Młynki do kawy ręczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Jeżeli szukasz dobrego i sprawdzonego ręcznego młynka do kawy, dobrze trafiłeś. W naszym artykule dzielimy się poradami związanymi z zakupem wysokiej jakości urządzenia. W ten sposób zorientujesz się w sytuacji panującej na rynku. Co więcej, przygotowaliśmy także dla Ciebie ranking kilku ciekawych przyrządów. W pierwszej kolejności prezentujemy młynek Hario Skerton 3122. Sprzęt nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale również umożliwia szybkie mielenie kawy. Urządzenie wykonane jest z wytrzymałych materiałów. Model wyposażony jest w wygodny przeźroczysty pojemnik wykonany z hartowanego szkła. Dzięki niemu wiesz, ile ziaren już zmieliłeś. Jeżeli produkt ten nie spełnia Twoich oczekiwań, mamy też inne propozycje. Na uwagę zasługuje młynek Porlex Mini 050-POR-JAP, który jest bardzo zgrabny. To sprawia, że łatwo się go przenosi. Model umożliwia wybranie grubości przemiału. Z tego względu dostosujesz intensywność mielenia kawy do swojego ekspresu. Urządzenie ma ściągalną rączkę, co jest wygodne, jeśli chcesz korzystać z produktu w podróży.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt charakteryzuje się cichą pracą, więc nie przeszkadza nikomu, gdy mielimy ziarna. Elementy sprzętu wykonane są z wytrzymałych materiałów. Dzięki temu urządzenie po latach użytkowania jest jak nowe. Poszczególne części można z łatwością wyczyścić.

Wady

Powstająca zmielona kawa jest nierównomiernej wielkości, co przeszkadza niektórym użytkownikom. Z tego względu nie można jej wykorzystywać w każdym ekspresie. Niektórzy twierdzą, że aby uzyskać bardzo mocno zmieloną kawę, trzeba poświęcić mieleniu sporo czasu.

Podsumowanie

Sprzęt umożliwia mielenie kawy. Żarna i mechanizm wykonane są ze stali nierdzewnej, a pojemnik jest wyprodukowany ze szkła hartowanego - na nim znajduje się silikonowe zabezpieczenie. Urządzenie atrakcyjnie się prezentuje.

Drugi wybór

Zalety

Model zajmuje niewiele miejsca, więc mieści się w aeropressie. Taki komplet jest wygodny w domowym użyciu, jak i w podróży. Istnieje możliwość ustawienia grubości przemiału. Dzięki temu można dostosować regulację na potrzeby danej metody parzenia kawy.

Wady

Guma znajdująca się na rączce przy częstym korzystaniu może się wyrobić i zsuwać z uchwytu. W niektórych egzemplarzach mocowanie rączki jest stosunkowo luźne, przez to zdarza się, że spada ona podczas mielenia.

Podsumowanie

Urządzenie ma ściąganą rączkę, co ma na celu ułatwienie przechowywania i przenoszenia. Produkt zrobiony jest ze stali nierdzewnej, z tego względu jest wytrzymały. Natomiast żarna wykonano z ceramiki. Dzięki temu się nie zużywają.

Rozważ też

Zalety

Młynek pozwala na szybkie i dokładne zmielenie ziaren kawy. Obudowa jest wytrzymała, a żarna są solidne. Model działa cicho w trakcie użycia. Urządzenie ma niewielkie rozmiary, więc sprawdza się podczas podróży.

Wady

W niektórych przypadkach rączka się wyrabia. Z tego względu zaczyna ona spadać, przez co mielenie trwa dłużej. Niektórzy twierdzą, że sprzęt jest niestabilny w trakcie mielenia. Znajdująca się na obudowie guma czasem zjeżdża.

Podsumowanie

Elegancki produkt, który sprawdzi się w każdej kuchni. Poręczny model umożliwia mielenie ziaren kawy na różną wielkość. Do produkcji wykorzystano ceramiczne żarna, więc napój nie zmienia zapachu. Urządzenie ma ściągany uchwyt.

 

 

Najlepsze młynki do kawy ręczne w 2024 roku

 

Masz już wiedzę na temat typów modeli dostępnych na rynku. Teraz prezentujemy ranking ręcznych młynków do kawy, które są wytrzymałe i sprawdzą się w każdym domu.

 

Nasze zalecenia

 

Hario Skerton 3122

 

Z modelem Hario Skerton 3122 możesz cieszyć się świeżo zmieloną kawą z samego rana. Ponadto produkt atrakcyjnie się prezentuje – elegancki design stanowi dobre uzupełnienie wystroju kuchni.

Urządzenie składa się z dwóch części – na górze znajduje się ręczny młynek (do niego wsypuje się ziarna). Natomiast na dole znajduje się pojemnik, do którego wpada zmielona kawa. Można go zamknąć pokrywką, która jest szczelna i w ten sposób przechowywać kawę, aby ta nie straciła swojego aromatu.

Młynek wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jest on odporny na mechaniczne uszkodzenia. Natomiast we wnętrzu znaleźć można ceramiczny mechanizm, który nie rdzewieje. Dzięki temu sprzęt może być wykorzystywany przez lata. Pojemnik jest odkręcany. Zrobiono go ze szkła, które jest odporne na działanie wysokich temperatur. Dodatkowo dolną część pokryto silikonową gumą, aby młynek był bardziej stabilny. Istnieje możliwość wyboru grubości mielenia, co przypadło do gustu wielu użytkownikom. W ten sposób mogą otrzymać drobny pył lub grubszą kawę – w zależności od metody parzenia.

Hario Skerton 3122 to ręczny młynek do kawy o wymiarach: szerokość – 17,2 cm i średnica – 9,3 cm. Pojemność modelu jest równa 100 g.

 

Zalety

Ustawienie grubości mielenia: Pracę młynka można dostosować do swoich potrzeb. Łatwa regulacja grubości mielenia pozwoli Ci otrzymać taką kawę, jaką lubisz najbardziej.

Pielęgnacja: Poszczególne elementy można szybko od siebie odłączyć, dzięki czemu pielęgnacja młynka okazuje się prosta. Ma on gładką powierzchnię, więc ewentualne zabrudzenia można łatwo usunąć.

Wytrzymałe żarna: Model wyposażono w ceramiczne żarna o stożkowym kształcie. Są one odporne na zniekształcenia i mają bardzo dobre właściwości. Hario Skerton 3122 poradzi sobie z mieleniem każdych ziaren.

Uchwyt: Rękojeść nie wyślizguje się z dłoni. Niewielki uchwyt jest poręczny, więc łatwo wprawić młynek w ruch. Nie trzeba przy tym używać zbyt dużo siły.

Antypoślizgowy spód: Nie musisz się martwić o to, że pojemnik będzie przesuwał się po blacie, co utrudniłoby mielenie kawy. Na spodzie młynka znajduje się silikonowa nakładka gwarantująca maksymalną stabilność w trakcie pracy.

 

Wady

Nakrętka: Nieliczna grupa konsumentów twierdzi, że czasami w trakcie pracy trzeba dokręcać nakrętkę, na której umieszczona jest rączka.

 

 

 

 

Porlex Mini 050-POR-JAP

 

Wiele osób stwierdziło, że to właśnie model Porlex Mini 050-POR-JAP sprawdza się w ich domach. Młynek wykonany został w pomniejszonej wersji wcześniejszego modelu o większych rozmiarach. Dzięki niewielkim gabarytom jest poręczny i możesz zabrać go ze sobą wszędzie, ciesząc się aromatyczną kawą. Niektórzy komponują produkt z aeropressem (zaparzaczem do kawy), gdyż młynek mieści się w środku. Z tymi dwoma sprzętami cały proces tworzenia napoju jest prosty i szybki.

Urządzenie pozwala na jednorazowe zmielenie około 25 g ziaren kawy. Taka ilość wystarczy do przygotowania dwóch espresso. Przyrząd umożliwia na ustawienie grubości przemiału. Dlatego zależnie od potrzeb i upodobań stworzysz przepyszny napój.

Obudowa modelu zrobiona jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Żarna odpowiedzialne za mielenie, wykonane są z ceramiki. Z tego względu odporne są na rdzę i niszczenie. Sprzęt wyposażony jest w odczepianą rączkę, która została odpowiednio wyprofilowana. Takie rozwiązanie spodobało się konsumentom, gdyż zwiększa komfort użytkowania.

Ręczny młynek do kawy Porlex Mini 050-POR-JAP ma pojemność ok. 25 g. Wysokość modelu jest równa 13 cm, a jego waga wynosi 248 g.

 

Zalety

Mieści się w aeropressie: Użytkownicy doceniają to, że produkt mieści się w aeropressie. W związku z tym możemy mieć zawsze pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria do przygotowania aromatycznej kawy o niepowtarzalnym smaku.

Wykonanie: Obudowa modelu została zrobiona ze stali nierdzewnej będącej jednym z najtrwalszych materiałów. Młynek nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałością cechują się także ceramiczne żarna.

Precyzyjna regulacja grubości mielenia: Jak wynika z przedstawionych w Internecie opinii, regulacja grubości mielenia jest bardzo precyzyjna.

Kompaktowe wymiary i niewielka waga: podróż. Dodatkowo produkt waży tylko 236 g, więc nie stanowi dużego obciążenia.

 

Wady

Drobne mielenie: Osoby, które wykonały test ręcznych młynków do kawy Porlex Mini 050-POR-JAP, przyznają, że bardzo drobne mielenie zajmuje stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

 

Rhinowares Hand Coffee Grinder

 

Rhinowares Hand Coffee Grinder to młynek, który sprawdzi się w każdych rękach. Urządzenie jest proste w obsłudze i umożliwia szybkie mielenie kawy. Co istotne, istnieje możliwość wybrania grubości rozdrabniania. Przyrząd może być używany w podróży, w pracy i w domu.

Młynek wykonany jest ze stali nierdzewnej. Prezentuje się on elegancko. Na obudowie znajduje się także gumowa opaska, która ma na celu ułatwić trzymanie w trakcie rozdrabniania. Korbka jest solidnie wykonana, a do tego łatwo i płynnie się ją obraca. We wnętrzu młynka znajdują się ceramiczne żarna w kształcie stożków. Charakteryzują się one wytrzymałością i nie wpływają na smak kawy.

Sprzęt przeznaczony jest do jednorazowego zmielenia 42 g ziaren. To pozwala na przygotowanie dwóch dużych kubków kawy. Do zestawu dołączony jest wygodny pokrowiec. Dzięki niemu możesz przewozić ze sobą, a także przechowywać młynek. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, jest zgrabne i dobrze trzyma się je w dłoni. Te elementy zachwalają w komentarzach konsumenci, którzy korzystają ze sprzętu.

Rhinowares Hand Coffee Grinder to ręczny młynek do kawy o pojemności ok. 40 g. Wysokość modelu jest równa 17 cm.

 

Zalety

Żarna: Młynek ręczny wyposażono w ceramiczne żarna odznaczające się bardzo dobrą wytrzymałością. Elementy te nie są podatne na działanie korozji i jak zapewnia producent, nie wpływają na zapach mielonej kawy.

Gumowa opaska: Na obudowie znajduje się gumowa opaska, która zapewnia pewny chwyt. W rezultacie jest nam łatwiej utrzymać pojemnik w trakcie mielenia ziaren, co podnosi komfort użytkowania Rhinowares Hand Coffee Grinder.

Pokrowiec: Do zestawu dołączono pokrowiec wykonany z miękkich materiałów. Zabezpiecza on młynek zarówno przed drobnymi zarysowaniami w trakcie przenoszenia, jak i kurzem.

 

Wady

Złe dobranie poszczególnych elementów: W części komentarzy można przeczytać, że pokrywka i pojemnik na zmielone ziarna nie są dobrze do siebie dopasowane. Rozwiązaniem tego problemu mogłaby być solidnie zrobiona uszczelka.

 

 

 

 

Comandante C40 Mk3 Nitro Blade Bamboo

 

Comandante C40 Mk3 Nitro Blade Bamboo to młynek do kawy polecany dla wymagających konsumentów. Cena produktu jest wysoka, ale użytkownicy przyznają, że warto zainwestować w tego typu model. Młynek ma atrakcyjny wygląd. Drewniana obudowa ładnie komponuje się z metalowymi elementami i szklanym pojemnikiem na kawę.

Za jednym razem możemy zmielić w Comandante C40 Mk3 Nitro Blade Bamboo do 40 g kawy. Taka ilość pozwoli na przygotowanie kilku kubków tego gorącego napoju. Żarna zrobiono ze stali nierdzewnej, którą utwardzono azotem. W związku z tym nie ulegają one zniekształceniom. Użytkownik może określić stopień zmielenia kawy dostosowując produkt do własnych oczekiwań. Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę, na której znajduje się drewniana końcówka.

Prezentowany młynek jest wykorzystywany do mielenia ziaren do espresso i french pressu. Model jest łatwy w obsłudze, o czym zapewniają jego użytkownicy. Produkt prezentuje się elegancko na kuchennym blacie.

Ręczny młynek do kawy Comandante C40 Mk3 Nitro Blade Bamboo ma pojemność równą 40 g. Produkt wykonano ze szkła i stali nierdzewnej.

 

Zalety

Dla prawdziwych smakoszy: Comandante C40 Mk3 Nitro Blade Bamboo to ręczny młynek do kawy, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy tego napoju.

Ostre żarna: Model ma dobrej jakości żarna. Ich ostre krawędzie zapewniają efektywne mielenie. Użytkownicy potwierdzają, że żarna są precyzyjne, a dodatkowo płynnie działają.

Design: Stalowe elementy ładnie prezentują się z drewnem. W rezultacie całość wygląda elegancko.

 

Wady

Rączka: Część osób przyznaje, że znajdujący się na metalowej rączce drewniany uchwyt jest nieco duży, więc może okazać się nieporęczny.

Okleina z drewna bambusowego: Model zabezpieczono okleiną z drewna bambusowego. Trzeba jednak uważać na ten materiał, ponieważ jest on podatny na drobne zarysowania.

 

 

 

 

Zeller 27219

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Zeller Srebrny. Ten dobry i tani ręczny młynek do kawy umożliwia szybkie zmielenie ziaren na poranny napój. Sprzęt charakteryzuje się eleganckim wykonaniem – jego wygląd pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Urządzenie zrobione jest z wysokiej jakości materiałów. Obudowa jest metalowa i odporna na wyginanie się. Żarna w tym produkcie wyprodukowane są ze stali szlachetnej, która jest wytrzymała i nie ściera się.

Młynek jest łatwy w użyciu – od góry wsypuje się ziarna, które następnie mieli się korbką, a zmielona, sypka kawa wpada do pojemnika. W ten sposób nie rozsypujesz i nie marnujesz produktu. Oprócz tego model jest niewielki i wykonany w taki sposób, aby dobrze pasował do dłoni. Mały rozmiar powoduje, że jest on odpowiedni do każdej kuchni. Konsumenci twierdzą, że użytkowanie tego produktu jest wygodne, gdyż korbka działa płynnie.

Zeller 27219 to dobry ręczny młynek do kawy do 100 zł. Wymiary produktu to: wysokość – 22 cm i średnica – 10 cm.

 

Zalety

Wytrzymała i płynnie działająca korbka: Komfort pracy zwiększa płynnie działająca korbka. Dzięki niej mielenie ziaren jest łatwe. Korbkę wykonano z mocnych materiałów, więc jest ona wytrzymała i nie odkształca się.

Oryginalny wygląd: Kupujący przyznają, że wygląd produktu jest atrakcyjny. Z jednej strony wygląda on nowocześnie, z drugiej zaś przypomina starodawny młynek do kawy.

 

Wady

Ściąganie pokrywy: Czasami możemy mieć problem z szybki zdjęciem pokrywy (dochodzi do jej zaklinowania).

Korozja: Młynek wykonano ze stali nierdzewnej. Choć jest to wytrzymały materiał, trzeba uważać, aby nie miał zbyt często kontaktu z wilgocią. W innym wypadku na jego powierzchni zaczną pojawiać się drobne ślady korozji.

 

 

 

 

Jaki ręczny młynek do kawy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Aromatyczna kawa z rana – nie ma nic lepszego, pod warunkiem, że napar przygotowujemy ze świeżo mielonych ziaren. Tak sądzą nie tylko bariści, ale też amatorzy tego czarnego, intensywnego w smaku i zapachu napoju. Jeśli zastanawiasz się, jaki ręczny młynek do kawy jest najlepszy, jesteś w odpowiednim miejscu.

 

 

Dlaczego model ręczny?

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego postanowiliśmy skupić się na urządzeniach ręcznych, skoro w sklepach nie brakuje sprzętów podłączanych do prądu, które w zaledwie kilkanaście sekund mielą sporą ilość kawy. Odpowiedź jest prosta – z powodu aromatu oraz zamiłowania do kawy. Chociaż część osób twierdzi, że mielenie ręczne jest lepsze, bo pozwala wydobyć lepszy aromat i nie nagrzewa ziaren, nie ma żadnych podstaw, aby twierdzić, że nowoczesne urządzenia elektryczne są w tej kwestii gorsze. Chodzi tutaj raczej o sam proces przygotowania kawy, rytuał, zapach, jaki się wydobywa z młynka. Należy też podkreślić, że sprzęty ręczne po prostu są bardzo atrakcyjne, stanowią ozdobę kuchni.

 

Materiał wykonania

Tradycyjnie, ręczne młynki do kawy wykonywane były z drewna i do tej pory spotkamy się z takimi sprzętami. Ich zaletą jest nie tylko wygląd, ale też trwałość. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że drewno nie wpływa na zapach i smak kawy. Trzeba je jednak co jakiś czas zabezpieczać i uważać, aby nie było przechowywane w wilgotnym miejscu.

Tworzywa sztuczne stosowane są do produkcji najtańszych modeli. Nie są one tak atrakcyjne jak drewno, ale mają pewną zaletę – takie młynki łatwo się pielęgnuje, bo plastik nie jest wymagający. Do tego dochodzi atrakcyjna cena.

Stalowe urządzenia też są dość popularne, idealnie pasują do nowocześnie urządzonych kuchni. Są uznawane za trwałe i równie łatwe w pielęgnacji, co te z tworzyw sztucznych. Często stal uzupełniana jest szkłem – ten przezroczysty materiał umożliwia nam obserwowanie przebiegu mielenia ziaren.

 

Korbka

Podstawą młynka ręcznego jest korbka, którą poruszamy w celu zmielenia ziaren kawy. Podstawą jest jej dobre przymocowanie. Kolejny aspekt to praca – powinna być płynna, aby mielenie twardych ziaren nie sprawiało nam większych problemów.

 

Ostrza

Aby twarde ziarna kawy zostały przemielone, w urządzeniu muszą znaleźć się mocne, ostre żarna. Najlepiej wybrać produkt ze stali nierdzewnej lub innego solidnego tworzywa, które nie wpływa na smak kawy.

 

Regulacja grubości mielenia

Osoby przygotowujące kawę na kilka różnych sposobów z całą pewnością docenią regulację grubości mielenia. Musimy pamiętać, że inny stopień zmielenia jest potrzebny, gdy korzystamy z ekspresu ciśnieniowego, a inny gdy np. parzymy kawę z wykorzystaniem specjalnych dzbanuszków lub papierków. Nie jest to jednak niezbędna funkcja, zwłaszcza, gdy napar zawsze przygotowujemy w ten sam sposób i nie musimy zmieniać grubości mielenia.

 

Wielkość

Wielkość sprzętu to temat sporny – jedni uważają, że najlepszy ręczny młynek do kawy jest mały i poręczny, inni twierdzą, że powinien być duży, aby umożliwiał mielenie dużej ilości ziaren.

Jeśli mamy sporo miejsca w kuchni, przygotowujemy napój dla kilku osób lub robimy zapas zmielonej kawy, bo rano nie zawsze mamy czas na jej przygotowanie od podstaw – wybierzmy duży sprzęt. W tym wypadku warto sprawdzić, jaka jest pojemność zbiornika na ziarna oraz tego na zmieloną już kawę.

Z drugiej strony, gdy każdorazowo mielimy kawę, nie mamy dużo miejsca i często wyjeżdżamy, zabierając młynek ze sobą, wybór najmniejszego z możliwych modeli wydaje się oczywisty.

 

 

Szuflada

Często młynki ręczne mają osobny pojemnik na zmieloną kawę – co powinno zwrócić naszą uwagę w przypadku tego elementu? Po pierwsze pojemność – nie zawsze jest równa tej, którą ma zbiornik na ziarna, co rodzi pewne problemy – musimy w trakcie mielenia wysypywać przygotowany miał. Kolejna kwestia to szczelność – nie w każdej szufladzie będziemy mogli przechowywać zmieloną kawę, bo dopływające powietrze pozbawia ją smaku. Łatwość wyjmowania i czyszczenia też ma znaczenie.

 

Design

Jaki ręczny młynek do kawy wybrać jeśli chodzi o design? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bo wybór jest ogromny – od sprzętów tradycyjnych, po te nowoczesne, designerskie lub zabawne. W przypadku większych urządzeń, na pewno warto dopasować stylistykę do kuchni, bo taki młynek często stoi na blacie. Jednocześnie pamiętajmy, że dobrze dobrany, ładnie wyglądający produkt zachęca do codziennego mielenia i całkowitej rezygnacji z mielonej kawy, sprzedawanej w sklepach.

 

Ręczne młynki do kawy w dobrych cenach

Cena urządzeń ręcznych, w porównaniu do elektrycznych młynków jest bardzo atrakcyjna. Już za ok. 30 zł znajdziemy całkiem ciekawe propozycje. Jednocześnie musimy zauważyć, że pewne produkty są droższe ze względu na długą historię producenta. Niemniej jednak, młynek ręczny nie będzie nas kosztował więcej niż 200 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ