Lunchboxy ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.07.24

 

Lunchbox to wygodny pojemnik na żywność, który możemy zabrać ze sobą do pracy czy do szkoły. Jednak nie wszystkie modele dostępne na rynku są takie same. Wybranie właściwego pojemnika, który spełni nasze oczekiwania może sprawić trudność, dlatego niezdecydowanym osobom polecamy lekturę naszego poradnika i rankingu. Zamieściliśmy w nim opisy o lunchboxach, które według opinii konsumentów doskonale sprawdzają się w codziennym użyciu. Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się produkt Promis TM95 + TMB 06K. Jest to prosty pojemnik na drugie śniadanie, do którego możemy schować ulubione przekąski. Produkt zapobiega wydostaniu się zapachów na zewnątrz, jest szczelny, a wykonanie z solidnych materiałów zapewnia trwałość. Dodatkową zaletą jest możliwość mycia w zmywarce i przechowywania w lodówce. Drugie miejsce naszego zestawienia zajmuje lunchbox Sistema Lunch Bento Box. Produkt ma aż pięć komór do przechowywania, które można dowolnie przestawiać i dopasować do swoich potrzeb. Pojemnik jest szczelny i solidnie wykonany. Można go myć w zmywarce. Zachęcamy do lektury dalszej części artykułu w celu zapoznania się z naszymi pozostałymi propozycjami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest wykonany z solidnego tworzywa sztucznego, który zapewnia mu trwałość. Szczelne zamknięcie zapobiega wydostawaniu się zapachów. Wygodna przegródka pozwala na oddzielenie od siebie różnych posiłków. Pojemnik można myć w zmywarce.

Wady

Konsumenci zauważyli, że cztery zatrzaski pojemnika są bardzo mocne. Po zamknięciu lunchboxa, mniejsze dziecko może mieć problem z jego otworzeniem, gdyż wymaga to użycia siły.

Podsumowanie

Wygodny pojemnik na żywność doskonale sprawdzi się w pracy lub w szkole. Dzięki wygodnej przegródce możemy w nim oddzielić śniadanie od ulubionej przekąski. Produkt jest zamykany na cztery wygodne zatrzaski. Wbudowany zawór pozwala na zachowanie świeżości jedzenia.

Drugi wybór

Zalety

Lunchbox ma aż pięć komór, które można dowolnie przestawiać. Do zestawu dołączony jest pojemnik na jogurt. Pudełko można przechowywać w lodówce i zamrażarce, nadaje się również do kuchenki mikrofalowej i zmywarki.

Wady

Ze względu na swoją budowę, pojemnik zajmuje dość dużo miejsca. Nie jest to zatem najlepsze rozwiązanie do małej, damskiej torebki.

Podsumowanie

Zastosowanie pięciu mniejszych, wyjmowanych pojemniczków pozwala na dopasowanie lunchboxa do własnych potrzeb. Taka budowa sprawia, że możemy w nim zabrać śniadanie, ulubione przekąski, warzywa, owoce czy jogurt. Dzięki szczelnemu zamykaniu nic się nam na pewno nie wyleje.

Rozważ też

Zalety

Elektryczny lunchbox pozwala na podgrzanie posiłku do 60 st. C w 20 minut. Szczelne zamknięcie na zatrzaski umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury jedzenia. Wewnątrz znajdują się dwa mniejsze pojemniki, które można myć w zmywarce.

Wady

Produkt jest dość ciężki i na pewno lepiej sprawdzi się podczas podróży niż do codziennego przenpszenia w nim lunchu do pracy.

Podsumowanie

Lunchbox pozwala na podgrzewanie przechowywanego w nim jedzenia. Może być on zasilany sieciowo (230 V) lub przy pomocy gniazda w samochodzie (12 V). Wykonanie ze stali nierdzewnej zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia.

 

 

Najlepsze lunchboxy w 2024 roku

 

Niniejszy ranking lunchboxów składa się z praktycznych i wygodnych w użyciu pojemników, które możemy zabrać ze sobą do pracy lub do szkoły. Modele umieszczone w naszym zestawieniu zyskały największe uznanie konsumentów w 2024 roku.

 

Nasze zalecenia

 

Promis TM95 + TMB 06K

 

Zestaw Promis TM95 + TMB 06K składa się ze śniadaniówki i bidonu, które zostały zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Można go wygodnie zabierać do szkoły, a jego użytkowanie jest całkowicie bezpieczne. Lunchbox ma szczelne zamknięcie, jest odporny na uszkodzenia oraz zapobiega wydostawaniu się zapachu jedzenia na zewnątrz.

Pudełko ma kształt prostokąta. Wewnątrz znajduje się wyjmowana przegródka, która dzieli pojemnik na dwie osobne komory o dowolnej szerokości. Śniadaniówka jest zamykana na cztery zatrzaski, a wbudowany zawór próżniowy umożliwia zachowanie świeżości jedzenia. Produkt został wykonany z nietoksycznego tworzywa sztucznego i jest przystosowany do kontaktu z żywnością.

Wymiary pojemnika to szerokość – 19 cm, wysokość – 6,5 cm i głębokość – 13 cm. Jego pojemność to 0,5 litra. Ten dobry i tani lunchbox można myć w zmywarce i przechowywać w lodówce. Dodatkową zaletą są żywe kolory i atrakcyjne rysunki na wieczku. Pudełko podoba się maluchom, a rodzice cenią je za wygodę użycia.

Produkt Promis TM95 + TMB 06K ma wymiary: 6,5 cm x 19 cm x 13 cm, a jego pojemność to 0,5 l. To dobry lunchbox do 30 zł, który jest wykonany z tworzywa sztucznego.

 

Zalety

Przystosowany do kontaktu z żywnością: Plastik wykorzystany do produkcji pojemnika jest nietoksyczny, nie ma w składzie Bisfenolu A. Lunchbox jest więc w pełni przystosowany do kontaktu z żywnością.

Szczelność: Nie ma ryzyka, że zapachy z włożonego do pudełka lunchu będą przedostawać się na zewnątrz. Opakowanie jest szczelne, zamyka się je na cztery zatrzaski.

Wyjmowana przegródka: Wewnątrz lunchboxu umieszczono przegródkę, którą w razie potrzeby można wyjąć. Z jej pomocą możemy stworzyć w środku dwie oddzielne komory na jedzenie.

Bidon w komplecie: Do pudełka dołączono plastikowy bidon o pojemności 0,6 l. Można w nim przenosić ciepły lub zimny napój.

Możliwość mycia w zmywarce: Lunchbox (bez pokrywki) można myć ręcznie lub w zmywarce.

 

Wady

Trudne otwieranie pojemnika: Zatrzaski pozwalające na zamknięcie pojemnika są mocne. Otworzenie lunchboxu okazuje się kłopotliwe, zwłaszcza dla dzieci.

 

 

 

 

Sistema Lunch Bento Box

 

Pojemnik Sistema Lunch Bento Box to nowoczesny lunchbox, która ma aż pięć komór do przechowywania żywności. Wewnętrzne przegrody można dowolnie układać i dopasować je do własnych potrzeb. W ten sposób możemy wziąć do pracy lub spakować dziecku śniadanie, a także włożyć słodką przekąskę, warzywa czy owoce.

Pudełko zostało wykonane z bezpiecznego tworzywa sztucznego, wolnego od substancji szkodliwych dla zdrowia. Pojemnik jest wygodny w użyciu, gdyż można go myć w zmywarce, odgrzewać jedzenie w kuchence mikrofalowej, a także wkładać do zamrażarki. Szczelne zamykanie na zatrzask sprawia, że zapach jedzenia nie wydostaje się na zewnątrz.

Wymiary lunchboxa to długość – 18,5 cm, szerokość – 16,8 cm i wysokość – 7,7 cm. Jego pojemność wynosi 1250 ml. W zestawie z pudełkiem otrzymujemy również szczelny pojemnik na jogurt, pozwalający urozmaicić śniadanie. Konsumenci doceniają produkt za regulowane przegródki, dzięki którym mogą oddzielić różnorodne dodatki od głównego posiłku.

Lunchbox Sistema Lunch Bento Box ma pojemność 1,25 l. Wymiary pudełka to: 7,7 cm x 18,5 cm x 16,8 cm. Materiałem wykonania pojemnika jest tworzywo sztuczne bez BPA i ftalanów.

 

Zalety

Pięć przegródek: To pudełko z pięcioma przegródkami. Z tego względu do środka możemy zapakować pyszny obiad z dodatkami, a także owoce, warzywa czy pojemnik na sos.

Wytrzymałość: Lunchbox jest wytrzymały, dlatego nie powinien szybko się zniszczyć. Nawet w wyniku codziennego używania na powierzchni pudełka nie pojawią się przetarcia i inne uszkodzenia.

Przystosowany do użycia w mikrofalówce: Zapakowane do pojemnika jedzenie możemy szybko podgrzać w mikrofalówce, bez potrzeby wyjmowania go ze środka. Lunchbox nie jest podatny na działanie wysokiej temperatury.

Lekkość: Mimo dużej pojemności pudełko nie jest ciężkie (również, gdy w środku znajduje się drugie śniadanie).

 

Wady

Za duży: Nie jest to lunchbox o kompaktowych wymiarach. Wiele Pań narzeka, że pojemnik jest za duży i nie można go schować do małej torebki.

 

 

 

 

N’Oveen LB420

 

N’Oveen LB420 to elektryczny pojemnik na żywność, pozwalający na podgrzanie posiłku do 60 st. C w ciągu 20 minut. Produkt jest wyposażony w element grzewczy, dzięki któremu możemy cieszyć się ciepłym posiłkiem w podróży czy na pikniku. Dodatkowo za sprawą szczelnego zamknięcia na zatrzaski, nasze danie utrzyma wysoką temperaturę przez dłuższy czas.

Lunchbox może być zasilany sieciowo (230 V) lub przy pomocy gniazda w samochodzie (12 V). Praca produktu jest sygnalizowana przy użyciu świecącej diody LED. Wewnątrz pojemnika znajdują się dwa mniejsze, wyjmowane pudełka, które można myć w zmywarce. Wnętrze pojemnika głównego jest wykonane ze stali, zapewniającej większą trwałość.

Wymiary lunchboxa N’Oveen LB420 to 23 cm x 16 cm x 10,5 cm. Pojemność głównego zbiornika to 1,1 litra, natomiast dodatkowy pojemnik ma 0,5 litra pojemności. W zestawie otrzymujemy torbę termiczną, która dodatkowo podtrzymuje temperaturę posiłku. Jak podkreślają konsumenci, produkt doskonale się sprawdza w pracy, w podróży czy podczas wakacji.

N’Oveen LB420 to pojemnik wykonany z tworzywa bez Bisfenolu A w składzie. Pojemność pudełka wynosi 1,1 l, a jego wymiary to: 23 cm x 16 cm x 10,5 cm.

 

Zalety

Funkcja podgrzewania żywności: W lunchboxie możemy nie tylko przechowywać żywność, ale także ją podgrzewać. Pojemnik pełni więc funkcję praktycznego termosu obiadowego. Można go podłączyć do sieci 230 V lub gniazda zapalniczki samochodowej.

Torba termiczna w komplecie: Razem z pudełkiem dostajemy w zestawie torbę termiczną. Nawet jeśli odłączymy lunchbox od prądu, to podgrzana potrawa nie wystygnie zbyt szybko.

Wyjmowane przegródki: W środku pojemnika są dwie wyjmowane przegródki, jedna z nich jest przeznaczona do przechowywania zupy, sosu, jogurtu itp. Co ważne, są one przystosowane do mycia w zmywarce.

 

Wady

Zbyt ciężki: Nie jest to idealny lunchbox do pracy czy szkoły. Pojemnik jest stosunkowo ciężki, dlatego codzienne noszenie go przy sobie może być niewygodne. Najlepiej sprawdza się on podczas długiej podróży samochodem i na piknikach.

 

 

 

 

Girmi SC01

 

Jeśli szukasz pojemnika na żywność, dzięki któremu zjesz ciepły posiłek gdziekolwiek się znajdujesz, koniecznie wypróbuj model Girmi SC01. Jest to elektryczny lunchbox, wyposażony w funkcję podgrzewania znajdującego się w nim jedzenia, a także utrzymywania temperatury.

Pojemnik jest wykonany ze stali nierdzewnej. Cechuje się nie tylko wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia, ale jest również łatwy w czyszczeniu. Zastosowanie hermetycznej uszczelki sprawia, że nie musimy martwić się o wydostające się zapachy czy ewentualne rozlanie się jedzenia. Dzięki temu również przenoszenie pojemnika jest komfortowe.

Wymiary lunchboxa Girmi SC01 to wysokość – 17 cm, szerokość – 16 cm i głębokość – 15,5 cm. Waga pojemnika to 0,55 kg. Pozytywne opinie o lunchboxach Girmi zachęcają do zakupu modelu SC01. Według konsumentów, pojemnik jest bardzo praktyczny i wygodny w użyciu.

Stalowy pojemnik Girmi SC01 ma wymiary: 17 cm x 16 cm x 15,5 cm. To elektryczny lunchbox, który jest wyposażony w funkcję podgrzewania jedzenia.

 

Zalety

Hermetyczna uszczelka: W pojemniku można bez przeszkód przenosić zupę i podobne dania. Nie ma ryzyka, że zawartość lunchboxa przypadkowo rozleje się w torebce czy plecaku. Zapobiega temu hermetyczna uszczelka.

Długo utrzymuje temperaturę posiłku: Włożony do pudełka posiłek na długo zachowuje optymalną temperaturę. Nie musimy więc jeść w pracy zimnych dań.

Estetyczny wygląd: Z uwagi na zielony kolor, lunchbox estetycznie się prezentuje. Nie jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Brakuje rączki do przenoszenia: Niektórym osobom brakuje rączki do przenoszenia, która ułatwiłaby wyjmowanie pojemnika z plecaka. Według nich lunchbox może przypadkowo wypaść z dłoni.

Nie ma przegródek: To pudełko bez przegródek, co oznacza, że nie można do niego zapakować kilku potraw czy przekąsek. Jeżeli chcemy wziąć ze sobą owoce, warzywa lub jogurt, musimy włożyć je do innego opakowania.

 

 

 

 

Monbento Bento Box Original 2W1

 

Lunchbox Monbento Bento Box Original to wygodny pojemnik na żywność, w którym możemy podgrzać lunch lub obiad w kuchence mikrofalowej, a po skończonym posiłku umyć go w zmywarce. Pudełko ma dwa poziomy, dlatego możemy w nim oddzielić główny posiłek i deser czy przekąskę.

Produkt został wykonany z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia i zarysowania. Jest to również idealny pojemnik do zabrania w podróż. Do jego produkcji użyto wyłącznie bezpiecznych substancji i materiałów, dzięki czemu możemy w nim bez obaw przechowywać każdą żywność.

Pojemnik jest zamykany hermetycznie, dlatego nie musimy obawiać się o rozlanie się zawartości czy szybką utratę ciepła. Wymiary pudełka to wysokość – 10 cm, szerokość – 9,4 cm i długość – 18,5 cm. Według konsumentów, jego dużą zaletą jest także oryginalny i elegancki wygląd oraz przyciągająca wzrok kolorystyka.

Lunchbox Monbento Bento Box Original 2W1 ma pojemność 1 l. Pojemnik jest wykonany z tworzywa sztucznego bez BPA. Wymiary produktu to: 10 cm x 9,4 cm x 18,5 cm.

 

Zalety

Dwupoziomowa konstrukcja: To dwupoziomowy pojemnik, do którego możemy zapakować dwudaniowy posiłek, ewentualnie lekki lunch razem z przekąską. Komory są ze sobą połączone przy pomocy gumki spinającej.

Odporność na działanie niskiej temperatury: Przeprowadziliśmy test lunchboxów, podczas którego okazało się, że pojemnik jest odporny na działanie niskich temperatur. Z tego względu możemy przechowywać go w lodówce lub zamrażarce.

 

Wady

Zajmuje dużo miejsca w plecaku: Biorąc pod uwagę budowę pudełka i jego wymiary, istnieje prawdopodobieństwo, że zajmie dużo miejsca w plecaku. Lunchbox z pewnością nie zmieści się do małej, damskiej torebki.

Nie utrzymuje ciepła potrawy: Niektórzy posiadacze pojemnika narzekają, że nie utrzymuje ciepła potrawy. Z tego względu niezbyt dobrze nadaje się on do przechowywania dań, które po wystygnięciu nie są tak smaczne, jak tuż po podgrzaniu.

 

 

 

 

Jaki lunchbox kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zastanawiasz się, jak zapakować pożywny posiłek do pracy, aby uniknąć podjadania słodyczy i fast-foodów? Pomocny okaże się lunchbox, czyli niewielkie pudełeczko, w którym można przechowywać sałatki, kanapki, owoce itp. Chcesz kupić tego typu produkt dla siebie lub swojego dziecka, ale masz wątpliwości, na jakie kwestie musisz zwrócić uwagę? Koniecznie zapoznaj się z poradnikiem zakupowym.

 

 

Materiał wykonania

Pojemniki na lunch są wykonywane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są lunchboxy plastikowe, gdyż są lekkie, łatwe do utrzymania w czystości, a do tego dostępne w wielu różnych, ciekawych wersjach kolorystycznych. Jednak jeśli do produkcji pudełka zostanie wykorzystane złe gatunkowo tworzywo sztuczne, wówczas istnieje duże ryzyko, że pudełko szybko się zniszczy. Z tego względu zawsze trzeba się upewnić, że pojemnik jest solidny i odporny na pęknięcia. Do wyboru mamy również lunchboxy silikonowe, które także nie są zbyt ciężkie i mają na tyle kompaktowe wymiary, że bez problemu mieszczą się w torebce czy dziecięcym plecaku.

Godne uwagi są pojemniki ze szkła oraz stali. Wyróżnia je podwyższona odporność na uszkodzenia. Takie lunchboxy są cięższe i zwykle mają prosty design, ale nierzadko mogą przez kilka godzin utrzymać ciepło włożonej do środka potrawy. Najważniejsze jest to, aby pudełko na żywność było solidnie wykonane z materiałów, w składzie których nie ma toksycznych substancji. Mowa tu w szczególności o Bisfenolu A.

 

Wymiary i pojemność

Podejmując decyzję, jaki lunchbox wybrać, nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu jego wymiarów. Od tego zależy to, czy pojemnik okaże się wygodny w przenoszeniu. Co prawda w większym pudełku możemy spakować dużą porcję posiłku, ale może nie zmieścić się on do plecaka czy torebki. Musimy tak dobrać lunchbox, aby codzienne podróżowanie z nim do szkoły lub pracy nie było kłopotliwe i niewygodne.

Na całkowitą pojemność naczynia wpływają jego wymiary. W przypadku mniejszych pudełek jest to 0,5 l, a tych większych – nawet 1,5 l. Istotny wpływ na to, który produkt kupimy, mają nasze preferencje i to, jak dużą porcję drugiego śniadania chcemy przy sobie nosić.

 

Budowa – jaki lunchbox jest najlepszy?

Pod względem budowy możemy wyróżnić pojemniki z jedną i kilkoma przegrodami. Im więcej ich jest, tym bardziej zróżnicowane może być nasze drugie śniadania. Wynika to z możliwości zapakowania do środka sałatki, surówek, kaszy czy innych dodatków. Co prawda w lunchboxie z jedną komorą także możemy oddzielić od siebie żywność poprzez włożenie do środka mniejszych pudełeczek, ale nie zawsze jest to wygodna opcja. Możemy mieć wtedy problem z domknięciem pojemnika, a to doprowadzi do przedostania się do środka nadmiaru powietrza oraz wydostawania się zapachów na zewnątrz. Zamiast przegródek, lunchbox może być zbudowany z kilku poziomów, spiętych ze sobą przy pomocy gumek lub klipsów. W takim pojemniku możemy przechowywać kilka posiłków, bez obaw o przenikanie się zapachów.

 

Funkcja podgrzewania posiłku

Osobom chcącym w dowolnym momencie zjeść ciepły posiłek (również po upływie kilku godzin od zapakowania go do pudełka) polecamy lunchboxy z funkcją podgrzewania. Zwykle są one wykonane ze stali i przystosowane do podłączenia do zwykłej sieci 230 V oraz gniazda zapalniczki samochodowej, ewentualnie do używania w mikrofalówce. Pojemniki te są w stanie także utrzymać optymalną temperaturę jedzenia przez dłuższy czas, więc nie musimy się obawiać, że będziemy jeść zimne danie. Co ciekawe, część lunchboxów może też pełnić funkcję przenośnej lodówki. Aby żywność pozostała chłodna, wystarczy włożyć do środka specjalny wkład, przechowywany wcześniej w zamrażarce.

 

Akcesoria

Czasami razem z lunchboxem możemy dostać w komplecie dodatkowe akcesoria. Najczęściej są to plastikowe, wygodne w przenoszeniu sztućce oraz praktyczny pojemnik na jogurt czy podobną przekąskę. Z kolei do pojemników z funkcją podgrzewania i utrzymywania temperatury dołączona jest często torba termiczna, która stanowi dodatkową ochronę przed zbyt szybkim wystygnięciem potrawy.

 

Łatwe mycie

Pojemnik na drugie śniadanie należy myć po każdym użyciu, aby nie zostały w nim resztki jedzenia. W ten sposób można zapobiec rozwojowi mikroorganizmów, takich jak bakterie. Najlepszy lunchbox jest przystosowany do mycia w zmywarce, dlatego utrzymanie go w czystości jest niezwykle proste. Dotyczy to nie tylko pudełek plastikowych i silikonowych, ale nierzadko również tych stalowych, ponieważ do zmywarki można bez obaw włożyć wyjęte z ich środka przegródki.

 

 

Szczelność

Szczelność lunchboxa to także bardzo ważna kwestia. Jeśli opakowanie nie będzie miało hermetycznego zamknięcia, zapachy będą wydostawać się na zewnątrz i przesiąknie nimi wnętrze torebki bądź plecaka. Poza tym, jeśli do potrawy dostanie się duża ilość powietrza, z pewnością śniadanie nie będzie już tak dobrze smakować (zwłaszcza pieczywo, które stanie się czerstwe).

 

Design

Choć osoby dorosłe nie przywiązują dużej wagi do tego, jak wygląda lunchbox, to dla dzieci jest to wyjątkowo ważne. Ciekawie wyglądający pojemnik może zachęcać malucha do jedzenia zapakowanych mu posiłków. W dodatku będzie to dla pociechy ciekawy gadżet, którym chętnie pochwali się kolegom i koleżankom. Opakowania na lunch mogą mieć klasyczny, kwadratowy kształt, ewentualnie prostokątny lub owalny. Zazwyczaj są one dostępne w wielu kolorach do wyboru, część z nich ma też niewielkie zdobienia.

 

Lunchboxy w dobrych cenach

Plastikowe pojemniki na lunch nie są drogie, przeciętnie kosztują 50 zł (także te o dużej pojemności czy przystosowane do użytku w mikrofalówce). Ceny za stalowe lunchboxy z funkcją podgrzewania posiłków są wyższe, na ich zakup wydamy średnio ponad 100 zł. To, ile zapłacimy za pudełko na drugie śniadanie, zależy też od marki czy ilości akcesoriów w zestawie.

 

 

Gdzie kupić lunchbox?

 

Podpowiedzieliśmy Ci już, czym się kierować, wybierając lunchbox dla siebie lub dziecka oraz jakie modele są godne uwagi. Teraz przyszedł czas na zakup odpowiedniego produktu. Zastanawiasz się, gdzie lepiej kupić lunchbox – przez Internet czy w sklepie stacjonarnym? Sprawdź najważniejsze wady i zalety obu rozwiązań.

 

 

Kupowanie lunchboxa stacjonarnie

Chcąc od razu po zapłaceniu za produkt wziąć go ze sobą do domu, najlepiej wybrać się na zakupy do sklepu stacjonarnego. To daje możliwość dokładnego obejrzenia wszystkich dostępnych lunchboxów i zdecydowania, który odpowiada nam pod względem pojemności, całkowitych wymiarów, wzoru itp. Jeżeli chcemy sporo zaoszczędzić, warto iść na zakupy w czasie wyprzedaży. W tym okresie dostępny w sklepach stacjonarnych asortyment jest przeceniany o kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt procent.

Wadą robienia zakupów stacjonarnie jest to, że nie zrobimy ich o dowolnej porze. Sklepy są otwarte w określonych godzinach, musimy też pamiętać o dniach wolnych od handlu. Sam dojazd do centrum handlowego może zająć nam dużo czasu, stanie w korkach nierzadko skutecznie zniechęca do wielogodzinnego wędrowania po sklepach. Poza tym w okresie wyprzedaży w galeriach są duże tłumy, a przepychanie się wśród nich nie dla wszystkich jest przyjemne. Trzeba mieć też na uwadze, że kolejki do kasy często są tak długie, że spędza się w nich kilkanaście minut.

 

Kupowanie lunchboxa przez Internet

Wiele osób uważa, że robienie zakupów online jest wygodniejsze, ponieważ możemy kupować wymarzone produkty, nie wstając z kanapy. Co więcej, nieistotny jest dzień tygodnia czy godzina, gdyż sklepy internetowe są otwarte przez cały czas. Kupując lunchbox online, nie możemy wziąć go do ręki, niemniej jednak możemy znaleźć opinie na jego temat, a niekiedy nawet zdjęcia osób, które już go kupiły. Poza tym mamy dostęp do porównywarek cen pozwalających na znalezienie korzystnej oferty. W sklepach internetowych produkty przeważnie są nieco tańsze niż w stacjonarnych, także poza sezonem promocji. Ponadto zwykle mamy dostęp do szerszego asortymentu i lunchboxów oferowanych przez dobre, ale nie do końca znane w Polsce marki.

Jeśli zdecydujemy się na zrobienie zakupów przez Internet, musimy uzbroić się w cierpliwość. Prawdopodobnie minie kilka dni, zanim kurier czy listonosz dostarczy nam przesyłkę z zamówionym lunchboxem. Niemniej jednak nie powinno to nas zniechęcać do zakupów online, zwłaszcza że w razie potrzeby możemy zwrócić kupiony produkt i otrzymać zwrot swoich pieniędzy (jeśli np. nie jest zgodny z opisem).

 

 

Gdzie kupić lunchbox?

To od naszych preferencji i przyzwyczajeń zależy to, gdzie kupimy pojemnik na drugie śniadanie. Wiedząc, jaki lunchbox jest polecany dla dzieci, a jaki dla dorosłych, z pewnością szybko wybierzemy właściwy model. Jeśli nie mamy pewności, że znaleziony w Internecie produkt będzie odpowiedni, możemy najpierw obejrzeć go w sklepie stacjonarnym, a później zamówić online. Takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, gdyż pozwala uniknąć rozczarowania po otwarciu długo wyczekiwanej paczki.

 

Sklepy, w których można kupić lunchbox

Produkty takie jak lunchboxy znajdziemy w różnych sklepach, także w supermarketach oraz hipermarketach. Chcąc mieć do wyboru wiele różnych kolorów i wzorów, najlepiej poszukać pojemnika w sklepach oferujących sprzęty i akcesoria kuchenne, np. Garneczki, Home&You, Duka czy Homla. Warto zajrzeć też na takie strony jak Allegro i Empik.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ