Ranking 6 najlepszych lunch boxów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Lunch boxy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Praktyczne pojemniki na żywność to dobre rozwiązanie dla osób, które wolą spożywać smaczne, domowe posiłki w każdym miejscu o dowolnej porze. Wygodne lunch boxy pozwalają transportować i przechowywać jedzenie, które nawet po kilku godzinach wciąż jest świeże i wygląda apetycznie. Jednym z polecanych modeli jest Noveen Lunch Box LB310 z funkcją podgrzewania posiłku. W zestawie znajdują się dwa wyjmowane pojemniki, które można z łatwością myć w zmywarce. Podgrzewacz ma wygodną, składaną rączkę umożliwiającą wygodne przenoszenie. Innym polecanym modelem jest Adler AD 4474, który został wyposażony w opcję podgrzewania jedzenia oraz utrzymywania jego temperatury po włożeniu ciepłego posiłku do środka. Praktyczne rozwiązanie sprawdzi się w każdym miejscu, gdzie jest dostęp do zasilania sieciowego.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Lunch box do podgrzewania żywności został wyposażony w funkcję grzania umożliwiającą podgrzanie posiłku do temperatury 60 stopni Celsjusza. W zestawie znajdują się dwa wyjmowane pojemniki, które można myć w zmywarce. Wkłady zostały wykonane z tworzywa bez użycia szkodliwego BPA.

Wady

Model Noveen Lunch Box LB310 ma wewnątrz dwa pojemniki o różnej pojemności. Żaden z nich nie ma przegródek umożliwiających podzielenie jedzenia.

Podsumowanie

Elektryczny podgrzewacz do żywności to produkt, który idealnie sprawdzi się w podróży oraz w miejscu pracy, gdzie nie ma dostępu do kuchenki mikrofalowej. Model jest zasilany napięciem 230 V. Pojemniki znajdujące się wewnątrz mają pojemność 1,1 litra oraz 0,5 litra.

Drugi wybór

Zalety

Niewielki pojemnik na żywność jest wyposażony w praktyczną opcję pozwalającą na podgrzanie posiłku w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do zasilania sieciowego. Model ma dwukomorowy wkład umożliwiający transport różnych składników. Pojemnik ma wygodną, składaną rączkę do transportu.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że model Adler AD 4474 jest nieszczelny. W trakcie transportu lub przechylenia pojemnika dochodzi do rozlania płynnej zawartości.

Podsumowanie

Podgrzewany pojemnik na jedzenie to model przystosowany do przechowywania posiłków oraz do podgrzewania ich do temperatury 50 stopni Celsjusza. Pudełko ma uszczelkę bezpieczeństwa oraz praktyczny uchwyt pozwalający na wygodne przenoszenie. Wysokość lunch boxa to 100 mm, szerokość 190 mm i długość 260 mm.

Rozważ też

Zalety

Elektryczny lunch box został wykonany z dobrej jakości materiałów. Wkładany pojemnik jest zrobiony ze stali nierdzewnej, którą można myć w zmywarce. Model jest wyposażony w hermetyczną uszczelkę, która zapobiega wylaniu się zawartości ze środka. Pojemnik jest bardzo solidny.

Wady

Pojemnik do podgrzewania żywności GIRMI SCO 103 jest wykonany ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że nie ma możliwości ewentualnego podgrzania jedzenia w kuchence mikrofalowej.

Podsumowanie

Lunch box z funkcją podgrzewania żywności to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które chcą zjeść ciepły posiłek w dowolnym miejscu. Wkład wykonany ze stali nierdzewnej jest bardzo trwały, dzięki czemu można swobodnie użytkować pojemnik przez kilka lat. Pojemnik ma wysokość 17 cm, szerokość 16 cm oraz średnicę 15,4 cm.

 

 

6 najlepszych lunch boxów. Opinie w 2024 roku 

 

Lunch boxy to bardzo wygodna forma przechowywania i transportu jedzenia. Osoby korzystające z takiej formy są bardzo zadowolone ze względu na to, że mogą zabrać ze sobą ulubione danie i zjeść je w dowolnej chwili niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdują. Poszukując odpowiedniego pojemnika na żywność, warto sprawdzić, jakie modele są dostępne na rynku. Ranking lunch boxów prezentuje produkty, które mają pozytywne opinie wśród zadowolonych użytkowników. 

 

Lunchbox na każdy dzień

 

1. Noveen Lunch Box Elektryczny Podgrzewacz żywności LB310

 

Elektryczny lunchbox na każdy dzień marki Noveen to produkt, który został wyposażony w praktyczną funkcję umożliwiającą podgrzewanie posiłku w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do zasilania sieciowego. Model jest wyposażony w element grzewczy PTC, który pozwala podgrzać posiłek do temperatury 60 stopni Celsjusza w czasie nie dłuższym niż 20 minut. Lunchbox jest zamykany szczelną pokrywą, która ma wygodne w użyciu klipsy. 

Osoby pracujące docenią lunchbox na każdy dzień ze względu na prostą obsługę oraz możliwość mycia w zmywarce. Model jest wyposażony w dwa wyjmowane pojemniki o pojemności 1,1 litra oraz 0,5 litra. Wkłady wykonane są z bezpiecznego materiału bez BPA. Urządzenie jest zasilane energią elektryczną o napięciu  230 V. W trakcie działania podgrzewacza zapala się kontrolka informująca o uruchomionym trybie grzania. Model ma wygodny uchwyt ułatwiający przenoszenie. 

Test lunch boxów pokazuje, że wiele osób chętnie wybiera produkty marki Noveen. Użytkownicy, którzy kupili model LB310, są zadowoleni z optymalnego stosunku jakości do ceny. Produkt jest polecany ze względu na prostą i bezproblemową obsługę. 

 

 

 

 

Lunchbox do pracy

 

2. Pojemnik na żywność podgrzewany Adler AD 4474

 

Podgrzewany lunchbox do pracy to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które na co dzień nie mają możliwości skorzystania z kuchenki mikrofalowej. Praktyczny, dwukomorowy pojemnik pozwala na przechowywanie i bezpieczny transport całego obiadu, który w każdej chwili można podgrzać. Osoby udające się do biura lub w podróż mają szansę zjeść ciepły posiłek, który po uruchomieniu urządzenia zostanie podgrzany do temperatury 50 stopni Celsjusza. 

Elektryczny lunchbox zasilany z gniazda sieciowego został wykonany z trwałych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów, które są wolne od szkodliwych substancji. Wyjmowany wkład ma pojemność 1,1 litra i dwie komory. Po podgrzaniu jedzenia, lunch box długo utrzymuje temperaturę, ponieważ ma termiczną izolację. Model Adler AD 4474 został wyposażony w składaną rączkę, która znacznie ułatwia transport. Lunchbox ma wymiary 260 mm długości, 190 mm szerokości oraz 100 mm wysokości. 

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na wybór modelu Adler AD 4474, są zadowoleni z zakupu. Konsumenci chwalą produkt za praktyczny, dwukomorowy wkład zabezpieczający przed mieszaniem się składników. Podgrzewany lunch box ma w zestawie plastikowe sztućce. 

 

 

 

 

Elektryczny lunch box

 

3. Elektryczny Lunch Box GIRMI SCO 103 

 

Pojemnik na żywność wyposażony w funkcję podgrzewania to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w codziennym życiu, jak i w podróży. Elektryczny lunch box w okrągłym kształcie zmieści się do każdej torby lub plecaka. Pojemnik jest dobrze zabezpieczony dzięki hermetycznej uszczelce, która zapobiega wylaniu się płynnego pokarmu. Dodatkowo szczelne zamknięcie zapewnia, że jedzenie znajdujące się w pojemniku będzie cały czas świeże. 

Lunchbox termiczny GIRMI SCO 103 jest wyposażony w specjalny wentyl umożliwiający ujście pary w czasie gotowania. Wygodny, składany uchwyt pozwala przenosić pojemnik nawet wtedy, gdy jest ciepły. Model zasilany sieciowo ma moc 40 W. Wkład został wykonany ze stali nierdzewnej a pojemnik z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Produkt ma wysokość 17 cm, szerokość 16 cm i głębokość 15,5 cm. Waga lunch boxa to 0,55 kg. 

Konsumenci potwierdzają, że jest to dobry lunch box, który pozwala na wygodne transportowanie każdego rodzaju żywności. Produkt jest łatwy w utrzymaniu czystości, a wkład znajdujący się wewnątrz można myć w zmywarce. 

 

 

 

 

Lunchbox dla dzieci

 

4. Strigo Lunch Box Hejka Tu Lenka Lamorożec 

 

Praktyczne pudełko śniadaniowe dla dzieci sprawdzi się nie tylko podczas codziennego wyjścia do szkoły. Produkt jest wykonany z dobrej jakości materiału, który nie pęknie zaraz po włożeniu do plecaka i przygnieceniu go książkami i zeszytami. Lunchbox dla dzieci z dwiema przegródkami to dobry wybór dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje pociechy zdrowego odżywiania poza domem. Dziecko, które ma smakowitą przekąskę w plecaku, znacznie rzadziej będzie sięgać po niezdrowe posiłki. 

Lunchbox do szkoły jest zamykany na solidne zatrzaski, które uniemożliwiają przypadkowe otworzenie i wysypanie się zawartości. Model ma także silikonowe zabezpieczenia na brzegach spełniające funkcję izolacyjną. Lunch box ma wymiary 16,5 cm x 12 cm x 6,5 cm. Pudełko śniadaniowe zostało ozdobione modnym motywem lamorożca, który jest bardzo lubiany przez dzieci. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się zakupić ten produkt, potwierdzają, że jest to dobry i tani lunch box. Produkt jest wykonany z tworzywa sztucznego o dużej trwałości. Pokrywka z zatrzaskami i dwie przegródki sprawiają, że pudełko śniadaniowe jest praktyczne. 

 

 

 

 

Szklany lunchbox

 

5. Szklany Pojemnik Dwukomorowy Kuchenprofi 22,5 cm

 

Szklany lunchbox ze szczelną przykrywką to dobry wybór nie tylko na codzienne wyjście do pracy. Pudełko z przegrodami można wykorzystać w kuchni do przechowywania różnego rodzaju produktów. Pojemnik na żywność można także zabrać na piknik lub biwak poza miastem, kiedy potrzeba praktycznego rozwiązania, aby jedzenie było odpowiednio zabezpieczone. Model dobrze nadaje się do przechowywania owoców, warzyw, gotowej sałatki z dipem oraz kanapki z pomidorkami koktajlowymi. 

Lunch box jest wykonany z mocnego i grubego szkła, dzięki czemu użytkownik nie musi obawiać się, że po delikatnym uderzeniu pojemnik się rozbije. Model ma praktyczną pokrywę z tworzywa sztucznego, którą mocuje się do pudełka za pomocą zatrzasków. Lunch box ma także solidną, silikonową uszczelkę zabezpieczającą przed wylaniem zawartości. Szklany pojemnik Kuchenprofi ma 8 cm wysokości, 22,5 cm długości i 17 cm szerokości. 

Opinie o lunch boxach Kuchenprofi są pozytywne ze względu na jakość wykonania. Produkty są bardzo solidne i bez problemu wytrzymują nawet intensywne użytkowanie. Model jest polecany przez zadowolonych konsumentów, którzy preferują szklane pojemniki do przechowywania żywności. 

 

 

 

 

Lunch box z przegródkami

 

6. Rosti Mepal Lunchbox z Widelczykiem Take A Break

 

Praktyczny i nowoczesny lunch box z przegródkami Rosti Mepal Take A Break został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia użytkownika. Produkt jest zrobiony z tworzywa wolnego od szkodliwej substancji BPA. Model jest bardzo praktyczny ze względu na znajdujące się w środku dwa wkłady umożliwiające odseparowanie różnego rodzaju składników. W każdej chwili użytkownik może wyjąć pojemniki z wewnątrz i stworzyć jednokomorowy lunch box na kanapki czy sałatkę. 

Pudełko na żywność ma jeden zamykany na przykrywkę wkład z uchwytem na plastikowy widelczyk oraz drugi pojemnik z dzieloną komorą. Lunch box można myć w zmywarce, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pojemnik jest zamykany przykrywką z dwoma mocnymi zatrzaskami znajdującymi się po bokach pudełka. Model ma specjalną uszczelkę w pokrywie, która zabezpiecza żywność przed wysychaniem i ewentualnym rozlaniem. 

Model Rosti Mepal Take A Break ma pozytywne opinie wśród konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup lunch boxa. Użytkownicy potwierdzają, że produkt jest bardzo solidny i wykonany z wysokiej jakości tworzywa. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki lunch box kupić? 

 

Lunch boxy to nic innego, jak praktyczne pojemniki na żywność, które są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób uczących się lub pracujących. Ludzie poszukujący idealnego rozwiązania dla siebie mogą wybierać między przeróżnymi wariantami, które są dostępne na sklepowych półkach. Najpopularniejsze modele to tradycyjne pudełko z jedną przegrodą, pojemnik z dwoma komorami, kubek z uszczelką na różnego rodzaju zupy i dania płynne oraz lunch box na deser lub jogurt z owocami. W zależności od wybranego produktu użytkownik może kupić sam pojemnik lub zdecydować się na cały zestaw składający się z pudełka, sztućców oraz torby termoizolacyjnej. 

Na co zwrócić uwagę wybierając lunch box? 

Osoby, które chcą kupić pudełko na żywność, powinny zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane. Najlepszy lunch box jest zrobiony z lekkiego tworzywa sztucznego, takiego jak plastik lub silikon. Materiał ten powinien być przede wszystkim bezpieczny i nie wydzielać szkodliwych substancji, które mogą przedostać się do jedzenia. Ważne jest to, aby pojemnik był wolny od BPA, czyli szkodliwej substancji zwanej Bisfenol A. Jest to związek występujący w różnego rodzaju produktach wykonanych z poliwęglanów. Jego budowa jest zbliżona do estrogenu, co oznacza, że może negatywnie wpływać na prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego. 

Zastanawiając się, jaki lunch box wybrać, warto kupić model zamykany szczelną pokrywą. Dobrym rozwiązaniem jest pudełko zamykane na klipsy, które dodatkowo ma specjalną uszczelkę zapobiegającą wylewaniu płynów znajdujących się wewnątrz. Oprócz tego warto wybrać produkt, który ma przegródki lub poziomy umożliwiające przenoszenie jedzenia bez mieszania różnego rodzaju składników. Lunch boxy z dodatkowymi wkładami przeznaczonymi na sosy lub plastikowymi sztućcami sprawdzą się w trakcie podróży. Dobry pojemnik na żywność jest także przystosowany do użytku w kuchence mikrofalowej. Dzięki temu użytkownik, będąc w pracy, ma szansę podgrzać przygotowany posiłek i zjeść smaczne, rozgrzewające danie. 

 

Jaki jest najlepszy lunch box? 

Osoby poszukujące sprawdzonego rozwiązania dla siebie powinny się zastanowić, jakie jedzenie będą najczęściej konsumować. Dla ludzi lubiących domowe kanapki dobrym rozwiązaniem będzie zakup modelu z jedną dużą przegrodą. Osoby, które chcą się zdrowo odżywiać i muszą jeść o stałych porach, powinny wybrać lunch box z przegródkami lub poziomami, aby składniki się nie mieszały. 

 

Pudełko śniadaniowe 

Pudełko śniadaniowe z jedną przegródką to produkt skierowany głównie w stronę najmłodszych. Właśnie z tego względu na półkach sklepowych jest sporo kolorowych śniadaniówek, które dodatkowo są ozdobione motywami z różnych bajek. Model przeznaczony do transportu kanapek jest niższy od tradycyjnego lunch boxa. Na rynku dostępne są wersje kwadratowe, prostokątne lub owalne. Dobrym wyborem jest model zamykany na dwa lub więcej klipsów. 

 

Dwupoziomowy lunch box 

Lunch box z dwoma poziomami to wygodne rozwiązanie, które pozwala na wygodne przechowywanie jedzenia bez ryzyka, że dane składniki wymieszają się ze sobą. Pojemnik na żywność z dzielonymi przegrodami sprawdzi się w przypadku osoby, która podgrzewa jedzenie w pracy. Wybierając model z możliwością podgrzewania w kuchence mikrofalowej, można umieścić w jednym lunch boxie ciepłe danie wraz z surówką i podgrzać tylko jedną część pojemnika. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że użytkownik może zabrać ze sobą jedzenie na śniadanie oraz na obiad w jednym pudełku. 

 

Lunch box z przegródkami 

Pojemnik na żywność z przegródkami to praktyczne rozwiązanie dla osób, które planują transportować różnego rodzaju posiłki w jednym pudełku. Wygodne przedziałki umożliwiają włożenie do jednego lunch boxa np. kanapki i pomidorków koktajlowych. Wiele zestawów składa się także z dodatkowych elementów w postaci plastikowych sztućców i pojemnika na sos. W niektórych ofertach można zakupić także praktyczny pakiet z bidonem na wodę lub inny napój. 

Pojemnik na sałatkę

Sałatka wykonana z kilku składników to dobry pomysł na zdrowy lunch do pracy lub na uczelnię. Osoby, które lubią się zdrowo odżywiać, będą zadowolone z takiego praktycznego rozwiązania. Klasyczny zestaw sałatkowy składa się ze szczelnie zamykanego pojemnika na żywność, plastikowego kubeczka na sos oraz plastikowych sztućców. Dzięki temu użytkownik może dodać sos do sałatki tuż przed spożyciem i zjeść świeży posiłek, który apetycznie wygląda. Na rynku dostępne są różne rodzaje pojemników. Coraz popularniejsze są modele w postaci wąskich i wysokich kubeczków, które mają w zakrętce dodatkowy pojemniczek na sos. 

 

Lunch boxy w dobrych cenach 

Zakup dobrej jakości pojemnika na żywność to gwarancja bezpiecznego przechowywania pokarmu. Na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli, które w zależności od wybranego produktu mogą kosztować od 10 do nawet 100 zł. Zwykły pojemnik typu lunch box z jedną przegrodą to niewielki wydatek od 10 zł do 25 zł. Za modele z praktycznymi przegrodami na suche i mokre produkty, które dodatkowo są zabezpieczone uszczelkami, trzeba zapłacić od 25 zł do 150 zł w zależności od zestawu, dodatkowych akcesoriów oraz producenta. Wyższe ceny obejmują lunch boxy nadające się do włożenia do kuchenki mikrofalowej. 

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić lunch box? 

Kupowanie dobrego lunch boxa bywa kłopotliwe ze względu na sporą ilość dostępnego na rynku towaru. Osoby, które kupują pojemniki na żywność przez Internet, chwalą niską cenę zakupu. Czasami jednak okazuje się, że zakupiony produkt zdecydowanie odbiega od opisu i użytkownik przeżywa rozczarowanie. Wiele osób skarży się, że niektóre modele mają bardzo mocne zatrzaski, które ciężko otworzyć mając długie paznokcie. Dobrej jakości produkty można zakupić w wielkopowierzchniowych hipermarketach oraz w sklepach z artykułami domowymi. Decydując się na zakup pojemnika, warto go na początku zobaczyć i dotknąć, aby nie okazało się, że użytkownik zapłacił znaczną kwotę za słabej jakości produkt. 

 

P2: Jak przygotować lunch box? 

Przygotowanie smacznego i pożywnego lunch boxa nie powinno trwać długo. Decydując się na przyrządzanie posiłków na wynos, warto decydować się na produkty niewymagające długiego przygotowania. Dotyczy to szczególnie sypkiej żywności, która wiele dani stanowi bazę posiłku. W trakcie robienia zakupów warto zdecydować się na zamienniki w postaci kaszy kuskus czy makaronu ryżowego, które nie wymagają długiego gotowania. W przypadku ryżu warto także wybierać typ parboiled, który gotuje się o połowę krócej niż brązowy. Przygotowując lunch boxa, można ugotować smaczne danie na 2 – 3 dni. Dzięki temu można zyskać sporo czasu, a pokarm przechowywany w lodówce na pewno się nie zepsuje. 

P3: Ile kosztuje lunch box? 

Pojemnik na żywność typu lunch box to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które są zapracowane i nie chcą wydawać pieniędzy na codzienne jedzenie obiadów w restauracjach lub stołówkach pracowniczych. Na rynku dostępne są różnego rodzaju pudełka, które w zależności od wybranego rodzaju można mrozić lub wkładać do kuchenki mikrofalowej. Klasyczny pojemnik z jedną przegrodą można kupić już za 10 zł. Jest to jednak produkt przeznaczony typowo do transportu i przechowywania żywności. Model z wydzielonymi przegródkami to wydatek rozpoczynający się od kwoty 20 zł wzwyż. Wysokiej jakości pojemniki na żywność z dodatkowymi przegrodami, sztućcami i uszczelką zapobiegającą wylewaniu płynnego pokarmu to wydatek od 25 zł do 150 zł. Droższe modele mają w zestawie specjalną torbę termoizolacyjną. 

 

P4: Co to jest lunch box? 

Lunch box, nazywany także dietą pudełkową, to jedzenie zamknięte w pudełkach, które można zabrać na wynos do pracy, szkoły lub na uczelnię. Moda na przygotowywanie posiłków na wynos zamkniętych w szczelnych pojemnikach rozpoczęła się kilka lat temu. Wiele osób z wielką chęcią korzysta z oferty firm cateringowych, które przygotowują smaczne posiłki z dostawą pod wskazany adres. Osoby, które są zapracowane i nie mają budżetu pozwalającego na gotowy catering, przygotowują smaczne posiłki w domu, a następnie pakują je do pojemników wykonanych z tworzywa sztucznego. Tak przygotowane gotowe danie można zabrać na wynos i zjeść w dowolnej chwili. Pojemniki na żywność z przegródkami zwane lunch boxami to bardzo praktyczne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. 

 

P5: Co można włożyć do lunch boxa? 

Osoby, które zastanawiają się, jakie produkty można włożyć do lunch boxa będą mile zaskoczone. Na rynku dostępne są różnego rodzaju modele, które umożliwiają przechowywanie i transport każdego rodzaju jedzenia. W zależności od zakupionego pudełka na żywność użytkownik może zabrać ze sobą zarówno dania sypkie, jak i płynne. W sklepach dostępne są specjalne pojemniki z uszczelkami przeznaczone do transportu zup i posiłków o płynnej konsystencji. Modele z przegródkami pozwalają na przechowywanie różnego rodzaju zestawów obiadowych, śniadania, kolacji czy deserów. Niektóre lunch boxy można bez problemu wkładać do kuchenki mikrofalowej i podgrzewać przygotowane jedzenie. Jest to duża wygoda, ponieważ użytkownik nie musi przekładać gotowego dania na talerz, a następnie myć kilku naczyń. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ