Ranking 11 najlepszych lodówek do zabudowy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Lodówka do zabudowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Wśród polecanych lodówek do zabudowy znajduje się Beko BCNA306E2S, czyli sprzęt z pierwszego miejsca w naszym zestawieniu. W środku jest zamontowane energooszczędne oświetlenie LED, które daje naturalne światło. Odpowiednio duży, elektroniczny wyświetlacz umożliwia łatwy dobór ustawień. Sprzęt oferuje funkcję szybkiego zamrażania niewpływającą na temperaturę jedzenia, które było w lodówce wcześniej. Specjalnie zrobiona uszczelka na drzwi chroni przed rozwojem bakterii i drobnoustrojów. W środku jest m.in. pojemnik na nabiał, Komora Zero i półki na butelki. Whirlpool ARG 590/A+ to lodówka do zabudowy, która zajęła 2. miejsce w rankingu. Jest ona tak wykonana, aby zapobiegać osadzaniu się szronu na ściankach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ta lodówka do zabudowy ma specjalną Komorę Zero, w której można bezpiecznie przechowywać szybko psującą się żywność. W środku jest też specjalnie wydzielona szuflada na nabiał. Elektroniczny wyświetlacz jest duży i dzięki temu lodówkę łatwo się ustawia.

Wady

Sprzęt dużo waży, więc potrzeba pomocy do tego, aby ustawić go w odpowiednim miejscu. Montaż lodówki zajmuje sporo czasu i bywa męczący.

Podsumowanie

W środku jest metalowa ściana, która gwarantuje wydajniejszą pracę systemu chłodniczego. Dodatkowo zwiększa on estetykę lodówki. Sprzęt ma praktyczną chromowaną półkę na butelki. Pojemność całkowita modelu wynosi 306 l. Zastosowany czynnik chłodniczy to R600A.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma kompaktowe wymiary, więc sprawdzi się w małych kuchniach. W środku są dwie półki zrobione z dobrej jakości szkła i praktyczny pojemnik, do którego można schować warzywa. System odszraniania chłodziarki działa automatycznie.

Wady

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że urządzenie głośno działa, co jest irytujące, szczególnie kiedy w domu panuje idealna cisza, a my siedzimy w kuchni blisko lodówki.

Podsumowanie

Pojemność chłodziarki wynosi 108 l, a zamrażarki 18 l. Klasa energetyczna lodówki to A+. Efektywność zamrażania wynosi 2 kg/24 h. Drzwi można zamontować z jednej z dwóch stron, w zależności od układu kuchni. Sprzęt jest sterowany mechanicznie.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest zaawansowany technologicznie i oferuje wiele funkcji. Zalicza się do nich m.in. tryb wakacyjny, który przewiduje, że na czas dłuższego wyjazdu aktywna będzie tylko zamrażarka. W lodówce jest szuflada Fresh Zone do przechowywania mięsa i ryb.

Wady

Zastosowane w lodówce zawiasy nie są najlepszej jakości. Użytkownicy wskazują też, że sprzęt generuje spory hałas i słychać nieprzyjemny dźwięk w trakcie otwierania drzwiczek.

Podsumowanie

Ta lodówka jest polecana dla osób szukających niezawodnego i nowoczesnego sprzętu do swojej kuchni. Urządzenie ma dużą pojemność. System No Frost czy automatyczne rozmrażanie gwarantują komfort użytkowania. Chłodziarka ma wytrzymałe półki zrobione ze szkła hartowanego.

 

 

11 najlepszych lodówek do zabudowy. Opinie w 2024 roku 

 

Lodówka to sprzęt niezbędny w każdej kuchni. Każdy prędzej czy później stanie przed jego wyborem. Z uwagi na to, że na rynku jest wiele modeli, podjęcie decyzji zakupowej może okazać się trudne i czasochłonne. Z pomocą przychodzi nasz ranking lodówek do zabudowy.

 

Lodówka do zabudowy No Frost

 

1. Lodówka do zabudowy Beko BCNA306E2S

 

Lodówka do zabudowy No Frost Beko BCNA306E2S to urządzenie, bez którego nasze zestawienie nie byłoby kompletne. Urządzenie ma wymiary: Wysokość – 193 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 54,5 cm. Waga sprzętu wynosi 55 kg, a pojemność całkowita to 306 l. Klasa energetyczna modelu to A+. 

Ta duża lodówka do zabudowy ma Komorę Zero, która pozwala na przechowywanie produktów spożywczych w temperaturze około 0 st. C. Można do niej schować to jedzenie, które z reguły szybciej się psuje. Lodówka do zabudowy No Frost ma też specjalnie wydzielony pojemnik na nabiał. Szuflady w zamrażalniku są zrobione z przezroczystego materiału, więc nie trzeba ich otwierać, aby sprawdzić, co jest w środku.

Do zakupu tej lodówki przekonuje to, że ma ona wiele rozwiązań gwarantujących efektywne działanie i komfort użytkowania. Zalicza się do nich m.in. alarm otwartych drzwi czy antybakteryjną uszczelkę zamontowaną na drzwiach.

 

 

 

 

Lodówka podblatowa do zabudowy

 

2. Lodówka do zabudowy Whirlpool ARG 590/A+

 

Lodówka podblatowa do zabudowy Whirlpool ARG 590/A+ ma wymiary: Wysokość – 81,5 cm, szerokość – 59,6 cm i głębokość – 54,5 cm. Pojemność chłodziarki jest równa 108 l, a zamrażarki 18 l. Ten sprzęt sprawdzi się w kuchni o każdej wielkości, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Lodówka ma klasę energetyczną A+.

W środku znajdują się 2 szklane półki i jeden pojemnik na warzywa. W skład wyposażenia wchodzą też 3 balkoniki na drzwiach, pojemnik na kostki lodu i separator butelek. Ta lodówka podblatowa do zabudowy ma automatyczny system rozmrażania chłodziarki. W przypadku braku zasilania sprzęt utrzymuje temperaturę przez 14 h. 

Z uwagi na to, że opinie o lodówkach do zabudowy Whirlpool są pozytywne, nie trzeba przekonywać konsumentów do zakupu sprzętu tej marki. Dobre recenzje zdobywa opisywany przez nas model ARG 590/A+. To idealna propozycja do małych kuchni, w których szczególnie duże znaczenie ma dobra organizacja przestrzeni.

 

 

 

 

Lodówka Samsung do zabudowy

 

3. Chłodziarko-zamrażarka Samsung BRB260187WW

 

Lodówka do zabudowy Samsung BRB260187WW to zaawansowany technologicznie sprzęt, który powinien spełnić oczekiwania wymagających użytkowników. W urządzeniu zastosowano silnik Digital Inverter, który jest oszczędny i solidnie zrobiony (nie ulega awariom). W środku znajdują się wytrzymałe półki zrobione ze szkła hartowanego. 

Klasa energetyczna lodówki to A++ , a roczne zużycie energii jest na poziomie 240 kWh. Urządzenie ma wymiary: Wysokość – 177,5 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 55 cm. Jego waga wynosi 63 kg. Lodówka Samsung do zabudowy ma szufladę Fresh Zone, w której można bezpiecznie przechowywać ryby i mięso. Dzięki temu, że ścianki są cieńsze w środku, jest więcej miejsca. 

Użytkownikom podoba się to, że komorę zamrażalnika można ustawić na 1 z 4 trybów: Delikatnego zamrażania, przechowywania mięsa i ryb, chłodziarki i zamrażalnika. Samsung BRB260187WW to dobra lodówka do zabudowy, która ma w środku niezbędne wyposażenie dla łatwego zorganizowania: Pojemnik na jajka, specjalną półkę na butelki, pojemnik na masło i 5 balkoników na drzwiach.

 

 

 

 

Lodówka side by side do zabudowy

 

4. Lodówka do zabudowy Liebherr ECBN 6256-22 PremiumPlus

 

Liebherr ECBN 6256-22 PremiumPlus to lodówka side by side do zabudowy. Jej klasa efektywności energetycznej to A++. Sprzęt ma wymiary: Wysokość – 202,7 cm, szerokość – 91 cm i głębokość – 62,5 cm. Urządzenie ma dwa osobne obiegi chłodnicze DuoCooling, które oddzielnie się reguluje. Chłodziarka i zamrażarka działają niezależnie od siebie i nie dochodzi między nimi do wymiany powietrza.

Ta lodówka dwudrzwiowa do zabudowy wykorzystuje technologię No Frost. Dzięki niej na produktach spożywczych nie pojawia się szron, a na ściankach nie tworzy się lód. Nie trzeba rozmrażać lodówki, aby zadbać o możliwie najlepsze warunki do przechowywania jedzenia. W środku są szuflady BioFresh, które zapewniają temperaturę na poziomie 0 st. C.

Opisywane urządzenie jest stosunkowo drogie, ale mimo wszystko znajduje nabywców. Osoby korzystające z tej lodówki na co dzień są zadowolone z efektywności jej działania i wielu ciekawych rozwiązań zwiększających komfort obsługi. Jedną z zalet sprzętu jest system TelescopicRails, który pozwala na płynne wysuwanie szuflad, nawet kiedy są one wypełnione ciężkimi produktami.

 

 

 

 

Mała lodówka do zabudowy

 

5. Lodówka do zabudowy Electrolux ERN1300AOW

 

Electrolux ERN1300AOW to mała lodówka do zabudowy o pojemności równej 127 l. Wymiary urządzenia to: Wysokość – 81,5 cm, szerokość – 56 cm i głębokość – 55 cm. Przeciętne roczne zużycie energii wynosi 120 kWh. Poziom generowanego hałasu to 38 dB, więc sprzęt cicho pracuje i nie przeszkadza domownikom.

Lodówka do zabudowy bez zamrażalnika jest sterowana mechanicznie. Wewnątrz komory chłodzącej są 3 szklane półki, a na drzwiach balkoniki do przechowywania takich produktów spożywczych, jak: Ketchup, różnego rodzaju sosy, mleko czy napoje. Rozmrażanie lodówki następuje automatycznie. 

Dlaczego konsumenci wybierają model Electrolux ERN1300AOW? Swoją decyzję argumentują tym, że jest to dobra i tania lodówka do zabudowy, która dodatkowo zajmuje mało miejsca, efektywnie działa, a jej obsługa nie sprawia trudności. Urządzenie jest łatwe w montażu i do utrzymania w czystości. 

 

 

 

 

Lodówka do zabudowy z kostkarką

 

6. Lodówka do zabudowy BOSCH KIL82AF30

 

Przeprowadzony test lodówek do zabudowy wykazał, że BOSCH KIL82AF30 to godny uwagi sprzęt odznaczający się efektywnością działania i wysoką jakością wykonania. Lodówka ma wymiary: Wysokość – 177,2 cm, szerokość – 55,8 cm i głębokość – 54,5 cm. Pojemność użytkowa chłodziarki to 252 l, a zamrażarki – 35 l. Klasa energetyczna sprzętu to A++.

Ta lodówka do zabudowy z kostkarką ma funkcję SuperCooling, która umożliwia szybkie schłodzenie dopiero co zakupionych produktów. MultiBox, czyli przezroczysty pojemnik z falowanym dnem świetnie sprawdza się do przechowywania warzyw i owoców. Oświetlenie LED jest równomierne, a szklane półki EasyAccess Shelf dają swobodny dostęp do produktów i są łatwe do utrzymania w czystości. 

Opinie na temat lodówki do zabudowy BOSCH KIL82AF30 są pozytywne. Użytkownicy przyznają, że urządzenie zapewnia optymalne warunki do przechowywania różnego rodzaju żywności.

 

 

 

7. Bosch KIN86KF31

 

1-bosch-kin86kf31Na początek prezentujemy najdroższy z przedstawianych modeli Bosch KIN86KF31. Pojemność całkowita tego urządzenia wynosi 257 litrów, w tym 189 litrów to chłodziarka, a 68 litrów przeznaczonych jest na zamrażarkę, która jest umiejscowiona na dole. Wymiary zewnętrzne wynoszą: 177,2 cm x 55,8 cm x 54,5 cm. Sprzęt jest klasy energetycznej A++, a poziom hałasu, jaki emituje wynosi 39 dB.

Zdolność mrożenia zamrażarki wynosi 8 kg w ciągu 24 godzin, zaś w przypadku awarii zasilania model ten przechowa produkty bez szkody dla ich świeżości przez 13 godzin. Wewnątrz chłodziarki znajduje się 5 półek z bezpiecznego szkła, z czego 4 półki mają regulowaną przez użytkownika wysokość. W drzwiach chłodziarki mamy również 5 półek, w tym 1 zamykana na masło czy sery.

Dodatkowo model ten ma komorę HydroFresh z regulacją wilgotności, która służy do przechowywania warzyw i owoców. Zamrażarka ma system NoFrost, dzięki czemu nie osadza się na ściankach szron i lodówka nie wymaga rozmrażania. Wewnątrz znajdziemy 3 szuflady w tym 1 BigBox. Model ten, sterowany elektronicznie, jest wyposażony w TouchControl służący do regulacji temperatury.

FreshSense, utrzymujący stałą temperaturę dzięki systemowi czujników ma funkcję super chłodzenia z automatycznym wyłączeniem, sygnał dźwiękowy “otwarte drzwi”, oraz „tryb wakacyjny”. Użytkownicy w swoich opiniach twierdzą, że jest to najlepsza lodówka do zabudowy, ze względu na pojemnik na warzywa z kontrolą wilgotności, bardzo dobre oświetlenie wewnątrz, i wygodę użytkowania.

Sprzęt Bosch KIN86KF31 ma wymiary: 177,2 cm x 54,5 cm x 55,8 cm. Pojemność chłodziarki wynosi 189 l, natomiast zamrażarki – 68 l. To urządzenie w klasie energetycznej A++.

 

Zalety

Oświetlenie LED: W chłodziarce zamontowano diody LED, które nie tylko zapewniają odpowiednio jasne światło, ale też nie pobierają zbyt dużo prądu.

Możliwe przełożenie drzwi: Samodzielnie możemy zdecydować o kierunku otwierania drzwi, co oznacza, że w razie potrzeby z łatwością je przełożymy.

Łatwa regulacja temperatury: Z uwagi na elektroniczną regulację temperatury, możemy zmienić ustawienie parametrów pracy urządzenia tak, aby zapewnić optymalne warunki do przechowywania żywności.

Płaskie zawiasy: W drzwiach są płaskie zawiasy, dlatego otwieranie lodówki nie będzie wymagało od nas użycia dużej siły.

Sygnalizacja otwartych drzwi: Jeśli nie domkniemy drzwi urządzenia, zostaniemy o tym poinformowani za sprawą głośnego alarmu.

 

Wady

Za mała zamrażarka: Konsumenci przechowujący duże ilości mrożonej żywności twierdzą, że zamrażarka jest zbyt mała.

 

 

 

 

8. Whirlpool ART9811A++SF

 

2-whirlpool-art9811asfDrugi z kolei model, tańszy od poprzednika o niewiele więcej jak 100 zł to Whirlpool ART9811A++SF. Tutaj pojemność całkowita wynosi 308 litrów, w tym chłodziarka to 228 l, a zamrażarka, umieszczona na dole, 80 litrów. Wymiary zewnętrze tego sprzętu wynoszą: 193,5 cm x 54 cm, x 54,5 cm i jest on klasy energetycznej A++, oraz emituje hałas wynoszący 35 dB. Zamrażarka ma zdolność zamrożenia 3,5 kg żywności w 24 godziny.

W przypadku braku zasilania lodówka może utrzymać niską temperaturę do 19 godzin. W chłodziarce jest zainstalowanych 5 szklanych półek, w tym 4 z nich ma możliwość regulacji wysokości, jedna z nich to półka na butelki, a na dole znajduje się szuflada na warzywa i owoce. W drzwiach znajdziemy 4 kieszenie, w tym jedna na butelki. Zamrażarka ma 3 szuflady, w tym jedna z nich o rozmiarze XXL.

Wilgotność we wnętrzu chłodziarki jest stale utrzymywana na poziomie 70 – 85%, dzięki temu produktom jest dostarczana wilgoć niezbędna do prawidłowego przechowywania żywności. Technologia Stop Frost pozwala na ograniczenie częstotliwości rozmrażania lodówki, gdyż katalizator umieszczony w górnej części zamrażarki gromadzi cały lód, który powstaje podczas pracy.

Od czasu do czasu należy wyjąc katalizator i oczyścić go pod strumieniem ciepłej wody. Klienci, którzy wybrali ten model, kierowali się głownie dużym rozmiarem sprzętu i pod tym względem nie czują się zawiedzeni. Chwalą oni też wygodę użytkowania, wygląd oraz cichą pracę.

Whirlpool ART9811A++SF to lodówka w klasie energetycznej A++. Urządzenie ma wymiary: 193,5 cm x 54,5 cm x 54 cm. Model ma pojemność 308 l (chłodziarka – 228 l i zamrażarka – 80 l).

 

Zalety

Cicha praca: Poziom hałasu generowanego przez sprzęt nie przekracza 35 dB. To cicho pracująca lodówka, która z pewnością nie będzie przeszkadzać domownikom (w szczególności w nocy).

Technologia Fresh Control: Model jest wyposażony w technologię Fresh Control, za sprawą której żywność przechowywana w chłodziarce zachowuje świeżość na dłużej.

Filtr antybakteryjny: Produkt jest wyposażony w filtr antybakteryjny. To zapobiega namnażaniu się bakterii i zmniejsza ryzyko powstawania nieprzyjemnego zapachu w lodówce.

Pojemnik na warzywa i owoce: W dolnej części chłodziarki jest duży pojemnik na warzywa i owoce. Umieszczono w nim przesuwany separator, umożliwiający oddzielenie artykułów spożywczych, których nie powinno się przechowywać obok siebie.

 

Wady

Brak technologii No Frost: Sprzęt nie ma technologii No Frost, dlatego musimy pamiętać o regularnym rozmrażaniu go. Jest to kłopotliwe i uciążliwe.

 

 

 

 

9. Beko BCN 130000

 

4-beko-bcn-130000Firma Beko natomiast oferuje klientom swój produkt klasy energetycznej A++ o nazwie Beko BCN 130000. Model ten ma chłodziarkę o pojemności 177 litrów i zamrażarkę 66 litrów umieszczoną na dole urządzenia. Lodówka ta ma wymiary zewnętrzne 177,7 cm x 55,6 cm x 54,5 cm, a poziom hałasu wynosi 42 dB. W przypadku braku zasilania chłodziarka utrzyma właściwą temperaturę przez 20 godzin.

Zamrażarka zaś ma zdolność zamrożenia 3,5 kg produktów w ciągu 24 godzin. Wewnątrz chłodziarki znajdują się 3 półki, 2 pojemniki na warzywa, oraz komora 0°C o pojemności 25 litrów. Drzwi natomiast są wyposażone w 3 balkoniki, a także w pojemniki na nabiał i jajka. Zamrażarka tymczasem została wyposażona w 3 szuflady. Sterowanie w tym modelu jest elektroniczne.

Z nowoczesnych technologii znajdziemy tu system NoFrost, który dba o zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz lodówki, a także eliminuje potrzebę jej rozmrażania. Dzieje się tak dzięki pracy wentylatora i parownika utrzymujących odpowiedni poziom chłodzenia i wilgotności. Firma Beco podkreśla też zastosowanie antybakteryjnej uszczelki w drzwiach sprzętu, oraz oświetlenia LED kolorem zbliżonym do naturalnego.

Opinie lodówkach do zabudowy marki Beko BCN 130000 mówią, że jest ona atrakcyjna ze względu na posiadanie komory 0°C, energooszczędność, oraz system NoFrost. Dla wielu osób bardzo atrakcyjne okazały się prowadnice rolkowe zamontowane przy szufladach.

Produkt Beko BCN 130000 ma wymiary: 177,7 cm x 55,6 cm x 54,5 cm. To lodówka w klasie energetycznej A++ wyposażona w 172 l chłodziarkę oraz 65 l zamrażarkę.

 

Zalety

Technologia NeoFrost: To model z technologią NeoFrost, zapobiegającą powstawaniu szronu na ściankach urządzenia i na żywności. Nie musimy regularnie rozmrażać lodówki.

Filtr antyzapachowy: Wewnątrz sprzętu zamontowano filtr antyzapachowy z aktywnym węglem, który oczyszcza powietrze i pochłania nieprzyjemne zapachy (mogące przenikać do przechowywanej żywności).

Komora Zero: W komorze chłodzącej jest specjalna komora Zero, dzięki której możemy przechowywać świeże artykuły spożywcze w temperaturze wynoszącej 0 st. C.

 

Wady

Cichy alarm niedomkniętych drzwi: Alarm niedomkniętych drzwi jest bardzo cichy, dlatego możemy go nie usłyszeć, np. przy włączonym okapie czy telewizorze.

Brak kostkarki: Choć to zaawansowana technologicznie lodówka, wielu konsumentów narzeka na brak kostkarki zapewniającej stały dostęp do kostek lodu do drinków czy mrożonej kawy.

 

 

 

 

10. Electrolux ENN12800AW

 

Lodówki Chłodziarko - zamrażarka ELECTROLUX EN2400AOWOstatni model, Electrolux ENN12800AW, jest równocześnie najtańszym z prezentowanych, a jego klasa energetyczna to A+. Mamy wymiary tu 177,2 cm x 54 cm x 54,7 cm, a poziom hałasu wynosi 36 dB. Natomiast pojemność chłodziarki wynosi 202 litry, a zamrażarki, znajdującej się w dolnej części, 75 litrów. W przypadku tego modelu, gdy zabraknie zasilania, chłodziarka utrzymuje temperaturę przez 22 godziny.

A zamrażarka ma zdolność zamrożenia 4 kg produktów w ciągu 24 godzin. W chłodziarce znajdziemy 4 szklane półki pełnej szerokości z obramowaniem z przodu i z tyłu, oraz 2 szuflady na warzywa wykonane z przeźroczystego plastiku. W zamrażarce mamy 2 szklane półki, również o pełnej szerokości, oraz szuflady 2+1 pełnej szerokości, wykonane z plastiku.

W drzwiach producent przewidział 4 balkoniki, w tym jeden z przeznaczeniem na butelki. Model ten jest sterowany mechanicznie. Na wewnętrzne oświetlenie składa się 1 żarówka 15 W. Producent podkreśla, że po zastosowaniu w nowym modelu przeźroczystych półek i szuflad użytkownik ma lepszy dostęp do wszystkich produktów, zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce.

Zaś opinie użytkowników mówią jednoznacznie, że jest to dobra i tania lodówka do zabudowy. Klienci przekazują, że jest pojemna, tania, dobrze wykonana i cicha w eksploatacji.

Urządzenie Electrolux ENN12800AW ma pojemność 268 l (chłodziarka – 196 l oraz zamrażarka – 76 l). Wymiary lodówki to: 177,2 cm x 54 cm x 54,9 cm. To dobra lodówka do zabudowy do 1500 zł w klasie energetycznej A+.

 

Zalety

Dużo miejsca do przechowywania żywności: Chłodziarka jest na tyle pojemna, że z pewnością zmieścimy w niej dużo artykułów spożywczych. Żywność możemy też w odpowiedni sposób posegregować na półkach, aby do wszystkich produktów mieć łatwy dostęp.

Przezroczyste szuflady w zamrażarce: W zamrażarce są trzy szuflady o różnej pojemności, każda z nich ma przezroczysty front. Takie rozwiązanie sprawia, że z pewnością szybko znajdziemy artykuły spożywcze, których potrzebujemy.

Wygodne otwieranie drzwi: Drzwi lodówki można otworzyć bez większego wysiłku, nawet jeśli na zawieszonych na nich półkach umieściliśmy żywność. Co ważne, w razie potrzeby możemy zmienić kierunek otwierania drzwi, aby użytkowanie sprzętu stało się bardziej komfortowe.

 

Wady

Brak alarmu otwartych drzwi: Konsumenci uważają, że model powinien mieć alarm otwartych drzwi. Jeśli lodówka przez dłuższy czas jest niedomknięta, umieszczona w niej żywność może szybciej się zepsuć, wpływa to również na większy pobór prądu przez urządzenie.

 

 

 

 

11. Samsung BRB260010WW

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć lodówki Samsung BRB260010WW. To model w klasie energetycznej A+, z 196 l chłodziarką oraz 72 l zamrażarką. Urządzenie nie wymaga ręcznego rozmrażania za sprawą technologii No Frost. Dzięki niej na ściankach sprzętu i przechowywanej żywności nie osadza się szron i lód.

Produkt ma wymiary: wysokość – 177,5 cm, głębokość – 55 cm oraz szerokość – 54 cm. Lodówka została wyposażona w cicho pracujący silnik Digital Inverter. Opisywany model może pomieścić wiele artykułów spożywczych i pozwala na ich odpowiednie posegregowanie. W chłodziarce są pojemne półki, natomiast w zamrażarce szuflady z przezroczystymi frontami.

Konsumenci docenili urządzenie nie tylko za dużą pojemność, ale również za wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest tryb wakacyjny umożliwiający zmniejszenie poboru energii, gdy przez długi czas jesteśmy poza domem i nie korzystamy z lodówki. Poza tym sprzęt ma też system All-Around Colling odpowiadający za równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza we wnętrzu urządzenia. To pozwala na przedłużenie świeżości żywności.

Model Samsung BRB260010WW to lodówka do zabudowy w klasie energetycznej A+, której wymiary to: 177,5 cm x 55 cm x 54 cm. Pojemność chłodziarki wynosi 196 l, a zamrażarki – 72 l.

 

Zalety

Silnik Digital Inverter: Urządzenie wyposażono w nowoczesny silnik Digital Inverter. Zapewnia on cichą pracę sprzętu oraz niski pobór energii elektrycznej. Za sprawą takiego rozwiązania lodówka jest ponadto mniej podatna na awarie.

Intensywne zamrażanie i chłodzenie: Funkcja Power Freeze pozwala na szybkie zamrożenie żywności, natomiast opcja Power Cool zapewnia intensywne chłodzenie artykułów spożywczych przechowywanych w chłodziarce.

 

Wady

Kłopotliwe wyjmowanie półek: Aby umyć półki w lodówce, możemy je wyjąć. Niektórym konsumentom sprawia to jednak trudność.

Za słabe oświetlenie: Wewnątrz chłodziarki zamontowano energooszczędne lampki LED, ale część osób twierdzi, że nie zapewniają odpowiednio jasnego światła, a to może utrudniać szybkie znalezienie żywności.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką lodówkę do zabudowy kupić?

 

Lodówki do zabudowy są chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na urządzeniu kuchni w minimalistycznym, prostym stylu. Sprzęt jest zabudowany, co pozwala utrzymać odpowiednią estetykę w całym pomieszczeniu. Lodówka do zabudowy musi mieć jednak dobre parametry, a jej wykonanie powinno być szczegółowo przemyślane. W innym wypadku sprzęt nie będzie efektywnie działał. Pojawia się więc pytanie, jaką lodówkę do zabudowy wybrać, aby być zadowolonym z zakupu?

Klasa energetyczna

Każda lodówka ma klasę energetyczną, która określa to, ile energii przeciętnie pobiera urządzenie. Wszystkie sprzedawane w sklepie sprzęty mają specjalną etykietę, na której przedstawione są informacje na ten temat. Chłodziarki mają jedną z 7 klas energetycznych. Najmniej energooszczędne są lodówki do zabudowy w klasie D, a najbardziej oszczędne – modele A+++. 

 

Pojemność

Pojemność lodówki jest ściśle związana z jej wymiarami. Te ostatnie bardzo często są dobierane pod możliwości powierzchniowe pomieszczenia i typ zabudowy meblowej. Przed rozpoczęciem projektowania kuchni warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest najlepsza lodówka do zabudowy dla nas. Trzeba wziąć pod uwagę to, jak często robimy zakupy, czy zwykle przygotowujemy jedzenie w domu czy stołujemy się na mieście i jak duża jest nasza rodzina. Jeśli mamy małą kuchnię, możemy zdecydować się na lodówkę podblatową. Jej pojemność wynosi przeciętnie 100 l lub więcej. Urządzenia tego typu mają zwykle 2-3 półki w środku i małe balkoniki na drzwiach. Takie lodówki są polecane dla singli i par, gorzej sprawdzają się w przypadku rodzin z dziećmi. Dla takich osób poleca się duże lodówki o pojemności co najmniej 200 l. W sklepach można znaleźć chłodziarki z zamrażalnikiem i bez. Ciekawą propozycją są duże lodówki do zabudowy side by side, które mają podwójne drzwi i sporą pojemność.

 

Rodzaj i rozmieszczenie półek w lodówce

Półki w środku lodówki muszą być solidnie wykonane i dobrze rozmieszczone, aby korzystanie ze sprzętu było wygodne. W większości lodówek do zabudowy stosuje się półki wykonane z mocnego hartowanego szkła. Są one łatwe do utrzymania w czystości i bardziej wytrzymałe. Półki – balkoniki na drzwiach zazwyczaj produkuje się z plastiku, który, jak wiadomo, jest nieco mniej wytrzymały, ale nadal łatwy do utrzymania w czystości. Kupujący doceniają lodówki, które mają specjalnie zaprojektowane komory, dostosowane do przechowywania konkretnego typu produktów np. jedzenia, które szybko się psuje, nabiału, mięsa i ryb. W takich komorach panują inne warunki temperaturowe niż w pozostałych częściach chłodziarki. Praktycznym dodatkiem są chromowane półki na butelki pozwalające bezpiecznie przechowywać je w poziomie. Przydatne są też pojemniki na jajka i tacki na lód. 

Dodatkowe funkcje

Jakie funkcje ma najlepsza lodówka do zabudowy? Obecnie producenci AGD wykorzystują wiele nowoczesnych technologii, aby zapewnić użytkownikom możliwie największy komfort i zadowolenie z użytkowania ich urządzeń. Jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań jest system No Frost, który ogranicza powstawanie szronu na jedzeniu i osadzaniu się lodu na ściankach (w części chłodzącej i mrożącej). W efekcie nie trzeba co chwilę rozmrażać lodówki ani martwić się o to, że po czasie zacznie mniej efektywnie działać i pobierać więcej energii elektrycznej. 

Z innych popularnych funkcji i technologii stosowanych w lodówkach można wyróżnić: 

♦ Alarm otwartych drzwi – w przypadku niedomknięcia drzwi lodówki aktywowany jest alarm, dzięki czemu wiemy, że musimy wrócić do urządzenia i dobrze je zamknąć, aby do środka nie dostało się ciepło;

♦ Alarm temperatury – włącza się, kiedy temperatura w komorze zamrażarki jest zbyt wysoka;

♦ Tryb wakacyjny – pozwala na oddzielenie pracy chłodziarki i zamrażarki w ten sposób, że ta pierwsza jest odłączona i nie pobiera prądu, kiedy przez dłuższy czas nie ma nas w domu;

♦ Metal Cooling – ścianki są zrobione ze stali nierdzewnej, więc w środku łatwiej utrzymać odpowiednio niską temperaturę;

♦ Multiflow – gwarantuje efektywne i równomierne chłodzenie w każdym miejscu w lodówce;

♦ Power Cool/Power Freeze – umożliwiają one przyspieszone chłodzenie lub zamrażanie i po wykonaniu zadania automatycznie się wyłączają;

♦ Space Max – pozwala na zwiększenie przestrzeni w lodówce, a wszystko za sprawą odpowiedniego systemu wentylacji i cienkim ściankom.

Warto też wybierać lodówki do zabudowy, które są skutecznie zabezpieczone przed rozwojem bakterii. W wielu sprzętach wykorzystuje się antybakteryjne uszczelki i powłoki, które chronią przed namnażaniem się bakterii.

 

Lodówki do zabudowy w dobrych cenach

Cena lodówek do zabudowy różni się w zależności od pojemności, zastosowanych technologii i popularności producenta. Najtańsze są małe sprzęty do zabudowy podblatowej, które można kupić za około 1000 zł. Pojemniejsze lodówki przeznaczone dla rodzin i do większych kuchni kosztują 2000 zł wzwyż. Dla bardzo wymagających konsumentów, którzy są w stanie zainwestować sporo pieniędzy w lodówkę do zabudowy, polecane są duże modele za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak widać, ceny sprzętów są różne i niezależnie od zasobów finansowych można znaleźć takie urządzenie, które spełni nasze potrzeby.

 

 

FAQ

 

P1: Co to znaczy lodówka do zabudowy?

Lodówka do zabudowy to nic innego, jak tradycyjny sprzęt znany pod tą nazwą, tyle że dostosowany do umieszczenia w zabudowie. Urządzenia tego typu są tak skonstruowane, aby powietrze mogło swobodnie przepływać bez ryzyka zaburzenia pracy lodówki i zmniejszenia jej efektywności działania. Sprzęty do zabudowy mają tę przewagę nad zwykłymi modelami wolnostojącymi, że pozwalają zachować nienaganną estetykę pomieszczenia. Nie sposób odróżnić więc lodówkę od całego zestawu meblowego, bo tak naprawdę to jedna spójna całość. Lodówki do zabudowy są wybierane przede wszystkim przez fanów minimalistycznych rozwiązań, którym zależy na prostocie. Sprzęty tego typu są nieco droższe od tradycyjnych, choć wiele w tej kwestii zależy od oczekiwań konkretnego konsumenta.

 

P2: Jak rozmrozić lodówkę do zabudowy?

Rozmrażanie lodówki jest ważnym zadaniem każdego jej posiadacza, bo wpływa na efektywność działania sprzętu. Regularnie przeprowadzane odmrażanie zwiększa też szansę na to, że urządzenie będzie nam długo służyło. Obecnie dbanie o odpowiedni stan lodówki jest łatwiejsze, bo sporo dostępnych na rynku modeli ma system No Frost. Jest to mechanizm zapewniający skuteczne odprowadzanie wilgoci i chroniący przed powstawaniem szronu i lodu na ściankach. Lodówki do zabudowy No Frost można rozmrażać co pół roku, więc ta częstotliwość nie jest duża. Przystępując do tego, należy wyłączyć sprzęt od źródła zasilania na kilka godzin, usunąć ze środka żywność, a później wyczyścić wnętrze. Należy tak zorganizować rozmrażanie, aby w lodówce było jak najmniej jedzenia i żeby można je było od razu zjeść (wtedy się nie zepsuje i nie zmarnuje).

P3: Ile kosztuje lodówka do zabudowy?

Analizując ceny rynkowe można zauważyć, że lodówki do zabudowy różnią się od tych tradycyjnych ceną. Z reguły są one nieco droższe mimo podobnych parametrów, co wynika z tego, że mają nieco inną budowę. Małe podblatowe lodówki do zabudowy z dwoma półkami i małym zamrażalnikiem można kupić za około 1000 zł. Przeciętnie za sprzęt do zabudowy dostosowany do potrzeb rodziny trzeba zapłacić od 2 tysięcy w górę. Jak w przypadku każdego typu produktów, również i lodówki do zabudowy można kupić za zdecydowanie wyższą cenę. Na rynku są zaawansowane technicznie sprzęty w cenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

 

P4: Jak dopasować lodówkę do zabudowy?

Lodówka do zabudowy musi być przede wszystkim dobrana pod względem wielkości do potrzeb danej osoby czy rodziny. Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakim typem konsumenta jesteśmy, czy często robimy mniejsze zakupy spożywcze czy rzadziej, ale większe. Warto tę kwestię przemyśleć już na etapie projektowania mebli kuchennych lub ich wyboru, aby dobrać je tak, aby były dostosowane do wielkości lodówki, jaką potrzebujemy. Jeśli mamy już meble, musimy dokładnie zmierzyć przestrzeń przeznaczoną na umieszczenie lodówki. Trzeba pamiętać, że sprzęt nie może przylegać ściśle do kasety zabudowy, bo w innym wypadku nie będzie dobrze chroniony przed przegrzaniem i awarią. 

 

P5: Jak ustawić lodówkę do zabudowy?

Lodówka do zabudowy musi być ustawiona tak, aby pomiędzy tylną ścianą zabudowy a sprzętem pozostawało minimum 4 cm odległości. Zagwarantuje to odpowiednią cyrkulację. Należy pamiętać o tym, że lodówka powinna stać idealnie prosto, warto sprawdzić to za pomocą poziomicy. Przed podłączeniem lodówki do źródła zasilania trzeba też dokładnie przeczytać instrukcję, aby dowiedzieć się z niej, jakie ustawienia są najlepsze i jak wybrać te odpowiednie. W środku lodówki powinien znajdować się wyświetlacz, który ułatwi nam dobór ustawień.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ