Ranking 12 najlepszych blenderów kielichowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Blender kielichowy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

W każdej kuchni przyda się dobry blender, który umożliwi przygotowanie koktajli, zup i przekąsek. Ciekawym produktem jest model Philips Avance Collection HR3652/00. Jest łatwy w obsłudze i ma dużą moc wynoszącą 1400 W. Metalowa obudowa zapewnia trwałość, ponieważ jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Szklany dzbanek o pojemności 2 l umożliwia przygotowywanie dań i napojów dla całej rodziny. Jeśli często w kuchni stosujesz zioła, przyprawy, czy orzechy, które trzeba rozdrobnić, sprawdzi się do tego blender Bosch SilentMixx MMB43G2B. Nóż łatwo się wyjmuje, co usprawnia czyszczenie sprzętu. Urządzenie jest proste w obsłudze, automatyczne programy umożliwiają miksowanie lub kruszenie składników. Szklany dzbanek jest odporny na zarysowania.

12 najlepszych blenderów kielichowych. Opinie w 2024 roku

 

Blender kielichowy jest urządzeniem, które przydaje się w każdym domu. Z jego pomocą przygotujesz nie tylko smoothie, ale też zupy, koktajle i sosy. Skąd jednak wiedzieć, jaki sprzęt jest godny uwagi? Opisy dobrych produktów zawiera poniższy ranking blenderów kielichowych. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Duża moc sprawia, że rozdrabnianie składników zajmuje tylko chwilkę. Sprzęt jest solidnie wykonany. Dzbanek jest poręczny, łatwo się z niego nalewa. Większość elementów można myć w zmywarce, w efekcie czego oszczędzisz czas na sprzątaniu.

Wady

Odkręcanie ostrzy może być trudne, szczególnie że są one bardzo mocno przymocowane. Konsumenci uważają, że może to być problem dla osób, które mają małe ręce.

Podsumowanie

Dzbanek ma pojemność 2 l. Jest on pojemny, więc możesz przygotować dużą ilość płynu. Prędkość obrotów jest regulowana. Cały sprzęt można rozmontować, każdy element można włożyć do zmywarki, a złożenie nie jest trudne.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest ciche, nie przeszkadza podczas pracy. Obsługa blendera jest łatwa, wystarczy wybrać odpowiednią wartość na pokrętle oraz wcisnąć przycisk włączania/wyłączania. Sprzęt łatwo się myje, co dodatkowo zachęca do regularnego korzystania.

Wady

Pokrywka jest bardzo solidnie umocowana, dlatego gwałtowne odłączenie jej może powodować to, że zawartość blendera zostanie rozpryskana. W efekcie początki użytkowania mogą być dość trudne, trzeba się przyzwyczaić.

Podsumowanie

W zestawie znajdują się dwa dzbanki, jeden do płynów, a drugi do twardych składników. Większy z nich ma pojemność 1 l. Moc sprzętu to 700 W. Blender ma 5 prędkości obrotów, a do tego jeszcze 2 tryby działania.

Rozważ też

Zalety

Blender ma kielich o pojemności 0,8 l, która umożliwia przygotowanie koktajli dla kilku osób. Duża moc urządzenia, wynosząca 1000 W zapewnia sprawną pracę sprzętu. Przyssawki na obudowie zapewniają stabilność blendera. Urządzenie sprawdza się do przygotowywania zup i posiłków dla dzieci, ponieważ dokładnie blenduje składniki.

Wady

Blender stojący Sencor głośno pracuje, co przeszkadza użytkownikom. Ponadto sprzęt nie radzi sobie z twardymi owocami i dużymi kawałkami. Odkręcanie pojemnika jest trudne i wymaga dużo siły.

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrego urządzenia, które pozwoli Ci przygotować koktajle owocowe dla całej rodziny, warto wybrać blender Sencor. Duża moc zapewnia szybkie miksowanie składników. Produkt jest stabilny i bezpieczny. Sprawdza się również do przygotowywania posiłków dla dzieci. Blender obsługuje się łatwo i wygodnie.

 

Blender kielichowy Philips

 

1. Blender stołowy Philips Avance Collection HR3652/00

 

Polecamy Philips HR3652/00, czyli blender z silnikiem o bardzo dużej mocy, wynosi ona 1400 W. Wybierając produkt nie musisz się martwić, czy dane składniki zostaną dokładnie rozdrobnione. W tym wypadku przygotowanie gładkich sosów, smoothie oraz smacznych soków i zup jest łatwe. Sprzęt ma kilka programów, w tym taki do robienia koktajli. 

Użytkownicy doceniają możliwość łatwego wyczyszczenia sprzętu. Po rozmontowaniu poszczególnych części można je umieścić w zmywarce. Czasem musisz jedynie oczyścić ostrza, a zaletą jest to, że również można je wyciągnąć z kielicha. Prędkość obrotów jest regulowana. Na samym środku obudowy znajduje się pokrętło, dzięki któremu można ustawić wybrany stopień zmielenia.  

Pojemność dzbanka wynosi 2 l, więc zmieści się w nim dość dużo sosu lub koktajlu. Ma on bardzo szczelną pokrywkę, przez którą nie przedostaje się ani kropelka cieczy. Urządzenie jest solidnie wykonane oraz stabilnie stoi na każdej szafie. Łatwa obsługa jest ceniona przez wielu konsumentów. Ten blender kielichowy Philips jest bardzo często polecany przez kupujących. 

 

 

 

 

Blender kielichowy Bosch

 

2. Blender kielichowy Bosch SilentMixx MMB43G2B

 

Konsumenci zaznaczają, że dobrym sprzętem jest Bosch MMB43G2B. Produkt jest wykonany wyłącznie ze sprawdzonych materiałów. Nie ma w nim BPA, które zostało uznane za szkodliwe dla zdrowia. Z kolei szkło ThermoSafe jest odporne na uszkodzenia oraz na niskie i wysokie temperatury. W dzbanku możesz więc rozdrobnić dowolny produkt. 

Nóż jest wykonany ze stali szlachetnej. Test blenderów kielichowych wykazuje, że na skutek użytkowania nóż nie pokrywa się rdzą oraz jest bardzo ostry. Warto też zaznaczyć, że nóż łatwo wyjmuje się z korpusu, więc umycie go nie jest żadnym wyzwaniem. Pojemność kielicha wynosi 1 l. Moc urządzenia to 700 W, można więc szybko rozdrobnić miękkie i średnio twarde składniki. 

Za zaletę użytkownicy uznają to, że blender kielichowy Bosch jest cichy. Nie musisz się martwić, że obudzisz innych domowników podczas przygotowywania sosów lub zup. Szybkość obrotów jest regulowana, można dopasować ją do rozdrabnianych składników. Warto zauważyć, że w zestawie znajduje się też element do samego rozdrabniania twardych produktów, nie trzeba wyciągać dzbanka. 

 

 

 

 

Blender kielichowy 1000w

 

3. Blender stojący Sencor SNB 4301RD

 

Sencor SNB 4301RD to blender kielichowy o mocy 1000 W. Z jego pomocą możesz przygotować zupełnie gładkie sosy, potrawy dla niemowląt, zupy oraz inne potrawy, które wymagają rozdrobnienia składników. Jest on wykonany z tworzywa sztucznego, materiał ten nie ulega uszkodzeniu, a do tego jest łatwy w pielęgnacji.

Tym, co najbardziej podoba się konsumentom, jest kompaktowy kształt produktu. Nie zabiera on zbyt dużo miejsca na blacie, a poza tym ładnie się prezentuje. Warto dodać, że ma on ciekawy, czerwony kolor, więc będzie wyróżniał się na tle innych urządzeń kuchennych. Wszystkie elementy, które są zdejmowane, można myć w zmywarce, więc czyszczenie nie wymaga dużego wysiłku.

Dzbanek, który służy do rozdrabniania, może być używany jako kubek. Można go wyciągnąć oraz szczelnie zamknąć przykrywką. W zestawie znajduje się dodatkowy kubek, który jest trochę mniejszy. Sprzęt ma mechanizm bezpieczeństwa, dzięki któremu włącza się, tylko wtedy, kiedy każdy element jest dobrze przymocowany.

 

 

 

 

Blender kielichowy wysokoobrotowy

 

4. Ekstremalny blender Innergizer Philips Avance Collection HR3868/00

 

Polecamy Philips Avance Collection HR3868/00 szczególnie tym osobom, które mają dużą rodzinę. Kielich ma pojemność 2 l, więc jednorazowo można przygotować naprawdę dużo soku lub zupy, cała rodzina powinna być zadowolona, a co najważniejsze, nie trzeba powtarzać rozdrabniania. Moc modelu wynosi 2000 W, co pozwala kruszyć lód czy mielić twarde orzechy.

Maksymalna szybkość obrotów na minutę wynosi 45 000. Zaletą wspominaną przez użytkowników jest to, że można swobodnie zmieniać prędkość, w zależności od składników, jakie są mieszane w dzbanku. Szybkość zmienia się z pomocą cyfrowego ekranu sterowania, na którym wszystkie przyciski są dobrze opisane.

Technologia ostrzy ProBlend Extreme jest bardzo dobrze oceniana, a to dlatego, że dzięki niej, każdy składnik zupy albo koktajlu jest dobrze rozdrobniony. Warto wiedzieć, że stalowe ostrza są solidnie wykonane. W zestawie znajduje się książka z 40 przepisami. Ten kielichowy blender wysokoobrotowy jest cichy.

 

 

 

 

Blender kielichowy do surowych warzyw

 

5. Blender kielichowy Bosch VitaMaxx MMBV625M

 

Jeżeli zależy Ci na jak najdłuższej świeżości przyrządzonych koktajli, koniecznie wybierz Bosch VitaMaxx MMBV625M, blender kielichowy do miksowania surowych warzyw, który podczas rozdrabniania zamyka dopływ tlenu do owoców i warzyw. W rezultacie drogocenne minerały oraz witaminy nie zostają zniwelowane. Koktajl lub zupa zachowuje świeżość nawet do 24 godzin od przygotowania.

6 noży jest wykonanych ze stali nierdzewnej, można je wyciągnąć oraz dokładnie wyczyścić. Warto dodać, że niektóre elementy można umieścić w zmywarce, więc czyszczenie z pewnością nie zajmie zbyt dużo czasu. Sam kielich można umyć wykorzystując funkcję „Clean”. Model obsługuje się panelem sterowania, który został dobrze zaprojektowany.

Pojemność kielicha wynosi 1,5 l. Moc sprzętu to 1000 W. Użytkownikom podoba się to, że blender może pracować automatycznie, po wybraniu odpowiedniego przycisku sam rozpocznie pracę i sam ją zakończy. Zaletą produktu jest solidne wykonanie, będziesz mógł korzystać z urządzenia przez długi czas.

 

 

 

 

Blender kielichowy Tefal

 

6. Tefal blender kielichowy BL811D38 Perfectmix Plus

 

Nasz ranking prezentuje blender kielichowy Tefal Perfectmix+ BL811D38, czyli sprzęt o mocy 1200 W. Jest to wyjątkowo mocne urządzenie, z pomocą którego można szybko przygotować smoothie, zupy, koktajle i inne posiłki. Kielich ma pojemność 2 l, dlatego przygotowanie jednorazowo większej ilości jedzenia nie stanowi problemu. Jest on wykonany ze szkła i dodatkowo jest termoodporny.

Większość osób wspomina o możliwości wyboru odpowiedniego programu, nie trzeba wiedzieć, jakie parametry są potrzebne, aby np. pokruszyć lód. Ten blender kielichowy Tefal ma specjalnie ułożone noże, które wzajemnie się uzupełniają, dlatego już po chwili działania wszystkie składniki są wymieszane i rozdrobnione.

Na obudowie znajduje się pokrętło, z którego pomocą może wybrać odpowiednią szybkość obrotów, aby można było szybko przygotować daną potrawę. Sprzęt ma funkcję automatycznego czyszczenia, do kielicha wystarczy wlać wodę, a potem wybierać odpowiedni przycisk. Dzięki tej opcji nie będziesz musiał sam doczyszczać kielicha z resztek jedzenia. Aby wyczyścić noże, możesz je łatwo wyjąć.

 

 

 

 

Blender kielichowy Kenwood

 

7. Kenwood blender kielichowy BLM 802 WH

 

Kenwood BLM 802 WH to dobry blender kielichowy, z którego możesz korzystać w każdym momencie, bez obawy, że będziesz przeszkadzać innym domownikom. Sprzęt jest na tyle cichy, że można rozdrabniać składniki nawet wcześnie rano. Moc urządzenia wynosi 1400 W, co jest wystarczające, aby pokruszyć lód.

Na uwagę zasługuje dobrze wykonany kielich. Materiałem wykonania jest szkło borokrzemowe, które jest odporne na wysokie oraz niskie temperatury. W kielichu możesz przygotowywać zimne koktajle oraz ciepłe zupy. Warto dodać, że na kielichu znajduje się podziałka, więc wiesz, ile płynu przygotowujesz. Większość części można myć zmywarce, oczywiście po zdemontowaniu. Kielich można umyć używając automatycznej funkcji mycia.

Opinie o blenderach kielichowych tej marki są pozytywne. Obsługa urządzenia jest chwalona przez użytkowników, ponieważ nie sprawia żadnych problemów. Na obudowie znajduje się duże pokrętło, a także duże przyciski z opisanymi funkcjami, dlatego trudno o pomyłkę. Ten blender kielichowy Kenwood jest dobrze wykonany i niezawodny.

 

 

 

 

Blender kielichowy Zelmer

 

8. Blender Kielichowy Zelmer ZSB4850

 

Blender kielichowy Zelmer ZSB4850 to urządzenie, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Sprzęt ma moc równą 1250 W i kilka funkcji: Kruszenie lodu, miksowanie, mieszanie i rozdrabnianie. Zrobiony ze szkła hartowanego kielich ma pojemność równą 1,75 l. Do wyboru są dwa stopnie prędkości obrotów i tryb pracy pulsacyjnej.

Do wykonania ostrzy wykorzystano wysokiej jakości stal nierdzewną, która nie jest podatna na zniekształcenia i działanie korozji. Do zrobienia obudowy również użyto ten materiał. Do sterowania sprzętem wykorzystywane jest płynnie działające i dobrze oznaczone pokrętło. Blender kielichowy ma schowek na przewód i antypoślizgowe nóżki. 

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego blendera, dobrze oceniają efektywność jego działania i jakość wykonania. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i dobrze radzi sobie z miksowaniem nawet twardszych produktów. Dodatkowo urządzenie ładnie się prezentuje, a jego prosty design pasuje do wystroju każdej kuchni.

 

 

 

9. Blender kielichowy Russell Hobbs Mix & Go Kitchen 21350-56

 

Blender Mix & Go 21350-56 firmy Russel Hobbs to trzeci model w naszym zestawieniu. Moc urządzenia wynosi 300 W. Stanowi wyjątkowe rozwiązanie 2 w 1, czyli blender i przenośna butelka, idealna na koktajle.

Przede wszystkim przygotujesz w nim wspaniałe owocowe, warzywne i owocowo-warzywne koktajle, które bez problemu zabierzesz ze sobą do pracy. Bowiem w zestawie znajdują się dwie, wyjmowane butelki o pojemności 600 ml z praktycznymi pokrywami. Warto tutaj podkreślić, że butelki te można bez obaw myć w zmywarce.

Ostrze jest wykonane ze stali nierdzewnej, a sam blender, z tworzywa sztucznego wysoce odpornego na uszkodzenia. Obudowa jest bardzo solidna i wydajna. Sprzęt ten doskonale miksuje, rozdrabnia i kruszy lód.

Opinie o mikserach kielichowych Russel Hobbs są bardzo pochlebne. Przede wszystkim użytkownicy tego sprzętu podkreślają, że jest bardzo łatwy w obsłudze i niezwykle praktyczny. Nie trzeba brudzić dzbanka i dodatkowych kubków – przygotowując koktajl brudzisz tylko jedno naczynie.

Russell Hobbs Mix & Go 21350-56 to bardzo dobry mikser kielichowy do 150 zł. Urządzenie ma moc 300 W, a pojemność butelki jest równa 0,6 l.

 

Zalety

Czyszczenie: Niektóre elementy blendera można myć w zmywarce, dzięki czemu utrzymanie modelu w czystości nie zajmuje dużo czasu.

Butelki: Do zestawu dołączono 2 uniwersalne butelki (pasują do standardowych uchwytów samochodowych), które bezpośrednio podłącza się do sprzętu. W ten sposób nie tracimy czasu na przelewanie gotowego koktajlu do specjalnego pojemnika. Butelki wykonano z mocnego tworzywa sztucznego.

Podstawa: U podstawy miksera znajdują się antypoślizgowe powłoki. Elementy te skutecznie zabezpieczają przed ześlizgnięciem się modelu z blatu wskutek drgań pojawiających się w trakcie użytkowania.

Bezpieczeństwo: Warto podkreślić, że butelki zrobiono z materiałów niezawierających szkodliwego BPA. W rezultacie możemy mieć pewność, że ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

 

Wady

Moc: Pewna grupa Internautów uważa, że moc urządzenie mogłaby być nieco większa. Produkt czasami nie radzi sobie z rozdrabnianiem kostek lodu.

 

 

 

 

10. Blender kielichowy rozdrabniacz Camry CR 4058

 

Kolejna propozycja to potężny blender Camry CR4058. Umożliwi Ci szybkie miksowanie najróżniejszych produktów – również kawy, orzechów, czy mięsa. Poza tym ma funkcję kruszenia lodu.

Taka wydajność to zasługa silnika o mocy maksymalnej aż 1500 W. Model ten posiada trwałe ostrza wykonane ze stali szlachetnej i szklany dzbanek o pojemności 1300 ml. Model ten jest wyposażony w funkcję PULSE do miksowania wyjątkowo twardych składników.

Blender CR4058 jest rekomendowany przez firmę La-Sad, jednego z największych producentów produktów owocowo-warzywnych w Europie. Posiada bardzo praktyczną blokadę przed otwarciem pokrywy w czasie pracy i podstawę antypoślizgową. Obudowa urządzenia jest wykonana z solidnego plastiku.

Jest to sprzęt doskonały nie tylko do domu, ale też do wszelkich punktów gastronomicznych. Osoby, które wybrały ten model zgodnie stwierdzają, że jest to solidna, niezawodna propozycja, która sprawdzi się w każdej kuchni.

Camry CR4058 to mikser kielichowy o mocy 1500 W. Pojemność szklanego kielicha wynosi 1,3 l. Ostrza wykonano ze stali szlachetnej.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Prezentowany mikser ma blokadę, która nie pozwala rozpocząć pracy, jeśli pokrywa jest otwarta. Na bezpieczeństwo użytkowania wpływają także umieszczone u podstawy nakładki antypoślizgowe.

Kielich: Wielu konsumentom przypadła do gustu duża pojemność kielicha. W rezultacie użytkownik może przygotować sycący i zdrowy koktajl dla całej rodziny. Warto podkreślić również, że dzbanek jest solidnie wykonany i łatwy w czyszczeniu.

Głośność: Opinie Internautów wskazują, że urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy, więc nie przeszkadza domownikom. Biorąc pod uwagę dużą moc robota kuchennego jest to spory atut.

 

Wady

Efektywność: Z uwagi na to, że model jest niskoobrotowy może się okazać, że nie poradzi sobie dobrze z miksowaniem bardzo twardych warzyw i owoców.

 

 

 

 

11. Blender stołowy Electrolux PerfektMix ESB2500

 

Urządzenie Electrolux ESB 2500 ma moc 300 W. To dobry model dla osób aktywnych fizycznie. Daje on możliwość przygotowania zdrowego koktajlu w butelce, którą można wziąć ze sobą na trening czy do pracy. Sprzęt wyposażono w cztery ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. W komplecie znajdziemy dwa bidony o pojemności 0,6 l każdy.

Mikser ma gumowe nóżki w podstawie, dlatego podczas używania nie przesuwa się na blacie. Jest on niewielki, więc nie powinniśmy mieć problemu z przechowywaniem go. Dołączone do zestawu butelki wykonano z plastiku, w składzie którego nie ma Bisfenolu A. Co więcej, można je bez przeszkód myć w zmywarce.

Do najważniejszych zalet urządzenia trzeba zaliczyć cichą pracę, łatwą obsługę oraz elegancki design. Wielu posiadaczy sprzętu przekonuje, że prezentuje się on estetycznie i może przez cały czas stać na blacie. Obsługa miksera nie jest trudna, podobnie jak montowanie i demontowanie bidonów na podstawie.

Mikser Electrolux ESB 2500 ma 1 m przewód zasilający. Moc silnika jest równa 300 W. W zestawie są dwa plastikowe bidony, ich pojemność to 0,6 l.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: To urządzenie o kompaktowych wymiarach. Może ono przez cały czas stać na blacie, gdyż nie ograniczy znacząco wolnej przestrzeni.

Łatwe mycie butelek: Butelki na koktajle są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ zostały przystosowane do mycia w zmywarce. Bidony są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur.

Tryb pulsacyjny: Mikser ma tryb pulsacyjny. Z tego względu możemy zachować kontrolę podczas miksowania składników i uzyskać taką konsystencję, jaką chcemy.

 

Wady

Za mała moc: Osoby lubiące pić koktajle z twardszych składników uważają, że sprzęt powinien mieć większą moc. Wówczas nie byłoby konieczne krojenie wszystkich produktów spożywczych w drobną kostkę.

Nie kruszy lodu: Niektórym kupującym nie odpowiada to, że model nie ma funkcji kruszenia lodu.

 

 

 

 

12. Blender kielichowy Zelmer ZSB1400B SB1000

 

Zelmer SB1000 to sprzęt o mocy 750 W, do którego dołączono szklany, 1,5 l dzbanek. Urządzenie zostało wyposażone w kilka przydatnych funkcji, takich jak kruszenie lodu, praca pulsacyjna oraz tryb turbo. Mikser ma podświetlany, elektroniczny panel sterowania. Jego obsługa nikomu z nas nie powinna sprawić problemu.

5-stopniowa regulacja prędkości pracy sprawia, że uda nam się szybko zmiksować dowolne składniki spożywcze. To bezpieczny w użytkowaniu model, który ma zabezpieczenie przed uruchomieniem bez dzbanka. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca na blacie kuchennym, powinien również zmieścić się w szafce. W obudowie jest praktyczny schowek na przewód zasilający.

Jak model Zelmer SB1000 został oceniony przez kupujących? Większość z nich uważa, że to solidny mikser, który przydaje się w domu. Dzbanek został wykonany z hartowanego szkła, dlatego nie ma ryzyka, że nagle pęknie, np. na skutek działania wysokiej temperatury. Ostrza wykazują odporność na korozję. Sprzęt służy do przygotowywania koktajli, smoothie, zup-kremów, lodów i posiłków dla niemowląt.

Mikser Zelmer SB1000 ma 1,5 l dzbanek wykonany ze szkła hartowanego. Moc modelu jest równa 750 W. To urządzenie z 5-stopniową regulacją prędkości pracy.

 

Zalety

Praktyczność: Mając ten sprzęt w swoim domu możemy szybko i bez wysiłku przygotować koktajle z owoców i warzyw. Co więcej, mikser przydaje się podczas przyrządzania posiłków dla niemowląt, nadaje się też do kruszenia lodu i mielenia kawy.

Funkcja Turbo: Model został wyposażony w funkcję Turbo. Po jej włączeniu ostrza obracają się z maksymalną prędkością, w efekcie czego możliwe jest zmiksowanie nawet najtwardszych produktów spożywczych.

 

Wady

Zbyt hałaśliwy: Część osób uważa, że mikser jest zbyt hałaśliwy. Przez to lepiej go nie włączać zbyt wcześnie rano, żeby nie obudzić pozostałych domowników.

Niewygodne przelewanie z dzbanka: Mimo że dzbanek ma niewielki dziubek, przelewanie koktajlu do szklanek nie jest łatwe. Trzeba uważać, aby przez przypadek się nie oblać.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki blender kielichowy kupić?

 

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez blendera kielichowego. To stosunkowo niewielkie urządzenie, które może znacząco ułatwić przyrządzanie posiłków, a także zdrowych i pysznych koktajli dla całej rodziny. Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy blender kielichowy, zajrzyj do przygotowanego przez nas poradnika. To zbiór cennych wskazówek, które pomogą Ci w wyborze właściwego modelu.

Moc

Moc urządzenia powinna być jak największa, bo daje gwarancję, że możemy bez obaw miksować składniki przez dłuższy czas, bez ryzyka awarii silnika. W przypadku blenderów kielichowych zwykle mieści się ona w zakresie od 500 do 1500 W. Są też modele o znacznie wyższej mocy, ok. 2000 W, które są dobrze przystosowane do rozdrabniania najtwardszych produktów spożywczych.

 

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotowa określa, jak szybko wirują ostrza urządzenia w ciągu jednej minuty. W zależności od sprzętu maksimum może wynosić 20 000, 30 000, a nawet ok. 45 000 obr./min (tym wyróżniają się modele wysokoobrotowe). Wygodny w użytkowaniu na pewno będzie blender, który daje możliwość regulacji prędkości obrotowej. Sposób jego pracy możemy swobodnie zmieniać, w zależności od tego, jakie składniki chcemy zmiksować.

 

Kielich

Kielich jest podstawową częścią budowy blendera, dlatego musimy mu się uważnie przyjrzeć. Jego materiałem wykonania najczęściej jest szkło hartowane, wykazujące odporność na działanie wysokich i niskich temperatur, jak również na uszkodzenia mechaniczne. Czasami do produkcji dzbanka wykorzystuje się tworzywo sztuczne, w efekcie czego urządzenie jest tańsze. Jeśli zdecydujemy się na taki model, upewnijmy się, że plastik nie ma w składzie szkodliwego Bisfenolu A. Najdroższe blendery są wyposażone w dzbanek z tritanu, który jest odporny na stłuczenia i zarysowania, nie wchodzi w reakcje chemiczne z żywnością, a w dodatku jest lekki.

Pod względem pojemności kielich powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zastanówmy się, do czego jest nam potrzebny blender i w jaki sposób będziemy go używać. Standardowo pojemność dzbanka wynosi 1,5, maksymalnie 2 l, ale w razie potrzeby na pewno uda nam się znaleźć nieco mniejszy lub większy sprzęt. Jeżeli urządzenie ma służyć nie tylko do przyrządzania owocowo-warzywnych koktajli, ale i np. zupy dla całej rodziny, wybierzmy model z kielichem o większej pojemności.

 

Wymiary i waga

Blender nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca na blacie. To bardzo ważne, szczególnie dla osób, które mają niewielką kuchnię i każdy centymetr wolnej przestrzeni jest dla nich cenny. Sprawdźmy przede wszystkim szerokość i wysokość urządzenia, aby potem nie okazało się, że nie mieści się pod ciągiem wiszących szafek lub w miejscu wyznaczonym do przechowywania. Nie zapominajmy, że modele kielichowe to stosunkowo ciężkie sprzęty. Wynika to z tego, że podczas pracy muszą zachować stabilność. Warto więc sprawdzić, czy możemy swobodnie podnieść wybrany model i go przenieść.

 

Noże

Od solidności i ilości noży zależy efektywność miksowania składników. Im więcej ich będzie, tym szybciej uzyskamy gładką masę, ale jednocześnie wyjęcie resztek produktów spożywczych może być trudniejsze. Aby utrzymanie noży w czystości nie było trudne, wybierzmy model pozwalający na ich wyjęcie z dzbanka. Co prawda tego elementu zazwyczaj nie można myć w zmywarce, jednak po włożeniu go do zlewozmywaka bez trudu pozbędziemy się zalegających resztek. Noże przeważnie wykonane są ze stali, powinny być odporne na szybkie stępienie oraz na korozję.

 

Sterowanie

Do sterowania blenderem kielichowym służy pokrętło, ewentualnie przyciski. W obu przypadkach obsługa urządzenia nie powinna okazać się zbyt kłopotliwa. Coraz częściej sprzęty mają dodatkowo niewielki wyświetlacz, co może ułatwiać precyzyjny dobór ustawień. 

 

Bezpieczeństwo

Najlepszy blender kielichowy zapewnia bezpieczeństwo podczas miksowania. Poza zabezpieczeniem przed przegrzaniem urządzenie powinno mieć także antypoślizgowe nóżki w podstawie oraz specjalną blokadę, uniemożliwiającą włączenie go, kiedy pokrywa nie jest zamontowana na dzbanku.

Hałaśliwość

Wielu osobom wydaje się, że blendery z kielichem generują bardzo duży hałas. Na szczęście na rynku są sprzęty, które pracują stosunkowo cicho i można ich używać o dowolnej porze. Hałaśliwość urządzeń podawana jest w decybelach. Jeżeli nie chcemy, aby blender przeszkadzał pozostałym domownikom, wybierzmy model, którego poziom hałasu jest mniejszy niż 80 dB.

 

Funkcje – jaki blender kielichowy wybrać?

Podstawowe funkcje urządzenia kielichowego to miksowanie i rozdrabnianie, ale większość modeli pozwala także na mielenie, siekanie oraz kruszenie lodu. Użyteczność blendera zwiększają dodatkowo takie opcje jak Turbo (natychmiastowe zwiększenie prędkości obrotowej do maksimum) i Puls. Ta druga pozwala na kontrolowanie stopnia rozdrobnienia składników. 

 

Możliwość mycia w zmywarce

Jak już zostało wspomniane, noże blendera zwykle nie są przystosowane do mycia w zmywarce. Jednak nie dotyczy to samego dzbanka, dlatego utrzymanie go w czystości nie powinno być problemem. Także ręczne mycie kielicha nie jest trudne, zwłaszcza gdy noże znajdują się bardzo blisko dna (wtedy resztki nie przedostają się pod ostrze) lub można je wyjąć.

 

Blendery kielichowe w dobrych cenach

W sklepach znajdziemy wiele blenderów kielichowych kosztujących mniej niż 500 zł, co może być zachętą do zakupu. Jednak miejmy na uwadze to, że najtańsze modele często nie mają bardzo mocnego silnika czy wielu przydatnych funkcji. Jeśli marzy nam się solidne urządzenie, przydatne w wielu różnych sytuacjach, musimy być gotowi na wydatek rzędu 1500 zł (minimum). Droższe blendery nierzadko okazują się solidniejsze, ponadto mają w komplecie akcesoria, takie jak przenośne butelki na samodzielnie przygotowane koktajle.

 

 

FAQ

 

P1: Co można zrobić w Benderze kielichowym?

Blender kielichowy pozwala rozdrabniać twarde produkty w szybkim czasie, a także mielić, miksować i rozkruszać lód. Obsługa urządzenia jest bardzo łatwa, co zachęca wiele osób do regularnego wykorzystywania sprzętu w swojej kuchni. Ponieważ blender kielichowy ma duży kielich, bardzo sprawnie można za jego pomocą zrobić dobry, smaczny posiłek dla całej rodziny. Osoby, które wybrały takie urządzenie do swojej kuchni nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez tego sprzętu. W blenderze można przygotować nie tylko koktajle, ale też zupy krem. Wiele osób wykorzystuje sprzęt do przygotowania placków ziemniaczanych czy mielenia orzechów, warunkiem jest jedynie duża moc silnika.

P2: Ile blender kielichowy powinien mieć wat?

Sprzęt powinien mieć jak największą moc, aby miksować najtwardsze produkty. W blenderze kielichowym najczęściej spotykamy moc od 500 W do 1500 W. Dostępne są też mocniejsze modele, które mają około 2000 W i szybko rozdrabniają produkty na drobne części. Jeśli chcesz mielić wyłącznie miękkie warzywa i owoce, wystarczy sprzęt o mocy ok. 600 W. Jednocześnie, gdy masz duże potrzeby, często kruszysz lód, mielisz orzechy i twarde warzywa, duża moc jest podstawą, bez niej sprzęt nie poradzi sobie z mieleniem bardzo twardych składników.

 

P3: Jaki blender – kielichowy czy ręczny?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co jest lepszym wyborem, sprzęt ręczny czy kielichowy. Wiele zależy od tego, jakie dania chcesz przygotowywać. Koktajle i zupy łatwiej mieli się w kielichu, gdyż nie rozchlapujemy na boki substancji. Z drugiej strony musimy przelewać danie do naczynia, co w przypadku niektórych potraw może być trudne i powodować małe zamieszanie. Urządzenia ręczne są słabsze, więc nie radzą sobie z bardzo twardymi składnikami. Dlatego wiele osób podkreśla, że warto mieć w kuchni oba urządzenia i wykorzystywać je zamiennie, w zależności od aktualnych potrzeb.

 

P4: Jak używać blender kielichowy?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek sprzętu powinniśmy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi, tylko wtedy zabezpieczymy się przed awariami i nieszczęśliwymi wypadkami. W przypadku blendera kielichowego powinniśmy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze zawsze przed uruchomieniem należy nałożyć pokrywę, nie można też wkładać łyżki czy widelca do wnętrza dzbanka, gdy ten jest uruchomiony. Warto upewnić się, czy dzbanek wytrzymuje działanie wysokich temperatur, nie każdy model jest odpowiedni na przykład do przygotowania zupy. Jednocześnie nie każdy sprzęt pozwala na mielenie lodu, a informacje na ten temat znajdziemy w instrukcji obsługi. Jeśli zachowamy wszelkie środki bezpieczeństwa nic nam się nie stanie, a jednocześnie sprzęt nie będzie narażony na uszkodzenia i awarie.

P5: Jak myć blender kielichowy?

Po każdym użyciu należy umyć dzbanek blendera. Większość modeli ma łatwo odłączany dzbanek, który w całości możemy włożyć do zmywarki. To pozwala szybko wyczyścić sprzęt. Wielu producentów zachęca, aby raz na jakiś czas zdemontować wszystkie części sprzętu i dokładnie wyczyścić te miejsca, gdzie istnieje ryzyko gromadzenia się brudu. Zwykle urządzenia mają dobre zabezpieczenia, ale nawet wtedy warto wszystko zdemontować i wyczyścić. Niektóre modele mają ciekawą funkcję automatycznego czyszczenia. Wystarczy, że do wnętrza dzbanka wlejemy wodę i uruchomimy sprzęt w odpowiednim trybie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Blender kielichowy Zelmer SB1000

 

Zelmer SB1000 to jeden z tych blenderów kielichowych, który zadowolił wielu konsumentów. Jego moc to 750 W, więc poszatkowanie nawet twardych produktów nie jest trudne. Dzbanek ma pojemność 1,5 l, jednorazowo możesz przygotować dość dużo potrawy. Kielich jest wykonany ze szkła, z kolei reszta jest wykonana z tworzywa sztucznego i metalu. 

Użytkownicy doceniają to, że sterowanie prędkością sprzętu jest swobodne, masz do wyboru 5 prędkości oraz funkcje specjalne, czyli Pulse, Ice oraz Turbo. Dzięki nim skruszenie na przykład lodu nie jest żadnym problemem. Ten dobry i tani blender kielichowy jest łatwy w obsłudze, przyciski są duże, a co najważniejsze podświetlane, więc z pewnością nie pomylisz się podczas wciskania tego odpowiedniego. 

Ważne jest również to, że sprzęt zapewnia bezpieczeństwo. Ma on 4 nóżki, które zostały pokryte antypoślizgowym materiałem. Podczas przygotowywania zup lub sosów ten blender kielichowy Zelmer stoi w miejscu i nie przesuwa się na boki. 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ