Opinie o Amica FD 3011 

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy podłączyć je do prądu, wlać odpowiednią ilość mleka i wcisnąć przycisk, aby mleko zmieniło się w puszystą piankę do kawy. Przeanalizowane opinie o urządzeniu Amica FD 3011 pozwoliły się przekonać, że spieniacz ma dostatecznie długi przewód zasilający, który nie jest podatny na plątanie.

 

Najważniejsze wady:

Obudowa jest stosunkowo delikatna i podczas czyszczenia sprzętu trzeba zachować ostrożność. Inaczej możemy przez przypadek zarysować urządzenie, a wtedy nie będzie już prezentować się tak elegancko, jak tuż po zakupie.

 

Werdykt: 9.4/10

Większość konsumentów przekonuje, że wady sprzętu nie są dla nich tak istotne, gdyż liczba jego zalet jest większa. To dobry spieniacz do mleka, którego moc wynosi 450 W. Długość kabla jest równa 75 cm, dlatego nie musimy ustawiać urządzenia tuż przy gniazdku. Ma ono czarno-biały kolor i jest dodatkową ozdobą kuchni.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Spienianie mleka na dwa sposoby

Za pomocą urządzenia możemy przygotować kawę z mleczną, puszystą pianką nie tylko na ciepło, ale również na zimno. Jest ono wyposażone w dwie funkcje: spienianie mleka z podgrzewaniem oraz bez podgrzewania. To oznacza, że szybko możemy zaparzyć nawet mrożony napój. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, do spieniacza można wlać maksymalnie 100 ml mleka. Możemy również tylko je podgrzać i wymieszać, wtedy jego ilość zwiększa się do 200 ml. Sprzęt wyposażono w magnetyczny system mieszający i inne, nowoczesne rozwiązania (np. kontroler Stix). Sprawiają one, że gotowa pianka jest puszysta i ma właściwą konsystencję, nie opada zaraz po przelaniu do kubka z kawą. Do takiego wniosku doszły osoby, które przeprowadziły test Amica FD 3011.

Wygodne użytkowanie

Kupujący często wspominają w swoich recenzjach, że spieniacz jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Ma on kompaktowe wymiary i nie zajmuje dużo miejsca na blacie, dlatego nie musimy go chować do szafki, kiedy nie jest potrzebny. Włącznik jest podświetlany, więc wystarczy na niego spojrzeć, aby się przekonać, czy w danym momencie urządzenie pracuje. Co więcej, podstawa obraca się o 360 stopni. To oznacza, że sprzęt jest równie komfortowy w użyciu dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Spieniacz nie przesuwa się na blacie, gdyż w podstawie umieszczono antypoślizgowe nóżki. Wewnątrz niego nie ma trudno dostępnych miejsc, więc utrzymanie go w czystości nie jest kłopotliwe.

 

Nie tylko do przygotowywania kawy

Spieniacz na pewno przyda się osobom lubiącym pić kawę z pianką. Jednak nie jest to jedyny sposób jego wykorzystania. Funkcja podgrzewania mleka bez spieniania pozwala na szybkie przygotowanie np. ciepłego kakao dla dzieci czy płatków na śniadanie. Sprzęt jest przydatny w kuchni, dlatego nie powinniśmy żałować zakupu. Nie jest on drogi, cena Amica FD 3011 jest bardzo atrakcyjna. To urządzenie o dużej mocy, które nie jest hałaśliwe. Z tego względu może być ono używane o dowolnej porze, wytwarzane przez nie dźwięki nie będą przeszkadzać domownikom.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ