Ranking 10 najlepszych maszyn do lodów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Maszynka do lodów – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Maszyna do robienia lodów, mrożonych jogurtów lub sorbetów to praktyczne rozwiązanie w ciepłe, letnie dni. W zestawieniu zamieściliśmy kilka najbardziej popularnych modeli, zarówno domowych, jak i przemysłowych. Jednym z nich jest maszyna do lodów włoskich RestoQuality RQBJ188S. Jest to sprzęt, który wyposażono w licznik porcji, więc wiemy, kiedy uzupełnić pojemnik. Ponadto nocny tryb pracy sprawia, że możemy w nim przechować pozostałą niewykorzystaną masę. Modelem godnym polecenia jest też maszyna do lodów tajskich CookPro 690030001. W urządzeniu przygotujemy coraz bardziej popularne lody z naturalnych składników. Kółka, w które wyposażono maszynę, sprawiają, że nie ma problemu z jej transportem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie wyposażono w elektroniczny panel sterowania i wielofunkcyjny, czytelny wyświetlacz, co świadczy o tym, że sprzęt wykonano zgodnie z nowoczesnymi technologiami. Ponadto bardzo przydatna jest funkcja mycia. Dużym udogodnieniem jest licznik wydanych porcji.

Wady

Wadą modelu jest głośna praca. Użytkownicy twierdzą, że po całym dniu stania przy urządzeniu słyszą nieprzyjemny szum w uszach spowodowany hałasem.

Podsumowanie

Za pomocą urządzenia przygotujemy 3 smaki pysznego deseru. Nocny tryb pracy umożliwia przechowywanie gotowej masy. Maszynę wyposażono w kółka, co sprawia, że jest mobilna. Do zestawu dołączono również komplet części zapasowych.

Drugi wybór

Zalety

Model wyposażono w kółka, dzięki czemu jest bardziej mobilny i szybciej można go przetransportować w inne miejsce. Dwa stanowiska robocze umożliwiają przyspieszenie całego procesu produkcji. Ponadto sprzęt wykonano z dobrej jakości materiału, więc będzie służyć przez dłuższy czas.

Wady

Dla części konsumentów dużą niedogodnością jest za długi czas mrożenia. Przez to trzeba odpowiednio wcześnie zaplanować, kiedy przygotujemy zimny deser.

Podsumowanie

Jest to model przeznaczony do przygotowywania lodów tajskich. Konstrukcja i jakość maszyny sprawiają, że szybko i komfortowo przygotujemy desery z naturalnych składników. Całkowite wymiary urządzenia wynoszą: 950 mm x 520 mm x 770 mm, stanowisko robocze ma 400 mm.

Rozważ też

Zalety

Dzięki sprzętowi przy pomocy jednego przycisku możemy przygotować pyszne lody. Jest to urządzenie termoelektryczne, więc nie trzeba wcześniej go chłodzić. Pojemnik na lody pokryto nieprzywierającą powłoką, więc łatwo utrzymać go w czystości.

Wady

Część użytkowników twierdzi, że sprzęt wyposażono w za mały silnik. Dlatego dłuższa praca modelu wiąże się z ryzykiem, że można spalić jego silnik.

Podsumowanie

Maszyna przeznaczona jest do przygotowywania lodów, sorbetów, a także mrożonego jogurtu. Producent do zestawu dołączył również: Łyżkę do lodów, szpatułkę i miarkę. Przy pomocy maszyny do lodów desery gotowe są już w pół godziny. Pojemność modelu wynosi 0,7 l.

 

 

10 najlepszych maszyn do lodów. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej przygotowaliśmy ranking maszyn do lodów. Znajduje się w nim opis kilku najbardziej popularnych wśród konsumentów modeli. Być może, któryś z nich przypadnie Ci szczególnie do gustu i zdecydujesz się na jego zakup.

 

Maszyna do lodów włoskich

 

1. Maszyna do lodów włoskich RestoQuality RQBJ188S

 

Profesjonalna maszyna do lodów włoskich RestoQuality to wysokiej jakości sprzęt, którego zbiorniki oraz rdzeń cylindra zrobione są ze stali nierdzewnej. Model ma wymiary: 54 cm x 66 cm, 125 cm i waży 100 kg. W maszynie możemy zrobić 2 smaki lodów plus 3 jako mix.

Sprzęt ma 2 zbiorniki, każdy o pojemności 5,8 l, więc możemy wyprodukować dużo porcji, o czym informuje nas licznik widoczny na wielofunkcyjnym wyświetlaczu. Wysokowydajny kompresor zapewnia szybkie chłodzenie i stabilną pracę. Maszyna ma również szereg alertów, które informują nas o niskim poziomie mieszanki, za wysokiej temperaturze otoczenia, czy możliwym zamarznięciu cylindra. Dodatkowo urządzenie pokazuje aktualny wskaźnik temperatury mieszanki lodowej, a także umożliwia precyzyjne ustawienie konsystencji deseru. 

Ta dobra maszyna do lodów włoskich wyróżnia się w wielu rankingach. Internauci w swoich opiniach doceniają urządzenie za prostą obsługę na czytelnym panelu LCD oraz bezpieczną ochronę zasilania.

 

 

 

 

Maszyna do lodów tajskich

 

2. Maszyna Do Lodów Tajskich CookPro 690030001

 

Lody tajskie są coraz bardziej popularne. Jeśli chcesz kupić dobrą i tanią maszynę do ich robienia, powinieneś zainwestować w urządzenie CookPro 690030001. Wymiary sprzętu to: 95 cm x 52 cm x 77 cm, a waga 60 kg.

Maszyna do lodów tajskich ma kółka, co ułatwia jej transport i przestawienie w inne miejsce. Wydajność modelu to 28 l/h, więc przy dwóch dostępnych stanowiskach roboczych pozwala nam to na przyspieszenie procesu produkcji. Urządzenie wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dlatego mamy pewność, że posłuży nam przez lata. Sprzęt ma możliwość szybkiego mrożenia, wyróżnia go też wysoka wydajność dzięki zamontowanemu kompresorowi. 

Opinie właścicieli maszyn są dobre. Chwalą oni wygodną obsługę, a także możliwość sprawnego wyczyszczenia urządzenia. Sprzęt ma elegancki i estetyczny design, który będzie się świetnie prezentował w każdej restauracji czy kawiarni. Wyposażono go w ochronę zasilania i niskiego napięcia elektrycznego.

 

 

 

 

Maszyna do lodów domowych

 

3. Maszyna do lodów Camry CR 4481

 

Jeśli szukasz dobrej maszyny, która pozwoli Ci szybko zrobić lody w domowym zaciszu, to należy zapoznać się z opisem urządzenia Camry CR 4481. Za pomocą modelu możemy robić również sorbety, bądź mrożony jogurt.

Maszyna do lodów jest bardzo prosta w obsłudze, gdyż za pomocą jednego przycisku w ciągu 30 minut mamy gotowy deser. Urządzenie o pojemności 0,7 litra jest termoelektryczne, co oznacza brak potrzeby wcześniejszego schłodzenia produktów.  Wystarczy odpowiednio połączyć składniki, zagotować je i poczekać, aż wystygną. Maszyna jest wyposażona w 2 stopnie zmrożenia deseru: Hard i Soft, dlatego otrzymamy lody, takie jak lubimy, czyli twarde lub miękkie. 

Konsumenci w swoich opiniach chwalą łatwy sposób czyszczenia nieprzywierającego pojemnika. Dodatkowo urządzenie bardzo dobrze prezentuje się w każdej kuchni, nie zajmując w niej dużo miejsca. W zestawie do maszyny mamy także łyżkę do lodów, szpatułkę i miarkę. 

 

 

 

 

Maszynka do lodów z kompresorem

 

4. Automat do lodów Unold Exlusiv 48872

 

Automat do lodów Unold Exlusiv 48872 ma moc 180 W i waży 12 kg. Gdy schłodzimy wcześniej masę, to w ciągu 30 – 40 minut możemy uzyskać gotowy deser pozbawiony zbędnych chemicznych dodatków.

Maszyna ma timer z regulacją czasu i dokładnością do 1 minuty, wszystko mamy widoczne na dużym wyświetlaczu LCD. Urządzenie pozwala na przygotowanie 2 litrów lodów, a w pełni automatyczny kompresor jest zdolny do osiągnięcia temperatury -35 stopni Celsjusza. Przygotowanie jogurtów sorbetów czy lodów jest bardzo proste, gdyż wystarczy wlać wszystkie składniki, a sprzęt samoczynnie wymiesza i zamrozi oczekiwany przez nas produkt. Automat dodatkowo może służyć jako kubełek do schłodzenia szampana. 

Kupujący w swoich opiniach zachwalają nowoczesny wygląd maszyny oraz wykonanie z wytrzymałej stali nierdzewnej. Mamy pewność, że inwestujemy pieniądze w urządzenie, które posłuży nam przez lata. Wśród pozytywnych recenzji mamy także te na temat bardzo cichej pracy silnika. Jego moc sprawia, że jest on dobrze przystosowany do ciągłego działania. 

 

 

 

 

5. Urządzenie do lodów Ariete 630 Ice Cream 

 

Jeśli szukasz prostego w obsłudze sprzętu w przystępnej cenie, to urządzenie do lodów Ariete 630 Ice Cream jest przeznaczone właśnie dla Ciebie. Jednorazowo przy pomocy maszyny do lodów możemy przygotować 5 porcji deseru. Pojemność misy to 1 kg.

Model pracuje w zamrażalniku, dzięki temu, że wyposażony jest w szybko ładujący się akumulator litowy. Całkowity czas przygotowania lodów wynosi od około 4 godzin do 8 godzin. Moc urządzenia jest równa 8 W. Jego wymiary wynoszą: 170 mm x 170 mm x 135 mm.

Opinie o maszynach do lodów Ariete są pozytywne. Konsumenci chwalą urządzenie, gdyż można po przygotowaniu pysznego deseru umyć je w zmywarce. To nieskomplikowany pod względem budowy model, ale za to solidny, gdyż wykonano go ze stali nierdzewnej, więc może być eksploatowany przez dłuższy czas. Wykazał to test maszyn do lodów.

 

 

 

 

6. WMF Urządzenie 3w1 do przygotowania lodów

 

Godnym polecenia jest WMF Urządzenie 3w1 do przygotowania lodów. Jest to automat do lodów, za pomocą którego przygotujemy zarówno tradycyjne desery, jak również sorbety czy mrożone jogurty.

Ta dobra i tania maszyna do lodów jest wyposażona w misę o pojemności 300 ml. Ponadto urządzenie ma czytelny wyświetlacz, na którym możemy między innymi zaobserwować, ile czasu zostało do końca pracy. Sprzęt pracuje na obrotach o mocy 90 W. Jego pojemność wynosi 0,7 l. Producent do zestawu dołączył kilka przydatnych elementów, takich jak: Szpatułka i miarka oraz łyżka do lodów.

Konsumenci pozytywnie oceniają sprzęt, ponieważ proces przygotowania lodów nie jest skomplikowany, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Ponadto jest to urządzenie o kompaktowych wymiarach, więc nie będzie problemu z jego przechowywaniem w okresie zimowym, co też docenili w swoich opiniach użytkownicy. Maszynkę można myć w zmywarce. 

 

 

 

 

7. Urządzenia do lodów Unold 48865

 

2.Untold 48865Kolejny opisywany automat do lodów, Unold 48865, zawiera instrukcję w języku polskim. Wyjmowany pojemnik z uchwytem, o pojemności 1,2 litra, trzeba umieścić w obudowie z kompresorem. Dzięki wbudowanemu kompresorowi nie trzeba używać lodówki do przygotowania lodów, bo kompresor może schłodzić je nawet do -28 stopni C.

Do pracy automat wykorzystuje moc 135W. Obudowa kompresora została wykonana w kolorze srebrnym, a na jej powierzchni znajdziemy przyciski menu oraz cyfrowy wyświetlacz LCD. Lody przygotowujemy wkładając wszystkie składniki do pojemnika, a następnie uruchamiając plastikowe mieszadło.

Pojemnik na lody zawiera przeźroczystą, otwieraną do połowy przykrywkę. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo jest dokładać poszczególne składniki, bez obawy o rozchlapanie zawartości pojemnika. Urządzenie zawiera również cyfrowy timer, dzięki któremu będziesz miał pełna kontrolę nad czasem przygotowania Twojego deseru.

Dla klientów zaletą tej maszyny jest to, że nie trzeba mrozić pojemnika. Opinie użytkowników także przekazują nam, że automat dobrze i bezawaryjnie się spisuje, a lody, które z niego wychodzą są smaczne.

Jeśli poszukujesz dobrego sprzętu, który w szybkim czasie pomoże Ci przygotować świeże lody, model Unold 48865 z pewnością spełni Twoje oczekiwania. To wysokiej jakości sprzęt, który z roku na rok coraz bardziej poszerza krąg swoich zwolenników.

 

Zalety

Instrukcja: Dołączona do zestawu instrukcja dokładnie i rzeczowo opisuje wszystkie funkcje maszynki. Napisana została bardzo prostym i zrozumiałym językiem, dlatego będzie czytelna dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu produktów.

Kompresor: Niewątpliwie, jedną z największych zalet zestawu jest wmontowany kompresor. Urządzenie posiada zdolność do obniżenia temperatury nawet do -28 stopni C. Dzięki temu nie musimy wkładać pojemnika do zamrażarki.

Wyświetlacz LCD: W górnej części kompresora znajduje się niewielki ekran LCD. Wyświetla on wybrane przez nas w menu opcje oraz sygnalizuje gotowość urządzenia do pracy.

Timer: Wyświetlacz pokazuje, ile czasu pozostało do zakończenia pracy. Funkcja pozwoli Ci lepiej zorganizować swój czas, bez biernego oczekiwania i doglądania urządzenia.

Pokrywka: Pojemnik, w którym odbywa się proces obróbki lodów, posiada plastikową, przezroczystą pokrywkę. Dzięki niej, na bieżąco możesz kontrolować konsystencję lodów oraz dosypywać wybrane składniki.

 

 

 

 

8. Unold 48845 Urządzenia do lodów

 

3.Untold 48845Automat do lodów, Unold 48845, to prawdziwy kombajn lodowy. Waga urządzenia to aż 12 kg i jest ono w pełni zautomatyzowane, ponieważ zawierają kompresor chłodzący. Przygotowanie lodów jest niesłychanie proste. Wystarczy zmieszać ze sobą składniki, wlać do pojemnika, nastawić program i poczekać aż lody się zrobią.

Przy masie w temperaturze pokojowej potrzeba ok. 50-55 min na przygotowanie lodów, gdy masa została najpierw schłodzona w lodówce, czas ten skraca się do 30-40 min. Lodziarka posiada timer z regulacją czasu z dokładnością do 1 minuty, a maksymalny czas, na jaki można ja ustawić to 60 min.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia i oczekiwały automatu do lodów o dużej mocy, nie zawiodły się, bo automat dysponuje mocą 180W. Dzięki temu mamy tu wytrzymały, cichy silnik, przystosowany do ciągłej pracy. Producent zadbał, aby urządzenie miało ładny i nowoczesny wygląd z obudową ze stali nierdzewnej. Na obudowie znajdziemy zegar cyfrowy z wyświetlaczem LCD, i przyciski ustawień. Pojemność wyjmowanego kubełka na lody to 2 litry.

Kompresor zaś jest zdolny do osiągnięcia temperatury do -35 stopni C. W dodatkowym wyposażeniu znajdziemy miarkę 250 ml i łyżeczkę z miarką. Dodatkowo producent dołączył, obok instrukcji w języku polskim, różnego rodzaju przepisy na desery lodowe i jogurtowe, zawierające wyjaśnienia, na czym polega koncepcja danego typu deseru np.: softeis, sorbety, parfait, czy lody klasyczne.

Automat, obok funkcji przygotowania lodów, czy jogurtów, może pełnić funkcję kubełka do schładzania szampana. Po przejrzeniu opinii dotyczących tego modelu stwierdzamy, że może to być najlepsza maszyna do lodów. Klienci zadowoleni są z wszechstronności i bezobsługowego działania automatu. Prawdziwi amatorzy lodów uważają, że ta maszyna jest warta swojej wysokiej ceny.

Absolutnym hitem wśród maszynek do lodów jest produkt Unold 48855. Profesjonalne urządzenie poradzi sobie zarówno w Twoim domu, jak i w profesjonalnej restauracji, czy kawiarni.

 

Zalety

Mocny silnik: Sprzęt wyposażony został w 180 watowy silnik, którego praca jest wyjątkowo cicha i ekonomiczna. Maszynka przystosowana jest do długotrwałego działania, dlatego jeśli szukasz dobrego urządzenia do małej gastronomii model Unold 48855 będzie świetnym wyborem.

Zmienny czas pracy: Świeże lody robione z masy o temperaturze pokojowej zrobimy już w ok. 55 min. W przypadku gdy dysponujemy schłodzonymi półproduktami, czas może skrócić się aż do 30 min.

Książka: W instrukcji, oprócz opisu funkcji, znajdziemy również przepisy napisane specjalnie dla tego modelu. Dzięki nim Twój softeis, parfait czy soczysty sorbet będzie miał idealną konsystencję oraz wspaniały smak.

Funkcja schładzania płynów: Wbudowany, mocny kompresor nie tylko szybko zrobi lodowy deser, ale również w bardzo krótkim czasie schłodzi szampana lub wino.

 

Wady

Cena: Nie ulega wątpliwości, że maszynka jest dość poważnym zakupem. Jej cena sięga ponad 1000 zł. Jednak bogactwo funkcji i wysoka klasa materiałów rekompensuje poniesione koszty.

 

 

 

 

9. Urządzenia do lodów Ariete 638

 

4.Ariete 638Lodziarka Ariete 638 pozwala na jednorazowe przygotowanie 0,8 litra lodów. Wymiary części mrożącej to 24 x 15 cm, a całego urządzenia 30,3 x 29,6 x 28,4 cm. Przed planowanym przygotowywaniem lodów, pojemnik do mieszania lodów trzeba umieścić w zamrażarce do całkowitego zamrożenia.

Po jego wyjęciu wystarczy umieścić wszystkie potrzebne składniki w środku i włączyć mieszadło, aby uzyskać wymaganą lodową konsystencję. Na ogół proces przygotowania deseru lodowego to ok. 30 minut. Pokrywa pojemnika ma specjalny otwór do np. dosypywania bakalii.

Urządzenie można wykorzystać do przygotowania nie tylko lodów, ale też jogurtów czy sorbetów. Maszyna produkcji firmy Ariete, która jest znanym producentem sprzętu AGD, jest prosta w obsłudze, o bardzo przyjemnym wyglądzie i kompaktowym charakterze. Firma Ariete słynie z prostych, użytecznych i estetycznie doskonałych produktów, dlatego nie dziwi nas, że opinie o tych maszynach do lodów wśród klientów są pozytywne.

Klienci są zadowoleni z faktu, iż elementy lodziarki można myć w zmywarce. Również nieskomplikowany proces przygotowywania deserów został pozytywnie oceniony przez konsumentów. Dlatego określają ten produkt, jako tani i dobry.

Innym modelem godnym uwagi jest Ariete 638. Marka znana jest ze swych kompaktowych i użytecznych urządzeń, dlatego cieszy się ogromnym uznaniem wśród amatorów domowych, zdrowych lodów.

 

Zalety

Prosta obsługa: Maszynka wyposażona jest w jedno pokrętło, za pomocą którego ustawiamy odpowiedni czas mieszania lodów. Prosta obsługa sprawia, że sprzęt cieszy sią dużą popularnością wśród starszych osób.

Mycie w zmywarce: Niewątpliwie, podstawową zaletą urządzenia jest możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce.

Design: Zestaw zaprojektowany został w prostym, minimalistycznym stylu. Uniwersalne materiały sprawiają, że z pewnością będzie pasować do pozostałego AGD.

 

Wady

Mały pojemnik: Jeśli posiadasz dużą rodzinę, zastanów się czy model Ariete 638 spełni Twoje oczekiwania. Jednorazowo przygotujesz w nim 0,8 litra lodów, co może nie być wystarczające dla większej liczby osób.

Długi czas mrożenia: Aby przygotować idealne lody, musimy włożyć pojemnik do zamrażarki. Element chłodzi się dosyć długo, dlatego przygotowywanie deseru musimy zaplanować przynajmniej 16 godzin przed rozpoczęciem przyjęcia.

 

 

 

 

10. Urządzenia do lodów Clatronic ICM 3581

 

Jeśli szukasz prostego urządzenia w przystępnej cenie rozważ zakup modelu Clatronic ICM 3581. Jest to dobra maszynka, która z pewnością doskonale spełni swoje podstawowe zadanie.

Szerokie zastosowanie urządzenia pozwoli Ci przygotować wiele pysznych lodowych deserów w zaciszu swojego domu. Wielu konsumentów ceni Clatronic ICM 3581 za jego prosty kształt i przejrzysty interface. Taka konstrukcja sprawia, że będzie mógł być obsługiwany nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci i osoby starsze.

Górna pokrywka została zaopatrzona w specjalny otwór, przez który z łatwością dodasz potrzebne składniki. Jej wyprofilowana forma ogranicza wylewanie i wysypywanie półproduktów, dzięki czemu powierzchnia wokół maszynki pozostanie czysta.

Solidnym elementem zestawu jest misa. Jej spód został pokryty cienką warstwą gumy co sprawia, że pojemnik jest bardzo stabilny. Oprócz tego, umożliwia przygotowanie aż 1 kg lodów. Taka ilość z pewnością jest wystarczająca dla zaspokojenia potrzeb kilkuosobowej rodziny.

Godną uwagi jest również konstrukcja zestawu. Komplet składa się z kilku oddzielnych elementów. Takie rozwiązanie pozwoli Ci w bardzo szybkim czasie umyć poszczególne partie, bez ryzyka zalania delikatnego silnika.

Podobnie do innych urządzeń pozbawionych kompresora, misę przed użyciem należy umieścić w zamrażarce. Na szczęście, pojemnik nie zajmuje wiele miejsca, dlatego z pewnością wygospodarujesz odpowiednią dla niego przestrzeń.

Clatronic ICM 3581 to prosta, dobra maszynka do lodów do 100 zł. Idealna dla wszystkich, którzy lubią nieskomplikowane, ale solidne produkty.

 

Zalety

Misa: Spód pojemnika, w którym zachodzi proces obróbki półproduktów, pokryty jest gumowymi elementami. Dzięki temu urządzenie jest stabilne i nie ślizga się nawet na mokrych powierzchniach.

Konstrukcja: Sprzęt posiada niewielką i funkcjonalną konstrukcję. Składa się z kilku części, dlatego łatwo będzie go zmieścić nawet w małej szafce.

 

Wady

Słaby silnik: Niektórzy konsumenci uważają, że maszynka została wyposażona w zbyt mały silnik, który łatwo można spalić.

Głośność: W porównaniu z innymi zestawami, model Clatronic ICM 3581 jest dość głośny.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maszynę do lodów kupić?

 

Produkcja lodów to bardzo dobry sposób na orzeźwiające i chłodzące desery w ciepłe letnie dni. W ich przygotowaniu pomocny będzie specjalny, przystosowany do tego sprzęt. Jednak nasuwa się pytanie, jaką maszynę do lodów wybrać? Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu? Jak działają tego typu sprzęty, a także ile trzeba za nie zapłacić? Poniżej przedstawiamy przewodnik zakupowy, w którym znajdują się odpowiedzi na postawione pytania.

Czym się kierować, wybierając sklep internetowy lub stacjonarny?

Każdy, kto inwestuje w taki sprzęt, nieważne czy to przemysłowy, czy do prywatnego użytku w domu, chce, aby była to najlepsza maszyna do lodów. Najlepiej decydować się na producentów, którzy działają od dłuższego czasu. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na zakup maszyny w sklepie internetowym, warto poczytać opinie na jego temat. Czasem lepiej wybrać droższy model, gdyż będziemy mieć wtedy pewność, że sprzęt będzie dobrej jakości. Obecnie urządzeń do lodów jest bardzo dużo do wyboru, więc nawet dobry produkt nie musi dużo kosztować. Decydując się na zakup internetowy, powinniśmy sprawdzić opcje związane z wysyłką i zapłatą.

 

Profesjonalna maszynka do lodów – nie kupuj używanego sprzętu

Oczywiście franczyza na lody, jak każdy biznes, wymaga nakładu finansowego. W przypadku otwarcia budki, gdzie będziemy serwować desery lodowe, takie jak na przykład: Lody włoskie czy tajskie, koniecznym będzie zakup wyposażenia. Istotne jest to, aby wybrać urządzenie nowe, gdyż takie będzie z reguły bezawaryjne, powinno również dłużej działać. Serwisowanie sprzętu wiąże się ze stratami finansowymi i przestojami w pracy. Oczywiste jest, że za nowy sprzęt trzeba sporo zapłacić, jednak inwestycja w sytuacji braku awarii szybko się zwróci.

 

Typy maszyn do lodów

Obecnie na rynku jest bardzo dużo sprzętów z kategorii maszyna do lodów. Modele różnią się nie tylko wyglądem, musimy również wziąć pod uwagę różnice związane z konstrukcją. Popularne są urządzenia wyposażone w kompresor. Jest to system, który chłodzi misę. Ponadto ten typ sprzętu jest bardzo wydajny i nieco większy od innych.

Inną wersją są urządzenia, w których chłodzenie jest możliwe przy użyciu wody. Są one wyposażone w misę chłodzącą, która ma podwójne dno. Między jednym a drugim dnem jest woda, która chłodzi składniki wewnątrz pojemnika. Należy jednak zaznaczyć, że ten typ urządzeń jest mniejszy gabarytowo, a także mniej wydajny.

 

Parametry: Pojemność, mieszadło

Pojemność danego modelu związana jest oczywiście z tym, jak duża jest misa. Im większa, tym urządzenie ma większą pojemność. Jeśli mamy gdzie przechowywać miskę, możemy zdecydować się na większe urządzenie, w którym będzie można przygotować za jednym razem większą porcję lodów. Do wyboru mamy sprzęty o pojemności od 0,7 do 1,2 l.

Maszynki do lodów mają też mieszadło. Jest to ważny element, gdyż od niego zależą walory smakowe deserów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość otworów w mieszadle. Jeśli lubimy lody z dodatkiem bakalii, czy orzechów, dobrze gdy otwory będą większe. W przypadku lodów bez żadnych dodatków nie ma to większego znaczenia. Ważne, aby mieszadło było w miarę sztywne, by nie wygięło się w czasie pracy.

Moc urządzenia

Jaka jest najlepsza maszyna do lodów? Wybierając sprzęt, trzeba wziąć pod uwagę moc silnika. W ofercie rynkowej są modele, których wartość opisywanego parametru wynosi od 60 W do 100 W. Należy pamiętać, że im szybsze mieszanie, czyli większa moc, tym lepiej będą rozbite grudki lodu. Ponadto jest to gwarancja szybszego chłodzenia. Według statystyk i opinii więcej osób decyduje się na sprzęt o większej mocy. Im większa moc maszyny, tym dłużej będzie eksploatowana. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że mocniejsze urządzenie będzie charakteryzować się większym rozmiarem.

 

Maszyny do lodów w dobrych cenach

Na cenę urządzenia składa się wiele czynników, a zwłaszcza to, czy maszyna będzie używana w zaciszu domowym, czy będzie to specjalistyczny model przeznaczony do budki z lodami, gdzie z reguły nie ma za dużo miejsca. Trzeba też wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby. Domowe urządzenia mieszczą się w przedziale od 150 zł do nawet 4000 – 5000 zł. Z kolei urządzenia specjalistyczne przeznaczone do punktów gastronomicznych to dużo droższa inwestycja. Ceny takich modeli zaczynają się mniej więcej od 12 000 tysięcy złotych.

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje maszynka do robienia lodów?

Koszt maszynki do robienia lodów zależy przede wszystkim od rodzaju urządzenia. Trzeba zaznaczyć, że modele ręczne są tańsze od elektrycznych. Największy komfort użytkowania dają automaty wyposażone w kilka programów do wyboru, jednak trzeba za nie dużo więcej zapłacić, są to również większe sprzęty i zajmują sporo miejsca. Ceny ręcznych maszynek do robienia lodów zaczynają się od kwoty niewiele ponad 100 zł. Natomiast za automaty z dodatkowymi akcesoriami trzeba zapłacić ponad 1000 zł. Jak widać, zakres cenowy jest szeroki.

 

P2: Jak działa maszynka do lodów?

Zadaniem maszynki do lodów jest odpowiednie wymieszanie, a następnie schłodzenie przygotowanej masy. Przy pomocy mieszadeł urządzenie miesza ją i równocześnie napowietrza, a także błyskawicznie zamraża. Podczas procesu tworzą się kryształki lodu, które są rozbijane, a w rezultacie powstają lody, które mają kremową i puszystą konsystencję. Większość modeli jest wyposażona we wkład bądź misę z podwójnymi ściankami, pomiędzy którymi jest płyn. Specjalna ciecz w sytuacji uruchomienia maszyny powinna być zamrożona. Dlatego też co najmniej 8 godzin wcześniej ten element urządzenia powinien być włożony do zamrażalki. W tak przygotowanym sprzęcie można zrobić lody.

P3: Gdzie można kupić maszynę do lodów?

Każdy, kto chce rozpocząć działalność, w której będzie sprzedawać lody, powinien zainwestować w odpowiednią maszynę do ich produkcji. Jednak gdzie możemy ją zakupić? Na stronach internetowych możemy znaleźć wiele firm, które oferują modele różniące się między sobą funkcjami. Decydując się na jednego z producentów, należy sprawdzić, czy ma on wieloletnie doświadczenie na rynku, a także czy zaopatruje wielu klientów. Jeśli jednak nie chcemy kupować sprzętu online, warto rozejrzeć się za maszynką do lodów w sklepie stacjonarnym. Wówczas przed zakupem będzie można dokładnie obejrzeć produkt.

 

P4: Ile kosztuje maszyna do lodów tajskich?

Lody tajskie są coraz bardziej popularne. Są to lody, które należą do bardzo naturalnych wyrobów, składają się ze śmietany i owocowych dodatków lub orzechów, a także czekolady. Z racji tego, że ten rodzaj deseru nie jest jeszcze tak powszechny, to cena za urządzenie, które je produkuje, jest po prostu wysoka. Co prawda są tańsze modele, jednak mają gorsze parametry. Zakres cenowy sprzętów produkujących lody tajskie mieści się w przedziale od 3000 tysięcy do nawet 12 000 tysięcy złotych. Droższe modele często są dwustanowiskowe.

 

P5: Ile kosztuje maszyna do lodów włoskich?

Lody z automatu mają miękką konsystencję, z racji tego często nazywa się je lodami miękkimi. Urządzenie do lodów włoskich działa automatycznie, po wlaniu do środka mieszanki samo ją chłodzi, a następnie dozuje porcję lodów. Jeśli myślimy o zakupie maszyny do lodów włoskich, to jest to spora inwestycja. Na stronach internetowych znajdziemy urządzenia, które będą kosztować około 4000 – 5000 zł. Jednak są też modele przemysłowe, za które trzeba zapłacić nawet 14 000 złotych i więcej. Przedział cenowy jest szeroki, więc zanim kupimy maszynę, trzeba się dobrze nad tym zastanowić.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ