Najlepszy czarny okap wyspowy

Ostatnio aktualizowane: 27.02.24

 

Czarny okap wyspowy prezentuje się elegancko i pasuje szczególnie do nowoczesnych wnętrz. Jeśli potrzebujesz takiego urządzenia do swojej kuchni, a nie chcesz tracić czasu na szukanie godnych uwagi modeli, nasz ranking z pewnością Cię zadowoli. Znajdziesz w nim opisy dobrej jakości sprzętów ze szczególnym uwzględnieniem ich zalet, a także opinii użytkowników. Pierwszym, a w związku z tym najlepszym, czarnym okapem wyspowym jest Ciarko ORW Black, który wykonano z blachy chromoniklowej wykazującej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jednym z największych atutów sprzętu jest to, że nie generuje on dużego hałasu. Prędkość pracy okapu można regulować, wybierając jeden z czterech dostępnych stopni. Urządzenie może działać jako pochłaniacz lub wyciąg. Jest ono sterowane elektroniczne, a podświetlane przyciski ułatwiają wybór ustawień. Zastanów się także nad zakupem czarnego okapu wyspowego Toflesz OK-4 Sandy Island 40. Ma on praktyczny timer. Zastosowany w urządzeniu filtr aluminiowy skutecznie radzi sobie z cząsteczkami tłuszczu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Okap ma atrakcyjny design, który wpisuje się w najnowsze trendy. Sprzęt szybko i bez problemu pozbywa się nieprzyjemnych zapachów gotowanych potraw, a także zbędnego dymu. Okap łatwo się obsługuje, ponieważ ma czytelny, dotykowy wyświetlacz.

Wady

Na sprzęcie może osiadać brud, który jest widoczny, a jego domycie jest trudne. Może się zdarzyć, że na niektórych elementach pojawi się rdza.

Podsumowanie

Wydajność modelu jest równa 767 m3/h. Okap może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz. Urządzenie ma wbudowane oświetlenie LED, co daje dobrą widoczność podczas gotowania. Produkt ma cylindryczną obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Moc sprzętu wynosi 256 W. Szerokość obudowy to 39 cm.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest obsługiwane przy pomocy pilota, więc nie trzeba do niego podchodzić, aby go włączyć. Sprzęt łatwo się czyści, ponieważ pomalowano go specjalną farbą, a filtr można myć w zmywarce. Model nie jest zbyt głośny, więc nie przeszkadza podczas codziennych czynności.

Wady

Osoby gotujące w kuchni uważają, że przydałoby się dodatkowe oświetlenie. Przy podwieszanym suficie montaż modelu może być nieco kłopotliwy.

Podsumowanie

Okap ma kwadratową obudowę. Wydajność modelu wynosi 700 m3/h. Produkt ma dwie lampki LED umożliwiające oświetlenie przygotowywanych potraw. Sprzęt ma 4 prędkości działania. Urządzenie jest wyposażone w filtr węglowy. Wymiary wyciągu to: 40 cm x 40 cm.

Rozważ też

Zalety

Model ma 4 lampki, które bardzo dobrze oświetlają kuchnię. Montaż urządzenia jest łatwy. Wyświetlacz jest dotykowy i działa bardzo szybko oraz precyzyjnie. Obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała.

Wady

Osoby nieprzyzwyczajone do używania okapu uważają, że jest głośny, co w przypadku kuchni otwartej na salon może być uciążliwe.

Podsumowanie

Sprzęt służy nie tylko jako wyciąg, ale również ozdoba w kuchni. Do zestawu dołączono filtry przeciwtłuszczowe, które wyróżnia skuteczne działanie. Co ważne, można je myć w zmywarce. Wydajność modelu jest równa 782 m3/h. Szerokość okapu wynosi 90 cm, a średnica wylotu to 15 cm.

 

 

Czarne okapy wyspowe – ranking

 

 

Ciarko ORW Black

 

Prezentujemy okap wyspowy Ciarko ORW Black, który zachwyca nowoczesnym i niezwykle oryginalnym designem. Jego prosta, cylindryczna obudowa w czarnym kolorze sprawia, że sprzęt da się z łatwością dopasować do większości kuchni. Urządzenie może pracować w dwóch trybach, czyli jako wyciągacz lub też pochłaniacz.

Wydajność powyższego okapu wynosi 767 m3/h. Jego szerokość to 39 cm, a średnica wylotu ma wartość 150 mm. Produkt został wyposażony w oświetlenie LED, a także podświetlany panel sterowania. Takie rozwiązanie pozwala dobrze doświetlić miejsce pracy, a także ułatwić obsługę prezentowanego modelu.

Na podstawie opinii konsumentów można wywnioskować, że jest to produkt bardzo dobrej jakości. Okap Ciarko ORW Black idealnie pasuje do eleganckiej kuchni i może być jej doskonałą ozdobą. Co więcej, urządzenie ma wydajny silnik oraz filtr przeciwtłuszczowy wykonany z aluminium, które zapewniają mu niezawodne działanie przez bardzo długi czas.

Okap wyspowy Ciarko ORW Black ma wydajność równą 820 m3/h. Moc urządzenia wynosi 250 W, a jego szerokość jest równa 38 cm.

 

Zalety

Regulacja prędkości pracy: Aby możliwe było najlepsze dostosowanie ustawień sprzętu do wykonywanej pracy, urządzenie ma regulację prędkości pracy. Można ją ustawić na jednym z czterech stopni.

Aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy: W zestawie znajduje się dobry gatunkowo filtr przeciwtłuszczowy, który bardzo dokładnie oczyszcza powietrze w kuchni, a dzięki temu po pomieszczeniu nie roznosi się nieprzyjemny zapach, a na meblach nie osadza się tłusta warstwa.

Podświetlany panel sterowania: Okap wyspowy ma podświetlany panel sterowania umożliwiający szybkie wybieranie ustawień.

Obudowa ze stali nierdzewnej: Na uwagę zasługuje solidne wykonanie sprzętu. Do jego produkcji wykorzystano stal nierdzewną, która nie niszczy się na skutek użytkowania.

Oświetlenie halogenowe: Model wyposażono w 4 światła halogenowe o mocy 20 W każdy. Dobrze oświetlają one miejsce pracy.

 

Wady

Czyszczenie: Na modelu pojawiają się plamy, które trudno domyć. Trzeba poświęcić dużo czasu, aby jego powierzchnia wyglądała na idealnie czystą.

 

 

 

 

Toflesz OK-4 Sandy Island 40

 

Pod nazwą Toflesz OK-4 Sandy Island 40 skrywa się okap wyspowy o wydajności 700m3/h. Jego szerokość wynosi 40 cm, a poziom hałasu nie przekracza 64 dB. Oznacza to, iż nawet podczas ciągłej pracy powyższy model nie będzie przeszkadzać żadnemu z domowników.

Prezentowane urządzenie wyposażono w mocny silnik gwarantujący niezawodne działanie. Sterowanie Softi-Touch ułatwia jego obsługę, a poza tym zwiększa estetykę produktu. Sprzęt może pracować w dwóch trybach, czyli nie tylko jako pochłaniacz, ale również jako wyciąg. Zastosowany filtr aluminiowy można bez obaw myć w zmywarce, kiedy się zabrudzi.

Według konsumentów jest to czarny okap wyspowy w dobrej cenie. Może on zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Wszystko przez to, że jest to model bezawaryjny i bardzo skuteczny. Szybko usuwa opary, a dodatkowo neutralizuje nieprzyjemny zapach. Na uwagę zasługuje też sam design sprzętu. Ma on podłużną obudowę w czarnym kolorze i podświetlony panel sterowania.

Toflesz OK-4 Sandy Island 40 to bardzo dobry czarny okap wyspowy do 1700 zł. Wymiary modelu to: 40 cm x 40 cm.

 

Zalety

Wydajność: Producent, a także użytkownicy zapewniają, że sprzęt jest wydajny i bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem nieprzyjemnego zapachu. Urządzenie spełnia oczekiwania wymagających użytkowników.

Światła LED SMD: W pochłaniaczu zainstalowano nowej generacji światełka LED. Mają one jasną barwę i imitują światło dzienne. Lampki są wytrzymałe i ułatwiają gotowanie w słabo oświetlonej kuchni.

Odporny na zarysowania i łatwy w czyszczeniu: Materiał, który użyto do produkcji sprzętu, nie jest podatny na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo ma gładką powłokę, więc czyszczenie okapu jest łatwe.

Timer: Urządzenie wyposażono w timer, który można ustawić na 9 minut. Po upływie tego czasu okap automatycznie się wyłączy.

 

Wady

Pilot zdalnego sterowania: Część osób uważa, że dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania jest zbędnym dodatkiem. Test czarnych okapów wyspowych Toflesz wykazał, że nie przydaje się on zbyt często.

 

 

 

 

Ciarko Black Slim W 90

 

Ciarko Black Slim W 90 to okap wyspowy o klasycznej formie, który z pewnością będzie niebanalną ozdobą kuchni. Wyróżnia go subtelne wzornictwo oraz elegancja. Obudowa produktu została wykonana ze stali nierdzewnej. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego sprzęt może długo nam posłużyć.

Szerokość przedstawionego okapu wynosi 90 cm, a średnica wylotu to 150 mm. Ze względu na obecność LED-owego oświetlenia, opisywany model doskonale doświetli kuchnię. Co więcej, ma on mocny silnik wpływający na wysoką wydajność (782 m3/h). Za atut należy uznać także wykonane z aluminium filtry przeciwtłuszczowe, które można myć w zmywarce.

Konsumenci przekonują, że najlepsze czarne okapy wyspowe powinny być funkcjonalne oraz proste w obsłudze. Także model Ciarko Black Slim W 90 spełnia te warunki. Może on pełnić rolę zarówno pochłaniacza, jak też pracować w trybie wyciągu.. Do tego sprzęt posiada specjalne przyciski sterujące w dolnej części obudowy, z pomocą których można szybko ustawić odpowiednią opcję.

Okap wyspowy Ciarko Black Slim W 90 ma szerokość równą 100 cm. Wydajność sprzętu wynosi 782 m3/h.

 

Zalety

Aluminiowe filtry przeciwtłuszczowe: Model jest dostępny z aluminiowymi filtrami przeciwtłuszczowymi, które bez obaw można myć w zmywarce. To wygodne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić nieco czasu.

Funkcjonalność: Urządzenie może działać w trybie pochłaniacza lub wyciągu, zależnie od tego, co zdecydujemy. W rezultacie jest funkcjonalne. Można łatwo dostosować go do naszych potrzeb.

Przyciski sterujące: Na przednim panelu umieszczono przyciski sterujące. Działają one płynnie i są na tyle duże, że wybranie ustawień nie stanowi żadnego problemu.

 

Wady

Głośność pracy: Ustawiając maksymalną prędkość pracy, trzeba liczyć się z tym, że urządzenie będzie generowało spory hałas.

 

 

 

 

Jaki czarny okap wyspowy wybrać?

 

Okap wyspowy to doskonałe rozwiązanie do kuchni z wyspą. Jest on nie tylko funkcjonalny, ale również estetycznie się prezentuje. Z tego względu może on z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną. Aby taki produkt dobrze się sprawdzał, należy wybrać model o odpowiednich cechach. W poniższym poradniku doradzamy, na co zwrócić uwagę, robiąc zakupy. Dużym ułatwieniem może być też umieszczony na jego końcu ranking prezentujący 3 godne uwagi propozycje w czarnym, eleganckim i uniwersalnym kolorze.

 

 

Okap wyspowy daje lepsze oświetlenie niż zwykły model przyścienny, dlatego może być to świetny sposób na rozjaśnienie kuchni. Montuje się go do sufitu poprzez doprowadzenie komina do wentylacyjnego wyciągu. Produkty tego typu zwykle wyróżnia duża moc wynikająca z zastosowania większego silnika oraz elegancki design.

Uważa się, że najlepszy czarny okap wyspowy w 2024 roku powinien być przede wszystkim wydajny. Inaczej nie będzie mógł on dobrze pełnić swojej roli. Wydajność określa, jaką ilość powietrza urządzenie jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Przeciętnie wynosi ona od 160 m3 na godzinę do 800 m3 na godzinę. Zawsze pod uwagę trzeba wziąć powierzchnię całkowitą kuchni oraz jej wysokość i na podstawie tych informacji wykonać obliczenia na podstawie wzoru: powierzchnia pomieszczenia x wysokość pomieszczenia x 6 (uzyskamy wówczas minimalną wydajność sprzętu). Jeśli we wzorze zamienimy 6 na 12, otrzymamy wynik odpowiadający maksymalnej wartości tego parametru.

Podczas wyboru odpowiedniego modelu nie należy zapominać o sprawdzeniu jego szerokości. Jej wartość nie może być mniejsza niż szerokość płyty grzewczej, nad którą okap zamierzamy zamontować. Często zaleca się, aby kupić produkt szerszy, aby mógł lepiej pochłaniać powietrze.

Nie bez znaczenia jest również sama stylistyka. Pod uwagę musimy wziąć zastosowaną przez nas koncepcję wystroju kuchni. Urządzenie w czarnym kolorze znacznie łatwiej będzie nam dopasować do reszty wyposażenia. Dużą rolę odgrywa jednak nie tylko barwa obudowy, ale też jej kształt. Do wyboru mamy tradycyjne kwadratowe modele lub też nieco bardziej fantazyjne, np. z zaokrąglonymi rogami czy przypominające podłużne słupy zwisające z sufitu. Niektóre sprzęty wyglądają jak kuchenne lampy, dlatego nie wyróżniają się na tle innych urządzeń czy mebli. W tej kwestii najwięcej zależy od tego, w jakim stylu urządziliśmy pomieszczenie, ale nie bez znaczenia są też nasze preferencje.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ