Ranking 12 najlepszych zamrażarek skrzyniowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Zamrażarka skrzyniowa – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli szukasz pojemnej zamrażarki skrzyniowej, sprawdź propozycje umieszczone w naszym zestawieniu. Wytypowaliśmy do niego zarówno urządzenia odpowiednie do domu, jak i restauracji czy bufetu. W niewielkiej kuchni dobrze sprawdzi się sprzęt Finlux FR-CF100DA+W o pojemności 93 l, który po zaniku zasilania może utrzymać optymalną temperaturę przez prawie 28 godzin. Zamrażarka ma w środku metalowy, wyjmowany kosz, a jeżeli pojawi się taka konieczność, można przestawić termostat i zmienić sprzęt w chłodziarkę. Zależy Ci na zakupie nieco bardziej pojemnego urządzenia? Być może zainteresuje Cię 133 l model Whirlpool WHS1421 z funkcją szybkiego zamrażania. Nie generuje on dużego hałasu i ma estetycznie wyglądającą obudowę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt ma kompaktowe wymiary, dlatego nie ograniczy znacząco wolnej przestrzeni w kuchni. Ułożenie mrożonek w odpowiedni sposób ułatwia metalowy, wyjmowany kosz. Po zaniku zasilania zamrażarka długo utrzymuje optymalną temperaturę w komorze.

Wady

Urządzenie nie zostało wyposażone w funkcję szybkiego zamrażania, która przydaje się po włożeniu do komory świeżych produktów spożywczych (dzięki niej żywność zachowuje więcej wartości odżywczych).

Podsumowanie

Pojemność zamrażarki to 93 l. O jej działaniu informują lampki kontrolne umieszczone w dolnej części obudowy. Sprzęt ma regulowany termostat, a jego zdolność zamrażania to 4,5 kg/24 h. Model jest polecany do użytku w domu, a także domku letniskowym.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest pojemne, a dodatkowo daje możliwość szybkiego zamrożenia żywności. Ze względu na białą, odporną na uszkodzenia obudowę sprzęt prezentuje się bardzo estetycznie. Co więcej, nie generuje on dużego hałasu (maksimum to 42 dB).

Wady

To, na co narzekają posiadacze zamrażarki, to brak technologii NoFrost. Przez to na ściankach, a także na samych produktach spożywczych osiada szron.

Podsumowanie

Sprzęt jest zaliczany do klasy energetycznej A+. Jego pojemność to 133 l, a zdolność zamrażania 13 kg/24 h. Po zaniku zasilania urządzenie utrzymuje odpowiednio niską temperaturę nawet przez 28 godzin. Zamrażarka nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu.

Rozważ też

Zalety

Zamrażarka pomieści dużą ilość mrożonek, gdyż jej pojemność to 300 l. Wyposażono ją w funkcję szybkiego mrożenia, oświetlenie i wyjmowany kosz. W razie potrzeby urządzenie można zamknąć na klucz, aby niepowołane osoby nie miały do niego dostępu.

Wady

Sprzęt nie ma alarmu informującego o nagłym wzroście temperatury. Z tego powodu warto zawsze się upewnić, że po wyjęciu mrożonek domknęliśmy pokrywę.

Podsumowanie

Urządzenie jest odpowiednie zarówno do domu, jak i lokalu gastronomicznego. Generuje ono hałas na poziomie 42 dB, a podniesioną pokrywę można ustawić pod kątem 45 - 90 stopni. Cechą wyróżniającą zamrażarkę jest demontowana uszczelka, więc w przypadku zniszczenia można szybko ją wymienić.

 

 

12 najlepszych zamrażarek skrzyniowych. Opinie w 2024 roku

 

Osoby, które potrzebują pojemnego sprzętu do przechowywania mrożonek, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Po przeanalizowaniu opinii opublikowanych przez kupujących udało nam się przygotować ranking zamrażarek skrzyniowych, do którego trafiły najbardziej popularne urządzenia.

 

Mała zamrażarka skrzyniowa

 

1. Finlux FR-CF100DA+W

 

Finlux FR-CF100DA+W, czyli mała zamrażarka skrzyniowa, dobrze sprawdzi się w pomieszczeniu, gdzie nie ma dużo wolnej przestrzeni. Pojemność urządzenia to 93 l, a wymiary: Wysokość – 84,5 cm, szerokość -57,4 cm i głębokość – 52,4 cm. To model odpowiedni nie tylko do domu, ale i np. domku letniskowego.

Sprzęt generuje hałas na poziomie 42 dB. Jego zdolność zamrażania to 4,5 kg/24 h, a w przypadku zaniku zasilania może utrzymać optymalną temperaturę do 27,5 godzin. Urządzenie jest zaliczane do klasy A+. W razie potrzeby można je zamknąć na klucz.

Według konsumentów jest to dobra i tania zamrażarka skrzyniowa, która mimo stosunkowo niewielkich wymiarów może pomieścić dużą ilość mrożonek. Wewnątrz urządzenia jest druciany, wyjmowany kosz, pozwalający na wygodne przechowywanie produktów, po które sięgamy najczęściej. Zaletą sprzętu jest także możliwość zamienienia go w chłodziarkę, wystarczy w odpowiedni sposób ustawić termostat.

 

 

 

 

Zamrażarka skrzyniowa Whirlpool

 

2. Zamrażarka Skrzyniowa Whirlpool WHS1421 

 

Zamrażarka skrzyniowa Whirlpool WHS1421 ma pojemność 133 l, a w przypadku zaniku zasilania utrzymuje właściwą temperaturę przez ok. 28 godzin. Sprzęt wyposażono w funkcję szybkiego zamrażania, ma też sterowanie elektroniczne. Poziom generowanego przez niego hałasu nie przekracza 42 dB.

Wymiary urządzenia to: Wysokość – 86,5 cm, szerokość – 57,3 cm oraz głębokość – 64,2 cm. Jego zdolność zamrażania to 13 kg/24 h. Zamrażarka ma białą obudowę i estetycznie się prezentuje. To model w klasie energetycznej A+.

Sprzęt trafił do zestawienia, gdyż opublikowane przez kupujących opinie o zamrażarkach skrzyniowych dowiodły, że jest on godny uwagi. Wiele osób podkreśla, że to bardzo pojemne urządzenie, pozwalające na wygodne przechowywanie większej ilości mrożonek. Ponadto nie jest ono hałaśliwe.

 

 

 

 

Zamrażarka skrzyniowa 300l

 

3. Zamrażarka Skrzyniowa Kernau KFCF 3101.1 EW

 

Model Kernau KFCF 3101.1 EW ma sterowanie elektroniczne i pozwala na precyzyjną kontrolę temperatury we wnętrzu. To zamrażarka skrzyniowa o pojemności 300 l, którą wyposażono w funkcję Super Freeze, odpowiadającą za szybkie zamrażanie większej ilości żywności. Wewnątrz komory znajduje się oświetlenie oraz praktyczny, wyjmowany kosz.

Zdolność zamrażania urządzenia to 23 kg/24 h, a czas utrzymywania temperatury po zaniku zasilania nawet 37 godzin. Zamrażarka ma wymiary: Wysokość – 84,5 cm, szerokość – 112 cm i głębokość – 70 cm. Wyjmowanie mrożonek jest wygodne, ponieważ pokrywa została zamocowana na zawiasach z balansem od 45 do 90 stopni.

Posiadacze urządzenia twierdzą, że ma ono kilka istotnych atutów. To nie tylko duża pojemność, ale i: Niski poziom generowanego hałasu (42 dB), demontowana uszczelka oraz możliwość zamknięcia na klucz. Uważa się, że to dobra zamrażarka skrzyniowa do domu, a także mniejszego lokalu gastronomicznego.

 

 

 

 

Zamrażarka skrzyniowa 500l

 

4. Zamrażarka Skrzyniowa Royal Catering RCFZ-560

 

Royal Catering RCFZ-560 to zamrażarka skrzyniowa o pojemności ponad 500 l. Jest ona polecana do takich miejsc jak: Bufet, kuchnia hotelowa, restauracja i firma cateringowa. Sprzęt pozwala na przechowywanie dużej ilości produktów spożywczych. Ponieważ można zamknąć go na klucz, nie ma ryzyka, że dostęp do niego będą miały niepowołane osoby.

Wymiary zamrażarki to: Wysokość – 87 cm, szerokość – 77 cm oraz głębokość – 184,5 cm. Jej zdolność mrożenia to 26 kg/24 h, a poziom generowanego hałasu nie przekracza 50 dB. Urządzenie pozwala na regulację temperatury w zakresie od -12 st. C do -18 st. C. Wewnątrz niego znajdują się cztery praktyczne, zawieszane kosze z metalu.

Tym, co wyróżnia sprzęt jest bardzo solidna i jednocześnie estetyczna obudowa wykonana z malowanej proszkowo stali. Ponadto test zamrażarek skrzyniowych pokazał, że urządzenie spełnia wymogi sanepidu. Jego rozmrażanie nie jest kłopotliwe, w dnie jest otwór odpływowy ułatwiający odprowadzanie wody.

 

 

 

 

Zamrażarka skrzyniowa Beko

 

5. Zamrażarka Skrzyniowa Beko CF100W

 

Sprzęt Beko CF100W wyposażono w oświetlenie, dlatego znalezienie i wyjęcie ze środka mrożonek nie powinno być problemem. Ułatwia to również koszyk odpowiedni do zamrażania niewielkich porcji żywności. To zamrażarka skrzyniowa o pojemności 100 l, która umożliwia samodzielną regulację temperatury.

W podstawie urządzenia są antypoślizgowe nóżki, dlatego stoi on stabilnie na podłodze i nie przesuwa się. Ponieważ jest to bezszronowa zamrażarka skrzyniowa (wykorzystuje technologię NoFrost), nie należy się obawiać, że na ściankach oraz przechowywanych produktach spożywczych osiądzie szron. Sprzęt ma wymiary: Wysokość – 84,5 cm, szerokość – 54,5 cm oraz głębokość – 54,5 cm.

Zamrażarka skrzyniowa Beko spodobała się konsumentom, gdyż nie jest hałaśliwa, a do tego pomieści dużą ilość żywności. Obudowa jest solidna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a zawiasy zapobiegają trzaśnięciu pokrywy po jej podniesieniu.

 

 

 

 

Zamrażarka skrzyniowa Electrolux

 

6. Zamrażarka Electrolux LCB3LF38W0

 

Dobrym wyborem dla osób szukających sprzętu niewymagającego regularnego rozmrażania jest zamrażarka skrzyniowa Electrolux LCB3LF38W0 o pojemności 371 l. Ma ona elektroniczny wyświetlacz pozwalający na precyzyjne ustawianie temperatury. Wnętrze jest oświetlone, znajdują się w nim trzy druciane kosze.

Zamrażarkę wyposażono w funkcję Action Freeze, dzięki której można szybko zamrozić żywność, a potem powrócić do standardowych ustawień sprzętu. W razie konieczności urządzenie można przestawić w inne miejsce, ułatwiają to umieszczone w podstawie kółka. Czas utrzymywania temperatury po zaniku zasilania to 40 godzin, a zdolność zamrażania nawet 25 kg/24 h.

Jak wynika z recenzji kupujących, zamrażarka jest pojemna, cicho pracuje i w dodatku informuje o nagłym wzroście temperatury. Co ciekawe, nie jest to bardzo duży sprzęt (jego wymiary to: Wysokość – 84,5 cm, szerokość – 130 cm i głębokość – 70 cm). Dobrze sprawdzi się on zarówno w domu, jak i w lokalu gastronomicznym.

 

 

 

7. Electrolux EC2233AOW1

 

Energooszczędna zamrażarka Electrolux EC2233AOW1 to nasza pierwsza propozycja. Zużywa nawet 50% mniej energii niż modele klasy A+. Ta Zamrażarki skrzyniowe jest wyposażona w technologię LowFrost, która ogranicza tworzenie się lodu w komorze.

Posiada skraplacz panelowy, który zapobiega procesowi kondensacji oraz korozji. W efekcie urządzenie działa efektywnie w każdym miejscu, również w zimnych i wilgotnych pomieszczeniach, jak piwnica. Pojemność zamrażarki wynosi 223 l. Natomiast jej całkowite wymiary to: wysokość – 87,6 cm, głębokość – 66,5 cm, a szerokość – 119 cm.

Wydajność zamrażania urządzenia wynosi 20 kg / 24h. Jest więc bardzo mocna i zapewnia nam szybkie przygotowanie mrożonek bez narażania jedzenia na zepsucie. Kolejna kwestia to utrzymanie temperatury po odcięciu prądu. Wynosi ona 53 h, a więc jest to zdecydowanie najmocniejszy sprzęt, na jaki możesz się zdecydować. Konsumenci wysoko ocenili jego wydajność. Za zaletę uznano też energooszczędność zamrażarki oraz jej pojemność (idealna dla dużej rodziny).

Electrolux EC 2233AOW1 to zamrażarka skrzyniowa w klasie energetycznej A+++. Wymiary urządzenia to: wysokość – 87,6 cm, szerokość – 119 cm i głębokość – 66,5 cm.

 

Zalety

Wydajność: W sprzęcie wykorzystano technologię LowFrost. W związku z tym w zamrażarce powstaje znacznie mniej lodu. W rezultacie urządzenie okazuje się efektywne. Co więcej, nie trzeba zbyt często go rozmrażać, co jak wiemy, zajmuje dużo czasu.

Łatwe otwieranie: Model został wyposażony w zawór upustowy. Jego zadaniem jest eliminowanie podciśnienia, przez które otwieranie zamrażarki jest trudne. W rezultacie nie musimy używać dużo siły, aby podnieść pokrywę.

Bezpieczeństwo: Czasami zdarza się, że lodówka się nagrzewa, przez co temperatura wewnątrz wzrasta. Aby uniknąć tego typu sytuacji, producent zastosował alert bezpieczeństwa. Jeśli temperatura wzrośnie, zostaniemy o tym natychmiast poinformowani za pomocą sygnału świetlnego i dźwiękowego.

Oświetlenie: Po otwarciu zamrażarki automatycznie włącza się światło. Jest ono odpowiednio mocne, dzięki czemu dokładnie widzimy, co znajduje się w środku. To ułatwia nam znalezienie tego, czego szukamy.

Pojemność: Z uwagi na to, że pojemność modelu wynosi 223 l, możemy mieć pewność, że zmieścimy w nim wszystkie potrzebne produkty spożywcze.

 

Wady

Głośność: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że sprzęt jest stosunkowo głośny.

 

 

 

 

8. Zanussi ZFC21400WA

 

Zanussi ZFC21400WA to energooszczędna zamrażarka w klasie energetycznej A+. Urządzenie to ma skraplacz panelowy, a więc można je ustawić w dowolnym miejscu, zapewniając wydajną prace i niezawodność. Zamrażarka została wyposażona w zawór upustowy, który usuwa podciśnienie z wnętrza urządzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że otwarcie pokrywy nie stanowi większego problemu, nawet, gdy urządzenie jest wypełnione po brzegi.

Wymiary sprzętu to: głębokość – 66,5 cm, szerokość – 79,5 cm, wysokość – 86, 8 cm. Jego pojemność to 210 l, a więc jest jedną z większych propozycji w naszym zestawieniu. Urządzenie ma wydajność zamrażania, która utrzymuje się na poziomie 14 kg / 24 h. Natomiast po odcięciu prądu zamrażarka utrzymuje niską temperaturę przez 28 godzin. Warto też wspomnieć, że opinie o zamrażarkach skrzyniowych Zanussi są bardzo pochlebne.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że są bardzo solidne i bezawaryjne. Mają mocną obudowę, a dzięki kompaktowym wymiarom nie zajmują zbyt dużo miejsca. Użytkownicy tego modelu wysoko ocenili też jego wydajność.

Zamrażarka skrzyniowa Zanussi ZFC 21400WA ma wymiary: wysokość – 86,8 cm, szerokość – 79,5 cm i głębokość – 66,5 cm. Klasa energetyczna sprzętu to A+.

 

Zalety

Efektywność: Jak wskazuje producent, w ciągu 24 h zamrażarka może zamrozić do 14 kg żywności. Zdaniem wielu osób jest to bardzo dobry wynik. Dodatkowo w momencie awarii przechowywane jedzenie długo pozostaje zamrożone. Do całkowitego rozmrożenia potrzeba aż 28 h. Możemy mieć więc pewność, że jedzenie się nie zepsuje.

Uchwyt: Umieszczony na pokrywie uchwyt zrobiono z wytrzymałych materiałów. Element ten jest odpowiednio wyprofilowany, co gwarantuje dobry chwyt.

Obsługa: Dołączona do zestawu instrukcja obsługi jest przejrzysta, co ułatwia korzystanie z urządzenia. Panel sterowania jest dobrze opisany. Użytkowanie ułatwiają też lampki kontrolne pozwalające monitorować pracę sprzętu.

Obudowa: Z uwagi na to, że obudowę zrobiono z mocnych materiałów na jej powierzchni nie pojawiają się ślady po uszkodzeniach mechanicznych.

 

Wady

Dodatkowe wyposażenie: Część konsumentów zwróciła uwagę na to, że do zestawu dołączono tylko jeden koszyk. Dobrze byłoby, gdyby w komplecie znalazło się więcej dodatkowych akcesoriów.

 

 

 

 

9. Beko HSA 13520

 

Kolejna propozycja to Beko HSA 13520 w klasie energetycznej A+, która ogranicza koszty eksploatacji urządzenia i pozwala nam dbać o środowisko. Model ten ma antybakteryjne uszczelki w drzwiach. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii gromadzących się właśnie na uszczelkach, które są trudne w utrzymaniu czystości, przy ich produkcji zastosowań substancję antybakteryjną, która tworzy swego rodzaju barierę chroniącą wnętrze zamrażarki przed mikroorganizmami. Wymiary tego urządzenia to wysokość – 86 cm, szerokość – 75 cm, głębokość – 72 cm.

Natomiast pojemność całkowita wynosi 136 l. Zdolność zamrażania tego sprzętu to 7 kg / 24 h. Natomiast czas utrzymania niskiej temperatury bez zasilania wynosi 22 godziny. Urządzenie ma oświetlenie wewnętrzne, ułatwiające wyjmowanie produktów.

Model ten ze względu na pojemność jest ciekawą propozycją dla średniej wielkości punktów gastronomicznych oraz domów prywatnych. Osoby, które wybrały ten model zamrażarki firmy Beko wysoko oceniają jego wydajność oraz solidną konstrukcję.

Zamrażarka Beko HSA 13520 to sprzęt w klasie energetycznej A+. Model ma następujące wymiary: wysokość – 86 cm, szerokość – 75 cm i głębokość – 72 cm.

 

Zalety

Antybakteryjna uszczelka: Urządzenie wyposażono w antybakteryjną uszczelkę. Skutecznie chroni ona przed rozwijaniem się bakterii czy grzybów. To daje pewność, że przechowywana w zamrażarce żywność pozostanie świeża.

Odporność na mrozy: Model wykazuje odporność na działanie niskich temperatur (do -15 st. C.). Użytkownik może więc ustawić produkt np. w garażu czy piwnicy i nie martwić się o to, że sprzęt ulegnie awarii.

Alarm wzrostu temperatury: Jeśli temperatura wewnątrz zamrażarki wzrośnie, zostaniemy o tym powiadomieni. Będziemy mogli odpowiednio szybko zareagować, a tym samym zapobiec zepsuciu się jedzenia.

 

Wady

Brak funkcji No Frost: Pewna grupa Internautów wskazuje, że wadą produktu jest to, że nie ma funkcji No Frost. Przez to musimy pamiętać o regularnym rozmrażaniu.

 

 

 

 

10. Beko HSA 210520

 

Wiele osób wypowiedziało się pozytywnie na temat zamrażarki skrzyniowej Beko HSA 210520. Dlatego też postanowiliśmy umieścić ten model w naszym zestawieniu. Produkt ma wymiary: wysokość – 86 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 60 cm, a jego pojemność jest równa 104 l. W ciągu 24 h urządzenie potrafi zamrozić ok. 4,5 kg jedzenia.

Klasa energetyczna sprzętu to A+. Oznacza to, że model nie pobiera zbyt dużo prądu, dlatego jest przyjazny środowisku. Produkt ma lampki kontrolne, które informują o tym, czy urządzenie działa poprawnie. Uszczelka antybakteryjna zapobiega rozwojowi bakterii. To daje pewność, że przechowywane jedzenie pozostaje świeże. Model ma białą obudowę. Jest ona zrobiona z wytrzymałych materiałów, a dodatkowo łatwo się ją czyści.

Większość opublikowanych przez Internautów opinii na temat Beko HSA 210520 jest pochlebna. Konsumenci wskazują, że produkt spełnia ich oczekiwania – jest efektywny, ma przystępną cenę, a dodatkowo ładnie się prezentuje. To wszystko sprawia, że model jest godny polecenia.

Beko HSA 210520 to dobra zamrażarka skrzyniowa do 700 zł. Klasa energetyczna sprzętu to A+. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 86 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 60 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Z racji tego, że zamrażarka ma antybakteryjną uszczelkę możemy być pewni, że we wnętrzu produktu nie będą rozwijały się bakterie.

Prosta obsługa: Urządzenie jest proste w obsłudze, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z jego użytkowaniem.

Design i wykonanie: Produkt ma prosty design, dlatego podoba się wielu osobom. Model wykonano z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu wykazuje on odporność na uszkodzenia.

 

Wady

Brak zamknięcia na klucz: Sprzęt nie ma zamykanej na klucz pokrywy. Może to być wada dla osób, które mają dzieci.

Brak oświetlenia: Minusem jest to, że model nie ma oświetlenia. Często światło w pomieszczeniu nie jest dostatecznie mocne, co utrudnia korzystanie z urządzenia.

 

 

 

 

11. Gorenje FHE 241 W

 

Szukasz pojemnej zamrażarki? Jeśli tak, zapoznaj się z dokładnym opisem modelu Gorenje FHE 241 W. Urządzenie ma pojemność równą 230 l, więc bez wątpienia zmieścisz w nim wszystko, co potrzebujesz. Wymiary sprzętu to: wysokość – 85 cm, szerokość – 110 cm i głębokość – 70 cm. Klasa energetyczna zamrażarki to A+.

Produkt ma funkcję szybkiego mrożenia. Jeśli z niej skorzystamy, temperatura wewnątrz zamrażarki znacznie się obniży. Po upływie określonego czasu sprzęt automatycznie ustawi wcześniej zaprogramowaną temperaturę. Sprzęt został wyposażony w regulowany termostat. W zestawie otrzymujemy 2 pojemne kosze. Należy pamiętać o tym, aby regularnie rozmrażać zamrażarkę.

Model Gorenje FHE 241 W jest ceniony przez konsumentów. Atutem urządzenia jest prosta obsługa – na obudowie znajduje się pokrętło do regulacji temperatury. Jest ono dobrze opisane, dzięki czemu możemy precyzyjnie ustawić sprzęt. Model ma wytrzymałą i łatwą do utrzymania w czystości obudowę. Na uwagę zasługuje także odpowiednio mocne oświetlenie.

Zamrażarka skrzyniowa Gorenje FHE 241 W to sprzęt w klasie energetycznej A+. Produkt ma wymiary: wysokość – 85 cm, szerokość – 110 cm i głębokość – 70 cm.

 

Zalety

Kosze: Do zestawu dołączono 2 solidnie wykonane kosze. Możemy włożyć do nich żywność, którą chcemy szybko zamrozić. Warto wspomnieć o tym, że kosze są pojemne.

Brak zasilania: Jeśli dojdzie do awarii prądu, znajdujące się w środku zamrażarki jedzenie nie rozmrozi się zbyt szybko. Jak zapewnia producent, musi upłynąć aż 55 h, aby do tego doszło.

 

Wady

Nieodpowiedni do małych pomieszczeń: Produkt zajmuje stosunkowo dużo miejsca, dlatego możemy mieć problem z jego ustawieniem w małym pomieszczeniu.

Głośność: Niektórzy konsumenci twierdzą, że po pewnym czasie zamrażarka zaczyna działać głośniej niż na początku.

 

 

 

 

12. Hyundai FSB 050 WW8

 

Czwarty produkt to idealna propozycja dla osób, które potrzebują małej zamrażarki, dopełniającej lodówko-zamrażarkę. Jest to urządzenie o pojemności 34 l. Jego zdolność zamrażania wynosi 2 kg / 24 h, a w razie awarii prądu utrzymuje stałą niską temperaturę przez 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że jest to małe urządzenie. Jego wymiary to: wysokość – 51 cm, szerokość – 44 cm i głębokość – 49 cm.

Będzie więc świetną propozycją, dla osób, które mają ograniczone miejsce lub szukają małego sprzętu. Klasa energetyczna A+ pozwala zaoszczędzić prąd. Głośność zamrażarki wynosi 41 dBA. Jest to cichy sprzęt, na który łatwo znajdziemy miejsce nawet w szafce kuchennej. Taki niewielki model może okazać się niezawodny na działce, na której chcemy przechowywać zapas żywności.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zapewnić mu dodatkowe źródło prądu na wypadek awarii sieci elektrycznej. Model ten ze względu na bardzo kompaktowe wymiary zyskał uznanie wielu konsumentów. Docenili oni wydajność urządzenia oraz jego solidną konstrukcję.

Urządzenie Hyundai FSB 050 WW8 ma pojemność 34 l. Wymiary produktu to: 44 cm x 51 cm x 49 cm. To sprzęt w klasie energetycznej A+.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Sprzęt nie jest zbyt duży, dlatego doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Nie ma ryzyka, że zamrażarka ograniczy wolną przestrzeń w kuchni czy piwnicy.

Możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi: Model daje nam możliwość samodzielnego zdecydowania o kierunku otwierania drzwi. To sprawia, że możemy ustawić urządzenie w dowolnym miejscu. Ponadto tego typu rozwiązanie wpływa pozytywnie na komfort użytkowania sprzętu.

 

Wady

Brak systemu No Frost: Biorąc pod uwagę to, że produkt nie został wyposażony w system No Frost musimy pamiętać o jego regularnym, ręcznym rozmrażaniu. Zapobiegnie to powstaniu grubej warstwy lodu na ściankach i zmniejszeniu efektywności chłodzenia.

Mało estetyczny wygląd: Konsumenci twierdzą, że design zamrażarki jest zbyt prosty, dlatego sprzęt z pewnością nie będzie pełnić funkcji dekoracyjnej w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką zamrażarkę skrzyniową kupić?

 

W porównaniu do zamrażarki szufladowej ta skrzyniowa jest bardziej pojemna i dobrze sprawdza się w restauracjach, kuchniach hotelowych czy sklepach. Tego typu sprzęt można kupić również do domu, aby przechowywać duże ilości żywności. Jaka jest najlepsza zamrażarka skrzyniowa? Jakimi cechami powinna się wyróżniać? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, sprawdź poradnik zakupowy.

Pojemność

Pojemność to jedna z najważniejszych kwestii, na jaką trzeba zwrócić uwagę, kupując zamrażarkę. Urządzenia do 150 l uznaje się za małe, poleca się je parom, a także 3- oraz 4-osobowym rodzinom. Średniej wielkości sprzęty, których pojemność to 150 – 300 l, sprawdzają się w przypadku osób mieszkających z kilkoma współlokatorami, jak również większych rodzin. Ponad 300 l zamrażarki umożliwiają wygodne przechowywanie dużej ilości mrożonek, dlatego są polecane zwłaszcza do lokali gastronomicznych oraz sklepów.

Jeśli nie mamy pewności, który sprzęt okaże się odpowiedni, warto pamiętać o ważnej zasadzie. Lepszym rozwiązaniem jest zakup mniejszego urządzenia, które będzie wypełnione po brzegi, a nie większego. Będzie ono częściowo puste (nawet w połowie czy 3/4 pojemności), a rachunki za prąd prawdopodobnie będą znacznie wyższe, niż początkowo sądziliśmy. Wybranie mniejszej zamrażarki jest bardziej ekonomiczne.

 

Wymiary

Na wymiary urządzenia istotny wpływ ma jego pojemność. Im więcej żywności pomieści zamrażarka, tym więcej miejsca będzie zajmować w pomieszczeniu i warto mieć to na uwadze. Jeśli chcemy uniknąć zakupu za dużego sprzętu, powinniśmy najpierw zmierzyć miejsce, w którym planujemy go ustawić.

 

Zdolność mrożenia

Bardzo ważnym parametrem w przypadku zamrażarek, także skrzyniowych, jest zdolność zamrażania. Podaje się ją w kilogramach na dobę i daje informację o tym, jak dużo żywności możemy włożyć do komory, aby po upływie 24 godzin była dobrze zamrożona. Przeważnie wartość tego parametru obejmuje zakres od ok. 4 kg/24 h do nawet 30 kg/24 h.

 

Utrzymywanie temperatury po zaniku zasilania

Co stanie się z mrożonkami w sytuacji, gdy nagle dojdzie do awarii urządzenia lub zaniku zasilania na dłuższy czas z innej przyczyny? Najlepsza zamrażarka skrzyniowa zapobiega rozmrożeniu żywności, a o tym decyduje zdolność utrzymywania temperatury. Powinno to być minimum kilkanaście godzin, ale coraz częściej na rynku pojawiają się sprzęty, które chronią mrożonki nawet przez ponad 24 godziny.

 

Poziom generowanego hałasu

Co prawda zamrażarki skrzyniowe często ustawia się w piwnicy czy spiżarni, ale mimo to zawsze warto sprawdzić poziom generowanego hałasu. Powinniśmy wybrać sprzęt, który nie jest bardzo hałaśliwy, zwłaszcza jeśli ma znaleźć się w kuchni. Uważa się, że głośność pracy zamrażarek skrzyniowych nie powinna przekraczać 50 dB.

 

Komfort użytkowania

W zamrażarce skrzyniowej mrożonki przechowuje się jedna na drugiej, ale to nie oznacza, że korzystanie z niej będzie mało komfortowe. Większość sprzętów ma w komorze metalowe koszyki pozwalające na ułożenie w nich żywności, do której chcemy mieć łatwy dostęp. Ponadto coraz częściej są one wyposażone w oświetlenie, a nawet alarm nagłego wzrostu temperatury (do czego może dojść np. po niedomknięciu pokrywy). Na komfort używania zamrażarki duży wpływ ma też możliwość swobodnej regulacji temperatury, dlatego wiele tego typu urządzeń ma ułatwiające to sterowanie elektroniczne. Są też modele z pokrywą zamontowaną na specjalnych zawiasach, pozwalających na ustawienie jej pod odpowiednim kątem.

Dodatkowe funkcje

Jedną z bardziej praktycznych funkcji, w jaką może być wyposażona zamrażarka skrzyniowa, jest szybkie zamrażanie. Po jej uruchomieniu temperatura w komorze jest obniżana o kilka stopni, co pozwala na szybsze zamrożenie włożonych produktów spożywczych. Takie rozwiązanie zapobiega też rozmrożeniu tej żywności, którą umieściliśmy w urządzeniu już jakiś czas temu. Osoby, które chcą uniknąć pojawienia się szronu na ściankach i samych mrożonkach, a także regularnego rozmrażania sprzętu, powinny zdecydować się na zakup modelu z technologią NoFrost.

 

Klasa energetyczna

Jeżeli kupujemy sprzęt, który będzie podłączony do prądu przez cały rok, bez względu na porę roku i inne czynniki, powinniśmy wybrać taki zaliczany do wyższej klasy energetycznej. Najbardziej popularne są modele A+, A++ i A+++. Nie przyczyniają się one do bardzo dużego wzrostu rachunków za zużycie energii elektrycznej i są przyjazne dla środowiska.

 

Zamrażarki skrzyniowe w dobrych cenach

Od czego zależy cena zamrażarek skrzyniowych? To nie tylko pojemność, dostępne funkcje czy zdolność mrożenia, ale i klasa energetyczna, a nawet producent. Za mały sprzęt zapłacimy średnio 500 – 1000 zł, a za średniej wielkości powyżej 1000 zł. Najdroższe są urządzenia o pojemności 500 l, przeznaczone do lokali gastronomicznych. Kosztują one minimum 2500 zł. Podejmując decyzję, jaką zamrażarkę skrzyniową wybrać, powinniśmy uwzględnić zarówno cenę, jak i kwestie opisane powyżej. Tylko wtedy uda nam się znaleźć urządzenie spełniające wszystkie oczekiwania.

 

 

FAQ

 

P1: Ile prądu pobiera zamrażarka skrzyniowa?

To, ile prądu pobiera zamrażarka skrzyniowa, w dużej mierze zależy od jej klasy energetycznej, jak również pojemności, szczelności czy ustawionej temperatury mrożenia. Uważa się, że im większe jest urządzenie, tym bardziej prawdopodobny jest wzrost rachunków za zużycie energii elektrycznej. Jednak nie muszą się tego obawiać posiadacze sprzętów w klasie A++ czy A+++. W ich przypadku rachunki za prąd w skali rocznej będą wyższe o ok. 120 zł, maksymalnie 180 zł. Kupując zamrażarkę w niższej klasie energetycznej (A+), trzeba liczyć się z tym, że kwota nie będzie tak niska, bo średnio za zużycie energii elektrycznej zapłacimy ponad 200 zł więcej.

 

P2: Jaka zamrażarka – skrzyniowa czy szufladowa?

Zamrażarka skrzyniowa jest przystosowana do przechowywania dużej ilości żywności, dlatego znajduje zastosowanie nie tylko w domach, ale i restauracjach, kuchniach hotelowych oraz podobnych miejscach. Ponadto jest ona uznawana za energooszczędną. Bardzo często urządzenia skrzyniowe są kupowane w celu przechowywania takich mrożonek jak owoce, warzywa czy dodatkowe porcje obiadów (czyli takie, po które nie sięgamy codziennie). Zamrażarka szufladowa jest nieco wygodniejsza w użytkowaniu na co dzień, gdyż zapewnia łatwiejszy dostęp do produktów spożywczych. Jednak jest ona mniej pojemna i przeważnie pobiera nieco więcej prądu.

P3: Jak zabudować zamrażarkę skrzyniową?

Do zabudowy przystosowane są przede wszystkim zamrażarki szufladowe, ale modele skrzyniowe także można w estetyczny sposób zamaskować. Czasami okazuje się to konieczne, np. gdy nie mamy możliwości wyniesienia urządzenia do piwnicy czy spiżarni. Dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie szafy, w której umieścimy zamrażarkę. Nad nią mogą wisieć półki, ale powinny być umieszczone na takiej wysokości, aby nie utrudniały podnoszenia pokrywy. Chcąc zabudować zamrażarkę skrzyniową, możemy też ustawić ją we wnęce pomieszczenia i zamontować przesuwne drzwi. Dużo w tej kwestii zależy od tego, gdzie właściwie stoi sprzęt i jakim budżetem na jego zabudowę dysponujemy.

 

P4: Jak rozmrozić zamrażarkę skrzyniową?

Aby rozmrozić zamrażarkę skrzyniową, najpierw należy ustawić temperaturę na najniższą wartość, a potem wyjąć wtyczkę z gniazdka. Konieczne jest też opróżnienie komory, powinniśmy przenieść żywność do chłodnego pomieszczenia lub umieścić w specjalnych, izolowanych pojemnikach. Kolejny krok to usunięcie tzw. przetyczki z ujścia znajdującego się w środku zamrażarki. Warto zostawić podniesioną pokrywę, gdyż wtedy rozmrażanie zajmie nieco mniej czasu. Korek spustowy, który znajduje się w dolnej części obudowy, należy wyciągnąć i ustawić przy nim miskę lub inne naczynie. Kiedy woda spłynie już z komory (co zwykle trwa kilka godzin), powinniśmy przetrzeć zamrażarkę ściereczką. Później wystarczy zablokować otwór spustowy i podłączyć sprzęt do prądu.

 

P5: Ile kosztuje zamrażarka skrzyniowa?

Zamrażarki skrzyniowe różnią się między sobą pod względem ceny. W dużej mierze wpływa na nią pojemność urządzenia, marka, jak również klasa energetyczna i zastosowane technologie. Za niewielki model, do 150 l, zapłacimy mniej niż 1000 zł. Jeżeli potrzebny jest nam bardziej pojemny sprzęt, musimy przygotować się na wydatek rzędu 1000 – 3000 zł. Jednak nie powinniśmy wybierać zamrażarki, uwzględniając jedynie jej cenę. Starajmy się skupić na innych, ważniejszych kwestiach: Czy urządzenie pomieści wszystkie mrożonki, nie wpłynie znacząco na wzrost rachunków za zużycie energii elektrycznej i czy na pewno będzie komfortowe w użytkowaniu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ