Najlepszy młynek do kawy żarnowy

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Młynek żarnowy pozwala zachować niepowtarzalny aromat kawy. W związku z tym wiele osób decyduje się na zakup tego typu urządzenia. Wybór konkretnego modelu nie jest jednak oczywisty. Wszystko ze względu na ilość dostępnych na rynku sprzętów. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować i potrzebujesz pomocy, jesteś w odpowiednim miejscu. Na naszej stronie znajdziesz ranking, który powstał na podstawie dokładnej analizy opinii opublikowanych w Internecie przez konsumentów. Najlepszym młynkiem żarnowym do kawy okazał się model Severin KM3873. Jest to solidnie wykonany sprzęt – obudowa jest odporna na zarysowania, a silnik nie nagrzewa się zbyt szybko. Gwarancją bezpieczeństwa użytkowania jest mikrowłącznik, który nie pozwala na uruchomienie urządzenia, kiedy zbiornik na kawę nie jest dobrze podłączony. Warto dowiedzieć się, jakie jeszcze produkty znalazły się w naszym zestawieniu. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się żarnowy młynek do kawy Graef CM 702. W zestawie znajduje się praktyczna szczotka ułatwiająca dokładne czyszczenie sprzętu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ten stylowy młynek do kawy wyróżnia się wyjątkowym designem, który idealnie wpasuje się w wystrój każdej kuchni. Produkt ma żarna wykonane ze stali nierdzewnej, odporne na uszkodzenia. Ponadto urządzenie ma 2 oddzielne pojemniki: jeden dla kawy ziarnistej a drugi dla zmielonej. Możliwa jest regulacja stopnia zmielenia nasion.

Wady

Urządzenie jest dość duże i może zajmować sporo miejsca w naszej kuchni. Biała obudowa ma tendencję do zabrudzeń.

Podsumowanie

Produkt jest bardzo wydajny, jego moc wynosi 150 W. Ponadto wielkość pojemnika na kawę ziarnistą to aż 150 g, a ten na kawę mieloną ma pojemność 100 g. Urządzenie ma elektroniczny zegar, dzięki któremu można dostosować ilość mielonej kawy do liczby filiżanek.

Drugi wybór

Zalety

Młynek ma żarna ze stali nierdzewnej, które nie tępią się nawet podczas intensywnej pracy. Co więcej, rozdrabnianie kawy przebiega bardzo delikatne, urządzenie zapobiega utracie aromatu mielonych nasion. Przezroczysty pojemnik pozwala na kontrolę ilości mielonej kawy.

Wady

Młynek jest dość duży i zajmuje sporo miejsca w kuchni. Jednocześnie nie mieli zbyt dużo kawy.

Podsumowanie

Ten elektroniczny młynek jest bardzo łatwy w obsłudze - nie wymaga użycia siły, dlatego mielenie kawy przebiega bardzo szybko. Dodatkowo możemy zadecydować o stopniu zmielenia nasion względem naszych potrzeb.

Rozważ też

Zalety

Ten młynek to propozycja dla każdego miłośnika kawy. Urządzenie ma dwa rodzaje żaren: ruchome oraz stacjonarne, co pozwala na dokładnie zmielenie nasion. W efekcie kawa nie traci swojego aromatu ani smaku. Możemy też regulować stopień zmielenia kawy.

Wady

Młynek ma mały pojemnik, nie każdemu wystarcza (takie osoby muszą mielić kawę w kilku podejściach).

Podsumowanie

Chociaż nie jest to zbyt pojemny sprzęt trzeba zauważyć, że za sprawą niewielkich gabarytów mieści się na każdej półce kuchennej. Przezroczysty pojemnik daje nam kontrolę podczas mielenia.

 

 

Młynki żarnowe do kawy – ranking

 

 

Severin KM3873

 

Severin KM3873 to produkt cieszący się dobrymi opiniami użytkowników ze względu na swoją jakość oraz estetyczny wygląd. Dostępny w biało-srebrnej wersji kolorystycznej stanowi idealne dopełnienie każdego pomieszczenia, nie zaburzając jego wystroju.

Młynek został wyposażony w stożkowe żarna, przez co jest polecany szczególnie do użytku w domowym zaciszu. Żarna zostały wykonane ze stali nierdzewnej, odpornej na zniszczenia. Wykorzystanie tego materiału pozwala na zachowanie pełni aromatu mielonej kawy zwiększając przyjemność jej picia po zaparzeniu. Urządzenie zaopatrzono w dwa pojemniki. Jeden z nich ma pojemność ok. 150 g i służy wsypaniu kawy ziarnistej. Drugi mieści około 100 g kawy uzyskanej po zmieleniu.

Sprzęt o mocy około 150 W posiada regulację grubości mielenia, dzięki czemu można dostosować poziom rozdrobnienia do preferowanego w ekspresach przelewowych i ciśnieniowych. Dodatkowo wyposażono go w elektroniczny zegar pozwalający na ustawienie ilości kawy względem odpowiedniej ilości filiżanek kawy. Stabilność produktu podczas użytkowania zapewniają antypoślizgowe nóżki.

Severin KM3873 to żarnowy młynek do kawy o wymiarach: szerokość – 14,6 cm, wysokość – 27,4 cm i głębokość – 19,3 cm. Moc sprzętu jest równa 150 W. Pojemność zbiornika na zmieloną kawę wynosi 100 g.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Urządzenie zostało wyposażone w mikrowłącznik bezpieczeństwa. Uniemożliwia on włączenie młynka, kiedy pojemnik na zmielone ziarna nie jest dobrze przytwierdzony do sprzętu.

Regulacja grubości mielenia: Ze względu na to, że mamy możliwość regulacji grubości mielenia ziaren (10 różnych prędkości) możemy dostosować pracę urządzenia do naszych potrzeb.

Antypoślizgowe nóżki: U podstawy znajdują się antypoślizgowe nóżki. Dzięki nim nie musimy się martwić o to, że Severin KM3873 spadnie z kuchennego blatu, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

Wykonanie: Do produkcji modelu wykorzystano dobrej jakości tworzywa sztuczne i stal nierdzewną. Oba materiały są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Pojemnik na zmieloną kawę: Jak wskazują konsumenci, pojemnik na zmieloną kawę jest solidnie wykonany i łatwo się go wyjmuje.

 

Wady

Głośność pracy: Niewielkie grono Internautów wskazuje, że sprzęt generuje spory hałas w trakcie mielenia ziaren.

 

 

 

 

Graef CM 702

 

Graef CM 702 należy do elektronicznych młynków żarnowych o zautomatyzowanym działaniu. Po przystawieniu kolby do uchwytu następuje uruchomienie mielenia, co zwiększa komfort użytkowania produktu. Żarna w sprzęcie są stożkowate i zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki temu rozdrabnianie ziaren jest delikatne, a co za tym idzie – chroni kawę przed utratą posiadanego przez nią aromatu.

Na wyposażeniu tego modelu znajduje się pojemnik z pokrywą na ziarna o pojemności 250 g. Ma on także wyciąganą tackę oraz pudełko na zmieloną już kawę, mieszczące do 100 g gotowego produktu. Młynek korzysta z portafiltrów pozwalających na bezpośrednie umieszczenie rozdrobnionych ziaren w ekspresie – to konsument decyduje, czy korzysta z nich, czy standardowego pojemnika.

Produkt ma 24 stopniową regulację grubości mielenia, przez co użytkownik może w pełni dostosować jego działanie do własnych potrzeb i wybranych przez siebie metod zaparzania kawy. Warto wspomnieć o tym, że młynek ma przyjemny wygląd. Zdaniem użytkowników produkt jest wydajny i atrakcyjny.

Żarnowy młynek do kawy Graef CM 702 ma moc równą 128 W. Wymiary produktu są następujące: 15,4 cm x 26 cm x 37,5 cm. Zbiornik na zmieloną kawę ma pojemność 100 g.

 

Zalety

Silnik: Młynek został wyposażony w wytrzymały silnik. Ma on odpowiednią moc, co daje pewność, że ziarenka kawy będą odpowiednio zmielone. Zaletą jest także fakt, że silnik zbyt szybko się nie nagrzewa.

Pielęgnacja: Kupując prezentowany sprzęt otrzymujemy w zestawie praktyczną szczotkę do czyszczenia. W rezultacie pielęgnacja modelu nie jest trudna.

Wyłącznik ciśnieniowy: Po napełnieniu pojemnika na kawę młynek zostanie automatycznie wyłączony. Wszystko za sprawą solidnie wykonanego wyłącznika ciśnieniowego.

Design: Na uwagę zasługuje estetyczne wykonanie modelu. Produkt ma czarną obudowę, dlatego pasuje do każdej kuchni – bez względu na jej styl wykończenia. Urządzenie dobrze komponuje się z pozostałymi akcesoriami znajdującymi się w pomieszczeniu.

 

Wady

Brak ustawień czasu mielenia: Dla części konsumentów niewielkim minusem jest to, że nie ma możliwości ustawienia czasu mielenia.

 

 

 

 

DeLonghi KG 89

 

Model KG 89 firmy DeLonghi to dobry wybór dla każdego miłośnika kawy. Ten młynek posiada dwa rodzaje żaren – ruchome i stacjonarne. Takie rozwiązanie sprawia, że mielone ziarna kawy delikatnie ocierają się o siebie podczas rozdrabniania zapewniając wysoką jakość przemiału, jak i dbałość o zachowanie ich pełnego aromatu.

Urządzenie korzysta z systemu regulacji stopnia zmielenia kawy. Dzięki niemu użytkownik może samodzielnie wybrać stosowne ustawienia, by później cieszyć się wysokiej jakości napojem. Zastosowana w sprzęcie technologia pozwala na możliwość wyboru ilości ziaren, które mają zostać rozdrobnione – maksymalna ilość powinna, zgodnie z zapewnieniami producenta, wystarczyć na 12 filiżanek.

Młynek wyposażono w pojemnik z pokrywką mieszczący 120 g kawy. Ma także pudło na zmieloną kawę, które może zostać swobodnie wyjęte przez konsumenta zapewniając wygodny dostęp do wnętrza młynka. Użytkownicy chętnie sięgają po urządzenie ze względu na to, że nie jest ono drogie. Model firmy DeLonghi to młynek żarnowy do kawy w dobrej cenie, co nieczęsto spotyka się na rynku.

DeLonghi KG 89 to dobry żarnowy młynek do kawy do 200 zł. Moc sprzętu jest równa 110 W. Pojemność zbiornika na kawę jest równa 120 g.

 

Zalety

Wybór liczby filiżanek: Przed przystąpieniem do mielenia użytkownik może wybrać, na ile filiżanek ma wystarczyć zmielona kawa (maksymalnie 12). Jest to przydatna opcja.

Obudowa: Zrobiona z wytrzymałych tworzyw obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Młynek zachowuje więc swój atrakcyjny wygląd przez długi czas.

Dobry system zabezpieczeń: Jeśli pojemnik na ziarna lub zmieloną kawę nie jest dobrze umieszczony, sprzęt się nie włączy. Minimalizuje to ryzyko jego uszkodzenia wskutek niepoprawnego podłączenia poszczególnych elementów.

 

Wady

Niedokładna regulacja grubości mielenia: Pojedyncze osoby wskazują, że funkcja regulacji mielenia ziaren nie jest dobrze opracowana (widoczne cząstki ziaren nawet przy ustawieniu najdrobniejszego mielenia).

 

 

 

 

Jaki młynek żarnowy do kawy wybrać?

 

Dobrze przyrządzona kawa to dobry początek każdego dnia. Każdy jej miłośnik wie, że nie ma lepszej niż ta, która przed zaparzeniem została świeżo zmielona, zachowując pełnię smaku i aromatu. Dlatego dobrą inwestycją do każdego domu będzie młynek do kawy. Nasz poradnik poświęcamy modelom żarnowym, które zdaniem użytkowników znacznie lepiej rozdrabniają kawę, niż ich klasyczne odpowiedniki. Nie tną ziarenek kawy, a je ścierają równocześnie nie dopuszczając do ich palenia w trakcie trwania procesu mielenia.

 

 

Jeżeli i Ty chciałbyś mieć jedno z tych urządzeń, ale nie wiesz, jak dokonać wyboru dobrze trafiłeś. Opierając się o opinie użytkowników wskażemy, czym charakteryzują się najlepsze młynki żarnowe do kawy.

Najważniejszą częścią sprzętu są oczywiście same żarna. Dzieli się je na dwa podstawowe rodzaje – płaskie oraz stożkowe. Przy urządzeniach użytku domowego wybór jednego z typów nie ma większego znaczenia – każdy z nich dobrze się sprawdzi. Praktyka na rynku jest natomiast następująca – najczęściej młynki o przeznaczeniu gastronomicznym posiadają żarna płaskie, podczas gdy mniejsze modele mają żarna stożkowe. Istotny jest materiał, z którego ten element młynka został wykonany. Najpopularniejszym, jak również bardzo dobrym rozwiązaniem jest stal, która nie niszczy się zbyt szybko i dobrze sprawdza się w swojej roli. Modele dla bardziej wymagających korzystają z żaren ceramicznych zyskujących coraz większą popularność.

Przy podejmowaniu decyzji należy koniecznie zwrócić uwagę na kolejny z elementów budowy sprzętu, mianowicie pojemnik na zmieloną kawę. Idealny model to taki, który zmieści odpowiednią, zdaniem użytkownika, ilość rozdrobnionych ziaren tak, aby nie trzeba było kilkukrotnie opróżniać go podczas codziennego użytkowania. Standardowa pojemność mieści się w zakresie od 50 g do 250 g.

Kupując młynek powinieneś zainteresować się tym, jaka jest grubość przemiału kawy i czy można ją ustawić względem własnych potrzeb. Ponadto, urządzenie powinno mieć dużą moc, ale niskie obroty, ponieważ te znacznie wpływają na jakość zmielonej kawy i zachowanie przez nią aromatu.

Najlepszy młynek żarnowy do kawy w 2024 roku jest też łatwy w obsłudze i takie też produkty znalazły się w naszym rankingu, który prezentujemy poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaki młynek do kawy – żarnowy czy udarowy?

 

Bez młynka zmielenie ziarenek kawy nie jest możliwe. Ten niewielki sprzęt powinien więc znaleźć się w domu każdego miłośnika kofeinowego napoju. Wiele osób ma problem ze zdecydowaniem, jaki młynek kupić – żarnowy czy udarowy? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

 

 

Młynek żarnowy a udarowy

Młynki do kawy różnią się między sobą sposobem działania. Modele udarowe tną ziarna przy pomocy wirujących ostrzy. Muszą one pracować stosunkowo długo, aby w odpowiedni sposób zmielić kawę. Za największą wadę sprzętów udarowych uznaje się podatność ostrzy na nagrzewanie się do wysokiej temperatury. Ma to negatywny wpływ na smak zaparzonego z ziaren napoju, gdyż kawa bardzo często jest za gorzka. Młynki żarnowe są bardzo dobrą alternatywą dla tych udarowych. Ich sposób działania można porównać do tradycyjnych żaren. Kawa jest mielona w wyniku ścierania między dwoma okrągłymi elementami z ząbkami. Przygotowywanie ziaren do zaparzenia napoju trwa znacznie krócej, a do tego nie są narażone na działanie wysokiej temperatury. Dodatkowo żarnowe urządzenia dają nam możliwość samodzielnego decydowania o stopniu zmielenia ziaren (modele udarowe nie mają takiej opcji).

 

Młynek żarnowy ceramiczny czy stalowy?

Jeśli postanowimy kupić młynek żarnowy, musimy też zastanowić się, który model będzie dla nas odpowiedni – ceramiczny czy stalowy? Na temat obu typów urządzeń pojawiło się wiele mitów, które nie są prawdziwe. Jednym z nich jest stwierdzenie, że żarnowe młynki wykonane ze stali nagrzewają się podczas pracy i podobnie, jak sprzęty udarowe, przyczyniają się do przepalenia ziaren. Często można też usłyszeć, że stalowe modele pracują głośniej i są mniej komfortowe w użytkowaniu. Jednak poziom hałasu generowanego przez młynek nie zależy od jego materiału wykonania, tylko od stopnia wytłumienia obudowy oraz zastosowanego silnika.

 

 

Który młynek żarnowy warto kupić?

Tak naprawdę z obu rodzajów młynków żarnowych powinniśmy być zadowoleni. Jednak jeżeli zależy nam na tym, aby zakupiony sprzęt długo nam służył, prawdopodobnie lepszym wyborem będzie ten stalowy. Jest on bardziej wytrzymały. Młynek ceramiczny może się zniszczyć, gdy do środka razem z ziarenkami kawy przypadkowo dostanie się niewielki przedmiot, np. gałązka z kawowego krzewu. Poza tym trzeba pamiętać, że podczas mielenia w ceramicznym urządzeniu może wytwarzać się duża ilość pyłu.

Stalowy młynek żarnowy nie nadaje kawie metalicznego posmaku, dlatego można go bez obaw używać. To solidny sprzęt, który jest bardziej odporny na uszkodzenia. Bariści przekonują, że żarna ze stali są bardziej ostre niż te z ceramiki, w efekcie czego nieco lepiej radzą sobie z mieleniem kawy.

 

Dlaczego wybór odpowiedniego młynka do kawy jest ważny?

Wiedza o tym, jaki żarnowy młynek do kawy jest polecany przez doświadczonych kawiarzy może nam pomóc uniknąć zakupu niewłaściwego urządzenia. Jeżeli wybierzemy zły model, kawa z pewnością nie będzie smakować tak dobrze, jak początkowo oczekiwaliśmy. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że zbyt hałaśliwy czy trudny w obsłudze sprzęt szybko zniechęci nas do mielenia ziaren i nie pozwoli cieszyć się pyszną, aromatyczną kawą.

Wybór młynka jest kluczową kwestią, jeśli każdego dnia chcemy pić dobry w smaku i pobudzający napój. To, jak smakuje kawa zależy nie tylko od jakości ziaren, ale też w dużej mierze od sposobu ich przygotowania do parzenia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ