Rozdrabniacze do warzyw ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Jeżeli poszukujesz dobrego robota kuchennego, który pełni rolę rozdrabniacza, to idealnie trafiłeś. Na naszej stronie umieściliśmy kilka produktów, które w ocenie konsumentów świetnie się sprawują na co dzień. W pierwszej kolejności chcielibyśmy, abyś zapoznał się z modelem Bosch MMR08A1 dającym możliwość rozdrabniania i ubijania. Robot ma różne tryby pracy – stały i pulsacyjny – umożliwiające pokruszenie twardych składników, a także tych bardziej miękkich. Wykorzystane w tym produkcie ostrza są niezwykle wytrzymałe i można je myć w zmywarce. Naczynie do rozdrabniania jest dość duże i wystarcza do przygotowania posiłków dla większej ilości osób. Jeżeli uważasz, że Twoje wymagania i kryteria, co do sprzętu są inne, polecamy model Beko CHP6450W, który jest chętnie użytkowany przez konsumentów. Przyrząd wyposażony jest w jeden tryb rozdrabniania. Urządzenie wykonano z wytrzymałych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów, co sprawia, że sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Robot ma antypoślizgową podstawę, więc nie przesuwa się po blacie, gdy rozdrabniasz artykuły spożywcze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model można w bardzo szybki sposób umyć ręcznie lub w zmywarce i nie pozostają na nim zapachy z wcześniej krojonych produktów. Rozdrabniacz wyposażony jest w noże ze stali nierdzewnej oraz dodatkową tarczę, która umożliwia ubijanie białek.

Wady

Niektórym konsumentom nie odpowiada, że pojemnik na rozdrabnianą żywność w trakcie pracy może się lekko przesuwać - dla bezpieczeństwa lepiej trzymać go w trakcie użytkowania.

Podsumowanie

Rozdrabniacz przydaje się w każdym domu, gdyż umożliwia stworzenie pasty czy ubicie śmietany. Zbiornik, którego pojemność jest równa 0,8 l wykonany został z tworzywa sztucznego, więc można go myć w zmywarce i podgrzewać w mikrofali. Komplet po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Drugi wybór

Zalety

Robot wygodnie się składa i przechowuje, gdyż jest bardzo mały. Na spodzie rozdrabniacza znajdują się elementy antypoślizgowe, które sprawiają, że produkt nie przesuwa się podczas pracy. Niewielka waga sprzętu pozwala na jego komfortowe przesuwanie.

Wady

Do modelu został dołączony niewielki pojemnik na rozdrabniane warzywa, przez co czasem trzeba je kroić partiami. Brak trybu pulsacyjnego powoduje, że ciężko kroi się duże i twarde artykuły spożywcze.

Podsumowanie

Urządzenie wyposażone jest w ostrza wykonane ze stali nierdzewnej oraz pojemnik z tworzywa sztucznego - oba elementy są bardzo wytrzymałe. Zbiornik ma pojemność 0,5 l. Robot obsługuje się z pomocą jednego przycisku, co jest proste i wygodne.

Rozważ też

Zalety

Użytkując produkt bardzo łatwo jest rozdrobnić warzywa na cząstki o wybranej wielkości. Model ma niewielkie wymiary, więc można go trzymać w dowolnym miejscu. Manualna obsługa rozdrabniacza sprawia, że można go zabrać w podróż.

Wady

Narzędzie ma dość mały pojemnik, więc przy większej ilości warzyw należy je kilkakrotnie posiekać. Sprzęt może mieć trudność z rozdrobnieniem twardych produktów, takich jak lód.

Podsumowanie

Robot wykonany jest z tworzywa sztucznego oraz ze stali nierdzewnej, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Model ma pojedynczą prędkość obrotu, którą włącza się manualnie. Produkt jest szybki w użyciu i łatwy w utrzymaniu czystości.

 

 

Najlepsze rozdrabniacze do warzyw w 2024 roku

 

Szukasz dla siebie odpowiedniego rozdrabniacza? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji. Po analizie rynku oraz pozyskaniu opinii konsumentów stworzyliśmy dla Ciebie zestawienie – poniższy ranking rozdrabniaczy do warzyw – w którym znajdziesz modele mające wiele wyróżniających je atutów.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch M MR08A1

 

Bosch MMR08A1 to rozdrabniacz, który umożliwia krojenie różnych artykułów spożywczych, więc możesz z jego pomocą posiekać na drobno orzeszki czy przygotować pastę. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i oszczędza Twój czas.

Moc silnika tego modelu wynosi 400 W, co oznacza, że jest dość wydajny. Użytkownicy cenią sobie ten robot za to, że po użyciu nie pozostają w nim zapachy, ani smaki więc można wygodnie rozdrabniać cebulę czy ostrą papryczkę, a po umyciu na przykład owoce. Sprzęt ma 2 tryby pracy (stały i pulsacyjny), co umożliwia pokrojenie bardzo twardych i dużych produktów.

Urządzenie ma pojemnik o wielkości 0,8 l, w którym rozdrabniana jest żywność. Naczynie można myć w zmywarce, co dla wielu użytkowników ma bardzo duże znaczenie. Pojemnik zrobiony jest z tworzywa sztucznego, które można podgrzewać w mikrofali. Do zestawu dołączona jest specjalna tarcza umożliwiająca ubijanie śmietany. Użyte w robocie ostrze wyprodukowano ze stali nierdzewnej, więc jest ono wytrzymałe, co pozwala na krojenie twardych produktów.

 

 

 

 

Beko CHP6450W

 

Produktem, którego moc silnika jest równa 450 W jest Beko CHP6450W. Przez to sprzęt umożliwia szybkie rozdrobnienie różnych artykułów spożywczych. Model jest lekki (waży jedynie 1,1 kg), więc łatwo ustawisz go w dowolnym miejscu w kuchni.

Pojemność tego przyrządu pozwala na rozdrobnienie do 0,5 l artykułów spożywczych. Urządzenie wyposażone jest w ostrza wykonane ze stali nierdzewnej, które są mocne i ostre. Zbiornik wyprodukowany jest z tworzywa sztucznego, które jest bezpieczne dla zdrowia i nie wpływa na smak pożywienia. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze – włącza się go z pomocą jednego przycisku. Wymiary tego modelu są równe: szerokość – 12,5 cm, wysokość – 22 cm i głębokość – 12,5.

Konsumenci twierdzą, że produkt jest bardzo poręczny, więc wygodnie się z niego korzysta. Na spodzie pojemnika znajduje się powierzchnia antypoślizgowa, dzięki której przyrząd się nie przesuwa w trakcie użytkowania. Komfortowym rozwiązaniem jest możliwość mycia niektórych elementów robota w zmywarce.

 

 

 

 

Delimano Brava Chop Express

 

Jeżeli szukasz dobrego i sprawdzonego sprzętu, to polecamy zapoznać się z modelem Delimano Brava Chop Express. Urządzenie umożliwia pokrojenie różnego rodzaju produktów – robi to szybko i skutecznie. Rozdrabniacz wyposażony jest w dwie końcówki – siekającą i krojącą. Poszczególne ostrza umożliwiają przygotowanie różnych sosów, puree, a także sałatki owocowej.

Ten dobry i tani rozdrabniacz do warzyw jest bardzo łatwy w obsłudze, gdyż wyposażony jest w pojedynczy uchwyt, który należy pociągnąć. Jednocześnie model nie wymaga podłączenia do prądu, ani włożenia baterii (wystarczy pociągnąć za uchwyt) można go używać w każdej chwili, również w podróży, a jego obsługa nic nie kosztuje.

Konsumenci doceniają ten model za niewielkie wymiary, które sprawiają, że można go schować do niewielkiej szafki. Urządzenie można w łatwy sposób wyczyścić, co jest bardzo wygodne. Sprzęt ma także antypoślizgowe nóżki.

 

 

 

 

Tefal 5 Sec K0920404

 

Rozdrabniacz Tefal 5 Sec K0920404 obsługiwany jest manualnie – nie wymaga on podłączenia prądu – i w konsekwencji jest tani w eksploatacji. Urządzenie umożliwia krojenie różnych artykułów spożywczych, takich jak: owoce, warzywa, zioła, orzechy, a nawet sery lub mięso. Sprzęt charakteryzuje się ciekawym designem, który sprawia, że stanowi także ozdobę kuchni.

Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze – aby go włączyć wystarczy pociągnąć za uchwyt na pokrywie, uruchamiający obracanie się ostrzy w pojemniku. W ten sposób robot umożliwia szybkie pokrojenie żywności. Sprzęt jest wyposażony w noże wykonane ze stali nierdzewnej oraz zbiornik, który ma 0,5 l pojemności.

Urządzenie ma pokrywę, która jest bardzo szczelna, więc wygodnie kroi się także owoce zawierające dużo wody, gdyż nie rozpryskują się poza rozdrabniacz. Na dnie sprzętu znajdują się antypoślizgowe elementy powstrzymujące produkt przed przesuwaniem. Konsumenci doceniają ten model za wygodę użytkowania i twierdzą także, że jest dobrym pomysłem na prezent.

 

 

 

 

Tefal K0981114

 

Robotem mającym dostępnych wiele funkcji jest Tefal K0981114. Wyposażono go w dwie końcówki, które oprócz rozdrabniania umożliwiają siekanie i wykonanie puree z ziemniaków. Model może być obsługiwany bez konieczności podłączenia do prądu, tylko poprzez pociągnięcie specjalnego uchwytu. Urządzenie jest bezpieczne w użyciu, gdyż wymaga założenia pokrywki przed uruchomieniem.

Pojemność zbiornika, w który wyposażony jest rozdrabniacz, jest równa 0,9 l, co pozwala na przygotowanie dużej ilości pożywienia. Ostrza i pojemnik można myć w zmywarce – takie udogodnienie ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości.

Podstawa produktu jest pokryta antypoślizgowym materiałem, więc sprzęt nie przesuwa się po blacie w kuchni. Opinie o rozdrabniaczach do warzyw producenta Tefal są bardzo pozytywne, więc użytkownicy wypowiadają się pochlebnie także o tym produkcie. Konsumenci zauważyli, że z modelem można bardzo szybko pokroić składniki spożywcze i właśnie z tego względu został wysoko oceniony.

 

 

 

 

Jaki rozdrabniacz do warzyw kupić?


Przewodnik zakupowy

Rozdrabniacz to sprzęt, który przydaje się podczas przygotowywania posiłków. Z jego pomocą możemy drobno posiekać nie tylko warzywa, ale też owoce lub inne dodatki do potraw, np. orzechy. Przygotowaliśmy poradnik pełen podpowiedzi o tym, jaki rozdrabniacz do warzyw wybrać. Za sprawą zebranych wskazówek bez wątpienia uda Ci się kupić praktyczny i niezawodny sprzęt.


Moc

Urządzenie przeznaczone do rozdrabniania różnych składników spożywczych powinno mieć jak największą moc, aby działało efektywnie. Minimum w przypadku tego typu sprzętów to 200 W, a im więcej, tym lepiej. 400 W lub 500 W modele bardzo dobrze radzą sobie z krojeniem nawet bardzo twardych warzyw, takich jak np. marchew, niektóre z nich mogą dodatkowo kruszyć lód do drinków czy kawy.

 

Ostrze

Jaki rozdrabniacz do warzyw jest najlepszy? Jeżeli nie chcemy rozczarować się zakupem, wybierzmy sprzęt wyposażony w wytrzymałe i odporne na uszkodzenia ostrze. Najlepiej, jeśli element ten będzie wykonany ze stali nierdzewnej, ponieważ wtedy z pewnością nie pojawią się na nim ślady korozji (również po dłuższym czasie eksploatacji). Pamiętajmy, że to od ostrza w dużej mierze zależy efektywność działania urządzenia. Czasami w zestawie otrzymujemy nie jedną, ale kilka końcówek tnących służących do krojenia, siekania, niekiedy też ubijania, np. białek i sprzęt staje się bardziej praktyczny.

 

Zasilanie

Rozdrabniacze mogą być zasilane ręcznie, sieciowo lub akumulatorowo. Te pierwsze obsługujemy rękami i ich wydajność zależy od naszej siły. Drugie – sieciowe – wymagają podłączenia do gniazdka i jeśli kabel zasilający będzie zbyt krótki, z pewnością będziemy narzekać na ograniczoną swobodę ruchów. Sprzęty z akumulatorem trzeba regularnie ładować, niemniej jednak jest to dobre rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Niektóre rozdrabniacze mają zasilanie akumulatorowo-sieciowe, co oznacza, że można podłączyć je do prądu lub w razie konieczności włączyć tryb pracy na baterii, zapewniający średnio do 15 minut działania.

 

Pojemnik

Dołączony do urządzenia pojemnik, w którym umieszcza się składniki spożywcze powinien być jak największy. W ten sposób unikniemy konieczności dzielenia dodatków do potraw na kilka mniejszych części. Standardowo rozdrabniacze wyposażone są w ok. 1 l pojemnik, czasem jest nieco mniejszy lub większy (do 2 l). Poza rozmiarem powinniśmy się również przyjrzeć, z czego został wykonany pojemnik. To bardzo ważne, aby wykazywał on odporność na uszkodzenia i był przystosowany do kontaktu z żywnością. Do produkcji najczęściej wykorzystywane jest dobrej jakości tworzywo sztuczne.

Obsługa

Uważa się, że najlepszy rozdrabniacz do warzyw jest łatwy w obsłudze. Zanim więc kupimy urządzenie sprawdźmy koniecznie, jak należy nim sterować. Zwykle służy do tego jeden przycisk, w efekcie czego użytkowanie sprzętu okazuje się wyjątkowo wygodne. Na rynku dostępne są też modele sterowane manualnie, których nie podłącza się do prądu. W tym przypadku musimy tylko energicznie pociągnąć za uchwyt na pokrywce pojemnika, aby ostrza zaczęły się obracać i kroić warzywa.

 

Komfort użytkowania

Komfortowy w użytkowaniu produkt to taki, który jest lekki i niewielki. Mały rozmiar ułatwia także jego przechowywanie i przenoszenie. Na spodzie rozdrabniacza powinny znaleźć się antypoślizgowe stopki, które zapobiegają przesuwaniu się sprzętu podczas krojenia. Na wygodę użytkowania wpływa też łatwość utrzymania w czystości, dlatego bardzo dobrym wyborem jest model, którego poszczególne elementy budowy można myć w zmywarce.

 

Rozdrabniacze do warzyw w dobrych cenach

Rozdrabniacze kosztują od 50 zł do ok. 200 zł. Najtańsze są produkty manualne niewymagające podłączenia do prądu. Mimo że modele zasilane sieciowo są nieco droższe, bardzo często są też bardziej funkcjonalne i lepiej radzą sobie z krojeniem twardych artykułów spożywczych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ