Opinie o Tefal Ingenio Expertise

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Te dobre garnki Tefal są przystosowane do używania na wszystkich kuchenkach, a także w piekarniku, więc można z nich korzystać podczas przygotowywania różnorodnych dań. Naczynia są pokryte specjalną powłoką Titanium Excellence, która wykazuje odporność na zarysowania i pozwala na smażenie potraw nawet bez użycia tłuszczu albo przy bardzo małej jego ilości. 

 

Najważniejsze wady:

W zestawie znajduje się kilka garnków, a tylko jedna odłączana rączka. To rozwiązanie jest wygodne pod względem przechowywania kompletu, ale bywa uciążliwe, kiedy chcemy korzystać z kilku naczyń jednocześnie.

 

Werdykt: 9.7/10

To komplet wysokiej jakości garnków, które, jak wskazują opinie Tefal Ingenio Expertise, powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających miłośników gotowania. Naczynia można wstawiać do piekarnika, serwować w nich dania na stół czy wkładać do lodówki. Ich czyszczenie jest proste z uwagi na możliwość używania zmywarki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Praktyczne rozwiązania zwiększające komfort użytkowania

Wchodzące w skład zestawu patelnie 22 cm i 26 cm mają specjalny wskaźnik Thermo-spot, który informuje, kiedy naczynie jest odpowiednio nagrzane i tym samym gotowe do użycia. W rezultacie można bez trudu smażyć np. mięsa czy ryby w takich warunkach, aby zachowały maksimum smaku i wartości odżywczych. Co warto też wiedzieć, garnki są pokryte specjalną powłoka Titanium Excellence. Przeprowadzony przez miłośników gotowania test Tefal Ingenio Expertise potwierdził, że powłoka na długo zachowuje początkowe właściwości, nie jest ona podatna na zarysowania. Jej sporym atutem jest to, że daje możliwość smażenia składników z użyciem małej ilości tłuszczu lub zupełnie bez niego. Każde z naczyń ma grube, indukcyjne dno gwarantujące równomierne rozprowadzanie ciepła. To daje pewność, że mięso będzie idealnie wysmażone z każdej strony.

Elementy zestawu

Cena Tefal Ingenio Expertise jest wysoka, bo wynosi prawie 600 zł. Niemniej jednak w zestawie znajduje się sporo naczyń. Komplet zawiera rondle o średnicy 16 cm i 20 cm, a także 3 patelnie: 22 cm, 26 cm i 24 cm (głęboka) i wok. W pudełku znajdują się też plastikowe pokrywki: 16 cm, 20 cm i 24 cm, stalowa szpatułka i rączka INGENIO wytrzymująca obciążenie do 10 kg i objęta 10-letnią gwarancją. 

 

Łatwa pielęgnacja

Do zakupu tych naczyń zachęca także to, że są one łatwe w pielęgnacji. Wynika to m.in. ze specjalnej powłoki, która zapobiega przywieraniu jedzenia do dna i ścianek. Ponadto garnki można myć nie tylko ręcznie, ale też w zmywarce. To znacznie ułatwia ich pielęgnację.

 

Uniwersalność

Warto wiedzieć, że prezentowany zestaw jest przystosowany do wszystkich rodzajów kuchenek, także indukcyjnych. Może więc stanowić dobrą propozycję na prezent, nawet jeśli nie wiemy, z jakiego urządzenia korzysta na co dzień osoba, którą chcemy obdarować. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ