Opinie o Gerlach Viva

Ostatnio aktualizowane: 23.04.24

 

Najważniejsze zalety:

W komplecie są cztery garnki o różnej pojemności, bardzo dobrze nadają się do używania na co dzień. Z ich pomocą przyrządzenie posiłku dla całej rodziny staje się znacznie łatwiejsze. Naczynia wykazują odporność na zarysowania, odkształcenia, działanie wysokiej temperatury oraz detergentów. To praktyczne garnki Gerlach, które są też uniwersalne.

 

Najważniejsze wady:

Jak przyznają niektórzy kupujący, ścianki naczyń są stosunkowo cienkie i przez to obawiają się, że komplet okaże się mało solidny. Uważają oni także, że czasami usuwanie zabrudzeń jest czasochłonne (dotyczy to osób, które nie mają zmywarki).

 

Werdykt: 9.7/10

Materiałem wykonania garnków jest stal nierdzewna 18/10. Grubość ścianek wynosi 0,5 mm. Naczynia mogą być używane na kuchence elektrycznej i gazowej, a także płycie ceramicznej i indukcyjnej. Co ważne, dołączono do nich pokrywki z hartowanego szkła. Atrakcyjna cena Gerlach Viva sprawia, że zestaw cieszy się dużą popularnością. 

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Różna pojemność naczyń

Każdy ze znajdujących się w komplecie garnków ma inną pojemność. W opakowaniu znajdziemy naczynie: 1,5 l, 2 l, 2,5 l oraz 5 l. Średnica pasujących do nich pokrywek wynosi kolejno: 16 cm, 18 cm, 20 cm i 24 cm. Zestaw jest bardzo praktyczny, gdyż pozwala na szybkie podgrzanie posiłku, a także przygotowanie kolacji dla rodziny czy zaproszonych gości. Znalezione na temat kompletu Gerlach Viva opinie są pochlebne i to nie tylko ze względu na jego uniwersalność. Konsumentom podoba się też to, że garnki mogą być używane w piekarniku, rozgrzanym do 180 st. C. To, że można myć je w zmywarce, zachęca do częstszego gotowania posiłków, nie musimy tracić czasu na ręczne usuwanie resztek jedzenia.

Równomierne rozprowadzanie ciepła

Naczynia mają trójwarstwowe dno z wbudowanym dyskiem wykonanym z aluminium. Za sprawą takiego rozwiązania garnki są bardziej odporne na odkształcanie na skutek działania wysokiej temperatury, w dodatku gotowanie w nich zajmuje mniej czasu, a tym samym nie zużywamy tak dużo energii elektrycznej, ewentualnie gazu. Jak to jest możliwe? Wynika to z faktu, że trójwarstwowe dno równomiernie rozprowadza ciepło. To sprawia, że potrawa jest gotowa nieco szybciej. Ważne jest również to, że gotowe dania zostawione w naczyniach nie stygną szybko, więc niekiedy nie wymagają ponownego podgrzania przed podaniem.

 

Przydatne pokrywki

Choć często nie zwracamy na to uwagi, kiedy kupujemy zestaw garnków, dopasowane pokrywki są bardzo ważnymi elementami. Dzięki nim możemy skrócić czas potrzebny na zagotowanie wody czy z łatwością przygotować duszone potrawy. Co więcej, możemy zapobiec zabrudzeniu kuchenki i uniknąć konieczności jej czyszczenia. Pokrywki dołączone do garnków Gerlach są wykonane z grubego szkła hartowanego. Są one przezroczyste, a to oznacza, że nie musimy ich podnosić, aby sprawdzić, czy woda zaczyna wrzeć. Należy wspomnieć także o tym, że każda z pokrywek ma niewielki, ale przydatny otwór, przez który wydostaje się nadmiar pary wodnej. 

 

Lekkość

Naczynia są lekkie, więc zestawianie ich z kuchenki czy przenoszenie na stół nie stanowi problemu. Ułatwiają to dodatkowo duże, odpowiednio wyprofilowane uchwyty. Możemy pewnie chwycić garnki, nawet mając na dłoniach rękawice kuchenne i w sytuacji, gdy są wypełnione po brzegi. Aby to potwierdzić, przeprowadzono specjalny test Gerlach Viva.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ