Ranking 3 najlepszych mikserów planetarnych Zelmer w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Miksery planetarne Zelmer – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli szukasz niezawodnego miksera planetarnego, to na początku sprawdź opis Zelmer ZFP1100B. Jest to sprzęt, który wybrało już tysiące osób. Mikser powstał z myślą o dużych rodzinach. Jest on wyposażony w bardzo dużą misę, w którą możemy zmieścić wiele składników. Przygotowanie ciasta dla dużej rodziny nie jest już problemem. Oprócz tego operowanie urządzeniem jest bardzo łatwe. Pokrętło oraz kilka przycisków łatwo się kontroluje, a my możemy wybrać jeden z 12 poziomów obrotów. Warto również dodać, że sprzęt bardzo ładnie wygląda i elegancko prezentuje się w każdej kuchni. Innym, interesującym produktem, jest Zelmer ZFP1100C. Największą zaletą tego miksera jest jego dobre wykonanie. Metalowe części nie psują się, a sam sprzęt rzadko ulega awarii. Dzięki dużej mocy może być on używany codziennie, nawet przez długi czas. Mikser bardzo ładnie się prezentuje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Misę miksera bardzo łatwo wyczyścisz, ponieważ jest wykonana z materiału, do którego nie przywiera jedzenie. Sprzęt ma 12 poziomów pracy, więc prędkość można dostosować do przygotowywanej masy i temperatury składników. Trzepaczka bardzo szybko i dobrze ubija białka lub kremówkę na sztywną pianę.

Wady

Niektórzy twierdzą, że podczas ucierania masła (szczególnie kiedy jest dość twarde) zbiera się ono na ściankach i nie miesza zbyt dobrze z resztą składników.

Podsumowanie

Moc modelu jest równa 1000 W. Sprzęt nadaje się do ucierania ciasta i różnego rodzaju mas, a także ubijania piany i mieszania. Pojemność misy jest równa 4 l. W zestawie znajdziesz końcówkę do ubijania, mieszadło oraz hak do zagniatania ciasta.

Drugi wybór

Zalety

Obudowa modelu jest metalowa, dzięki czemu jest wytrzymała i trwała. Mikser prezentuje się bardzo profesjonalnie i estetycznie, dodając uroku kuchni. Sprzęt ma wiele różnych poziomów prędkości obrotowej. Produkt jest bardzo stabilny, nawet podczas mieszania twardych składników.

Wady

Niewielka grupa konsumentów zauważyła, że model ma dość krótkie ramię, które powoduje, że przy mieszaniu niektórych składników, pozostają one na ściankach lub na dnie.

Podsumowanie

Urządzenie może być używane do ugniatania ciasta drożdżowego i kruchego, wykorzystuje się je także do ubijania piany, dlatego w zestawie znajduje się końcówka do ugniatania ciasta oraz do ubijania. Misa ma pojemność 4 l. Moc silnika sprzętu wynosi 1000 W.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma atrakcyjną, czerwoną obudowę, która przykuwa uwagę. Sprzęt jest stabilny i nie trzęsie się podczas mieszania. Model jest bardzo łatwy w obsłudze. Elementy zestawu, czyli trzepaczka i hak, są wykonane z trwałego metalu, dzięki czemu są odporne na wyginanie.

Wady

Sprzęt dość głośno działa, co może być męczące. Ramię mieszadła może nie sięgać dna misy, dopiero po przytrzymaniu i dociśnięciu nie zostają tam nierozmieszane składniki.

Podsumowanie

Misa na ciasto ma pojemność 4 l, więc nadaje się do użycia przez dużą rodzinę. Naczynie jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Moc produktu jest równa 1000 W, co pozwala na szybkie ugniatanie ciasta.

 

 

3 najlepszych mikserów planetarnych Zelmer. Opinie w 2024 roku

 

1. Robot kuchenny planetarny Zelmer ZFP1100B

 

Urządzenie ZFP1100B marki Zelmer to bardzo nowoczesny mikser planetarny, który łączy w sobie pracę wielu sprzętów. Największą zaletą tego modelu jest duża moc, wynosząca aż 1000 W, co sprawia, że bez problemu przygotujesz wszystkie rodzaje ciast.

Ten najlepszy mikser planetarny Zelmer w 2024 roku jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy umieścić wszystkie składniki w misie i wybrać odpowiednie tempo pracy. Wszystkie składniki zostaną zgniecione przez robota, więc nie będziesz musiał nawet go pilnować. Dzięki temu, w krótkim czasie przygotujesz ciasto na pizzę, domowy makaron, pierogi czy pieczywo.

Jednym z kluczowych atutów tego modelu to pojemna misa, która pomieści do 4 l składników. Takie rozwiązanie na pewno ucieszy duże rodziny, lubiące ciasta. Dzięki takim rozmiarom, będziesz również w stanie przygotować desery na duże przyjęcia. Ponadto utrzymanie jej w czystości jest bardzo proste, gdyż specjalny materiał zapobiega przywieraniu ciasta do ścianek. Zatem, po skończonej pracy wystarczy przemyć pojemnik wodą.

Kolejną cechą urządzenia, która wymaga nadmienienia, jest duża ilość poziomów pracy, co zdecydowanie ułatwi Ci dobre ugniecenie ciasta. Mikser ma aż 12 szybkości oraz tryb turbo, więc bez trudu usuniesz nawet największe grudki.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design maszyny oraz jej wydajną pracę.

Zelmer ZFP1100B to mikser planetarny o mocy 1000 W. Pojemność jego misy 4 l. Jest dobry mikser planetarny Zelmer do 650 zł.

 

Zalety

Funkcje: Z pomocą tego sprzętu możesz wykonać wiele kuchennych czynności. Są nimi między innymi mieszanie i ubijanie. Dlatego nie będziesz musiał wykonywać tego ręcznie.

Misa: Pojemność misy miksera wynosi 4 l. W tak dużej misie bez problemu umieścimy wszystkie, potrzebne składniki, bez potrzeby dzielenia ich na dwie lub nawet 3 części.

Moc: Mikser ma bardzo dużą moc. Wynosi ona aż 1000 W, dlatego rozdrobnienie nawet twardych składników będzie kwestią kilku minut. Warto też zaznaczyć, że długotrwałe ubijanie lub mieszanie nie sprawi, że urządzenie się przegrzeje.

Sterowanie: Wszystkie funkcje oraz ustawienia zmienia się z pomocą wygodnego pokrętła. Regulowanie ich nie jest trudne i nie musimy się martwić, że pomylimy się podczas wybierania ustawień.

Wykonanie: Wiele osób przyznaje, że opisywany mikser jest bardzo dobrze wykonany i ma on solidne części.

 

Wady

Głośność: Sprzęt wydaje dość głośne dźwięki, dlatego nie zaleca się korzystania z niego we wczesnych godzinach porannych, jak również późno wieczorem.

 

 

 

 

2. Zelmer Robot kuchenny ZFP1100C

 

Model ZFP1100C to bardzo nowoczesny i wydajny mikser planetarny Zelmer w dobrej cenie, który w krótkim czasie pozwoli Ci przygotować ciasto na ulubiony deser.

Dużą zaletą tego urządzenia jest jego moc, która wynosi aż 1000 W. Pozwoli Ci to na szybkie i dokładne przygotowanie potraw. Co więcej, sprzęt posiada aż 12 poziomów pracy, dzięki temu bez trudu dostosujesz tempo pracy do umieszczonych w misie składników. Naturalnie, mikser wyposażony jest również w tryb turbo, który pozwala na chwilowe zwiększenie ilości obrotów. Radzimy używać tej funkcji tuż przy końcu pracy produktu, gdyż wtedy upewnisz się, że ciasto nie ma żadnych grudek.

Atutem prezentowanego typu jest misa, licząca 4 l. Takie gabaryty sprawiają, że bez trudu przygotujesz pyszny deser dla dużej rodziny. Co więcej, naczynie jest bardzo prosto utrzymać w czystości. Za sprawą specjalnej powłoki, wyrobione ciasto nie przywiera do ścianek. Wówczas po zakończonej pracy, pojemnik wystarczy opłukać wodą.

Opinie konsumentów o tym mikserze są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło planetarny ruch głowicy, który sprawia, że całe ciasto w naczyniu zostaje dokładnie wymieszane. Nie musisz się zatem obawiać, że składniki po bokach i na dnie nie zostaną zmiksowane.

Zelmer ZFP1100C to mikser w kolorze beżowym. Sprzęt ma moc 1000 W. Misa robota ma pojemność 4 l.

 

Zalety

Regulacje: Regulacji podlega prędkość, możemy łatwo dopasować obroty miksera do składników, które się w nim znajdują.

Działanie: Mikser miesza składniki specjalnym ruchem planetarnym głowicy. Oznacza to, że wszystkie produkty są bardzo dobrze wymieszane, a ciasto dobrze przygotowane.

Wykonanie: Wiele elementów miksera jest wykonanych z nierdzewnego metalu. Mamy pewność, że z biegiem czasu nie będą one rdzewieć, a solidność wykonania utrzyma ich funkcjonalność.

Design: Produkt bardzo ładnie się prezentuje. Postawiony w widocznym miejscu nie burzy harmonii, wręcz przeciwnie, pasuje do eleganckich i nowoczesnych kuchni.

 

Wady

Działanie: Według niektórych użytkowników mikser nie zawsze sobie radzi, szczególnie z twardymi składnikami. Nie zaleca się np. wrzucać do niego całej kostki masła, ponieważ może nie zostać dobrze rozdrobniona.

 

 

 

 

3. Robot kuchenny Zelmer ZFP1100R

 

Mikser planetarny ZFP1100R marki Zelmer jest jednym z najnowocześniejszych sprzętów na rynku. Dużą zaletą modelu jest jego elegancki wygląd oraz czerwony kolor korpusu, zatem będzie się on dobrze prezentował w nowoczesnym wnętrzu.

Kolejnym atutem produktu jest jego duża moc, która wynosi 1000 W. Gwarantuje to szybkie ugniatanie, nawet bardzo ciężkiego ciasta. Najbardziej ucieszą się z tego powodu wielbiciele serników, czy drożdżówek, bowiem przygotowanie deserów tego typu wymaga użycia większej siły silnika.

Misa w prezentowanym sprzęcie ma pojemność 4 l, co sprawia, że nadaje się ona dla dużej rodziny. Wyrobione w naczyniu ciasto wystarczy na duży deser i spore przyjęcie. Co więcej, utrzymanie pojemnika w czystości jest bardzo łatwe, dzięki specjalnej warstwie, która zapobiega przywieraniu ciasta do ścianek.

W swoich opiniach, konsumenci zwrócili uwagę na planetarny ruch głowicy, który sprawia, że cała zawartość misy zostaje dokładnie wymieszana. Nie musisz się zatem obawiać o odłożone na bokach, czy dnie fragmenty ciasta. Użytkownicy docenili również wysokiej jakości metalowe akcesoria, jak hak i trzepaczkę. Pierwszy z nich, pomoże Ci wyrobić ciasto na chleb, zaś drugi element zajmie się niewielkimi składnikami.

Zelmer ZFP1100R to robot, z którego pomocą można ucierać oraz ubijać masę. Sprzęt ma misę o pojemności 4 l. Moc robota to 1000 W.

 

Zalety

Misa: Dzięki dużej misie o pojemności 4 l można jednocześnie wymieszać bardzo dużo składników. Dlatego jednorazowe przyrządzenie dużej ilości ciasta na naleśniki jest łatwiejsze.

Design: Mikser wygląda bardzo ładnie. Jest pomalowany na czerwono i dlatego może stanowić piękną ozdobę każdej kuchni.

Wykonanie: Obudowa miksera jest plastikowa. Jednak najważniejsze elementy (hak, trzepaczka) są wykonane z metalu, wykazującego odporność na uszkodzenia.

 

Wady

Mieszanie: Niektórzy użytkownicy zauważyli, że w przypadku małej ilości składników mogą one osiadać na dnie misy, gdzie mikser nie dosięga . W tym wypadku jesteśmy zmuszeni do przyciskania głowicy sprzętu.

 

 

 

 

Jaki mikser planetarny Zelmer wybrać?

 

Jednym z podstawowych przyrządów, który powinien znaleźć się w każdej kuchni jest dobry mikser. Taki sprzęt, pomoże Ci przygotować wiele potraw, w tym ciasto na naleśniki czy sosy. Aby wszystkie składniki zostały dobrze wymieszane, powinieneś zakupić możliwie najlepsze urządzenie. Niestety, wybranie odpowiedniego przyrządu nie jest najprostsze. Dlatego, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Podpowiemy Ci w nim, na co zwrócić uwagę i jakie cechy powinien mieć dobry produkt. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy ranking, w którym znalazły się trzy najlepsze miksery planetarne Zelmer.

Zelmer jest polską marką, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. W swoim asortymencie firma posiada wiele innowacyjnych sprzętów gospodarstwa domowego, takich jak miksery czy roboty kuchenne. Na początku swojej działalności producent zajmował się tylko tworzeniem niewielkich maszyn użytku domowego. Jednak interes zaczął się rozrastać. Obecnie Zelmer zajmuje się dystrybuowaniem takich urządzeń, jak maszynki do mięsa, mikrofalówki, odkurzacze, miksery, tostery, krajalnice, frytkownice, czajniki i ekspresy wysokociśnieniowe.

Popularność mikserów planetarnych wynika z tego, że pracują one bez naszego nadzoru. Aby jednak ich użytkowanie było efektywne, należy zwrócić szczególną uwagę na moc interesującej nas maszyny. Pamiętaj, że siła pracy powinna być dostosowana do naszych wymagań. Zatem, jeśli zajmujesz się głównie wypiekiem lekkich ciast, to urządzenie, które ma 400 W w pełni wystarczy. W przypadku, gdy planujesz zaprezentować gościom nieco cięższe desery, jak sernik, to lepiej zainwestuj w mocniejszy produkt. Przeciętne modele planetarne mają moc 1000 W.

Kolejnym aspektem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest możliwość regulacji tempa pracy. Niektóre typy dysponują pokrętłem lub suwakiem, które sprawiają, że szybkość pracy zwiększa się skokowo. Inne, nieco bardziej nowoczesne sprzęty, posiadają sterowanie elektroniczne, które jest bardziej płynne. Wiedz jednak, że sposób zmieniania poziomów miksowania nie ma dużego znaczenia, gdyż liczy się ich ilość. W zależności od własnych preferencji, możesz zakupić produkt, który ma od 2 do aż 16 szybkości pracy.

Ciekawą, dodatkową opcją jest funkcja turbo, uruchamiana za pomocą przycisku. Powoduje ona, że mikser chwilowo pracuje na wyższych obrotach. Używana jest ona zazwyczaj przy rozdrabnianiu dużych grudek ciasta.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ