ta również została wyposażona w grill kwarcowy. Moc maksymalna kuchenki wynosi 900 W, a grilla 1000 W.

Wymiary zewnętrzne tego modelu mają: wysokość 38,8 cm, głębokość 40 cm, szerokość 59,5 cm. Podczas pracy komora kuchenki jest podświetlona, dzięki czemu można śledzić postępy gotowania. W urządzeniu tym znajdziemy również zabezpieczenie rodzicielskie przed uruchomieniem kuchenki przez dzieci. Mikrofalówka została również wyposażona w programowany timer i zegar znajdujący się na wyświetlaczu LCD.

Maksymalny czas gotowania w tej mikrofali wynosi 95 minut. Z ciekawych funkcji, znajdziemy tu funkcję ważenia. Dzięki temu kuchenka „wie”, jaki program automatyczny będzie dla włożonego produktu najlepszy. Również w tym modelu znajdziemy opcję Quick Start, powodującą natychmiastowy start z maksymalną mocą mikrofali.

Opinie o kuchenkach mikrofalowych do zabudowy marki Beko MGB25333BG mówią, że produkt ten posiada dobry stosunek ceny do jakości. Ponadto klienci chwalą design, zwłaszcza otwieranie kuchenki na dotyk, a także to, że jest przestronna w środku.

Produkt Beko MGB25333BG ma wymiary: 59,5 cm x 38,8 cm x 40 cm. To sprzęt o mocy 900 W i pojemności 25 l.

 

Zalety

Funkcja grilla: Aby zjeść pyszne, smażone warzywa czy kiełbasę, nie musimy rozpalać grilla w ogrodzie. Model ma funkcję pozwalającą na szybkie przygotowanie grillowanych dań bez konieczności używania dużej ilości tłuszczu. Sprzęt może z powodzeniem zastąpić nam grill elektryczny.

Oświetlenie komory: Wewnątrz kuchenki zamontowano oświetlenie, które pozwala na kontrolowanie procesu podgrzewania potraw. Nie ma ryzyka, że włożony do mikrofali posiłek się przypali, gdyż możemy w porę zareagować.

Odporność na uszkodzenia: Materiał wykonania obudowy sprzętu (także komory wewnętrznej) to stal nierdzewna. Z tego powodu urządzenie jest odporne na różne uszkodzenia mechaniczne, jak i na korozję.

 

Wady

Głośno pracuje: Niektórzy konsumenci twierdzą, że kuchenka pracuje zbyt głośno i wydawane przez nią dźwięki często przeszkadzają podczas rozmowy czy oglądania telewizji. Również sygnał zakończenia podgrzewania potrawy może okazać się za głośny.

 

 

 

 

Whirlpool AMW 730/NB

 

4-whirlpool-amwNajdroższy model w naszym zestawieniu to Whirlpool AMW 730/NB. Moc tej kuchenki też jest największa z opisywanych, bo wynosi 1000 W, a moc grilla 800 W. Pojemność mikrofalówki wynosi 31 litrów. Wymiary zewnętrze urządzenia to: 59.5 x 46.8 x 38.5 cm. Technologia 3D, w jakiej kuchenka została wykonana, pozwala na równomierną cyrkulację ciepła. Dzieje się tak dzięki trójwymiarowemu systemowi dystrybucji ciepła.

Dzięki tej technologii podgrzewane, czy rozmrażane produkty, będą ogrzewane równomiernie i temperatura będzie jednolita w każdym fragmencie produktu. System JetDefrost 3D służy do szybkiego rozmrażania produktów, a program Crisp, ze specjalnym talerzem, umożliwia przygotowanie gorących i chrupiących potraw, takich jak pizza czy quiche. Ponadto, znajdziemy tu również zabezpieczenie przed uruchomieniem kuchenki przez dzieci.

Producent zastosował także „technologię 6-ty zmysł”, która po wybraniu rodzaju potrawy z pamięci kuchenki, automatycznie dobiera parametry grzania. Dzięki takiemu rozwiązaniu mikrofalówka pobiera tylko tyle energii ile naprawdę potrzebuje do przygotowania dania. Dla klientów, którzy już używają ten sprzęt, ważne jest, że jest on wygodny i łatwy w obsłudze, a jego wygląd pasuje do nowoczesnej kuchni. Ponadto klienci podkreślają, że kuchenka posiada system łatwego czyszczenia.

Urządzenie Whirlpool AMW 730/NB ma moc 1000 W i pojemność 31 l. To kuchenka mikrofalowa o wymiarach: 38,5 cm x 59,5 cm x 46,8 cm.

 

Zalety

Wygodne sterowanie: Aby wybrać odpowiedni program automatyczny lub konkretną funkcję sprzętu (np. grill), należy przekręcić pokrętło. Wynika z tego, że obsługa kuchenki nie jest zbyt skomplikowana.

Drzwi otwierane w dół: Model jest doskonale przystosowany do zabudowy. Jego drzwiczki otwierają się w dół, a to pozwala nam na ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu tak, aby mieć do niego łatwy dostęp i zapewnić sobie komfort użytkowania.

Funkcja Crisp: Za sprawą funkcji Crisp sprzęt umożliwia przygotowanie pysznej, a jednocześnie chrupiącej potrawy jedynie w kilka minut.

 

Wady

Trudne mycie: Czasami mogą pojawić się problemy z umyciem kuchenki, zwłaszcza gdy zanieczyszczenia zaschną na ściankach sprzętu. Model nie ma funkcji czyszczenia parowego, która ułatwiłaby usuwanie resztek potraw.

Za mała moc grilla: Mimo że produkt ma funkcję grilla to wiele osób twierdzi, że jej moc jest zbyt mała (800 W) i trudno jest dobrze wysmażyć danie.

 

 

 

 

Electrolux EMT25207OX

 

5-electrolux-emt25207oxOstatni z opisywanych produktów, model Electrolux EMT25207OX, to mikrofala o mocy 900 W, zawierająca grill o mocy 1000 W. Zewnętrzne wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 38,8 cm, szerokość 59,5 cm, oraz głębokość 40 cm. Znajdziemy tu kilka programów automatycznych, które możemy zaprogramować. Można na przykład z opcji rozmrażania przejść od razu do opcji gotowania ustawiając wszystko na początku procesu. Ze względu na tę funkcję klienci twierdzą, że jest to najlepsza kuchenka mikrofalowa do zabudowy.

Urządzenie dobrze spisuje się zarówno w rozmrażaniu produktów, jak ich podgrzewaniu, oraz gotowaniu, a także grillowaniu. Ponadto posiada precyzyjny, cyfrowy wyświetlacz, za pomocą którego nie tylko ustawiasz parametry grzania, ale także masz możliwość sprawdzenia, na jakim etapie jest proces przygotowania produktu. Koniec procesu jest sygnalizowany dźwiękiem.

Podobnie jak w poprzednio opisywanym modelu, tutaj również kuchenka wybierze program na podstawie wagi produktu, a następnie ustawienia odpowiednich parametrów grzania. Wnętrze zostało wykonane, z łatwej do utrzymania w czystości, stali nierdzewnej. W środku znajdziemy talerz obrotowy o średnicy 31,5 cm. Generalnie, opinie użytkowników powtarzają się i mówią, że jest to elegancki i dobry sprzęt.

Electrolux EMT25207OX to sprzęt o pojemności 25 l. Urządzenie ma wymiary: 59,6 cm x 40 cm x 38,9 cm. To model o mocy 900 W.

 

Zalety

Program automatycznego rozmrażania: Mając kuchenkę w swoim domu możemy szybko przygotować posiłek z mrożonek. Wystarczy włożyć żywność do komory urządzenia i włączyć program automatycznego rozmrażania.

5 poziomów mocy: Model daje możliwość wyboru jednego z pięciu dostępnych poziomów mocy: 100 W, 300 W, 500 W, 700 W oraz 900 W. Możemy dopasować działanie sprzętu do swoich potrzeb i uniknąć przypalenia potrawy lub jej niedopieczenia.

 

Wady

Za mało funkcji: Konsumenci przekonują, że urządzenie ma zbyt mało przydatnych funkcji. Twierdzą oni, że model powinien być wyposażony m.in. w opcję czyszczenia parowego i szybkiego startu.

Niewielka pojemność: Biorąc pod uwagę pojemność kuchenki nie jest to dobry wybór dla dużych rodzin. Aby podgrzać posiłek dla wszystkich domowników konieczne może być podzielenie go na kilka mniejszych porcji.

 

 

 

 

Jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gdy mieszkamy w bloku często cierpimy na brak wystarczającej przestrzeni. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zaaranżować naszą kuchnię tak, jakbyśmy chcieli. Z pomocą przychodzą nam wtedy sprzęty do zabudowy, które pomagają w elegancki sposób, oszczędzić sporo miejsca. Przykładem takich urządzeń są mikrofalówki. Rynek jest pełen takich produktów, przez co zakup jest utrudniony. Pojawia się więc pytanie: jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy wybrać? Aby pomóc Ci odpowiedzieć na to trudne pytanie, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Moc

Jednym z najważniejszych parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Im jest ona większa, tym szybciej zostaną przyrządzone Twoje potrawy.

Moc kuchenek mikrofalowych waha się od 700 W do 1000 W. Z kolei funkcja grilla może mieć nawet 1300 W. Wiedz, że nie zawsze ustawienie najwyższej mocy jest dobrym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach, głównie potraw mięsnych, może doprowadzić to do wysuszenia Twojego obiadu.

 

Wykonanie wnętrza

Wnętrze kuchenki mikrofalowej odpowiada za szybkość przygotowania potraw. Co więcej, powinno być ono wykonane z dobrej jakości materiałów, dzięki temu dużo łatwiej jest je doczyścić.

Najpopularniejsze i również najtańsze są wykończenia emaliowane. Choć są proste w czyszczeniu, to trzeba wykonywać to delikatnie. Każde zarysowanie przyśpiesza proces rdzewienia.

Drugim typem są wykończenia ze stali nierdzewnej. Są one bardzo odporne na obicia i zarysowania, dlatego można je czyścić przy pomocy druciaku. Niestety, usunięcie wszystkich plam z jedzenia jest dość uciążliwie.

Ostatnim rodzajem są wykończenia ceramiczne. Takie mikrofale są niestety najdroższe. Zaletą takich modeli jest to, że są one równocześnie odporne na zarysowanie, jak również bardzo proste w czyszczeniu.

 

System sterowania

Kuchenki mikrofalowe, które możemy spotkać na rynku różnią się między sobą sposobem sterowania i wybierania programów. Trzy typy, dostępne na rynku to: mechaniczny, elektroniczny oraz specjalne modele z automatyką wagową.

Mikrofale mechaniczne są najtańszymi na rynku. W większości modeli użytkownik przy pomocy ręcznego pokrętła ustawia czas działania sprzętu.

Mikrofale elektroniczne wyposażone są w panel sterujący, który jest złożony z przycisków. Oferuje on wiele specjalnych funkcji dostosowanych do poszczególnych typów dań oraz ich wagi. Zaawansowane urządzenia posiadają inteligentny system, który sam ustawi odpowiednią moc i czas potrzebny do przygotowania potrawy. Twoim zadaniem jest wybranie odpowiedniego programu w zależności od tego, czy umieszczone w środku jedzenie ma być podgrzane czy ugotowane.

Ostatnim rodzajem są sprzęty, które posiadają automatykę wagową. Jest to specjalny mechanizm, wykorzystywany w najdroższych i najbardziej zaawansowanych modelach. Takie produkty wyposażone są w czujniki, które same określają wagę dania, a następnie na tej podstawie dobierają odpowiedni czas i moc grzania. Jedynym zadaniem użytkownika jest zdecydowanie czy preferuje on funkcję rozmrażania czy gotowania.

 

Funkcje kuchenki mikrofalowej

Obecnie producenci oferują wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań w swoich modelach. Niestety, takie udogodnienia są dość kosztowne. Dlatego przed zakupem sprawdź, jakie dodatkowe opcje oferuje interesujący Cię model i upewnij się, że będą Ci one potrzebne. Wśród najpopularniejszych funkcji znajdziemy:

Crisp – dzięki niej przygotowane w mikrofali jedzenie będzie chrupiące. Służy ona głównie do przyrządzania mrożonych frytek. Za sprawą tego rozwiązania, w krótkim czasie osiągniesz efekt niemal identyczny do tego, jaki gwarantuje piekarnik.

Gotowanie na parze – to równie ciekawa i innowacyjna opcja, która jest oferowana przez producentów kuchenek mikrofalowych. Dzięki niej będziesz mógł przygotować zdrowy posiłek w krótkim czasie. Jest to możliwe dzięki specjalnej wytwornicy, która wytwarza parę.

Grill – jest to bardzo przydatny dodatek, który niestety nie jest obecny w każdym modelu. Przeznaczony jest on do grillowania mięsa lub podgrzewania pizzy. Dzięki dodatkowej grzałce, która jest ulokowana w górnej części urządzenia, podgrzewanie jest bardziej efektywne.

Pizza – po jej wybraniu będziesz mógł przygotować własne ciasto na pizzę. Niestety, niewiele modeli posiada taki dodatek.

Podgrzewanie – dzięki niej w szybki sposób będziemy mogli odgrzać żywność. Zwykle mamy do wyboru kilka temperatur podgrzewania.

Rozmrażanie – jest to opcja obecna w niemal wszystkich kuchenkach mikrofalowych. Pozwala nam na rozmrożenie produktu lub jego nieznaczne podgrzanie.

Z racji mniejszych gabarytów, wiele osób decyduje się na zmianę tradycyjnego piekarnika na kuchenkę mikrofalową. Jednym z powodów ku temu jest to, że dość duża ilość modeli posiada teraz funkcję termoobiegu. Dzięki temu, że wiatrak szybko i równomiernie rozprowadza ciepłe powietrze, możemy w mikrofali upiec ciasto.

Nie można też nie wspomnieć o funkcji timera, czy sygnału dźwiękowego informującego nas o zakończeniu działania urządzenia. Takie rozwiązania stosowane są we wszystkich mikrofalach.

 

Przepływ powietrza

W czasie montażu kuchenki mikrofalowej należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowy przepływ powietrze przy kratce wentylacyjnej. Jeśli nie zadbasz o ten element, urządzenie może się przesadnie nagrzewać. Najpierw będzie temu towarzyszyła podwyższona temperatura obudowy. Jednak z czasem sprzęt może zacząć się samoistnie wyłączać. Jest to niezwykle niebezpieczne, gdyż po pewnym czasie może dojść do spięcia. Dlatego, upewnij się, że mikrofala będzie miała niezbędną do funkcjonowania przestrzeń.

Pojemność – jaka kuchenka mikrofalowa jest najlepsza?

Zanim udasz się do sklepu, zastanów się do czego będzie Ci potrzebna kuchenka mikrofalowa. Jeśli chcesz w szybko podgrzać obiad lub przygotować popcorn, to niewielkie urządzenie w zupełności Ci wystarczy. W przypadku, gdy planujesz użyć mikrofali do przyrządzenia całych dań, należy zainwestować w większy model. Najlepszą opcją jest sprzęt, w którym zmieściłyby się dwa talerze.

Naturalnie, na rynku dostępne są modele o różnych gabarytach. Bez trudu znajdziesz niewielką mikrofalę o pojemności 10 l czy 15 l, oraz dużą – 40 l. Wiedz, że wraz ze wzrostem pojemności, zwiększa się również cena.

 

Talerz

Jeśli urządzenie ma Ci posłużyć do przygotowywania pełnowartościowych dań czy różnego rodzaju wypieków, lepiej zainwestować w modele z dużym talerzem obrotowym. Może Cię to zdziwi, ale nie we wszystkich mikrofalówkach, obraca się on z równą prędkością. W standardowych sprzętach tempo obrotu jest dość wolne. W zupełności wystarczy to by przygotować popcorn, ale może okazać się nieodpowiednie dla większego dania.

 

Kuchenki mikrofalowe w dobrych cenach

Wiele czynników wpływa na cenę kuchenki mikrofalowej. W pierwszej kolejności jest to sposób sterowania. Najtańsze są modele manualne, których koszt zakupu może wynosić 200 zł. Nie mają one jednak zbyt dużo opcji. Z kolei urządzenia elektroniczne, dużo bardziej zaawansowane, są też droższe. Koszt zakupu takiego typu produktu to około 500 lub nawet 600 zł, w zależności od producenta. Sprzęty z automatyką wagową są najbardziej zaawansowanymi na rynku urządzeniami i przez to są też najdroższe. Zakup takiego modelu to wydatek około 700 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ