Opinie o Tefal Perfectmix+ BL811D38

Ostatnio aktualizowane: 21.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, do regulacji prędkości obrotowej służy pokrętło umieszczone w podstawie. Ponadto jest ono bardzo praktyczne, o czym świadczą pochlebne opinie o Tefal Perfectmix+ BL811D38. Blender daje możliwość przygotowania zdrowych koktajli i smoothies, zup o kremowej konsystencji, drinków, jedzenia dla niemowląt, a także pokruszenia lodu.

 

Najważniejsze wady:

Pojawiają się komentarze, że dzbanek jest stosunkowo ciężki i przelanie gotowego koktajlu do szklanek czasami okazuje się kłopotliwe. Wynika to z tego, że materiałem wykonania wspomnianego elementu jest grube szkło hartowane.

 

Werdykt: 9.3/10

Sprzęt przydaje się w kuchni i to w różnych sytuacjach. Jego moc wynosi 1200 W, dlatego dobrze radzi sobie z rozdrabnianiem twardych produktów spożywczych. Ponieważ pojemność dzbanka to 2 l, możemy szybko przygotować koktajl dla wszystkich członków rodziny. Co ważne, blender nie jest drogi, cena Tefal Perfectmix+ BL811D38 to mniej niż 400 zł.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Efektywne działanie

Blender kielichowy pozwala na szybkie rozdrobnienie składników, niezależnie od ich twardości. Na jego efektywne działanie wpływa mocny silnik, który jest zabezpieczony przed przegrzaniem, ale nie tylko. Urządzenie zostało wyposażone w solidne ostrza wykonane ze stali nierdzewnej, które są odporne zarówno na korozję, jak i stępienie. Ponieważ dwa z nich są skierowane w dół, możemy mieć pewność, że włożone do dzbanka składniki będą dobrze zblendowane i nie zostaną nieposiekane na dnie. Maksymalna prędkość pracy sprzętu to 28 000 obrotów na minutę, co jest bardzo dobrym wynikiem. Test Tefal Perfectmix+ BL811D38 potwierdził, że urządzenie dobrze nadaje się do przygotowywania koktajli, jak i np. masy na ciasto czy zupy krem. Jeżeli chcemy tylko lekko wymieszać składniki, możemy wykorzystać do tego tryb pulsacyjny, dający możliwość zachowania większej kontroli nad działaniem blendera. Wyposażono go ponadto w 3 programy automatyczne, które dostosowują prędkość obrotów do czynności, jaką chcemy wykonać przy użyciu urządzenia.

Wygoda oraz bezpieczeństwo użytkowania

Na szklanym dzbanku znajduje się miarka, dlatego możemy precyzyjnie odmierzyć ilość składników, np. mleka czy wody. Utrzymanie go w czystości nie jest problemem, ponieważ został przystosowany do mycia w zmywarce. Jednak jeśli nie mamy takiego sprzętu w domu, ręcznie także możemy łatwo pozbyć się resztek jedzenia. Wystarczy wlać do dzbanka wodę i dodać odrobinę płynu do naczyń, a potem włączyć specjalny program Auto Clean. Pokrętło regulacji jest podświetlane, w efekcie czego ustawienie odpowiedniej prędkości obrotów nie jest trudne, nawet przy słabym świetle. Konsumenci doceniają urządzenie nie tylko za komfort, ale i bezpieczeństwo użytkowania. Ma ono blokadę uniemożliwiającą rozpoczęcie miksowania, jeżeli kielich został niewłaściwie zamocowany na podstawie. Sprzęt nie włączy się również w przypadku, gdy nie zabezpieczyliśmy dzbanka pokrywą.

 

Wytrzymałość

Za pomocą blendera możemy bez zbędnego wysiłku rozdrobnić twarde produkty spożywcze (m.in. orzechy i pestki) oraz pokruszyć lód. Silnik nie ulegnie przegrzaniu, ponieważ wykorzystuje innowacyjny system chłodzenia powietrzem. Wykonany z hartowanego szkła dzbanek jest odporny nie tylko na stłuczenie, ale i zarysowania oraz działanie wysokiej temperatury. Równie wytrzymała jest podstawa, niepodatna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Andrzej

January 20, 2023 at 1:34 pm

O proszę przed zakupem w sklepie sprawdzić czy mały dzbanek włącza urządzenie .Właśnie u mnie nie działa i walczę z serwisem i sklepem Mediaexpert .

Répondre
Zespół KuchennePrzyrządy.pl

January 23, 2023 at 8:07 am

Dzien dobry,

Dziekujemy za komentarz i rade. Nasi czytelnicy na pewno ja docenia.

Pozdrawiamy,
Zespol KuchennePrzyrzady.com

Répondre