Zgniatarki do butelek ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.05.24

 

Odpowiednio dobrana zgniatarka do butelek pozwala na zmniejszenie objętości odpadów. Do tego zmniejsza się ilość zużytych worków. Postanowiliśmy pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniego sprzętu do Twojego domu. Zebraliśmy informacje o najciekawszych modelach na rynku i zestawiliśmy je w postaci rankingu – na jego pierwszym miejscu znalazło się urządzenie Meliconi STEELTEC. Przyrząd charakteryzuje się łatwą obsługą i nie wymaga użycia siły. Sprzęt w dużej mierze zmniejsza objętość butelek i puszek, przez co zajmują one niewiele miejsca i pozwalają na rzadsze wyrzucanie śmieci. Zgniatarkę w łatwy sposób można zamocować na ścianie, dzięki dołączonym elementom montażowym. Jeżeli model Ci się nie spodobał mamy dla Ciebie więcej ciekawych propozycji. Meliconi Omega to narzędzie, które umożliwia zgniatanie butelek i puszek mających różne kształty oraz rozmiar. Produkt ma kolorową obudowę i dostępny jest w kilku wariantach, więc istnieje możliwość doboru sprzętu dopasowanego do Twojego wnętrza. Urządzenie wykonane jest z lekkiego tworzywa sztucznego.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model można zamontować na każdej ścianie, nawet kartonowo-gipsowej. Zgniatarka jest wytrzymała dzięki wykorzystanym do produkcji materiałom. Wajchę wystarczy obsługiwać jedną ręką, gdyż lekko chodzi. Wisząca konstrukcja pozwala zaoszczędzić miejsce w domu.

Wady

Aby zamocować produkt musimy wywiercić otwory w ścianach, co nie każdemu odpowiada. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że przy zgniataniu puszek spadają one czasem na ziemię, przez co trzeba je ponownie podnosić i wkładać do worka lub kosza.

Podsumowanie

Zgniatarka wykonana jest z aluminium i tworzywo sztuczne. Sprzęt waży jedynie 2,5 kg, więc można go wygodnie zawiesić na ścianie. Produkt zgniata zarówno butelki, jak i puszki o wielkości od 0,3 l do 2,5 l.

Drugi wybór

Zalety

Zgniatarka jest bardzo lekka i zajmuje niewiele miejsca, co sprawia, że można z niej korzystać w dowolnym miejscu np. na podłodze czy stole. Sprzęt wygląda estetycznie, więc możesz trzymać go w dowolnym pomieszczeniu.

Wady

Zdarza się, że po pewnym czasie użytkowania niektóre elementy mogą się nadłamać. Część konsumentów uważa, że model dość trudno jest doczyścić, więc trzeba pilnować, aby przed zgniataniem opróżnić butelki i puszki.

Podsumowanie

Produkt przystosowany jest do zgniatania różnej wielkości butelek i puszek o wielu kształtach. Sprzęt bardzo szybko działa, więc w krótkim czasie możesz zmniejszyć objętość dużej ilości śmieci. Zgniatarkę wykonano z tworzywa sztucznego.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze, więc w kilka chwil można zgnieść dużą ilość butelek. Produkt nie wymaga użycia siły, więc każdy może wykonywać ten obowiązek. Wykorzystane do produkcji materiały są wytrzymałe.

Wady

Model wykonany jest poprzez połączenie wielu małych części, przez co dość ciężko się go czyści, dlatego trzeba uważać, aby nie rozlać na niego płynu. Produkt nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie, więc najlepiej zamontować go w piwnicy lub garażu.

Podsumowanie

Przyrząd wykonany jest z aluminium i tworzywa sztucznego, które zostały solidnie połączone. Model umożliwia zgniatanie butelek PET o wielkości od 0,3 l do 2,5 l. Urządzenie przeznaczone jest do zawieszenia na ścianie.

 

 

Najlepsze zgniatarki do butelek w 2024 roku

 

Poniższy ranking zgniatarek do butelek został przygotowany, aby pomóc konsumentom w zapoznaniu się z najlepszymi, dostępnymi modelami. Właściwy wybór produktu pozwoli spełnić Twoje oczekiwania i sprawi, że przyrząd posłuży Ci przez dłuższy czas.

 

Nasze zalecenia

 

Meliconi STEELTEC

 

Produkt Meliconi STEELTEC jest skutecznym modelem, który umożliwia zmniejszenie objętości butelek z tworzywa sztucznego. Jak się okazuje, korzystanie ze zgniatarki pozwala nawet na 5-krotnie rzadsze wyrzucanie śmieci, a także ograniczenie użycia worków. Urządzenie jest chętnie wykorzystywane w restauracjach i barach.

Sprzęt przeznaczony jest do zawieszenia na ścianie – w ten sposób nie trzeba się schylać do narzędzia, a jego obsługa jest bardzo łatwa. Waga przyrządu jest równa 2,5 kg, więc z łatwością umieścisz go w pozycji wiszącej. Do zestawu dołączone są kołki montażowe, z których pomocą bez problemu zamocujesz narzędzie na ścianie.

Urządzenie zostało stworzone po to, aby skutecznie zgniatać butelki Pet oraz puszki po różnych napojach. Można z niego korzystać w przypadku butelek o pojemności od 0,3 l do 2,5 l, zmniejszając ich objętość nawet o 80%. Konsumenci cenią sobie ten produkt za dużą wytrzymałość i solidność wykonania.

 

 

 

 

Meliconi Omega

 

Meliconi Omega to zgniatarka, która ma prostą budowę, a wykonuje swoje zadanie szybko i sprawnie. Model może być stosowany do zgniatania plastikowych butelek i puszek – sprawia, że zmniejszają swoją objętość o około 80%. Jednocześnie, dzięki specjalnemu krążkowi zamontowanemu we wnętrzu produkt dopasowany jest do zgniatania pojemników z tworzywa sztucznego o różnej wielkości.

Ta dobra i tania zgniatarka do butelek atrakcyjnie się prezentuje, gdyż ma kolorową obudowę, a do wyboru konsumentów jest przyrząd żółty, niebieski, czarny, biały lub różowy. Konstrukcja sprzętu jest lekka i wytrzymała, dzięki wykorzystanym materiałom (tworzywo sztuczne). Korzystanie z urządzenia pozytywnie wpływa na ochronę środowiska.

Wysokość produktu jest równa 27 cm, a jego średnica – 15 cm, więc nie zajmuje dużo miejsca i można go obsługiwać na podłodze lub na blacie. Użytkownicy docenili ten model za to, że ułatwia utrzymanie porządku w ich domach. Dodają oni także, że sprzęt jest bardzo komfortowy w użyciu.

 

 

 

 

Meliconi Ecopress

 

Zgniatarka do butelek Meliconi Ecopress przeznaczona jest do zawieszenia na ścianie. Obsługa modelu nie wymaga użycia dużej siły, gdyż opiera się na mechanizmie dźwigniowym. Butelki należy zgniatać przy pomocy wajchy, którą da się przestawić przy pomocy jednej ręki.

Urządzenie przystosowane jest do zgniatania plastikowych butelek o pojemności od 0,3 l do 2,5 l. Sprzęt umożliwia zmniejszenie ich objętość nawet do 80%. Model wykonany jest z połączenia aluminium i tworzywa sztucznego, więc jest dość lekki.

Wymiary tego produktu są równe: 52 cm x 17 cm x 12 cm. Opinie o zgniatarkach do butelek producenta Meliconi są bardzo pozytywne, gdyż dobrze spełniają swoją funkcję i są wygodne w użytkowaniu. Także na temat opisywanego modelu znaleźć można pochlebne komentarze. Użytkownicy szczególnie doceniają go za łatwość i komfort obsługi.

 

 

 

 

Joseph Titan

 

Jeżeli szukasz dobrego modelu zgniatarki do butelek wykonanych z tworzyw sztucznych, Joseph Titan pomoże Ci skutecznie zmniejszyć ich objętość, aby zajmowały mniej miejsca w Twoich śmieciach. Sprzęt może być używany także, jako kosz na śmieci.

System zgniatania zwiększa ilość mieszczących się w koszu odpadków nawet 3 razy – to sprawia, że można zaoszczędzić na workach na śmieci i je rzadziej wyrzucać. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która dodatkowo pokryta jest specjalną warstwą sprawiającą, że na powierzchni nie widać śladów odcisków palców. Dużym udogodnieniem tego modelu jest zastosowanie filtra węglowego, dzięki któremu nie czuć nieprzyjemnych zapachów z kosza.

Produkt ma elegancki design, więc można go dopasować do wystroju nowoczesnych wnętrz. Konsumenci twierdzą, że urządzenie jest bardzo praktyczne i umożliwia uzyskanie dużych oszczędności w domu. Sprzęt można otworzyć z pomocą wbudowanego pedału, dzięki któremu nie trzeba dotykać kosza rękami. Pokrywa zamyka się powoli, więc nie hałasuje.

 

 

 

 

Jaką zgniatarkę do butelek kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kupując zgniatarkę do butelek i puszek możemy znacząco zmniejszyć objętość śmieci, a tym samym rzadziej je wyrzucać. Taki przyrząd jest łatwy w obsłudze, a w dodatku nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. Na temat tego typu produktów przygotowaliśmy specjalny poradnik ze wskazówkami, jaką zgniatarkę do butelek wybrać. Przekonaj się, co musisz sprawdzić szukając modelu dla siebie.

Materiał wykonania

Przyrząd do zgniatania butelek musi być wytrzymały i odporny na pęknięcia oraz podobne uszkodzenia. Inaczej w wyniku częstej eksploatacji produkt szybko się zniszczy, więc nie będziemy mogli dłużej z niego korzystać. Obudowa zgniatarek zazwyczaj powstaje z tworzywa sztucznego. Materiał ten powinien być dobrej jakości, gdyż tylko wtedy możemy mieć pewność, że wybraliśmy solidny model. Wśród tego typu produktów znajdziemy również przyrządy z aluminium, które nie tylko są wyjątkowo lekkie, ale też niepodatne na korozję.

 

 

Wymiary

Biorąc pod uwagę to, że zgniatarkę zwykle umieszcza się w kuchni, aby mieć ją zawsze pod ręką nie możemy kupić zbyt dużego i ciężkiego produktu. Jednocześnie przyrząd nie powinien być za mały, gdyż wtedy nie będziemy mogli w nim zgniatać butelek i puszek o większej pojemności. Optymalna wysokość zgniatarek wynosi do 30 cm, a średnica – ok. 15 cm.

 

Sposób montażu

Produkty do zgniatania butelek można ustawić na blacie kuchennym, podłodze lub umieścić przy koszu na śmieci. Jeżeli kuchnia lub inne pomieszczenie, gdzie przyrząd ma się znaleźć, nie są zbyt duże warto sięgnąć po model przeznaczony do montażu na ścianie. Taka zgniatarka jest niewielka i z łatwością samodzielnie ją zamocujemy.

 

Łatwa obsługa

Niektórym osobom wydaje się, że zgniatanie opakowań po napojach nawet w specjalnym przyrządzie wymaga użycia dużej siły. Nie do końca jest to jednak prawda. Najlepsza zgniatarka do butelek jest zbudowana tak, aby zmniejszanie objętości śmieci nie zajmowało dużo czasu i nie było kłopotliwe. Aby zgnieść opakowanie, zazwyczaj wystarczy pociągnąć specjalną dźwignię. Wtedy uruchamiamy mechanizm, który bez trudu zgniata nawet duże puszki i butelki.

 

Funkcjonalność

Większość zgniatarek przystosowana jest do zgniatania puszek i butelek o pojemności od 0,3 l do nawet 2,5 l (wykonanych z plastiku i aluminium). Bardziej praktyczne modele mogą dodatkowo pełnić funkcję kosza na śmieci, ponieważ mają stosunkowo duże wymiary. Nie należy się obawiać, że wewnątrz pojawi się nieprzyjemny zapach, gdyż zapobiega temu filtr węglowy.

Design

Okazuje się, że o tym, jaka zgniatarka do butelek jest najlepsza decyduje nie tylko łatwość obsługi, ale też design. Przyrząd nie musi negatywnie wpływać na wystrój pomieszczenia. Wystarczy znaleźć model, który można dopasować do reszty wyposażenia. Na pewno nie sprawi nam to trudności, ponieważ do wyboru mamy zarówno klasyczne, srebrne zgniatarki, jak również bardziej kolorowe, które mogą być dodatkową ozdobą.

 

Zgniatarki do butelek w dobrych cenach

Funkcjonalny i elegancki przyrząd do zgniatania śmieci nie jest bardzo dużym wydatkiem. Ceny za takie produkty mieszczą się w przedziale od 30 zł do 200 zł. Niemniej jednak większy i bardziej profesjonalny produkt, przeznaczony do użytku w lokalu gastronomicznym, kosztuje zwykle znacznie więcej, często ponad 1000 zł. Wynika to m.in. ze zwiększonej wytrzymałości i możliwości pełnienia funkcji kosza na śmieci. Do użytku domowego w zupełności wystarczy nam tańszy i mniejszy model.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ