Ranking 14 najlepszych suszarek do naczyń w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.06.24

 

Suszarka do naczyń – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Model AE-909 to bardzo dobra suszarka do naczyń, która znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu. Dlaczego to właśnie ona tam trafiła? Przejrzeliśmy wiele opisów produktów i skonfrontowaliśmy je z różnymi opiniami. Ta analiza pozwoliła nam stwierdzić, że ociekacz do naczyń AE-909 jest jednym z najlepszych. Jest on przede wszystkim solidny, a jego powierzchnię dobrze zabezpieczono przed korozją. Dodatkową zaletą jest to, że suszarki nie trzeba zawieszać na ścianie, można ją też postawić na blacie. Drugie miejsce należy do taniej suszarki do naczyń Z P H Pro-Drut. Ma ona niewielkie wymiary i dlatego sprawdzi się przede wszystkim w małej kuchni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Suszarka do naczyń jest zrobiona z dobrej jakości drutu chromowanego, na którego powierzchni nie pojawia się korozja. Przy podstawie umieszczone są antypoślizgowe stopki. W zestawie znajdują się niezbędne akcesoria do montażu produktu.

Wady

To model wiszący, który należy samodzielnie zamontować w odpowiednim miejscu. Część osób twierdzi, że na to zadanie trzeba poświęcić sporo czasu.

Podsumowanie

Ociekacz można nie tylko zawiesić, ale też ustawić na blacie. Po bokach suszarki do naczyń znajduje się koszyk na sztućce i wieszak na 6 kubków. Nadstawka mieści 17 talerzy. Produkt prezentuje się estetycznie i pasuje do każdej kuchni. Jest on dobrze zabezpieczony przed korozją.

Drugi wybór

Zalety

Ociekacz do naczyń ma niewielkie wymiary, dlatego nie trzeba dużo wolnego miejsca, aby móc go zamontować. Na dole znajduje się podstawka z tworzywa sztucznego, do której spływa woda. Jest ona szczelna i łatwo utrzymać ją w czystości.

Wady

Produkt zrobiono z metalu. W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że na powierzchni pod pewnym czasie użytkowania pojawiają się drobne ślady korozji.

Podsumowanie

To wisząca suszarka na naczynia polecana w szczególności do małych mieszkań. Produkt ma brązowy kolor. Wymiary ociekacza to: Szerokość - 22 cm, długość - 50 cm i wysokość - 21,5 cm. Suszarka jest lekka i łatwa do zawieszenia.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma prosty design, co przekonuje wiele osób do jego zakupu. Suszarka do naczyń jest stosunkowo duża, dodatkowo ma tackę, która po rozłożeniu może służyć jako dodatkowe miejsce na naczynia.

Wady

Wykonana z tworzywa tacka, do której zbiera się woda, jest podatna na zarysowania. Trzeba uważać, podczas jej czyszczenia, aby nie przyciskać za mocno do powierzchni używanej do tego gąbki.

Podsumowanie

Produkt jest zabezpieczony powłoką niklową i poliestrową. Stopę wykonano z tworzywa polipropylenowego. Produkt ma wymiary: Długość - 32 cm, wysokość - 36 cm i szerokość - 29 cm. Na suszarce można postawić nawet naczynia o średnicy 32 cm.

 

 

14 najlepszych suszarek do naczyń. Opinie w 2024 roku 

 

Przejrzyj ranking suszarek do naczyń i poznaj opisy sprawdzonych przez konsumentów produktów. Tworząc zestawienie, skupiliśmy się na tym, aby zapewnić duży wybór osobom poszukującym dobrego ociekacza do naczyń.

 

Suszarka do naczyń wisząca

 

1. Suszarka do naczyń wisząca, dwupoziomowa, silikon AE-909

 

Wisząca suszarka do naczyń AE-909 ma wymiary: Wysokość boków – 38 cm, długość – 42 cm i szerokość – 25 cm. Co istotne, można z niej korzystać nie tylko jak z modelu wiszącego, ale też stojącego, co czyni ją bardziej uniwersalną. Produkt wykonano z drutu chromowanego i pokryto dodatkowo silikonową powłoką, aby naczynia lepiej się trzymały.

Ta wisząca suszarka do naczyń ma nadstawkę, na której mieści się 17 talerzy i dolną tacę z tworzywa sztucznego, w której zbiera się woda. Dodatkowo po bokach znajduje się praktyczny ociekacz na sztućce i wieszak na 6 szklanek. W zestawie są wkręty niezbędne do montażu suszarki. 

Prezentowany wiszący ociekacz do naczyń jest doceniany za estetykę wykonania i solidność. Na jego powierzchni nie pojawia się korozja. Suszarka ma antypoślizgowe stopki, więc zachowuje stabilność, jeśli korzystamy z niej, jak z modelu stojącego.

 

 

 

 

Suszarka do naczyń nierdzewna

 

2. Metalowa Suszarka do Naczyń, Pojedyncza, Brązowa, Z P H Pro-Drut

 

W naszym rankingu musiała znaleźć się nierdzewna suszarka do naczyń Z P H Pro-Drut, która, z uwagi na to, że jest stosunkowo mała, będzie dobrym wyborem w przypadku niewielkiej kuchni. Wymiary produktu to: Szerokość – 22 cm, długość – 50 cm i wysokość – 21,5 cm.

W zestawie znajduje się plastikowa tacka, do której spływa woda. Można ją łatwo zdjąć i wylać zgromadzoną na niej ciecz. Tacka ma wymiary: Długość – 47 cm i szerokość – 20 cm. Suszarka na naczynia została wyprodukowana z metalu. Jest ona przeznaczona do zawieszenia na ścianie. 

Osoby, które zdecydowały się kupić ten ociekacz do naczyń są zadowolone z tej decyzji. Produkt jest tani, a dobrze spełnia swoje zadanie. Suszarkę można łatwo zawiesić na ścianie, nawet korzystając ze zwykłych gwoździ. 

 

 

 

 

Suszarka do naczyń Ikea

 

3. IKEA BESTAENDE Suszarka do naczyń 

 

Suszarka do naczyń Ikea BESTAENDE jest zrobiona głównie ze stali i zabezpieczona poliestrową powłoką proszkową. W niektórych częściach wykorzystana jest powłoka niklowa, która również dobrze chroni powierzchnię przed zniszczeniem. Stopkę zrobiono z tworzywa polipropylenowego i EVA.

Ociekacz do naczyń Ikea ma wymiary: Długość – 32 cm, wysokość – 36 cm i szerokość – 29 cm. Na suszarce można ustawić nawet duże naczynia o średnicy do 32 cm. Istnieje także możliwość jej powiększenia po wyciągnięciu tacy. Umieszczoną na spodzie tackę z tworzywa można łatwo wyciągnąć i wylać z niej wodę. 

Opisywana przez nas suszarka na naczynia jest pozytywnie oceniana przez konsumentów. Swoje pochlebne opinie argumentują oni tym, że produkt wygląda stylowo i pasuje do każdej kuchni. Ociekacz jest stosunkowo duży, więc można zmieścić na nim sporo naczyń. To również jest jego istotną zaletą.

 

 

 

 

Suszarka do naczyń stojąca

 

4. Suszarka do naczyń metalowa KOBE

 

Metalowa suszarka do naczyń KOBE jest wyposażona w przegrody pozwalające na odpowiednią organizację umytych naczyń. Ma ona oddzielny ociekacz na sztućce, a także plastikową podstawkę, która jest łatwa w utrzymaniu w czystości. To model o wymiarach: Wysokość – 14,5 cm, szerokość – 30 cm i długość – 42 cm.

Ociekacz do naczyń jest wykonany z metalowego, malowanego proszkowo drutu. Pasuje on do każdej kuchni, niezależnie od wystroju, gdyż jest w uniwersalnym, białym kolorze. Model wygląda nowocześnie, a jednocześnie bardzo elegancko, dlatego można postawić go w widocznym miejscu.

Kupujący uważają, że ta stojąca suszarka do naczyń jest solidna i praktyczna. Można na niej dowolnie poukładać umyte talerze i kubki, w dodatku nie zajmuje dużo miejsca na blacie. Przegródkę na sztućce w razie potrzeby można zdjąć i zamocować w innym miejscu, a także z łatwością umyć.

 

 

 

 

Suszarka do naczyń narożna

 

5. Dwupoziomowa, narożna suszarka do naczyń 34 x 47 x 32 cm 

 

Dwupoziomowa, narożna suszarka do naczyń 34 x 47 x 32 cm to model wykonany z pokrytego chromem drutu, dlatego wykazuje odporność na korozję i na długo zachowuje elegancki wygląd. To dobry wybór dla posiadaczy niewielkiej kuchni, dla których ważny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Narożna suszarka do naczyń daje możliwość odpowiedniego zagospodarowania miejsca na blacie, które często pozostaje niewykorzystane.

Ociekacz jest dwupoziomowy, na dole można ustawiać kubki, a na górze talerze. W dolnej części konstrukcji znajduje się zrobiona z tworzywa sztucznego taca w szarym kolorze. Zatrzymuje ona wodę ściekającą z umytych naczyń, można łatwo ją wysunąć i wyczyścić.

Wiele osób uważa, że opisywany model ładnie się prezentuje. Wykazał to specjalnie przeprowadzony test suszarek do naczyń. Co ciekawe, ociekacz jest pojemny, ale jednocześnie ma kompaktowe wymiary (47 cm x 32 cm x 34 cm).

 

 

 

 

Suszarka do naczyń do szafki

 

6. Suszarka ociekacz do naczyń meblowa do szafki 80cm OC I-80

 

Suszarka do naczyń do szafki OC I-80 jest dostępna w białym kolorze. To model dwupoziomowy, pozwalający na osobne suszenie umytych kubków oraz talerzy. Pasuje on do szafek, których zewnętrzna szerokość wynosi 80 cm.

Materiałem wykonania suszarki jest drut pokryty powłoką zabezpieczającą go przed korozją. Wymiary ociekacza to: Długość – 75,7 cm i głębokość – 22,5 cm. W jego dolnej części znajduje się tacka na ściekającą wodę, wykonano ją z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego.

Produkt przypadł do gustu konsumentom. Uważają oni, że to dobra suszarka do naczyń, którą można zamaskować, aby nie była widoczna. Pomieści ona dużą ilość talerzy i szklanek, dlatego jest to dobry wybór także dla większych rodzin. Montaż ociekacza w szafce nie stanowi dużego problemu, podobnie jak wyjmowanie tacki, aby ją opróżnić i wyczyścić.

 

 

 

 

Mała suszarka do naczyń

 

7. Suszarka Ociekacz do Naczyń Kinghoff KH-1479

 

Model Kinghoff KH-1479 jest wykonany z solidnego, malowanego proszkowo, metalowego drutu. Z tego względu nie jest on podatny na korozję ani uszkodzenia mechaniczne. Ta mała suszarka do naczyń ma wymiary: 38 cm x 24 cm x 9,5 cm. Dobrze sprawdzi się w kuchni o niewielkim metrażu.

Ociekacz ma osobną przegródkę na sztućce, co pozwala na ich wygodniejsze osuszanie. Na dole jest wytrzymała tacka na ściekającą wodę, która skutecznie zapobiega zamoczeniu blatu. Ze względu na czarny kolor, suszarka dobrze prezentuje się w każdej kuchni, zarówno urządzonej w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Pomieści ona ok. 15 talerzy.

Z recenzji kupujących wynika, że ociekacz szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku par oraz osób mieszkających samotnie. Nie zajmuje on dużo miejsca na blacie, ale na pewno pomieści wszystkie naczynia umyte po posiłku. Dużą zaletą modelu jest to, że można łatwo go utrzymać w czystości, a opróżnianie tacki nie jest kłopotliwe.

 

 

 

 

Suszarka do naczyń dwupoziomowa

 

8. Suszarka stojąca do naczyń z pojemnikiem na sztućce

 

Suszarka stojąca do naczyń z pojemnikiem na sztućce to nasza propozycja dla osób chcących znaleźć praktyczny i pojemny model. Ociekacz wyposażono nie tylko w osobną przegródkę na łyżki i widelce, ale również w przydatne haczyki na kubki. Nie ma więc ryzyka, że zabraknie na nim miejsca na wszystkie umyte elementy zastawy.

Opisywany model to dwupoziomowa suszarka do naczyń o wymiarach: Wysokość – 36,5 cm, szerokość – 53,5 cm oraz głębokość – 24 cm. W dolnej części znajduje się plastikowa tacka z wysokim rantem, jej rozmiar to: 38 cm x 24 cm. Konstrukcja ociekacza jest wytrzymała, a do tego stabilna, nie należy się martwić o to, że będzie przesuwać się na blacie.

Za co konsumenci docenili ociekacz? Żeby to sprawdzić, poddaliśmy analizie opinie o suszarkach do naczyń. Okazało się, że przedstawiony model ma kilka istotnych atutów. Są to: Elegancki design, duża pojemność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i korozję.

 

 

 

 

Suszarka do naczyń czarna

 

9. Orion Suszarka do naczyń / ociekacz na talerze organizer uniwersalny

 

Czarna suszarka do naczyń Orion pomieści nawet 15 talerzy. Jej wymiary to: Wysokość – 7 cm, szerokość – 13 cm i długość – 39 cm. Ociekacz wyprodukowano z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które nie jest podatne na pęknięcia i inne uszkodzenia. To daje pewność, że nie zniszczy się on po kilku miesiącach użytkowania.

Ponieważ jest to suszarka o prostym designie i nie ma zbędnych zdobień, można ją z łatwością dopasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. To dobry wybór nie tylko do kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym, ale i nowoczesnym czy klasycznym. Ociekacz łatwo się czyści, ponadto jest on dostępny też w dwóch innych kolorach: Białym i brązowym.

Zdaniem kupujących to dobra i tania suszarka do naczyń, wyróżniająca się solidnością. Jest ona także bardzo praktyczna, może pełnić funkcję organizera na talerze w szufladzie. Ociekacz stoi stabilnie na blacie, również po umieszczeniu na nim maksymalnej ilości talerzy.

 

 

 

10. Joseph Joseph Connect 85035

 

1. Joseph Joseph Connect 85035Pierwszy produkt to projekt angielskiej marki Joseph Joseph, który możemy nabyć za kwotę ok. 160 zł. Jest on wykonany ze stali szlachetnej i tworzywa sztucznego, dostępny w 2 wersjach kolorystycznych z wykorzystaniem kolorów: szarego, grafitowego i białego. Jego podstawowe wymiary to 44,5 x 29 x 10,5 cm. Jest to zdecydowanie współczesny model dedykowany do nowoczesnej kuchni.

Zestaw składa się z 3 elementów: dwóch podstawek i pojemnika na sztućce. Każdy z tych elementów można łączyć w dowolny sposób, tak aby wymiary końcowe odpowiadały naszej kuchni. Również pojemnik na sztućce możemy ustawić w dowolnym miejscu suszarki. Suszarka wyposażona jest w wypustki, które umożliwiają łączenie jej w dowolną konfiguracęi. Wypustki także utrzymują na niej umyte naczynia.

Całość została ukształtowane w taki sposób, aby łatwo z nich odprowadzać nadmiar wody do zlewu. Dodatkowo, aby całe urządzenie nie przesuwało się, producent zamontował gumowe antypoślizgowe nóżki. Producent zaleca, aby myć suszarkę ręcznie, bowiem nie jest ona przystosowana do mycia w zmywarce.

Według użytkowników produkt ten zasługuje na uwagę ze względu na ciekawe wzornictwo i dobrą jakość.

Joseph Joseph Connect 85035 to suszarka do naczyń składająca się z 2 części o różnych kolorach. Pierwsza jest szara, druga grafitowa. Produkt wykonano z tworzywa sztucznego, zaś wymiary modelu po rozłożeniu to: 44,5 cm x 29 cm x 10,5 cm.

 

Zalety

Wytrzymałość: Model wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które odporne jest na uszkodzenia i otarcia.

Odpływ wody: W podstawie konstrukcji znajduje się niewielki odpływ, przez który nadmiar wody z naczyń ścieka pomału do zlewu.

Funkcjonalność: Suszarka składa się z 2 części, które możemy dowolnie układać i organizować. Dzięki temu jednego dnia zmieścimy na ociekaczu całą wyczyszczoną zastawę, a innego złożymy model tak, by nie zabierał za dużo miejsca. Każdy użytkownik może zestawiać, przekładać, rozkładać i układać produkt według własnego uznania.

Design: Produkt cechuje się eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Dzięki temu, ociekacz będzie się dobrze prezentował w każdej kuchni.

Cena: Model ma bardzo atrakcyjną cenę, co na pewno przekona wiele osób do jego zakupu. Poza tym stosunek jakości wykonania do kosztów zakupu jest wielce atrakcyjny.

 

Wady

Wymiary: Niewielkie gabaryty produkty sprawiają, że nie zmieścimy na nim dużych garnków, a jedynie talerze i kubki.

 

 

 

 

11. Ander Chrom 5907800100198

 

2.Ander Chrom 5907800100198Kolejny produkt Ander Chrom 5907800100198, to od początku do końca funkcjonalność. Nie zawiera on żadnych ozdób czy specjalnego designu. Jest to po prostu dwupoziomowa suszarka do naczyń wykonana z drutu chromowanego. Każdy poziom mieści 26 talerzy lub 8 kubków.

Odstępy między poszczególnymi prętami wynoszą 1,5 cm, co pozwala na swobodne umieszczenie talerzy i pozostawia wolną przestrzeń do szybkiego ich wysuszenia. Po obu końcach suszarki producent umieścił zabezpieczenia, przed przypadkowym zsunięciem się naczyń. Wymiary tego sprzętu wynoszą: długość 50 cm i szerokość 23 cm, wysokość 37 cm. Niezwykle prosta i tradycyjna forma powodują, że suszarka pasuje do każdego wnętrza.

Może być ustawiona na kuchennym blacie, lub wstawiona do szafki nad zlewem. Dwie podłużne nóżki stabilnie utrzymują suszarkę na blacie, a głęboka tacka z tworzywa bakelitowego zbierze nadmiar wody ściekającej z naczyń. Jest to produkt zdecydowanie dla osób ceniących prostotę i funkcjonalność.

Potwierdzają to opinie użytkowników, wśród których znajdujemy głównie informacje, o wygodzie i funkcjonalności suszarki, a także że spełnia one swoje podstawowe przeznaczenie.

Ander Chrom 5907800100198 to suszarka do naczyń o dwóch poziomach. Całkowite wymiary produktu wynoszą: 50,5 cm x 22,5 cm x 36 cm. Model ma prostokątny kształt i wykonano go ze stali nierdzewnej.

 

Zalety

Wykonanie: Produkt został zrobiony z najwyższej jakości stali nierdzewnej, która nie jest podatna na korozję. Wszystkie pręty zostały trwale połączone, przez co produkt jest stabilny.

Ociekacz: Konstrukcja sprzętu umożliwia proste ściekanie nadmiaru wody bezpośrednio do zlewu. Dzięki temu na metalowej podstawce nie tworzy się rdza i nie rozwija grzyb.

Pojemność: Prezentowany model posiada 2 poziomy, co umożliwia umieszczanie na nim dużej ilości naczyń. Na dolnej warstwie możesz ułożyć kubki oraz talerze, zaś u góry większe garnki.

Cena: Wielu osobom na pewno przypadnie do gustu niewielka cena sprzętu oraz jej atrakcyjny stosunek do jakości wykonania.

 

Wady

Design: Produkt ma klasyczny wygląd, który nie wyróżnia go na tle innych modeli. Całość zrobiona jest ze stalowych rurek, które pokryto chromowaną warstwą.

 

 

 

 

12. Umbra TUB 330590

 

3.Umbra TUB 330590Najlepsza suszarka do naczyń pod względem mobilności zapewne okaże się Umbra TUB 330590. Po obu stronach tego modelu są dwie masywne rączki, aby suszarkę, pustą, czy z naczyniami, można było przenieść. Ociekacz ten jest dziełem marki Umbra i został wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, w czterech wersjach kolorystycznych: zielonym, czarnym, białym i czerwonym.

Jest on również łatwy w utrzymaniu czystości. Wymiary tego modelu wynoszą 35,5 cm x 38 cm i wysokość 19 cm. TUB posiada starannie zaplanowaną przestrzeń. Znajdziemy tu przegródki na talerze o różnych rozmiarach, kubki, a także wbudowany pojemnik na sztućce.

Dno w formie „jeżyka” znakomicie utrzymuje naczynia na swoich miejscach. Ociekacz należy ustawić na płycie zlewu, gdyż nie ma dołączonej podstawki, a woda jest odprowadzana przez otwory w dnie. Nóżki, dla bezpieczeństwa, zostały pokryte tworzywem antypoślizgowym.

Dla osób, które zakupiły ten model, istotnym okazało się, że jest on nieduży i po wysuszeniu naczyń można cały ociekacz przenieść w miejsce chowania naczyń.

Umbra TUB 330590 to bardzo elegancka suszarka na naczynia, wykonana z tworzywa sztucznego. Wymiary modelu to 38 cm x 36 cm x 19 cm. Sprzęt posiada specjalnie wydzielone miejsca na talerze oraz sztućce.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Model ma wysoką obudowę (19 cm), dzięki temu znajdujące się wewnątrz naczynia nie wypadną.

Trwałość: Suszarkę zrobiono z tworzywa sztucznego, co gwarantuje trwałość konstrukcji. Co więcej, materiał łatwo utrzymać w czystości.

Design: Sprzęt ma elegancki wygląd, więc będzie stanowił ciekawe urozmaicenie wnętrza kuchenki.

Cena: Jest to tania suszarka, która na pewno spodoba się dużej ilości osób. Poza tym model cechuje się bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości wykonania.

 

Wady

Brak tacki: Na dnie produktu znajduje się dużo otworów służących do odpływu wody. Oznacza to, że suszarka powinna być umieszczona na kołnierzu od zlewozmywaka, w przeciwnym wypadku woda zaleje nam blat.

 

 

 

 

13. Forminimal FDR001

 

Niezbędnym produktem w każdej kuchni jest ociekacz do naczyń. Jeśli poszukujesz eleganckiego oraz dobrze zaprojektowanego modelu, to Forminimal FDR001 na pewno Ci się spodoba. Jest to biało-szara suszarka, której szerokość wynosi 31,5 cm.

Materiałem, z którego wykonano prezentowany model, jest dobrej jakości tworzywo sztuczne. Wybrano je, gdyż jego pielęgnacja jest bardzo prosta i nie wymaga użycia silnych chemikaliów. Na szczególną uwagę zasługuje elegancki wygląd produktu. Design dobrze skomponuje się z nowocześnie urządzoną kuchnią.

Sprzęt ma geometryczną formę i swoim wyglądem przypomina kadłub statku. Producent wybrał właśnie taki kształt, gdyż gwarantuje on większą pojemność. Pionowe przegrody dedykowane są dla talerzy, jednak możesz na nich zawiesić kubki lub kieliszki. Produkt składa się również z kanciastego pojemnika na sztućce. Element ten łatwo można wyjąć, opróżnić i umyć. Jednak największym atutem jest taca z odpływem, przez który usuwany jest nadmiar wody i odprowadzany do zlewu.

Zdaniem wielu osób jest to nie tylko funkcjonalny, ale również bardzo elegancki produkt, który będzie się dobrze prezentował w minimalistycznie urządzonej kuchni.

Forminimal FDR001 to suszarka do naczyń o biało-szarych kolorach. Model wykonano z polipropylenu, a jego wymiary to: 43,5 cm x 28,5 cm x 25 cm.

 

Zalety

Design: Model cechuje się nowoczesnym wyglądem, więc dobrze wpasuje się do minimalistycznej kuchni. Kształt sprzętu przypomina kadłub statku, co na pewno spodoba się wielu osobom.

Ociekacz: Suszarka wyposażona została w tacę odpływową, na której gromadzi się nadmiar wody, który następnie pomału spływa do zlewu. Dzięki temu proces suszenia jest szybszy.

Pojemność: Produkt jest bardzo pojemny, więc bez trudu zmieścisz na nim wysokie talerze, kieliszki, garnki oraz patelnie. Osobny pojemnik na sztućce również jest pakowny.

 

Wady

Cena: Dla bardzo wielu osób koszty zakupu tego produktu zdecydowanie przewyższają jakość wykonania modelu.

Mycie w zmywarce: Mimo zapewnień producenta, sprzęt nie powinien być myty w zmywarce, gdyż tworzywo sztuczne bardzo szybko się zużywa.

 

 

 

 

14. Domotti Limonka 9 69400

 

5.Domotti Limonka 9 69400Domotti Limonka 9 69400 to suszarka o bardziej tradycyjnym wyglądzie, aczkolwiek metalowe elementy posiadają ładne i nowoczesne wykończenia, co ładnie współgra z elementami plastikowymi suszarki. Dwa poziomy użytkowania zostały wykonane ze stali chromowanej, w skład których wchodzi górny poziom przeznaczony na talerze, oraz dolny, na kubki, szklanki etc.

Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 43,5 cm, szerokość 26 cm i długość 34,6 cm. Suszarka może pełnić rolę wolnostojącej, lub można ją umieścić w szafce nad zlewem. Chromowana stal jest odporna na zabrudzenia i łatwa w utrzymaniu czystości.

A plastikowe nóżki stablinie utrzymują całość, bez obawy o wywrócenie się ociekacza. Nadmiar wody ściekającej z mytych naczyń zbiera się na plastikowej podstawce umocowanej poniżej dolnego poziomu suszarki. Klientom, którzy nabyli ten produkt, również spodobała się jego stylistyka, a także bardzo dobre i staranne wykonanie.

Znaleźliśmy też opinie, że jest to najlepsza suszarka do naczyń wykonana z metalu. Oraz, że mimo długiego użytkowania elementy suszarki pozostają w niezmiennym stanie.

Domotti Limonka 9 69400 to dwupiętrowa suszarka, którą wykonano ze stali nierdzewnej. Wymiary modelu to: wysokość – 43 cm, szerokość – 26 cm i długość – 34 cm.

 

Zalety

Ociekacz: Sprzęt wyposażono w ociekacz, przez który odprowadzany jest nadmiar wody bezpośrednio do zlewu.

Pojemność: Ponieważ model wyposażony jest w 2 piętra, zmieścisz na nim bardzo dużo naczyń. Na górnym poziomie można bez trudu umieścić większe sprzęty, a na dole – kubki czy kieliszki.

Cena: Jest to dobra suszarka do naczyń do 60 zł. Na pewno dużej grupie osób spodoba się stosunek jakości do ceny tego modelu.

 

Wady

Pojemnik na sztućce: W prezentowanym modelu nie ma osobnego pojemnika na sztućce, co sprawia, że każdy konsument musi taki zakupić w swoim zakresie.

Wysokość: Model jest dość niski, więc należy uważać, by krzywo ustawione naczynia z niego nie spadły.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką suszarkę do naczyń kupić?

 

W zestawieniu przedstawiliśmy najbardziej popularne suszarki do naczyń. Postanowiliśmy przygotować dodatkowo krótki poradnik zakupowy ze wskazówkami, jak znaleźć elegancki i dopasowany do indywidualnych preferencji ociekacz. Przekonaj się, co trzeba koniecznie sprawdzić, żeby pozbyć się wątpliwości, jaka jest najlepsza suszarka do naczyń.

Rodzaje

Jest kilka rodzajów ociekaczy na naczynia i aby nie żałować zakupu, warto znać najważniejsze wady i zalety każdego z nich. Wyróżniamy suszarki:

stojące,

wiszące,

do szafki,

dwupoziomowe.

Modele stojące są bardzo popularne i wybierane zwłaszcza przez osoby, które nie mają w kuchni zmywarki. Ustawia się je na blacie kuchennym w pobliżu zlewozmywaka, do wyboru mamy zarówno bardzo małe, jak i duże ociekacze odpowiednie dla większych rodzin. W tej grupie na uwagę zasługują też suszarki narożne, pozwalające na odpowiednie zaaranżowanie kuchennego narożnika. Przeważnie modele stojące są wyposażone w osobną przegródkę na sztućce, a czasami także haczyki na kubki. Jednak im bardziej pojemny ociekacz wybierzemy, tym więcej miejsca może zajmować na blacie.

Suszarki wiszące polecane są do kuchni o niewielkim metrażu, gdyż nie ograniczają wolnej przestrzeni na blacie, zawiesza się je nad nim. Tego typu model można zamontować bezpośrednio nad zlewozmywakiem lub z boku, to zależy od własnych potrzeb. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że wymaga to wywiercenia otworów w ścianie, co niekiedy bywa kłopotliwe.

Ociekacze do szafki, jak sama nazwa wskazuje, nie są umieszczane w widocznym miejscu. Nie ma więc ryzyka, że suszarka negatywnie wpłynie na wystrój kuchni. Decydując się na jej zakup, należy precyzyjnie zmierzyć szafkę, w której ma się znaleźć, aby później nie okazało się, że nie pasuje. Aby korzystanie z ociekacza było w pełni komfortowe, należy umieścić go w meblu znajdującym się tuż nad zlewozmywakiem.

Dwupoziomowe suszarki również dobrze sprawdzają się w kuchniach, gdzie nie ma zmywarki. Dają one możliwość oddzielnego suszenia kubków i talerzy. To pojemne ociekacze, ale nie zajmują bardzo dużo miejsca. Wśród nich znajdziemy zarówno modele stojące, jak i wiszące (także takie przeznaczone do zabudowy w szafce).

 

Materiał wykonania

Ociekacze produkowane są przede wszystkim z metalu oraz tworzywa sztucznego. Jaką suszarkę do naczyń wybrać, aby okazała się dostatecznie solidna? Za bardzo wytrzymałe uznaje się modele metalowe, które pokrywane są powłoką zapobiegającą pojawieniu się korozji. Są one bardzo trwałe i odporne na działanie środków wykorzystywanych do ich czyszczenia. Dodatkowo suszarki z metalu elegancko się prezentują. Ociekacze wykonane z tworzywa sztucznego są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, więc możemy bez trudu znaleźć model dobrze dopasowany do innych elementów wyposażenia kuchni. Jeśli do ich produkcji wykorzystano dobry gatunkowo plastik, na pewno będą odporne na drobne pęknięcia i inne uszkodzenia, a nawet na działanie wyższej temperatury. Na uwagę zasługują też silikonowe suszarki do naczyń, które są łatwe w utrzymaniu w czystości, estetyczne i praktyczne. W ofercie niektórych producentów znajdziemy dodatkowo ociekacze zrobione z drewna, np. bambusowego. To naturalny, ładnie wyglądający materiał, ale musi być dobrze zabezpieczony przed działaniem wilgoci, inaczej zacznie pęcznieć i ulegnie zniekształceniu.

 

Praktyczność

Wybrana przez nas suszarka powinna być praktyczna i wygodna w użytkowaniu. Jak to sprawdzić? Ociekacz powinien być na tyle duży, aby pomieścił wszystkie umyte naczynia, dlatego trzeba uwzględnić ilość domowników. Inaczej zmywanie brudnych talerzy i kubków trzeba będzie dzielić na kilka etapów lub część od razu wycierać i chować do szafek, co może być nieco męczące oraz irytujące. Wiele osób uważa, że najlepsza suszarka do naczyń pozwala poukładać je w taki sposób, aby później móc je wygodnie zdjąć. Z tego powodu warto poszukać modelu wyposażonego w osobny, niewielki ociekacz na sztućce i miejsce na suszenie kubków.

 

Tacka

Ważnym elementem suszarki do naczyń jest tacka, do której spływa woda ze wszystkich umytych talerzy, garnków, szklanek itp. Powinna ona mieć wysoki rant, aby zawartość nie przelewała się na blat. Co więcej, tacka ma być łatwa w opróżnianiu i utrzymaniu w czystości, dlatego należy sprawdzić, czy jej wysuwanie nie sprawia problemu.

Design

Design ociekacza odgrywa istotną rolę, zwłaszcza gdy zamierzamy ustawić go na blacie. Powinien on ładnie się prezentować i pod względem koloru pasować do innych elementów znajdujących się w kuchni. Zazwyczaj nie jest to problemem, choć dużo zależy od materiału wykonania suszarki. Wielobarwne są w szczególności modele plastikowe. Te metalowe przeważnie są pomalowane na biały, czarny lub brązowy kolor, a drewniane mają naturalny odcień.

 

Suszarki do naczyń w dobrych cenach

Pod względem ceny suszarki do naczyń są zróżnicowane. Od czego to zależy? Czynniki mające wpływ na tę kwestię to głównie: Marka, materiał wykonania i pojemność. Za niewielki ociekacz zapłacimy średnio 10 – 40 zł, a za większy 50 – 150 zł. Starajmy się nie przywiązywać dużej wagi do ceny produktu, bardziej istotne powinno być to, czy suszarka pomieści wszystkie naczynia i będzie trwała.

 

 

FAQ

 

P1: Jak wyczyścić suszarkę do naczyń?

Jednym z akcesoriów wykorzystywanych w kuchni, jest ociekacz do naczyń. W trakcie intensywnego oraz długotrwałego użytkowania produkt może ulegać częściowemu zabrudzeniu. Kiedy odkładamy naczynia na suszarkę, ociekająca z nich woda może pozostawiać smugi na powierzchni. W takim przypadku gospodynie domowe stają przed zadaniem mającym na celu dokładne wyczyszczenie suszarki. Można to zrobić na kilka sposobów. Jeżeli suszarka wykonana jest ze stali nierdzewnej, do jej wyczyszczenia potrzebna będzie gąbka do mycia oraz roztwór, składający się z wody oraz mydła. Rdzę usuwamy przy pomocy roztworu z soli kuchennej oraz kwasku cytrynowego, wymieszanego z wodą. W przypadku produktów wykonanych z plastiku czyszczenie może być bardziej pracochłonne. Powstałe smugi oraz zacieki z wody i kamienia, powinniśmy wyczyścić przy pomocy wody z octem lub detergentu służącego do usuwania kamienia.  

 

P2: Jak zrobić suszarkę do naczyń?

Obecnie dostępny jest bardzo szeroki wybór akcesoriów kuchennych. Oferowane suszarki do naczyń wykonywane są zazwyczaj z plastiku lub stali nierdzewnej. Jeżeli jednak wolisz samodzielnie zrobić ociekacz, do wykonania zadania potrzebne Ci będą: Kilka małych, wąskich i cienkich drewnianych desek (3 cm x 30 cm), jedna większa prostokątna deska, o wymiarach ok. 40 cm x 30 cm, 2 deski o wymiarach 8 cm x 40 cm, 2 deski o wymiarach 8 cm x 30 cm oraz gwoździe i młotek. Duża deska będzie podstawą suszarki. Przymocowujemy do jej krawędzi 2 deski o długości 8 cm x 40 cm oraz 8 cm x 30 cm, które będą pełniły funkcję boków. Ostatnim etapem jest przymocowanie za pomocą gwoździ mniejszych desek (3 cm x 30 cm), które będą przegródkami na naczynia. Ustawiamy je w zależności od potrzeb, w odległości ok. 2 – 3 cm. 

P3: Gdzie kupić suszarkę do naczyń?

Suszarkę do naczyń, podobnie jak inne akcesoria wykorzystywane w kuchni, możemy kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży asortymentu stanowiącego wyposażenie domów. Większość sklepów oferuje sprzedaż stacjonarną oraz internetową. To, jaką formę zakupów wybierzemy zależy wyłącznie od nas samych. Dużo osób decyduje się na dokonywanie zakupów drogą internetową. Powodem tego jest znaczna oszczędność czasu oraz możliwość zaoszczędzenia części gotówki. Obecnie istnieje wiele portali oferujących konsumentom zwrot części gotówki, w formie tzw. cashbacku. Możemy także skorzystać z porównywarek cen, które pomogą w wyborze produktu po jak najbardziej okazjonalnej cenie.

 

P4: Ile kosztuje suszarka do naczyń?

Twoja stara suszarka jest już zniszczona i w końcu zdecydowałeś się na zakupienie nowego produktu? Jeżeli tak, to z pewnością zastanawiasz się, jaki model tym razem powinien zagościć w Twojej kuchni. Ceny produktów są zazwyczaj przystępne dla kupujących. Dlatego nie powinieneś martwić się, że będziesz musiał przygotować się na spory wydatek. Ceny poszczególnych modeli mogą zależeć głównie od materiału, z którego wykonano dany produkt oraz od jego wielkości i funkcjonalności. Zakup najtańszego, prostego modelu to koszt ok. 10 zł -30 zł. Jeżeli jednak szukamy trwalszego, funkcjonalnego produktu, możemy wydać nawet ok. 50 zł – 100 zł. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ